LamlhoiivvontYvikkelingsi'onils besteedde in 1968 J 14,4 miljoen Anti-antibióticaproef op 800 koeien ■u Drie maanden geëist tegen „bezetter" Schonwen-Duivelandse Sportspiegel Auto's in België Vluchtpoging van Tsjechoslo waken Gestelde doel - 125.000 woningen - kon in 1968 worden bereikt Wat biedt de BEELDBUIS? LAND0OUW FN VEETEELT Advertentie. Het bestuur van de Stichting Ont wikkeling*- en Saneringsfonds voor de l andbouw heeft het verslag over de werkzaamheden in 1968 gepubli ceerd. In het verslagjaar waren zes bijdragenregelingen in uitvoering en werden drie nieuwe bydrage-moge- lijkheden in het leven geroepen. In een drietal bijzondere projecten werden ontwikkelingsbijdragen toe gekend. De nieuwe vergoedingsrege ling voor de bedrijfsbeëindiging werd bij de aanvang van het verslag jaar van kracht. Het O. en S.-fonds heeft in 1968 f 44.4 miljoen besteed. Ontwikkelingsbedrijven In het kader van de bijdragerege ling voor de ontwikkelingsbedrijven stond voor het laatst tot 1 maart 1966 de mogelijkheid open een bij drage te verkrijgen in de kosten van verbouwing bij ingrijpende bed rijf s- aanpassiingen. Van de 9.891 ingedien de aanvragen waren ev eind 1968 9.693 (94 geheel afgewikkeld. Aanvaard werden 4.679 (43 aan vragen, afgewezen of imgetroken werden 5.014 (51 "/u) aanvragen. Eind 1968 was op 4.311 bedrijven de beoog de investering uitgevoerd, waarvoor in totaal ruim 1" 33 min. aan bijdra gen werd betaald, derhalve gemid deld ca. f 7.700 per ontwikkelingsbe drijf. Aangezien de bijdrage 25 van de investering bedraagt, is door de 4.311 aanvragers, die een bijdrage hebben ontvangen, tenminste f 132 min. geïnvesteerd in de verbetering van bedrijfsgebouwen. Van de beta lingen was 15 °/o bestemd voor ont wikkeling op tuinbouwbedrijven. Op de landbouwbedrijven lagen de ontwikkelingen vooral bij de stalling van rundvee, varkens en pluimvee, het doorvoeren van be- drijfsvereenvoudiging en arbeids- rationaLisaitie. In de tuinbouw wer den de Investeringen, vooral in de groenteteelt, verricht in kassen, nieuwbouw of vervanging en kasver- warming. Van de landbouwbedrij ven, waaraan een bijdrage is ver leend, lag 54 °/u in de grootte klasse van 10-15 ha en 31 in de klasse van 15-30 ha. terwijl van de bedrijfs- hoofden 41 jonger dan 40 jaar was. In de tuinbouw was 58 jonger dan 40 jaar. Het percentage bedrij ven met een arbeidsbezetting van meer dan 1 volwaardige arbeids kracht bedroeg in de landbouw 41 en in de tuinbouw 60. illontagestallen Ook voor bijdrageregeling, waar mee beoogd is de bouw van mon- tagestalen voor rundvee te stimu leren. is de aanvraagmogelijkheid inmiddels gesloten. In totaal werden 1.128 aanvragen indienid. Bind 1968 waren 533 (44 aan vragen aanvaard en 574 (51 aan vragen afgewezen of ingetrokken. Van do aanvaarde aanvragen waren tot en met 1 januari 1969 499 gere aliseerd, waartoe f 7,3 min. werd uitgekeerd, derhalve ongeveer f 14600 per geval. Aangenomen kan worden dat de ondernemers, die een bijdra ge ontvingen, ca. f 20 min. in de ge bouwen .hebben geïnvesteerd. Van het aantal gebouwde stallen kwam 65 °/o op bedrijven in de grootteklas se van 15-30 ha en 22 °/o op bedrij ven leiner don 15 ha. Het aantal be drijven met meer dan 25 melkkoeien bedraagt 61 0Van de bedrijfshoof- den was 38 o jonger dan 40 jaar, terwijl het percentage bedrijven met een arbeidsbezetting met meer dan één volwaardige arbeidskracht 47 bedraagt. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 6 en zondag 7 september Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van der Waarden. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Simons. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande Zuster J. Compagne, Oosterland, tel. '01114) 273. neemt waar voor zuster Risseeuw. Zr. \V. C. Steutel, Haamstede, telef. (01115) 226, neemt waar voor zr. Van Beveren en zr. Werk man. DIERENARTS Dierenarts T. van Koon, Zierikzee, telef. (01110)2180, heeft dienst. De weekeindediensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. DEN HAAG. -3-9. Achthonderd koeien, over heel Nederland ver spreid en allen onder medische be handeling wegens acute mastitis (uierensteking) zuilen worden inge schakeld bij een proef, waarvan het einddoel is te voorkomen dat anti biotica bevattende melk in de zui velfabrieken - en verder - komt. De proef wordt opgezet door de gezond heidscommissie voor dieren van het •landbouwschap. De kosten, om en nabij de f 20.000, worden bestreden uit een bestaande post op de begro ting van het schap. Melk met antibiotica veroorzaakt in de zuivelfabriek grote moeilijk heden. Daarom bestaat er een boe tesysteem, dat de veehouders van het afleveren va<n zulke melk moet af houden. Het os echter nog onvoldoen de bekend hoe lang een koe, waarbij een antibioticum als geneesmiddel is toegepast', dat antibioticum in haar melk blijft doen. In het belang van ve&hauder en zuivelindustrie wil de gezondheidscommissie dat nu uitzoe- Grote hoeveelheid gesmokkelde opium MARSEILLE, 4-9. De douane in Marseille heeft bij het voortgezette onderzoek van 47 ton katoen uit Turkije, die op 25 augustus in be slag werd genomen, aan boord van het Italiaanse schip Stelvio, nog maals 30% kg opium gevonden,' die in de balen 'katoen >vas verstopt. Eihd augustus werd reeds onge veer 500 kilo ruwe opium ontdekt. In verband met de opium smokkel zijn een Turk en een Libanees aan gehouden. ken. De dierenartsen, die de acht honderd koeien met antibiotica be handeld hebben werken er aan mee. Bij al deze koeien is het antibio ticum via de uier toegediend. Er zullen ook proeven worden ge nomen met koeien waai- het antibio ticum op andere wijze is toegediend, maar de proef met de 800 heeft voor rang. De Federatie van Belgische ho teliers heeft gewaarschuwd, dat Bel gië na de invoering van de BTW op 1 januari a.s. het duurste vakantie land van Europa zal worden, na Zweden. w salaris via de Nutsspunrliank biedt vele voordelen Vraagt inlichtingen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE VOORTHUIZEN. Bij het overste- ken van de rijksweg E8 in Voort- huizen is de 64-jarige J. v. d. Vis uil Voorthuizen aangereden door een personenauto en gedood. De „Maagdenhuis-kwestie" Competitie amateurvoetbal van start Zierikzee thuis tegen Clinge Rencsse zonder voorbereiding tegen Hansweertse Boys DFS tegen Hoofdplaat MEVO heeft kans tegen Middelburg V Bruse Boys voor geen gemakkelijke opgaaf. AMSTERDAM, 4-9. Tegen de 30- jarige studentenleider Ton Regtien. de eerste bezetter van het Maagden huis die in hoger beroep terecht stond, heeft de procureur-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof, mr. J. H. Kemper, donderdagochtend drie maanden gevangenisstraf geëist. Deze straf had de Officier van Jus titie in eerste instantie ook tegen Regtien gevorderd, die door de po litierechter tot zes weken was ver oordeeld. Voor de eerste zitting be stond grote belangstelling van de zijde der studenten. Ook een groot aantal journalisten versloeg deze eerste zitting. Het paleis van justitie aan de Prinsengracht werd, evenals bij de behandeling door de politie rechter van de zaken tegen de Maag denhuisbezetters, binnen en buiten weer zwaar bewaakt. „De feiten zijn bijzonder ernstig. De studenten en anderen hebben zich tegen de herhaaldelijk geuite wil van het universiteitsbestuur toegang ver schaft tot het administratieve cen trum", aldus de procureur-generaal. Als totaliteit hebben zij vernielingen aangericht, stukken gestolen en ge publiceerd voor zover dal in hun kraam te pas kwam om de democra tisering van het onderwijs te bevor deren en dus doende gekozen voor de terreur om hun doel te bereiken. Dat is veel erger dan een incidenteel, in een spontane opwelling binnen gaan om verhaal te halen. Een ge organiseerde verstoring van de open bare orde. aldus mr. Kemper. VOETDAL K.N.V.B. Zondagmid dag is het dan weer zover dat met de competitie van het amateurvoet bal van het seizoen 1969-1970 een aanvang zal worden gemaakt. In de 4e klas H start Zierikzee met een thuiswedstrijd tegen Clinge. Afgaan de op de verrichtingen van Clinge in het vorige seizoen geven wij de rood-zwarten een goede kans om de eerste puntjes binnen te halen. Re- nesse stapt zonder enige voorberei ding zo de competitie in. Of dit de duinbewoners in hun uitwedstrijd te gen Hansweertse Boys niet zuur zal opbreken zal ons oprecht benieuwen. RCS staat waarschijnlijk al direct voor geen gemakkelijke taak bij het bezoek aan Sluiskil. Biervlietdat over een goed elftal moet beschik ken, gaat in eigen omgeving de strijd aanbinden tegen het gepromoveerde Noormannen. Walcheren is zeker niet kansloos bij Corn. Boys, terwijl Koewacht een goede kans maakt om in eigen omgeving de baas te blijven over Oostburg. In de reserve 3e klas C staat Zierikzee II bij het bezoek aan Middelburg III voor geen ge makkelijke taak. De rood-zwarten zullen in ieder geval een grotere produktiviteit aan de dag moeten leggen dan jl. zondag als zij de ne derlaag willen ontlopen. Te Roosen daal heeft Alliance II goede winst kansen tegen Steenbergen II. Goes II moet in eigen omgeving de baas kunnen blijven over Zeeland Sport II, terwijl RCS II en Axel elkaar te Souburg niet veel zullen ontlopen. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas gaat DFS het in de Westhoek opnemen tegen Hoofdplaat. Als de oranjehemden nog over de vorm beschikken waar zij aan het eind vorig seizoen over beschikten moet er winst kunnen worden geboekt. In de 2e klas B gaat Dreischor in de duinstreek op bezoek bij Renesse II. Zonnëmaire komt in eigen omgeving binnen de lijnen te gen Hansweerts-e Boys II, terwijl DFS II op bezoek gaat bij 's Heer Arendskerke IIIIn de 3e klas C gaat Dreischor II het voor eigen pu bliek opnemen tegen Hansweertse Boys III. Het Ouwerkerkse SVOWK gaat uit haar krachten meten met Cortgene II, terwijl Zierikzee III haar geluk gaat beproeven bij Goes IV. Zonnemaire II start in de com petitie met een uitwedstrijd tegen Kwadendamme II. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas gaat MEVO, vorige week uit stekend gestart tegen Wemeldinge, op bezoek bij Middelburg V. De helft van de inzet moeten de Zierikzeeë- naars uil deze ontmoeting mee naar huis kunnen brengen. VCK gaat het bij het bezoek aan Bevelanders niet gemakkelijk krijgen. Meeuwen II is thuis legen Wemeldinge zeker niet bij voorbaat geheel kansloos, terwijl wij het bij het treffen lussen 's H. Arendskerke en Nieuwdorp op een kleine zege voor de thuisclub hou den. Wolfaartsdijk maakt tegen Heinkenszand wel een kans om baas in eigen huis te blijven, terwijl Ar- nemuiden II wel een kansje maakt om Zeeland Sport V te Vlissingen de puntjes afhandig te maken. In de 2e klas A staat Brouwershaven in eigen omgeving tegen Kruiningen voor geen lichte laak. DFS III en SKNWK zullen elkaar waarschijn lijk in de Westhoek niet veel ontlo pen. Te Oosterland maakt Duiveland wel een kansje om tegen Waarde haar slechte beurt van vorige week goed te maken. WIK moet in staat worden geacht om van het bezoek aan Kloetinge II niet met lege han den naar huis terug te keren. Bruse Boys staat in de uitwedstrijd tegen Rillandia II weer voor geen gemak kelijke opgaaf. In de 3e klas A is er van de krachtsverhoudingen nog niet veel te zeggen. De reserves van WIK gaan het te Kerkwerve opnemen te gen VCK II. Duiveland II gaat haar geluk beproeven bij Arnemuiden III, terwijl ZSC op bezoek gaat bij Wol faartsdijk II. In de 4e klas A speelt Brouwershaven III thuis tegen DFS IV. Bruse Boys II, met een 9-0 over winning gestart, gaat het in eigen omgeving opnemen tegen Colijns- plaatse Boys II, terwijl MEVO II op het sportpark Bannink Brouwersha ven II te gast krijgt. Te Nieuwer- kerk speelt SKNWK II tegen Wis- sehkerke II, terwijl WIK II bezoek krijgt van Bevelanders II. JUNIOREN. In groep A I staat Zierikzee A I weer voor een bijzon der zware krachtproef bij het bezoek aan Terneuzen A I. In groep A VII heeft WIK A I goede winstkansen bij Zierikzee A II. DFS A I is favo riet bij MEVO A I, terwijl te Brui nisse een spannende strijd mag wor den verwacht tussen Bruse Boys A I en SKNWK A I. In groep B XI gaat Duiveland B I het bij Colijnsplaatse Boys B I niet gemakkelijk krijgen. Zierikzee B I en WIK B I gaan op bezoek bij Cortgene B I en Wissen- kerke B I, terwijl SKNWK B I be zoek krijgt van MEVO B I. In groep B XII gaat ZSC B I haar doelge- middelde tegen MEVO B II nog ivat verbeteren. Brouwershaven B I heeft de beste papieren bij Zierikzee B II, terwijl Dreischor B I thuis als fa voriet binnen de lijnen komt tegen Renesse B I. Bruse Boys B I en DFS B I zullen waarschijnlijk na aan el kaar zijn gewaagd. Na vijf uur Ihevaige gevechten zijn studenten, die zich in Tokio dn twee gebouwen van d'e Waseda universi teit hadden verschanst, woensdag door oproerpolitie met 'behulp van helicopters, waterkanon en traan gas verdreven. BRUSSEL, 4-9. Het Belgische auto park telde eind vorig jaar 1.800.000 personenauto's, 270.000 vrachtwagens en circa 9.000 autobussen, zo blijkt uit de jongste gegevens van de Bel gis che automo biël'handel De gemiddelde leeftijd van de per sonenauto's in België was in 1968 5 jaar en 4 maandlens, en die van vrachtwagens en autobussen 7 jaar en 6 maahiien. Zeven van elke tien auto's in Bel gië zijn Duitse of Franse merken. De afzet van Japanse auto's is vorig jaar aanzienlijk gestegen: eind 1968 reden 16.000 Japanse auto's op de Be/lgisohe wegen tegen 6.000 een jaar tevoren. De Oosteuropese merken maakten met elkaar nog niet één procent van het Belgische autopark uüt. SCHRINDLING. W.-Duitsland!, 4-9. Een vrachtauto vet Tsjechoslowaken heeft gisteravond geprobeerd door een grensbarriière heen te breken om het westen te bereiken, maar al le inzittenden op één na zijn door de grensbewaking gearresteerd, zo heeft de Wesfduifse politie bekend ge maakt. E'en jonge Tsjechoslo waak zou zijn ontkomen, en heeft mogelijk ergens anders d'e grens naar Beieren gepas seerd. Minder boeren in Zuid-Afri ka PRETORIA, 4-9. Tijdens de laat ste 20 jaar ós het aantal boeien in Zuïd-Afrika van 125.000 tot 92.000 teruggelopen, aldus een nieuwsbrief van het mlimisterie van Jandbouw- teehni'sche diensten en Landbouw Economie on Marketing. „Belangrijk resultaat, gezien de hoge rentestand" DEN HAAG, 4-9. Het niveau van de woningbouw heeft in 1968 het ge stelde doel van 125.000 woningen be reikt. Een belangrijk resultaat, me de gezien de hoge rentestand die in de loop van het jaar nog verder steeg. Dit zegt de directeur-generaal van de Volkshuisvesting en de Bouwnij verheid, "mr. W. A. Schouten, in het jaarverslag over 1968 van zijn dienst. Het jaarverslag zegt verder o.m.: De aarzeling in de conjunctuur en het geleidelijk inhalen van het kwantitatieve woningtekort in grote delen van het land hebben ertoe ge leid, dat in sommige gebieden de in grote aantallen beschikbaar komen de nieuwe woningen niet altijd even vlot werden verhuurd. Dit leidde tot een zekere terughoudendheid in het opzetten van nieuwe projecten voor particuliere huurwoningen in dure gebieden. In dichtbevolkte provincies echter zoals Zuidholland en Noord- Brabant overtrof het aantal aanvra gen voor de bouw van particuliere woningen in belangi'ijke mate de be- schikbare budgetaii-e ruimte. Het aandeel van de eigen wonin gen in de totale woningvoorraad is toegenomen van 28 procent in 1947 tot 32 procent in 1967. De ervaringen met de per 1 januari 1968 gewijzigde subsidieregeling voor eigen woningen zijn gunstig. Het aantal toezeggingen van rijkssteun voor de bouw van ei gen woningen is opgelopen van 23.400 in 1967 tot 29.740 in 1968. Interessant is, dat bij deze stijging vooral de bouw in de wat lagere prijsklasse een belangrijke rol heeft gespeeld. Van bijna 42 procent van de 29.740 eigen woningen lagen de stichtingskosten tussen de f 30.000 en f 40.000. Onder de huidige omstandigheden lijkt er meer dan ooit aanleiding na te gaan of verder versterkte bevor- dei'ing van het eigen woningbezit mogelijk is. In 1968 kwamen 122.773 woningen gereed. Door verbouwing en andere oorzaken zijn er nog 653 woningen bijgekomen, zodat in totaal 123.426 woningen aan de voorraad zijn toe gevoegd. Anderzijds zijn in 1968 door afbraak, onbewoonbaai'verklaring e.d. 18.290 woningen afgevoerd, zo dat per saldo de woningvoorraad met 105.136 toenam. Aan de hand van ge gevens van het woningbehoefte-on derzoek in oktober 1967 zegt het jaarvei-slag, dat voor de komende ja ren moet worden gerekend met een gemiddelde jaarlijkse groei van de woningbehoefte van rond 80.000 wo ningen per jaar. Doorstroming Het bevorderen van de doorstro ming dient als een van de belang rijkste middelen te worden be schouwd lot oplossing van het huis vestingsprobleem. Bevoi'dering van de doorstroming blijft daarom ook in de toekomst bijzonder wenselijk, maar besloten is het verstrekken van geldelijke steun aan de gemeenten in de huidige vorm na 1969 niet voort te zetten. In 1968 werd aan 620 gemeenten in totaal f 10,6 miljgen aan bijdragen uitgekeerd ter bevoi'dering van de doorstroming. Op de bovenste foto zien we een spelmoment uit de te Zierikzee ge speelde korfbalwedstrijd tussen Zie rikzee en Bergen op Zoom op 10 juni 1906. - De Schouwen-Duivelandse Korfbalt Bond werd pas veel later (1928) opgericht. Vooral het sportte nue zag er heel anders uit dan te genwoordig. Onderste foto: Korfbal nu. Deze op name werd gemaakt in 1969 op het sportpark Bannink te Zierikzee. Aanvoerder M. Kloet van All Ready schiet hier op de korf vait Animo uit Oost-Souburg. Op de achtergrond staat scheidsrechter A. A. Marteyn uit Yerseke nauwlettend het spel te volgen. ZONDAG 7 SEPTEMBER. NED. I. In de middag de gebrui kelijke uitzendingen als verkeersin formatie, weekjournaal en voetbal uitslagen. Verdereen rechtstreekse reportage uit Rotterdam van het in ternationale concours hippique om de Grote Prijs van Rotterdam, met com mentaar van Aad van Leeuwen. Des avonds voor de kleintjes „Woord voor Woord" en in het kerkelijk pro gramma een herhaling van „Waarde mensen zijn", een portret van een Amerikaanse student in de theologie, die al protesterend in tal van con flictsituaties verzeild raakt. „Studio Sport" zal waarschijnlijk aandacht besteden aan de interland Polen- Nederland ,die vanmiddag gespeeld is. Na het journaal alleen nog bui tenlands materiaal. Eerst „De Saint Hij krijgt een gloednieuwe sportwa gen mee om die eens uit te probe ren. Hij verongelukt met het snel heidsmonster en vermoedt dat dit geen toeval is. De rol van het mooie meisje - dat natuurlijk ook nu weer van de partij is - wordt gespeeld door Patricia Haynes. In- de Andy Williams-show zien we het bekende duo Simon and Garfunkel, Ray Charles en Mama Cass. Speciale gast is de bekende songwriter Dave Ba- charat. NED. II. In het programma van de VPRO een aflevering van „Con cert voor jonge mensenLeonard Bernstein leidt het Neio Yorks Fil harmonisch Orkest en geeft een toe lichting op het enige werk dat van avond op het programma staat, nl. Hector Berlioz' Symfonie Fantasti- que. Daarna een optreden van het Praags Minipantomimetheater, dat we al eerder te zien hebben gekre gen .Hoofdschotel van de avond is „Work is a four letter word" van Peter Hall, gemaakt naar het toneel stuk „Eh" van Henry Livings. Het - toneelstuk heeft een typisch Engels probleem als onderwerp. Hoewel de mechanisatie in de industrie snel voortschrijdt willen de vakbonden geen ontslagen en het vreemde ver schijnsel doet zich voor dat iedere morgen vele werknemers de fabriek binnengaan, terwijl de machines het werk doen. Een jonge arbeider, die dat niet zint, wil nuttig en creatief zijn en begint dus'in de fabriek een eigen zaakje, een soort boerderij, waar de mensen niet door machines van hun plaats worden verdreven. Het is een uiteraard nogal verteken de en eenzijdige toekomstfilosofie, waarin de hoofdrollen worden ge speeld door David Warner en het roodharige zangeresje Cilla Black. MAANDAG 8 SEPTEMBER. NED. I. De KRO begint met „Avonturen van Feli.v de Kat" voor cle kleintjes en de tweede aflevering van de serie „Mevrouw Fijnemans komt". Mevrouw (Rita Corita) krijgt rolschaatsles. Het probleem van deze keer is echter dat een dame in de flat veel herenbezoek krijgt hetgeen de medebewoners irriteert. Na het journaal de buitenlandse serie „Ad vocaat Judd". De beste man krijgt een zware zaak te behandelen. De kapitein van een boot die een illegale dienst op Cuba onderhield, wordt er van beschuldigd zijn bemanning en een handvol passagiers om zeep te hebben geholpen. Of Judd maar even het tegendeel wil bewijzen. Vervol gens deel drie van „Wie zijn toch die mensen", de cultuurhistorische docu mentaires van Marga van Kerklaan, Voor de jazzliefhebbers treedt daar na de bekende negerpianist Earl Hi- nes met zijn all stars op in de Sin ger concertzaal in Laren, Grand old man Hines speelt o.m. een selectie uit de Westside Story .Tot slot een uitzending van hel Humanistisch Verbond: een gesprek over de vraag of het gezag in Nederland in hel ge ding is. NED. 11. Na „Scala" gaat de VARA verder met „Coronation Street", de Engelse serie die in het komende seizoen in een (nog) grotere frequen tie op het scherm komt. Na het jour naal komt voor het laatst de vro lijke uitzending rond ceremonie meester Henk van Stipriaan „Met de muziek mee". Uit de Frieslandhal in Leeuwarden de finale van de wedstrijd om de Cor Steyn-trofee. Medewerkenden zijn het Leedy-trio, de cabaretier Rients Gratema, de sneldichter Willy Alfredo en als bui tenlandse ster de Israëlische zange res Rika Zarai. Hoofdschotel is het eerste deel van „Oorlog en Vrede", de filmbewerking die King Vidor maakte van het beroemde verhaal van Leo Tolstoi met in de hoofdrol len het echtpaar Audrey Hepburn en Mel Ferrer. Voorts zien we in de ze van 1956 daterende film o.m. Ani ta Ekberg en Vittorio Gassman, Het tweede deel volgt woensdag. Het ver haal speelt zich af ten tijde van de Napoleontische overheersing en de veldtocht van de Franse keizer naar RuslandTeleac geeft tenslotte nog informatie over de nieuwe cursus Statistiek. ZONDAG 7 SEPTEMBER. NED. 1: 15.30 Nieuws; 15.32 Week journaal: 15.55 Verkeersinformatie; 16.00 Paardensport (kleur); 16.57 To to-uitslagen; 17.00 Einde: 18.55 Fa beltjeskrant (kleur); 19.00 Woord voor woord (kleur); 19.05 Waar de mensen zijn; 19.30 Studio Sport; 20.30 Journaal; 20.35 De Saint (kleur) 21.25 De Andy Williams-show; 22.15 Journaal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Journaal; 19.05 Concert voor jonge mensen; 19.55 Het Praags pantomime-poppentheater (kleur); 20.30 Work is a four letter word (in kleur); 22.30 Journaal. MAANDAG 8 SEPTEMBER. NED. 1: Schooltelevisie: 10.45 Wal ter and Connie; 11.10 Notre ville; 11.35 Bronnen van onze geschiede nis; 12.00 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Avonturen van Fe lix de kat (kleur); 19.23 Mevrouw Fijnemans komt; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Advocaat Judd (kleur); 21.10 Wie zijn toch die mensen; 21.45 Earl Hines and his all stars; 22.15 Gezag in het geding; 22.45 Journaal: NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant fi?r kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Coronation street; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Met de muziek mee; 21.10 Oorlog en vrede (kleur); 22.45 Cursusinformatie statistiek (Teleac); 22.50 Journaal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4