AGENDA Nieuwe Zeeuwse zwem-ster won lange afstandstrijd te Zierikzee Fatale hotsing met auto van Sehouwen- Duiveland bij Kortgene op N.-Beveland Goede resultaten van de zwem-examens in liet zwembad „De Val" Amerikaanse regering gaat strijd tegen de inflatie winnen Vijf bromfietsers in ketting-botsing STREEKNIEUWS Koning Idris van Libië afgezet Veertienjarige Sj. v. <1. (looft uit Terneuzen «Ie snelste ZIERIKZEE. 30-8. Vuur de zesde maat organiseerde de Zierikzeese zwemvereniging „De Zeepaardjes" zaterdagmiddag de iange afstand zwemwedstrijd voor dames en heren over een afstand van 2 km. De jeug dige Tonny van Maris van de zwem vereniging „Ganze" uit Goes, die vo rig jaar na een nek-aan-nek-race met Karei Weiland uit Terneuzen beslag op de eerste plaats wist te leggen, is er niet in geslaagd ook nu weer als eerste aan te tikken. Dit seizoen is er een nieuwe ster aan het Zeeuwse zwemfirmament verschenen de 14-jarige Sjaak van der Hooft van de zwemvereniging „De Schelde" uit Terneuzen die alle tot nu toe georga niseerde lange afstand wedstrijden in Zeeland op overtuigende wijze heeft weten te winnen. Ook zaterdag toonde hij zich op duidelijke wijze de sterkste van het veld van ruim veertig deelnemers dat aan de start verscheen. Na het startsignaal wist Karei Weijland zich direkt een lichte voorsprong te ver schaffen op Han van der Sande die weer direkt werd gevolgd door het viertal Sjaak van der Hooft, Tonny van Maris, Piet Schop en Theo Guil- let. Ruim 200 meter wist Weijland deze voorsprong te behouden, maar toen kwam Sjaak van der Hooft met prachtige lange slagen zijn leiders positie belagen. Voor het eerste keer punt was v. d. Hooft er reeds in ge laagd een vijftal meters voorsprong te nemen op v. d. Sande, Schop en v. Maris. Weijland, die kennelijk op de eerste 500 m te veel van zijn krachten had gevergd, had toen reeds belangrijk terrein verloren. Op de terugweg naar het tweede keerpunt voerde v. d. Hooft zijn voorsprong op tot ruim tien meter, welke bij het nemen hiervan, waar bij het nu niet bepaald zo nauw werd genomen, bijna geheel verloren ging De lengte voorsprong welke hij nog wist te behouden slaagde hij op weg naar het derde keerpunt uit te bou wen tot een tiental meters. Met rui me voorsprong kon hij zo aan de laatste 500 m beginnen welke hij nog verder wist te vergroten waardoor hij onbedreigd als eerste kon aantik ken. De tweede plaats Meer spanning en strijd viel er te aanschouwen voor de bezetting van de tweede plaats waarbij v. d. Sande, v. Maris en Schop elkaar aanvanke lijk weinig toegaven. Uiteindelijk slaagde Han v. d. Sande uit IJzendij- ke erin zich enige lengten los te wer ken waarmee hij de tweede plaats veilig kon stellen. Bijzonder span- nend was de strijd om de eerste plaats bij de dames tussen Martha Wolff en Carita Salomé. Al direkt na de strat nestelde dit tweetal zich aan de leiding gevolgd door Jannie Fransoo, Truus v. d. Linde en Ma rijke Capello. Na het eerste keerpunt slaagde Carita erin een tweetal me ters voorsprong te nemen welke bij het tweede keerpunt, waar het even als bij de heren niet zo nauw mee werd genomen, geheel verloren ging. Doordat Martha gelijktijdig met haar (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) keerde, dit werd van de boot geroe pen. kreeg zij zelfs een geringe ach terstand wat zij op weg naar de 1500 m weer goed wist te maken. Zij aan zij ging zo het tweetal op de finish af waar door de stroom van de vloed door de half geopende suisdeuren nog heel wat moeilijkheden te over winnen waren voor zij konden aan tikken. Carita was de eerste welke in deze stroom terecht kwam, waar door zij praktisch stil kwam te lig gen. Toen een ieder reeds dacht dat Martha Wolff onbedreigd op de over winning af ging werd zij gegrepen door het rond kolkende water waar door Carita, die er in was geslaagd zich eruit te ontworstelen, haar ach terstand weer kon goed maken. Van de kant af gezien leek Carita Salomé bij de finish een fractie eerder aan te tikken, een waarneming welke klaarblijkelijk fout was, daar de ju ry besliste dat Martha Wolff een tiende van een seconde eerder had aangetikt. Prüs Bij de preisuitreiking in de kantine van de N.V. motorenfabriek Smit en Bolnes brak de voorzitter van De Zeepaardjes de heer G. J. Dijkstra nog eens een luns voor de noodzake lijkheid van een overdekt zwembad te Zierikzee. Hij wees hierbij o.m. op een drietal recente persberichten n.l. dat in Frankrijk het zwemonder- richt op de scholen verplicht is ge steld; 2e. een bericht uit het Westen des land waarin werd aangehaald dat vroeger het water met dijken werd bestreden maar thans met zwembaden; 3e. dat het verzwaren van dijken 50 jaar duurt, wat naar hij hoopte op Schouwen-Duiveland niet het geval zal zijn. Een minder prettige mededeling deed de voorzitter nog aan het slot n.l. dat het dagelijksbestuur van De Zeepaardjes en bloc heeft besloten haar functies neer te leggen. Dit be tekent niets meer of minder dan dat momenteel het verder bestaan van de zwemvereniging De Zeepaardjes in ernstig gevaar is komen te verke ren, wat vooral voor de jeugd ten zeerste valt te betreuren. Hierna overhandigde de heer Burck aan de winnaar bij de heren Sjaak v. d. Hooft de Smit-Bolnes wisselbeker, terwijl de heer Doele- inan jr. bij de dames aan Martha Wolff de Zeelandia wisselbeker over handigde. De uitslag bij de heren is: 1. Sjaak v. d. Hooft, Schelde, Ter neuzen 29.5G; 2. Han v. d. Sande, ZIJ IJzendijke, 30.38; 3. Tonny van Maris Ganze, Goes 30.49; 4. Piel Schop, Ganze, Goes 31.03; 5. Theo Guillel, Ganze, Goes 31.55; 6. Karei Weijland Schelde, Terneuzen. Dames: 1. Martha Wolff, SZV, Souburg 33.36; 2. Carita Salpmé, Scheldöstroom, Breskens 33.37; 3. Nannie Fransoo, Luctor, Middelburg 34.56; 4. Truus v. d. Linde, Schelde, Terneuzen 36.48; 5. Marijke Capello,, Ganze, Goes 37.08. TVee jonge mensen omgekomen, twee ernstig gewond ZIERIKZEE, 31-8. Bü een auto ongeluk ender de gemeente Kortge ne op Noord-Beveland zijn zaterdag avond twee jonge mensen van Schouwen-Duiveland om het leven gekomen en twee zwaar gewond. Het 17-jarige meisje Th. Kraak uit Sfr- jansland en de 19-jarige J. B. de Vrieze uit Dreischor werden op slag gedood. De bestuurder, de 18-jarige A. K. J. van der L. en een derde pas sagier, de 19-jarige L. J. Klompe raakten ernstig gewond en zijn in het ziekenhuis „Bergzicht" in Goes opgenomen. Des personenauto, op de Noord- langeweg richting Kortgene rijdend, reed met grote snelheid op een stil staande vrachtwagen, die daar langs de weg was geparkeerd. De vracht auto met aanhangwagen stond daar goed verlicht en was correct aan de kant gezet, met de rechtenvielen in de berm. Links van de vrachtwagen, eigendom van C. de R. uit Colijns- plaat, was ruim zes meter ruimte. Dè bestuurder heeft op het laatste mement geremd, er was een rem spoor van zes meter. Over de hele breedte is de personenauto tegen de vrachtwagen gereden. Een technisch onderzoek wees uit dat de remmen goed in orde waren en dat de per sonenauto ook verder in goede staat verkeerde. Mejuffrouw Kraak zat Verdovende middelen in grensgebied Mexico -V. S WASHINGTON, 30-8. Het Ameri kaanse ministerie van defensie heeft donderdag meegedeeld, dat het over weegt een aantal Mexicaanse grens steden voor Amerikaanse militairen verboden te verklaren in verband met de snelgroeiende handel in ver dovende middelen in het grensgebied Het ministerie maakt zich echt be zorgd over de marihuana en andere drugs die over de grens komen. Bokser Marciano bij vliegtuigongeluk gedood DES MOINES (Iowa), 1-9. Oud wereldkampioen boksen in hel. zwaar -gewicht de Amerikaan Rocky Mar ciano is zondagavond bij een vlieg- tuigongeluk om het leven gekomen. Marciano zou heden (maandag) 46 jr. geworden zijn. Het privévliegtuigje stortte neer in een bos bij het vlieg veld Newton. De drie inzittenden, onder wie Marciano, vex-ongelukten. Gevecht in gevangenis MANILLA, 30-8. Bij een gevecht tussen twee bendes in een gevange nis in Muntinlupa, ten. zuiden van Manilla, is een man doodgeslagen en werden elf gewond. Een maand ge leden werden bij een oproer in de zelfde gevangenis negen gevangenen gedood en 22 gewond. naast de bestuurder en de heer De Vrieze zat rechts achter in de auto, die geheel werd vernield. ZIERIKZEE, 30-7. Ondanks de la ge temperatuur van het water (16 graden) en de slechte oefengelegen heid veroorzaakt dcor het slechte weer zyn de resultaten van de za terdag jl. in het zwembad „De Val" gehouden zwemexamens toch by zon der goed te noemen. Onder het toeziend oog van de di ploma-consul voor Zeeland, mevr. Wagenaar, en de examencommissie bestaande uit de heer Wagenaar, de heer Ensingh en de badmeester de heer Goddijn, slaagden de volgende kandidaten voor het A-diploma: Meisjes: 1. T. van Ommeren; 2. R. de Waaij; 3. J. Ornée; 4. M. Ornée; 5. A. Smits; 6. A. Dijkhof; 7. J. Sten huis; 8. P. Gebraad; 9. M. Saman; 10. M. de Wild; 11. D. v. d. Woestijne; 12. A. de Kok; 13. A. van Harten; 14. E. van Leeuwen. Jongens: 1. T. v. d. Weele; 2. T. de Boer; 3. J. van Ommeren. Voor het B-diploma: Meisjes: 1. S. Rentier; 2. P. Ver- heule; 3. C. van Hoogstrate; 4. A. van Hoogstrate; 5. M. Walhout; 6. H. van Hoek. Jongens: 1. A. Scherjon; 2. L. Looij 3. A. 't Jong; 4. P. Roggeband. Voor het eerste vaardigheidsdiploma: Meisjes: 1. I. Rentier; 2. A. van Dongen. Jongens: 1. E. van der Doe; 2. H. Goddijn. Er waren 38 kandidaten opgeroe pen waarvan 5 ziekmeldingen bin- De Amerikanen hebben heden (maandag) hun reusachtige basis Dong Tam, in de Mekong-delta, aan de Zuidvietnamese regeringstroepen overgedragen .Op de basis blijven een eenheid van veertig adviseurs en een instructiedetachement van de Amerikaanse marine. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 1-9. Aangevoerd 1612 dieren, t.w. 1105 runderen en 507 varkens. Prijzèn per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,20-5,40, le f 4,40-4,90, 2e f 3,80-4,10. 3e f 3,60-3,70; stieren f 4,60-5,30; worstkoeien f 3,65-3.80; slachtvarkens le f 2,77-2,80, 2e f 2,75- 2,77, 3e f 2,61-2,71; slachtzcugen f 2,00-2,15; zware varkens f 2,15-2,40. Runderen: aanvoer kleiner; handel redelijk; prijzen goedprijshoudend. Varkens: aanvoer groter; handel vlug; prijzen fijne varkens hoger, slachtzcugen onveranderd, enkele prima's boven notering. nenkwamen. Voor het B-diploma werd één afgewezen, evenals één voor het vierde vaardigheidsdiploma. De vaardigheidsdiploma's 1 t.m. 4 zijn geen diploma's die zo maar te halen zijn, daar moet echt voor ge traind worden en daar ontbreekt het nog wel eens aan. De diploma's werden uitgereikt door mevr. Wagenaar, die hierbij nog 'n woordje aan toe te voegen had. Zij maakte de ouders en de kinderen er nl. op attent dat dit nog maar 'n begin is van de vele diploma's die er te behalen zijn op zwemgebied en dat ze vooral nog geen geoefende zeezwemmers zijn, omdat de zee weer andere gevaren met zich mee brengt. De kandidaten kregen een complimentje dat ze de zwemslagen bijzonder netjes en rustig gezwom men hadden. FINANCIËN EN ECONOMIE SAN CLEMENTE, 30-8. President Nixon en zijn voornaamste economi sche adviseurs hebben er aanwijzin gen voor gevonden dat de Ameri kaanse regering haar stryd tegen de inflatie begint te winnen, zo heeft een woordvoerder van de president in San Clemente verklaard. Hoewel de Amerikaanse ondermi nister van handel, William H. Char- tener, woensdag nog verklaard heeft dat de inflatie zijns inziens tot het einde van het jaar zal aanhouden, zijn de president en zijn adviseurs bemoedigd door verschijnselen waar uit zou Icunnen blijken dat de maat regelen tegen de geldontwaarding doeltreffend zijn, aldus perschef Ro nald Ziegler. De woordvoerder zei, dat de Ame rikaanse regering er nog steeds van overtuigd is dat de toeslag op de in komstenbelasting tot eind juni van het volgend jaar moet worden ge handhaafd, als onderdeel van de aanwijzingen die de president en zijn staf hebben gevonden voor het wei- strijd tegen de inflatie. Eén van de slagen van hun anti-inflatiecampag- ne is het feit dat de stijging van de groothandelsprijzen in de Verenigde Staten tot staan is gekomen. Het ziet er volgens de presidentiële woord voerder bovendien naar uit, dat de duui'zame verbruiksgoederen stabiel zullen worden. President Nixon had al eerder meegedeeld, dat hij erin. geslaagd is de federale uitgaven te verminderen, naar zijn mening even eens een belangrijke factor in de strijd tegen de inflatie. Advertentie KOSTELOZE INNING van AOW en PENSIOENEN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Havenpark 16 slachtoffers als hun vervoermiddelen over de weg verspreid lagen. OUDE PEKELA, 31-8. Zaterdag avond is in Oude Pekela, door nog onbekende oorzaak een kettingbot sing ontstaan waarbij vijf bromfiet sers uit Oude Pekela betrokken wa ren. Vier van de vrij jonge knapen liepen ernstige verwondingen op en 'werden naar ziekenhuizen in Gro ningen en Winschoten overgebracht. Twee van de zes - er was nog een duopassagier - kregen lichte verwon dingen. Na de botsing was een grote chaos ontstaan, aangezien zowel de Ongeveer 11.000 arbeiders in een staalfabriek bij Flint (Wales) hebben het werk neergelegd in verband met een loongeschil. INBREKERS NAMEN KLEUTER MEE BLARICJJM, 31-S. In de boerderij van de heer B. de J. te Blaricum is vannacht ingebroken waarbij ech ter ook het 2Vi-jarig dochtertje Mie- ke werd ontvoerd. De inbrekers had den het kind vermoedelijk meegeno men omdat hei wakker was gewor den en ging huilen. Het meisje werd tegen zeven uur zondagmorgen on gedeerd langs de weg in Laren ge bonden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Willemstad (N.B.): H. P. Bos, Bierum (Gron.). Aangenomen naar Kethel c.a.: S." Gerbrandy, predikant voor b.w. (Ver. Prot. Gemeente op' Curacao), met verlof in Oldenzaal. Bedankt voor Kesteren: J. P. Ver kade, Nieuwe Tonge. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden,, Wedvlucht vanuit Emmeloord; ge lost om 7 uur; aankomst 1ste duif 9.45 uur. J. C. Wesdorp 1, 2, 4; C. Berrevoets en Zn. 3, 7, 9, 11; A. Ravia 5, 12; Gebr. Wesdorp 6, 14; L. Fonteine 8; Feleus-Westenbrugge 10, 13, 15; J. Snijders 16, 19; M. de Zeeuw 18. Woensdagavond vanaf 18.30 in- manden Chateauroux. Vrijdagavond vanaf 18.15 inmanden voor de grote kermisvlucht. Hoofdprijs en extraprijs J. C. Wes dorp. Competitie-indeling Wintercoinp. 2e klasse ZIERIKZEE. De competitieleider van de afdeling Zuid-West van de K.N.V.B. heeft de nieuwe indeling voor de komende wintercompetitie van het Zeeuws winterkorfbal be kend gemaakt. De indeling van de 2e klasse - waarin als enigste korfbalvereniging van Schouwen-Duiveland All Ready I uit Zierikzee werd ingedeeld - ziet er als volgt uit: All Ready I (Zierikzee); Animo III (Oost-Souburg); Atlas I (Ritthem); B.K.C. I (Breskens); Olympia (Wil- helminadorp); Swift IV (Middelburg) TOGO II (Goes); K.V.L. I (Vlissin- gen) of Volharding I (Yerseke); en Zuidwesters II (Oost-Souburg). Er moet nog worden uitgemaakt of K. V.L. I of Volharding zal worden in gedeeld. Behalve Atlas I, TOGO II en Olympia I zijn het dezelfde legen- standers als vorig jaar, zodat het voor de rood-zwarten mogelijk moet zijn om een redelijke plaats op de ranglijst in te nemen. In de 3e klaSse A is All Ready II - dat voor het eerst aan de winter competitie gaat deelnemen - inge deeld. Hier wordt anderhalve com petitie gespeeld. Indeling: All Ready II. Atlas II (Ritthem). KVL I of Vol harding I; Ondo II (Sinl-Laurens), Stormvogels II (Westkapelle) en TOP I (Arncmuiden). ZIERIKZEE Ger. Vrouwenvereniging De gereformeerde vrouwenvereni ging alhier opent het nieuwe seizoen met een bijeenkomst, morgen (dins- dagjavond, in het Ger. Jeugdgebouw. Deze eerste samenkomst zal worden verzorgd door mevrouw N. Bom-van Bevercn met een inleiding over Zon dag 39. Verkoping Ten overstaan van notaris P. Hea ring werd in het „Huis van Nassau" te Zierikzee, publiek verkocht na mens de Erven Goettsch-Pannekoek het woonhuis met erf en tuin aan de Lange Blokweg 34. Koper werd de heer C. Berrevoets voor 1' 35.600. Hij kocht in opdracht van de heer R ten Kate te Zierikzee. Aanbesteding Docr de Provinciale Waterstaat in Zeeland werd het aanbrengen van een asfaltverharding van een ge deelte van de weg Middelburg-Vlis- singen aanbesteed. Er kwamen 13 in schrijvingen binnen. Laagste in- schrijver werd het Aannemingsbe drijf „Schouwen-Duiveland" N.V. te Zierikzee met 1' 212.900,—. SEROOSKERKE Aanrijding op Provinciaieweg Zaterdagmorgen te plm. 11.30 uur had op de provinciale weg ter hoog te van het kruispunt met de Boots- weg een aanrijding plaats tussen een personenauto bestuurd door de heer A. J. wonende te Burgh met een Volkswagenbusjc bestuurd door de heer P. R. D. wonende te Hoogeveen. Deze aanrijding ontstond toen de be stuurder van de personenauto de voor hem links gelegen rijbaan van de Bootsweg in wilde rijden op het tijdstip dat de Volkswagenbus hem passeerde. De personauto werd aan de linkerzijde beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Kollekte Rode Kruis De kollekte gehouden tijdens de voetbalwedstrijd Velocitas-Gemeen- tewerken Wesïerschouwen heeft al hier f 30 opgebracht. NIEUWERKERK Begin van brand In de nacht van donderdag op vrij dag ontstond een begin van brand in de woning van de fam. P. K. aan de Molenstraat te Nieuwerkerk. Om streeks één uur werden de bewoners gewekt door een sterke rookontwik keling. Een buurman van de familie K., de heer J. F., waarschuwde on middellijk de Duivelandse brandweer te Ooslerland, die binnen negen mi nuten aanwezig was. De brand bleef beperkt tot de slaapkamer en was - na het naar buiten werken van een smeulend bed - spoedig bedwongen. De brandweer behoefde geen dienst meer te doen. De oorzaak van de brand is onbekend. de weger de heer Jac. Beije, van het ras Bintje, zijn vorige week verzon den. Ze waren afkomstig van bet landbouwbedrijf van de heer M. Vermue te Noord gouwe en aange kocht door de commissionair de heer J. de Vrieze alhier. Ze werden verzonden naar de aardappel handel van de firma L. P. Kruijthoff te Strijen. De opbrengst en kwaliteit was vrij goed. doch de knollen wa ren wel wat kleiner van stuk dan voorgaande jaren. BRCIN1S8R Aanbesteding schilderwerk Door de gemeente Bruinisse is aan besteed (bij onderhandse inschrij ving) het schilderwerk aan 144 wo ningen plus de openbare lagere school. Laagste inschrijver was de heer Noud Mutsaerts te Tilburg voor f 30.625 plus f 3.675,— B.T.W. Het werk is gegund. Maandag 1 september Zierikzee Jeugdgebouw, Visstraat, 7.30 uur, vergadering U.V.V.-Zierikzee. Dinsdag 2 september Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, Vereniging van Oudleerlingen Tuinbouwwinter- cursus. Ger. Jeugdgebouw, 8 uur, Vrouwen vereniging. Nieuwerkerk Dorpshuis, 2 uur, bijzondere raads vergadering gemeente Duiveland. Dreischor Lagere school, 7.30 uur, start naai cursus. Donderdag 4 september Zierikzee R.K. Parochiehuis, 8 uur, kerk- en ontwikkelingssamenwerking raad van kerken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Redakteur afwezig tot en met 16 september. Redaktie-telefoonnr. na 17.30 uur (01110) 2416. Opbrengst kollekte kankerbestrijding Dezer dagen is de opbrengst van de kollekte ten bate van de kanker bestrijding bekend geworden. In de gemeente Duiveland werd door een aantal dames een bedrag bijeenge bracht van f 1061,20. Geslaagd Vorige week slaagde le Voorscho ten onze plaatsgenoot Wim van Dij- ke, voor het examen praktisch ge deelte: monteur motorvoertuigen. Het examen werd afgenomen door de Stichting Vakopleiding voor het Automobielbedrijf te Voorschoten. SIRJANSLAND Collecte kankerbestrijding De collectanten Bertie van Ast, Di- neke Bolle, Heieen op 't Hof en Carle v. d. Maas brachten voor het Konin gin Wilhelmina Fonds ten bate van de kankerbestrijding f 48,91 bijeen. Rooiïng beplanting langs het sportveld In verband met de a.s. verbreding en asfaltering van een gedeelte van de Sportweg is men begonnen de beplanting langs het sportveld ge deeltelijk te rooien. Vijf rijen strui ken en bomen zijn reeds gerooid, waarvan een kraan de aasgaten los heeft getrokken. Na voltooiing van de werkzaamheden zullen vooral de chauffeurs van de grote vrachtwa gens hiervan een dankbaar gebruik maken. OOSTERLAND Eerste aardappelen verzonden De eerste aardappelen in dit sei zoen, die werden gewogen op de weegbrug „Even Buiten" alhier door DODELIJKE ONGELUKKEN HEESCH. Zondagmiddag is in Heesch de 17-jarige A. van Loon uit Nistelrode bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Komende uit de richting Nistelrode naar Heesch is de jongen door onbekende oorzaak met zijn bromfiets tegen een links van de weg staande boom gereden. Hij is ter plaatse overleden. HEERENVEEN. - Zondagmorgen vond in Vogelwijk, in het uitbrei dingsplan „De Greiden" in Heeren veen een verkeersongeval plaats, waarvan de 21-jarige W. Strampel uit Heerenveen het slachtoffer is ge worden. VEENENDAAL. Het zevenjarige dochtertje van de familie Veldhuizen uit Veenendaal is in het Julianazie- kenhuis in haar woonplaats overle den aan de gevolgen van een ver keersongeval. Het meisje raakte za terdag gewond toen zij bij het over steken van de weg door een auto werd gegrepen. TETERINGEN. In de Moleneind- straat in Teteringen is in de nacht van zaterdag op zondag een 68-jari- ge wielrijder uit Breda van achteren door een auto aangereden. Het slachtoffer, de heer A. W. de Hoogh, was op slag dood. De bestuurder van de -auto, vermoedelijk een 2 CV, reed na het ongeluk door. De rijks politie heeft de zaak in onderzoek. LAATSTE NIEUWS ROME, 1-9. Een revolutionaire militaire junta heeft koning Idris van Libië vandaag afgezet en een revclutionair bewind ingesteld, aldus ingelichte diplomatieke kringen in Rome. De namen van de nieuwe leidex-s zijn nog niet bekend in genoemde kringen. Eerdere berichten van Radio-Tri poli gaven te kennen dat een „be velvoerende i-evolutionaire raad" po gingen deed de macht, in handen te krijgen nu de 80-jarige koning in het buitenland vertoeft. Kenners van het land toonden zich zeer verrast. Zij hadden geen staatsgreep venvacht tijdens het leven van de ziekelijke vorst, het symbool van het Libische verzet tegen de Italiaanse bezetting lussen de eerste en de tweede we reldoorlog. Schade door springtij op strand Westcnschomvcn WESTENSCIIOUYVEN. 30-8. De harde noordelijke wind heeft bet Noordzeewater hoog opgezwiept in de laatste dagen. Teen het vrydag cok nog springvloed was, had dit voor de mensen die hun brood op het strand verdienen funeste gevol gen. Het water kwam zo hoog dat de nog niet weggehaalde en opgeslagen strandtentjes het bar moeilijk kre gen en sommigen de strijd tegen het water moesten verliezen. Ze werden eenvoudig van de kaart geveegd en dcor de hoge golven meegesleurd. Hoeveel er in totaal verdwenen zijn is niet bekend doch het aantal ligt boven de 10. Een schadepost dus van ettelijke duizenden guldens. Ook het paviljoen van de heer L. Klcet op het strand bij Toledo's Pad staande, kreeg averij doch bleef ge lukkig overeind dank zij de zware fundering Ook in de middag van za terdag kwam het water nog vrij hoog, doch schade werd door de af genomen wind, niet meer aangericht. 4 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2