voor de echte zware-shagroket Biafra voorwaardelijk akkoord met hulpvluchten overdag een nieuwe shag van Niemeyer 1" Dat is nieuw. Eindelijk de zware shag, die niet scherp is. Shag voor de echte zware-shagroker. Til 'm naar de lip, u zult wat beleven! SAMSON ZWAAR van Niemeyer S die leeuw zit er weer achter Wal biedt de BEELDBUIS? China beschuldigt de Sowjet-Unie ~r7' DIPODE DONKERE DWERG GARANTIE proberen kost niks! Koop SAMSON ZWAAR van Niemeyer. Als u vindt dat de shag, die u tot nu toe rookt zwaarder is, stuur dan uw aan gebroken pak maar naar Niemeyer Groningen en u krijgt uw geld terug! GENEVE, 18-8. Biafra heeft maan dag meegedeeld, dat het akkoord gaat met een compromis-voorstel van het Internationale Rode Kruis voor hulpvluchten naar Biafra, die overdag zullen worden uitgevoerd. De landingsstrook in het oerwoud bij Oeli moet evenwel ook voor an dere doelen open blijven. Dit is be kend gemaakt door een in Geneve gevestigd bureau voor public rela tions dat voor de Biafraanse over zeese persdienst werkt. Het plan van het Rode Kruis komt neer op het instellen van een hulp luchtbrug van buiten Nigeria. Aan boord van de ingeschakelde vlieg tuigen kunnen woarnemers van bei de partijen meevliegen. Nigeria wil WOENSDAG 20 AUGUSTUS. NED. I. In het middagprogramma van de AVRO dartelen de Mounties weer temidden van een aantal scho lieren - nu uit Alkmaar en Zeist - rond met hun quiz. Het avondpro gramma begint met een reportage van de wielerwedstrijden in Brno, waarna „Scala" het uur tussen zeven en acht volmaakt. Na het nieuws de rubriek „De Eenentwintigste Eeuw". Walter Cronkite behandelt ditmaal de mogelijkheden om al voor de ge boorte in te grijpen in de gezond heidstoestand van een kind. Hoofd schotel is de film „The last Hurrah" met in de hoofdrol niemand minder dan Spencer Tracy. Hij speelt de rol van een echt Amerikaanse burge meester in een stadje, dat voorna melijk door immigranten uit het ka tholieke Ierland wordt beivoond. Hij heeft een rumoerige verkiezingscam pagne opgezet om zijn ambtstermijn nog eenmaal te verlengen. Regisseur John Ford heeft met deze film een persiflage tuillen geven van de Ame rikaanse verkiezingsmethoden. Na afloop nog beelden van de wereld kampioenschappen wielrennen voor amateurs te Brno. NED. II. Op het tweede net brengt de AVRO het mxizikaal programma „Wenen op muziek". Aan de hand van de charmante Senta Berger dwalen we rond, zien vele bekende plekjes en horen tientallen geliefde melodieën. Na het journaal de twee de aflevering van de documentaire over de Hitlerjugend, de meest af schuwelijke van de twintigste eeuw. Het eerste deel werd eerder in deze 'week uitgezonden. Vervolgens een programma voor de jazzliefhebbers. Tijdens het jongste optreden van de Amerikaanse zanger en orkestleider Ray Charles maakte Bob Roo ij ens in heta Concertgebouw in Amsterdam opnamen van het optreden van diens Big Band. „Televizier" sluit de avond af. DONDERDAG 21 AUGUSTUS. NED. I. In het VPRO-programma een filmportret dat Simon van Col- lem maakte van Clark Gable. Na het journaal duiken we in de poli tiek. Precies een jaar geleden deden troepen van de Warschapactlanden een inval in Tsjechoslowakije ten einde de liberalisatie van het bewind van Dubcek om hals te brengen. Over de aanleiding en de gevolgen van de Russische inval en over de ontwikkelingen tot op de dag van vandaag spreken jhr. dr. F. A. M. Alting van Geusau, prof. dr. Z. R. Dittrich, drs. M. P. v. d. Heuvel, Maarten Abeln en Leo Klatser. Ver volgens een herhaling van de film „De Tijdgeest" van Johan van der Keuken. De maker probeert hierin een beeld te geven van de jeugd van tegenwoordig met haar nieuwe men taliteit. Na het journaal volgt nog een voorlichtingsprogramma van Te- leac, gewijd aan de komende serie „Bronnen van onze geschiedenis" en „Van Wilson tot Nixon". NED. II. „Scala" wordt gevolgd door de KRO-serie „De Flintstones" Barney en Fred kopen een stuk grond van twee oplichters omdat daar volgens die knapen rijke goud mijnen zijn. In „Bonanza" nemen Ben Cartwright en zijn mannen een paardenliefhebber in bescherming die een paard van zijn broer steelt omdat deze het dier mishandelt. Na de actualiteiten van Brandpunt opnieuw een programma van operet temuziek. De soliste is Lisa della Casa, een beroemde sopraan uit Zwitserland, die sinds 1943 op alle grote podia ter wereld schitterde. Zij vertelt van haar leven en haar car rière en zingt tussen die vertelsel tjes door beroemde aria's, operette melodieën en liederen. WOENSDAG 20 AUGUSTUS. NED. I: 17.00 Kwissen met de Mounties; 17.35 Einde; 18.30 Wiel rennen; 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Scala; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Socutera; 20.25 De 21ste eeuw (kleur); 20.50 The last Hurrah; 22.35 Wielrennen; 22.55 Journaal. NED. 11: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Wenen op muziek (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 De Hitler jugend: 21.10 Ray Charles Big Band; 21.35 Televizier; 22.05 Journaal. DONDERDAG 21 AUGUSTUS. NED. I: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Clark Gable; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Tsjecho- Slowakije, toen en nu; 21.20 De tijd geest; 22.20 Journaal; 22.25 Voor lichtingsprogramma geschiedenis; 23.15 Einde. NED. II: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 De Flintstones (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Bonanza (kleur); 21.10 Brandpunt; 21.25 Lisa della Casa (kleur); 22.-0 Journaal. dat de vliegtuigen van het Rode Kruis uit Lagos vertrekken na eerst daar geïnspecteerd te zijn. Nigeria heeft het plan vtn het Ro de Kiuis uiterst koel ontvangen. HONGKONG, 18-8. Het persbu reau Nieuw China heeft de Sowjet- Unie gisteren beschuldigd van het zich afgeven met „alle reactionairen ter wereld" om zo de handen vrij hebben in de strijd tegen China. Volgens de beschuldiging heeft Rusland „op contra-revolutionair gebied" samengewerkt met Japan, West-Duitsland, India, Indonesië en Kongo-Kinsjasa. Moskou zou daarbij met name dingen naar de gunsten van Japan door de „meest vooraan staande reactionaire Japanse politici zoals de vroegere eerste minister Kishi, de meest doortrapte oorlogs- misdadeger, en de huidige eerste mi nister Sato, marionet van het Ame rikaanse imperialisme" uit te nodi gen. Volgens China hebben de Russen Indonesië wapens, technise instruk- teurs, militaire raadgevers en vlieg tuigen geleverd om de revolutionai re groepen in het land te onderdruk ken. Dat Moskou ook met West- Duitsland heult blijkt volgens Nieuw China uit „het Russische verzoek om steun van West-Duitsland na de Russisch-Chinese strijd rond het ei land Damansky". Soekarno schrijft autobiografie DJAKARTA, 18-8. De voormali ge Indonesische president Soekarno werkt aan een autobiografie, die hij nu half gereed heeft, aldus meldt het Indonesische blad „Merdeka". Het blad meent uit betrouwbare bron te weten, dat het boek tegen 1970 waarschijnlijk klaar is en later zal worden vertaald en uitgegeven in verscheidene vreemde talen. Proces op komst in inoordzaak-Mboya NAIROBI, 18-8. Een 32-jarige Ki- koejoe, Nahasjon Isaac Njenga Njo- roge, zal voor het hooggerechtshof in Kenia moeten terecht staan we gens de moord op de Keniase minis ter voor economische ontwikkeling, Tom Mboya. De rechter van instruk- tie die het vooronderzoek heeft ge leid, besloot hiertoe maandag. Naar zijn mening is voldoende bewijsma teriaal verzameld. Kort tevoren had een politie-deskundige gezegd dat was vastgesteld, dat de kogels die Mboya doodden waren afgevuurd uit de .38 revolver die in de woning van verdachte was gevonden. Studenten tegen „Taptoe Delft" DELFT, 18-8. Het bestuur van de Delfts estudentenvereniging Societas Studiosorum Reformatorum heeft in een brief aan de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente geëist dat de Nieuwe Kerk op de Markt in Delft niet ter beschikking wordt gesteld voor de taptoe van dit jaar en van de komende jaren. In de brief spreekt het bestuur van S.S.R. ,haar grootste en diepste" verontwaardi ging uit over het ter beschikking stellen van het kerkgebouw voor het laten opkomen van mariniers en an dere militaire korpsen tijdens de taptoe. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht vanaf Quiévrain (B.). Afstand plm. 140 km. Gelost 10.50 uur; aankomst 1ste duif 13.41 uur; laatste prijsduif 14.40 uur. De uitslag luidt als volgt: J. Fol- mer 1; T. M. Dalebout 2; P. Steke- tee 3; Abr. IJzelenberg 4, 10, 11; L. de Bruine 5; J. de Koning 6, 12; B. de Ruiter 7, 8; A. de Koning 9. Juniorenuitslag: Chr. Bal 1; J. van Boven 2, 3, 4. P.V. „Zierick" te Zierikzee Wedvlucht van Quirérain (België), afstand 139 km. In concours 47 dui ven, jonge duiven, op 16 augustus '69. A. v. d. Sande, 1-8-12; B. Visser, 3-9) Jac. Verwijs, 5-10; F. Maijs, 6; A. C. Beke, 7; H. v. d. Maas, 2-4-11. Aankomst eerste duif: 13.44; laat ste prijsduif 14.10; gelost om 10.50. HENGELSPORT Wedstrijd H.S.V. „Het Zijpe" Door de hengelsportvereniging „Het Zijpe" te Bruinisse, werd in de nacht van vrijdag op zaterdag de derde competitiewedstrijd gehouden. Gevist werd van af vissersboten in het Krammer. Het weer was zeer gunstig (bekeken uit vissersoog punt) maar de vis beet maar matig. De vangst bestond hoofdzakelijk uit paling en tong. De uitslag was: 1. G. A. J. de Veth, 1190 punten; 2. P. van Eyk 1130 pnt.; 3. D. Leeflang, 640 pnt.; 4. D. Wis- meijer, 640 pnt.; 5. A. Jonker, 595 pnt.; 6. G. C. Bombacht, 550 pnt.; 7. J. B. Jonker, 520 pnt.; 8. A. Geense, 500 pnt.; 9. A. van der Heijden, 450 pnt.; 10. R. van der Seyde, 395 pnt.; 11. J. Helberts, 385 pnt.; 12. C. van Herton, 265 pnt.; 13. J. Koopman, 15. M. Reunich, 30 pnt.; 16. W. J. van 125 pnt.; 14. Jan de Koning, 115 pnt.; Gent, 20 punten. Als gevolg van een meningsver schil tussen twee vakbonden van ha venarbeiders is het werk in de ha ven van Liverpool, de op een na grootste van Engeland, maandag stil komen te liggen. Dertig zeeschepen kunnen niet geladen of gelost wor den DEURNE. Op de Milhezerweg te Deurne is de 47-jarige zuivelarbeider Chr. Sleegers uit Deurne met zijn bromfiets aangereden door een per sonenauto. De bromfietsbestuurder, die geen voorrang verleende, werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaat se is overleden. PES JA WAR. Een vliegtuig van de Pakistaanse luchtmacht heeft bij vergissing het vuur geopend toen het een Indiaas lijnvliegtuig wilde on derscheppen, zo heeft de luchtmacht vandaag meegedeeld. Volgens pers berichten vielen in een dorp nabij Sialkot een dode en drie gewonden. DEN HAAG. In een vijftien ver diepingen tellend kantoorgebouw aan de Prinses Beatrixlaan in Den Haag is maandag in een half uur tijd de reproduktie- en stencilkamer van het Verbond van Nederlandse On dernemingen uitgebrand. De brand weer schat de schade op rond an derhalve ton. Het V.N.O. was tegen brandschade verzekerd. NEW YORK. De secretaris-gene raal der V.N., Oe Thant, heeft maan dag Israel en Libanon voorgesteld ermee akkoord te gaan dat aan bei de kanten van de bestandslijn V.N.- waarnemers worden gestationeerd. o Bij een brand in een armenwijk van de Zuid-Vietnamese hoofdstad Saigon zijn maandag vijf kinderen uit één gezin omgekomen en 80 wo ningen in vlammen opgegaan. De brand was niet ontstaan door oor logsgeweld. SCHOORL. De 62-jarige P. Schot vanger uit Heer Hugowaard is ver ongelukt op de rijksweg 9 onder Schoorl. De heer Schotvanger stak met zijn fiets vanaf het rijwielpad de rijbaan over en werd daarbij gegre pen door een personenauto. Het slachtoffer overleed kort na het on geval. VOORBURG. De commissaris van politie te Voorburg verzoekt bekend te worden gemaakt met de verblijf plaats van Peter Henk Verbrugge, geboren le 's-Gravenhage, oud 17 jaar, wonende te Voorbux-g. Hij ver liet op 12 augustus 1969 de oudei'lij- ke woning en keerde tot op heden niet tex-ug. AMSTERDAM. Het matrozenoplei- dingsschip „Pollux" is weer terugge keerd op zijn vaste ligplaats in het Ooster dok in Amstex-dam, voorzien van nieuwe masten en tuigage. DEN HAAG. Het Pi-eventiefonds heeft een bedx-ag van anderhalf mil joen gulden ter beschikking gesteld voor de inlichting van vier ï'evalida- tiecentra voor lijders aan hart- en vaatziekten. DEN HAAG. De Haagse politie heeft de 21-jaxige fitter T. van O. uit Den Haag aangehouden die bekend heeft samen met de eveneens uit Den Haag afkomstige 19-jarige lasser R. de H. in de nacht van viijdag op za- tex-dag uit een club annex boutique aan de Haagse Groenmarkt voor f 15.000 aan kleding, grammofoonpla ten en sigax-etten te hebben gestolen. ROTTERDAM. De Co-op Neder land zal nog tot en met woensdag doorgaan met de verkoop van suiker a 1 cent per kilo, tenzij voordien alle betrokkenen om de tafel hebben ge zeten en tot overeenstemming zijn gekomen. 11. In gestrekte dx*af l'eden Aram en Px*esto naar de boei*enhoeve van de pachter, waar de knechts nog in groepjes bijeen stonden om het gebeurde te bepraten. Zij waren op het land bezig geweest, toen de ovex-val plaats vond en zij hadden de rovers geen van allen gezien. „Maar ze zijn naar de kust geileden", vertelde één van hen. „Hun sporen zijn duidelijk te zien!" De sporen van een drietal ruitex's waren op de zanderige heix-baan, die naar het zui den leidde, inderdaad gemakkelijk te vol gen. „Wij moeten ti*achten hen in te halen vóór zij de kust bereikt hebben", besliste Aram, „want wanneer zij eenmaal op zee zijn, kunnen wij onze pogingen wel op geven!" De rovers hadden echter een flinke voor sprong en hoewel Aram en zijn kleine troep het uiterste van hun paai'den verg den, hadden zij laat in de middag nog steeds niemand gezien. En i*eeds konden zij de frisse zeewind in hun gezicht voelen waaien. Nog enkele ogenblikken en zij zou den het strand bereikt hebben. Zij i*eden dcor een golvend teiTein, hier en daar be groeid met struikgewas, toen Aram plotse ling een gesmoorde ki*eet achter zich ver nam. Hij wendde zich om en zag één van zijn krijgers, door een pijl getroffen, uil het zadel stolden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 5