Gereformeerde Kerk te Nieuwerkerk bestaat zeventig jaar Kredieten gevraagd voor uitvoeringen van openbare werken Uit de Duivelandse kerkgeschiedenis Het Guyanees- Surinaamse conflict DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Wat biedt de BEELDBUIS? Nederland en de oorlog in Biafra De verwoestende Voor 60 jaar.... ZIEKIKZEESCI1E NIEUWSBODE Vrijdag 22 augustus t%9 Nr. 20255 Gemeenteraad Bruinisse NIEL'WLKKEKK. augustus. Op 11 febr. 1913 komt het vraagstuk „ei gen predikant" weer ter tafel. De maand daarop wordt een huis aan gekocht voor f 5.000 van de heer W. Brouwer. Veertien mei 1913 wordt ds. Bouw- na van Doorn op een traktement van f 1200 beroepen. Deze bedankt. Te vergeefs bleek ook het beroep op ds. J. S. Langen van Gouda, doch dat op ds. G. Klumper had succes. H(j deed 10 oktober 1915 intrede, en werd be vestigd door ds. J. J. Westerbeek van Eerten te Kampen. Vermeld zq dat ds. Klumper begin 1915 was over gekomen uit de Chr. Ger. Kerk. Na maart 1919 volgde een lange tijd van herderloosheid, daar. als gevolg van een meningsverschil ds. Klumper de band met de Geref. Kerk verbrak. Ook de zwakke financiële positie speelde verder parten bij het onder houden van een eventueel nieuw te beroepen predikant. Een combinatie met Oosterland kwam tot stand van 1920 tot 1922. In die tijd werd nog getracht een dominee te beroepen wat evenwel mislukte. Het legateren van f 3.000 door mej. M. Lobrijn, (vrij van succesierechten) aan de Nieuwerkerkse Geref. Kerk bracht versteviging teweeg van de kerkelij ke kas. Op 29 november 1931 werd kandi daat M. Heuzeveld bevestigd door ds. J. D. v. d. Velden, te Kralingen. Vermeld zij nog dat in 1932 op de kerkeraadsvergaderingen herhaalde lijk gesproken werd over de moge lijkheid, om het aantal diensten van drie op twee te brengen. Tot een de finitief besluit kwam het niet. Pas na 1945, na de eerste Schouwen-Duive- landse evacuatie, is dit een vanzelf sprekende gewoonte geworden. Ge durende de wintermaanden in de be zettingstijd liet men, om verduiste ringsredenen, de avonddienst ver vallen. Op 13 maart 1933 werd het besluit genomen, de kerk te restaureren en het aantal zitplaatsen uit te breiden. Kosten van deze verbouwng waren: f 1478,15. Tijdens het uitvoeren van het werk werd gekert in de Chris telijke School. Door het vertrek van ds. Heuze veld in 1935, beroept Nieuwerkerk in combinate met Oosterland kandidaat H. Venema ('38), welke dit beroep aanvaart. Deze werd bevestigd door ds. G. H. Kersies te Wildervank. De combinatie met Oosterland, was des tijds gevormd om financiële redenen, daar op een ledenvergadering in Nieuwerkerk (21 dec. 1936) werd ge constateerd dat door de economische crisis en veel werkeloosheid de ker kelijke inkomsten verontrustend wa ren gedaald. In 1943 wordt gesproken over op heffing der combinatie met Ooster land omdat van '40 tot '43 de financi ële kracht van Nieuwerkerk is toe genomen. Een definitieve beslissing bleef uit. Wegens oorlogsomstandig heden moest Nieuwerkerk verlaten worden. TEGUCIGALPA. Uit protest te gen Amerikaanse wapenverkopen aan het naburige El Salvador heb ben arbeiders en studenten voor de Amerikaanse ambassade in Teguci galpa (Honduras) een grote demon stratie gehouden. GEORGETOWN (Guyana), 21-8. Het Guyanese ministerie van defen sie heeft meegedeeld dat een gewa pende Surinamer zich donderdag- ochtend vroeg in het omstreden grensgebied aan Guyanese miltairen heeft overgegeven. De man, wiens naam wordt opgegeven als Margo van Dams, is per vliegtuig naar Georgetown gebracht en zal worden uitgewezen. Eerder had het ministe rie ontkend dat Guyanese troepen de commandant van het vliegveld Tigri, dat door de Surinamers is ver laten bij de nadering van Guyanese strijdkrachten, gevangen hadden ge nomen. Het ministerie zei later niet of Van Dams die commandant was. Na de evacuatie ontstond een ge heel nieuwe situatie. Ds. Venema had zich inmiddels als hulpprediker te IJsselmuiden bij de Ger. Kerken vrijgemaakt, gevoegd. In 1945 werd de band met Nieuwerkerk en Oos terland door ds. Venema doorgesne den. Veel beroepen Opnieuw kwam aan de orde, de vraag, of men gecombineerd dan wel zelfstandig zal gaan beroepen. Het eerste werd besloten. Na een tever geefs uitgebracht beroep, werd op een ledenvergadering van 2 dec. 1946 besloten de combinatie op te heffen Van te voren was er 'n door de ker- keraad aangestelde commissie aan het werk geweest om door vrijwillige bijdragen een gezonde financiële ba sis te leggen, wat tot uitstekende re sultaten leidde. De moeilijkheden om een eigen predikant te krijgen waren van an dere aard geworden. Vroeger ontoe reikende financieën, nu te kort aan predikanten. Vier op niets uitlopende beroepen gingen vooraf aan de benoeming als lerend-ouderling A. Vreugdenhil te Rotterdam, welke op 10 april 1949 werd bevestigd door ds. Vreugden hil te Ruinerwold. Voordat de jaren '50 aanbraken werd de kerk gerestaureerd, als ge volg van de evacuatie en inundatie. Totale kosten waren f 6000 waarvan f 4000 door de gemeente werd opge bracht. Tijdens deze herstelwerk zaamheden „evacueerden" de Gere formeerden in het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente. Nadat de heer Vreugdenhil in 1952 vertrokken was, poogde men tot het beroepen van 'n predikant te komen wat weer mislukte. BRUINISSE, 21-8. Op de heden (vrijdagavond) te Bruinisse te hou den gemeenteraadsvergadering stel len b. en w. aan de raad voor het bedrag van de vergoeding van het basis onderwijs te stellen op f 102,05 per leerling, een verhoging van f 4.86 ten opzichte van het thans geldende bedrag. Aan de Chr. School kan NEW DELHI. Een grote menigte volgde het verlóóp van de verkie zingen aan de hand van uitslagen borden in de hal van het Parle mentsgebouw in New Delhi. De joto werd radiotelegrafisch overgebracht. Ned. Hcrv. Kerk Zicrikzec: Grote kerk: 10 uur ds. v. der Schee; Gasthuiskerk: 10 uur ds. Assendorp (Doop), 7 uur ds. G. J. Voortman, Oud-Vossemeer. Kerk- wervc: 11 uur ds. Huizing; 9.30 uur zondagsschool. Serooskerke: 9.30 uur ds. Huizing; 11 uur zondagsschool. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 9.30 uur ds. J. P. van Roon, Katwijk; 7 uur ds. Uit den Boogaard, Sikker- veer. Rencsse: 9.30 uur ds. De Wit; 20.30 en 12 uur Deutsche Evang. Got- tesdienst. Noordwelle: 11 uur ds. De Wit. Scharcndüke: 9.30 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 11 uur ds. Feunekes, (Bed. H.D.). Zonnemairc: 9.30 uiur ds. Feunekes, (Bed. H.D.); 11 uur zondagsschool. Noordgouwe: 11 uur ds. Schoneveld. Dreischor: 9.30 uur ds. Schoneveld. Ouwerkcrk 10 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Ommering. Sirjansland: 10 u. ds. Korevaar; 6.30 uur ds. Van Roon. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzce: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Bremmer Haamstede: 10 en 7 uur kalid. J. A. Montsma, Amsterdam. Scharendljke: 9.30 en 2.30 uur ds. Put. Brouwers haven: 10 en 3 uur ds. Keizer Zonne- maire: 9.30 en 2.30 uur ds. Jansma. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 uur gez. dienst met Nieuwerkerk; 3 uur ds. Hartholt, Oostkapelle. Bruinisse: 11 uur ds. Jansma; 4 uur ds. Bremmer. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en 7 uur ds. Doul, Enschede. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. P. op den Velde. Kerkwcrve: 10 en 6 uur ds. Westerink, (H.A. en Nabetrachting). Haamstede: 10 en 3 uur kand. R. van Beek, (Voorber. H.A.). Niewerkerk: 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10 en 2.30 uur lees dienst; 6.30 uur ds. Karens. Geref. Gemeente in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Pan- nekoek, Terneuzen; zaterdagavond 23 augustus, 7.30 uur ds. Pannekoek. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur de heer A. van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur prof. dr. H. J. Heering, Leiden. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholicke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: zaterdag 19 uur, zondag 8.30, 10 en 19 uur. Renesse: zaterdag 19 ur; zondag 9.30 en 11 uur. DURE VULPEN UTRECHT, 21-8. Een vdn de deelnemers in de groep kan toor-, schrijf- en tekenbeno digdheden en papierwaren op de najaarsbeurs die van 31 augustus tot en met 5 septem ber in Utrecht wordt gehou den, exposeert in zijn stand een vulpen die tienduizend gulden kost. De pen is van goud en de clip is gedecoreerd met een „loupzuivere" dia mant. De exposant rekent er niet op, dat de orders voor dit schrijf juweel zullen binnen stromen. Een Arabische sheik kocht er laatst twaalf in En geland, maar voor de najaars beurs in Utrecht staan de sheiks nu eenmaal niet in de rij De pen is gemaakt door een fabriek in Amerika en Utrecht is de eerste stad op het Europese vasteland waar hij te bewonderen valt. Voor alle zekerheid heeft de expo sant zich wel voorgenomen, de vulpen niet op de Jaarbeurs te laten overnachten. Hij wordt iedere avond veilig opgebor gen in de kluis van een bank in Utrecht. ZONDAG 24 AUGUSTUS. NED. I. In de middag sport. We zien de wedstrijden om de Europa cup zwemmen voor dames in Boe dapest en voor heren in Würtzberg. Natuurlijk zijn er ook de toto-uit slagen en de verkeersinformatie. Een kerkdienst komt voorts uit de Kruiskerk van de Evangelische Ge meente in Heerde. In „Woord voor Woord" worden de kijkertjes ditmaal uitgenodigd een tekening te maken over de toekomst van de mensheid. Vandaar dat deze wedstrijd de titel kreeg „Teken voor de Vrede". De rest van het voorprogramma bestaat uit een Engelse film over Franciscus van Assist. Na de normale aandacht voor de sport gaat de NCRV verder met een aflevering van de Duitse serie „Politieke Moorden". In de schijnwerper staat ditmaal de moord op de Oostenrijkse kanselier Engel- bert Dolfuss, die in het begin van de dertiger jaren de macht in handen nam. Hij moest niets hebben van het nationaal socialisme en werd daar om in 1934 door twee nazi's ver moord. Vervolgens een herhaling van de derde aflevering van „Uit Zelfbehoud", de serie documentaires over de bedreiging van de natuur door de mens. De dagsluiting be staat uit een optreden van het Ne derlands..Kerkn^ziek Ensemble. Na liét nieuws volgt nog een samen vatting van de wedstrijden in Brno, waar dè amateurkampioenschappen vandaag hun afsluiting vinden. NED. II. Na een aflevering van „Julia" gaat de AVRO verder met een muziekprogramma. In een Bava- ria-produktie vertelt de -beroemde sopraan Elena Sulotis over haar le ven. In dit „Portret in Muziek" zingt ze vele operafragmenten. Vervol gens grijpen Ria Bremer en Fred Hagenaar nog eens terug op de aktie „Éen op twaalf", die anderhalf jaar geleden vier miljoen opbracht voor de geestelijk gehandicapte kinderen. Wat is er èindsdieii met dat geld gebeurd vragen Ria en Fred zich af. „Peyton Place" beleeft twee afleve ringen op deze zondagavond. Tot slot van de avorid „Avro's Spórtpanora- ma" met eeiï programma gewijd aan de joiige Belgische autocoureur Jacky Ickx, een man die in minder dan geen tijd tot de wereldtop door drong. MAANDAG 25 AUGUSTUS. NED. I. De grappenmaker Marty opent het V AR A-programma. Hij vermomt zich o.m. als nieuwslezer, als monnik ,als zièkenhuispati'ènt en als veilingmeester. De rubriek „Ko ning Klant" zal ditmaal aandacht besteden aan het onderzoek van kleurentelevisïetoestellen. „Met de muziek mee" komt uit de Stads schouwburg in Haarlem. Henk van Stipriaan introduceert in dit geva rieerde programma als gasten de kunstfluiter-zander Roger Withaker, Thérèse Steinmetz en de Duitse ko mieken Rolly en Arry. Verder dóen Hammond-organisten weer een gooi naar de Cor Stèyn-trofee. De avond wordt besloten meteen derde repor tage van Milo Anstadt over Zweden. Twee problemen krijgen speciaal de aandacht, nl. sex en alcohol. NED.- II. „Scala" wordt gevolgd door de „Dwaze wereld van Tommy Cöoper". Na het journaal een afleve ring van „Politie New York", onder titel Het vriendje". De New Yorkse politie vindt in het Central Park het ontzielde lichaam van een platte landsmeisje, dat voor haar studie naar de grote stad is gekomen. Ze blijkt een vriendje te hebben gehad en op hem valt de verdenking. De hoofdfilm is de Russische oorlogs film „Jeugd van Iwan". Achter die naam gaat een jongeman schuil, die wees is geworden door de oorlog. Zijn vader viel aan het front, zijn moeder en zusjes kwamen om. Hij toont zich daarom bereid de Russi sche legers van dienst te zijn, on danks zijn nog jeugdige leeftijd. Als spion bereikt hij de Russische linies en hij opereert daar zeer succesvol. De film is bijzonder knap gemaakt met veel flash backs en een buiten gewoon beeldende cameraopstelling. ZONDAG 24 AUGUSTUS. NED. I: 15.30 Nieuws; 15.32 Week- journaal; 16.00 Zwemmen; 17.00 Kerkdienst; 18.00 Einde; 18.55 Pluim pje (kleur); 19.00 Woord, voor woord (kleur); 19.10 Franciscus van Assist; 19.30 Studio Sport; 20.30 Journaal; 20.35 Politieke moorden; 22.00 Uit zelfbehoud (kleur); 22.35 Nederlands kerkmuziekensemble; 22.40 Journaal; 22.45 Wielrennen; 23.00 Eïndé. NED. 11: 18.55 Pluimpje (kleur); 19.00 Journaal; 19.05 Julia (kleur); 19.30 Elena Suliotis (kleur); 20.20 Een op twaalf; 20.35 Peyton Place; 21.25 Sportpanorama; 22.05 Journaal. MAANDAG 25 AUGUSTUS. NED. I: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Marty (kleur); 19.32 Koning Klant; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 De Shadoks en de Gibis (kleur); 20.22 Met de muziek mee; 21.15 Zweden; 22.15 Journaal; 22.20 In memoriarn Robert de Vries. 1 NED. II: 18.50 Pluimpje (kleur); j 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; j 19.30 De dwaze wereld van Tommy Cooper; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Politie New York (kleur); 20.45 De jeugd van Iwan; 22.16 Journaal. mitsdien een aanvullende uitkering worden verleend. Het provinciaal bestuur van Zee land maakt bezwaar tegen een te gemoetkoming aan de firma H. E. Braber en Zonen, in de verplaat singskosten van het daar staande gemeentelijk urinoir. Dit urinoir moet verwijnen in verband met de door de firma Braber uit te voeren verbouwingen (uitbreiding van de op de recreatie afgestemde zaak). De gemeenteraad wordt gevraagd goedkeuring te willen verlenen c.q. zich garant te stellen voor een geld lening groot f 250.000 met een loop tijd van 50 jaar, voor de door de Chr. Woningbouwstichting te bou wen negen bejaardenwoningen. Tc lage curveprljzen De door het ministerie berekende te lage curveprijs voor woningwet woningen, in het oude plan West I gebouwd, zijn aanleiding geworden tot een fiks verlies op de grondex ploitatie in genoemd plan. Voor het uitvoeren van diverse openbare werken in Plan West II worden diverse kredieten gevraagd. Deze werken zijn, het maken van trottoirs voor de in aanbouw zijnde twaalf woningwetwoningen aan de Dokter de Kock-straat; het maken van een trottoir voor de in aanbouw zijnde bejaardenwoningen aan de O. F. Weisestraat; het verlagen van het achterpad en een gedeelte van de zijpaden behorende bij de zes wo ningwetwoningen aan de Acacia laan; aanleg van rioleringen en be stratingen ten behoeve van de bouw van 9 bejaardenwoningen en de ont sluiting van het woonhuis van de heer P. J. Hanse. Teneinde tegemoet te komen aan het verlangen van de jeugd in Plan West en in de Van Hertsbeekestraat en omgeving, waar veel jonge ge zinnen wonen, stellen b. en w. voor een speelweide aan te leggen in de recreatiestrook in het bestemmings plan West II. Vraag naar mosselen in Frankrijk en België neemt toe niet leveren. Anderen, die op som mige van hun percelen weinig of geen zaad hebben, kunnen nu, om- da tde vraag de aanvoer overtreft, van hun mosselen goede prijzen ma ken. Intussen staat wel vast, dat zo goed als alle mosselkwekers door die overvloedige zaadval worden getrof fen, de een meer, de ander minder, maar schadelijk is het voor allen. ZIERIKZEE/BRUINISSE. 21-8. De vraag naar mosselen in België en Noord-Frankrijk neemt toe. In de eerste plaats Is dit natuurlijk een ge volg van het koudere weer. De mos selen kunnen weer zonder risico van afsterven als gevolg van de hitte worden vervoerd. Daarnaast krijgt men, als de temperatuur lager wordt, ook weer meer trek in een portie mosselen. De hogere visprijzen voimen een andere oorzaak, dat de mossel mo menteel ook weer iets hoger gewaar deerd wordt. Een vrije prijs van f 22 netto voor de kweker was de laatste weken normaal. Deze prijs komt ook enigszins tegemoet aan de geringere hoeveelheid die voor levei'ing be schikbaar is. Er zijn nu al 100 px-ocent slacht offers van de zaadval op de con sumptiepercelen in de Waddenzee. Deze kwekers kunnen in het geheel Guyana wijst Nederlandse nota af GEORGETOWN, 21-8. De regering van Guyana heeft de Nederlandse nota, waarin de verwachting werd uitgesproken dat Guyana op korte termijn de status quo in het be twiste gebied in Suriname zal her stellen, verworpen, zo wordt uit goe de bron vernomen. Deze beslissing was genomen na een gespx-ek van zeven uur tussen de minister-px-esi- dent Forbes Brunham, de ambassa deur van Guyana in Londen, sir Lio nel Luckhoo en Rudy Kendall, de Guyanese consul-generaal in Para maribo. AMSTERDAM, 21-8. In een open brief aan de Nederlandse regering en de leden van de Staten Genei-aal heeft een aantal bekende Nederlan ders naar aanleiding van de huidige toestand in Biafx-a gevraagd zonder uitstel alle medewerking te willen geven aan het plan van de gezamen lijke kerken, o.m. door onpartijdige waai-nemers beschikbaar te stellen ten aanzien van de inspectie van de vluchten vanaf neutrale bases, zoals Canada dat reeds gedaan heeft. Ver der wil men dat Nedei'land, met zijn belangrijke economische banden met Nigeria, al zijn gewicht in de schaal gaat leggen om die druk op Nigeria uit te oefenen, waarom door Zambia en Ivoorkust verzocht is. De x-ege- ring wordt gevraagd ernstig te pxo- testeren tegen de wapenleveranties, waarbij in de eerste plaats wordt ge dacht aan die van het met Neder land zo nauw verbonden Engeland. Daders roofoverval orkaan „Camille" gepakt 9 APELDOORN, 21-8. In het Apel- doorns politiebureau zijn dè vermoe delijke daders ingesloten van de roofoverval die in de nacht van maandag op dinsdag plaats had in Uddel ,waar enkele mannen mevr. Holdijk trachtten te beroven. Me- vi-ouw Holdijk slaagde er echter met behulp van haar zoon in de overval lers te -verdrijven. Aangehouden zijn de 38-jax-ige G. A. B. en de 31-jarige J. C. de H. uit Rotterdam, twee bij de politie slecht bekend staande mannen, die al ver schillende misdrijven op hun gewe ten hebben. Delftse V.V.V. iu moeilijkheden DELFT, 21-8. De erkende hotel- en pensionhouders in Delft willen met ingang van 1 januai'i 1970 en bloc bedanken voor het lidmaatschap van de V.V.V. Zij hebben dat laten we ten aan de voorzitter de heer H. B. Vos. De gx-ief van de hotel- en pen sionhouders is dat de V.V.V. ook toe risten verwijst naar particuliere lo geeradressen, ondanks het feit dat hun bedrijven soms nog kamers open hebben. Een van de horecavertegen- woordigei-s in het V.V.V. bestuur, de heer G. H. Brands heeft inmiddels zijn zetel in het bestuur ter beschik king gesteld. Goudse grachten erg vuil DEN HAAG, 21-8. De Tweede Ka- meiieden drs. G. Nederhorst en me vrouw mr. Singer-Dekker (beiden P.v.d.A.) hebben de staatssecx-etaris van sociale zaken en volksgezond heid en de minister van verkeer en waterstaat schriftelijk er op gewezen dat de vervuiling van de Hollandse IJssel en de gi-achten van Gouda on gekende vormen heeft aangenomen. Zij verzoeken de bewindslieden een grondig onderzoek te doen instellen naar de veroorzakei-s - bedrijven resp. instanties - van deze ei'nstige waterverontreiniging. Vakbondsleider Curacao in hongerstaking WILLEMSTAD, 21-8. Vakbonds- leider Wilson (Papa) Godett is in hongei-staking gegaan uit pi'otest te gen zijn gevangenneming, afgelopen maandag, onder meer op vei-denking van opi-uiing. De heer E. Ong-a-Kwie, die voor zitter is van de Cui'agaose fcdcia- tie van werknemers en voor hetzelf de feit als Godett is gevangen ge nomen, heeft beroep aangetekend te gen zijn gevangenneming. De christelijke vakbonden op Cu- ragao hebben in ccn circulaire hun leden verzocht hun emoties tc be dwingen en geen acties tc onderne men die het belang van het volk kunnen schaden. NEW YORK, 21-8. In New York is donderdag meegedeeld dat de or kaan „Camille" die vooral het zuide lijke deel van de V.S. heeft getei sterd voor zover totnutoe bekend 283 mensenlevens heeft geeist. Rechtstreeks heeft de orkaan al leen in het gebied langs de Missi- sippi huisgehouden. In het westelijke deel van de staat Virginia veroor zaakte hij catasti-ofale overstromin- gen. In deze staat zijn 38 doden ge teld en worden nog 32 mensen ver mist. f Langs de kust van Mississippi waar gouverneur John Bell Williams het standx-echt heeft afgekondigd om plunderingen tegen te gaan, helpen het leger en de nationale garde bij de opruimingswerkzaamheden. Men verwacht dat het nog drie tot vijf weken zal dux-en voordat de orde in dit gebied enigszins hersteld zal zijn. ZURICH. Het Internationaal Pers instituut (IPI) in Zürich heeft de Tsjechoslowaakse journalistenver eniging al zijn steun toegezegd bij het volledig en objectief verslaan van de gebeurtenissen in Tsjecho- Slowakije. ZIERIKZEE. Te dezer stede werd een afdeling van „Het Groene Kruis" opgericht. Het bestuur staat onder voorzitterschap van dr. J. de Vrieze, secretaris is de heer W. M. Smits. DREISCHOR. De landbouwvereni- gihg alhier heeft besloten zich tot de gemeenteraad te wenden met het verzoek, dat deze pogingen zal aan wenden van de regering de oprich ting van een interlocale lijn te ver krijgen. ZIERIKZEE. Hedenmorgen werd in de Zoute Gracht het lijk van een jonge dienstbode gevonden. RENESSE. De nieuw aangelegde tennisbaan is ingewijd en feestelijk geopend. ZIERIKZEE. De omnibus, die aan sluiting geeft op de Zeeuwse Spoor- boos, is nabij Goes, op weg zijnde naar Katse Veer, omgevallen. Twee Zierikzeese reizigers raakten daarbij ernstig gewond. ZIERIKZEE. In de afgelopen maand deden zich dc volgende ge vallen van besmettelijke ziekten voor: 7 gevallen nan diphterie (3 te Ouwcrkerk, 2 te Zierikzee, 1 te Oos terland en 1 te Zonnemaire) en 1 geval van febris typhoïdea te Drei schor, met dodelijke afloop. ELLEMEET. Het jeugdige fanfare- gezelschap „Kunst na Arbeid" gaf zondag een uitvoering in een weide. SCHUDDEBEURS. Dc mannen- zangvereniging „Lnctor et F.mcrgo" gaf met medewerking van enige le den van „Kunst en Eer" een uitvoe ring in de tuin van Schuddebeurs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3