Bouw bejaardencentrum in plan-West 15 september van start Wat biedt de BEELDBUIS? STREEKNIEUWS Zondag 31 augustus: MIVA-akti* BLIK DOOR HET WERELD Tsjecho-Slowakije geen onverdeeld Russisch succes Ex-Zierikzees' echtpaar was terug van 18 jaren Tasmanië ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 augustus 1969 Nr. 20258 Vergadering gemeenteraad Zierikzee ZIEKIKZEE, 20-8. Onder voorzit terschap van burgemeester D. W. Kastelein vergaderde dinsdagavond - voor het eerst na de zomervakantie - de gemeenteraad. Afwezig waren de heren Simmers en Verheden. De voorzitter deelde mede dat de bouw van het bejaardencentrum op 15 sep tember a.s. van start gaat. Ook ten aanzien van de bouw van bejaarden woningen bestaan goede verwachtin gen. Een verdere mededeling gold de Zuid-Havenpoort, die met ingang van 1 september voor een maand zal worden afgesloten voor het verkeer. VRIJDAG 29 AUGUSTUS NED. I. De Vara brengt een pro gramma voor de jeugd in de voora vond. Het is „The Saturday Crowd". Leslie Crowther ontvangt als gasten de nu alweer verscheidene jaren meelopende zangeres Anita Harris en de zanger-danser Peter Gordeno. Om de tijd tot acht uur vol te maken een extra lange aflevering van de Shadoks en de Gibis. Na het jour naal de tweede „Zomaar een Zomer avond" van deze week, die duurt tot het laatste nieuws. Behalve de vaste medewerkenden een aantal gasten, die inhaken bij de actualiteit en als ster de Franse zangeres Frida Bocco- ra. NED. II. Na „Scala" komt de Vpro met een reportage van het optreden vayi het orkest van de trompettist Mayard Ferguson tijdens het Sche- venigse Songfestival „Singing Euro pe". Na het nieuws een herhaling van het ballet „De Vuurvogel" van Igor Strawinsky, gedanst door het Nationaal Ballet. Uit de serie „Crisis', komt de volgende (Amerikaanse) film „Mijn Vijand". Hoofdpersoon is een meisje dat heeft getuigd in de zaak tegen een zekere Johnny Baro- ja. Op haar getuigenverklaring is hij veroordeeld, hoewel hij hardnekkig ontkende. Dat doet hij ook nog als hij zijn straf heeft uitgezeten en pro beert dan wraak te nemen op het meisje. Vervolgens een verslag van de persconferentie waarop het nieu we toneelgezelschap „Theaterpro- dukties Croiset" zich presenteerde en zijn plannen bekendmaakte. Het laatste programmaonderdeel is de rubriek Kortweg Geknipt", gewijd aan korte Nederlandse films. ZATERDAG 30 AUGUSTUS NED. I. Een uitgebreid middag programma van de Avro. Om te be ginnen een optreden van de Poolse volksdansgroep „Cracovia", de „Stuif es-in"-post en een aflevering van de dolkomische serie „The Monkees". rallycross in Venlo. In de vooravond het tienerprogramma „Doebidoe": informatie en kunstuitingen van de jeugd vermengd met veel pop-mu- ziek. Sterren zijn Denny Zager en Rick Evans. Het journaal wordt ge volgd door „Keerkwis"Daarna een reportage van het optreden van Mi reille Matthieu die vorige week in Amsterdam was, vlak voordat zij wegens een instorting enige weken rust moet houden. Ze wordt door haar eigen orkest en een zanggroep- je begeleid. Tot slot een avontuur van „The Saint". Hij is bereid een mooie juf te helpen bij het zoeken van haar broer. Samen belanden ze dan al vrij spoedig in een nachtclub, waar de baas niets wil weten van nieuwsgierigen. NED. II .De ploeg van „Scala" brengt nieuws uit de avondbladen, sport en kunstreportages. De Ncrv gaat verder met „Yao", de avontu ren van een stamhoofd in Afrika. Na het journaal „Beringe 5X". Het Lim burgse Beringe ontvangt afgevaar digden uit Beringen in België, Berin gen in Luxemburg, Beringen in Zwitserland en Beringhen in Duits land. Zij zullen het in een internati onaal kamp moeten opnemen in kracht, snelheid, behendigheid en in telligentie. „Als kind aan huis" is een televisiespel van de Amerikaan se schrijver Tad Mosel, dat werd bewerkt door Willy van Hemert. Medespelenden zijn Kitty Janssen, Lily Bouwmeester, Hënny Orri en Lo van Hensbergen. Het laatste half uur van het programma - uitgezon derd van „Evangelie" verzorgd door ds. A. C. D. v. d. Bosch - is een af levering van de serie half-uur do cumentaires, die zes Europese lan den over zichzelf maakten. Deze keer de Nederlandse bijdrage, die weergeeft hoe een Engelse gentle man Nederland ziet. VRIJDAG 29 AUGUSTUS NED. I. 18.50 pluimpje (kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 ster; 19.07 maar niet op zaterdag; 19.47 de shadoks en de gibis (kleur); 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 zomaar een zomeravond; 22.40 jour naal. NED. II. 18.50 pluimpje (kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 scala; 19.30 Mayard Ferguson (kleur); 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 de vuurvogel (kleur); 21.05 mijn vij and (kleur); 21.50 theaterproduktie Croiset; 22.05 kortwegkijk werk; 22.40 journaal. ZATERDAG 30 AUGUSTUS NED. 1. 16.00 nieuws; 16.02 Craco via (kleur); 16.25 stuif-es-in; 16.30 de Monkees (kleur); 16.55 Rallycross; 17.45 einde18.50 pluimpje (kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 ster; 19.07 doebidoe (kleur); 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 keerkwis; 20.55 M. M. a Amsterdam; 21.45 de Saint (kleur); 22.35 jour naal. NED. II. 18.50 pluimpje (kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 scala; 19.30 Yao (kleur); 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 Beringe 5 X internationaal; 21.20 als kind aan huis; 22.20 the gentleman (kleur) 22.50 evangelie; 22.55 journaal. De sluiting hangt samen met herstel van de brug. Wethouder Bij de Vaate voegde hieraan toe, dat de brug geopend zal blijven, gedurende die periode, ten einde het scheepvaartverkeer niet te belemmeren. Dit houdt echter impli ciet in dat van de brug geen enkel gebruik zal kunnen worden gemaakt. De heer De Moor informeerde of er niet iets zou kunnen worden gedaan om een verbinding tussen beide ha venzijden mogelijk te maken. Dit bleek niet het geval; het zou dan een soort voetgangersveer moeten zijn, maar dat valt niet te realiseren. Onder de hamer door ging een voorstel f 400 uit te betalen aan de heer M. J. Vaane, daar nutsleidingen in zijn eigendomsperceel van de Laan van St. Hilaire, moeten worden gelegd. De raad besloot een kavef bouwterrein aan het Rode Dorp te verkopen voor f 28.800. Hierop zul len zes woningwetwoningen worden gebouwd. De heer Den Boer noemde - afge zien van deze Rode Dorp-woningen - de situatie ten aanzien van de wo- ningwetbouw hopeloos. De voorzit ter repliceerde dat de 42 premiewo ningen zijn goedgekeurd, maar wat betreft de 28 woningwetwoningen is met Volkshuisvesting nog geen over eenstemming bereikt. Niettemin ge loofde de voorzitter dat nog dit jaar ook deze woningen kunnen worden gebouwd. Een bedrag van f 500 subsidie als bijdrage in de restauratiekosten van het pand Melkmarkt 6, ontvangt de eigenaar de heer A. D. van den Ber ge. Een tweetal begrotingswijzigin gen ging onder de hamer door. Een derde begrotingswijziging heeft betrekking op het aanschaffen van leermiddelen voor de Chr. Nat. school in het Viije. De raad had geen bezwaar f 1200 extra te betalen aan het E.T.I. als eenmalige subsidie, in verband met door het instituut ex tra verricht werk (komplan-rapport). Bouw premiewoningen Een verzoek van „Beter Wonen" medewerking te verlenen tot de bouw van 28 premiewoningen in plan-West ontmoette geen bezwaar. „Beter Wonen" heeft voor de bouw een geldgeefster, die wil lenen onder voorwaarde van 100% garantie door de gemeente op de betaling van ren te en aflossing van f 1.390.000. In antwoord op een vraag van de heer Sprengelmeyer deelde de voorzitter mede dat nog dit jaar wordt begon nen met de bouw in plan-West. Verlichting kruispunt Bij de rondvraag vroeg de heer Doeleman naar een noodoplossing voor de verlichting op het kruispunt Prov. weg-Laan van St. Hilaire. Hij had gedacht aan verlichting van de A.N.W.B.-wegwijzer, ter overbrug ging naar een definitieve afdoende verlichting. De voorzitter zei dat het met deze zaak een lijdensweg is. Wethouder mr. Keuning noemde de zaak - gelet op de bedoelingen van de provincie - iets complexer dan ge dacht. De heer Doeleman sprak tenslotte zijn verontwaardiging uit over de toestand van de voormalige garage Anker aan het Havenplein. De nieu we eigenaar doet hier niets aan. De voorzitter deelde mede dat de nieu we eigenaar op deze toestand is ge attendeerd, maar tot nu töe zonder succes. Mr. Keuning zag het wat somber in met het betrokken pand, dat inderdaad zeer misstaat in de verder gave binnenstad. Advertentie Rozen! Nu binnen ieders bereik. Een feestelijke bloem. Om uzelf en anderen mee te verrassen. Vooral nu ze zó gevarieerd voorbanden zijn. Neem vaker een bloemetje meel bruinisse Begrafenis A. M. Jumelet Onder zeer grote belangstelling vond woensdagmiddag de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van de heer A. M. Jumelet, timmer man-aannemer te Bruinisse, die ge durende bijna veertig jaar aan de brandweer alhier was verbonden. Nadat ds. P. Post, herv. predikant, in het Herv. verenigingsgebouw de rouwdienst had geleid en daarbij had gesproken n.a.v. Psalm 73, werd de lijkkist uitgedragen door het brand- Een Masai-man trekt met zijn koppel ossen een missionaris uit de mod der. Zijn jeep raakte vast in wat daar een weg genoemd wordt! Dit pro bleem is vrij spoedig op te lossen. Er zijn echter andere vervoersproble men in de ontwikkelingslanden welke bizonder dringend zijn. Op dit moment kampen 400 missionarissen-ontwikkelingshelpers met versleten vervoermiddelen. Sommigen kunnen al niet meer rijden; bij anderen kan hun vervoermiddel het iedere dag begeven. Dit is een ernstige situatie omdat daardoor stagnatie optreedt in hun missie- en ontwikkelingswerk. Dit is bizonder spijtig voor hen en voor de mensen onder wie en voor wie ze werken. Maar deze 400 missionarissen-ontwikkelingshelpers hebben hun hoop gesteld op de bliksem-aktie in het week-einde van 30-31 augustus a.s. Dan houdt de MIVA, de Missie Verkeersmiddelen Aktie, haar jaarlijkse kollekte en giro-aktie. Met de opbrengst hiervan hoopt de MIVA deze 400 missionarissen onmiddellijk te kunnen helpen in het oplossen van hun vervoersproblemen. Dit zal kunnen, wanneer ook U deze bliksem- aktie tot een succes helpt maken. Mogen deze 400 missionarissen-ont wikkelingshelpers op U rekenen? Help hen dan nu! Dit is het gironummer: 27 2249 MIVA AMSTERDAM 31 Augustus nationale MIVA-kollekte en giro-aktle weerpersoneel. De heer Jumelet, kort na de oorlog benoemd tot brandweercommandant, was als zodanig zeer geacht, niet al leen te Bruinisse en op Schouwen- Duiveland, maar ook daarbuiten (w.- Brabant). Burgemeester C. H. van de Linde getuigde daarvan aan de groeve, evenals de heer J. Quant uit Zierik- zee namens de Vereniging van Be velvoerders van brandweerkorpsen op Schouwen-Duiveland, waarvan de heer Jumelet penningmeester was. Ds. Post bad het „Onze Vader", waarna een zoon, de heer W. Jume let, dankte voor de belangstelling. Toen Russische troepen - plus wat eenheden uit satellietlanden - een jaar geleden een eind maakten aan zeven maanden Praagse lente, tuisten de mannen in het Kremlin dat ook zij een rekening zouden hebben te betalen. Tenslotte werd Dubceks vermetele experiment om „het soci al isme een humaan gezicht te geven" niet alleen in westelijke landen, maar ook binnen de communistische beweging aan weerszijden van het ijzeren gordijn gadegeslagen met grote sympathie, althans bij de mas sa. Daartegen optreden moest Mos kous aanzien in de communistische wereld schaden. Daarvan is meer gebleken, zelfs meer dan van een verslechtering van de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en de wester se landen. Die landen hebben wel formeel hun afschuw uitgesproken over een moreel verwerpelijke daad, maar voor het overige hebben ze al les nogal strikt zakelijk opgenomen. Dit met de stilzwijgende erkenning dat Moskou zuiver politiek gezien eigenlijk niet anders kon handelen - moreel kan men daarover zijn af keuring uitspreken, maar politici blijven ook altijd beseffen dat in hun vak immorele dingen wel eens nood zakelijk kunnen blijken. Amerika liet zijn contacten met Rusland niet verslappen, bijvoorbeeld een eventueel akkoord over ontwa pening. En geen ander land - behal ve dan China en zijn aanhangers - voelde veel behoefte om officieel protesten te laten horen, maar daar achter zit in het Chinese geval meer een eigen taktiek dan oprechte ver ontwaardiging. Doctrine De algemene erkenning was dat het Kremlin eenvoudig om de structuur van macht in het communistische blok in stand te houden wel genoopt was in te grijpen. In de eerste plaats misschien uit militaire overwegin gen, want Tsjecho-Slowakije is een belangrijk scharnierpunt in het de fensiesysteem van het Warschaupact. Maar nauwelijks minder belangrijk was dat een democratisering van het communisme, zoals dat in Praag werd bedreven, onvermijdelijk ge lijkgestemde elementen elders moest aanmoedigen. De Sowjet-Unie zelf heeft daar mee te maken gehad in tal van al dan niet legale publikaties tot en met demonstraties op het Rode Plein En in het Kremlin heeft men dege lijk beseft dat humanisering van het communisme ook zou betekenen dat de samenhang uit het blok zou ver dwijnen en daarin elk geval de over heersende positie van Moskou ten einde zou lopen. Vandaar dat in ide ologische zin Leonid Brezjnew het offensief opende en een naar hem vernoemd doctrine verkondigde, waarin de gemeenschap van commu nistische staten het recht werd toe gekend in te grijpen als ergens het communisme bedreigd zou worden en dat in zulke gevallen de nationa le soevereiniteit ondergeschikt ge maakt zou moeten worden aan die van het geheel. Maar de verkondiging van deze leerstelling is geen onverdeeld suc ces geworden. Met name Roemenië verwerpt het doctrine openlijk en in onverbloemde termen. En van elders komt een vaag gemompel, zeker geen hartelijke instemming. En van de door Brezjnew eveneens geponeerde positie van Moskou als leidinggeven de hoofdstad blijkt ook al niet te veel. Weer zijn hét de Roemenen die het duidelijkst nee zeggen, maar dat ook de andere communistisch gere geerde landen, laat staan de partijen daarbuiten, er evenmin veel voor voelen bleek op de befaamde Mos- kouse conferentie waarop de Russen geen kans zagen de door hen be geerde veroordeling van China er door te krijgen - het voorstel daartoe werd eenvoudig in een vloed van woorden verdronken. Vervolging Voor de toekomst ziet het er even min al te hoopgevend uit voor de Russische leiders. De enige die door dik en dun achter hen blijft staan is Oost-Duitslands Walter XJlbricht. Maar het ziet er naar uit dat die spoedig opgevolgd zal worden waar schijnlijk door een man als Willy Stoph, die duidelijk hel fijne van de leer van minder belang acht dan de welvaart van zijn land en in staat geacht moet worden gelijk Roeme nië, maar dan met meer economische macht achter zich, een zuiver door eigenbelang bepaalde koers te gaan varen. In Rusland zelf ziet men strenger politieoptreden tegen afvallige den kers: vervolging van schrijvers en intellectuelen, die het bestaan zomaar te protesteren tegen besluiten van de" Kremlinbazen. Waartegen Brezjnew, Kosygin en Podgorny een jaar geleden in het veld trokken was een verkapte aan slag op het systeem, zoals die in Praag werd bedreven. Maar een jaar nadien mag dan in Praag de macht van het apparaat wél weer in vertrouwde handen zijn, over hel algemeen is de actie der Russen geen succes geworden. Daarover hoort men in Praag en elders het oude systeem te veel kraken. RECHTSZAKEN Zes maanden voor verkrachtingen UTRECHT, 27-8. De rechtbank in Utrecht heeft vanmorgen de 30-ja rige chauffeur J. d. B. uit Utrecht wegens meermalen gepleegde ver krachting met geweld, of bedreiging met geweld veroordeeld tot een ge vangenisstraf van zes maanden, waai'van drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. De man heeft in september en ok tober twee vrouwen verkracht in De Bilt. De eerste keer lokte de man de vrouw in zijn auto en eiste gemeen schap van de vrouw omdat hij haar anders zou vermoorden. De tweede verkrachting pleegde B. in de nach telijke uren in een bos bij De Bilt. Hij liet zijn slachtoffer toen een wa penstok zien en zei „reken maar dat dit aankomt", terwijl hij de vrouw waarschuwde dat „er anders andere dingen gingen gebeuren". LAAG KEPPEL. De heer J. van Nieuwenhuizen uit Nijmegen is om het leven gekomen toen zijn auto verongelukte op de rijksweg Doetin- chem-Doesburg onder Laag Keppel. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. In Nederland wordt jaarlijks 450 miljoen gulden aan cos metica uitgegeven. Dat mag een fors bedrag lijken, maar volgens de insi- ders is de cosmeticamarkt hier nog lang niet verzadigd: vergeleken bij andere landen hebben wij er nog maar vrij weinig voor over om mooier - en schoner - te worden. TILBURG. Bij een ongeval in Tilburg werd de 66-jarige Tilburger H. Vorstenbosch, die als passagier in een bestelauto meereed, op slag ge dood. Kritiek is de toestand van de 80-jarige bestuurder van de bestel wagen J. de Laat, ook uit Tilburg, evenals de toestand van de 38-jarige J. de Smit uit Dongen. SCHIPHOL. Als eerste maatschap pij ter wereld gaat Pan. American World Airways op 15 december a.s. de Boeing 747, die plaats biedt aan 362 passagiers, in dienst nemen. De eerste vlucht zal worden uitgevoerd op de route New York-Londen- Frankfort. Waarop de 747 vanaf die datum dagelijks een retourvlucht zal gaan maken. ROTTERDAM. Bij de Rotterdam- sche Droogdok Maatschappij (RDM) is het door deze werf gebouwde deel van 's werelds grootste opslagschip voor ruwe olie, de „Pazargad" te wa ter gelaten. OUDEHASKE. Op rijksweg 43 bij Oudehaske bij Joure is de 42-jarige L. Ekema uit Spijk, gemeente Bie- rum, om het leven gekomen. De man kwam met zijn personenauto in fron tale botsing met een busje dat zich uit een file losmaakte. BERGEN OP ZOOM. In het Sint Elisabethziekenhuis in Tilburg is overleden de 54-jarige P. Lij ten uit Huijbergen. De auto waarin de heer Lijten was gezeten, raakte zondag middag jl. in de gemeente Wouw in een slip. De bestuurder werd hierbij licht gewond, terwijl de heer Lijten zwaar gewond werd. TIETJERKSTERADEEL. De 58- jarige G. Bos uit Heerenveen is bij een verkeersongeluk op de rijksweg Hardegarijp-Visvliet, onder de ge meente Tietjerksteradeel, om het le ven gekomen. De heer Bos kwam met zijn auto frontaal in botsing met een tegenligger, nadat een vracht auto zijn wagen aan de achterkant aanreed. De man overleed ter plaat se. TILBURG. Op het kruispunt Ring baan-Zuid ringbaan-oost in Tilburg is de 16-jarige bromfietser Leo Groe nen uit die gemeente bij het over steken door een personenauto aan gereden en dusdanig gewond dat hij ter plaatse overleed. Vermoed wordt dat de automobilist door het rode verkeerssein is gereden. ENSCHEDE. Woensdagmiddag is de 46-jarige mevrouw J. S. Wild- schut-Uithoff bij een verkeersonge luk om het leven gekomen. Zij werd op de fiets aangereden door een au to. OMMEN. Het 4-jarig jongetje Re ne Bremmer uit Lemmerveld (gem. Ommen) is in zijn woonplaats door een auto aangereden en gedood. Het jongetje was onverhoeds de straat overgestoken. BORCULO. In Borculo is het 11- jarige meisje Arendina Havikhorst uit die gemeente bij een verkeers ongeval omhet leven gekomen. Zij was achter een auto langs de rijbaan overgestoken endaarbij door een personenauto aangereden. Geslaagde emigranten weer „huistoe" ZIERIKZEE, 27-8. Terug van acht tien jaar Tasmanië, heeft het ge slaagde emigrantenechtpaar, de heer en mevrouw J. Bienefelt-Hondsmerk een langdurige zomervakantie in Nederland doorgebracht. Gisteren (woensdag) echter was de ttfd voor vertrek weer aangebroken. De reis naar Nederland vond plaats per vliegtuig, maar retour Tasmanië gaat het eerst per trein naar Genua en vandaar met een Italiaans schip naar het nieuwe vaderland. In 1951 zag de heer Bienefelt - zo vertelt hij - het in Nederland alle maal niet meer zo duidelijk. Hij had een „zwaar" gezin met zeven zoons en hoe die allemaal aan -de kost moesten komen? Hij waagde de sprong naar Australië, met de toen malige „Sibajak" en arriveerde in een opvangkamp bij Sydney met slechts drie pond op zak en geen stoel om op te zitten. Zo bleef het niet, want de nieuwe bestemming werd de stad Ulverston op Tasma nië, waar de oud-Zierikzeeënaar - werk vond op een papierfabriek. H(j verstond niet veel Engels; de begintod was moeiltfk, maar het pakte allemaal goed uit en (voor emigranten is dat iets bijzonders) htf bleef zjjn eerste baas trouw tot nu toe. Deze beloonde zijn trouwe werker met extra vakantie, zodat hij een reis naar Nederland kon maken. Het echtpaar kwam weer thuis bij de hoogbejaarde moeder van mevrouw Bienefelt. Genaturaliseerd „De Bienefelts" hebben vooral in het begin hard moeten werken, maar zij wortelden aardig in de vreemde grond en lieten zich na verloop van lijd naturaliseren. Zij zelf staan fi guurlijk nog wel met één been in Nederland, maar de kinderen zijn volbloed „Aussies" geworden, allen gehuwd met Australische meisjes. Eén zoon woont en werkt in Genève aan de Internationale School. Tas manië is een goed land. Het heeft een duidelijk verzacht Nederlands klimaat. Het regent er echter ook nog al eens. De familie woont vlak bij zee en dat geeft mogelijkheden tot picknicks en vertoeven aan het strand. De Australische mannen werken hard; zijn dorgaans vrij nonchalant gekleed in tegenstelling met de da mes, die er uiterst verzorgd uitzien. In hun stad is een Reformed Church, maar daar zijn vrijwel geen Austra liërs bij aangesloten. Het proces van sociale voorzieningen begint op gang te komen. Zo krijgt men ook reeds een uitkering op 65-jarige leeftijd. Ontwikkeling hier De beide echtelieden zijn stom verbaasd over de ontwikkeling, die Nederland in 18 jaar tijds heeft doorgemaakt. In vergelijking met Australië is ons land uiterst welva rend geworden, maar - vult me vrouw aan - de prijzen zijn hier niet veel lager, alleen de kwaliteiten (kleding e.d.) zijn duidelijk beter-. De terugreis wordt bijna een wereldreis. Zij leidt om Kaap de Goede Hoop en er ligt dus een mooi stukje varen voor de boeg. Alleen moeilijk was het afscheid van moedei-, die alleen achter blijft in haar bejaardenhuisje aan de Raamstraat. Maar - zo heb ben we wel begrepen - er is toch veel contact tussen Zierikzee en Tas manië. De wereld is klein geworden, al blijft hij groot. De heer en mevr. Bienefelt-Honds merk. Midden: de hoogbejaarde moe der van het echtpaar. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3