Vocalisten formeren zich voor eindstrijd in Talentenfestival Twaalf doden bij familietwist f*TT W f De vlootschouw te Bruinisse Utrechts restaurant door brand verwoest OVERSPANNEN ARBEIDSMARKT ONZE PUZZELRUBRIEK H<-utgro<-|j<-ii gcstraiiil in lie halve finale - hel E, 8-8. De halve finale van het talenten-festival „Ontdek de gisteren (donderdag)avond de elf kandidaten over het voetlicht m in het C.T.V.-gebouw, die met succes de twee eerder gehou- len waren gepasseerd. Veie honderden waren gekomen om de j van het geselecteerde jonge talent te beluisteren en natuurlijk optreden van de befaamde groep Ekseption. later op de avond. Zoals te verwachten was werd de halve finale een avond van vreugde voor de deelnemers die door de jury werden aangewezen voor de finale (donderdag 14 augustus), al moest uiteraard een groot gedeelte van het deelnemende jonge talent een teleur stelling incasseren en deze halve fi nale ervaren dat de nummers die de hoogste commerciële ogen wisten te gooien zich van een plaatsje in de finale wisten te verzekenren. Het was overigens ai de eerste avond duidelijk geworden dat vooral de individuele zangnummers het tij - dens dit festival ver zouden brengen en dat de groepen en orkestjes, die zich in de strijd wierpen het, gelet ook op de commerciële kant van de zaak, in de slotfase ongetwijfeld zwaar zouden krijgen. Het werd dus vooral een sprint van jong vocaal talent: stemmen van jonge mensen die al kunnen bogen op ervaring in talentenjachten elders en die onge twijfeld ook wel wat beloven. Een instrumentaal nummer behaal de de voorlopige eindstreep: de or ganist Maarten Brujjnes, die weer begeleid door drummer Henk Sinke -beiden uit Zierikzec - opnieuw voortreffelijk voor de dag kwam en door de jury werd aangewezen voor deelname aan de finale. De. jury, onderleiding van de heer A. Postema, programma-leider van N.V. Phonogram, was voor de halve finale versterkt met de heer T. Schifferstein van de TROS-televisie en bestond verder uit de orkestlei der-pianist en arrangeur Harry van Hooft, Muziek Parada-redakteur Ben Vreeburg en de verslaggever van dit blad. De heer Bruijnes plaatste zich dus als enige instrumentalist in de finale een finale die verder uitsluitend vo caal talent heeft opgeleverd. Als „man alleen" zal Alex van Voorden uit Rotterdam in de finale de strijd aanbinden met drie zangeresjes: Ani ta Meijer (winnares Ruteck's festi val 1968), Marga van Neoordt en Jo- sette Goddard. Uiteraard bracht dze uitslag enige teleurstelling in het kamp van de in strumentale en vocale groepen, die zich geconfroteei'd zagen met het (commerciële) perspectief dat het zingende talent deze avond wist te openen. Een aantal deelnemers werd aan de piano begeleid door Harry Van Hooff en rytmisch door Henk Sinke. De uitslag werd bekend gemaakt door de heer Postema, waarna mevr. W. Meerman-Weltevreden, de orga nisatrice van het festival, aan alle deelnemers een platenbon overhan digde. De Zierikzêese groep Pink Ele phant - en ook de Dimples - hadden het moeilijk zich in dit vocaal-com merciële milieu te handhaven, maar wisten zich in ieder geval gesteund door een ook nu weer enthousiaste zaal. Ekseption speelde na de be kendmaking van de uitslagen, afge wisseld door Pink Elephant. Bar „Old Dutch" en snackbar „In de ver gulden Neptunus" zorgden er voor dat er tussen de bedrijven door kon worden gegeten en gedronken. Donderdagavond dus de finale, waarbij de TROS-t.v. opnamen zal maken voor latere uitzending. Als extra attractie wordt aangekondigd het optreden van Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick and Tich. Anita Meijer. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) Maarten Bruijnes. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) Feestvierders lieten spoor van vernielingen na DEN' HAAG, 7-8. Dc politie heeft op de Scheveningse boulevard een auto aangehouden met zes mannen en een vrouw. De inzittenden van de wagen, al len Hagenaars, waren enigszins on der invloed. De zes mannen, in leef tijd variërend van 20 tot 29 jaar, en de vrouw, 22 jaar oud, waren na een feestje in de Newtonstraat dat tot in de vroege morgenuren geduurd had, in twee auto's naar Scheveningen gereden. Onderweg lieten ze een spoor van vernielingen achter. In Scheveningen reden zij twee auto's total loss en beschadigden zij een nog onbekend aantal andere ge parkeerd staande wagens. Voorts raakten zij met hun wagens een lichtmast en een verkeersgeleider. Op de boulevard hielden zij een ra cepartij. Na een van de aanrijdingen weigerde een van de twee auto's dienst. Het voertuig werd achterge laten en de inzittenden stapten over in de andere auto, waarmee zij ten slotte op de boulevard werden aan gehouden. TIANQUINSALCO (Mexico), 7-8. Ruim honderd militairen en politie agenten zijn donderdag op jacht ge gaan naar veertien mannen uil een gezin, die in de Mexicaanse plaats Tianquilsalco twaalf leden van een ander gezin met automatische wa pens hebben doodgeschoten. Zij wa ren het huis van hun slachtoffers binnengedrongen om een vete uit te vechten. De familie lag echter nog te bed en vormde een gemakkelijk doel wit voor de schutters, die na hun daad naar de bergen zijn gevlucht. DEN HAAG. Op de vliegbasis Soesterberg zijn de eerste twee MC Donnell Douglas „Phantom"-straal- jagers aangekomen voor het daar ge stationeerde 32 tactisch jachtvlieg- Elftal van „De Wielewaal" winnaar camping-voetbal toernooi Zanger Alex aan Voorden (rechts) en hegeleider pianist Harry van Hooff. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). -I «jÉ p pp - l J, Uitslag prijzen gepavoiseerde vissersvaartuigen m$m. De uitslag van de jury voor de ge- Bru 45, fa. Joh. de Koning, 320 BURGH, 7-8. Het elftal van cam ping „De Wielewaal" is winnaar ge worden van het camping-voetbal toernooi, georganiseerd door de S.v. D.F.S. te Burgh. Pas in de verlenging van tweemaal 10 minuten (eindstand was 3-3) kon „De Wielewaal" de ge- legenheidsplceg van D.F.S. op de knieën krijgen. D.F.S. opende de score door N. v. d. Graaf, waarop Dielese (D.F.C.) ge lijk maakte (1-1). Opnieuw schoot N. v. d. Graaf raak (2-1), waarna het rusten geblazen werd. Een blunder in de D.F.S.-achterhoede bood Kop- pelaer (Merwesteijn) een prachtkans, die hij gretig benutte (2-2). Uit een pass van Jan v. d. Klooster gaf Theó Wessels D.F.S. weer een voorsprong (3-3), waarna Kooman (W.I.K.) de bal van een D.F.S.-er ten geschenke kreeg en in het net deponeerde (3-3). In de verlenging schoot Dielese kei hard in (3-4), waarna Koppelaar tweemaal het net vond. Eindstand werd dus 3-6. Cp het erepodium dankte D.F.S.- voorzitter, de heer D. Mooij, een ieder dit aan dit toernooi had deel genomen, speciaal de campinghou ders. Ook de heer Th. Wessels sr. werd dank gebracht voor het aan bieden van vaantjes voor de elftal len. Burgemeester Everwijn dankte de S.v. D.F.S. voor de perfecte organi satie en bood de aanvoerders der deelnemende elftallen een plaquette aan. De vier scheidsrechters, t.w. N. Speelman (30 jaar actief), M. Krijger, A. de Bilde en K. Bauman, ontvin gen elk een attentie. Dat „De Wielewaal" won, was vol gens burgemeester Everwijn geen wonder, want dit elftal kon de ge hele dag rusten, terwijl de D.F.S.-ers moesten werken. D.F.S. ontving als tweede een beker, aangeboden door de firma A. L. Bakker te Burgh én èen tafelvlag van de gemeente. Aan voerder A. v. d. Weel (D.F.S.ji van „De Wielewaal" mocht van de bur gemeester en beker (Heinekens) in ontvangst nemen én de gemeente- vlag in tafelmodel. En tot slot ver dween de grote camping-cup, aange boden door V.V.V. Burgh-Haamstede en de Middenstandsvereniging te Burgh-Haamstede in de veilige ar men van aanvoerder v. d. Weel. Te voren had burgemeester Everwijn er een fles champagne in gegoten, die zijn weg naar de kampioenskelen snel vond. Tot slot dankte de heer Mooij ook het organiserend comité, met de heer P. van Aarsen als wedstrijdleider, bijgestaan door de heren M. Bakker, L. Verhage en J. v. d. Zande. EKSEPTION trekpleister van de halve finale. UTRECHT. 7-8. Omstreeks kwart voor twaalf donderdagavond is een felle brand uitgebroken in het Chi nese restaurant „Azië" op het Utrechtse Vredenburg. De brandweer rukte met groot materieel uit. De uitslaande brand is vermoede lijk achterin de benedenverdieping (bij de keuken) van het kapitale uit drie etages bestaande pand midden in de Utrechtse binnenstad ontstaan. De vlammen sloegen als gevolg van de vele brandbare elementen (onder meer houten vloeren en houten balk lagen) zo snel om zich heen, dat het hele gebouw binnen enkele minuten in lichterlaaie stond. De eigenaar van het pand is de 79- jarige -T. Raman uit De Bilt, de voor malige exploitant van het in Utrecht eertijds bekende Old Dutch-cabaret. Sinds drie jaar is de benedenvei'die- ping verhuurd aan een Chinese res taurateur, die er een Chinees restau rant heeft gevestigd. Er waren tot half tien bezoekers geweest. De heer Raman kon geen schatting geven van de schade, maar deelde wel mee dat het pand voor circa f 300.000 is verzekerd. De tweede en derde verdieping van het gebouw worden gebruikt als kantoorruimtes. De inboedel is grotendeels verloren gegaan. Bij de brand is een kelner van het slechts door een smal straatje ge scheiden café-restaurant Noord-Bra bant gewond geraakt. Hij ontdekte, dat één der jalouzieën van het res taurant reeds door overgewaaide vonken vlam had gevat. Bij het ver wijderen van het brandende scherm liep de man een hoofdwond op. Hij is in het St. Antoniusziekenhuis op genomen Galadiner voor A pollo-aslronauten WASHINGTON, 7-8. Vüftienhon- derd. mensen zullen a.s. woensdag aanzitten aan een groot galadiner, dat president Nixon aan de drie as tronauten van de Apollo-11 heeft aangeboden. Aanwezig zullen zijn o.a de gouverneurs van de vijftig Ame rikaanse staten, diplomaten en pio niers van de luchtvaart, zoals Char les Lindbergh en Jack Benny. Ook de oud-presidenten Truman en John son zijn uitgenodigd, maar beiden zullen niet komen. De eerste niet met het oog op zijn gezondheidstoestand, de tweede niet omdat zijn echtgenote niet aanwezig kan zijn. Ook Jacque line Onassis, de weduwe van presi dent Kennedy zal verstek laten gaan. Het diner zal worden gegeven in het „Century Plaza Hotel" omdat het Witte Huis te klein is om zoveel mensen ie ontvangen. De uitslag van de jury voor de ge pavoiseerde vaartuigen, die deelna men aan de vlootschouw op 2 aug. (tijdens de mosselfeesten) te Bruinis se, is als volgt: le prijs Bru 19, fa. Gebr. de Kei zer, 460 punten; 2. Bru 23, fa. Gebr. Jumelet Iz„ 425 pnt.; 3. Bru 8, fa. J. en M. Padmos, 410 pnt.; 4. Bru 4, M. Verspoor, 390 pnt.; 5. Bru 26, fa. J. de Ronde, 385 pnt.; 6. Bru 42, Joh. Ju melet Sz., 380 pnt.; 7. Bru 17, fa. Van den Berge en de Koning, 375 pnt.; 8. Z.Z. 4, fa. Gebrs. W. K. Schot, Zie- rikzee, 370 pnt.; 9. Bru 50, fa. L .de Waal-Padmos, 365 pnt.; 10. Bru 24, fa. Hoogerheide-Elenbaas, 365 pnt.; 11. Bru 6, fa. D. van den Bex-g en Zn., 360 pnt.; 12. Bx^u 14. fa. C. Otte en Zonen. 360 pnt.; 13. Z.Z. 16, W. K. Schot B.Wz., Zierikzee, 360 pnt.; 14. Bru 20, fa. Gebr. Muller, 355 pnt.; 15. Bru 43, Anth. Jumelet Sz., 350 pnt.; 16. Bxoi 9, L. de Waal Johz., 345 pnt.; 17. Bru 68, fa. Gebrs. Okkerse Jz., 335 pnt.; 18. Bru 10, fa. A. M. Jumelet, 335 pnt.; 19. Bru 27, fa. Gebrs. de Ronde Dz., 330 pnt.; 20. AMSTERDAM, 7-8. In de afgelo pen maand juli gaf de ai'beidsmarkt in Amsterdam een ovex-spannen beeld. Het totaal aantal benodigde arbeidskrachten „werd door het ge westelijk arbeidsbux-eau geschat op minimaal 15.000 mannen en vrouwen. Vooral in de metaalnijverheid, horen ca en de bouw kwam men manne lijke arbeidskx-achten tekort. De aan- vx'agen beliepen resp. 3164, 509 en 540. Daartegenover stond een aanbod van 249, 70 en 165. Het Amstei-damse bedx'ijfsleven heeft een gx-ote behoefte aan vrou welijk kantoorpersone'ell In juli was er een vraag naar 1075 ai'beidskx*ach- ten in deze sector. Er was slechts een aanbod van 190. Vakanliekx-achten zijn ook nog steeds in tx-ek. Het gewestelijke ar beidsbureau kon aan de vx-aag slechts ten dele voldoen: 698 jongens en 252 meisjes werden geplaatst, terwijl men er in lotaal 1.500 vroeg. Nu toch een beetje zomex-malaise in ónze puzzelrubriek, maar na zoveel warmte is dat wel een beetje te be- gx'ijpen. Hulde daax-om aan degenen, die toch de moed opbx-achten aan het piekeren te slaan. De eerste px-ijs is bestemd voor: De heer J. D. BINNENDIJK H. van Naaldwijkstraat 7 Naaldwijk De tweede prijs gaat naar: Mevouw M. M. VAN DOP-VERMEER Nieuwstraat 61 Oude Tonge Mogen wij één der vox-ige prijswin- naressen: Mej. W. P. Wandel verzoe ken ons haar nauwkeurig adres op te geven? Een'aan haar verstuurde px-ijs kwam onbestelbaar terug. De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. wintex-gx*oen; 10. Rijn; 11. epiek; 12. lus; 14. L.O.; 15. T.T.; 17. ent; 18. He 19. ka; 21. su bliem; 24. x-agtime; 27. pi; 28. leges; 30. larie; 31. BM; 32. oer; 34. meta; 35. adie; 36. rem; 37. Oran; 39. Lek; 40. dag; 41. mare; 42. gal; 44. reder; 46. boa; 47. zedig; 48. garde; 50. bed; 51. stx-am; 55. les; 57. Amor; 59. dor; 60. dit; 62. Leda; 64. val; 65. Saba; 66. edik; 68. lei; 69. on; 70. vadem; 71. Mai*at; 73. er; 74. schemer; 77. sox"dino; 79. o.i.; 80. P.R.; 81. mee; 83 L.W.; 84. es; 85. K.M.A.; 87. Polen; 89. eer; 91. ondoelmatig. Verticaal: 1. wij; 2. intiem; 3. te; 4. Epe; 5. x-ing; 6 .get.; 7. R.-K.; 8. elegie; 9. nu; 10. rob; 13. ski; 14. luier 16. tegel; 18. haxüg; 20. amber; 21. spoor; 22. 11.; 23. meter; 24. radar; 25. te; 26. emmer; 29. sake; 30. lade; 33. x-agebol; 36. raadsel; 38. nader; 41. mox-el; 43. lid; 45. dar; 46. bal; 49. Davos; 51. sober; 52. tram; 53 .adem; 54. Midas; 56. Caii'o; 58. manco; 59. dader; 61. Tirol; 63. Deens; 65. sam pan; 67. kax-wei; 70. v.e.; 72. td.; 75. hik; 76. yell; 78. Ier; 81. moe; 82. Eem 86. M.O.; 87. Po; 88. na; 90. eg. De nieuwe puzzel Bru 45, fa. Joh. de Koning, 320 pnt.; 21. W.R. 103, fa. Gebr. Kik Gz., 320 pnt.; 22. Bru 11, fa. D. en J. de Ko ning, 310 pnt.; 23. Bru 3, H. Schot (fa. Jumelet-Vijvex-berg), 310 pnt.; 24. Bru 39, fa. H. en C. Jumelet, 305 pnt.; 25. Bx-u 1, fa. Otte en Olx-ee, 300 pnt.; 26. Bru 90, Gebrs. de Waal Stz., 300 pnt.; 27. Bru 25, Joh. de Waal- Otte, 290 pnt.; 28. Bru 62, fa. D. en J. de Koning, 290 pnt.; 29. Bru 34, fa. van Kooten-Otte en Jumelet, 260 pnt. 30. Bru 5, fa. Joh. de Waal-Jumelet, 260 punten. De prijzen zullen zatex-dagmox-gen worden uitgereikt. Kano's en jachten: Sim, eerste prijs; Zodiac, tweede px'ijs. AMSTERDAM. De 76-jarige G. Bloothoofd is overleden, nadat hij in zijn huis van de trap was gevallen. De man was na thuiskomst in het trappox-taal gaan slapen. Beslag gelegd op het vermogen van oud-koning Saoed BEIROET, 7-8. Koning Fcisal van Saocdi-Arabië heeft beslag gelegd op het gehele, onschatbaar grote vermo gen van zjjn op 23 februari j.l. in Athene overleden broer, oud-koning Saoed. Feisal heeft in 1964 zijn broer af gezet. Dit is donderdag bex-icht door het weekblad „As-Sayyad" in Bei- ï'oet. De vier zonen van de overleden Arabische monarch kunnen derhalve de erfenis niet in ontvangst nemen. Van deze zoons zijn er drie weer naar Saoedi-Ax-abië teruggekeerd, al leen prins Khalid woont nog in het buitenland. Volgens het Libanese blad zou van Beiroet uit een verzegelde kist met alle documenten en andere bewijs stukken over de omvang van het vermogen van Saoed per vliegtuig naar de Saoedi-Ax'abische residentie ï'aad zijn overgebracht, waar hij na mens koning Feisal in ontvangst is genomen. De nieuwe puzzel luidt als volgt:- Horizontaal: 1. muziekinstrument;! 7. opzettelijke beschadiging van ma-| chines enz.; 13. aandeel in een lote-| rij14. kaartspel; 16. kikvorsachtig' dier; 17. titel (afk.); 18. enigszins lu xueus ingex'icht café; 20. modegek; 21. vexmogend; 23. voox-zetsel; 24. schijnbaar gewelf boven de aax-d- vlakte; 26. symptoom; 28. schoor- steenzwart; 29. soort aap; 30. het wex-pen van kruis of munt vóór de aanvang v.e. voetbalwedstxdjd; 31. zwaarlijvig; 33 .insekt; 35. pex'soon- lijk voornaamwooi'd; 37. lijst v.h. aangeworven scheepsvolk; 38. belem mering (figuurlijk); 40. doortochtgeld 41. muzieknoot; 42. gewx-ichtsholte; 44. bouwmateriaal; 46. veel tussen ruimte hebbende; 47. teken v. d. die renriem; 48. plechtige verklaring; 49. stof; 50. lidwoox-d; 51. zoogdier; 53. aanvullingsarsenaal; 56. boom; 58. de onbekende (afk. Latijn); 59. stoot; 61. grappenmaker; 62. meisjesspeelgoed; 64. chemisch symbool; 65. lengtemaat 67. vertrouwèlijk; 69. stekelhuidig dier; 70. leren zweep uit één stuk; 71. wereldlijke priester van de Rus sische Kerk; 72. door vex'dichting zichtbaar geworden waterdamp; 74. stengel v.e. plant; 76. geluid van de ezel: 78. duivenhok; 79. afgemat; 81. alvorens; 82. volksnaam van de kauw 83. grond bij een boerderij; 85. ncer- Islag in de vorm van korrels; 87. pro- jëctieplaatje; 88. adviseur; 89. gelief koosde spijs dei- Italianen. Verticaal: 1. eetbax'e zeeslak 2. oude lap; 3. bekend spoxievenement (afk.); 4. titel der kaliefen; 5. voox'- zetsel; 6. roem, eer; 7. ondex'deel v.e. tennispartij8. paai'deslee; 9. guitig; 10. Amsterdams peil (afk.); 11. ope ning; 12. mannelijk bex-oep; 15. de ge zamenlijke ministers; 18. hersteld; 19. opstandeling; 21. appelsoort; 22. vaat werk met hengsel; 24. tuinhaag; 25. lang, dun en smal stuk hout; 26. ai*m v.e. boom; 27. gevangenis (Bargoens); 32. hemellichaam; 34. roofdier; 36. boek dat de openbax-ingen van Mo hammed behelst; 38. ax-gument; 39. drijvende, stuwende kracht (figuur lijk); 41. liturgisch hoofddeksel; 43. omslag voor papiei-en; 44. slaapplaats 45. vochtig; 46. grasland; 51. bloem; 52. de handeling van bieden; 54. soort vlinder; 55. gezichtsox-gaan; 57. vogel; 59. ovaalvoi-mig verf plankje; 60. on deugende jongen; 62. loopbaan voor paarden in het circus; 63. specerij; 65. meertje met helder water; 66. dwaas; 67. wandversiering68. klein besteend rijshoofd bij zeeweringen; 73. onsmakelijk; 75. echtgenoot; 77. soort papegaai; 79. Engels eiland; 80. rivier in Utx-echt; 82. deel van de on- dei-kaak bij de mens; 84. muzieknoot 85 uitroep; 86. schuif bak; 87. muziek noot. Geheel ongegrond is de angst van vele automobilisten voor een onweer. De inzittenden van een gesloten wagen kan niets gebeuren, zelfs wanneer de bliksem inslaat. De elektrische energie wordt via de buitenwand van het voertuig naar de grond geleid, zodat het inwendige van de auto als een zogenaamde „kooi van Faraday" werkt, die de mensen tegen stroom schok ken van de allerhoogste spanning beschermt. .Om dit te bewijzen, geleidden wetenschapsmensen in het Siemens-hoogspannings-proefstation in West- Berlijn elektrische energie met het geweld van een bliksem (met rond twee miljoen Volt spanning) op een personenwagen (onze foto). Zowel de in de auto zittende personen als ook hel voertuig zelf bleven ongedeerd. Toch raden experts automobilisten, die zich op de grote weg buiten de bebouwde kom bevinden aan, hun wagen te stoppen. De inslag van een bliksem kan namelijk tot gevaarlijke schrikreacties leiden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4