V.V.V. Brouwershaven zorgde voor feestelijke afsluiting van het seizoen De vleesprijzen Russisch-Mongoolse besprekingen Wervelstormen treffen Minnesota Commando-activiteit in Midden-Oosten Ondanks de hitte geen stijging van het aantal Salmonella-gevallen Autobus in ravijn SPORT EN WEDSTRIJDEN Tussenstation te Oosterland voor Duiveland.se gerst Het camping-toernooi op sportpark „Van Zuijen'" BURGH, 5-8. Nu de spanning er uit is was er voor het vervolg van het camping-voetbaltoernooi dins dagavond op het Sportpark van Zuij- en minder belangstelling dan voor heen. De finale wordt donderdag avond gespeeld tussen D.F.S. en het elftal van camping „De Wielewaal". Begonnen werd met D.F.S.-Alg. Bank Nederland. Een jeugdig treffen want ook D.F.S. had een jeugdteam opgesteld. Hans Geleinse opende de score, 1-0 waarna Joop Roos de rust stand bepaalde op 3-0. Het werd 3-1 doordat een D.F.S.-verdediger in ei gen doel schoot. Marcel Saman en Theo Wessels scoorden tenslotte, waardoor de eindstand 5-1 werd. In de wedstrijd Wielewaal-Duin rand won Wielewaal met 6-2. Een handicap voor Duinrand was het spelen op gymschoentjes. De Lang van E.B.O.H. was de eerste die doel trof, 1-0, en Kooman W.I.K. bleef niet achter, 2-0. Een kogel van rechtsbuiten Vinkes (De Jonge Spar taan Rotterdam) trof doel waardoor de voorsprong werd verminderd tot 2-1. Opnieuw schoot De Lang raak, 3-1 met welke stand de rust inging. Een 50-meterschot, gelost door Koppelaar (Merwestcijn) omdat de keeper te ver was uitgelopen ver dween in het net, 4-1 waarna Her- togs door een blunder de achterstand verkleinde, 4-2. Koppelaar en Koo man waren het die de eindstand op 6-2 brachten. Blomshoeve-Ro/.enhof. Een span nende strijd vol Afwisseling. Een dei- spelers moest per brandcar van het veld gedragen worden om per auto naar de dokter vervoerd te worden. Theo Leeuwenstein (Sparta) zorgde met twee doelpunten voor een ogen schijnlijke veilige voorsprong voor Blomshoeve, 2-0, doch voor Goud beek (Vaassen) werd het gelijk 2-2 en Kunst (D.V.O.S. Amsterdam) liet Rozenhof zelfs een voorsprong ne men, 2-3. Leeuwensteijn maakte weer gelijk 3-3 en het was Koster uit Sliedrecht die tenslotte de Blomshoe ve de eindzege bezorgde. 4-3. Ginsterveld-Duinhoeve werd een ware doelpuntcnregen. Bakker (Slie- drecht) maakte met twee goals aan een gedachte Duinhoeve-zege direct al een einde. Doch Koremans (H.D. V.S.) benutte een strafschop en Vier gever S.S.C. 55 zette beide partijen op gelijke voeten. 2-2. Een Duinhoe veverdediger schoot echter in eigen doel 3-2 en het was volleybalspeler Augustijn (student Ac. voor Lich. Opvoeding) die opnieuw gelijk maakte. 3-3. Bakker zorgde toen voor 4-3 en Viergever (Sprangcapelle) knalde daarop driemaal raak zodat de eindstand 7-3 werd. In totaal dus 31 doelpunten op deze fraaie zomer avond. Laatste wedstrijd in nederlaag- toernooi S.v. „Duivcland" Zaterdag 9 augustus a.s. wordt op het sportterrein „De Saële" de vijfde en laatste nederlaagtournooi-wed- strijd (georganiseerd door de s.v. Duiveland), gespeeld tussen Duive- land I en ZSC '62 uit Scharendijke. Intussen won Duiveland van de vier gespeelde wedstrijden er drie, zodat de laatste wedstrijd ongetwij feld bijzonder spannend zal worden. Aanvang van de wedstrijd om kwart voor zeven. Duiveland I-Colynspl. Boys I 8-2 De vierde nederlaagtournooiwed- strijd van de sportvereniging „Dui veland", die op het sportterrein „De Saële" alhier werd gehouden, is ge ëindigd met een glorierijke overwin ning voor de thuisclub. Ze kwam ditmaal uit tegen de Colijnsplaatse Boys I en bij de rust was de stand reeds 4-1 in het voordeel van Dui veland I. Het werd bij de eindstand Voor 40 jaar.... NOORDWELLE. Het programma voor het zomerfeest, te houden op de eerste kermisdag ziet er als volgt uit: ringrijderij met versierde paar den en tilbury's, volksspelen, concert van het fanfarekorps van Ellemeet. De schoolkinderen kunnen een voor stelling in het paardenspel bijwonen. SCHUDDEBEURS. Door vier ker kelijke gezindten is een Chris. Nat. Schoolvereniging opgericht. De school zal binnenkort „in Schuddebeurs worden gebouwd". OOSTERLAND. Wegens vertrek naar elders heeft de heer J. C. Beije met gezin het overbekende Dorps huis verlaten. Met de naam Beije was het Dorpshuis ten nauwste verbon den. Sinds 113 jaren hebben 3 ge slachten Beije daar gewerkt en ge woond. Z1ERIKZEE. In het Huis van Nas sau hield een specialist spreektiur speciaal voor zwakke, slecht ontwik kelde, achterlijke en misvormde kinderen. ZONNEMA1RE. Aan het onderwij zend personeel van beide scholen zal door de gemeente gevraagd worden of het bereid is tot het volgen van een cursus in verband met de invoe ring van het vak lichamelijke opvoe ding op de scholen. OOSTERLAND. Publiek verkocht toerden een woonhuis, schuur en erf in de Kerkslraut voor f 3130, drie tuitten in de Dorpsblok voor f 240, f 200 en f 200. HAAMSTEDE. De gemeenteraad besloot rlr kinderen uit de omgeving van de vuurtoren die hier de school bezoeken, een fietsgcldvergoedinff tc verlenen van 3 ct. per km. ZIERIKZEE. (Adv Voor spoedige indiensttreding ren net werkmeisje gevraagd voor een pension in Zand poort. Loon f 7,50 per week. 8-2 voor Duiveland. Er is sportief ge streden door de beide clubs met een overweldigend veldoverwicht van de thuisclub, dat al spoedig merkbaar werd. Ondanks festiviteiten in een nabij gelegen dorp was de publieke belangstelling toch nog goed te noe men, een bewijs, dat dergelijke wed strijden bij het publiek in de smaak vallen. Het terrein was ook goed be speelbaar, en dank zij de gunstige drainage hadden de hevige plasre gens van zaterdagmiddag het veld niet noemenswaaid aangetast. Deze uitslag pleit overigens voor het uit houdingsvermogen, vooral van de Duivelandspelers, om met deze warmte met zulk een resultaat uit de bus te komen. J bestemd voor Zierikzee OOSTERLAND. 6-8. Nu de gerst- oogst een aanvang heeft genomen en de combines weer druk werk hebben met dit uitzonderlijk goed oogstweer, kan het voorkomen dat de aanvoer bij de C.A.V. te Zierikzee door de grote hoeveelheden wat uit de hand dreigt te lopen. Nu is de mogelijkheid geschapen voor deze streek de gerst voorlopig op te slaan in de grote loods van de C.T.V. aan de van den Abeelestraat alhier, die, hoewel nog niet geheel voltooid, toch al zo ver is dat het graan voorlopig hier een plaats kan vinden voor enige dagen, om dan per vrachtauto naar de plaats van be stemming de C.A.V. te Zierikzee te worden vervoerd. Voornamelijk ook voor de kleinere landbouwers is deze samenwerking tussen de C.A.V. en de C.T.V. een uitkomst omdat hun kwantum vaak te klein is om een extra vervoex-gelegenheid naar Zie- Actie Veilig Verkeer: Bromfietsers steek uit die hand rikzee in te schakelen. Dit wordt aan vrachtkosten veel te duur. Maandag j.l. werd de eerste gei-st op de te gelvloer in de loods gestort. Een staaltje wat er door onderlinge sa menwerking te bereiken valt. Door tic warmte miiulcr bezoek aan K.L.M.-teiitoonstelliug UTRECHT, 6-8. De jubileum-ten- loonstelling ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de K.L.M. in de Beatrixhal van de Jaarbeurs in Utrecht trekt minder bezoek dan de oi'ganisatoren hadden verwacht. Oor zaak is het aanhoudende warme weer van de laatste weken waai-door ve len de expositie laten voor wat zij is. Tot nu toe trok de tentoonstelling ongeveer 7.000 bezoekers. De Italiaanse zangeres Rita Pa- vone heeft woensdag in Londen het leven geschonken aan een zoon. Het is het eei-ste kind van Rita en haar echtgenoot, de impressario Teddy Reno. BROUWERSHAVEN, 6-8. Dinsdag avond sloot de V.V.V. te Brouwers haven het seizoen af met een geva rieerd feestprogramma, bestaande uit ballonwedstrüd, lampionoptocht en kampvuur. Om acht uur verwelkomde de V.V. V.-voorzitter, de heer W. Terpsti-a, de talrijke aanwezigen, waai-onder vele toei-isten, waarbij hij de nadi-uk legde op de onderlinge vriendschaps band welke door deze avonden ont staat tussen inwoners en gasten. Spr. wenste allen een genoeglijke avond toe, waarna de schax-e ouders met kinderen, getooid met ballonnen, zich achter de muziekvei-enigingen „Apol lo" en „Con Amore" opstelden. Na een koi'te mars rond het Havenplein werd een sein gegeven, waarop de fleurige ballonnen het luchtruim in gingen. Hierna vex-trok de stoet via de havendijk naar het sportveld, waar een grote houtstapel en auto banden was geplaats, welke door de heer Terpstra in brand werd gesto ken. De verdere afwerking met olie 9? DEN HAAG, 7-8. „Bromfietsers steek uit die hand" is het motto van een twee maanden durende verkeers- actie, waarmee het Verbond voor Veilig Verkeer aan het begin van het nieuwe school- en werkjaar van start gaat. Het Verbond merkt hierbij op dat het niet-aangeven van richting door bromfietsers een belangrijke oorzaak van het steeds toenemende aantal verkeersongevallen met brom fietsers is, met name in de leeftijds groep 16-24 jaar. Uit de voorlopige C.B.S.-cijfers met betrekking tot de vei-keersongevallen over het jaar 1968 blijkt, dat een kwart (705) van het totale aantal ver keersdoden (2890) is onder te bren- gen in de gioep 15-24-jarigen. Van deze 705 doden waren er 537 veron gelukt op de bromfiets, waarvan er 251 tot de leeftijdsgxoep van 16-24 behooxden. In dezelfde leeftijdsgroep weiden meer dan 11.000 bromfietsers min of meer ernstig gewond. Het Verbond hoopt „dat door de genoemde actie de jeugdige brom fietser, die met zijn vaak akrobati- sche behendigheid overal doorheen weet te glippen (en wellicht daardoor DEN HAAG ,6-8. Bij het ministe rie van economische zaken wordt overwogen met een aparte prijzen - beschikking voor vlees te komen. Dit is van de zijde van het ministerie desgevx-aagd meegedeeld na afloop van bespi-ekingen op het departe ment waarbij vertegenwoordigers van het Pxoduklschap voor Vee en Vlees en van het Bedrijfschap Sla- geisbedrijf hun visie op de kwestie van de vleesprijzen hebben gegeven. Het gesprek over deze problematiek kon inmiddels worden afgerond, na dat men vorige week donderdag niet tot overeenstemming was gekomen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Woldendorp, Termun- tcn en Borgsweer: kand. E. van Stuyvenberg ,'s-Gravenhage; te Ke- thel en Spaland: S. Gerbrandy, pre dikant voor buitengewone werk zaamheden (Ver. Prot. gem .te Cux*a- gao), met verlof te Oldenzaal; te Weesp (toez.): T. Tijsma, Sexbierum; te Ederveen: T. Langerak, Veenen- daal; te Kamerik: G. van Estrik, Ge- nemuiden. Bedankt voor Kolderveen en Dinx- terveen en voor Oldemarkt: kand. M. Schukken, Utrecht. De heer M. Schukken te Utrecht deelt mede dat hij geen beroepen meer in overweging kan nemen. LAND- EN TUINBOUW De aardappel en hel ei Je moet ze als eiei-en behandelen, alleen dan heb je een redelijke kans dat er geen „blauw" in komt. Aldus een gesprek dat wij onlangs opvin gen, toen wij een gi*oot aardappel- vei-zendbedrijf in Zeeland bezochten. Het betrof nog de oogst van het vo rige jaar, die zeer „blauwgevoelig" was: je moet ze als eiexen behan delen Op de Barendregtse contactdag van het L.C.C. (Land- en Tuinbouwco- öperatie Centrum voor Z.W.-Neder- land) was de kwaliteit van de aard appel hoofddoel van bespreking: „De landbouw laat de aardappel in het slop zitten. Meer'belangstelling voor dit produkt. Bij goede kwaliteit is nog een behoorlijke afzet mogelijk" - dat waren zo de slagzinnen van deze dag. Hoe kan men bij .Bintje' de blauw- gevoeligheid verminderen? - was één vraagstelling. Men kan dal, aldus de bekende aardappclspccialist ir. v. d. Zaag, door te streven naar een be hoorlijk kaligehalte van de knol. Dit gehalte speelt een grotere rol, dan de bemesting op zich. Daai'om adviseer de spreker: te streven naar een hoog kaligehalte van de grond. Hoe? Men zou dan bij een cyclus van 4 jaar de hoofdmoot van de kali aan de aardappel moeten geven. Te len bij hoog kaliniveau van de grond dus! Hieraan toegevoegd zij, dat ook bespuiting van het gewas, met een goed opneembare kaliumverbinding, overweging kan veidienen. Feil blijft, dal bij K-gehaltes in de knol van 2,4 pel. en meer, de blauwgevoeligheid minimaal wördl. De -vergelijking van „de aardappel en het ei" gaat dan in zoverre nog op. dat. voorzichtigheid bij de ver werking (vooral ook wat de tempe- rutuur betreft)-Steeds de moeder van de porceleinkast blijft. verzuimt of het onnodig vindt rich ting aan te geven) meer begx-ip zal gaan opbrengen voor het ovex-ige verkeer. Ter ondersteuning van de actie is een geheel op de jeugd afge stemde hippe t.v.-spot vervaardigd, die gedurende de actieperiode op de beeldbuis zal verschijnen. Voorts zal door middel van aange paste informaties in radio-uitzendin gen en door het verspreiden van 10 duizend affiches en 10.000 raambil jetten aan de actie aandacht worden besteed. MOSKOU, 6-8. De nieuwe minister van defensie van Mongolië, kolonel- generaal Batin Djox-, is woensdag voor een officieel bezoek op uitno diging van zijn Russische ambtge noot maarschalk Gretsjko in Moskou aangekomen. Zijn besprekingen in de Russische hoofdstad zullen waar- schijnlijk hoofdzakelijk gaan over gezamenlij ke defensiemaatregelen langs de gi-ens met China. Mongolië, dat ingeklemd ligt tussen Siberië en het Chinese Binnenmongolië, heeft het Kremlin steeds gesteund in zijn conflict met Peking. DULOTH, 6-8. Het noorden van de Amex-ikaanse staat Minnesota is woensdagavond door wervelstormen geti'offen die tenminste zeventien mensenlevens hebben geëist en waar door hondei'den zijn gewond. Zeker 6 steden zijn getroffen en er is in drie gebieden omvangrijke schade aange licht. Ex-majoor Amar Mellah en drie andere Algerijnen zijn gisteren door een rechtbank in Ox-an ter dood ver- oox*deeld. Zij worden beschuldigd van medeplichtigheid aan een komplot tegen het leven van president Bou- medienne. AMMAN/TEL AVIV, 7-8. Het op perbevel voor de gewapende Pales tijnse strijd in Amman heeft woens dagavond een communiqué uitgege- Koning Hoessein wil Arabische topconferentie CAIRO, 6-8. Koning Hoessein van Jordanië heeft woensdag meegedeeld, dat hij deze maand een reis langs de Arabische hoofdsteden zal maken om te praten over het bijeenroepen van een Arabische topconferentie over het midden-oosten. Dit heeft het persbux-eau voor het midden-oosten uit Amman bericht. Luchtballon neergestort LINZ, 6-8. Drie ballonvaarders zijn woensdag zwaar gewond toen hun ballon bij Linz in Oostenx-ijk neer stortte na in aanraking met een hoogspanningsmast en een huis te zijn gekomen. Onder hen bevond zich een nakomeling van de bekende bal lonvaarder Ferdinand graaf von Zeppelin. Twee inzittenden van de ballon kwamen met de schi-ik vrij en een liep lichte verwondingen op. LANDBOUWTELLING MEI 1969 BEN HAAG, 6-8. Het Centraal Bu- reau voor de Statistiek heeft de voorlopige uitkomsten gepubliceerd van dc landbouwtelling mei 1969, De totale oppervlakte akkerbouw gewassen bedraagt dit jaar 719.700 ha tegen 742.500 in 1968. Een ver- mindering derhalve van ruiin drie procent. In 1969 was de oppervlakte be- teeld met granen ca 15.000 ha (ca 3,5 pet) minder dan in 1968. Zomertar- we (-f 8 pet) en haver 9 pet) na men in oppervlakte toe, daarentegen verminderde de oppervlakten, be- teeld met wintertarwe 4 pet), gerst 7 pet), rogge 17 pet) en mengsels van gx-anen. Van de oppervlakte peulvruchten namen vooral die beteeld met schok- kex-s (4- 19 pet), bruine en witte bo nen (4- 17 pet) en groene ei-wten (4- 7 pet) toe. UTRECHT, 6-8. Volgens voorlopige gegevens van het staatstoezicht op de volksgezondheid zijn dit jaar tot en met 2 augustus 1238 gevallen van salmonella gemeld, 145 minder dan in dezelfde periode van het toch wel veel minder warme jaar 1968. De arts W. de Kloe, waarnemend directeur van het voorlichtingsbu- NEW DELHI, 7-8. By Josjimath in de Indiase staat Oetar Pradesj zyn woensdag 34 mensen om het leven gekomen toen dc autobus waarin zy zaten in een ravyn stortte. reau voor de voeding in Den Haag, deelde het A.N.P. mee dat uit deze cijfers geen wetenschappelijk ver antwoorde conclusies te trekken zijn, omdat grof geschat maar ongeveer één procent van het werkelijke aan tal salmonella-gevallen ter kennis van de autoriteiten wordt gebracht - iets wat hij overigens wetenschappe lijk onaanvaai'dbaar vindt. Maar - vooi-zichtig gezegd - acht hij het mogelijk dat de voorlichting aan publiek en hoi-ecabedi-ijven over de voedingshygiëne (waarmee zijn bureau zich sinds 1964 bezighoudt) mede tot gevolg heeft gehad, dat dit jaar ondanks de zeer hete zomer al thans uit de statistieken geen dui delijk waax-neembare toeneming van salmonelle blijkt. ven waarin wordt bekendgemaakt dat dinsdag in het gebied van Koe- neitra in door Israël bezet Syrië een hevige stryd tussen Israëlische strijdkrachten en Palestijnse com mando's heeft gewoed. Hierbij werden aan de tegenstan der zware verliezen toegebi-acht, ter wijl één commando sneuvelde. Bij di'ie andere operaties in het gebied van de Joi-daan-vallei werden twee Isi-aëlische miti-ailleurnesten en een waai'nemingspost vei-nietigd. In Tel Aviv is bekendgemaakt dat woensdag het versterkte doi-p Nahal Golan, ten zuiden van het Golange- bei-gte, vanaf Jordaans gebied is be schoten. De toestand langs de Israëlisch- Jordaanse bestandslijn wordt weer gespannen. Dit is woensdag meege deeld door militaii-e kringen in Tel Aviv. Een Israëlische krijgsraad heeft woensdag zes Arabieren tot levens lange gevangenisstraf verooi'deeld. Gemeente Duivcland Burgerlijke stand en loop der bevolking over jul Geboren: 1. Dianne, d. v. J. v. d. Maale en M. Zwaan, Nieuwerkerk; 4. Isabella Adrians, d. v. A Rade- walt en P. W. Slootmaakei-, Nieuwer- kei'k; 12. Maria Jakoba, d. v. G. M. Folmer en P. Kostei*, Nieuwerkerk; 19. Adrianus Jan, z. v. A. v. d. Lin den en G. Lakerveld, Nieuwerkerk; 19. Martine Gilda. d. v. A. de Bruine en G. v. Dommelen, Nieuwerkerk; 21. Adriaan, z. v. K. J. Brouwer en M. C. Mol, Nieuwerkerk; 26. Janna Helena, d. v. L. M. Steenpooi-te en J. Ottë, Oosterland; 26. Neeltje Cor nelia, d. v. M. P. Boogert en J. C. v. d. Maas, Oosterland; 28. Johannes Josephus, z. v. P. Klijn en T. v. d. Marei, Ouwerkerk; 28. Ingrid Wil- helmina Dorothea, d. v. C. W. Ou- wens en L. Moi-et, Oosterland; 31. Mai'ina Jantje, d. v. E. A. Stins en E. A. Kort, Nieuwerkerk. Geboi-en te Zierikzee: 4. Tonia A- leida, d. v. J. C. Bouwman en T. A. v. Beek, Oosterland; 21. Edwin Ro bert Hendi'ik José, z. v. J. Heinis en J. A. M. Onderdonck, Oosterland. Overleden te Ziei'ikzee: 11. Jan Hofman, 48 j., echtg. van E. Volmer, Nieuwerkerk. Gehuwd: 4. Leendert de Bi'uine, 21 j. en Christina Otte, 21 j., beiden te Oosterland; 11. Alain Jean Joël le Personnic, 27j„ Parijs en Antoinetta Teuntje Coi'nelia Dalebout, 25 j., Nieuwerkerk; 25. Pieter Johannes Bom, 23 j. en Gerda Westerhof, 21 j., beiden te Nieuwerkerk. Vertrokken: 1. T. L. v. d. Werf van Oostex-land naar Rotterdam; 1. M. D. Meerm'an van Oosterland naar Rot terdam; 2. B. M. de Jonge van Oos- tei'land naar Bi-ouwershaven; 2. J. de Vlieger van Nieuwerkerk naar Brouwei'shaven; 14. J. C. G. Hemmes van Nieuwerkerk naar Zwolle; 16. A. T. C. Dalebout van Nieuwei'kerk naar Parijs; 17. J. F. Tanis van Nieu werkerk naar Zierikzee; 25. P. J. Bom van Nieuwerkerk naar Woer den; 25. G. Westei-hof van Nieuwer kerk naar Woei'den. - wat de vlammen hoog deed op laaien - was in handen van dc heren Jonker en Fluijt. Twinkelende lichtjes De terugtocht werd aanvaard ter wijl de duisternis inmiddels was in getreden. De twinkelende lampion nen leverden een feëriek schouwspel op. Terug op de Markt blies de mu ziek nog een pittige mars, waai-na de drumband en majorettes van „Rust Roest" te Zierikzee kwamen opge marcheerd. Vervolgens richtte voor zitter Terpstra ziclx tot allen die had den meegeholpen om deze avond te doen slagen, nl. de heren ballonvul- lei-s, de kampvuurbewerkers, de mu ziekverenigingen en de organisatoi', de heer J. C. A. Koster. Een speciaal welkom riep hij toe aan „Rust Roest", hierbij de wens uitsprekend dat een goede indi'uk van Brouwershaven zou worden meegenomen. De vele aan wezigen hebben een half uur kun nen genieten van een perfecte show door dit gezelschap, hetgeen diverse malen met een hai-telijk applaus be loond werd. Advertentie STERK EN DEGELIJK Voor al I uw koffers l CA0WDAM9 IENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND KRUININGEN. Op Rijksweg 58 ill Kruiningen is de 5-jarige Winifred Johns uit Amsterdam om het leven gekomen toen haar vader bij het passeren van een autobus de macht over het stuur verloor en enkele ma len over de kop sloeg. De man zelf bleef nagenoeg ongedeerd. DELFT. De 87-jarige J. P. van Beek uit Delft is in het Noordeinde in zijn woonplaats door verdrinking om het leven gekomen. De bejaarde man heeft slechts drie minuten in het water gelegen. Verscheidene om wonenden, die hem in de gracht za gen vallen, snelden te hulp. Hun ak- tie kwam voor de man te laat. SCHIEDAM. In Hoek van Holland is het stoffelijk overschot gevonden van de 6-jarige Hei-man Netten uit Schiedam. Het jongetje was zondag met zijn ouders gaan zwemmen in een door bazaltblokken gevormd zwembad langs de Nieuwe Water weg. Hij werd die middag vermist en blijkt nu te zijn verdronken. DONKERBROEK. Op de kruising van de provinciale weg Drachten- Smilde onder Donkerbroek is bij een aanrijding de 51-jai-ige mevrouw van der V. uit Tolbert om het leven ge komen. Haar echtgenoot, die de auto waarin zij zat bestuurde, verleende geen voorrang aan een op de voor- rangsweg rijdende vrachtauto. DRACHTEN. De 25-jarige motor rijder J. de Jonge uit Beverwijk is op Rijksweg 43 bij Drachten om het leven gekomen. Hij kwam in botsing met een auto, waarvan de bestuurder geen voorrang verleende. De heer De Jonge werd zwaar gewond naar het ziekenhuis in Drachten overgebracht, waar hij kort daarop overleed. DEN BURG. De 18-jarige D. Wer ner uit Keulen, is in Den Burg op Texel om het leven gekomen toen hij terwijl hij met een vriend op de rijweg liep, door een auto werd aan gereden en op het rijwielpad werd geslingerd. OOSTERWOLDE. De 40-jarige on gehuwde A. van der Bij uit Oos- terwolde in Zweden is door verdrin king om het leven gekomen. De juis te toedracht van het ongeval is tot nog toe onbekend. NIEUWLEUSEN. Woensdagavond is de 18-jarige kelner P. Huisman uit Den Hulst (gem. Nieuwleusen) om het leven gekomen toen op de rijks- weg Zwolle-Meppel een vrachtauto met aanhangwagen frontaal in bot sing kwam met de personenauto waarin hij slingexend over de weg reed. Het slachtoffer overleed ter plaatse. DIPO, DE DONKERE DWERG 4. Nog steeds verbaasd, begeleidde Aram zijn zonderlinge bezoeker naar de burcht zaal. terwijl de wachter zich over de muil ezel had ontfermd. „Gij hebt dus een verre reis achter de rug?" begon Aram, die brandde van nieuwsgierigheid naar do redenen van dit vreemde bezoek. De dwerg knikte. Zijn korte beentjes hadden moeite de ander bij te houden en hijgend bracht hij uit: „Een zeer verre reis. Ik kom uit de streken van het zen gende zand, waar de machtige heerser Beni cloh Tot Aram's schrik brak het kereltje plot seling steunend zijn zin af. Hij wankelde en zou gevallen zijn wonneer Aram hem niet had opgevangen, „öe zijt overver moeid", sprak de burchtheer bezorgd, ter wijl hij zijn gast, die slap tegen hem aan leunde, naar binnen leidde. Tn de burcht- zaal legde hij hein op een der lage rust banken en gaf een bediende opdracht wijn te brengen. Bezorgd keek hij naar zijn gast, die doodstil en met gesloten ogen bleef liggen. Wie was deze wonderlijke gast en wat kwam hij doen?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4