AGENDA Raad van Westerschouwen over „ordening en inventarisatie" STREEKNIEGWS Export werd stopgezet, maar later weer op gang gebracht Weer zware gevechten in Vietnam Hotel uitgebrand REGEN PAKKEN! A. VAN HESE Smalstad akkoord met samenvoeging van vleeskeuringskringen Bestaat er geheim Amerikaans plan 10-1 RATJETOE Bijdragen voor ouderwijs te Keuesse, Noordwelle en Serooskerke HAAMSTEDE, 25-8. Binnen een uur tijd werkte de gemeenteraad van VVesterschouwen zich maandagavond onder voorzitterschap van burge meester H. P. Everwyn door de agenda been. Afwezig was het raads lid de heer Padmos. Bij de ingekomen stukken was een brief van G.S. inzake een bijdrage uit de provinciale middelen, gelijk aan éénderde deel van de door het ministerie van verkeer en waterstaat te verlenen bijdrage aan het grote transport-rioleringsplan. Burgemeester Everwijn deelde ver der mede dat in de volgende verga dering een voorstel tot de raad zal worden gericht over de verkoop van bouwgrond aan de Rijksgebouwen dienst vcor de bouw van een nieuw postkantoor te Renesse. Op 30 juni had het pompstation „De Blinkert" te Haamstede 689.959 rr water gepompt (op 30 juni 1968 662.000 m:i). Geen bezwaar had de raad tegen de opneming van een vakrichting „proces-techniek" aan de gemeente lijke technische mr. ir. M. Goote- school te Vlissingen. Mr. G. F. Lunsingh Tonckens werd met algemene stemmen herbenoemd als bestuurslid van de „Stichting Re- nesse". De benoeming geldt tot 1 september 1972. Het hoofd der school te Renesse verzocht extra crediet, groot f 925, (voor nieuwe aardrijkskundemethode f 700,kijkgeld televisie f 75,en f 150,voor materiaal televisieles- sen). Het hoofd der school te Noord welle vroeg f 414,70 (voor schrijfme thode f 73,10 en aardrijkskundeme thode f 341,60), terwijl het hoofd der school te Serooskerke f 104,vroeg voor een nieuwe leesmethode. De raad had geen enkel bezwaar tegen deze tegemoetkomingen. Inventarisatie De ordening en inventarisatie, zo als dat in een lijvig stuk de raads leden was bijgebracht, vroeg wat meer tijdsruimte. De voorzitter zei dat deze ordening van de stukken der voormalige gemeenten Burgh, Haamstede, Renesse, Noordwelle en Serooskerke wettelijk verplicht is. De heer Hendrikse vroeg of het bekend was waarom het ordenen hier minder goed ging en of de ramp daar o.a. schuldig aan kon zijn. De voor zitter antwoordde dat veel gemeen ten er vroeger niets aan deden. Ver nietigd werd er nooit iets, vooral in kleinere gemeenten zonder archiva ris en zonder kluis. De oude stukken nemen heel veel plaats in. De stuk ken van vijf kernen zouden geza menlijk niet in de raadszaal gebor gen kunnen worden. Bovendien was er geen belangstelling voor en van hegerhand werd er niet op geatten deerd. In de toekomst zal het ook hier echter worden bijgehouden; een ambtenaar ontving daarvoor reeds een opleiding. De heer Hendrikse vroeg verder waar de geordende stukken bij te rugkomst opgeborgen zullen worden. „Weer op de oude zolder te Re nesse?" „Neen", zei de voorzitter, „wanneer er eventueel een nieuw gemeentehuis gebouwd wordt, dan zal een brandvrije opbergplaats hier voor dienen of mogelijk een centrale eilandelijke plaats, bijv. te Zierikzee, waar ook het waterschap gebruik van zou kunnen maken". De heer Steur merkte op dat wij len de heren De Nooijer en Hoogen- boom te Renesse al enig ordenend werk als zodanig verrichtten, doch nog maar pas begonnen waren. „We zijn aan handen en voeten ge bonden", zei de heer Dalebout, „doch moet dat nu vier jaar duren? En moet dat zoveel kosten?" De voorzit ter zei hierop dat, ook al zou deze wettelijke verplichting er niet zijn, hij toch met dit voorstel gekomen zou zijn, omdat een goed geordend archief een stuk gemeentehistorie op zichzelf betekent. Vcor het werk moet men echt wel kennis hebben. De raad ging accoord met het voteren van dit werk. Mogelijk dat er nog een tegemoetkoming in de kosten wordt verleend. Winkelcentrum Renesse In verband met de realisatie van het winkelcentrum te Renesse dient de gemeente de beschikking te krij gen ever 470 m- grond, eigendom van de heer L. Verseput te Renesse en over 66 m- grond van de Stichting Dorpshuis Renesse. De heer Verse put wil deze grond afstaan voor f 14.000,de massa en het Dorpshuis voor f 15,per m-. De raad had geen bezwaren tegen deze aankoop. Er zijn liefhebbers voor deze bouw- strock. Dit deelde de voorzitter mede aan de heer Goossens. Bij de begrotingswijzigingen bleek dat de brandspuit te Renesse ver ongelukt op Paasdag op weg naar de duinbrand te Burgh, weer gerepa reerd is. Hiervoor werd in crediet f 5.800,ontvangen, terwijl de uit gaven f 5.600,bedroegen. Gp een vraag van de heer Kloosterman wat hersteld werd, antwoordde de voor zitter dat datgene wat op het exper- ticerapport werd vermeld, vernieuwd werd, behalve de oplooprem, die aan gebracht werd op gemeentekosten. Er zijn 27 jongelui der lagere scho len die aan examen-zwemmen toe zijn. Cm nog wat te oefenen werd f 400,gevoteerd cm de jongelui naar De Val te Zierikzee te vervoe ren. Een kanttekening van de heer Kloosterman behelsde de aandacht cp het toekomstige instructiezwem bad. Volgens de rijksregeling gaat het gemeenteperscneel een duurtetoeslag krijgen, variërend van f 110.tot f 240,zijnde het maximum en mi nimum van een 1 procent-regeling. De heer Gcossens was het met deze bedragen niet eens en stelde liever één vast bedrag als duurtetoeslag. Hij stemde dan ook als enige tegen. Bij de rondvi-aag waren geen vra gen, zodat de vergadering zeer vroeg werd gesloten. Sensatie in inosselwereld Persleidingsprojekt Zeer binnenkort zal een voorstudie verschijnen inzake het persleidings projekt. dat beoogt de mossel- en oestercultuur voor de toekomst te behouden. ZIERIKZEE £wembadgift Het is erg stil geworden rond de partikuliere zwembadpot. maar soms gebeurt er toch nog wat. De uit Mid- deiischouwen afkomstige mejuffrouw B. te Ooltgensplaat, kreeg in de af gelopen zomer een aantal zwemles sen in „De Val". Als blijk van dank baarheid stelde zij f 25,- beschikbaar voor de bouw van een overdekt in- structiebad voor Schouwen-Duive- land. Zij overhandigde het geld aan de cassière van het bad „De Val", mevrouw Flikweert, bekend door haar aktiviteiten om te komen tot een overdekt bad. Jubileum directeur Gemeentewerken Zoals reeds gemeld wordt op 29 augustus in de trouwzaal van het stadhuis de directeur van de Dienst voor Gemeentewerken, Bouw- en Woningtoezicht gehuldigd in ver band met zijn 25-jarig jubileum. Na de plechtigheid wordt van half zes tot zeven uur een open receptie ge houden. De heer M. Schouls te Zierikzee slaagde dezer dagen voor het pa- trcons-diploma gasfitter en voor het KERKNIEUWS Geref. Kerk Zierikzee In het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk aan de St. Do- mussti*aat vond maandagavond een kennismakingsbezoek plaats van kandidaat H. Favier, thans te Uit hoorn. De heer en mevr. Favier maakten kennis met verschillende personen en vertegewoordigers(sters) van verschillende verenigingen, ten einde zich een indruk te vormen van de kerkelijke en burgelijke gemeente van Zierikzee. Kandidaat Favier, die een stageperiode te Uithoorn door maakt, heeft voor de vakante ge meente van Zierikzee, „toezegging van beroep" gedaan. Hij is echter nog niet onmiddellijk beroepen. ZIERIKZEE/BRUINISSE. 25-8. De Yersekse mosselexporteurs hebben enkele dagen onder hoogspanning geleefd. Terwijl iedereen in deze branche, zowel kwekers als hande laars tevreden waren, dat de export na de warmste periode zo goed op gang kwam, kwam vrijdagmiddag plotseling van het R.I.V.O. (Rijksin stituut vóór Visserij Onderzoek) be richt dat het sein weer op rood stond en dat geen certificaten van onbe smetheid meer mochten worden uit gegeven. Nu is het met die certificaten van onbesmetheid een eigenaardige zaak. Als het aantal collibacteriën dat in een liter water wordt geconstateerd een bepaald maximum overschrijdt, mogen geen certificaten van onbe smetheid meer worden uitgegeven. Dit schijnt een internationale bij E.E.G.-verdrag geregelde zaak te zijn. Maar ieder die van nabij bij de mosselhandel of de kwekerij van mosselen nauw betrokken is, is over tuigd, dat bij een dergelijke vervui ling van het Oosterschelde-water, de mosselen nog lang geen gevaar voor de gezondheid betekenen. Geen verontreiniging De laatste tijd was door de grote droogte en het mindere spuien van afvalwater op de Oosterschelde geen sprake meer van verontreiniging. Nu door de vele regens weer meer moest worden gespuid, was er ook weer sprake van meer verontreiniging, maar niet van die aard, dat de volks gezondheid gevaar zou lopen, wan neer men mosselen zou eten, die in dit water waren verwaterd. Maar België dat zich aan de af spraken wilde houden verbood na vrijdagavond de invoer van mosse len en dat was voor de mosselexport een gevoelige slag. Want er stonden voor honderddui zenden guldens aan mosselen gereed voor verzending (op de verwater plaatsen), men had zijn personeel en zijn machines, die de mosselexport langzaam aan naar topcapaciteit voerden (medio september). Vandaar dat het een vreemd en niet te verdragen gezicht was, dat maandagmorgen alles stil stond. Er mochten geen mosselen worden ver zonden. Intussen werd aan de lopen de band vergaderd, zowel in Yerseke als in Den Haag, omdat men nu een maal overtuigd was, dat de voor- Jeugdbende aangehouden DELFT, 25-8. De Delftse politie heeft zeven jongelui, in de leeftijd variërend van 17 tot 23 jaar, aange houden verdacht van het plegen van inbraken in verscheidene combina ties. Onder meer werd ingebroken in een winkelcentrum en In club huizen. De politie verwacht in deze zaak nog twee arrestaties te kunnen ver richten. waarden voor de export en de daar mee in verband staande „niet be- smetheidsverklaring" veel te strin gent waren, waar het de mosselen betreft. Oplossing Maandagmiddag had men de op lossing gevonden. Een verklaring van het Bedrijfschap voor Vis en Vispro- dukten, dat de mosselen gegaran deerd onschadelijk voor de gezond heid waren, waarna aan de Belgische autoriteiten het verzoek werd ge richt, de door een dergelijke verkla ring gedekte partijen mosselen, voor import vrij te geven, zodat de Yer sekse export weer op gang kon ko men. Men hoopte (dinsdag) te kun nen herbeginnen, maar het zat mee, reeds in de nacht van maandag op dinsdag konden de auto's weer wor den geladen. Met Frankrijk waren soortgelijke onderhandelingen toen nog niet afgesloten. SAIGON, 26-8. Bij de grote Ame rikaanse basis Da Nang is in de af gelopen 24 uur weer zwaar gevoch ten. Zeker 12 Amerikanen en 74 le den van de Vietcong zjjn hierbij ge sneuveld. Dit is heden (dinsdag) meegedeeld door het Amerikaanse opperbevel in Saigon. In de afgelopen week zijn in ALMELO. De dertigjarige mevr. R. A. Slag-Peters uit Almelo is het afgelopen weekeinde door kolen dampvergiftiging om het leven ge komen. Haar man ligt met ernstige vergiftiging in het ziekenhuis. Bredase aanrander door politie aangehouden BREDA, 25-8. De Bredase recher che heeft maandagavond de 28-jarige Bredanaar C. S. aangehouden. De man heeft bekend afgelopen zater dagavond een 22-jarig meisje uit Breda te hebben aangevallen. Tegen over het gemeentelijk sportcentrum op een stille, donkere weg, sleurde hij haar van de fiets en probeerde haar te verkrachten. Het meisje ver zette zich heftig, waarop de man haar bij de keel greep en probeerde haar te wurgen. Een toevallig pas serende automobilist hooi-de haar gegil en alarmeerde de politie. Deze had vanavond succes na een tip over de fiets, die de dader op de plaats van het misdrijf achterliet. DREMPT, 26-8. Door onbekende oorzaak is vannacht brand uitge broken in hotel Koninkrijk der Ne derlanden aan de rijksweg in Drempt. De brand in het vorig jaar geheel verbouwde en vernieuwde hotel brak uit in het achterdeel. Ondanks ver woede pogingen van de brandweer brandde het hotel in korte tijd ge heel uit. Op het moment van de brand bevonden zich geen gasteel in het gebouw. Daar de eigenaar van het hotel in de hoofdstad woont, kon de schade nog niet worden vastge steld. dit gebied ongeveer 50 Amerikanen en meer dan 500 Noordvietnamezen en guerrillastrijders om het leven komen. voor groot en klein Alle maten Vele kleuren Let op de pry zen! Weststraat 5 - Zierikzee diploma gezel-waterfitter. De heer M. Kouwenberg, eveneens te Zierikzee, slaagde voor het pa- tioons-diplcma gasfitter. BURGH Rode-Kruis-voetbalwedstrijd Woensdagavond zal op het Sport park van Zuijen te Burgh opnieuw een voetbalwedstrijd gespeeld wor den waarvan de opbrengst voor het Rode Kruis afd. Schouwen Westhoek bestemd is. Ditmaal tussen het elf tal van gemeentewerken en het zo meravondelftal van Serooskerke. Dc aanvang is gesteld op 18.45 uur. OUWERKERK Reparatie wijzerborden van torenklok Vele inwoners hebben de laatste dagen tevergeefs naar de uuraan duiding op de torenklok gekeken: De wijzerborden zijn verwijderd. Zij worden bij smederij Hanse te Sir- jansland van nieuwe (kopere) randen voorzien, omdat de oude erg gin gen roesten. Wellicht kunnen tevens de verlichtingslampen worden verbe terd. Geslaagde oliebollenactie voor de bejaarden Het comiteé van de bejaardensoci- eteit dankt hartelijk allen, die heb ben medegewerkt, de oliebollendag te doen slagen. Deze actie, waaraan zeer velen belangeloos hebben mee gedaan, heeft als resultaat een net to-opbrengst van f 307,-. BRUINISSE B B.-insigne voor 10 jaar dienst Loce-burgemeester W. van Gilst, heeft vorige week het B.B. insigne voor 10 jaar dienst uitgereikt aan de heer W. A. Jansen te Bruinisse. Bij een vorige gelegenheid was de heer Jansen door 'n ambtelijke commissie, niet in het bezit gekomen van het insigne dat toen aan al zijn collega's was gegeven. Fiets „meegenomen" Een 19-jarige opvarende van een Duits motorschip, liggend in de Werkhaven te Bruinisse kon zater dagavond de verleiding niet weer staan om een fiets van een erf van een cafe, die daar niet op slot stond, mee te nemen. De eigenaar deed aangifte van de vermissing en het gelukte de rijks politie, het verdwenen rijwiel op te sporen. De betrokken jeugdige schipper werd „op de bon" gezet, de gedupeerde kreeg zijn eigendom te rug. Vakantie burgemeester Burgemeester C. H. van de Linde is in de week van 25 tot 30 augustus met vakantie. Loco-burgemeester W. van Gilst is voor het publiek te spre ken vrijdagavond 29 augustus van 7.30 tot 8.30 uur. a Michael Dennis Rohen, de 28-ja- rige Australiër die bekend heeft de Al Aksa-moskee in Jeruzalem in brand gestoken te hebben, zal voor half september terechtstaan. Gemeenteraad Brouwershaven BONN, 25-8. Een afschrift van een zogenaamd geheim plan onder het codenummer (10-1), is over dc post aan rcdaktics van verscheidene Eu ropese tijdschriften (in Frankrijk, Italië, Engeland en West-Duitsland) gezonden. Een van deze tijdschriften is het Westduitsc blad „Stern". Hel plan heeft betrekking op het gebruik in west- en centraal-Europa van kernwapens, biologische cn bac teriologische wapens in geval van een oorlog. „Stern" schrijft in een artikel, dat het blad het „plan 10-1" aan iemand van het hoofdkwartier van de Navo te Casteau, bij Brussel, heeft gezon den voor een onderzoek. Deze functi onaris had verklaard, dat het docu ment echt zou kunnen zijn. Andere autoriteiten van de Navo hadden evenwel nog nimmer kennis geno men van hel bestaan von hel zoge naamde plan 10-1. „Stern" heeft zijn onderzoek voortgezet in Amerikaanse militaire kringen in West-Duitsland. BROUWERSHAVEN, 25-8. In dc maandagavond gehouden vergade ring der gemeenteraad van Brou wershaven besloot de raad met ne gen tegen twee stemmen mee te gaan met het voorstel van b. en w. inza ke samenvoeging der vleeskcurings- kringen Goes, Kruiningen, Middel burg, St. Maartensdijk, Vlissingen en Zierikzee. Ter bestudering van deze kwestie werd een ambtelijke werk groep in het leven geroepen, die thans een prae-advies aan de ge- gemeenteraden heeft uitgebracht. De veterinair inspecteur van de volksgezondheid heeft zich voorstan der getoond van de samenvoeging, terwijl ook G.S. zich in deze geest hebben uitgelaten. Tegeh de samen voeging was het hoofd van de vlees keuringskring Zierikzee. De heer A. C. Visser, die destijds de bewuste vergadering bezocht zag geen voor deel in samenvoeging. Ook de heer J. J. Klaasse liet zich in deze geest uit want ook z.i. is concentratie niet efficiënter en voordeliger dan de huidige regeling. Wethouder L. M. Moermond gaf nog een nadere uit eenzetting over deze materie. „We hebben hier de duurste kring van ge heel Nederland, daar keuring van een rund f 25,- kost. Met deze sa menvoeging hebben we de gelegen heid met de grote club mee te doen" aldus de wethouder. Met de stemmen van de heren Visser en Klaasse tegen werd besloten tot samenvoeging. Schoolzwemmen De raad ging vervolgens akkoord met het beschikbaar stellen van een krediet, groot f 1800,zijnde de kos ten per jaar inzake het schoolzwem men te Nieuwerkerk. De ouders der leerlingen van de o.l.-school te Brou wershaven menen dat het bad van de heer Gast voldoende gelegenheid biedt om het zwemmen te leren, zo dat van deze school geen leerlingen zullen deelnemen. Van de bijzondere school te Brouwershaven zijn slechts de ouders van 7 van de 13 leerlin gen bereid bij te dragen in het ver voer. Een apart lesuur voor dat klei ne aantal kan te Nieuwerkerk niet ingepast worden, zodat uiteindelijk besloten werd van het zwemmen af te zien. Van de o.l. school Noordgou- we 21 leerlingen; o.l. school Zonne- maire 15 leerlingen en van de bij zondere school aldaar 9 leerlingen. Eervol ontslag werd verleend aan de heer J. dc Boer, hoofd der open bare basisschool le Dreischor en aan de heer B. P. de Jong, onderwijzer aan de o.l. basisschool te Brouwers haven. In dezelfde vergadering werd als hoofd der school te Dreischor be noemd, de heer V. d. Geer te Oude- Tonge. Jachthaven Goedgekeurd werd het voorberei-1 dingsbesluit jachthaven te Brou wershaven. Op de vraag van Mr. Gast hoever de plannen gevorderd zijn met de aanleg van de nieuwe jachthaven merkte de voorzitter op, dat de plannen besteksklaar zijn. Eveneens wex-d vastgesteld het be stemmingsplan Den Osse. Akkoord werd gegaan met de verwerving van gronden in de Jongkind- en Wees huispolder te Brouwershaven, welke bestemd zijn voor de aanleg van een nieuwe jachthaven te Brouwersha ven. De voorzitter deelde mede, dat met alle belanghebbenden in princi pe overeenstemming is bereikt. De plannen voor deze haven zijn besteks klaar en aan provincie en-rijk is de voor dit werk benodigde subsidie aangevraagd. Met de heer Jansen werd een ruiling aangegaan met diens eigendommen aan de Haven- hoof ddijk en de panden van de C.A.V. in dè Sleepstraat, voorheen in eigendom bij de fa. J. v. d. Weele. De C.A.V. werd bereid gevonden ge noemde panden voor f 47.000,- aan de gemeente te verkopen. De heer M. Matthijsse bevreemdde het, dat de grond waai'op destijds 2 woningen stonden en die wex-den ge sloopt ook aangekocht moest wox-den, voor een eventuele uitx'it. De voor zitter mr. Boexsma zette uiteen dat het geen goede zaak zou zijn deze grond te laten liggen daar er in de toekomst loopvei'bindingen naar de haven gecreëerd moeten worden. Verder merkte de heer Matthijsse op, dat de heer Janse de enige is in de gemeente, die door deze ruiling goed af is geweest. De voox-zitter: we zijn blij dal de zaak eindelijk rond is". De heer J. A. v. d. Bijl informeerde, nu met dit grote plan te Brouwers haven wordt gestart, waar overig Nederland van kan genieten, Brou wershaven recht heeft op subsidie. De voorzitter deelde mede, dat door G.S. reeds de aanvragen bij de be- tx'effende instanties zijn ingediend. Aan het slot der vei'gadering had de heer Matthijsse nog enkele op- mei'kingen over de aanleg der riole ring in Bx-ouwershaven. Hij vond het' vreemd, dat er een oplevering had plaats gehad, terwijl er nog niets de finitief klaar is. Spreker had klach ten over dc pullen in de Molenstraat, welke veel le hoog liggen en het wa fel' zodoende onder de huizen loopt. De afwerking is zonder meer be- treuringswaardig te noemen, aldus rie heer Matthijsse. Dc voorzitter ant woordde hierop dat dit wordt afge remd vanwege de aanleg der gaslei dingen. Man gedood bij botsing vorkheftrucks UTRECHT, 25-8. De heer J. A. C. van Schaik (36) uit Cothen is maan dagmiddag om het leven gekomen toen op het .terrein van de Vrumona vruchténdx-ankenfabx-iek in Bunnik twee vorkheftruks in botsing kwa men. De heer van Schaik, die de ene bestuui'de, spi-ong naar beneden vlak voox-dat zijn vorkheftruk kan telde. Hij kwam oxider het gevaarte terecht en wex'd op slag gedood. De politie heeft de ax-beidsinspectie ge waarschuwd. Zonnebloem- competitie ZIERIKZEE, 25-8. De jeug- dige oud-stadgenoot Menno Hendriks te Ouderkerk a/d Amstel, doet mee in de „zon nebloemcompetitie" met een exemplaar van 4.23. Er stond nog een zonnebloem in de tuin - weinig kleiner dan eerstge noemde - maar (ook al een merkwaardigheid) die werd door de bliksem getroffen en is dus wel volledig uitgescha keld. Meer dan honderd lijken in oerwoud van Vietnam SAIGON, 25-8. Zuidvietnamese militairen hebben in het oex'woud ten westen van Tam Ky, waar sedert acht dagen hevig wordt gevochten, ruim honderd lijken van Noordviel- namezen en Vietcongstrijdexs gevon den. Zij zijn om het leven gekomen door luchtbombardementen en be schieting door Amerikaanse artille rie. Amerikaanse B-52 bommen werpers hebben in de px'ovincies Tay Ninh cn Binh Long, ten noor den van Saigon, 1.500 Ion bommen laten vallen. In de noordelijke provincies van Zuid-Viclnam zijn sinds 12 augustus verscheidene Noordvictnamc.sc elile- cenhedcn aangekomen. OUWERKERK Invoegstrook Ongeveer vanaf het gehucht Ca- pelle tot aan Rijksweg 18 wordt ge werkt aan een invoegstrook. Het af slaand verkeer in de richting Zwa- nenburgseweg zal hiermede gebaat zijn. BRUINISSE Student kreeg proces-verbaal Te Bruinisse werd proces verbaal opgemaakt tegen de 24-jarige Am sterdamse student K. die zich „op verdachte wijze ophield" itx en buiten het dorp en in de polder en wel des nachts. Een aanwijzing voor de bur- gerij om rekening te houden, met het feit dat de Grevélingendam er toe heeft bijgedragen, dat men zich ge makkelijker dan vroeger naar en van Schouwen-Duiveland kan bege ven. Dinsdag 26 augustus Zierikzee Stadhuis, 8 uur, vergadering gemeen teraad. Brouwershaven Hotel Graaf Floi'is V, 8 uur, leden vergadering Groene Kruis. Woensdag 27 augustus Zierikzee R.K.-Pai*ochiale kerk, concert orgel en sopraan. Huis van Nassau, 2.30 uur, publieke verkoping woonhuis. Haamstede Hotel Bom, 8 uur, buitengew. leden vergadering V.V.V. Burgh-Haamste- de. Vrijdag 29 augustus Zierikzee Grote Kerk, 8 uur, orgelbespeling door Dirk Jansz. Zwart (laatste con cert). Brouwershaven Grote kerk, 8 uur," kerkconcerl, (Mid delburgs Mannekoor). BIELEFELD. De voorzitter van de uiterst rechtse N.P.D., Von Thad- den, heeft zondag in Bielefeld mee gedeeld dat hij een klacht tegen kan selier Kiesinger heeft ingediend bij de procureur-generaal in Bonn. RENSWOUDE. De 36-jarige E. Meerveld uit Ede is maandagavond bij een vex-keex-songeluk in de U- trechtse gemeente Renswoudc om het leven gekomen. Twee andei'e pei'sonen werden zwaar gewond. Een mengelmoes van nieuwtjes vanmorgen, een waar ratjetoe, maar gelukkig niet allemaal dat afschu welijke, dat de telex 24 uur per el- maal uitspuwt. Specimen overigens van hel vreemde, merkwaardige, in- terressanle en soms ingewikkeld le ventje, dat wij samen leiden op dit ondermaanse, maar nu eens niet kosmisch gezien ,maar van vlakbij. Schouwen heeft zijn terpen, maar Markelo zijn urnevelden. Dat is heel wat anders. Als men daarin wat vindt (en men heeft wat gevonden), stropen de deskundigen de mouwen op en beginnen een vakjargon te spuien, dat wel aantoont hoe ook het zoeken naar „oude dingen" is ge worden lot een verfijnd specialisme, waarvan slechts weinigen verstand hebben. Gevonden werd: „een bo- venstandige, dubbelconische urn met concave bodem en met vier horizon tale rijen vingerindrukken boven en op de buikknik". Kijk, dat hebben ze daar gevonden. In Ooststellingwerf hebben ze ook wat gevonden: „een aantal scherven van een zwartge- smoorde van vrij grof verschraald aardewerk gemaakte pot, die qua profiel en habitus waarschijnlijk tot de late urnveldetijd gerekend kan worden". Kijk, dat hebben ze daar gevonden. En dan tussen de post vond ik vanmorgen ook iets, maar dat was meer eigentijds. Een dame in Tokio - de krassen en deukjes op haar au tomobiel moede - heeft een „pullo ver" voor haar wagen ontworpen. De auto gaat helemaal in deze trui, al zijn er voor bepaalde doeleinden, lichten e.d. wel uitsparingen. Ei- moeten tenslotte „armsgaten" in de „pullover" zitten. Maar het is met zo'n strak zittend truitje nog niet zo simpel, want „tien man waren tien volle dagen bezig met het maken van deze jumper". We verklappen tevens al, op grond van fotografische bevindingen van hedenmorgen, hoe de laarzenmode wordt in de komende winter. Will u helemaal bij blijven, dan gaal het om een kalfslederen laars, gevoerd met acetaatzijde en omgeslagen boven kleppen. Verder in de ochlendcolleclie een poppen-beha, bestemd voor grote mensen. De fabrikanten zijn ook niet op hun foudialion-achterhoofd ge vallen en tracteren de redakties op miniatuur-beha's van de nieuwste modellen. Bij wijze van voorbeeld sluiten ze een verkleind (poppe)- model in, als illustratie van hetgeen de werkelijkheid moet voorstellen. Zit Schiereilandman dus met een poppe-beha. Toch eens op zoek gaan naar een pril nichtje met een aan- klcrdpopje. maar nee dal geeft toch ook geen oplossing, want zo'll kind beschouwt hel natuurlijk als ecu jurkje cn tegenover kinderen moet je eerlijk zijn. SCI II LR L JLA NDM AN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2