V 125 VUK/ m r *1 BEKENDMAKING DE ZIERIKZEESCHE ttmjMNT ARABISCH SPREKENDE JONGEN GOOIDE HANDCRANAAT NAAR ISRAËLISCHE AMBASSADE IN DEN HAAC nachtrust Vier doden bij verkeersongeval Ongeluk met auto op overweg - Vier doden Dames- Heren en Kinderkleding Verenigingsgebouw N.V. LANDGRAAF - ROTTERDAM Overval op spaarbank in Amsterdam - Buit van bijna 75 mille I48 ï-j" 4E9U In Libië werd nieuwe regering gevormd i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 september 1969 Nr. ?ii?es 1 WAARIN OPGENOMEN "^\v y/^ 1797 - 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken tl, Zierikzee, Postbus 1, tel. (OHIO) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v h Lakenman Ochlman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling J 7,80; per maand J 2,60. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer Dordtse zeilers aten Britse mosselen Projectiel miste zijn doel en ontplofte in de woning van Duitse ambassadesecretaris DEN HAAG. 8-9. Een Arabisch sprekende jongen heeft maandag middag even voor twaalf uur een granaat gcgocid naar de Israëlische ambassade in Den Haag. Het projec tiel ontplofte in de aangebouwde wo ning van de eerste secretaris van de Duitse ambassade aan de Klatteweg. Er ontstond een enorme ontploffing en veel rook. Een politie-agent, die de wacht hield b(j de Israëlische am bassade, wist de jongeman, die de aanslag pleegde, te grijpen. De da der had nog een granaat in zijn zak. De granaat was kennelijk bedoeld voor het openstaande raam van het kantoor van de ambassaderaad en woordvoerder van de Israëlische am bassade, de heer Y. Yannay. Hij ver klaarde dat hij had gezien dat de jongeman door de politie-agent werd gepakt, gearresteerd en gefouilleerd. Het raam van zijn werkkamer is en kele meters verwijderd van het bal kon van de aangrenzende woning, waarop de granaat terecht kwam. De schade bestond onder meer uit een aantal vernielde ruiten. De aanslag gebeurde juist toen de vaste politiewacht bij de Israëlische ambassade, die uit één man bestaat, werd afgelost. De beide politieman nen zagen een donkeruitziende jon gen van een jaar of 15 over de stoep lopen. Deze liep nog even heen en weer. De politiemannen zagen de jongen een granaat in de richting van de ambassade gooien. Het pro jectiel dwaalde af naar het balkon van de aangrenzende woning. Eén van de politiemannen pakte zijn fiets en ging de wegrennende jongeman achterna. Hij wist hem te grijpen en vond nog een granaat op de jongen. De procureur-generaal bij het ge rechtshof in Den Haag, mr. B. J. Be sier, en de officier van justitie, hoofd van het arrondissementsparket, mr. Bijrijder bekneld tussen twee vrachtauto's AMSTERDAM, 8-9. De 21-jarige bijrijder P. W. den Dekker is maan dagmiddag om half zes op het ter rein van Van Gend en Loos op de Cruquiuskade in Amtserdam be kneld geraakt 'tussen een achteruit rijdende vrachtauto en de laaddeur van een andere wagen. De man werd met ernstig hoofdletsel overgebracht naar hét Wilhelm ina Gasthuis, waar hij ibij aankomst bleek 'te zijn over leden. Advertentie AMSTERDAM. Drie mannen hebben maandagmiddag bijna 75.000 buit gemaakt bij een roofoverval op de Spaarbank voor de stad Amsterdam, aan de Middenweg. Op de foto v.l. n.r.: loketbeambte G. Stoppelsteen, die trachtte te vluchten maar werd achterhaald, Cora Klinkum die met een pistool bedreigd werd en kassier E. J. C. Polman, die het geld uit de kluis moest halen. De daders zijn A. W. Rosingh, stelden zich ter plaat se op de hoogte. Dader wellicht Jordaniër „We hebben reden om aan te ne men dat de jongeman, die de aanslag op de Israëlische ambassade wilde ondernemen, een Jordaniër is. Dit is afgeleid uit het feit dat hij Arabisch sprak met een Jordaans accent". Dit heeft hoofdinspecteur J. v. d. Poel, chef van het bureau van de centrale recherche van de Haagse politie, op een persconferentie meegedeeld. Hij kon nog niet de identiteit van de jongeman onthullen, evenmin als de leeftijd. „U weet hoe dat gaat, ze liegen dat ze barsten als ze bij de politie zijn", aldus de hoofdinspec teur. Dikwijls is het bovendien zo dat een vreemdeling uit het Azia tisch gebied veelal niet eens weet hoe oud hij is. Op de jongen, wiens leeftijd op 14 a 15 jaar wordt geschat, werden geen papieren aangetroffen. Vragen over de identiteit door de journalisten, weerde de hoofdinspecteur af en de officier van justitie, mr. A. W. Ro singh, die de leiding van het onder zoek op zich heeft genomen, heeft de politie niet de vrijheid gegeven op dit moment meer over de identi teit van de dader te onthullen. Vrachtwagen reed personenwagen aan HENGELO, 8-9. Vier personen om het leven kwam, terwijl twee an- z(jn maandagmiddag in de Olden- zaalsestraat in Hengelo om het leven gekomen, terwjjl drie personen ern stig gewend werden, toen een per sonenauto, bü het oversteken van de rijksweg, door een zware Deense vrachtwagencombinatie werd aange reden. De vrachtwagenchauffeur ver loor de macht over het stuur, de grote wagen kantelde en doodde daarbü een voetgangster die op het trottoir liep. Uit de Castorweg in Hengelo reed een personenauto, bestuurd door de 46-jarige heer J. Alkema, de drukke Oldenzaalsestraat -op, terwijl uit de richting van de grens een grote vrachtwagen met aanhanger na derde. Vlakbij de drukke oversteek van de rijksweg begint, de 50 km- zone, zodat het verkeer er in het algemeen nog vrij snel rijdt. In de personenauto zaten de 9-ja rige Ritske, zoontje van de bestuur der en de 59-jarige mevrouw G. Tsjallingi-Bonnema uit Sexbierum, stiefmoeder van de bestuurder. De drie inzittenden van deze au to waren op slag dood toen de vrachtwagen zich als het ware op de personenauto wierp. De personen auto werd vervolgens tegen een met zand geladen vrachtwagen, die uit het stadscentrum kwam, geschoven. De vrachtwagen boorde zich vervol gens door de afscheiding tussen ver keersweg en parallelweg, stak laatst genoemde weg over en kantelde in de tuin van een aantal woningen. Op het trottoir liepen enkele per sonen, waarvan de 65-jarige me vrouw J. van der Dassen uit Hengelo „Volksfront voor bevrijding van Palestina" pleegde aanslagen AMMAN, 8-9. „Tiener-guerrille ro s van het extreem linkse „volks front voor de bevrijding van Pales tina" hebben de bomaanslagen van maandag op d'e Israëlische instellin gen in Den Haag, Brussel en Bonn gepleegd zo iheeüt een woordvoerder voor het front dn de Jordaanse hoofdstad Amman meegedeeld. De aanvallers behoren itot de „Tiger clubs" van de afdeling „Ho Tsji Mirth" van ihet front. De woordivoerdler wilde niet zeg gen ihoe d'e „Tiger clubs" naar Eu ropa zijn gebracht en hoe zij dn het bezilt van explosieven zijn gesteld. deren werden gewond. Ook de Deen se bestuurder van de vrachtwagen werd ernstig gewond. In totaal moes ten drie personen in ziekenhuizen worden opgenomen. In Liibië iis op massabetogingen berechting geëist van hoge ambte naren van het oude monarchistische bewind' wegens corruptie door een speciale revolutionaire rechtbank. DEN HAAG. De heer Y. Yannay, ambassaderaad van de Israëlische ambassade te Den Haag is aan een lóisse dood ontsnapt, toen maandag middag een jonge Arabier poogde een granaat te werpen door het open raam, waarachter de heer Yannay zat te werken. De granaat miste zijn doel en beschadigde licht het huis van de eerste ambassade-secretaris. Foto: de heer Yannay achter zijn werktafel. UTRECHT, 8-9. Op een met auto matische knipperlichten beveiligde overweg by Loenersloot is maandag middag om ongeveer half vier een ongeluk gebeurd, waarbij vier doden te betreuren zijn. De stoptrein Amsterdam-Utrecht Belangrijke verkoop van Grote keuze, extra lage prijzen in 't Vrije 2 - Zierikzee Donderdag 11 september van 's morgens 10 uur tot 's avonds 9 uur Vrijdag 12 september van 's morgens 10 uur tot 's avonds 6 uur Zaterdag 13 september van 's morgens 10 uur tot 's avonds S uur Passen mogelijk Ruilen toegestaan Niet goed geld terug Verkoop vindt plaats onder leiding en garantie van Daders - vermoedelijk buitenlanders - eisten „alles'' AMSTERDAM, 8-9. Twee mannen van 30 tot 35 jaar hebben maandag middag omstreeks half drie bij een voortvluchtig. overval op het bijkantoor van de spaarbank voor de stad Amsterdam aan de Middenweg in Amsterdam oost f 72.245 buitgemaakt. Zij vluchtten in een auto waarin een derde man achter het stuur zat. De wagen werd een kwartier na de overval aangetroffen op de Lin- naeusparkweg. Van de daders ont breekt nog elk spoor. Terwijl een van de mannen - ver moedelijk buitenlanders - het in de hal aanwezige publiek en de drie personeelsleden met een automatisch wapen, mogelijk een stengun, be dreigde sprong de tweede met een pistool gewapende overvaller over de balie. De rover had een tas bij zich waarin de kassier, de 51-jarige heer E. J. C. Polman, de werkkas moest leeggooien. Ook werd hij gedwongen de brandkast te openen. Hieruit werd het grootste deel van de buit ge roofd. De andere employe, de 40-ja- rige heer G. Stoppelsteen, probeer de tijdens de overval nog via een zij deur het kantoor te verlaten om alarm te slaan, maar werd door de rovers teruggehaald. Overigens had de kassier al kans gezien op de alarmknop te drukken. De auto waarmee de mannen vluchtten bleek maandagochtend in de hoofdstad te zijn gestolen. Volgens getuigen waren de man nen zuidelijke typen. Een van hen was lang, droeg een strohoed en had vn zonnebrill op. Van .de «m 'ier is vol gens de politie niet meer bekend dan dat hij een donkerblauw costuum droeg. De enige woorden die het perso neel van de overvallers hoorde was „alles, alles". Voor het overige maak ten zij hun „wensen" kenbaar met hoofdbewegingen. CAIRO, 8-9. In Libië, waar vorige week een militaire staatsgreep een einde maakte aan het bewind van koning Idris, is maandagavond een nieuwe regering gevormd, zo meldt het (Egyptische) persbureau voor liet Midden-Oosten uit Tripoli. Premier, tevens minister van fi nanciën, landbouw en landbouwher vorming, is dl'. Mahmoed Soliman El Maghrebi. Andere leden van het ka- kwam op de overweg in botsing met een Daf en wierp de auto op het an dere spoor. Het is niet zeker, of de wagen ook nog is geraakt door een trein uit de richting Utrecht. De slachtoffers van het ongeluk zijn de heer W. J. Walraven (69) uit Zwamenburg (Haarlemmermeerpol der), zijn echtgenote, mevrouw J. Walraven-Pa tanier (66), de heer J. F. Schouten uit Middelburg en diens echtgenote, mevrouw M. A. Schou- ten-Patanier (68). Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Vrijheid is verantwoordelijk heid. bi net zijn Salah Boesir (buitenlandse zaken), kolonel Adam El Hawaz (de fensie) en kolonel Moessa Ahmad (binnenlandse zaken). De revolutionaire raad heeft voorts El Kadhafy tot opperbevelhebber van de strijdkrachten benoemd met de rang van kolonel. Het nieuwe kabinet bestaat uit twee militairen en zes burgers. Geen van hen heeft ooit eerder een mi nisterspost bekleed. Tamelijk zonnig Verwachting tot woensdagavond: Vrij warm en tamelijk zonnig en la ter op de dag een kleine kans op onweer; zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Voor donderdag: Aantal uren zon: 3 tot 9. Min.-temperaturen van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Max.-temperaturen van 1 tot 6 gra den boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent 10 sept. Zon op 6.06, onder 19.07. Maan op 4.14, onder 18.49. 11 sept Zon op 6.07, onder 19.05. Maan op 5.29, onder 18.59. Nieuwe maan: 11 sept. te 20.56. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 10 sept. 2.39 v.m. 11 sept 3.14 v.m. BROUWERSHAVEN: 10 sept. 2.18 v.m. 11 sept. 2.49 v.m. Springtij: 14 sept HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven Polen en west Rus land bevindt zich een hogedrukge- bied. Het stond maandag nog via de Noordzee en de Golf van Biscaje in verbinding met een ander hogedruk- gebied ten zuiden van de Azoren, maar deze rug van hoge luchtdruk nam voortdurend in betekenis af. Oceaandepressies trekken inmiddels van het zeegebied ten noorden van de Azoren in de richting van de Britse eilanden en het Engelse Ka naal. In verband hiermee wordt voor morgen boven ons land een zwakke tot matige zuidelijke stroming ver wacht, waarmee vrij warme lucht uit Frankrijk wordt aangevoerd. In deze lucht zal het vrij zonnig zijn en blijven de regenkansen klein. 14.49 n.m. 15.22 n.m. 14.39 n.m. 15.10 n.m. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1