HET VERROTTE GRAAN AGENDA Uitstellen opening mosselseizoen gevolg van verontreiniging Chauffeur mag de Sow jet-Unie verlaten Zierikzee speelde geslaagde oefenwedstrijd tegen de Schutters U.V.V.-Zierikzee hield eerste geslaagde contact-avond De Ooster- en Westersehelile Rijpaard moest op afgemaakt DEN HAAG, 1-9. De opening van het mosselseizoen, welke dit jaar was vastgesteld op 16 juni, moest als gevolg van een besmetting van het üosterscheldewater met bijna een maand warden uitgesteld tot 11 juli. Dit heelt minister ir. P. Lardinuis van landbouw en visserij, mede na mens zijn ambtgenoot van verkeer en waterstaat, geantwoord op schrif telijke vragen van de Tweede-Ka merleden Tuijnman (V.V.D.), Van Bennekom (A.R.P.), Van der Peijl (C.H.U.) en Dusarduijn (K.V.P.), in zake besmetting van de Oosterschel- de, o.a. door uit de gemeente Goes afkomstig afvalwater. Op de vraag, of deze besmetting had kunnen worden voorkomen schrijft minister Lardinois: ,.de be smetting had inderdaad kunnen worden voorkomen indien de ge meente Goes haar plannen tot aan leg van een persleiding naar de Wes- sterschelde reeds had kunnen reali seren. De bestekken voor de bouw van deze leiding zijn echter pas in de lcop van het voorjaar gereed ge komen. De gemeente Goes heeft in middels, daarbij gesteund door Ge deputeerde Staten van Zeeland, bij het ministerie van verkeer en water staat een aanvraag ingediend voor een rijksbijdrage in de op 7 miljoen gulden geraamde kosten". Door de plaatsing van een chloreringsinstal- Regenoverlast ontzaglijk groot Het jaar 1969 brengt tot dusver, wat het weer betreft, zeer grote te genstellingen. Op een koude winter volgde een laat en koud voorjaar. Daarna kwam een hete zomer, of, beter gezegd, een zomergedeelte (lat zeer heet en droog was. Het blijkt o.m. hieruit dat wij tot 1947 terug moeten gaan om een zomer te vinden met méér zomerse dagen. Dat zijn dagen waarop een maximum-tem peratuur van 25 graden wordt be reikt. 1969 had er één meer dan 1959, maar blijft onder 1947 dat wel heel lang kampioen zal blijven. Maar op 12 augustus jl. sloeg het weer om. Op 18 augustus konden hier en daar de maaidorsers weer het land op, terwijl het elders nood weer was. Maar dat ivas slechts een adempauze in de lange reeks van re gendagen. Er volgen nog meer buien en de vooruitzichten zijn: onbesten dig. Dit is een ramp geworden. Het noorden weer eens de klos Doordat in het noorden het voor jaar koud was, kwamen cle granen maar langzaam tot ontwikkeling. Het hete iveer van juli en begin augus tus maakte, dat de gewassen gelijk kwamen wat ontwikkelingstijdstip pen betreft, met die van normale ja ren. Ook versnelde de hitte de afrij ping, zodat veelal geen grote kg.- opbréngsten verkregen werden. Hier en daar kon men zelfs van noodrijp graan spreken. Ook de juist hervatte haverteelt kreeg daarvan te lijden. Men kan een lijn trekkèn van Al melo naar Den Helder. Ten zuiden daarvan kon men het overgrote deel van de korenoogst op tijd d.w.z. droog, binnenhalen. In gemaaidorst graan kwamen zelfs vochtpercenta- ges van 9,5 procent voor (en het mag gerust 14-15 procent zijn) zodat zelfs de korrel ingedroogd was. Handige handelaren maakten daar weldra ge bruik van. Zij mengden ingedroogd graan met wat vochtiger partijen. Dat spaart droogkosten uit en men krijgt dan een goedkoop mengsel met precies goed vochtgehatle. Voor cle boer was het te ver ingedroogde graan een schadepost, tenzij hij toe slag voor extra vochtverlies bedong. Na 12 augustus was dat niet meer nodig. In het noorden, d.w.z. in Gro ningen, Friesland, Drente én de Noordoostpolder, stond op 12 augus tus het meeste koren nog vast. En dat ging helemaal niet. Elk jaar In de laatste 8 jaar is 'er geen herfst geweest of ergens verrotte wel graan te velde. Ook vorig jaar was dat het geval. Het ziet er naar uit dat 1969 ook in dit opzicht een re cord zal vestigen. Ditmaal is er ech ter ook zomertarwe in het zuiden verrot en zelfs rogge en haver. Waar men niet genoeg maaidorsers had of waar men nog koren aan hokken zette en het zaakje op 12 augustus niet binnen had ging het mis. De re-, genperïode duurde zo lang, dat de kiemrust ten einde liep. De tempe ratuur was, vooral van 12-20 augus tus, overal nog van dien aard dat het gevaar voor schot groot werd. Thans is er zoveel graan aan het rotten, dat voor het noorden des lands een beroep gedaan zal worden op de E.E.G., teneinde uitkeringen mogelijk te maken. Dat kan alleen als er een uitgesproken noodsituatie is. Laten wij hopen dat dit lukt. Te vens zal men er echter naar moeten streven zulke rampen te voorkomen. Men kan weliswaar de regen niet te genhouden, maar men kan wél zoe ken naar vroeger rijpende rassen, wintergerst en wintertarwe telen i.p. v. zomergranen en nagaan óf er vol doende maaidorsers aanwezig zijn om perioden met goed weer te be nutten. De regel is: 70 ha graan per maai dorser. Voor het noorden is dat te veel. Als op een bedrijf 10 ha graan verrot kost dat net zoveel als een ge reviseerde maaidorser. Van die kant zal men de zaak óók eens moeten bekijken. Voor anderen Terwijl de teruggekeerde vakan tiegangers jubelen over de zeldzame zomer van 1969 verergert de toestand met de dag. Ook voor de aardappelen is de regen gevaarlijk. Vele percelen zijn zo nat dat ook bij de aardappe len rot zal gaan optreden. En dat terwijl de prijs voor het eerst sinds een paar jaar redelijk is! Zelfs voor de vroege levering van suikerbieten moet het weer spoedig veranderen of men komt straks in september in moeilijkheden. Ten slotte zijn er weer de laag gelegen weilanden, met name op de laag- veengronden, waar ivuteroverlast al een deel van het vee naar stal ge jaagd heeft omdat geen droog plekje om te liggen m.eer aanwezig was. Optimisten verwachten, dat na <tc plénsbulcn van augustus september wel weer voor een droogteperiode zal zorgen. Het opgestelde vee kan dan weer naar buiten en de gras- groei is overal nog zeer redelijk. Voor de oogst van aardappelen en bieten kan een droge septembermaand ont zaglijk veel goeds doen, maar voor het graan zal het in de meeste ge vallen te laat zijn. Gelegerde gewassen zijn nu al to taal verloren, daar het onkruid er overheen groeit. Wat aan hokken staat kan eveneens veelal afgeschre ven worden, daar het schot elke dag erger wordt. Zelfs balen hooi en stro die hier en daar nog te velde staan zijn verloren. Ze zijn eenvoudig ver rot. Verliesfactor Wij zullen in de bedrijfsvoering met dergelijke rampen rekening moeten houden. Dat betekent dat wij naar wegen en middelen moeten zoe ken om het oogstrisico te beperken. Bij de granen hebben wij jaar in jaar uit gestreefd naar wéér een ho gere kg-opbrengst per ha. Maar als men, zoals nu op vele bedrijven blijkt, rekening moet houden met 10 tot 12 procent verlies als langjarig gemiddelde, wordt het voordeliger om genoegen te nemen met een ste viger, vroeger rijpend ras dat des noods ivat minder kg korrel per ha geeft. En dit met name in het noor den. Een te late of half verrotte oogst geeft nl. niet slechts verlies aan kor rel of stro. Verreweg de meeste ak kerbouwgronden schreeuwen om groenbemesting. Het stro hakselenen de groenbemester er doorheen laten groeien zal steeds meer nodig wor den. Maar de groenbemester komt slechts tol zijn recht als het graan tijdig geruimd is. Is dat niet het ge val dan krijgt men een verrot en door opslag en onkruid overwoekerd gewas dót zo spoedig mogelijk moet worden ondergeploegd. Op zichzelf is dat voor de grond een zegen. Voor de boer is het echter oen ramp en het werk komt aanzetten in een tijd dat aardappelen en bieten tijd en aandacht vragen. Vandaar dat er aan het voorkomen van rampen als die van augustus 1969 wel wat meer ge daan kan worden dan men tot dus ver deed. Laten we eerlijk zijn: pas na de komst van de maaidorser zijn wij ge wend geraakt aan oogsttijden tot half september. Wij kunnen daaraan wen nen, de natuur echter niet! Israëlische luchtaanval op Jordaans gebied TEL AVIV, 1-9. Israëlische vlieg tuigen hebben maandag militaire doelen in Jordanië aangevallen, na dat een nederzetting en Israëlische troepen van over de rivier de Jor- daan waren bescheten. Dit heeft een militaire woordvoerder in Tel Aviv bekendgemaakt. De bestookte doe len lagen tegenover Beit Sjean, waar in de afgelopen nacht twee mensen lichte verwondingen hadden opge lopen door een beschieting met ba- zoeka's en mortieren. Verscheidene huizen werden beschadigd. Kostbare Rembrandts uit de Ver. Staten AMSTERDAM, 1-9. In het Rijks- museum te Amsterdam is maandag middag om half vier een zending schilderijen aangekomen, bestemd voor de Rembrandttentoonstelling, die daar op 12 september begint. Het zijn: een portret van Joannes Elison en het portret van zijn vrouw, Maria Bockenolle, beide uit het „Museum of Fine Arts" in Boston, en verder het befaamde schilderij van Aristo- teles uit het „Metropolitan Museum" in New York. Het vierde schilderij is het kinderportret uit de particu liere verzameling van Norton Simon uit Fullerton. De vier schilderijen werden begeleid door mr. C. Virch, hoofd van de afdeling schilderijen van het „Metropolitan Museum" in New York. De schilderijen arriveer den maandagmorgen met de „Nieuw Amsterdam" in Rotterdam. Explosie op vissersvaartuig DEN HAAG, 1-9. Door een explo sie aan boord van de KW 159 is maandagmiddag omstreeks vier uur een bemanningslid ernstig gewond. Een Neptune van het Marine Vlieg kamp Valkenburg is opgestegen om het schip te localiseren, dat heeft opgegeven 40 mijl ten N.W. van IJ- muiden te varen. Een Sikorski heli kopter wordt gereed gehouden om de gewonde eventueel van boord te halen. DEN HAAG. Televisie-adverteer ders hebben voor 1970 twee miljoen seconden lv-zcndtijd bij cle Ster aan gevraagd. Deze vraag is viermaal zo groot als de beschikbare hoeveelheid tv-sccondcn. latie mag worden verwacht dat her haling van een dergelijke besmet ting kan worden voorkomen. Minis ter Lardinois kan intussen niet mee delen welke schade het bedrijfsleven als gevolg van de besmetting heeft geleden. Blijken de treffen maatre gelen doeltreffend dan behoeft deze schade, naar zijn oordeel, niet groot te zijn. Grote hoeveelheid verdovende middelen in Hong Koug verbrand HONGKONG, 2-9. In Hongkong is heden (dinsdag) een wereld van dro men in rook opgegaan. De politie verbrandde ongeveer 2.000 kg opium morfine en heroine, die in het afge lopen jaar in beslag was genomen. De waarde van deze verdovende middelen werd geschat op 7.750.000 gulden. Koningin reikt Florence INigbtingule-niedaille uit DEN HAAG. 1-9. De koningin zal op vrijdag 26 september de „Flo rence Nightingale-medaille" uitrei ken aan mejuffrouw L. M. C. W. Verlinden, tijdens een korte plech tigheid in do Rolzaal te Den Haag. Deze hoogste Rode-Ki*uisonder- scheiding voor verplegenden is mej. Verlinden op 12 mei jl. toegekend door het Internationale Comité van het Rode Kruis in Genève. Mej. Verlinden (26) heeft in 1967 en 1968 gedurende tien maanden als Rode-Kruisverpleegster in Vietnam gewerkt. In het bijzonder heeft ze zich onderscheiden tijdens het Tet- offensief, eind januari 1968, door zonder eigen levensgevaar te tellen, haar werk voor de vele gewonden te verrichten. ARCEN. De rijkspolitie te Arccn heeft maandagmiddag twee jongens aangehouden, die uit een opvoedings gesticht in Warmond waren ont vlucht. n De Occidental Petroleum Corpo ration, een van de grootste oliemaat schappijen die in Libic werken, deel de maandag mee dat al haar werk zaamheden daar normaal voortgaan. Rood-zwarten moeten kunnen komen tot goede klassering in de vierde klas ZIERIKZEE, 1-9. Als laatste voor bereiding Voor de competitie speelde Zierikzee op het sportpark Bannink nog een oeifenwedstrijd tegen het naar de 3e klas gepromoveerde Schutters. Afgaande op hetgeen in deze wed strijd werd vertoond moet Zierikzee, zonder Hendrikse en Vermeulen, tot een goede klassering in de 4e klas kunnen komen. Schutters, alleen een invaller voor haar doelman, gaat het in de 3e klas ongetwijfeld niet ge makkelijk krijgen. In de eerste 10 min. van de wedstrijd domineerde het goed combinerende Zierikzee volledig zonder even tot doelpunten te komen. De bezoekers kregen hiér-' na wat meer vat op het spel van de rood-zwarten, waardoor zij zelfs een licht veldoverwicht kregen. Door goed ingrijpen wist doelman Stout- jesdijk enige gevaarlijke schoten on schadelijk te maken. In de 32 min. kon de thuisclub de leiding nemen toen Tiggelhoven het leder uitstekend naar de vrij staande Jac. Willemse plaatste die de bal laag in de hoek liet verdwijnen (1-0). Vier min. later kon deze voorsprong tot 2-0 worden opgevoerd door Joop Terug naar Breda DEN HAAG, 1-9. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft van de Nederlandse ambassade in Moskou vernemen, dat de 44-jarige bus chauffeur C. Balemans uit Breda binnenkort naar Nederland zal te rugkeren. De ambassade had dit van de chauffeur zelf gehoord. De Nederlandse chauffeur be stuurde zondag 17 augustus een uit België afkomstige autobus met 42 buitenlandse toeristen. Tussen Minsk Shirley Temple in V.N.-delegatie van V.S. SAN CLEMENTE, 1-9. President Nixon heeft de vroegere filmster Shirley Temple - nu mevrouw Black - benoemd tot lid van de Ameri kaanse afvaardiging naar de zitting van de algemene vergadering van de V.N., die op 16 september begint. Zij krijgt de rang van ambassadeur. De delegatie wordt geleid door Charles Yost, de permanente vertegenwoor diger van Washington bij de Volke ren-Organisatie. Shirley Black heeft als Republi keinse kandidaat vorig jaar tever geefs getracht in het huis van afge vaardigden te komen. Laatste kolen gedolven uit Donianiale mijn KERKHADE, 1-9. Vrijdagmiddag werd uit de oudste steenkolenmijn van Nederland, de Domaniale mijn te Kerkrade, de laatste wagen steen kool omhoog gehaald. Deze laatste ton kolen werd ge dolven enkele honderden meters on der de oppervlakte, waar ruim acht eeuwen geleden de toenmalige mon niken van de abdij „Rolduc" met de kolenontginning in Nederland - en wellicht in geheel Europa - begon nen. Het ophalen van de laatste wa gen Domaniale antraciet ging vrij wel zonder enig ceremonieel ge paard. en Brest Litoswsk slipte de bus cn sloeg om. Twee Australische en een Engelse passagier kwamen om het leven. Er waren 27 gewonden. Sinds het ongeluk moest de chauf feur zich ter beschikking houden van de Russische justitie. DEN HAAG. Ongeveer 70 perso nen, familieleden, vrienden en-geest verwanten van de dienstweigeraar Ron Boot, hebben maandagavond in Den Haag gedemonstreerd. Noord-Korea en de Amerikaanse gevangenen P ANMOEND J O.M 1-9 Noord- Korea is bereid de drie inzittenden van een op 17-augustus neergehaalde Amerikaanse helikopter uit te leve ren. Maar dan moet het door de Amerikanen geleide VN-opperbevel excuus maken en schriftelijk garan deren dat niet opnieuw helikopters naar het Noordkoreaanse luchtruim worden gezonden. Noord-Korea maakte dit bekend op een bijeenkomst van de gemeng de bestandscommissie in Panmoen- djom. Dinsdag 2 september Huis van Nassau, 8 uur, Vereniging van Oudleerlingen Tuinbouwwinter- CUISUS. Ger. Jeugdgebouw, b uur, Vrouwen vereniging. Nieuwerkerk Dorpshuis, 2 uur, bijzondere raads vergadering gemeente Duiveland. Dreisehor Lagere school, 7.30 uur, start naai cursus. Donderdag 4 september Zierikzee R.K. Parochiehuis, 8 uur, kerk- en ontwikkelingssamenwerking raad van kerken Noordgouwe Verenigingsgebouw, 16.15 uur, start bejaarden-gymnastiek. Dagelijks geopend van 9-4 uur. Donderdagavond van 7-8 uur. NUTSSI'AARBANK ZIERIKZEE Havenpark 16 MAASTRICHT. De officier van justitie bij de rechtbank in Maas tricht heeft een jaar gevangenisstraf geëist tegen de 41-jarige sloper H. S. uil Gelecn, die zijn oudere broer heeft doodgeslagen. -i Ti "T—in~ i min iih ir~ RENESSE, 1-9. Zondagmiddag verloor manege- A. Verseput te Renesse een rijpaard, toen dit op de Hoogezoom te Renesse moest worden afgemaakt. Hel dier was l1/* uur tevoren in elkaar gezakt en hoewel pogingen werclen aan gewend het om zich heen schoppende dier weer op de been te. krijgen ver wondde het zichzelf op de harde straatstenen steeds meer. Toen ook een spuitje, toegediend door de dierenarts T. van Roon geen resultaat opleverde wercl in opdracht van de plaatselijke keuringsdienst Jiel clicr ter plaatse afgemaakt. Slager M. de Hamer loste het voor het paard verlossende schol. Het kadaver werd daarna naar de noodslachtplaats le Zierikzee vervoerd. (Foto: Zlerikzeesche Nieuwsbode). Krips die handig enige verdedigers wist te omspelen waarna hij hoog inschoot. Na de thee zag het er naar uit dat de bezoekers ernstig van plan waren wat aan hun achterstand te gaan doen. Reeds in de 3e min. wist T. van Loon doelman Stoutjesdijk te verschalken, waarmee hij de achter stand terug bracht tot 2-1. Het spel peil werd hierna bedenkelijk minder dan voor de rust. Vooral het plaat sen liet aan beide zijden nu veel te wensen over. Toen Lodewijk in de 21e min. een voorzet van A. Klink in een doelpunt wist om te zetten 3-1 leek de strijd beslist.. Nog in de zelfde min. zorgde Leo Franken er met een ver schot voor dat de span ning weer terug keerde (3-2). Een zeer fraai schot van Willemse wist de doelman op voortreffelijke wijze corner te werken. Op verrassende wijze wist Th. Klink in de 25 min. door de defensie van de bezoekers te, breken en de stand op 4-2 te brengen. Even keer de spanning nog terug toen Jac Theunisse in de 41e min. met een ver en hard schot het leder in het net liet verdwijnen 4-3. Met nog één min. te spelen kreeg Tiggelhoven, in dui delijke buitenspel positie, het leder toegespeeld, waarna hij de vrij staande Krips in de gelegenheid stelde de eindstand op 5-3 te bepalen SPORT VOETBAL Zierikzee II-Schutters II 3-1 Het in het veld sterker Zierikzee II heeft nog heel wat moeite gehad om deze wedstrijd in winst om te zetten. De onproduktiviteit van haar voorhoede speelde de thuisclub wel ernstig parten. In de le helft werden er een serie doelrijpe kansen om zeep gebracht, waardoor de bezoe kers deze zelfs konden afsluiten met een 1-0 voorsprong. Na een kwartier in de 2e helft wist Henk Berrevoets de stand in evenwicht te brengen (1-1). Nog in de zelfde min. bracht Joop Berrevoets de stand op 2-1. Vijf min .voor tijd stelde Wim v. d. Hoek aan alle onzekerheid een einde dooi de eindstand op 3-1 te brengen. S.K.N.W.K.-Kloctingc II 5-3 Een in de le helft voortreffelijk en produklief spelend SKNWK is er in zijn eerste competitiewedstrijd in ge slaagd een verdiende overwinning te boeken. In de 10e min. slaagde Wim van Putten er in om de score voor de Nieuwerkerkers te openen (1-0). De blauw-zwarten bleven hierna het beste van het spel behouden. Jurry Snijders zorgde voor 2-0, waarna Wim van Putten er met nog twee doelpunten voor zorgde dat SKNWK met een ruime 4-0 voorsprong de thee kon gaan nuttigen. Na de rust kwam de overwinning, die zo goed als zeker leek, nog ernstig in gevaar. Tot driemaal toe slaagden de gasten er in de Nieuwerkerkse doelman te verschalken, waardoor zij hun ach terstand terug brachten tot 4-3. Wim van Putten, die deze middag wel een bijzonder produklieve bui had, slaag de er uiteindelijk in de overwinning voor zijn club veilig te stellen (5-3). Z.S.C.-Nicuwland II 4-0 Een verdiende overwinning voor de club uit Scharendijke tegen het nog al hard spelende Nieuwland. Op vallend in deze wedstrijd was het dat de rood-witten de hun geboden kan sen voortreffelijk wisten le benut ten. Door Piet van der Horst en Cor Hillebrand had de thuisclub bij het ingaan van de rust een 2-0 voor sprong. Na de hervatting zorgden Cor Kloet en Ben Louwerse ervoor dat de wedstrijd met een 4-0 over winning kon worden afgesloten. MEVO-Wemeldinge 3-0 MEVO maakte een bijzonder goe de start in de competitie door op Wemeldinge een volkomen verdien de 3-0 overwinning te behalen. Voor al in de eerste helft lieten de oran jehemden vaak aardige combinaties zien waarbij de voorhoede de de fensie van Wemeldinge nog al eens voor problemen stelde. Na de her- vatting bleek de voorhoede van de thuisclub plotseling niet meer in staat te zijn een vuist te maken, waardoor de verdedigers van de be zoekers het heel wat gemakkelijker kregen. Cp het middenveld bleef Mevo evenwel het spel beheersen, waardoor doelman v. d. Linde prak tisch geen moeilijk werk kreeg te verrichten. Na een goede één-twee- combinalie tussen Co Verwijs en Jan van Dijke wist laatst genoemde na een kwartier spelen zijn club de lei ding te geven 1-0. Mevo bleef na deze openingstreffer het beste van het spel behouden. Uit een voorzet van Jaap Bij de Vaate.wist Jan van Dijke. aktief en de beste man uit de voorhoede, het leder laag in te schie ten 2-0. De thuisclub kwam op rozen le zitten toen Co Verwijs na goed doorzetten in de 34e minuut de voor sprong kon opvoeren tot 3-0. Na de rust hield de verdediging van de oranje-witten de poort goed geslo ten, waarbij Jan bij de Vaate een dominerende rol vertolkte. Daar de Mevo-voorhoede het verder liet af weten kwam er in de stand geen wijziging meer. Volop aktivitcitcn in hel niemve seizoen In de kraam afdol mg van een zie kenhuis in de Westduitse stad Düren zijn twee baby's aan meningitis overleden. Acht andere baby's lijden ook aun de ziekte. ZIEI'IKZEE, 2-9. In liet jeugdge bouw in dc Visstraat werd de eerste cenlactavond van dc UW gehouden. Bc presidente, mevrouw A. der Wc- duwcn-StccndUk kon een twintigtal ds.mcs verwelkomen en hoopte dat met voel werklust het nieuwe sei zoen kan worden begonnen. Deze winter staan weer vele acti- vileiten op hel programma van de UVV-stcrs. De herensociëteit wordt donderdag 4 september heropend. Ie dere maandag cn donderdag kunnen de heren om half twee terecht in het jeugdgebouw in de Visstraat. De da- mesbij een komsten beginnen dinsdag 16 september. Twee UVV-ylers zijn op deze middagen aanwezig en schenken een kopje thee. De toegang is gratis. In het Rode Kruis zieken huis en de Cornelia Stichting wor den boeken cn tijdschriften rondge bracht. Goede tijdschriften kunnen worden bezorgd bij mevrouw Hee- ring, ter verspreiding onder de be jaarden. Het bezoeken van nieuwe inwoners van Zierikzee en de be jaarden in de rusthuizen zijn nieuwe activiteiten van dc vereniging. Ook voor hel. verzorgen van de vakantie weken voor de bejaarden cn de ver koop van postzegels zijn verschillen de UVV-helpslers nodig. Door jon ge gezinnen kan gebruik gemaakt worden van de UVV-uppasdienst,, die onder leiding staal van mevrouw E. v. d. Lelie-Fokker. Ontspanningsavonden In oktober gaan de ontspannings avonden voor de bejaarden van start. Dia-vertoningen, toneel cn muziek zijn de meest gewilde amu- sementsvormen. Voor al deze akti- viteiten hoopte de presidente ook hulp van do niol -aanwezige UW- sters lo krijgen. Maandag 6 oktober zal oen (woede oonlaelnvnnd worden belegd. Met dank aan de dames die ook tijdens de vakantiemaanden hebben meegewerkt, werd do verga dering besloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2