BEEKSE BERGEN Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! Toeristische Westhoek-„rel" Kunstschilder G. van der Ven vestigde zich te Zierikzee AGENDA De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Drie (loden bij frontale botsing Mevr. R. Bots-Medema (Suriname) won titel „Miss van de week" Wij pretenderen niet alle details te kennen van de toeristische West- hoekzaken, die geleid hebben tot het fcsluit van V.V.V.-directeur W. Hakker ontslag te nemen uit zijn funk tie, maar we weten wel zeker dat rond de ontstane „rel" en niet name gelet op de reacties daarop een psychologisch uitgeba lanceerde beoordeling heeft ont broken. Bij een kwestie als de on derhavige is de sfeer emotioneel en deze is niet het meest geschikt om schijn en werkelijkheid, hoofd en bijzaken van elkaar te scheiden. Tot een zo gewenste verduide lijking heeft helaas ook niet bijge dragen het communiqué van het bestuur van V.V.V. Haamstede- Burgh. De inhoud daarvan is veel te veel in de richting van de heer Bakker geschreven, terwijl de door betrokkene opgesomde zaken (hij kan er iets van weten, want hij zit vier jaar dicht bij het vuur), wor den verzwegen c.q. gebagatelli seerd. Dan krijgt men een soort ,,'t is welles, 't nietes"-discussie, die tot niéts leidt. Het lijkt wel onbestaanbaar dat de heer Bakker in de loop der ja ren op de bestuursvergaderingen of in het algemeen tegenover het bestuur, nimmer iets heeft gezegd of opgemerkt over zaken, die hij zo duidelijk als onjuist heeft erva ren en die hem zelfs griefden. In dit verband is een interview van de directeur in „liet Parool" (dinsdag 12 augustus j.l.) bijzonder illustratief. Het is de per 1 oktober vertrek kende V.V.V.-directeur op een ge geven moment teveel geworden en als bij een mens het dammetje breekt, dan sijpelt het water van de kritiek niet door de opening, maar het bandjirt even. Het bestuur intussen zit - zonder het misschien zich duidelijk te re aliseren - in dezelfde beklemming gevangen als de heer Bakker. liet zal ook stuiten op gebrek aan ech te gastvrijheid, op een schriele be handeling van V.V.V., op voor beelden van puur materialisme en op ontsporingen, die de naam van Schouwen- Duiveland geen goed doen. Zelf zijn wij destijds enorm ge schrokken van een „collecte-bus", die ons op een kampeerterrein on der de neus werd gehouden, om dat wij een uurtje op bezoek wil den bij op het bewuste terrein kamperende vrienden. Het is mis schien maar een onbenullig voor beeld, maar liet is toch wél symp tomatisch. Deze dingen en vele andere „kleinigheden" hollen het begrip gastvrijheid uit en de „her bergzaamheid" verwordt tot eén farce. Natuurlijk is het in het al gemeen wel goed tot redelijk, maar alle bonafide mensen in de West hoek zouden hard moeten vechten tegen misstanden, want de zoete keten van de recreatie is zo sterk als de zwakste schakel. Plet communiqué van V.V.V. laat onvermeld, dat er kritiek no dig is op hét materialisme, dat te veel en te vaak ondergrond wordt van het toeristische bedrijf en de geldgierigheid is nog altijd de wortel van alle kwaad. Was er dit jaar op deze plaats niet een discussie met de voorzit ter van de Middenstandsvereniging over de prijzen, die in een even tuele zomerloterij ten deel zouden vallen aan de gasten? „En wat zou dat dan?", mochten we toen de voorzitter vragen, maar het pu bliek kreeg er geen bevredigend antwoord op. De gouden eieren zullen niet al leen uitblijven door een te grove aantasting van de natuur, een te veel concessies doen, een als maar grotere tegemoetkoming aan eisen, die voor een fraai gebied als het onderhavige niet gesteld mogen worden, maar vooral door de sluip wesp van een verkeerde mentali teit. Trouwens - en dit tot besluit - de V.V.V.-vergaderingen waren niet immer zo vlekkeloos als het bestuur suggereert. Zij gingen in het verleden zwanger van proble men en „moeilijk doen". De bom is gebarsten en er gaat een „zon- cïebok" de woestijn in: Na zijn vertrek zullen niet alle problemen opgelost zijn. Integendeel. Sclieepvaartbericliten Attis, 11-8 van Famagusta naar Hamburg. Alchiba, 11-8 van Montevideo naar Santos. Camitia, 11-8 80 m. n.o. St. Maarten. Esso Rotterdam. 12-8 te Las Palmas. Ganymedes. 11-8 215 m. w.n.w. Fini- sterre. Kenia, 11-8 te Saigon. Zafra, 11-8 75 m. w. Port Elisabeth. ZomeFexpotiitie als traditie Advertentie De Amsterdamse kunstschilder Gerrit van der Ven kocht dit jaar de aan de Oude Haven (zuidzijde) staande voormalige ambtswoning van de burgemeester aan. Het gezin Van der Ven heeft zich in dit statige pand gevestigd en reserveerde de be nedenverdieping, bestaande uit drie - niet gelijkvloers gelegen - maar in elkaar overgaande delen, in als ex positieruimte. Het werk van de kunstschilder is hier al enige tijd te zien op een zoraertentoonstelling over de belangstelling waarvoor be trokkene niet ontevreden is. Het werk van Van der Ven is ty pisch eigentijds. De kunstenaar werkte zeven jaar in Scheveningen, na zijn opleiding aan de Kon. Aca demie voor Beeldende Kunsten te 's-Gravenhuge en maakte o.m. stu diereizen naar Mexico en Suriname. Duel van de vestiging hier is in een sfeervol milieu zijii kunstzinnige aktiviteiten voort te zetten en met buitententoonstellingen „aan de weg" te blijven, hoeipel zomer exposities te Zierikzee zeker traditie zullen wor den. Een belangrijke aanvullende spe cialiteit van hem zijn het vervaar digen van handbedriikte katoenen lappen. Hij is verbonden als ontwer per voor de sloffenhanddrukkerij ,,'t Paapje" elders in het land. De handbeschilderde stoffen zijn qua dessinering exclusief en voor de ver vaardiging worden originele Zwit serse verfstoffen gebruikt. De stof fen zijn was- en kleurecht. De er in verwerkte kleuren zijn van een fas cinerende schoonheid en geven de mode bewuste vrouw unieke kansen op een inderdaad exclusief kleed. Van der Ven is één der onzen ge worden en er zal in de toekomst ze ker gelegenheid bestaan, unu dieper op ztfii werk in te gaan. Bijzonder geboeid waren wij door zijn half- abstractenVoorbeelden daarpan: „De Usel bij Deventer" en „Zeeuws Veer". Hier uiteraard de tot het mi nimum aangegeven contouren van de samenstellende objecten ,die het vlak vullen, maar ut zijn totaliteit van een diepe, transparante geheim zinnigheid, een slechts schijnbare te genstelling, die het schilderij maakt tot toat het is en veel verraadt over de artistieke bedoelingen van deze Zierlkzeese kunstenaar. B.d.V. Gerrit van der Ven bij één van zijn schilderijen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Een goed idet voor morgen ONTSPANNINGSPARADUS Donderdag 14 augustus Zierikzee C.T.V.-gebouw, Zuidhoek, 8 uur, Ta lenten-festival „Ontdek de Ster", finale, met medewerking van Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick and Tich. Vrijdag 15 augustus Brouwershaven Ned. Herv. Kerk, 7.30 uur, gevari eerd concert. Muziektent, 8 uur, muziekfestival muziekkorps Leger des Heils uit Vlaardingen. Ouwerkerk Dorpshuis, gezellige avond, georgani seerd door de V.V.V. Ouwerkerk. Met miss-verkiezing. Ondiere formeerden te Uddel willen een eigen school C c UDDEL. 13-8. Ongeveer 20 kin deren in Uddel zyn niet naar de la gere school gegaan omdat de ouders een protest willen laten horen. Het zyn kinderen van lidmaten van de Oudgereformeerde Gemeente in Ne derland. Al in 1961 hebben de ouders van deze kinderen getracht om in Uddel een eigen school te krijgen, maar hun pogingen zijn tot nu toe steeds ge strand. De gemeente had laten we ten dat er voorlopig geen geld was voor de slichting van deze school, waarop deze ouders een bedrag van 180.000 gulden bijeen brachten en dit aan de gemeente te leen aanbo den. De gemeente mag echter zonder meer geen geld lenen en dient daar voor eerst toestemming te hebben van de ministeries van onderwijs en van binnenlandse zaken. De ouders van de betrokken kin deren beweren dat ze door de ge meente op sleeptouw worden gehou den en weigeren daarom hun kin deren het eerste schooljaar te laten SPORT VOETBAL Laatste ncderlaagtocrnooi-wedstrijd S.V. „Oosterland" De vyfde of laatste nederlaagtoer- nooiwedstry'd uitgeschreven door de sportvereniging „Duiveland" alhier, vond te Oosterland plaats op liet sportterrein „De Saële" en is uitge lopen op een glorierijke overwinning voor de geel-zwarte thuisclub. In deze laatste match kwam Dui veland I uit tegen het Scharendijkse ZSC '62, en de eindstand werd 6-2 voor Duiveland. Er bestond ook voor deze laatste wedstrijd weer goede belangstelling van de zijde van het publiek en het werd een sportieve wedstrijd, waarbij van beide zijden hard gestreden werd. Hiermee is de ze cyclus teneinde. Van de vijf wed strijden won Duiveland er vier, nl. op 5 juli van Herkingen I met 4-3; op 12 juli van Cortgene I met 8-3; op 2 augustus van de Colijnplaatse Boys met 8-2 en op 9 augustus van ZSC '62 uit Scharendijke met 6-2. Bij de derde wedstrijd op 19 juli moest Duiveland tegen het Goese SSV I het onderspit delven met 2-4 voor de Goesenaren. Alle spelers van de deelnemende verenigingen ont vangen een blijvende herinnering aan deze nederlaagtoernooiwedstrij- den en de vereniging die tegen Dui veland I het beste resultaat wist te behalen ontvangt een vaantje. Drie voetbalwedstrijden te Oosterland op zaterdag a.s. Voor zaterdag 16 augustus a.s. staat weer een drietal voetbalwed strijden op het programma, te spe len op het sportterrein ,,De Saële" alhier. Aanvangende half drie komen de Duiveland B-junioren uit tegen de Colijnsplaatse junioren, mede om dat voor deze categoriën de compe titie aanvangt. Om vier uur daarop volgende komt Duiveland I in het veld met een oefenwedstrijd voor de competitie (die voor hen begint op 30 augustus a.s.) tegen O.F.B. I uit Ooltgensplaat. Vervolgens hoopt om kwart over zes Duiveland II binnen de lijnen te komen tegen O.F.B. II, eveneens met een oefenwedstrijd. Tijdens deze wedstrijd van Duive land II zal gebruik worden gemaakt van wisselspelers, zodat alle beschik bare leden in het veld zullen komen. Hopelijk' zal de weersgesteldheid gunstig zijn en het veld goed be speelbaar. bezoeken. Er wordt nü uitgezocht hoeveel kinderen leerplichtig zijn. Zoals bekend diénen de kinderen zes jaar en acht maanden oud te zijn voor ze leerplichtig worden. De kin deren van deze ouders die al eerder een lagere school in Uddel bezochten volgen de lessen normaal. Franse vliegtuigen botsten - Acht doden TOULOUSE, 13-8i Bij. een .botsing - tussen twee Franse Verkennings vliegtuigen, zijn acht.ménsen.om het leven gekomen. De toestellen vlogen in formatie laag over Gascogne, een streek in zuidwest-Frankrijk, toen een, waar schijnlijk als gevolg van een wind vlaag, een zwenking maakte en de andere machine raakte. De twee vliegtuigen stortten brandend neet- bij het dorp Aubiet. Het waren twee -motorige vliegtuigen van het type „Dassault 312", afkomstig van een basis bij Toulouse. De in totaal acht inzittende militairen kwamen om het leven. De „Pollux" weer in Oosterdok AMSTERDAM, 13-8. Het matrozen opleidingsgschip Pollux keert maan dagochtend 18 augustus op zijn lig plaats in het Oosterdok in Amster dam terug. Op de werf van de A.D. M. is de Pollux van nieuwe masten voorzien; de tuigage wordt aange bracht als het schip in het Ooster dok ligt. Grote bedrijfsschade bij Chevron in Pernis ROTTERDAM, 13-8. De Chevron raffinaderij in Pernis (Rotterdam) is door een brand in het centrale pomphuis volledig buiten gebruik gesteld. De directe schade is gering, naar schatting een half miljoen gulden, maar de bedrijfsschade zal aanmer kelijk zijn, naar raming twee en een kwart miljoen gulden voor iedere dag dat de raffinaderij buiten ge bruik is. Chevron-directeur James zei: „Misschien kunnen we over een week weer iets doen, maar het is de vraag of we dan op volle capaciteit al kunnen draaien". De afzet van de Chevron-produk- ten, onder meer benzine, zal normaal doorgaan uit de aanwezige voorra den. I Vergeet niet het safari-leeuwenpark I van deBeekse Bergen te bezoeken. Politie schoot op auto niet vluchters AMSTERDAM, 13-8. Twee schoten uit een politiepistool waren woens dagavond op het Damrak in Amster dam nodig om twee 17-jarige jon gens, die met hun auto voor de po litie vluchtten, tot staan te brengen. Tevoren hadden de knapen een po litieman. die hen in de Bcurssraat het wegrijden had willen belemme ren, en daartoe was ingestapt, uit de wagen getrapt. De agent (in burger) ontdekte in de Beursstraat een auto die op een verboden plaats geparkeerd stond. De wagen, waarin enkele leren jacks en een gummistok lagen, bleek in zeer slechte, staat tc verkeren. Om negen uur stapten twee jongens in en wilden wegrijden. De agent, die in de buurt was gebleven, legiti meerde zich en verzocht hen de wa gen te laten staan. Desondanks startte de bestuurder de motor, waarna de politie zijn pistool trok en instapte. Op.dat moment reed de wagen vol gas naar de Dam én ver volgens rechtsaf het Damrak óp. In middels was de agent door de ande re inzittende uit de auto getrapt. Op het Damrak probeerde een achtervolgende politiewagen de vlüchtelingeft vergeefs klem te rij den. Pas toen uit dé politiewagen een waarschuwingsschot en een ge richt schot waren afgevuurd, brach tén dé jongelui. hun wagen lot stil stand. Zaterdag 16 augustus Havenplein, 3 uur, optreden muziek korps Leger des Heils, Vlaardingen. Brouwershaven Sportterrein, sportdag jeugdleden A.S.V. „Brouwershaven". Renesse Ned. Herv. Kerk, 8 uur, concert mu ziekkorps Leger des Heils, Vlaardin gen. Advertentie. Exclusieve lederen geschenken en bureaugarnituren Advertentie Vier middelen in één tablet waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen! CM>HKt DAM 9 LENGKEEK LÉDER WAREN ZIERIKZEE HEERLEN, 13-S. Bij een verkeers ongeluk op' de Schelsberg in Heer len zijn drie personen om het leven gekomenE enpersonenqutobe stuurd door de 21 -jarige inej. JB. Slófstra uit Hoensbroek, raakte in een slip en kwam hierdoor in een frontale botsing met een andere per sonenauto, bestuurd door de 57-jari ge heer J. F. Gelissen (eveneens uit Hoensbroek). Beide bestuurders wa ren op slag dood. De 16-jarige broer Jan van het meisje overleed later in het ziekenhuis van Heerlen. Zij waren de. enige kinderen van het gezin. Een Duitse lifter die ook in hun uulo zat, xoerd licht gewond. Door de grote ravage moest hei verkeer verscheidene uren worden omgeleid. imiimiiiiiiMiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiimmii STEUNT de aktie Overdekt zwembad' Stort uw bijdrage op giro x. 137677 t.n.v. Zierikzeesche E E Nieuwsbode met vermelding E van het motto! Ook kasstor- E E tingen zijn welkom! HUIlllllllllllil.lllll.llllll.il. Wijnfeest te Zierikzee ZIERIKZEE, 13-8. Een exotisch sfeertje woensdagavond op het tra ditionele wijnfeest in de „Mondra- gon"-foyer, daar ditmaal „verre" kaondidates meedongen naar de ti tel Miss-tourist van de week. Eén van hen werd nummer één: de jeug dige mevr. R. Bcts-Medema, woon achtig cp de suikeronderneming „Mariënburg" in Suriname. Mevr. Bcts - oorspronkelijk af komstig uit Leeuwarden - logeert in een Zierikzees' hotel. Zij vertoeft een half jaar met verlof in Nederland en gaat alweer fluks (begin september) terug naar het Rijksdeel overzee. Mevr. Bots-Medema (een Audrey Hepburn-type, in een kleurig en knap gesneden broekpak), vertelde het een en ander over haar tweede vaderland, waar op de onderneming nog al wat tijd overblijft voor hob by's, want ginds - zo is het nu een maal - kan men nog gemakkelijk be schikken over huispersoneel. Zij doet veel aan vrij tekenen en schilderen, knutselt, naait en tennist, allemaal dingen die onder de tropenzon haar goed afgaan. Mevr. Bots maakte per korjaal verschillende tochten over de Marowijne en Commewijne, be langrijke rivieren in Suriname. Ze vond Zierikzee een fijne stad om te vertoeven. Enkele jaren geleden won zij het .,Miss-Bril"-schap, zodat het poseren haar vlot afging. Aanvankelijk liep het iels trager met de aanmeldingen, maar er ston den toch weldra twaalf kandidates voor de jury, w.o. een lerares uit Wenen, die wat over „wunderschö- nes Wien" vertelde en het op Schou- wen-Duiveland heerlijk bleek te vin den. Muziek en zang Voor het muzikale gedeelte van de avond zorgde het Trio Piet Daalhui- sen, terwijl de vokaliste Sylvia van der Molen de stemming in de goed bezochte zaal behoorlijk wist te ver hogen. De eerste drie prijswinnaressen kregen eep. ruiker bloemen en ge schenken uit handen van de „Miss- mster", terwijl de andere negen da mes bedacht werden met aardige troostprijzen. Woensdag a.s. vindt de grote finale plaats en moet de Miss-tourist 1969 uit de bus komen. Zij wordt gekozen uit de „missen" die de weektitels tot nu toe hebben veroverd. En dan is het weer voor een jaartje gebeurd. Bekentenis in moordzaak T",a!llf ka"dkl:l,c'i ASPEREN, 13-8. De echtgenoot vande vermoorde 48-jarige mevrouw C. V., de eveneens 48-jarige H. C. V. uit Asperen, heeft bekend zijn vrouw door wurging om het leven te heb ben gebracht. 'Tijdens een in Leerdam gehouden persconferentie deelde de officier van justitie, mr. F. H. von Meyen- feJdt, mede dat de man in de nacht van zondag op maandag met zijn vrouw woorden had gekregen over dc verzorging van de minder valide broer van de vrouw. Deze verzor ging eiste teveel van de vrouw en dat verdroot haar echtgenoot. Bij zender charmante, tweede werd dc 17-jarige Wassenaarse scholiere mej. Trudi van der Sluis, een spor tief en knap meisje, dat veel tennist cn zwemt. Zij logeert te Nieuwor- kerk. Een zeer charmante verschijning was ook de 21-jarige mej. M. Bosnia, tijdelijk op de camping ,,'t Torentje" te Haamstede en afkomstig uit Am sterdam, waar zij werkt als bank employé. Tegenover, de ..Miss-master" ver telden de dames hun verhaaltje, zo dat ook de jury zich op het punt van „personality" zich een duidelijker beeld kon vormen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2