LEEUWENPARK BEEIBE BERGEN AGENDA De kabelbaansluiting van het Haringvliet Zierikzee zorgde voor hartelijke ontvangst van Henry Dummf STREEKNIEUWS Opnieuw vuurgevechten aan Suez-kanaal Mislukte vluchtpoging naar het Westen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 augustus 1969 Nr. 2Ü247 Vergeet niet na deze opwindendste safari van uw leven het ontspannings-paradijs Vrijdag 8 augustus Scharendjjke Hervormd Verenigingsgebouw, 7-8 uur, bibliotheek. Muziektent, concert, na afloop lam pionoptocht. Zaterdag 9 augustus Zierikzee Amateur-wielerronde, start 2.30 uur, Calandweg. Ouwerkerk 8 uur, concert nabij de caissons, 9 uur, lampionoptocht, 9.30 uur, kamp vuur nabij de caissons en gondel vaart in de kreken. Dinsdag 12 augustus Zierikzee Grote Kerk, 8 uur, orgelbespeling Dirk Jansz. Zwart. Woensdag 13 augustus Zierikzee „Mondragon", 9 uur, wijnfeest-ver kiezing van Miss-Toerist. Haamstede Hotel Bom, 2 uur, start excursie „De boer op". Donderdag 14 augustus Zierikzee C.T.V.-gebouw, Zuidhoek, 8 uur, Ta lenten-festival „Ontdek de Ster", finale, met medewerking van Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick and Tich. Vrijdag 15 augustus Ouwerkerk Dorpshuis, gezellige avond, georgani seerd door de V.V.V. Ouwerkerk. slot, by wijze van avondoverden king, een praatje met een Nederland se arts, die in Kenia werkzaam is en wiens ziekenhuis profiteerde van de kerkelijke actie „Kom over de Brug". MAANDAG 11 AUGUSTUS. NED. 1. In de vooravond herhaalt de KRO de avonturen van Piriokkio, zoals die in het vorig seizoen in de kinderprogramma's werden uitge zonden. Na het journaal de Duitse produktie „Joods leven in Europa", waarin het leven, van de Joden in verschillende landen van Europa on der de loep wordt genomen. Er zijn vele aanpassingsproblemen ook op religieus gebied. Daarna voor de jazzliefhebbers een optreden van de beroemde negerzangeres Ella Fitzge rald, samen met het orkest van Duke Ellington. Ook het laatste deel van het programma komt uit Amerika. Het is „Politie New York". De heren Corso en Ward zitten een jeugdben de achter de broek, die oude men sen lastig valt. NED. II. „Scala" komt met de vas te rubrieken, waarna de VARA ver der gaat met „Coronationstreet". Het journaal wordt gevolgd door „De Shadoks en de Gibis". Met de muziek mee, komt vanuit de Junushof in Wageningen, waar amateur orkesten strijden om de Cor Steyn-trofee. Het VARA-dansorkest speelt en solisten zijn vader en zoon Johnny en Adri- aan Hoes, de Zangeres zonder Naam, de evenwichtskunstenaars Les Ri- cards en de bariton Marco Bakker. De hoofdfilm is een vermaarde mu sical uit de dertiger jaren „Follow the Fleet", waarin het filmpaar Gin ger Rogers en Fred Astaire. Verdere medespelenden o.a. Lucille Ball, Bet ty Grable en Randolph Scott. ZONDAG 10 AUGUSTUS. NED. I: 15.30 Nieuws; 15.32 Week- journaal; 15.55 Verkeersinformatie; 16.00 Wielrennen; 17.00 Kerkdienst; 18.55 Pluimpje; 19.00 Woord voor woord; 19.05 Zingend geloven; 19.30 Studio Sport; 20.30 Nieuws; 20.35 Aida; 23.05 Journaal. NED. II: 18.55 Pluimpje; 19.00 Nieuws; 19.05 De uitdaging van de Alpamayo19.55 Nederlands Kerk muziek Ensemble; 20.05 Dansen uit het Donaugebied; 20.35 Schuld en boete; 22.50 Dokter Bout in Kenya; 22.55 Journaal. MAANDAG 11 AUGUSTUS. NED. I: 1S.50 Pluimpje; 19.00 Nieuws; 19.07 Pinokkio; 20.00 Jour naal; 20.20 Joods leven in Europa; 21.05 Ella Fitzgerald; 21.55 Politie in New York; 22.20 JPauze; 22.25 Jour naal. NED. II: 18.50 Pluimpje; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Coronation street; 20.00 Journaal; 20.20 De Sha doks en de Gibis; 20.22 Met de mu ziek mee; 21.05 Follow the fleet; 22.25 Journaal. De foto's tonen de aanbiedingen van de presentjes aan boord. De gasten waren duidelijk verrast met de geschenkjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). HELLEVOETSLUIS, 7-8. Hoewel pas in het vroege voorjaar het Ha ringvliet ten noorden van de afwa- teringssluis met behulp van een ka belbaan zal worden gedicht, zijn de voorbereidingen daartoe in volle gang. De drie pijlers van de kabelbaan en de bijbehorende installaties op het vaste land bij Hellevoetsluis en op de sluis zijn reeds verrezen. Op het ogenblik is men bezig de tweede kabel voor de kabelbaan op zijn plaats te krijgen, de eerste hangt reeds met grote bogen tussen de pij lers. Nadat maandag j.l. de ruim 1600 meter lange, 9,2 centimeter dikke ka bel, die ruim 47 kilogram per meter weegt, per trein uit Frankrijk in ons land was aangekomen en maandag avond ter plaatse arriveerde, is men donderdagochtend vroeg begonnen een verbinding ermee tussen de af- wateringssluis en het vasteland bij Hellevoetsluis tot stand te brengen. Man liet zijn vrouw bijna verdrinken CATANIA, Sicilië, 1-8. De politie van Catania heeft de 31-jarige Sici- liaan Antonio Giuffrida gearresteerd op beschuldiging dat hij getracht zou hebben zijn vrouw te verdrinken. Hij had beloofd haar te zullen leren zwemmen, maar op enige afstand van het strand liet hij haar alleen spartelend in het water achter. Haar dochtertje van acht jaar, die een zwemvest droeg, wist de vrouw drij vende te houden tot hulp kwam op dagen. SAFARI tussen Hilvarenbeek en Tilburg Speciale gasten aan l>ooril van Roode kruis-schip met muziek aan de haven ontvangen BURGII HAAMSTEDE Bromfiets-slopers De rijkspolitie vraagt dringend om de medewerking van het publiek om meer inzicht te krijgen in de prak tijken van de jongelui die zich bezig houden met het slopen van brom fietsen. Neergezette brommers waar dan ook, worden meegenomen en van de vitaalste delen ontdaan. Zo werd een dezer dagen een nieuwe Tomos gevonden, waar alleen nog maar het frame en het achterwiel van over was. De resten werden gevonden in de Moerweg. Ook andere jongelui, waaronder twee uit Burgh kwamen aangifte doen van het stelen van di verse onderdelen van hun brommers. Vorig jaar gebeurde ook iets derge lijks, cloch toen kwam de politie de daders op het spoor en vond een ar senaal van onderdelen in hun tent. OUWERKERK Concert en lampionoptocht In de agenda in de krant van gis teren werd vermeld dat het aange kondigde concert gevolgd dooor een lampionoptocht heden (vrijdag)avond zou zijn. Dit is niet juist: het concert vindt morgen (zaterdag) plaats, 8 uur bij de caissons, gevolgd door lampi onoptocht en aansluitend kampvuur en gondelvaart in de kreken. DUIVELAND „Even naar Rotterdam „Even' 'naar Rotterdam is voor be woners van Schouwen-Duiveland (vooral het oostelijk deel) door de aanleg vary de Heinenoordtunnel werkelijkheid geworden. Want niet alleen, dat men geen wachttijden meer kent voor de Barendrechtse brug, maar de wegen van de tunnel af naar het Zuidplein (metro) via de zg. Vaanweg betekenen een aanmer kelijke verkorting. De sneldienst van de R.T.M. doet er een uur en zes mi nuten over; een partikuliere auto uiteraard nog korter. EDE. In Ede zijn tot nu toe vier winkeliers gedupeerd door de Duit ser die hier, als elders in het alnd, valse bankbiljetten van 50 mark in omloop heeft gebracht. t Mosselkoningin t naar Eindhoven BRU1NISSE, S-S. De Bruinis- J ser mosselfeesten hebben een aardig propagandastaartje ge- kregen. Mosselkoningin Lenie i Jumelet gaat namelijk vrijdag i 8 augustus haar opwachting maken in Eindhoven, daartoe i uitgenodigd door de plaatselij- J ke V.V.V. aldaar. Zij zal in i Eindhoven door de plaatselijke i V.V.V.-directeur worden ver- welkomd en zij zal dan aan i deze functionaris de eerste i mosselen aanbieden. Vervol- i gens wordt per rijtuigjenaar i de stadsschouwburg gereden, f waar de directeur van de i schouwburg aan 200 genodig- 4 den een mosselmaaltijd zal i aanbieden. De Bruse mossel- i koningin zal daarbij als gaste i aanzitten, terwijl ook leden van 4 V.V.V. en de vissersvereniging 4 de reis zullen meemaken. TE LAVIV, 7-8. Donderdag '/ün over het Suez-kanaal opnieuw scho ten gewisseld tussen Egyptenaren en Israëliërs. Israël spreekt van een duel met automatische wapens in het gebied van de Bittermeren. Daarbü werden twee Israëlische soldaten licht gewond. Een militaire woordvoerder in Cai ro verklaarde dat in het begin van de middag gedurende een uur een artillerieduel was geleverd in de zuidelijke sector van het Suez-kanaal tot aan Kabrit, dat bij de Bitterme ren ligt. De beschietingen volgden op sporadisch artillerievuur over en weer, dat woensdagavond begon en tot donderdagochtend vroeg voort duurde. De Egyptische woordvoerder sprak niet over verliezen. DIPO, DE DONKERE DWERG 5. Voorzichtig liet Aram zijn gast wat wijn drinken. Het scheen de kleine man goed te doen, want na een tijdje ging hij rechtop zitten en zei beschaamd: „Wat moet ge wel denken van Dipo?" Aram lachte hem geruststellend toe. „Maak u niet bezorgd", sprak hij, „ik kan me begrijpen dat de verre reis u vermoeid heeft! Wellicht fs het beter dat ge eerst wat uitrust en dat wij morgen praten over het doel van uw komst!" De dwerg sprong op en stak verontwaar digd zijn handen in de lucht. Opeens werd Aram's aandacht getrokken door een vreemd gevormde ring met een bloedrode steen, die aan de wijsvinger van zijn rechterhand prijkte. „Dipo wil niet vermoeid zijn!" begon het kereltje opge wonden. „Dipo wil...." Maar weer werd de uilputting hem te machtig en hij 'moest haastig weer gaan zitten. En hoewel Aram brandde van nieuws gierigheid om iets meer over zijn zonder linge bezoeker te weten te komen, sprak hij zeer beslist: „Geen sprake van! Ik zal u naar de gastvertrekken begeleiden en u wat eten laten brengen! Morgen praen wij verder!" En met een dankbare blik en een diepe zucht liet de dwerg zich zonder ver der tegenstribbelen meevoeren. Een goed idee voor morgen ZIERIKZEE, 8-8. Onder de vele toeristen die Zierikzee dagelijks be zoeken, waren gisteren zeer speciale gasten. Het Rode Kruis hospitaal- schip „J. Henry Dunant" had in de Nieuwe Haven ligplaats gekozen en dat was voor de Zierikzeese afdeling van het Rode Kruis aanleiding om deze bijzondere gasten 's avonds een gevarieerd programma aan te bieden Het draaiorgel „Neptunus" was om half zeven reeds aanwezig om de juiste stemming te brengen. De Ko ninklijke Harmonie „Kunst en Eer" gaf een populair concert, terwijl het Ned. Herv. Kerkkoor te Haamstede onder leiding van de heer J. Schouls, enkele liederen ten gehore bracht. Bovendien werden de gasten aller lei presentjes aangeboden. Helpsters van het Rode Kruis-korps Zierikzee reikten ansichtkaarten uit van Zie rikzee en waren bovendien behulp zaam bij het schrijven ervan. De V.V.V.-hostess verstrekte informatie over Zierikzee en omgeving door middel van folders en kaartjes. De afdeling Westhoek van het Ro de Kruis had in samenwerking met het Hervormd Kerkkoor van Haam stede een fruitbakje samengesteld, terwijl de Soroptimistdub voor ieder aan boord een blikje Zeeuwse boter- babbelaars had. De Koninklijke „Zeelandia" fabriek had voor iedere vrouwelijke gast een knijpbeursje met zakdoekjes en voor iedere man een zaklantaarn. Onder tussen was het aan boord gezellig druk. Vele familieleden en kennissen hadden bovendien het afmeren van de boot in Zierikzee aangegrepen de patiënten te komen bezoeken. De dagsluiting werd verzorgd door ds. J. B. Assendorp, Ned. Herv. predi kant te Zierikzee. De ruim 7U gasten waren afkonï= stig van de Rode Kruisafdeling Rot terdam. De vaartocht voerde van Rotterdam via Dinteloord, Terneu- zen, Veere naar Zierikzee. Vrijdag (vandaag) zou het schip weer ver trekken en via Vlaardingen weer in de thuishaven Rotterdam arriveren. Jeugdbende opgerold EINDHOVEN. 7-8. De gemeente politie van Eindhoven heeft een jeugdbende opgerold. Zeven jongens in de leeftijd van 14 tot 17 jaar zijn aangehouden in een gestolen wagen die thuishoorde in een bungalow in Leende waar ook een inbraak was gepleegd. Het bleek een goede vangst. Bij het onderzoek kwam de politie tot ne gentien gevallen van inbraak, dief stallen en joyriding. In baar geld was voor f 1000 ge stolen. aan goederen zoals radio's, sigaretten e.d. werd voor enkele dui zenden guldens teruggevonden. Het geld is echter verdwenen. Echtpaar omgekomen bij verkeersongeval OMMEN, 7-8. Een 72-jarige brom fietsberijder en zijn 73-jarige echt genote die achterop zat zijn om het leven gekomen toen zij in Ommen vanaf de Woesteweg de voorrangs- weg Balkerweg opreed en door een personenauto werden gegrepen. Bei de slachtoffers overleden ter plaatse. Het was het echtpaar R. Groen- Brinkman uit Vinkenburt (gemeente Ommen). Boer begraaft kadaver en vindt een Noorman GLASGOW, 7-8. Een boer die on langs op een eiland aan de Schotse kust het kadaver van een koe wilde begraven ontdekte dat het graf al bezet was, door de stoffelijke resten van een negende eeuwse Viking hoofdman. Nadere onderzoekingen hebben aangetoond, dat het eiland een rijke archeologische vindplaats is. Men heeft er tot dusver nog twee graven van Noormannen en de res ten van een Viking-boerderij bloot gelegd. „Leg het geld waar op tafel ROTTERDAM. 7-8. Een 76-jarige inwoonster van Rotterdam is op een vreemde manier opgelicht, door een man die zei dat hij van de politie was. Hij belde haar op met het ver haal dat er bij haar zou worden in gebroken. Zij moest haar geld op ta fel leggen, de politie zou een val zet ten, om de dader te kunnen betrap pen. De vrouw geloofde het verhaal en deponeerde f 400 op haar eettafel. Kort erna kreeg zij bezoek van een mannelijk pei-soon die vroeg of zij een kamer te huur had. Mevrouw liet hem even alleen, toen ze terugkwam was het geld verdwenen. Jongen tlie agent sloeg, werd aangehouden DEN HAAG, 7-8. De politie heeft donderdag op het strand in Sche- veningen de 21-jarige loswerkman N. M. B. uit Den Haag aangehouden, die woensdag een brigadier verwond had door hem met een fles in het gezicht te slaan. De jongen is ingesloten. Te gen hem zal procesverbaal worden opgemaakt wegens openlijke geweld pleging. Hij werd aangehouden nabij het plankier waar de brigadier en een agent woensdag door een 20-tal jongelui werden aangevallen, nadat zij twee jongens, die de doorgang voor de strandbezoekers versperden, hadden gelast opzij te gaan. KONIGSHOFEN, 7-8. Een jonge Oostduitse soldaat die woensdag bü Königshofen (beneden-Franken) naar het westen trachtte te vluchten is door de Oostduitse grenspolitie neer geschoten. Hij viel zwaar gewond op twaalf meter over de grens met Beieren neer. Door twee Oostduitse soldaten werd hij echter weer naar de DDR teruggesleept en in een ziekenauto weggevoerd. Er zouden op de vluch teling ongeveer twintig schoten zijn afgevuurd. Dezelfde dag is ook de poging van een naar schatting 20 24-jarige jonge vrouw mislukt, toen zij bij Massenhausen (Coburg) naar Beieren trachtte te vluchten. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kesteren (toez.): J. P. Verkade, Nieuwe Tonge. Bedankt voor Winterswijk: J. H. Bokhove, Neede. Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 10 AUGUSTUS. NED. I. Na het weekjournaal wat wegeninformatie en dan voor de liefhebbers een bikkelhard wielerge- vecht: een rechtstreekse reportage van de wereldkampioenschappen wielrennen op de weg in het Belgi sche Zolder. De gezamenlijke kerken brengen voorts in de middag nog een reportage van de ochtenddienst uit de hervormde kerk in Renkum. In de avond de bekende programma's „Woord voor Woord", „Zingend Ge loven" en „Studio Sport". Na het journaal brengt de AVRO een Ita liaanse opvoering van de opera in vier bedrijven „Aida" van Guiseppe Verdi. Het is een reportage van een van de beroemde opvoeringen in het openluchttheater in Verona, waar ook altijd veel Nederlandse toeristen on der de toeschouwers te vinden zijn. Het corps de ballet is van het Kirov Theater Ballet Gezelschap uit Rus land, de muziek wordt gespeeld door het orkest van het Verona theater. NED. II. De NCRV begint met de kleurendocumentaire „De uitdaging van de Alpamayo"Dat is dan een van de hoogste bergen in Peru, die wordt beklommen door een vijftal alpinisten. Bij wijze van intermezzo zingt het Nederlands Kerkmuziek Ensemble enkele liederen, waarna een optreden van het Hongaarse folkloristische ensemble Duna. Ver volgens een herhaling van „Schuld en Boete". De dramatisering van dit bekende verhaal van Dostojewski werd zes jaar geleden voor het eerst op het scherm gebracht. Een van de hoofdrollen werd gespeeld door de inmiddels overleden acteur Cruys Voorbergh. Voorts zien we o.m. Ju- lien Schoenaerts in de rol van Rakol- nikow, Henk van Ulsen, Jan Blaaser, Ina van der Molen, Coba Kelling, Sylvain Poons en Cor van Rijn. Tot

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3