AGENDA Camping Schouwen wint het toernooi om de Renesse-beker Scherpe foto's van Mars Studentenactie voor vredesschip Koeznetsov uit schrijversbond STREEKNIEUWS Functionaris Rijkswaterstaat verdronken Hier en daar een schoonheids»vlekje op het spel RENESSE. 6-8. In het te Renesse gehouden camping-voetbaltoernooi om de Renesse-cup is de camping Schouwen er - evenals vorig jaar - in geslaagd beslag op de beker te leggen Tot aan de finale heeft het talrijke publiek, dat iedere avond present was, vaak van goed voetbal en aar dige spannende wedstrijden kunnen genieten. Jammer genoeg werd de finale tussen de campings „Schou wen" en „Transperant" ontsierd door hard spel 'en unfaire truckjes, die met werkelijk voetbal weinig of niets van doen hadden. De organisator, de heer H. Wak- kee, die weer veel werk heeft verzet om het toernooi zo goed mogelijk te doen slagen .sprak vóór de prijsuit reiking zijn grote teleurstelling uit over het gebeurde. Ook burgemees ter H. P. Everwijn zei bij de prijsuit reiking niet te kunnen begrijpen dat twee elftallen, die met vakantie zijn, elkaar op deze manier te lijf konden gaan. Niet zonder enig geluk is „Schou wen" dit jaar in het bezit van de trofee gekomen. In de halve finale, tegen de Julianahoeve, kwam zijn defensie nogal eens in de verdruk king. Mede dank zij enkele voortref felijke reddingen van de doelman, slaagden zij erin deze wedstrijd met een doelpuntloos gelijkspel te beëin digen. Bij de eerste serie strafschop pen welke moesten worden genomen schoten beide teams alle drie straf schoppen raak. Bij de tweede serie benutte Schouwen weer alle drie strafschoppen, maar de laatste schut ter van Julianahoeve schoot het leder aan de verkeerde kant van de paal, waardoor Schouwen zich in de fi nale plaatste. ZIERIKZEE, 6-8. Zaterdagmiddag zal Zierikzee getuige kunnen zyn van zjjn zevende wielerronde. Evenals in 1967 en 1968 zullen er ook nu weer amateurs aan de start verschijnen. Naast de plaatselijke favoriet Wim Evertse en de streekrenners Chris de Jonge uit Bruinisse en Jaap Pland- soen uit Noordwelle zijn de organi- satoren erin geslaagd een uitstekend veld van renners bijeen te brengen. Zo zullen o.m. vertrekken Wim Bra- veriboer en Sjef v. d. Burgh, winnaar in 1967, die beiden zijn geselecteerd voor de a.s. wereldkampioenschap pen. Ook de winnaar van Bruinisse en Haamstede Theo van Poecke en PASADENA, 6-8. De Mariner-7 heeft opnieuw scherpe foto's van de Zuidpoolkap van Mars doorgezonden. De foto's zijn genomen van een hoog te van tweeduizend zeemijl. Zij tonen kraters gevuld met een witte stof, die uitloopt in een oranjekleurige woestijn vlak ten noorden van het poolgebied. Zowel in de poolkap als in het gebied daarnaast zijn veel kraters te zien. De opnamen waren dinsdagavond al rechtstreeks uitge zonden tijdens het voorbij trekken van de Mariner-7, vannacht zijn de op de band vastgelegde versies bin nengekomen. Fotografische verkenning van het zonnestelsel PASADENA, 6-8. Gestaafd door de goede foto's van Mars die genomen zijn door de Mariners 6 en 7, maakt men in Pasadena plannen om de an dere planeten van het zonnestelsel fotografisch te verkennen. Men wil in 1977 met de voorbereiding klaar zijn. In dat jaar staan de planeten gunstig, in een stand die de eerste honderd jaar niet terugkeert. Mars, waarvan men aanvankelijk dacht dat hij veel van de aarde weg had, is ongastvrij en droog gebleken, met weinig kans op enig leven. De spoorwegen in de Bondsrepubliek hebben iets gedaan aan het slapen in de treinen. Doel was het een heel stuk comfortabeler te maken en dat schijnt aardig gelukt. De foto toont een coupé in één van de geklimati- seerde wagens. Het gaat een beetje op een rijdende hotelkamer lijken. Bij de andere halve finale tussen De Transperant en de combinatie van de campings Duinhoeve en De Karavaan, eindigde de strijd ook al in een puntenverdeling (1-1). Beide doelpunten ontstonden uit fraaie kopballen. Bij het nemen van straf schoppen toonde De Transperant zich de sterkste. Op de laatste avond namen Julia nahoeve en de combinatie Duin hoeve/De Karavaan het tegen elkaar op voer de 3e en 4e prijs. In deze bijzonder sportief gespeelde wed strijd bleek de combinatie op deze avend over de betere ploeg te be schikken. Nadat hij de rust reeds met een 1-0 voorsprong had weten af te sluiten, slaagde hij er uiteindelijk in met 3-0 te zegevieren. De finale In de finale tussen Schouwen en Be Transperant bleek laatstgenoemd elftal een verrassend goed team te zijn. Gedurende driekwart van de wedstrijd hadden zij het initiatief in handen, zonder dit evenwel in doel punten te kunnen uitdrukken. In de eerste helft gelukte het bijna, toen de rechtsbuiten door de defensie van Schouwen, wist te breken. Deze werd evenwel op het beslissende moment door één der verdedigers bij de schouders gegrepen, waardoor hij viel. Een strafschop had hier zeker op zijn plaats geweest, maar de scheidsrechter liet doorspelen alsof er niets was gepasseerd. Het enige en beslissende doelpunt viel in de tweede helft, toen Schouwen een strafschop kreeg te nemen, welke in een doelpunt werd omgezet. De Transperant stelde hierna nog alles in het werk om de balans in even- de winnaar te Renesse Cees Priem zullen van start gaan, alsmede de Australiër Jeffrie Austin, het gehele team van Trico Noble en vele an dere bekende renners. De start en de finish zal op de Callandweg zijn te genover de Fokkerstraat. De richting waarin wordt gereden is Callandweg, van Veenlaan, Caustraat waarna men weer op de Callandweg komt. Men rijdt dus eerst door het Rode Kruis tunneltje waarna men via de andere tunnel weer naar de Calland weg gaat. Belangrijk voor het verkeer van Malta II is dat dit alleen mag gaan via de Kaerscmakcrstraat, zowel in als uit, waarbij men zal worden be geleid. Kiesinger in Washington WASHINGTON, 6-8. De Westduit- se bondskanselier Kurt Georg Kie singer is woensdag uit New York in Washington aangekomen voor be sprekingen met president Nixon, die vandaag (donderdag) beginnen. Het voornaamste onderwerp van gesprek zal de politiek tegenover de commu nistische wereld zijn. In New York heeft Kiesinger woensdag nog een onderhoud met Oe Thant gehad, waarbij over de Duitse bijdrage aan diverse V.N.-projecten is gesproken. Grottekeningen ontdekt BURGOS, 6-8. In een grottencom- plex bij Ojoguarena in het noorden van de Spaanse provincie Burgos is een nieuwe zaal ontdekt met uitste kend bewaarde tekeningen uit, naar men aanneemt, de paleolitische tijd. Volgens deskundigen gaat het om zeer artistieke afbeeldingen van die ren, zoals antilopen, paarden, geiten en herten. AMSTERDAM, 6-8. De polemolo- gische werkgroep en de studenten vereniging voor internationale be trekkingen in Amsterdam hebben besloten om steun van o.a. de dis- putorenraad aan de vrije universi teit, Shalom, de Hervormde Jeugd raad en andere groeperingen zater dag a.s. een actie te voeren ter on dersteuning van het vredesschip van Abe Nathan. Er is nog een tekort van f. 45.000, die volgens de organi satoren van de actie vóór 11 augus tus betaald moet zijn. wicht te brengen. Wel ontsnapte het doel van Schouwen nog enige malen op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring, maar het was en bleef 1-0. In de slotfase raakten de ge moederen binnen de lijnen nog zó verhit dat de scheidsrechter zich ge noodzaakt zag één der spelers van Schouwen het verder meespelen te ontzeggen, terwijl kort daarna één der spelers van De Trattsperant zo danig werd geblesseerd dat hij zich nog moest laten vervangen. Na afloop overhandigde burge meester IJ. P. Everwijn aan de aan- voerders van de elftallen de gewon nen prijzen. Een woord van dank sprak hij tot de heer H. Wakkee en zijn medewerkers voor het vele werk dat zij geheel belangeloos hebben verzet om ook dit jaar weer het voetbaltoernooi te doen slagen. Bij de prijsuitreiking zoi-gde het fanfarekorps „Luctor et Emergo" voor de muzikale omlijsting. Tsjechische ijshockey spelers vragen asiel CHAMONIX, 6-8. De twee Tsje chische ijshockeyspelers, die zondag uit het hotel waar zij met hun ploeg „Auto-Skoda" verbleven spoorloos vex-dwenen, hebben zich dinsdag bij de Franse autoriteiten gemeld en po litiek asiel gevraagd. De Tsjechen, Peter Sanda en Miroslav Barta, heb ben van de prefectuur van Annecy toestemming gekregen voorlopig in Frankrijk te blijven. Noord Vietnamese infiltratie vanuit Cambodja SAIGON, 6-8. Noordvietnamese troepen infiltreren van Cambodja uit in Zuid-Vietnam tot een totale sterk- te van ongeveer vijfduizend man per maand. Dit heeft de Zuidvietnamese generaal Pham Qoeoc Thoean gezegd die een strategische grenssector ten noorden van Saigon bewaakt. De ge neraal zei in een vraaggesprek met een krant dat hij rekening houdt met de mogelijkheid van een spoedige Noordvietnamese aanval in het be dreigde grensgebied, waarin de be langrijke „buffer"-pi-ovincies Binh Long, Binh Doeong en Phoeoc Long liggen. MOSKOU, 6-8. De liberale Russi sche schrijver Anatoly Koeznetsov, die vorige week verkoos in het wes ten te blijven, is uit de Russische schrijversbond gezet wegens „ver raad aan het socialisme en politieke en morele dubbelhartigheid". Dit heeft de „Literatoerna Gazeta" be kend gemaakt in een artikel waarin de 40-jarige auteur van o.a. „Babi Jar" scherp werd aangevallen. Grote vangst van verdovende middelen HONGKONG, 7-8. De afdeling ver dovende middelen van de Hongkong- se politie heeft bij een inval op een jonk in de haven twee ton morfine en opium in beslag genomen voor een waai-de op de zwarte markt van bijna 7 miljoen gulden. Het is op één na de grootste vangst in de geschie denis van de Hongkongse politie. Vier Chinezen zijn gearresteerd. BERGEN OP ZOOM, 6-8. Tijdens een inspectietocht van functionaris sen van het bouwbureau Schelde- Rynverbinding van Rijkswaterstaat uit Bergen op Zoom naar de vorde ringen van de werkzaamheden van het Scheldc-Rijn-kanaal op de Oos- terschelde, is woensdagmiddag rond vier uur een van de stafleden, de heer J. de Klerk uit Bergen op Zoom verdronken. De man is 42 jaar en gehuwd. Ir. F. J. de Vos, hoofd van het bouwbureau was met een vijftal stafleden de excui-sie gaan maken. Zij waren een van de zandplaten ZIJPE, 6-8. Dc oogst van de planl- uien bi-engt dit jaar weer een groot aantal woonwagens met hun bewo ners naar Schouwen-Duiveland. Dit werk wordt de laatste jax*en voor namelijk door deze mensen gedaan. Plet grootste deel van dc wagens is geparkeerd te Zijpe. Ze staan niet allen daar op de standplaats, maar zelfs ver naar voren, tot bij of op de parkeerplaatsen. De omwonenden zijn niet erg in hun schilt met deze woonwagen-in vasie. l »i :e mensen hebben nu een maal een ander leef- en gedrags patroon dan de streekbewoners. Bin nen enkele weken zullen de meesten wel weer vertrokken zijn. De per contract geteelde plantuien zijn dan weer van de akkers verdwenen. Op 7 september a.s. wordt weer het bekende bloemencorso te Zundert gehouden. De foto toont de toinnende wagen van 1967. Hierin waren toen 120.000 bloemen (stuk voor stuk ge spijkerd) verwerkt. SPORT VOETBAL Sparta speelt vrijdag tegen Bruse Boys Door onvoorziene omstandigheden heden (donderdag)middag te 4 uur, een persconferentie op Spangen met trainer Cörver en de spelei-s, kan de trip van Sparta naar Bruinisse van daag geen dooi-gang vinden. Deze zal nu moi-gen (vrijdag )plaats vinden, waarbij hetzelfde programma zal af gewerkt worden als dat voor van daag was voorzien. ATLETIEK Successen voor Del ta-Sport-atlelen Tijdens de voor de laatste maal gehouden avond-atletiekwedstrijden, zijn de Delta-sport atleten weer goed voor de dag gekomen. Isolien Hage liep een fantastische en tactische 600 m. in een tijd van 1.56.6. Dit is slechts enkele seconden boven het Zeeuwse record. Bij het verspringen kwam Isolien tot een derde plaats met 4.07 m. Wietske Vos liep zich in de finale van de 80 m. horden. Zeer goed deed Peter Wijnen het. Hij wei'd eerste bij de 400 m. horden in 65.2 sec., tweede bij de 100 yards in 11.6 sec. en derde met speerwer pen. De wedstrijden wai-en geoi-gani- seei-d door Zeeland-Sport uit Vlis- singen. Brand in tricotagefabriek BRUNSSUM, 6-8. In de nacht van dinsdag op woensdag is brand uit gebroken in de tricotagefabriek „Tremo" in Brunssum. De brand ont stond zeer waarschijnlijk tengevolge van broeiing van nylon en breiga rens. De aanwezige nachtploeg heeft nog getracht het vuur te blussen, maar dit lukte niet. Er werd groot alarm geslagen waarop de brand weren van Brunssum en Heerlen uit rukten om het vuur met acht slangen te bedwingen. Een der gebouwen van het uitgebreide complex bi-andde to taal uit. De schade wordt geschat op i-uim vier miljoen gulden en wordt door verzekering gedekt. de Speelmansplaat tussen het eiland Tholen en Bergen op Zoom opge wandeld. Ter hoogte van het ver dronken land van Reimei'swaal wer den zij ineens vex-rast door de snel opkomende vloed. Zij hebben geprobeerd zwemmende de vaax-geul over te steken, de geul is 20 meter diep en er staat eeri zeer sterke stroom. Halverwege kreeg de heer De Klerk naar wordt vermoed kramp en raakte in paniek. Men heeft hem moed ingespi-oken en'aan- gei*aden om op de rug te gaan drij- ven. Hij is toen toch schijnbaar in moeilijkheden geraakt en vex-dron- ken. IHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP STEUNT de aktie .Overdekt zwembad' H Stort uw bijdrage op giro E 5 137677 t.n.v. Zicrik/ecschP' Si Nieuwsbode met vermelding E E van het motto! Ook kasstor- E tingen zijn welkom! iiiiiiiiiiiiiiiimmimiiiiiiiiiiiiiimmmii RENESSE Weinig belangstelling voor vis-wedstrijd Dinsdagmiddag organiseerde de visvereniging „De Krabbe" in sa menwerking met V.V.V. een viswed strijd. Daar er maar 13 deelnemers waren en er bovendien door geen van hen zelfs maar een ondermaats botje weid verschalkt was er van strijd weinig sprake. Er blijkt voor een plaatselijke vis wedstrijd wel bijzonder weinig be langstelling te bestaan. Reden waar om de oi-ganisatie nogal pessimis tisch is gestemd over het organise ren van dei-gelijke wedstrijden in de toekomst. Geslaagde wandeltocht Maandagavond werd in samenwer king met V.V.V. Vooi'uit een wandel tocht van 15 km. gehouden. Ofschoon men nadeel ondervond van het feit dat, doox-dat zatex-dag de finale van het campingvoetbaltoei-nooi moest worden uitgesteld naar de maandag en veel publiek naar het voetballen trok, meldden zich toch 75 deelne mers. De tocht voerde deze keer voornamelijk door het duingebied. Na afloop toonden alle deelnemers zich zeer tevreden over de ox-ganisa- tie en wax-en enthousiast over de prachtige route die was uitgestippeld. Conny Vink in „De Ark" De bekende zangeres heeft woens dagavond haar vokale prestaties op twee plaatsen geleverd. Ze „x-ende" heen en weer tussen Zierikzee en Renesse. Te Ziex-ikzee trad zij op in het kader van het wijnfeest en te Renesse zong zij in „De Ark", hier helaas voor een veel te klein aantal belangstellenden. Jammer, want de zwierige stijl waax-in zij haar pro gramma bi-acht, had een volle zaal verdiend. Zij wérd muzikaal bege leid door het oi'kest: „The Jerry Joke Six", die verder op deze avond de dansmuziek verzorgde. SCHARENDIJKE Concert en lampionoptocht Vrijdagavond a.s. zullen de muziek gezelschappen „Apollo" uit Brou- wei-shaven en „Con Amore" uit Noordgouwe concerteren vanaf de muziektent. Tegen het invallen van de duisternis zal een lampionoptocht worden gehouden, eveneens met mu zikale begeleiding. BROUWERSHAVEN Aan de medische faculteit te Rotterdam slaagde voor het kandi daatsexamen onze stadgenoot de heer H. J. Keizer. OUWERKERK Concert en lampionoptocht Moi-gen - vrijdag 8 augustus - wordt door de V.V.V, Ouwerkerk na bij de caissons een concert gehouden. Aansluitend aan het concert wox-dt een lampionoptocht gehouden en daarna - omstreeks half tien - zal een kampvuur worden ontstoken, waarbij gelijktijdig genoten zal kun nen worden van een gondelvaart over de kreken. OOSTERLAND Bouwactiviteit in de Van den Abeelestraat Deze maand nog zal alhier een be gin worden gemaakt met de bouw van de turnzaal aan de Van den Abeelestraat en wellicht zal hét ge bouw nog deze winter in gebruik ge nomen kunnen worden. Voor de bouw van de twee lagere scholen, eveneens aan de Van den Abeelestraat, is een gunstige vorm van financiering uit de bus gekomen. Een en ander betekent dus dat aan de bouwactiviteit in deze slx-aat voor lopig -nog geen einde komt, gelet ook op de bouw van negen bejaax-denwo- ningen, die spoedig in deze buurt zullen verrijzen. BRUINISSE Vreemde scharenslijper Het is opletten wanneer er een vreemde scharenslijper aan de deur komt. Dat ontdekte meft in een be kend cafc-x-estaux-ant in de nabijheid van Bruinisse .Voor het slijpen van een mes werd een exorbitant hoge prijs gevraagd. Meiï was niets'over een gekomen. De wet die er op werd nageslagen eiste „betalen". Les hier uit te trekken: „Komt een schax-en- slijper aan dc deur, vraag dan eerst wat het kost, om hem mes of schaar loe te vertrouwen. Hij is dan „prijs gebonden". Donderdag 7 augustus Zierikzee C.T.V.-gebouw, Talentenjacht „Ont dek de Stex*", m.m.v. Ekseption, (hal ve finale). Haamstede Pompstation A. v. d. Weijdeweg, 9 uur, start domeinwandeling. Burgh Sportpax-k Van Zuijen, 19.00 uui\ fi nale camping-voetbal. Scharend yke Hervormd Verenigingsgebouw, 8 uur, dia-serie „Zie Schouwen-Duiveland". Renesse De Ark, recreatiezaal, 8 uur, Rob Hoeke's R. en B.-gi-oup. Vrijdag 8 augustus Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw, 7-8 uui', bibliotheek. Muziektent, concert, na afloop lam pionoptocht. Ouwerkcrk 8 uur, concex-t nabij de caissons, 9 uur, lampionoptocht, 9.30 uur, kamp vuur nabij de caissons en gondel- vaart in de kreken. Zaterdag 9 augustus Zierikzee Amateui'-wieleiTonde, start 2.30 uur, Calandweg. In het 2e kwartaal werd voor de Stichting Hemava (drie samen werkende j eugdzorgstich ti ngen) een bedrag van f 185,86 bijeen gebracht. Het verkeer over dc Grevelingendam Dagelijks rijden 6 a 7000 auto's over de Grevelingendam, 's zatex-dags en zondags is dit getal 10.000 lot 12 duizend. In één maand was dat vol gens de teller 241.446, maar daar er op een di'ietal dagen storingen in het telapparaat voorkwamen, mag gerust worden gerekend dat gedurende de maand juli meer dan 250.000 auto's de teller passeex-den. Natuui'lijk is dat een nieuw x-ecord. De stand per 1 augustus was 5.532.729. Auto ontweek botsing maar kwam in berm terecht De heer A. F. S. uit Rotterdam maakte op de weg naar de Gx-eve- lingendam een foutieve inhaalma noeuvre door een verkeerde afstand schatting. De tegenligger, de heer J. F. M„ eveneens uit Rottex-dam, had geen andere keus dan een frontale botsing of de bei-m in. Hij koos het laatste en voorkwam alzo een aan rijding. Hij reed een aantal berm- plankjes en het voorfront van zijn auto kapot. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de gi-oépscom- mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de volgende in de maand juli te Bruinisse gevonden voorwerpen: zilvex-en armbandje, zilveren ket tinkje, heren polshorloge, blauw kin derjack, duikbril, gasaanstekex-, kin derschoentje, bruine portemonnaie, zonnebril in etui, dames polshox-loge, portemonnaie met inhoud, foto-toe stel, kinderwindjack. Optreden volksdansgroep Zatei-dagavond zal een volksdans groep uit Middelbui'g zijn kunnen vei-tonen op de muziektent alhier. Daax-bij wordt medewerking vei-leend door „eigen mensen" op muzikaal ge bied. De „Majoli's" (Mai-ja en Joke van de Linde) zullen er op hun gi taar te horen zijn, naast de bekende en populaire „Lejos" (L. IJzelenbex-g en Joh. van de Velde), ïoet hun alom bekende bandmuziek. Gemeente-maquette In de x-aadzaal van het geineenle- huis is thans een maquette opgesteld van de gemeente Bx-uinisse, zoals dit dorp en zijn omgeving in de nabije toekomst zal worden, een en ander aan de hand van wat planologen van Rijkswaterstaat en Grontmij hebben gedacht. Deze maquette is vervaar digd door de hei-en de Waal en de Jonge, die een woox-d van lof voor hun arbeid kregen van bui-gemecster C. H. van de Linde, tijdens de x-ede- voeringen op het mosselfeest. Alles is nauwkeurig op schaal gemaakt. Visdag voor controleurs De conü-oleurs die hebben gehol pen bij de gx-ote internationale hen- gelwedstrijden van de vereniging De Grevelingen, gaan zaterdag zelf vis sen. Als beloning voor hun werk dat zij op 26 juli belangeloos deden krij gen ze van de vereniging een gratis visdag op daarvoor gehuui-de sche pen aangeboden. Tas met geld gestolen De drukte qp het veer Zijpe-Anna Jacobapolder wox-dt. opgevangen door een drietal werkstudenten, die on der meer conducteurswerkzaamhe- den verrichten. Zij bewonen daar voor het leeg staande huis van de R.T.M. op Zijpe. Toen een van het drietal zijn geldtas, met wisselgeld wilde meenemen .bemerkte hij dat het geld in de tas (plm. f 90) was verdwenen. Hij deed aangifte bij dc politic, maar deze kon dc dadcr(s) lol heden nog niet opsporen. De dieven konden binnenkomen door een voor de ramen gespijkerdc plank los te wrikken. - Pr. Thomas Paine, hoofd van de NASA. heeft, gezegd dat ook vrou wen deel zouden moeten uitmaken van de bezetting van 12 asli-onautcn die dc eerste bemande ruimlevlucht naar Mars maken. In zevende Zierikzeese wielerronde (a.s. zaterdag) komen bekende renners aan de start Op zandplaat verrast door opkomende vloed

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2