Voor u 37*7. op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra ais gezinskrediet en voor u Raad met pijn achter de sudsidie/reserveringsvoorstellen Personenwagen manoeuvreerde tussen aantal wandelaars door DIPO, DE DONKERE DWERG de bank waar ook zich thuis voelt Vergadering gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 26-8. Op de dinsdag gehouden raadsvergadering, onder voor zitterschap van burgemeester D. \V. Kastelein, draaiden de diskussies over eeii voorstel van b. en w. in het kader van een zuiniger subsidiebeleid, ver schillende bedragen in reserve te houden, respektieveiyk f 250 voor de Zierikzeese Oranje Vereniging; Stichting Cultuurspreiding Zeeland f 250; Vereniging voor Instrumentale Muziek f 50; Het Nutsdepartement f 25 en V.V.V. f 500. Bovendien werd een vermindering aan de plaatselijke biblio theken voorgesteld van een cent per boek. rd. „Het lame wat betreft al een beperking college wil thans toeslist niet ve De heer Do Mejuffrouw begrip voor der gemeente de beleidslijn bliotheken nie posten als de voorzitter mc eind van het stellen de raa Beije had list. Zij zag rr itrumentale e op dat aa r nog nadere allen bereiker iodzaak r vond i de bi- neer in e.d. De an het voor- Wat hij de bibliotheken betr dat de voorgestelde v delijke is, die altijd is op te vangen met een verhoging van het leesgeld. Mevrouw Van der Werve-Schouls wees er op dut de Nutsbibliotheek een batig saldo heeft van f 1700 en in princiepe voelt zij er niet voor verenigingen te subsidiëren, die zelf rond kunnen komen. Mejuffrouw Beije wees er op dat de toestand van de C.J.V.-bibliotheek veel ongunsti ger is; er is een tekort van f 350. De heer Doeleman viel met name de reservering voor V.V.V. aan. Met het bedrag van f 500 heeft V.V.V. in de begroting reeds rekening gehou den. „We zijn de impasse met V.V.V. destijds doorgekomen en hebben thans een aktieve vereniging. Boven dien zijn de bijdragen van de V.V.V.- leden verdubbeld, zodat alles is ge daan de zaak financieel gezond te krijgen". Spreker sprak zich uit te- BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 19 aug.: Hermine Trijntje Jacoba, d. van Gerardus Cornells de Jong en Jannetje Jo hanna Elizabeth Koutstaal (Brou wershaven); 19. Jacomina Martina, d. van Jacob Mol en Geertje Pieter- nella Boot (Middenschouwen); 20. Jan Bernardus Willem, z. van Wil lem Neijenhuis en Arendje Tiege- laar (Zierikzee); Marinus Johannes, z. van Johannes van der Marei en Jerina Janszen (Duiveland); Huberta, d. van Jacob Cornelis van den Doel en Wilhelmientje de Graaf (Zierik zee); Klaas Johannes, z. van Cent van Beveren en Johanna Wilhelmina Ba zen (Zierikzee); Inge, d. van Gerar dus Anthonius Lupgens en Toontje Wilhelmina Moelker (Zierikzee). Gehu wd. 19 aug.: Jacobus Fran- ciscus Johannes Josephus Maria Koe- voets, 24 j. (Rotterdam) en Mache- lina Legerraate, 21 j. (Zierikzee); 22. Karl Jürgen Poschen, 29 j. (Solin gen, Duitsland) en Johanna Jacoba Stoutjesdijk, 22 j. (Zierikzee). Overleden. 24 aug. Anthonie gen de reservering wat betreft V.V.V. Te drastisch De heer Den Boer wilde een heel andere weg op, of liever veel dras tischer het mes in de subsidies ge zet. Hij noemde de Instrumentale, V.V.V., de stichting Z.O.V. en de mu ziekschool. Zo kwam hij tot een be sparing van 10V» der totale subsidie bedragen. De voorzitter vond dit veel eleman zag het b. en w.-voorstel in correlatie met een ander voorstel, n.l. f 1200 extra te verlenen aan het E.T.I., in ver band met de door dit instituut ge maakte plannen voor de Zierikzeese binnenstad. De voorzitter legde uit dat het E.T.I. hieraan veel werk heeft besteed en het bedrag moet dan ook veel meer worden gezien als een beloning voor incidenteel extra werk. Besloten werd tenslotte de zaak van de bibliotheken aan te houden, terwijl de verdere reserveringsvoor stellen werden aangenomen met de stemmen tegen van de heren Doele man en Coumou. Eerste opgeleiden in bad „Dol-fijn" te Nicuwerkerk behaalden zwemdiploma-A NIEUWKKKERK, 27-8. Dt' eerste groep diploma-zwemmers, opgeleid in het Duivelandse overdekte-in- struktiezwembad „Dol-fijn" te Nieu- werkerk, heeft het er dinsdag j.l. uit stekend afgebracht. Alle zes en der tig dcclnemers(sters) slaagden met vlag en wimpel, en ontvingen direkt na de „waterdoop" het zo fel begeer de zwem-diploma A. De eisen waren: gekleed te water gaan van de bassinrand met sprong naar keuze en aansluitend daarop 25 meter zwemmen met zwemslagen Machiel Jumelet, 58 j., van Adriaantje de Ronde (Bruinisse). Luchtslag tussen vogels ISTANBUL, 27-8. Boven het Turkse dorp Izmir heeft vol gens de bewoners een lucht slag „gewoed" tussen kieken dieven en naar het zuiden trekkende ooievaars. De ooie vaars, die een numerieke meerderheid hadden, behaal den in de meer dan een uur durende slag de overwinning. Achttien kiekendieven sneu velden tegen negen ooievaars, aldus de bewoners van Izmir. Drie ooievaars hebben bo vendien de stad Tarsus in het zuiden van Turkije kortslui ting veroorzaakt, waardoor de stad zonder stroom kwam te. zitten. Zij waren neer gestre ken op een hoogspanningska bel. De verkoolde lijken van twee vogels zijn gevonden. De derde ooievaar was alleen ge wond. naar keuze; te water gaan van de businrand met sprong naar keuze en aansluitend daarop 75 meter borst- zwemmen met zwemslag(en) naar keuze en 50 meter rugzwemmen met zwemslag(en) naar keuze; en te wa ter gaan van de bassinrand met sprong naar keuze en aansluitend daarop één minuut watertrappen). Reden voor zweminstrukteur J. Groenenberg en zijn assistente me juffrouw Joke Roks, om tevreden te zijn. Sedert de openstelling van het nieuwe zwembad hebben zij de jon gelui op vakkundige wijze de zwem kunst meester gemaakt. Gezwommen werd in het overdekte instruktie-bad te Middelharnis. Het examen werd afgenomen door de heren W. A. Prins en J. van Bodegraven, offici als van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. Zij beoordeelden dat Nieuwerkerk „goed had gezwom men". De heer Groenenberg kreeg daarop een compliment voor het be haalde eerste resultaat. De geslaagden zijn: (jongens): Leo Wandel; Cor Quist; Kees Rotte; Evert van der Zande; Peter van der Zande; Rien Hage; Jan van der Vel de; Jaap de Molenaar; Robert van de Zande; Rokus Visser (allen te Nieuwerkerk). Kerkwerve: Jan van der Schelde. Zierikzee: A. J. J. Wis se, P. Smilde. Dreischor: W. D. van der Linden. Oosterland: Eugène Waasdorp. Meisjes: Nieuwerkerk: Eline Ren tier ;Mary Eerland; Anneke Wandel; Inge Tanis; Betsy Bom; Liesbeth Visser; Lucienne Hendriks; Jannie Hage. Oosterland: J. C. van der Maas; Olette Frériks. Noordgouwe: C. van der Wekken; P. v. d. Wek ken. Dreischor: H. van der Linden; E. Goudzwaard. Zonnemaire: J. C. Goudzwaard; E. C. Goudzwoard. echtgenoot j Burgh: P. Wijnvoort. Zierikzee: Ma rijke Walhout; H. N. Meulenberg; Margreet Helm ér, Mienke Ensing. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zaterdagmiddagcompeliiie Het programma voor a.s. zaterdag 30 augustus luidt: le klasse: MEVO I-Wemeldinge I ((4.15 uur, T. J. Hooikaas); Bevelan- ders I-Zeeland Sport V; Heinkens- zand I-Nieuwdorp I; 's Heer Arends- kerke I-Middelburg V; Arnemuiden II-Wolf aartsdijk I; VCK I-Meeuwen II. 2e klasse A: WIK I-DFS III (4.15 uur, J. J. de Kooning); SKNWK I- Kloetinge II (4.15 uur, J. C. de Bilde); Wemeldinge II-Bruse Boys (4.15 uur, C. M. Koevoets); Kruiningen I-Dui- veland I (4.15 uur, A. v. d. Broeke);' Waarde I-Brouwershaven I (3.30 uur, J. Eikenhout); Kapelle II-Rillandia II. 3e klasse A: ZSC I-Nieuwland II (3.30 uur, M. J. C. Kloet); Duiveland II-Apollo II (4.15 uur, L. Juffer mans); Schore I-WIK II (4.15 uur, C. A. Heijbcer); Wolfaartsdijk II-VCK II; Arnemuiden III-GPC I. 4e klasse A: Brouwershaven II-Be- velanders II (4.15 uur, J. A de Bokx); DFS IV-WIK III (2.30 uur, J. D. v. d. Linde); Bruse Boys II-Brouwersha- ven III (4.15 uur, K. A. Baumann); Wissenkerke II-MEVO II (4.15 uur, D. P. Arrebout); Colijnsplaatse Boys II-SKNWK II (4.15 uur, W. A. Aal- bregtse). Juniorcncompctitic Groep A I: Zierikzee A I-Terneu- zense Boys A I (4 uur, Th. Sies); Ar nemuiden A I-Vogelwaax-de A I; Mid delburg A I-Axel A I; Vlissingen A I- Kapelle A I; HW A I-Zeeland Sport A I; Steen A I-Terneuzen A I. Groep A VII: WIK A I-DFS A I (3 uur, J. P. van Wel); SKNWK A I- MEVO A I (3 uur, R. v. d. Wateren); Renesse A I-Bruse Boys A I (3 uur, M. N. Krijger). Groep B XI: Zierikzee B I-Colijns- plaatse Boys B I (1.55 uur); MEVO B I-Wissenkerke B I (3 uur); WIK B I-Cortgene B I (1.55 uur); Duive land B I-SKNWK B I (half 3). Groep B XII: MEVO B II-Drei- schor B I (1.45 uur); Brouwershaven B I-ZSC B I (2.30 uur); Renesse B 1- Bruse Boys B I (1.45 uur); DFS B I- Zierikzee B II (1.45 uur). DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden,, Eilandderby en wedvlucht uit Orle ans, 447 km op 23 augustus. Gelost 7 uur met N.W.-wind. In concours: 152 duiven. Zéér zware vlucht! J. Dekker 1, 5, 7, 9, 11, 19 en 27; Bouman/Noordijk 2; Gebr. Wesdorp 3, 12, 18, 21, 23 en 24; J. C. Snijders 4 en 33; J. Krijger 6, 14 en 20; M. de Zeeuw 8 en 17; H. Merle 10; C. Groenleer 13, 15 en 16; Feleus/Van Westenbrugge 22 en 37; C. Berre- voets 25, 26, 28, 29, 30 en 38; J. C. Wesdorp 31 en 32; A. Ra via 34, 35 en 36. J. Dekker won de le derbyprijs (f 50,-) hoofdprijs; Bouman/Noor dijk 2e derbyprijs (f 25,-) -f- extra prijs. Gebr. Wesdorp wonnen de se ries. Verenigingsprijzen tot no. 34, Derby's tot 37. Vrijdagavond a.s. inkorven voor Emmeloord. KORFBAL All-Ready oefent tegen TOGO I/II Zaterdagmiddag a.s. speelt All-Re ady op sportpark „Bannink" enkele Advertentie Zitting Kantonrgereclit Zierikzee de heer V/. van Klaveren Commercieel Medewerker kantoor Terneuzen ZIERIKZEE, 28-8. In dc woensdag morgen gehouden strafzitting van het kantongerecht Zierikzee veroor deelde de kantonrechter mr. A. Veen- hoven de niet verschenen chauffeur T. uit Oude Tonge tot een geldboete van f 100,- of 10 dagen hechtenis en een voorwaardelijke ontzegging van dc rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden met een proeftjjd van twee jaar. Op 8 juni van dit jaar was T. met een personenwagen ko mende vanaf de Grevelingendam via de parallelweg van de verbindings weg naar de dam bij Bruinisse op een naar de mening van de officier mr. H. Sprey hoogst onverantwoor de wijze tussen een zestal op de pa rallelweg wandelende voetgangers doorgereden, waarby één van hen, C. B. uit Bruinisse, door de auto werd geraakt en verwondingen aan een been opliep. De eis van de offi cier was f 80,- of 8 dagen en drie maanden ontzegging van de rijbe voegdheid, onvoorwaardelijk. In deze zaak verschenen twee van de zes wandelaars voor de kanton rechter. Het waren P. J. en C. IJ. uit Bruinisse die niet voldoende links van de weg zouden hebben gelopen. IJ. sr. werd veroordeeld tot een boe te van f 10,- of 1 dag, IJ. jr. tot schuldigverklaring zonder oplegging van straf. De eis was tweemaal een boete van f 10,-. J. D. R. uit Capelle aan de IJssel had op 31 mei ter hoogte van de Stoofweg, bij het verlaten van de Serooskerkseweg bij Serooskerke, met zijn auto niet voldoende de door gang vrijgelaten voor een over het rijwielpad rijdende bromfiets. Er ontstond een botsing en de berijd ster van de bromfiets liep éen, her senschudding op. R. verklaarde dat zijn auto wel iets te ver het rijwiel pad was opgereden, maar dat hij de bromfiets had zien aankomen en tij dig was gestopt. De bromfiets was echter toch nog slingerend op de au to ingereden. Mr. Veenhoven ver oordeelde R. tot f 40,- of 4 dagen: de eis was f 75,-. T. P. v. d. V. uit Nieuwerkerk stond terecht omdat hij op de Bad en Strandweg te Haamstede met een auto niet voldoende rechts had ge reden, Waardoor een botsing was ontstaan met een tegemoetkomende auto. Bij deze aanrijding ontstond grote schade, de wagen van v. d. V. was zelfs total-loss, de andere wa gen werd zeer zwaar beschadigd. De kantonrechter hield rekening met het feit dat de aanrijding had plaats ge vonden terwijl het regende en op een gladde weg. Uitspraak: f 20,- of 2 dagen, eis; f 30,-. In een slip geraakt M. A. S. uit Capelle kwam op 16 maart tot tweemaal toe met een vrachtwagen in botsing met de leu ningen van de Zeelandbrug. De chauffeur verklaarde dat hij op het door de regen nat geworden wegdek en van de ene naar de andere kant van de brug was geschoten. „Ik kon de wagen niet meer houden", aldus S. De officier vroeg zich echter af of S. wel in voldoende mate zijn snel heid had aangepast en meende dit te moeten betwijfelen. De eis was f 60,-. De kantonrechter was het niet met de verdachte eens dat kan worden gesproken van „overmacht" maar achtte niettemin de schuld van de chauffeur niet bijzonder groot. Uit spraak: f 40,- of 4 dagen. (Slot van de zitting in het nummer van morgen-vrijdag). Een woedende menigte van meer dan 10.000 me'nsen heeft woensdag in Dacca (Oost-Pakistan) een protest demonstratie tegen de brand in de El-Aksa-moskee gehouden. In Dusseldorf wordt voor de eer ste maal de „Teenager Fair 1909" gehouden. Niet minder dan 100.000 jongeren worden in totaal verwacht. De 14 tot 25-jarigen in de Bondsre publiek, hebben een jaarlijkse koop kracht van 20 miljoen Dmark en met dit cijfer in gedachten willen de zakenleiden wel een beurs in richten. vriendschappelijke wedstrijden tegen twaalftallen van TOGO uit Goes. Óm half drie vangt aan All-Ready II- TOGO II. de aspirantenwedstrijd vangt aan op hetzelfde tijdstip. Om 4.15 uur volgt All-Ready I-TOGO I dat vorig seizoen uitkwam in de eerste klasse van de Z.K.B. All-Ready start weer in wintercompetitie Begin september gaat voor de K.V. All-Ready weer de wintercompetitie van start. De officiële indeling is nog steeds niet afgekomen maar All-Rea dy I krijgt wellicht dezelfde tegen standers uit vorig seizoen Ook het tweede twaalftal komt uit in de wintercompetitie. Voor het eerste tweetal slaan 16, voor het tweede 10 of eventueel 15 wedstrij den op het programma. Wat later in het najaar gaat All- Ready I in de landelijke microkom petitie 3e klas spelen, terwijl een as pirantentwaalftal zal uitkomen in de veldcompetitie op Goeree-Overflak- kee. Verder zullen nog twee aspiran tenteams van de rood-zwarten gaan deelnemen in de microkompetitie in de sporthal te Oude Tonge. Koningin teruggekeerd DEN HAAG, 27-8. H.m. de konin gin en h. k.h. prinses Christina zijn woensdagmiddag per vliegtuig uit Porto Recole, waar zij hun zomer vakantie hebben doorgebracht, op de vliegbasis Soesterberg in Nederland teruggekeerd. Prinses Christina was 28 juli naar Nederland gereisd en vervolgens naar het vakantieverblijf van de ko ninklijke familie gegaan. Binnenkort vertrekt de prinses weer naar Cana da. Minister-president over de kankerbestrijding DEN HAAG, 27-8. De minister- president, de heer P. J. S. de Jong, heeft via de televisie de collecte voor het koningin Wilhelminafonds ten behoeve van de financiering van het kankeronderzoek aanbevolen. Hij zei dat de voortzetting van het kankeronderzoek voor Nederland van grote betekenis is. Van elke vier Nederlanders sterft er één aan kan ker, aldus de premier. Mislukte bankoverval EEMNES, 26-8. Twee mannen in de leeftijd van 20 tot 25 jaar hebben dinsdagmorgen een gewapende over val gepleegd op de boerenleenbank in Eemnes. De overvallers, waarvan er een gewapend was, moesten zon der buit weer vluchten, omdat door het personeel van de bank tijdig de alarmschei in werking werd gesteld. De jongens vluchtten in een Citroen ID waarin nog twee jongens zaten. Hoe? Hee! eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 3%% rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen als gezins krediet. Als rekeninghouder geniet u een uitge breide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoorbeeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. Zierikzee: Lange Nobelstraat 6. 16. Toen Aram en Presto de volgende och tend wakker werden, merkten ze tot hun verrassing dat ze op een rivier voeren. Aan beide kanten strekle zich een onafzienbare zandvlakte uil. en slechls hier en daar, vlak langs liet water, verhief zich een wuivende palmboom c»F er groeide wat laag kreupel hout. Aram liet zijn blikken over de einde loze woestijn dwalen en opeens schoten hVtn weer de woorden van de dwerg te binnen: de streken van het zengende zand! Kon het zijn dat zij hun bestemming na derden?. Aram had er geen idee van hoe laitg hij bewusteloos geweest was en hoe lang zij nu onderweg' warén, doeti zijn gepieker daarover werd afgebroken toen de boot plotseling van lichting veranderde en een kleine inham invoer. Het zeil werd gestre ken en tenslotte lag het vaartuig stil, langs een smalle strook kiezel. De rivieroever was hier vrij dicht begroeid en pas toen Aram, Presto en de dwerg door de witte mannen aan land waren gedragen, zagen zij dat achter de struiken enkele schamele tonton stonden. Enkele kinderen en een •paar oude vrouwen shjnden dc gevangenen nieuwsgierig op le nemuu, doch zij kregen niet vc*l gelegenheid om iels te zien, want Aram. Presto cn Dipo werden naar een van de tenten gedragen en daar vrij on- zacHt op dc grond gesmeten. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4