Voldoening in raad Bruinisse over kistdammenplan voor dijken Nieuwerkerkse jachtopziener ontdekte lepelaar in Vierbannenpolder Leedwezen van Israëlische zijde over brand in El-Aksa-moskee Buitengewone maatregelen in Praag Plannen voor défilé bij komende burgemeestersinstallatie STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE M^Qd^e 25 aoeu-itu» 1939 Nr. 20256 Versterking van tie zeeweringen over 3 km lengte Kredieten voor openbare werken in het Bestemmingsplan West II Zeer zeldzaam op Schou wen-Du iveland NIEU WEK KERK, 24-8. Vorige week ontdekte de jachtopziener, de heer A. de Vlieger te Nieuwerkerk tot zijn grote verbazing een lepelaar, een reigerachtige vogel, die in deze streken uiterst zeldzaam is. Bü zijn observatie in de Vierbannenpolder bleek dit dier een jong exemplaar te zyn, gekenmerkt door het zgn. „jeugdkleed", het wit is minder blank, heeft zwarte plekken op gro te slagpennen en duimvleugel, geen verlengde kopveren, maar geel op de snavel en geen gele dwarsband aan de hals. De lepelaar heeft als voor naamste Nederlandse huisvesting het Naardermeer, de kolonies bü Cal- lantsoog en op het waddeneiland Texel. Prachtig is het soms, wanneer men in de trein zit, die het bekende Naar dermeer doorklieft, de troepen lepe laars in heel hun statigheid door het luchtruim te zien passeren. Gewoon lijk vliegen zij in een lijn, rustig en bedachtzaam, de hals gestrekt, en zijn meestal op weg om te foerage- ren. Om aan de kost te komen, strij ken ze voornamelijk neer in ondiepe kustgedeelten of op natte slikken. Slootjes zijn ook geliefkoosde plaat sen, waar allerlei kleingoed van hun gading is. Ook de wadden vormen voor hen geschikte aasplekjcen, even als de zeegaten en plaatsen, waar on ze grote rivieren uitmonden. De ma nier, waarop zij hun voedsel (slak ken, visjes, wormpjes en allerlei klein watergedierte) verwerven, is uiterst interessant. Met „maaiende" bewegingen van hun kop slaan zij door 't lage water (voornamelijk on diep brak en zoet water) en wat in de drabmassa eetbaar is, consumeren zij. Hun snavel is hun daarbij be hulpzaam, daar deze lang, breed en plat is. Het IJsselmeer is één van de meest belangrijke plaatsen waar de lepelaars zich plachten op te houden, maar ook bij Huizen, ten oosten van de haven, ls het daar goed toeven. Nadat hun kroost vliegvlug is ge worden, verwijderen de vogels zich vaak ver van hun broedterrein. Vroege repatrianten Dat de lepelaar een belangrijke vogel is, blijkt uit het feit, dat zij evenals de koekoek, kiviet en blau we reiger, boerenzwaluw enz., bij aankomst zelfs in de kranten wor den vermeld. De lepelaars kunnen heel vroege repatrianten zijn. Soms zijn ze hier te lande eind februari al present, maar het merendeel maakt pas in maart zijn opwachting. De reis naar zuidelijker gebieden begint zich in augustus af te tekenen, maar kan ook in september plaatsvinden. „Onze" Lepelaars plegen de winter door te brengen in het kustgebied van Noord-Afrika en Zuidwest-Eu ropa. Bovendien op de Azoren, de Canarische en Kaapverdische eilan den. Sommige van onze vogels pro beren te overwinteren, andere exem plaren (nog. niet geslachtsrijp) over- zomeren. Vermeld zij dat de lepe laar meest nestelt in oud riet. Bouw- matrialen vormen biezen, rietsten gels en andere planten. De legsels zijn meestal drie- tot vijftallig. De heer De Vlieger is - terecht - trots op zijn ontdekking, en veron derstelt dat zijn exemplaar van vo rige week op weg is naar het zon nige zuiden. In zijn 33-jarige loop baan als jachtopziener heeft hij meer dergelijke ontdekkingen gedaan, zo als enige jaren geleden het waarne men van een zwarte ooievaar en eveneens een lepelaar. Van oudere datum is zijn ontdekking van een vijftal ooievaars op een naburige4 landbouwschuur in de Vierbannen polder. DODELIJKE ONGELUKKEN TURNHOUT. Zondagochtend, om streek 3.30 uur, is op de Antwerp sesteenweg te Beerse de Nederlandse voetganger Petrus Vanderminne, uit Breda, door een auto aangereden. Het slachtoffer werd zwaar gewond overgebracht naar het ziekenhuis te Turnhout waar hij kort na zijn aan komst overleed. EINDHOVEN. Een negetienjarige jongeman te Eindhoven Joh. Vogels, is in zijn woonplaats met zijn brom fiets tegen een geparkeerde vracht auto met aanhanger gereden en daarben zo zwaar gewond dat hij kort daarop overleed. Dadelijk na het ongeluk was hij overgebracht naar het St. Josefziekenhuis. OMMEN. De 23-jarige bankwer ker J. Holsappel uit Lemerveld (gem. Ommen)is bij een verkeersongeval dodelijk gewond. Hij reed met zijn auto tegen een aanhangwagen, ge koppeld aan een landbouwtrekker. BOLSWARD. Bij een auto onge val op rijksweg 43 bij Bolsward is de 31-jarige J. F. Henning uil Am sterdam om het leven gekomen. Drie inzittenden van een andere auto zijn met zeer ernstige verwondingen op genomen in het ziekenhuis te Sneek. MAARSBERGEN. Op de Wijker- weg in Maarsbergen is de 28-jarige H. Baas uit Alblasserdam met zijn auto tyïgen een boom gereden en ter plaatse overleden. De heer Baas die in het revalidatiecentrum De Hoog straat verpleegd werd kwam met zijn auto in de berm en raakte de macht over het stuur kwijt. ZEVEN AAR. De 62-jarige mevr. Horst-Pouw uit Utrecht is dodelijk gewond bij een verkeersongeval in Zevenaar. De door haar schoonzoon bestuurde auto moest naar rechts uitwijken doordat een voorganger plotseling remde. De auto slipte, raakte een lichtmast en kwam in een sloot terecht. TIEL. Op rijksweg 15 ter hoogte van Kerk Avezaath bij Tiel heeft een ernstig verkeersongeluk plaats gehad waarbij de 27-jarige G. v. d. K. uit Utrecht om het leven is ge komen. Bij een inhaalmanoeuvre van de door v. d. K. bestuurde per sonen auto kwam deze in botsing met een vrachtwagen. ROTTERDAM. De 31-jarige los- werkman S. Tulp uit Rotterdam is bij een verkeersongeluk nabij de Botlekbrug in de Maasstad om het leven gekomen. Het ongeluk gebeur de toen zijn personenauto in een slip raakte en tegen een vanuit te genovergestelde richting komende tankwagen botste. De heer Tulp werd ten gevolge van de botsing op slag gedood. WEERT. Zondagavond om kwart over twaalf stak de 50-jarige, on gehuwde A. P. uit Weert met zijn bromfiets aan de hand de Roer- mondse weg over op het moment dat uit de richting Weert een auto naderde. De automobilist, H. E. uit Maastricht, kon een botsing niet voorkomen. P. werd geschept en overleed ter plaatse. DEN HAAG. De 54-jarige Zoltan Barasz uit Boedapest, die in het be gin van de avond met zijn vrouw bij Kijkduin in zee was gaan zwem men, is verdronken. Het echtpaar raakte in moeilijkheden. Alleen de vrouw wist het strand te bereiken. Drunk en verkeer op Texel TEXEL, 23-8. Op Texel wordt ver- band gelegd tussen het sterk groei ende aantal verkeersongelukken en de als paddestoelen uit de grond geschoten kroegjes. De politie heeft daarom besloten extra scherp toe te zien in geval van verkeersovertre dingen. Een 20-jarige visser uit Ou de Schild werd afgelopen nacht aan gehouden toen hij op het punt stond met zijn auto weg te rijden terwijl hij onder invloed verkeerde. Op Tex el zijn door drankmisbruik in het recente verleden verscheidene slacht óffers in het verkeer gevallen. Na de onlusten PRAAG, 23-8. Het presidium van de Tsjechoslowaakse Federale As semblee heeft een verzoek van de regering om tijdelijke maatregelen ter bescherming van de openbare orde goedgekeurd. Premier Cernik bracht het presi dium verslag uit over het beraad dat het kabinet over de toestand heeft gehouden. De buitengewone maatregelen betreffen het stellen van gevangenisstraffen op verstoring van de openbare orde of het uitlok ken van ordeverstoringen. Met ge vangenisstraf of geldboeten worden voorts degenen bedreigd die weige ren taken te vervullen die aan hun functies of werkkring verbonden zijn. Op grond van de buitengewone maatregelen kunnen hogere straffen dan waarin de wet voorziet worden opgelegd wegens opruiing, beledi ging van socialistische staten of hun vertegenwoordigers en aanvallen op staatsfunclioniarissen. Feestelijkheden op 2 september BRUINISSE, 23-8. In de vrijdag avond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse onder voorzitterschap van burgemeester C. II. van de Linde waren alle leden aanwezig. De voorzitter las b(j de in gekomen stukken een schrijven van het ministerie van binnenlandse za ken voor betreffende de „duurtetoe- slag 1969". Besloten werd eveneens naar aanleiding van een ingekomen schrijven, tot subsidiëring van de Stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland i.o. (3 cent per in woner). Gedeputeerde Staten van Zeeland berichtten het gemeentebestuur van Bruinisse dat de beslissing over de tweede begrotingswijziging 1969 wordt verdaagd tot uiterlijk 15 sep tember 1969. Met de heer F. L. Verhoeven werd een overeenkomst aangegaan be treffende de verhuur van de beheer derswoning van het tweede woning park aan de Molenweg. De gemeenteraadsleden ontvingen bij de stukken ook een missive van het ministerie van volkshuisvesting over de krotopruiming bevattende de z.g. „krijgsartikelen". Van de zijde van b. en w. werden enkele voorbeelden genoemd van krotopruiming in de gemeente en de onderhandelingen die de gemeente over aankoop met sommige eigenaars heeft geopend. Met voldoening werd kennis geno men van het schrijven van het Wa terschap Schouwen-Duiveland, waarby aan de gemeente werd mee gedeeld dat op sommige lage dyks- gedeelten kistdammen zullen worden aangebracht, over een lengte van to taal 3 km van de zeeweringen van Bruinisse en Oosterland. Dit schrijven gaf aanleiding tot een waarschuwend woord van de heren Verspoor en de Koning over de meerpalen in de haven. Deze kunnen bij een optredende stormvloed te kort blijken te zijn. Vliegende auto MOUNT GAMBIER, 23-8. Een nabij Orwell Rocks aan de kust van Zuid-Australië rus tig in zijn auto de krant le zende man meende dat hij ze zag vliegen, toen hij op drie meter hoogte een auto voorbij zag vliegen. De auto werd „be stuurd" door de uit Nederland afkomstige 30-jarige visser Louis ten Grootenhuysen, die op de bochtige kustweg de macht over het stuur was kwijtgeraakt. Wonder boven wonder kwam de auto op zijn wielen in zee terecht en met behulp van twee zonnebaden de meisjes kon de man uit de snel vollopende auto gered worden. Hij kwam er van af met enkele snij- en schaaf wonden. Waterleiding Maatschappij „Midden-Zeeland" Op woensdag 27 augustus wordt te Vlissingen een vergadering gehou den van aandeelhouders van de N.V. Waterleidingmij. „Midden-Zeeland". De verlies- en winstrekening en de balans 1968 zullen worden vastge steld. Er zullen mededelingen wor den gedaan over de fusie Waterlei dingmij. Midden-Zeeland met de Waterleidingmij. Zeeuws Vlaanderen en ten slotte zal afscheid worden ge nomen van ir. T. Verheul, directeur der maatschappij ,die is benoemd tot directeur van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening. ZIERIKZEE Geslaagde kleurwedstrijd in kader van „speelgoedweek" In het kader van de deze zomer gehouden landelijke actie „Speel goedweek" werd door de Zierikzee- se speelgoed- en galanteriezaak fa. J. de Vries aan het Havenplein een grote kleurwedstrijd georganiseerd voor de plaatselijke jeugd. Deze wedstrijd is bij de kinderen bijzon der aangeslagen want niet minder dan 450 inzendingen werden ge kleurd en wel ingeleverd. De bedoe ling van deze wedstrijd en de „speel goedweek" was om - evenals in het gehele land - de aandacht te vesti gen op het belang van het kopen van pedagogisch verantwoord speel goed. Op het nut hiervan werd ver der gewezen door de uitgifte van een speciale speelgoedkrant. De prijzen in de kleurwedstrijd werden als volgt toegekend: Hoofdprijs voor meisjes: Heddy Pakorny, (sprekende pop); idem jon gens Riny Stoutjesdijk, (elektrische trein). Verder werden bekroond de in zendingen van: Jetty v. d. Werf; Rian Aalbregtse en Anita Aalbregtse Rian de Bilde; Harry v. d. Laan; Ab Hollestellc; Riny Stoutjesdijk (Ok- kersestr.); Jolanda van Duivendijk; Erwin van Iersel; Inge de Boer; Erik de Wilde; Jaap Stoutjesdijk; Corine Ligthart; Gerry Jongejan; Tonny Berrevoets; Han Kashoek; Réné Boot; Hanny v. d. Hoek; Conny van Rijn; Leo v. d. Wekken; Monique de Oude; Ferdinand Verweijs; Joke Verspeek en Johan Volkeri. De kinderen die nog geen prijs hebben ontvangen worden verzocht hun prijs in de winkel te komen af halen. Een schrijven van de heer A. J. IJzelenberg, Bruinisse over de ver huur van een hem toebehorende ou dere woning, bracht de kwestie van het verhuren van huizen als zomer woning weer aan de orde. Aan de heer IJzelenberg zal worden bericht dat hij de woning mag verhuren, als de huurder bereid is, zich als inwo ner der gemeente te laten inschrij ven. Kampeerterrein Een debatje ontstond tussen de he ren Van de Velde en Verspoor en De Koning enerzijds en de voorzitter an derzijds, over een schrijven van de N.V. Brunova te Bruinisse over de exploitatie van een kampeerterrein en het verhuren van bungalows, op het land van de heer Krepel, in de nabijheid van diens bedrijf. Burge meester Van de Linde wil onderzoe ken of het wel past in het ontworpen recreatieplan. Genoemde heren dron gen aan op inwilligen van de ver zoeken van Brunova. De voorzitter zou in elk geval de Gront Mij. willen raadplegen over de door „Brunova" voorgenomen akti- viteiten. Wethouder Jumelet bracht verslag uit van door hem bijgewoon de vergaderingen van de reinigings- JERUZALEM, 23-8. Israëls opper- rabyn Isser Yehoeda Oenterman heeft de Mohammedaanse gemeen schap zyn leedwezen betuigt met de schade die is aangericht by de brand in de El-Aksa-moskee en tegely- kertyd beschuldigingen van de hand gewezen welke de Joden verant- woordelyk zouden zyn voor de brand. „Ik wens mijn diepste leedwezen te betuigen tegenover de Mohamme daanse gelovigen in het algemeen en hun gemeenschapshoofden en gods dienstige leiders in het bijzonder. Wij vertrouwen erop dat de door de regering benoemde commissie van onderzoek erin zal slagen de oorzaak van de brand vast te stellen. Eén ding - hoewel er geen twijfel kan bestaan, is zeker, namelijk dat er in het geheel geen grond is zelfs maar de geringste mogelijkheid te over wegen dat Joodse handen deel heb ben gehad aan brandstichting". Kwartaalverslag Roode Kruis In het dezer dagen verschenen ver slag over het tweede kwartaal 1969 van de Kring Zeeland van het Ned. Roode Kruis wordt o.a. melding ge maakt van de door de Zierikzeese helpstersploeg met 229 punten be haalde eerste plaats bij de te Krab- bendijke gehouden voorwedstrijden en van de uiteindelijk door de Zie- irkzeese dames behaalde fraaie tweede plaats met 323 punten bij de te Goes gehouden gewestelijke wedstrijden. Verder wordt gememo reerd de door de Verbindingsdienst verleende medewerking aan de op Koninginnedag te Zierikzee gehou den historische optocht. In de afdeling Schouwen Westhoek werd - aldus het verslag - een cam pagnebord (Makkumer) uitgereikt als tweede prijs in het kader van de inzamelingscampagne 1968. De afde ling Schouwen organiseerde verder voor een zestigtal gehandicapten een geslaagd boottochtje. Afscheid bij gemeente Aan de heer W. van Dijke, chauf feur bij de Reinigingsdienst, zal per 1 september a.s. eervol ontslag wor den verleend. Tijdens een bijeenkomst in het Huis van Nassau, te houden op 5 september, zal - in tegenwoordig heid van het personeel - officieel af scheid worden genomen van de heer Van Dijke. Zuster A. v. d. Weg, directrice van het Academisch ziekenhuis te Utrecht en voorheen directrice van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. is benoemd tot direc trice van het Julianaziekenhuis te Apeldoorn. Zeeuwse Kamerleden maakten oriëntatiereis Zoals gemeld hebben een zestal Zeeuwse Kamerleden: de heren J. A. van Bennekom, (a.r.), C. van der Peyl (c.h.), A. Schipper(P. v. d. A.), W. R. V. Dusardijn, J. F. G. Schin- geman (v.v.d.) en H. van Rossum (s.g.p.) vrijdag een reis gemaakt door de provincie en op verschillende plaats enoriënterende gesprekken gevoerd over de Deltaschadewet ex. art. 8, zoals die in ontwerp gereed ligt en waarschijnlijk in september zal worden behandeld. Bezocht werden de vissersplaat sen Yerseke, Zierikzee en Bruinisse, terwijl in Goes vergaderd werd met het bestuur van de vereniging Ze- vibel. BROUWERSHAVEN Vergadering Groene Kruij-afedling Het Groene Kruis te Brouwersha ven houdt morgen(dinsdag)avond een algemene ledenvergadering in hotel GrGaaf Floris V. Het enige agenda punt behelst contributieverhoging en een bespreking over het samengaan van de vier Kruisverenigingen in de gemeente Brouwershaven, per 1 jan. 1970. Het bestuur rekent op een mas sale opkomst, daar de financiële toe stand, zoals in de convocatie is ge steld, zeer zorgelijk is en uitstel der vergadering niet mogelijk is. dienst en van de schooltoets 1969. De heer L. Bal was naar een vergade ring van de Centrale Werkplaats ge weest. Openbare werken Kredieten werden beschikbaar ge steld voor het uitvoeren van openba re werken in het bestemmingsplan West II, het maken van trottoirs en zij- en achterpaden bij de twaalf woningwetwoningen in de Dr. de Kockstraat (f 7392,-), het maken van een trottoir voor de in aanbouw zijn de bejaardenwoningen in de O. F. Weisestraat (f 4300,80); en het ver lagen van het achterpad en een ge deelte van de zijpaden behorende bij de zes woningwetwoningen aan de Acacialaan, f 1344,-; het aanleggen van rioleringen en bestratingen ten behoeve van de bouw van negen be jaardenwoningen en de ontsluiting van het woonhuis van de heer P. J. Hanse. Alle werken zullen worden uitgevoerd door het aannemersbe drijf v/h M. van de Velde. Aangenomen werden de vaststel ling van de kostprijsberekening van de gronden in het bestemmingsplan West I, en de verhoging van het be drag per leerling voor het basison derwijs over 1969 tot f 102,05 per leerling. Israëlische veiligheidstroepen heb ben een grote menigte betogers ver spreid na een bijeenkomst in de moskee. De demonstranten, van wie de helft vrouwen, trachtten de po- litieafzetting te doorbreken. De po litie schoot in de lucht. Dodelijk ongelijk met jachtgeweer HALFWEG, 25-8. Zondagmiddag is de 71-jarige heer Lieftinck in Half weg om het leven gekomen door een ongeluk met een jachtgeweer. De heer L„ die bekend stond als een verwoed jager, was zondagmid dag bezig in een schuurtje achter zijn huis met het schoonmaken van zijn geweer. Plotseling ging een schot af dat hem dodelijk trof. DUI VELAND Installatie burgemeester i. D. de Kam Op een bijzondere raadsvergade ring te houden op dinsdag 2 septem ber a.s. vindt de installatie plaats van de nieuw benoemde burgemees ter van Duiveland, de heer J. D. de Kam. De vergadering wordt gehou den in het dorpshuis te Nieuwer kerk. Na sluiting der vergadering zal er gelegenheid zijn de nieuwe ma gistraat toe te spreken. BRUINISSE Vlaams bezoek Voor de brandweer te Bruinisse zullen worden aangeschaft twee cy linders voor perslucht en 10 stuks nieuwe slangen van 20 meter van het nieuwste plastic materiaal. Bouw twee woningen In plan West II is een begin ge maakt met de bouw van een tweetal woningen voor partikulieren (de he ren A. L. van Kooten en L. van den Berge). Meerdere woningen zullen daar nog volgen. De woning voor de heer P. J. Hanse nadert zijn vol tooiing. Mateiieel voor brandweer Op woensdag 3 september zal door een delegatie van het bestuur van de Vlaamse Toeristenbond, alsmede de Belgische consul een bezoek aan de gemeente Bruinisse worden ge- bracht. Bouw bejaardenwoningen Nu de vergunning door de instan ties in Den Haag daarvoor is ver leend zal de bouw van nog negen bejaardenwoningen met centrale verwarming te Bruinisse wellicht spoedig kunnen starten. Het betreft een negental woningen van een goedkopere uitvoering als worden gebouwd door Beter Wonen, van het type waarvan er ook te St. Phillipsland en op Tholen ver schillende zijn gebouwd. Deze huisjes zullen worden ge bouwd in plan West, voor rekening van de Chi\ Woningbouwstichting Schouwen-Duiveland, door het Aan nemersbedrijf Jac. den Herder en Zn. M.O.-Staalsiniichting De heer D. D. Jumelet, ambtenaar ter secretarie te Olst, slaagde dezer dagen op het in Den Haag gehouden examen M.O. Staatsinrichting. De heer Jumelet is geboren te Bruinisse en was na zijn tZierikzeese scholen periode werkzaam op het gemeente huis te Scharendijke (Midden Schou wen). Met zijn 27 jaar was hij één der jongste deelnemers aan dit exa men. Volleybal S.V. „MEVO" De volleybalafdeling van de S.V. „MEVO" zal met ingang van sep tember weer gaan deelnemen in de volleybalcompetitie van de NEVOBO. De training vangt aan de woensdag 27 augustus a.s., in het gymlokaal R.S.G. „Prof. Zeeman". Nieuwe le den (zowel dames als heren) zijn har telijk welkom. DUIVELAND, 23-8. Op 2 septem ber a.s. vindt de officiële installatie plaats van de heer J. D. de Kam als burgemeester van de gemeente Dui veland. Een aantal verenigingen in de gemeente Duiveland heeft ge meend om deze installatie niet onop gemerkt voorby te moeten laten gaan. Na gezamenlijk overleg zijn zy tot de conclusie gekomen, en hebben plannen beraamd, om op 2 september in de avonduren een défilé te houden voor het raadhuis in Nieuwerkerk en de verenigingen zouden graag zien dat met dit défilé de gemeente zich presenteerde aan de nieuwe magistraat, inclusief alle takken van de industrie. Om dit doel te bereiken verzoe ken genoemde verenigingen aan alle besturen van verenigingen en corpo raties zich voor deelname aan het voorgenomen defile op te geven bij de volgende contactpersonen: Voor het dorp Oosterland bij de heer Matth. Steenpoorte Lz. voorzitter van de Oranjevei*eniging aldaar, adres Zeedijk 4. Voor het dorp Ou- wei-kerk bij de heer W. Vijverberg, bestuurslid van de landbouwvereni- ging „Aller Belang", adres Ring 20. Voor het dorp Sir Jansland, bij de heer C. J. Struijk, voorzitter van de sportvei-eniging aldaar, adres Dorps straat 15. Voor het dorp Nieuwer kerk bij de heer J. Schiettekatte, voorzitter van de verenigingsraad aldaar, adi'es Ooststraat 21. Aanmel dingen graag voor vrijdag 29 augus tus a.s. Het ligt in de bedoeling om bij doorgaan van deze activiteiten, Zeeuwse beeldhouwer Philip ten Klooster vermist VEERE, 25-8. De rijkspolitie te water, groep Wemeldinge, dregt mo menteel op het Veerse Meer naar het stoffelijk overschot van de 60-jarige beeldhouwer Philip ten Klooster uit Veere. Zondagmiddag ti*of de bemanning van een Engels jacht zijn motorzeil- jachtje met. draaiende aanhangmotor maar onbemand aan nabij de plaat „De Haringvi-etei*". Men zag het drij vende lichaam van een man naar de diepte verdwijnen. Uitgebreide po gingen het lichaam te vinden hadden zondagmiddag en -avond geen suc ces. Vanmorgen (maandag) werd het zoeken voortgezet. het defile kwart voor zeven op te stellen om dan om zeven uur te kun nen starten op de installatie datum. De opstelling voor het défilé vindt als volgt plaats: Deelnemers te voet opstellen op het pai-keerterrein in Nieuwerkerk bij het sportveld. In dien nodig kan dan ook het sport veld zelf er nog bij genomen worden en de deelnemende voertuigen op stellen in de Weststi*aat. Deze kun nen dan het beste via de Stolpweg Nieuwei'kerk binnenrijden. Nadat dit défilé is beëindigd is zal er gelegen heid zijn om in het „Dorpshuis" in Nieuwerkerk peirsoonlijk kennis te maken met de nieuwe bui'gemeester. De organiserende vei-enigingen ho pen op aller medewerking aan het welslagen van dit défilé. AMSTER.DAM. Hel gigantische achterstuk van de nieuwe mammoet tanker My selladat vorige week te water werd gelaten, glijdt hier in zijn element.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3