Bontmantels SUCCESJES Gemeenteraad Bruinisse over onderwijs- en sportzaken V.V.V. Brouwershaven organiseert bijzonder - en laatste - kerkeoneert PLAN VAN NASSER AAN HOESSEIN VOOR DE STRIJD TEGEN ISRAËL Negentien man vermist na scheepsramp Bakkers protesteren DREHSEN-P0ELL Tweede lokaal voor Chr. Nat. kleuterschool te Scharendijke Pentagon ontkent liet terugtrekken van nog meer troepen uit Vietnam BRUINISSE, 25-8. In de vrijdag avond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse - zie ook het nummer van gisteren, maan dag - gal een schrijven van ged. sta ten over de verkoop van een perceel grond aan de fa. Braber en Zoon voor uitbreiding van de zaak, aan leiding tot enkele vragen over deze bouw en over de aan de betrokken firma in rekening te brengen kosten voor verplaatsing van een urinoir en het aanleggen van een tegelpad. Nu op het sportveld ten behoeve van „Bruse Boys" een nieuwe was- en kleedgelegenheid zal worden ge bouwd komt de daar staande nood schoot in de verdrukking. Ook van de zijde van het schoolbestuur van de Chr. school is er een verzoek, ge noemde leslokaliteit te verplaatsen naar het schoolplein van de bestaan de school. Het onderwijs wordt dan weer geconcentreerd op een plaats. De kleuterschool aan de Dreef wenst eveneens een nieuw lokaal. Zolang voor nieuwbouw nog geen vergunning kan worden verkregen kan de leslokaliteit van het sport veld ook daar dienst doen en dat was ook het voorstel van burgemees ter en wethouders. Voor de school met de Bijbel aan de burg. Hagelaan zullen dit jaar één, indien nodig vol gend jaar een tweede lokaal nieuw worden gebouwd (Jarino). Verder was er ook nog sprake van het stichten van een consumptiege legenheid op het sportveld waarvan de jaarlijkse lasten f 1906 zouden bedragen. Wethouder Jumelet dringt er op aan de nodige voorzichtigheid te be trachten met het doen van deze uit gaven. Hij was een voorstander van de sport en het zal noodzakelijk zijn Admiraal blies „schip verlaten" NAPELS, 25-8. Admiraal Allan Flemming van de Ame rikaanse marine heeft zes ki lometer uit de Italiaanse kust, zijn schip verlaten en een on vrijwillig bad moeten nemen Het was weliswaar geen grote oorlogsbodem, maar een mo torbarkas waarop plotseling brand was uitgebroken dat door de admiraal, zijn negen gasten - onder wie vijf vrou wen, en twee bemanningsle den werd verlaten. Allen wer den kort daarna opgepikt, smaldeel dat de Russische het smaldeel dut de Russische vlootbewegingen in de Middel landse Zee in de gaten houdt. Schcepvaartberichten ACMAEA. 23-8 Sydney naar Gee- long. ALCHIBA, 23-8 GO m. ZW Fernando Noronha naar Bremen. GULF SWEDE, 23-8 Bantrybaai naar Isle of Grain. KORATIA. 23-8 150 m. Z Okianawa naar Yokkaichi. KENIA, 26-8 te Saigon verwacht. ZAFRA. 22-8 80 m. NO Natal. Rechtse demonstratie in Italiaanse hoofdstad ROME, 25-8. In Rome hebben maandagavond ongeveer 7.000 recht se jongeren gedemonstreerd tegen de Russische militaire macht in Tsje- cho-Slowakije. Toen de politie ver hinderde dat zij optrokken naar het monument voor Victor Emmanuel om een krans te leggen op het graf van de onbekende soldaat, raakten de betogers slaags met de politie mannen, van wie er zeventien wer den gewond. Ruim twintig mensen werden aangehouden. Prins Charles schenkt dat de gemeente de sport aanmoe digt en subsidieert, maar er zijn grenzen aan de financiële draag kracht van de gemeente. Per week f 50,- voor de was- en kleedgelegenheid en f 38 per week voor een consumptiegelegenheid is f 88,-, met de nodige bijkomende kos ten wordt dat wel f 100,- per week, enkel voor Bruse Boys, dat al op fluweel zit, omdat de gemeente het sportveld helemaal verzorgt en men daar maar weinig voor betaalt. Nu nog eens f 100 per week kan financieel niet. Weth. Jumelet zal alles doen om te voorkomen dat de gemeente weer een artikel 12-ge- meente (dat is noodlijdende gemeen te) wordt, die in alles afhankelijk is, van beslissingen die door de regering worden genomen. Maar de was- en kleedgelegen heid moet er in elk geval komen, over de financiële regeling kan latei- worden gesproken. De heer Verspoor vond het jam mer, dat nog steeds niet met de bouw van de was- en kleedgelegen heid kon werden begonnen. De nieuwe verordening op de hef fing en invordering van de straatbe lasting wordt vastgesteld. Bouwpremiewoningen Ten behoeve van de bouw van ne gen premiewoningen door de Chr. Woningbouwvereniging Schouwen- Duiveland, werd voor een lening aan te gaan door genoemde woningbouw vereniging, garantie verleend. Le ning f 250.000,- rente 7*'/s koers 99 Krediet werd verleend tot het aan schaffen van een nieuwe tweewielige aanhangwagen ten behoeve van de dienst gemeentewerken. Bij de ver der voorkomende zaken was de re geling met de heer D. L. Schaap over de afwikkeling van de voor schotten door Schaap betaald ten be hoeve van waterleiding en electrici- teit. De gemeente was hier werke lijk tot het uiterste gegaan. De voorzitter deed mededelingen over het zg. natte industrieterrein c.q. de insteekhaven die in de Stoof- polder zal worden gemaakt als com pensatie voor het wegvallen van de mossel visserij. Realisering van het plan zal een kwestie van langere tijd zijn. Optreden Middelburgs mannenkoor BROUWERSHAVEN, 25-8. De V.V.V. te Brouwershaven organiseert op vrüdag 29 augustus a.s. 's avonds het laatste kerkeoneert in de met kaarsen verlichte grote kerk. De uit voerenden zyn het Middelburgs Mannenkoor o.l.v. Daniël Manneke, tevens organist en Henk v. d. Vliet, fluit. Hoewel laat in het seizoen heeft de V.V.V. gemeend dit concert te moeten organiseren, omdat er ook bij de inwoners van Schouwen-Duive- land veel belangstelling zal bestaan om dit bijzondere evenement bij te wonen. Het imposante kerkgebouw met prachtige geluidsakoestiek en kaarsverlichting zullen samen met koor en solisten bijdragen tot het scheppen van een sfeervolle avond, die uniek genoemd mag worden. Het 'afwisselend programma zal o.a. be staan uit koorwerken van M. Prea- torius; O. di Lasso en J. Gallus, or gel en fluitsoli van J. Ch. Naudot; orgelsoli van D. Manneke, Fr. Cou pering en L. Marchand; fluitsoli van G. Ph. Telemann en R. Siohan. De dirigent van het Middelburgs Mannenkoor, Daniël Manneke (1939) studeerde orgel en composities en is ook dirigent van de Vlissingse Ora toriumvereniging. Verder is hij or gelleraar aan de muziekscholen van Breda en Bergen op Zoom, gaf veel orgelconcerten en kreeg in 1967 de prijs voor Jong Zeeuws Talent i.v.m. komposities en kompositiestudie. De fluitist Henk van der Vliet (1928) studeerde bij de grote fluitist en pedagoog Veldkamp. Is momen teel fluitleraar aan de muziekscholen van Breda, Bergen op Zoom en Eind hoven. Was leider van het Bachtrio en componeerde diverse werken voor kleine ensembles. a In het westen van Jeruzalem zijn vanochtend twee raketten te recht gekomen. Zij richtten geen schade aan. Militairen kamden de omgeving uit op zoek naar de plaats waar de raketten zijn afgevuurd. CAIRO, 26-8. President Nasser heeft aan koning Hoessein van Jor danië een uit vier punten bestaand plan voor de strijd tegen Israël aan gebonden. Dit is heden (dinsdag) meegedeeld door het Egyptische blad „El Ahram'' Dit plan zou de volgende punten om- Bomaanslag in Londen LONDEN, 25-8. Op het kantoor van de „Zim Israëli Navigation Cy" in de Londense Regentstreet, is een bomaanslag gepleegd. Twee vrouwen hebben daarbij verwondingen opge lopen. vatten: 1. mobilisatie door alle Arabische landen van alle strijdkrachten waar over zij kunnen beschikken voor de strijd tegen Israël; 2. samenwerking lussen alle buur landen van Israël of tussen de lan den die troepen aan het Israëlische front hebben; 3. het houden van een Arabische topconferentie; 4. het houden van een Islamitische topconferentie. Koning Hoessein had reeds eerder een Arabische topconferentie voor gesteld, terwijl koning Feisal van Sa- oedi-Arabië Nasser een topconferen tie van de Islamitische landen had voorgesteld. (Zie ook elders in dit nummer). SYDNEY, 25-8. Negentien beman ningsleden van het 1.400 ton metende Australische vrachtschip „Noongah", dat zondag voor de kust van New South Wales in moeilijkheden kwam, worden nog vermist. Er waren 26 man aan boord, die maandagmorgen vroeg het schip ver lieten. Tot dusver zijn vijf overle venden opgepikt en twee lijken ge borgen. Men .vreest dat de negentien niet gered kunnen worden omdat er zware stormen zijn voorspeld in het Staal helft van inkomen jongetje doodgereden LONDEN, 25-8. Prins Charles, de Britse kroonprins, heeft aan de staat de helft van zijn jaarinkomen aan geboden, hetgeen de regering dank baar heeft aanvaard. Het gaat om ongeveer 110.000 pond (ongeveer 950.000 gulden) per jaar van het in komen dat hij gaat ontvangen als hij op 14 november 21 jaar wordt. Het geld komt van huren van eigendom men in zuidwest-Engeland en in de len van Londen, waarop hij recht heeft als hertog van Cornwall, een van de acht titels die hij bezit. Gevlucht per roeiboot BURCSTAAKEN, 25-8. Drie Oost- duilse jongens van 16 en 17 jaar zijn maandag met een roeiboot uit Oost- Duitsland gevlucht. Zij hadden de boot gestolen in Prerow aan de Oost zee (Mecklenburg). Ze lieten hem vol water lopen in de hoop dat hij door de lagere ligging niet zou worden opgemerkt door de Oostduitse radar of patrouilleboten. De uitgeputte jon gens werden op ongeveer elf kilome ter van hun uitgangspunt opgepikt door een Westduils vaartuig, dat ze naar het eiland Fehmarn heeft ge bracht. EINDHOVEN. Een viertal jonge lui is maandag in Eindhoven inge sloten, verdacht van berovingen, chantagepraktijkcn en diefstallen. m Op verzoek van de regering in Praag heeft Gorónwy Roberts. Brits minister van staat voor buitenland se zaken, het officiële bezoek uitge steld dat Gij van 4 lot 8 september aan 'Isjecho-Slowuklje /ou brengen. VIANEN, 25-8. Maandagmiddag is in Vianen bij Cuyk de 3-jarige John ny Geurts bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Het jonge tje wilde vanuit de ouderlijke wo ning de straat oversteken en werd door een personenauto aangereden. Enkele uren later is hij in het Sint Canisiusziekenhuis in Nijmegen aan de opgelopen verwondingen overle den. Ladelichter nam 1300 gulden weg PURMEREND. 25-8. Bij een siga- renwinkel aan dc Koemarkt in Pur- merend heeft een jongeman maan dagmiddag kans gezien f 1300 uit de kassa weg te nemen. Hij wilde op een voor de winkel staande brom fiets vluchten, maar viel en hij moest de bromfiets die in Purmerend ge stolen bleek achter laten. Slapende militair overreden DEN HAAG, 26-8 .Tijdens een mi litaire oefening in West-Duitsland is de 25-jarige ongehuwde dienstplich tige vaandrig F. W. S. J. dc Visser uit Barneveld om hel leven geko men. Hij werd, terwijl hij in een slaapzak lag te slapen, overreden door een militaire vrachtauto. Le vensgevaarlijk gewond werd bij naar een ziekenhuis in IlildeslMim ver voerd. Bij aankomst bleek hij le zijn overleden. Het slachtoffer behoorde lol de 13 pantser infanterie bataljon. De koninklijke marechaussee stelt cc.ii onderzoek ln naar hel gebeurde. gebied waar de „Noongah" vermoe delijk gezonken is. Een Japanse tankboot pikte twee man op die zich vastgeklampt had den aan rubberbootjes en een Au stralische vrachtboot wist drie man te redden, die zich tien uur drij vende hadden weten te houden met behulp van een houten vlot. ZWOLLE, 25-8. „Ons dagelijks brood wordt te grabbel gegooid door lieden die het brood voor belache lijke prijzen aanbieden. U zult het allen met ons eens zijn dat het zo niet langer kan." Dit riep de zeer geëmotioneerde bakker R. J. van Ark uit Epe, vice-voorzitter van de Nederlandse Bakkersbond en voor zitter van de afdeling Gelderland van deze organisatie, uit tijdens de protestvergadering die de vijf pro vinciale bakkersbonden in het noor den en oosten des lands, aangesloten bij de Nederlandse Bakkersbond, gis teravond in Zwolle hebben gehouden De heer van Ark bedeolde in het bijzonder de grootwinkelbedrijven, die het brood als verkoopstunt aan de man brengen voor een prijs die vaak onder de 70 cent ligt. Bejaarde man lag dood in woning ALMELO, 25-8. De 88-jarige J. J. Vahstal uit Almelo blijkt dagenlang dood in de hal van zijn woning te werd dit ontdekt. De man woonde hebben gelegen. Pas zondagavond alleen, de radio stond nog aan. Bu ren waarschuwden zondagavond de politie, omdat het enkele dagen stil was in de woniing van de oude man. HONGKONG. Volgens Radio-Ha noi heeft hel Nationale Bevrijdings front tussen 11 en 21 augustus in twee Zuidvietnamese provincies 709 Amerikanen en Zuidvielname/.cn builen gevecht, gesteld. In dezelfde periode zijn. in deze provincies 10 Amerikaanse vliegtuigen vernietigd. Bij aanvallen op de basis Binh Due zijn 16 vliegtuigen en 10 militaire voertuigen vernietigd, aldus Radio- Hanoi'. Dankbaar en blij geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje ELVIRA MARIA MARTHA D. VOS E. VOS-SIMONS ERIK-JAN Haamstede, 24 augustus 1969 j Deltaweg 5 Verloofd: P1M FLACH Broekweg 26, Vlaardingen en NELLY KEIZER Markt 9, Brouwershaven 16 rugustus 1969 Interlaken Heden overleed, nog on verwachts, onze beste vriend A. M. JUMELET Sirjansland, 24 aug. 1969 L. P. v. FELIUS M. v. FEUUS- v. d. WERF Heden werd na een ge duldig gedragen lijden, geheel onverwachts, weg genomen, mijn zeer ge waardeerde werkgever ANTHONIE MACHIEL JUMELET op de leeftijd van ruim 58 jaar Zijn nagedachtenis zal door mij in ere worden gehouden. J. BAL Bruinisse, 24 aug. 1969 Deze week wordt er NIET gevent P. VERTON Renesse Wij gaan met vakantie i van 1 'i/m 14 september a.s Maandag 15 september j weer gaarne tot uw dienst! VIVO-zelfbediening D. van der Wekken Ring 17 - Haamstede Publieke verkoop van het woonhuis met erf, tuiii en schuur aan dé Lange Blokweg 34 te Zierikzee, woensdag 27 aug. a.s., des namiddags half drie in het „Huis van Nassau". Notaris HEERING. Tc koop Opel Olympia, i.g.st. - J. M. Bergmans. Te bevr.: overdag tel. (01110)2029, na 18.00 uur: Jannewekken 15, Zierikzee. BEPERKTE HANDLICHTING Bij beschikking van de kan tonrechter te Zierikzee, d.d. 14 augustus 1969, zijn aan ADRIAAN' STOUTEN, pa lingvisser, geboren te Brui nisse op 25 juni 1951. rech tens en feitelijk wonende ten huize van zijn ouders JACOB STOUTEN en JANNETJE OTTE, aan de Molenstraat 59 te Bruinisse, de navolgende meerderjarigheidsrechten toegekend „Het uitoefenen van het vis- „sersbedrijf, in hoofdzaak pa- „lingvissersbedrijf, het daar- „toe zelfstandig te kopen en „verkopen, betalingen te doen „en kwijting te verlenen en „tevens alle rechtshandelin- „gen te verrichten en verbin- .t.enissen aan te gaan, welke „nodig mochten blijken in „verband met de uitoefening „van voormeld bedrijf, waar onder begrepen het aangaan „van een vennootschap onder „firma met zijn broer JAN „STOUTEN, palingvisser, wo- „nende te Bruinisse; „alles met inachtneming van „het bepaalde in artikel 484 „lid 2 van het Burgerlijk Wet- „boek". De griffier van het kanton gerecht te Zierikzee: M. M. DE RAAT wnd. I.g.st.z. Jaarsma kolencon- vector, wegens overgang op c.v. J. H. Blom, Kromme Reke 12, Renesse. Tel. 254. I.z.g.st.z. brommer (Zündapp), twee jaar oud. L. M. J. Meer man, Weststraat 9, Bruinisse. I.pr.st.z. kolenkachel (convec- tor). Brieven onder nr. 3173 aan het bureau van dit blad. Elegant en chicf maar vooral warm. Onze keus omvat zeer veel verscheidenheid, in kwaliteit, modellen en kleur, met zeer aantrekkelijke prijzen. Bont kopen is een vertrouwenskwestie Erkend bontwerker Modehuis Dam 1 0 - Zierikzee Persianermantel met standaard nertskraag Een studiepiano, tegen elk aannemelijk bod. M. Krijger. Haamstede. Tel. (01115)490 Z.g.an. „Puch". - 't Vrije 29, Zierikzee. I Autogarages f 290,kompl.; schuurtjes f 185,vakantie- huisjes f 780,—. Vraagt gra- i tis prospektus. - Houtbouw I Ubachs. Kerkrade (Limburg). Een Renault R-4, bouwjaar 1 1964, mechanisch en tech- nisch prima in orde. M. Krij- ger, Haamstede. Tel. 490. Circa 4 hl irissen-plantgoed 4 8. J. K. Stautjesdijk, Korte Ooststraat 6, Oosterland. Tel. (01114)697. VW 1200, goed onderhouden, km-stand 47500. Plevierstr. 72 te Zierikzee. Tel. (01110)3241. „Romas" zakkenrooier met schudzeef, ook geschikt om uien op te zakken. In prima staat! C. Hanse, Laan van St. Hilaire 2, Zierikzee. Tel. 2648. Twee stel onderwielen kin derwagen. Zuidwellestr. 31, Zierikzee. Open diepvries, inhoud 300 liter, prijs f 50,—. J. Kal- jouw, Molenweg 19, Ooster land. Telef. 337. I.g.st.z. „Koelstra" kinderwa gen. Adres: Vloedstraat 42 te Kerkwerve. Personeel gevraagd Camping „Duin en Strand" vraagt meisje voor de huis houding en voor verzorging van de paarden. Zij die kun nen rijden genieten de voor keur. Tel. (01117)216. Kuijer- damseweg 35, Scharendijke. Huisdieren Jonge poesjes gratis af te ha len. Dr. Wortmanstraat 16 te Noordgouwe. Opgevangen te Renesse: Een jorge best hond (reu), kleur bruin met witte vlek op de borst. Wil de eigenaar of een ieder die inlichtingen over de eigenaar kan geven zich in verbinding stellen met So- phia-Ver. tot Bescherming v. Dieren, Esdoornstr. 33, Nieu- werkerk? Telef. 583. Iedere hond een penning van de Sophia-Vereniging tot Be scherming van Dieren! Inl.: Esdoornstraat 33, Nieuwer- kerk. Telef. 583. Duizenden dieren verwach ten onze hulp! Wij verwach ten uw hulp! Aanmelden van nieuwe leden bij de vertegen woordiger van de Sophia- Ver. tot Bescherming van Dieren: P. I. Heijboer, Es doornstraat 33, Nieuwerkerk. Telef. 583. Diversen Wegens vakantie gesloten van maandag 25 augustus t/m woensdag 3 september a.s. Van donderdag 4 septem ber af weer geopend! Dro gisterij „De Honingkorf" in de Poststraat (t/o postkan toor), Zierikzee. Voor Zierikzee: Schoonmaak bedrijf Han Koster, Nieuwe Boogerdstraat 41. Goede auto's. Laagste prij zen in R'dam. Ruime keuze. Fin. event, zonder contanten, d.w.z. 1 maand rijden, dan eerste bet. vanaf f 40 p. mnd. Govaars Auto's, showroom: Banierstr. 41 (zijstraat Berg weg). Telef. 010-280784, b.g.g. 241276. Zondags gesloten. Christelijke Middenstands cursus te Zierikzee. Lessen op dinsdag- en donderdag avond in Christelijke Mavo- school. Aanvang: 18.30 uur. Gemeenteraad van Middenschouwen vergaderde SCHARENDIJKE, 25-8. De raad van Middenschouwen kwam gisteren (maandag)middag in openbare ver gadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester S. Francke. Onder de ingekomen stukken be vond zich de goedkeuring van gede puteerde staten tot het aangaan van grondtransacties met de heer M. Rin- gelberg te Kerkwerve. Op voorstel van burgemeester en wethouders zullen de volgende per celen bouwgrond te Scharendijke worden verkocht: aan de heer B. J. Finson te Leiderdorp 780 m- aan de Elkerzeeseweg voor f 14.010 en aan de heer B. ,C. Minderhout te Oost-Souburg 607 m- aan de Del tastraat voor f 11.229,50. Het voorstel van b. en w. tot het aanbrengen van een deklaag op de Kloosterweg werd teruggenomen. Na hel gereedmaken van het voorstel is er nog contact geweest met de tech nisch hoofdambtenaar van de pro vinciale waterstaat; dit contact gaf aanleiding de wijze van uitvoering in nadere overweging te nemen. Nu door de ministers van binnen landse zaken en van financiën ont heffing is verleend van de voor schriften met betrekking tot. centrale financiering, besloot de raad met de heer M. Ringelberg te Kerkwerve een geldlening aan te gaan voor het betalen van de koopsom van de van hem te kopen grond. Uitbreiding Chr. kleuterschool De raad besloot in principe mede werking le verlenen aan het verzoek van het bestuur van de Chr. Natio nale Kleuter-schoolvereniging te Scharendijke om gelden beschikbaar Ie stellen voor uitbreiding van het schoolgebouw mol een tweede lokaal (houtbouw). De kosten worden ge raamd op f 60.000,-. 13. en w. stelden voor afwijzend le beschikken op verzoeken lol het ver lenen van subsidie van: de Nier stichting Nederland, de Nederlandse Hartstichting en de Stichting Het Nederlandse Astma Fonds. Gemeend wordt, dat het primair tot de taak van de Rijksoverheid moet worden gerekend financiële bijdragen toe te kennen voor de behartiging van de belangen van de landelijke volksge zondheid. De raad besluit dienover eenkomstig. Als vertegenwoordiger van de ge meente naar de algemene vergade ring van aandeelhouders van de Ze- gam werd aangewezen de burge meester q.q. De raad besloot gedepu teerde staten voor te stellen de pre sentiegelden ingaande 1 januari 1969 vast te stellen als volgt: a. voor de leden van de raad op f 25,resp. f 20,per lid voor een bijgewoonde dag-, resp. avondverga dering; b. voor de leden van de commissies uit de raad op f 12,50 per lid per bij gewoonde vergadering. Naar aanleiding van de voor het rijkspersoneel getroffen salarismaat regelen werden voor het personeel van de gemeente per I juli 1969 her ziene bëzoldigingsverordeningen vast gesteld. De raad besloot tot vaststelling van de vijfde wijziging van de ge meentebegroting voor 1969. Rondvraag Tijdens de rondvraag vestigde de heer L. W. van Kooten er de aan dacht op, dat de torenklok te Kerk werve niet luidt. De voorzitter ant woordde, dat aan de leverancier van de klok opdracht gegeven is het eu vel te verhelpen. WASHINGTON, 26-8. Het Ameri kaanse ministerie van defensie heeft maandag verklaard dat het week blad „Time" dc woorden van minis ter Laird over het terugtrekken van nog meer troepen uit Vietnam ver keerd liccft weergegeven. Voïgens „Time" zou Laird hebben gezégd, dat in Vietnam slechts 250.000 vrijwilligers zullen achterblijven. Volgens het Pentagon is het terug trekken van nog meer Amerikaanse troepen afhankelijk van drie voor waarden, I.W.: 1. een eventuele vooruitgang bij hel vrodesgesprek in Parijs; 2. een uitbreiding van het militaire potentieel vaïi Züiu-Vitilnufn en 3. een vermindering van de hevig heid van de vijandelijke aktiviteiten. MARKEN. Maandagmiddag is na bij Monnikendam de groentehande laar J. Kes uit Marken om het leven gekomen. De man reed mee in dc auto van zijn zoon, die vermoedelijk door de harde regen, in een flauwe bocht is geslipt, waarbij hij legen hel rechts van de weg staande elek trisch gemaal van het hoogheem raadschap Waterland reed. De heer Kes was op slag dood, zijn zoon werd ernstig gewond naar het zie kenhuis in Purmerend overgebracht. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4