Gereformeerde Kerk te Nieuwerkerk bestaat zeventig jaar Marktonderzoek en het Midden- en Kleinbedrijf Verlichting Mej. Elly Jongewaard uit Aruba gekozen tot „Krekennimf" De kwestie-Ulster Uit de Duivelandse kerkgeschiedenis (i) Nieuwerkerk, 20-8. Vrijwel onop gemerkt is het zeventig-jarg bestaan van de Gereformeerde Kerk te Nieu werkerk, aan de gemeente voorbij gegaan. Dit feit van de oprichting, dat met enkele woorden vanaf de kansel, aangeroerd werd, vond plaats op 8 augustus 1899, nadat er in die dagen het nodige erover was gezegd. Onderstaand artikel hebben wij voornamelijk opgebouwd met gege vens, afkomstig uit de notties van Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 22 AUGUSTUS. NED. I. Ook vandaag weer beel den van de wereldkampioenschappen wielrennen in Bjno. De TROS be gint met een nieuwe serie. Het is een produktie van de BBC, waarin een organisatie voorkomt, die net als „De Wrekers" en „De Saint" al lerlei misdaden oplost. De leden zijn jong, eerlijk, knap en voortvarend. In deze eerste aflevering gaan ze de handel in verdovende middelen te lijf. Na het journaal speelt de be kende Amerikaanse Hammond-orga- nlste Rhoda Scott, die een bezoek aan ons land bracht om te spelen tijdens het Lou van Rees festival „Singing Europe". De rest van de avond is herhaling: het echtpaar Lies Franken en Pim Dikkers in „Mimi cry". Het is pas kort geleden dat dit stuk op de beeldbuis kwam, zodat we er weinig over behoeven te ver tellen. De man en vrouw zijn bang dat ze spoedig op elkaar uitgekeken zijn en spelen daarom spelletjes met elkaar. NED. II. Na „Scala" gaat de NC RV van start met de tiende afleve ring van de serie „Yao". Hij is er in geslaagd zijn grote vijand te ontlo pen en drijft nu op een vlot de ri vier af. Na het nieuws volgt „Bu reau Bristol". Een van de mannen vindt op straat een meisje, dat ken nelijk abortus provocutus heeft laten plegen. Rechercheur Dwyer krijgt opdracht uit te zoeken wat er pre cies aan de hand is. Dan een her haling van een oud programma. Het is de show „C' est la vie", waarin de tachtigjarige Maurice Chevalier optreedt samen met de Amerikaanse zangeres Diahann Carroll. Alvorens ds. Sillevis Smit zijn laatste avond- overdenking houdt naar aanleiding van het Onze Vader kunnen we nog zien naar het derde en laatste pro gramma uit de reeks Omdat-ie- anders-is", waarin een aantal jon geren wordt geconfronteerd met het probleem van de psychiatrisch ge stoorden via een aantal ontmoetin gen in een psychiatrisch ziekenhuis. ZATERDAG 23 AUGUSTUS. NED. I In het middagprogramma van de KRO een aflevering van de kleurenserie Daktarien een ver haal uit OebeleDe avond begint met een film van Jan Koelinga over de Elfstedentocht, maar dan in de zomer. Ook dan is het mooi om zo'n tocht te ondernemen. Rita Corita is de hoofdrolspeelster in de nieuwe serie Mevrouw Fijnemans komt". Ze is de bazige echtgenote van de concierge, van een groot flatgebouw. Ze is de tegenpool van haar man (Wim Kouivenhoven), die liever lui dan moe is en stilletjes zijn weg gaat „De Cascadeurs" is een documentai re over een groep Franse stuntman nen, die de gevaarlijke karweitjes in films en televisiespelen opknappen. Na „Brandpunt" een programma van de Engelse televisie, gewijd aan de componist Jule Styne, die tientallen beroemde songs en musicals schreef, w.o. Funny Girl", waarvoor hij Barbra Streisand ontdekte. NED. II. „Scala" komt met een handjevol sport en niet te vergeten de kunstreportages. De VARA gaat dan verder met Coronation street", waarin de Walkers zich het lot aan trekken van Mr. Leach, voor wie een vast plaatsje wordt ingeruimd in „Rovers Return". Aansluitend aan het journaal „De Shadoks en de Gi- bis" De rest van het VARA-pro- gramma is geheel voor de heren Wigbold, Jacobs en Postema met hun entourage. Politiek en amusement verweven tot „Zomaar een zomer avondin het universiteitstheater in Amsterdam. Te gast zijn in deze uit zending o.m. de Engelse Raindrops, een zanggroepje. Na het laatste nieuws komt Barend Barendse nog in actie met een samenvatting van de wereldkampioenschappen op de weg in het Tsjechische Brno. VRIJDAG 22 AUGUSTUS. NED. I: 18.30 Wielrennen; 18.50 Pluimpje (kleur): 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 De kam pioenen (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Rhoda Scott speelt; 20.35 Mimicry; 22.30 Journaal. NED. II: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Yao (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Bureau Bristol21.10 Dit is Maurice Cheva lier (kleur); 22.00 Omdat-ie-anders- is?; 22.35 Evangelie; 22.40 Journaal. ZATERDAG 23 AUGUSTUS. NED. I: 16.00 Nieuws; 16.02 Dak tari (kleur); 16.50 Vakantie in Oebele 17.45 Einde; 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Elfstedentocht; 19.23 Mevrouw Fijnemans komt; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 De Cas cadeurs (kleur); 21.20 Brandpunt; 21.45 Funny girl; 22.40 En route; 22.50 Journaal. NED. IE 15 >0 Pluimpje (kleur); i: >'i S'r r. 19.00 Nicuw.;; 19.03 Scala; 19.30 Coronation street; 19.36 Ster anno Journaal; 20.16 Ster: 20.20 De Shadoks en tie Gibis (kleur); 20.22 Zoniaa i een zomeravond; 2240 Jour naal; 22.45 Wielrennen; 23.00 Einde. wijlen de heer C'. L. de Jonge, hoofd der Christelijke Lagere School, in le ven vele jaren ouderling van deze gemeente. De jaren 1899 en 1900 zijn zeer be langrijk geweest in de geschiedenis van de Nieuwerkerkse Gereformeer de Kerk. Voor 1899 waren de Gere formeerden van Nieuwerkerk, met die van Ooaterland verenigd geweest in een kerkgebouw, eerst in de be kende „Diekse kerk'' aan de Rampt- aerdsedijk, daarna in het gebouw aan de Sint-Joostdijk te Oosterland. Deze kerk, uit de_ afscheiding ontstaan was reeds in 1836 tot openbaring ge komen. In 1899 onstond in de ge meente een sterke drang te Nieuwer kerk, om geheel zelfstandig te wor den en dit had tot gevolg, dat op de classisvergadering van 19 juli 1899, de kerk van Bruinisse werd aangewezen om de nodige hulp te verlenen. Moei lijkheden waren er genoeg en tegen standen in grote getale te trotseren. In de zomer van 1899 vergaderde de kerkeraad te Oosterland, waarbij de kerkeraad van Bruinisse ook aanwe zig was. Op deze bijeenkomst kwam al dadelijk aan het licht dat Ooster land niet bereid was, tegemoet te komen aan de wensen van Nieuwer kerk, daar het voor haar ledenver lies betekende. „Vergaderplaats-lokaal" Nu had de Oosterlandse gemeente een zgn. „vergaderplaats-lokaal" aan de Weststraat te Nieuwerkerk in be zit, dat alleen werd gebruikt, bij slecht weer en donkere winteravon den. Nieuwerkerk meende daarop recht te hebben. Oosterland betwistte dat, en weigerde het aan Nieuwer kerk te verhuren. Door een tactvolle overredingspoging gelukte het de Bruse kerkeraad, Oosterland ertoe te brengen, het gebouwtje voor drie maanden in bruikleen af te staan. In deze drie maanden wei-den daar de gebruikelijke godsdienstoefeningen gehouden. Acht augustus 1899 werd officieel de kerk geïnstitueerd, onder leiding van de gemeente van Bruinisse, wiens toenmalige predikant ds. Van Buren in de Dienst des Woords voor ging, en een rede hield n.a.v. 2 Thim. 2:19. Tijdens deze bijzondere dienst werden de ambten ingesteld: Ouder ling werden: C. van Westen en N. P. Cats, en diaken: N. J. Geleynse, C. Kleemans en A. van Klinken. Enige weken later op zondag 10 september, werden deze bevestigd. Bouw eigen kerk Twee november 1899 kwam het verheugende bericht, dat Nieuwer kerk, het in bruikleen afgestane ver gaderlokaal, binnen twee weken ko pen kon. Het antwoord van Nieuwer kerkse zijde echter was negatief, daar men op een vergaderig van 16 no vember 1899 gesproken had over het bouwen van een eigen kerk. Het ver gaderlokaal werd 17 jan. 190U pu bliek verkocht. Nog voordat tot aan koop vari grond voor het nieuw te bouwen kerkgebouw werd overge gaan, gingen enkele leden uit de kerk over naar de Gereformeerde Ge meenten. Nadat er op 16 jan. 1899 grond werd gekocht (aan de Provincjale Sraatweg, nu Ooststróat) volgde wel dra de aanbesteding van het eigen kerkgebouw op 10 mei 1900. Het karwei werd aanbesteed voor f 4451,-, zonder banken. Deze had men nog van het vergaderlokaal aan de Weststraat. In een gulle Ooster- lahdse bui waren ze van Oosterland se in Neuwerkerkse handen gekomen Hoewel er al van aanbesteding ge sproken kon worden, geld ervoor was er weinig of niets. Hypotheek opnemen mislukte, waarna een obli gatielening werd uitgeschreven. Onderwijl werd toch gestart met de bouw- Op 13 juni 1900 legde ou derling C. van Westen de eerste steen waarbij de kerkeraad van Bruinisse aanwezig whs. Bij dit groots dorps- gebeuren sprak ds. Van Buren een stichtelijk woord, waarna Psalm 66 vers 10 door een talrijke schare werd gezongen. Geschenken Tijdens de bouw werd.het een en ander geschonken. Door een zuster der gemeente werd een preekstoel ten geschenke aangeboden, door een ander een tinnen avondrrjaalsstel en door de kerk van Bruinsse twee ijzeren kronen met zes lampen. Een en dertig januari vond de in gebruikneming plaats. Ds. Van Bu ren bediende het Woord, n.a.v. Za- charias 3:9. Al snel daarop vond men dat een orgel onontbeerlijk was in een kerk gebouw als dit. Besloten werd dooi de kerkeraad op een zitting van 7 maart 1902, bij fa. Dekker te Goes, een orgel aan te kópen voor f 1375. Tot nu toe had men (echter) nog geen eigen predikant. Op de leden vergadering van 13 maart 1902 werd de wenselijkheid van een eigen pre dikant besproken, en ook de moge lijkheid van „vaste bijdragen". Drie april daaropvolgend werd daarvoor een commissie benoemd. In de dienst v-m 14 november 1902 werd het or gel in gebruik genomen, met als voorganger in de dienst, ds. Esselink van Zierikzee, welke sprak over Co- lossenzen 3:16. Vanaf augustus 1903 tot augustus 1906 ontving de jonge gemeente hulpdiensten van ds. J. Cramer, em. predikant, die zich van uit Utrecht hier vestigde. Na zijn vertrek bleef de begeerte naar een eigen dominee levendig, maar was niet uitvoerbaar, wegens geringe fi nanciële draagkracht. N.a.v. deze si tuatie werd besloten combinatie te vragen met de kerk van Zonnemairc wat weer door Zierikzee hoagst bc- wat weer door Zierikzee hoogst be- gewezen. (i) DEN HAAG, 20-8. Men schrijft ons het volgende van departementale zijde. „Bij marktonderzoek hebben wij te maken met alle activiteiten, die betrekking hebben op het bren gen van goederen en diensten van de producent naar de consument. De ondernemers in het midden- en kleinbedrijf zijn direct betrokken bij dit goederen- en dienstentrans- sport. Zij vormen 'daarbij een zeer belangrijke schakel. Hoe groter hun aandeel daarin, des te beter gaat het hen. Daarom moeten zij zich, ook in hun eigen belang, sterk voor markt onderzoek interesseren. Een markt bestaat uit een aantal factoren, waaronder, „vraag" en „aanbod", en de „kanalen", waar langs de aangeboden en gevraagde goederen en diensten op de plaats van bestemming worden gebracht (de distributie-kanalen). Geen constante factoren Deze factoren, men ervaart het in deze tijd, zijn niet constant. Inte gendeel, zij zijn zeer dynamisch. Daarom moet een ondernemer regel matig en systematisch de bewegin gen van de marktfactoren blijven observeren. De marktbcwcgingen van vandaag kunnen al aanwijzingen bevatten voor de markt van morgen. „Een ge waarschuwd man telt voor twee". Er bestaan verschillende vormen van marktonderzoek. Al naar belang het doel. dat de ondernemer zich stelt, moet hij daaruit een keuze ma ken. Bijv. Consumentenonderzoek: als hij wil wil weten welke wensen en be hoeften de consumenten hebben. Produktenonderzoek: als hij wil we ten, of er voldoende mogelijk heden zijn om een bepaald pro- dukt of bepaalde dienst te intro duceren, of de levering ervan uit te breiden en onder welke voor waarden dit tot succes kan lei den. Concurrentie-onderzoek: als hij wil weten of en hoe het eigen be drijf zich sterker zou kunnen ontwikkelen bij de bestaande concurrentie-verhoudirigen. Onderzoek van distributie-kanalen: als hij wil weten met welke verkoopmethode betere resulta ten zouden zijn te behalen. Scheepvaartberichten Ampenan, 18-8 500 m. z.w. Ceylon. Attis, 18-8 20 m. z. Berlengas. Acmaea, 19-8 90 m. n. Auckland. Esso Den Haag, 18-8 60 m. n.n.o. Kaap Finisterre. Gulf Swede, 18-8 te Gulfhaven. Kelletia, 18-8 240 m. n.w. Cochin. Zafra ,18-8 540 m. z.z.w. Ascension Slang ia boom DEN HAAG, 20-8. Twee poli- tie-agenten hebben in een boom langs de Houtrustweg in Den Haag een anderhalve me ter lange sluny „onbeheerd" aangetroffen. De agenten heb ben liet dier, een python, per surveillancewagen naar de kinderboerderij in het Zuider park overgebracht. Het wach ten is nu op de baas van het opgepakte zwerfdier. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland J uniorencompetitie Het pi'ogramma voor a.s. zaterdag 23 augustus luidt: Groep A I: Vogelwaarde A I-Zie- rikzee A I (3 uur, scheidsr. U. van Craenenbrouck); Terneuzen A I- Zeeland Sport A I; Terneuzense Boys A I-Vlissingen A I; HVV A I- Arnemuiden A 1; Kapelle A I-Steen A I; Axel A I-Middelburg A I. Groep A VII: Zierikzee A II-SKN- \VK A I (half 4, scheidsr. Th. Sies); MEVO A I-Rcnesse A I (half 3. K. Buumann scheidsr.); Bruse Boys A I-DFS A I (half 4, scheidsr. D. van der Wekken). Groep B XI: SKNWK B I-Zierik- zee B I (half 3, scheidsr. J. P. van Wel); Colijnsplaatse Boys B I-WIK B I (2.25 uur, scheidsr. D. Schipper); Cortgene B I-MEVO B I (half 3, J. Schipper scheidsr.); Wissenkerke B I -Duiveland B I (2.25 uur, scheidsr. M. Schouten). Groep B XII: Zierikzee B II-Rc- nesse B I (2.25 uur, scheidsr. M. N. Krijger); Dreischor B I- Brouwers haven B I (half 3, scheidsr. J. C. de Bilde); ZSC B I-DFS B I (half 3, J. D. v. d. Linde scheidsr.); Bruse Boys B I-MEVO B II (2.25 uur, scheidsr. L. Juffermans). Een destijds genomen initiatief van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duivelancl, is uitgemond in herplaatsing van de fraaie travaille in het centrum van Noordgouwe. De travaille was eigendom van smederij en landbouwmachinebedrijf P. H. Verhulst. De travaille werd aangekocht en deze week op zijn oorspronkelijke plaats gebracht te Noordgouwe. Het ligt in de bedoeling dat er ook inderdaad gebruik van zal worden gemaakt, zodat mede daardoor het oude handwerk weer onder de ogen van het pu bliek kun worden uitgeoefend. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). OUWERKERK, 16-8. Ouwerkcrk heeft ztfn Krekennimf. Mej. Elly Jongewaard uit Oranjestad op Aru ba werd gekozen tot „Krekennimf 1969". De 18-jarige Elly Jongewaard die als studente reeds een jaar in Nederland verblijft, werd door een deskundige jury. bestaande uit mevr. Van Weijen, schoonheidsspecialiste te Rotterdam, mevr. Hage-Hage, huis vrouw te Ouwerkerk en professor dr. H. Fuchs uit Göttingen, uit 24 kandidaten als zodanig uitgeroepen. Als tweede Krekenfee werd verko zen mej. Elly Kloet te Zierikzee. Vier en twintig dames meldden zich op deze, door V.V.V.-Ouwerkerk georganiseerde gezellige avond in het Dorpshuis te Ouwerkerk, om mee te dingen naar de titel. Zij werden in 3 leeftijdscategorieën verdeeld, terwijl voor één kandidate, t.w. een dame van ongestemde leeftijd, in het aanmeldingsregister ingeschre- als „Jacqueline Sluitgat", een speci ale vierde categorie werd ingesteld. Een zestigjarige Gelijk gemeld werden beide Elly's resp. Ie en 2e in de eerste categorie, terwijl zij deze rangschikking even eens verkregen in het algemeen klassement. In de 2e categorie werd mevr. D. Hiddink uit Gouda no. 1 en in de 3de (30 jaar en ouder) de 60-ja- rige mevr. Mourik uit Rotterdam. Het meest opmerkelijk hierbij was, dat deze 60-jarige door de jury op de 3e plaats in het algemeen klasse ment werd verkozen, een plaats wel ke zij, gehoord de enthousiaste bij val van het publiek, zeker verdiende. Van de V.V.V.-voorztter mochten alle dames de hun toekomende fraaie prijzen in ontvangst nemen. Zowel van do zijde der Ouwerkerkerse be volking als van de in Ouwerkerk verblijvende gasten bestond voor deze avond grote belangstelling. Het duo „Jaap en Kees" zorgde er voor, de danslustigen aan hun treekken kwamen. De gastvrijheid zorgde er verder voor, dat deze avond een on verdeeld succes werd. Flitsen uit het buitenland PRAAG. Het orgaan van de Tsje- choslowaakse communistische partij, Rude Px-avo, bericht ,dat tijdens het weekeinde vier buitenlandse studen ten - drie Amei-ikanen en een Zwit ser - aan de Tsjechoslowaaks-Oos- tenrijkse gx-ens zijn tei-uggezonden omdat zij gepoogd hadden vlug schriften Tsjecho-Slowakije binnen te smokkelen. DJAKARTA. In Soerabaja zijn vier mensen om het leven gekomen en vijftig gewond door een ontplof fende handgranaat, die door een on bekende werd geworpen tijdens een viering van de 24ste verjaardag van de Indonesische onafhankelijkheid. MILAAN. De politie in Milaan heeft een overval gedaan in een Maoïstische schuilplaats in het cen trum van de stad. Zij ontdekte een wapenarsenaal en heeft 72 mensen voor een verhóorj meegenomen. THONON-LES-BAINS. Het onge luk met de plezierboot „Frai Dieu" die op het meer van Genève is ver gaan, heeft aan 22 personen het le ven gekost, onder wie 15 meisjes van een vakantiekolonie.. NAPELS. Dé Sowjet-Unie beschikt nu over 62 tot 65 oorlogsschepen in de Middellandse zee, het hoogste aantal sinds april jl. Dit heeft een NAVO-woord voerder in Napels ver klaard. TOKIO. De V.S. hebben vijf van hun ï-aketbases op. Okinawa gesloten. Dit meldt het Japanse pei-sbureau Kyodo. Volgens dit pérsbureau zul len er nog meer van deze bases op Okinawa opgeheven worden. MOSKOU. „Komsomolskaja Praw- da",.het blad van de communistische jeugd in de Sowjet-Unie, meldt dat de in China bekende pei'sfotograaf Van I Bin waai-schijnlijk gesneuveld is bij het jongste gevecht aan de gx-ens tussen de Sowjeirepubliek Ka- zachstan en de Chinese provincie Sinkiang. PRAAG. Op het Wenceslasplein in Praag is het tot een vechtpartij ge komen nadat een grote groep men sen. uit de buurt van het standbeeld van koning Wenceslas was verjaagd. TEL AVIV. Israëlische troepen hebben vijf Ai-abische guerilla-strij- ders gedood, twee guei-illa-sli-ijders gewond en tien gevangen genomen bij een overval ten oosten van Gaza. Volgens een Israëlische militaire woordvoerder werd aan Israëlische zijde niemand gewond. BONN. De bewegingen van Rus- siche tankeenheden in Tsjecho-Slo wakije nemen toe, zo is in officiële westelijke kx'ingen in Bonn verno men. PORT MORESBY. 384 dorpelingen uit West-Irian zijn od> 13 augustus naar Austi-alisch Nieuw-Guinea ge vlucht, zo heeft het bestuur van dit gebied dinsdag bekend gemaakt. MOSKOU. Twee Australiërs en een Bi'itse vrouw zijn om het leven gekomen, toen een autobus met 42 buitenlandse toeristen tussen Minsk en Brest Litowsk in de Sowjet-Unie slipte en omsloeg. JERUZALEM. Isi'aël heeft nog niet officieel gereageerd op het voor stel van. secretai'is-genei'aal Thanl van de V.N. om waarriemers van de volkerenorganisatie te stationei-en aan de grens tussen Israël en Liba non. PRAAG. De Praagse politie heeft ook woensdagmoi-gen weer gebi-uik gemaakt van traangas om menigten te verspreiden op het Wenceslasplein De politie rondom het standbeeld van koning Wenceslas - een ti'efpunt voor betogei-s sinds de bezetting - gebruikte ti-aangas toen de mensen menigte te groot werd. TEL AVIV. Ten westen van het Suezkanaal is een Israëlisch sti-aal- vliegtuig neex-geschoten, zo is in Tel Aviv meegedeeld. Het toestel kwam op 20 km. van het kanaal terecht. ATHENE. Een ondergrondse be weging in Griekenland heeft in een verklaring aan de buitenlandse pers bureaus de Amerikanen in dit land met vergeldingsmaati-egelen be dreigd als de regering-Nixon ..het kolonelsbewind in Athene blijft steu nen". LONDEN, 20-8. De ox-ganisatie, waarbij alle groeperingen in Noord- Ierland die strijden voor gelijke bur gen-echten zijn aangesloten, heeft in een brief aan premier Wilson van Engeland verklaai'd dat er een cam pagne op grote schaal voor burger lijke ongehoorzaamheid in Noord- Ierland zal Wórden gevoeld als de Britse regeling niet rechtsti-eeks Ulster gaat bestui-en. DIP O, DE DONKERE DWERG Hoofdpijn door moer en bout SYDNEY, 20-8. Chirurgen heb ben uit het voorhoofd van de 48-jarige Henry Hughes een bout, en een vleugelmoer ver wijderd, die tussen zijn linker oog en zijn neus diep in zijn voorhoofd waren gedrongen nadat hij - (wee weken gele den - hij ren verkeersongeluk bei-rokken wa: geweest. Hug he- klaagde over hoofdpijn Cit röntgenfoto's toonden de aan wezigheid. vuil een boutje en een vleugelmoer aan. 12. Op hetzelfde ogenblik stormde een aantal mannen uit de struiken op hen toe. Zij waren gehuld in lange, witte gewaden en hnrlden liet hoofd omwonden niet doe ken. In een enkele oogopslag telde Aram er een stuk of tien en hoewel hij direct besefte dat het een hopeloze strijd zou woi-den, trok hij zonder aarzelen zijn zwaard. „Vlucht, Presto!" schreeuwde hij tot zijn schildknaap. „Dit is een veiioi-en strijd, doch ik zal hen zo lang iViogelijk zien tegen te lioudcn 1" Doch Presto schudde vastbe raden zijn hoofd „Nimmer laai ik u in de steek!" liep hij lenig, terwijl 'hij zijn paard de sporen gaf en moedig op zijn be lagers afstonnde. Een kort maar hevig gevecht nntbi'onddc. Aram slaagde erin twee van zijn. aanval lers buiten gevecht te stellen, doch dë mannen drongen zo onstuimig op, dat hij steeds meer achteruit werd gedreven, zo ver dat het struikgewas plotseling de an deren aan zijn blikken onttrok. Ineens voelde hij (en lu vigi ring op zijn hoofd. Het zwaard ontglipte cijn handen. Hij trachtte nog te roepen, doch alles werd /wart voor zijn ogen en het laatste wat tot hem .doordrong- was dat hij vrij onzacht op de grond terecht kwam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4