Inbreker met vakantie Zeeuwsvlaamse renner v. Poecke wint wielerronde Haamstede De afstand maan-aarde Wat biedt de BEELDBUIS? Nachtelijke onrust Renesse door jongelui NIX0N NAAR SOW JET-UNIE? DJPO, DE DONKERE DWERG Tweede ronde voor amateurs eindigde met onweer HAAMSTEDE, 2-8. Kenner Theo van Poecke uit Koewacht slaagde er na woensdag te hebben gewonnen te Bruinisse, zaterdag beslag te leggen op de zegepalm in de tweede ronde voor amaturs te Haamstede. Deze sterke coureur uit het Zeeuwsvlaam- se land was uitgesproken de beste man van de 53 renners welke door burgemeester 11. P. Everwyn de ruimte werd „ingeschoten". Op dat moment was de tempera tuur meer geschikt om een verfris send bad te nemen dan om aan een wielerwedstrijd over 100 km te be ginnen. In de slotfase zou de weers gesteldheid evenwel drastisch ver anderen. Donkere wolken pakten zich boven het parcours samen, ter wijl bliksemlichten en donderen niet van de lucht waren. In de slotronde ontlaadde de onweersbui zich in alle hevigheid, waardoor de 25 overgeble ven renners het bijzonder zwaar kre gen te verduren. Terwijl de toe schouwers een veilig heenkomen zochten, had men op de jurywagen de grootste moeite om het spandoek, dat gevaarlijk laag naar beneden kwam, te verwijderen om ongeluk ken te voorkomen. Als schimmen kwamen de renners te voorschijn, waarbij zij slechts op enkele meters afstand waren te herkennen. Chris de Jonge, weer een uitste kende le courshelft, begon direct na de start aan een solo van 10 km, waarna hij weer tot de orde werd geroepen. Toen er 20 km waren af gelegd wisten A. Oosthoek, W. Evert- se, S. van Dongen, J. Austin, W. Breukel, A. Coppens en K. Fiktorie het peloton te ontvluchten. Al snel slaagde dit zevental erin zich een voorsprong van enige honderden me ters op te bouwen. In het peloton kreeg Van Poecke met pech af te re kenen, waardoor hij een ander ach terwiel moest steken. Met een ach terstand van 30 seconden op het pe loton leek de cours voor hem afgelo pen te zijn. Van Poecke dacht er evenwel anders over en na een fraaie solo van 10 km. Wist hij weer aan sluiting te krijgen. Op zoek naar de koplopers Cees van Dongen en Godde waren inmiddels op zoek gegaan naar de koplopers, waarmee zij toen er 40 km waren afgelegd aansluiting kre gen. Ook Chris de Jonge en v. d. Goes, even later nagezet door Bob Kroonen, wipten uit het peloton weg, waarna ook zij er in slaagden de kopgroep nog te versterken. Door pech had Jeff ie Austin weer post moeten vatten in het peloton, waar door het nog uit 11 renners bestond. VanPoecke, die in het peloton wat had uitgeblazen, zette in gezelschap van Ko de Vrieze de achtervolging in op de koplopers, waarmee zij met nog 32 km te rijden aansluiting kre gen. Juist op het moment dat de aansluiting tot stand kwam koos Rob Kroonen in de kopgroep het hazen pad. Even zag het er naar uit dat hij erin zou slagen een beslissende voor sprong te nemen. Nadat een poging van Van Poecke en Evertse op niets was uitgelopen om bij de koploper te komen hadden Siep van Dongen, Peter Godde en Theo van Poecke 20 km voor het einde meer succes. Al leen Ko de Vi'ieze slaagde er na een solo van 10 km in zich 300 m voor de finish de vier koplopers te ach terhalen. In de eindsprint toonde Van Poecke zich op afgetekende wij ze de sterkste, terwijl Ko de Vrieze na zijn zware inspanning nog met gering verschil voor Bob Kroonen op de 2e plaats wist te eindigen. In de sprint van het peloton eindigde Wim Evertse op de 2e plaats achter Cees van Dongen. Jaap Plandsoen uit Noordwelle weerde zich verdienste lijk. Hij reed deze zware wedstrijd uit en eindigde op de 22e plaats. De uitslag: 1. Theo van Poecke, Koewacht; 2.14.05; 2. Ko de Vrieze, Goes; 3. Bob Kroonen, Dordrecht; 4. Peter Godde, Zwijndrecht; 5. Siep van Dongen, Middelharnis; 6. Cees van Dongen, Oud Gastel; 7. Wim Evertse, Zierikzee, Zierikzee; 8. Jef- fri Austin, Australië; 9. Jaap Moel- ker, Wemeldinge; 10. Dirk v. d. Vlugt, Sommelsdijk; 11. W. Breukel, Rozenburg; 12. A. Oosthoek, Zuid- land; 14. T. Schilperoord, Zwijn drecht; 14. C. J. Bom, Rozenburg; 15. F. v. d. Goes, Rotterdam. Geslaagde jeugdhengelwedstrijden te Zierikzee ZIERIKZEE, 2-8. In samenwerking met de hengelsportvereniging „Oos- terschelde" organiseerde de V.V.V. Zierikzee zaterdag J.l. een hengel- wedstrijd voor de jeugd in het Ha venkanaal. Een dertig jeugdige hengelaars gooide om precies half twee de lij nen uit om te trachten zoveel moge lijk te vangen. Aangezien de krabben ook meegeteld werden, waren er ook enkele vissertjes die enkel op krab ben visten, maar het grootste deel van de deelnemers visten sportief en trachtten om vis op het droge te brengen, hetgeen slechts een klein deel gelukte. Na een fikse regenbui vond om half vijf de prijsuitreiking plaats. De eerste prijs was voor Frans Timmerman, die met twee pa lingen en 361 punten de overige deel nemers de baas was. De overige uitslag was als volgt: 2. M. van Schelven, Zierikzee, 67 p.; 3. A. Ketting, Schuddebeurs, 60 p.; 4. R. van Beveren, Zierikzee, 56 p.; 5. W. v. d. Klooster, Schuddebeurs, 55 p.; 6. J. Meerdink, Zierikzee, 49 p.; 7. G. van Oeveren, Zierikzee, 22 p.; 8. J. Juffermans, Zierikzee, 12 p.; 9. W. Meerdink, Zierikzee, 9 p.; 10. S. Blom, Haamstede, 8 p.; 11. C. Voshol, SAN JOSE (Californië), 4-8. Ge leerden van het Lick-observatorium in Californië z\jn er dankzfö de laser reflector op de maan in geslaagd de afstand tussen maan en aarde tot op 45 meter nauwkeurig te berekenen. De afstand, die wegens de ellipti sche baan van de maan om de aar de voortdurend varieert en waar voor een gemiddelde van 384.000 km is vastgesteld, bedroeg vrijdag 363.153,440 km. Men hoopt tot nog nauwkeuriger berekeningen te kun nen komen. Het was vrijdag j.l. de eerste maat dat men erin slaagde de twee weken geleden door Armstrong en Aldrin op de maan geplaatste reflector met laserstralen te „treffen". De stralen werden na tweeeneenhalve seconde weer op de aarde ontvangen. Nadat eerdere pogingen om de stralen te ruggekaatst te krijgen waren mis lukt, vreesde men dat de reflector met maanstof bedekt of omgevallen was. Het apparaat kan misschien wel tien jaar worden gebruikt. Zierikzee, 4 p.; 12. A. Coppoolse, Zie rikzee, 3 p.; 13. R. Coppoolse, Zierik zee; 3 p.; en 14 A. v. d. Linde, Ou- werkerk, 2 p. Na het succes van deze jeugdhen gelwedstrijden zal men in 1970 on getwijfeld trachten om deze wed strijden te herhalen. Mislukte aanval op geldtas van slager AMSTERDAM, 4-8. Voor het fi- liaal van de Nederlandse Midden- standsbank in de Amsterdamse Jan van Galenstraat heeft een man een mislukte poging gedaan de 46-jarige administrateur A. W. Menssink van de slagerij Snijders van een tas met f 20.000,te beroven. De heer Menssink, die het geld naar de bank moest brengen, werd plotseling van achteren aangevallen, waarbij hem een jutezak over het hoofd werd geworpen. De overvaller trachtte vervolgens de tas te ontruk ken, maar slaagde daar niet in, om dat de heer Menssink zich met de tas stevig tegen zich aangeklemd' op straat liet vallen. Zijn belager vluchtte tenslotte in een grijze auto, die met draaiende motor gereed stond en waarin een tweede man achter het stuur zat. Een paar uur na de overval was nog geen spoor van auto of rovers gevonden. De politie beschikt slechts over een vaag signalement. In de jutezak, die door de overval ler werd achtergelaten, was vermoe delijk wat peper gestrooid. Om hem open te houden was de opening ver stevigd met ijzerdraad. Vrouw bedreigde man met pistool UTRECHT, 4-8. De 53-jarige wal ser G. M. J. B. uit Utrecht heeft zon dag bij de Utrechtse recherche aan gifte gedaan van bedreiging met een pistool. Volgens zijn verklaring zou hij omstreeks 11 uur zaterdagavond in de Havenweg in Utrecht door zijn vriendin, de 51-jarige mevrouw M. L. W.-S. uit de Domstad zijn opge wacht. Bij een onderzoek in de woning van de vrouw vond de politie in de kookpan een geladen pistool met vijf patronen. De vrouw is in verzeke ring gesteld en heeft tot nu toe ont kend. Zij kan eventueel worden ver volgd wegens poging tot moord, c.q. poging tot doodslag. FEUILLETON door B. J. ten Wesepe Sjaak neuriet tevreden. De toe komst ziet er zonnig uit. Tienduizend brengt het glas zeker op. Dat is drie en een half duizend voor Kees en de rest voor Sjakie. Daar doen we dan kalm meeheel kalm Bep vertrouwde het niet erg, toen hij drie weken na zijn invrijheid stelling meedeelde, dat ze dit jaar met vakantie gingen naar Heiden rijk in de Achterhoek. Lekker rustig, veel bos en plek te over voor de kinderen om te ravotten. Ze had hem onderzoekend aange keken: „Wat moet jij in Heidenrijk?" „Dat zeg ik toch? Gaan we een week met vakantie. En als het ons er bevalt, beide weken". „Waarom juist daarheen?" „Waarom niet? Ik heb er wat over gelezen. Het moet er mooi en rustig zijn". Het was iets nieuws voor Bep Tal, dat haar man plotseling oog had ge kregen voor natuurschoon. En om dat ze hem onderhand wel kende, nam ze dit smoesje voor kennisge ving aan. „Jij voert wat in je schild, Sjaak! Wat wordt het ditmaal?" „Meid ,leg niet te zanikken en zoek niet overal wat achter. Heb je nou nog te klagen? Ben ik niet net als iedereen aan het werk? Nou gedraag ik me als een nette vent en nog is het niet goed! Wat moet ik dan doen?" Bep was niet geïmponeerd. „Is daar soms een Bank, waar je een ogie op hebt?" Daar had hij hartelijk over gela chen. „O ,er zal best een Bank zijn, die vind je tegenwoordig in elk gat, waar een paar mensen met duiten wonen. Maar die zijn me de moeite niet, dat kun jij weten. Is het risico te groot en de buit te klein. Overi gens ik heb toch gezegd, dat ik er mee kap? Lever ik niet elke dag het bewijs?" Ze begon bijna te twijfelen, maar de blik in zijn ogen is voor haar genoeg. Er zit spot in en dan weet zij wel, hoe laat het met hem is. „Dat werken van jou zal ook wel een be doeling hebben. Jij speelt eén spel letje, Sjaak, alles uit berekening. Kom nou, ik zal m'n eigen vent niet kennen. Heb jij buiten de lik wel eens een half jaar achter elkaar ge werkt?" Maar Sjaak heeft er genoeg van. Met vrouwen moet je niet bekvech ten, want die kennen geen logica. „Meid .zanik niet, we gaan in de va kantie naar Heidenrijk, alleen maar luieren en wandelen en met de kin deren spelen. Anders niks". Ze is nog maar voor een klein deel overtuigd. „Gaat Kees ook daar heen?" „Nee. Kees kan niet aarden buiten de stad. En houd nou je kop maar, want wat jij er achter zoekt, zit er niet in". Sjaak neuriet tevreden. Bep heeft er niet meer over gesproken. Nu is ze bezig alle kleren in te pakken. Voor het eerst sinds haar huwelijk gaat ze met vakantie; ze kan het nog niet begrijpen. Het is een soort won der, al blijft er ergens wantrouwen hangen. Want ze weet ook, dat de ge roofde juwelen, briljanten en andere gpuden siervoorwerpen, die bij de in braak, waarvoor Sjaak twee jaar ge kregen heeft, nooit terecht zijn ge komen. Ze weet eveneens, dat haar man sinds zijn invrijheidstelling ge schaduwd wordt. Zelf heeft ze ook al een paar keer een rechercheur achter zich gehad, als ze in de stad ging winkelen. Sjaak wist vast wel meer van die buit, al sprak hij er nooit over. Sprak hij ooit met haar over krakies? Ze wist nooit ergens wat van, want Sjaaks stelregel was: vrouwen moet je overal buiten laten, want die verloenen je zonder erg. Het hoofd van Sjaak draait zich om, als hij bij de buren iemand uit de keukendeur hoort komen. Het is de mollige Rienie, de vrouw van die treinconducteur. Ze mag hem niet, weet hij. Maar niemand mag hem eigenlijk .omdat iedereen in de buurt weet, dat hij een beroepsinbreker is. Het kan hem geen laars schelen. Hij lacht ze immers allemaal uit? „Ha, buurvrouw!" begroet Sjaak haar met een grijnslach. „Kom er ook gezellig bij zitten, mens. Het is veel te mooi weer om zo hard te werken". De vrouw heeft enkele stukken wasgoed in handen, die ze wil op hangen. Ze weet het consigne van Jan, haar man: Geen ruzie maken met hem. Doe maar net, of hij lucht is. Maar dat is voor Rienie IJzen- boom erg moeilijk. „Voor jou is het zeker altijd te mooi om te werken? Zelfs gewoon werken, veronderstel ik?" Sjaak schudt zijn hoofd. „Nou moet je niet hatelijk worden, buur ik werk in de bouw en kom elke avond netjes op tijd thuis. Zaterdags ga ik vissen en wandel met m'n kinderen en zondags ga ik naar het Leger. En nou heb ik vakantie. Mag dat?" Rienie begint de was op te han gen. „Vakantie ben je anders wel ge wend, hè?" „Buurvrouw, buurvrouw, nou ge draag ik me net als jouw knul en iedereen; ik verdien eerlijk m'n bo terham en werk overdag in de bran dende zon.... Nou moet je redelijk wezende reclassering heeft ge zegd, dat elk mens na z'n ontslag een eerlijke kans moet hebben. Gun je me die niet?" (Wordt vervolgd) WOENSDAG 6 AUGUSTUS. NED. I. In de middag het derde deel van de „Tiran-Koning", een spannende serie. ,£cala" met „Van gewest tot gewest" vult de voor avond. Na het journaal een afleve ring van de serie „De Eenentwintig ste Eeuw". Deze aflevering geeft een beeld van de wijze, waarop in Ame rika het spelelement wordt gebruikt voor de bestudering xwn heel ernsti ge zaken. De woensdagse hoofdfilm is getiteld „De muis op de maan". Het is een pas vijf jaar oude film met in de hoofdrol de fameuze come dienne Margareth Rutherford. Ze is groothertogin in een vrolijk dwerg staatje, dat als belangrijkste inkom stenbron heeft de export van mous serende wijn. Wanneer blijkt dat die wijn ontplofbaar is besluit de rege ring er raketbrandstof van te maken. Een Socuterafilmpje over het werk van de Stichting Nederlandse Vrij willigers gaat vooraf aan een samen vatting van hetgeen vandaag in het sportpaleis van Antwerpen gebeurde in het kader van de strijd om de we reldtitels wielrennen op de baan. NED. II. Een extra aflevering van „Breng eens een zonnetje" in het NC RV-programma in de vooravond. Bert van Dongen en Rien van Nunen bezoeken Vriezenveen met een reeks van oude liedjes. Daarna de serie „Yao". Hij zit nog steeds met zijn Elloa in de wildernis. Na het jour naal danst de beroemde Antonio het ballet „El amor brujo" van Manuel de Falla. Hij doet dat in de prachtige grotten van Nerja. Het resultaat is bijzonder spectaculair. In de dan vol gende aflvering van Bureau Bristol" worden drie pas ontslagen gevange nen vlak na elkaar met een gebro ken been gevonden. Inspecteur Watt stuurt detective Wyer hiervoor op pad. De actualiteitenrubriek „Hier en Nu" en een korte avondoverdenking over de vakantie sluiten het pro gramma af. DONDERDAG 7 AUGUSTUS. NED. I. Ook vanmiddag weer een vakantieprogramma dat bestaat uit een oud lachfïlmpje, de natuurserie „Natuurgetrouw" en de Doris Day- show. De KRO begint de avond zeer luidruchtig met „Mik"-successen. In de Stadsschouwburg van Deventer komen de Boertjes van Buuten bij een om de grootste successen uit de afgelopen Mik-produkties te blazen en te zingen. Na het journaal en de actualiteiten van „Brandpunt" de film, die de KRO in de plaats van het wekelijkse televisiespel zet. Het is een eigentijdse film, die bovendien gloednieuw is. Peter Zadek schildert in „Ich bin ein Elefant Madame" het leven van een provo. Hij is leerling op een gymnasium in Duitsland. Het is een school in typisch Duitse stijl, waarin de vernieuwingsgedachten nog maar weinig vat hebben gehad en waar de discipline nog heilig is. De jongeman zet zich af op de maat schappij en scheldt op alles. In de film wordt de protesterende jeugd niet aangevallen; wel wordt getracht een juist beeld te schetsen zonder zich te scharen onder het establishe- ment. NED. II. Na „Scala" komt de VA RA aan bod en dat betekent een kijkje nemen in „Coronationstreet". Na het journaal „De Shadoks en de Gibis", waarna we oversteken naar het Amerika van vijftig jaar gele den, waar de „Virginian" actief was. Als de problematiek van deze afle vering is opgelost vertelt Simön Car- miggelt een oer-Nederlands verhaal uit zijn boekje „We leven nog". De avond wordt afgesloten met een af levering van de Marty-show. De ko miek Marty Feldman is weer te zien in een aantal gekke schetsen. WOENSDAG 6 AUGUSTUS. NED. I: 17.00 Kinderprogramma; 17.35 Einde; 18.50 Pluimpje (kleiir); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Scala; 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 De 21e eeuw (kleur); 20.45 De muis op de maan (kleur); 22.05 Socutera; 22.20 Wiel rennen; 23.00 Journaal. NED. II: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Breng eens een zonnetje; 19.28 Yao (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Antonio; 20.50 Bureau Bristol; 21.40 Hier en nu; 22.05 Terug van weggeweest; 22.10 Journaal. DONDERDAG 7 AUGUSTUS. NED. I: 16.00 Uit de oude film doos; 16.15 Natuurgetrouw (kleur); 16.40 Doris Day-show (kleur); 17.05 Einde; 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Mik-successen; 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Brandpunt; 20.45 Ich bin ein Elephant, Madame (kleur); 22.30 Journaal. PARIJS. De Parijse couture dikteert de-alles-mag-mode op het punt van de roklengte. Een fikse gooi is gedaan naar de maxi-rok, maar de mini hand haafde zich in de collecties. Links: een zilverkleurige rok met vest en lange laarzen; rechts: een jersey-ensemble, eveneens met laarzen, hoewel de laar zen, althans de lange, minder sterk vertegenwoordigd waren. De modellen zijn van Real. NED. II: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Coronation street; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 De Shadoks en de Gibis; 20.22 De Vir ginian (kleur); 21.35 Simon Carmig- gelt; 21.40 Marty (kleur); 22.10 Jour naal. LONDEN. De jonge Russische hoogleraar George Andiaparaidze, die de schrijver Anatole Koeznetsow als tolk naar Londen begeleidde, blijkt te zijn verdwenen. SAIGON. 750 militairen van de Amerikaanse negende infanteriedivi sie zijn van de basis Bien Hoa per vliegtuig overgebracht naar Hawai. In totaal hebben thans 10780 Ameri kanen Vietnam verlaten. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Oudega (W.): P. Vroegindeweij, kand. te Delft, die bedankte voor Meteren en Est en voor Nes (Fr.). Ger. Kerken Benoemd tot leraar-pastor aan de chr. opleidingsschool voor onderwij zers te Sneek: A. J. van Nijen, Ter- zool. Aangenomen naar Koudekerk aan de .Rijn; H. J. Swierts, Enkhuizen. Gei*. Gemeenten Bedankt voor Barneveld: Chr. van den Poel, Yerseke; voor Rotterdam- IJsselmonde: J. van Haaren, Amers foort. RENESSE, 2-8. Vrijdagnacht is het in Renesse nogal onrustig geweest. Zo moest bij hotel „'t Schuilhuis" politiehulp worden ingeroepen toen vandalen aldaar opgestelde aanwij zingsborden gingen vernielen. In bar „De Luifel" ontstonden gro tere moeilijkheden, toen een groep je jongelui glazen kapot wierpen en meisjes lastig vielen. Toen de eige naar van de bar de heer J. Verboom een der jongelui de deur wees ont stond er een vechtpartij, waarbij de 20-jarige G. M. uit Zevenhuizen de deur werd uitgewerkt. Kelner A. de B. had zich echter zo opgewonden, dat hij de jongen naar buiten volg de, waarop deze de benen nam. Ach tervolgd door de B. stormde hij daar op een donker gangetje in en liep daarop door de ruit van een garage deur. Hierbij raakte hij aan de arm gewond. M. verklaarde daarna door de B. te zijn geschopt en geslagen. Hij diende een aanklacht wegens mishandeling in, die hij later ech ter weer introk. De jongelui kwamen de ruit de volgende dag uit eigen be weging betalen, zodat alles nog met een sisser afliep. BOEKAREST, 2-8. Op een receptie in Boekarest heeft president Nixon in een gesprek met de Russische am bassadeur gezegd, dat hij waarschijn- schijnlijk spoedig een bezoek aan de Sowjet-Unie zal brengen. Voor hij president werd, had hij reeds vele delen van Rusland bezocht. Aan de Joegoslavische ambassa deur, Jaksa Petric, vertelde hij, dat hij^ zijn dochters deze zomer naar Joegoslavië had gezonden en hij voegde er aan toe: „Ik ben nog niet in Joegoslavië geweest, maar eens zal ik er ook heen gaan". Kinderen zaten opgesloten in auto DEN HAAG, 3-8. De Haagse poli- tie heeft zich moeten ontfermen over drie jongetjes van vier, zes en ne gen jaar, die op de Amsterdamse Veerkade werden aangetroffen in een potdicht afgsloten auto met Arabi sche letters op het kentekenbord. Omstanders en politiemannen ge troostten zich veel moeite om de kinderen aan het vei'stand te bren gen dat zij een deur of raampje van de wagen moesten opendoen. Juist toen de brandweer arriveerde om een raampje of deur van de auto te for ceren, gelukte het een passerende Marokkaan om de kinderen zo ver te brengen dat ze de wagen van bin nenuit openmaakten. De lucht in de wagen was volgens de politie be paald niet fris meer te noemen. De kinderen, die erg moe leken, werden naar het politiebureau gebracht. 3. Aram spoedde zich naar beneden en hij was juist op tijd om de bezoeker, be geleid door één der wachters, het binnen plein te zien oprijden. De wachter kwanf op Aram toe en zei: „Deze vreemdeling vraagt u te spreken, heer". De bezoeker had zich reeds van zijn muilezel laten glij den en Aram kon een gevoel van verba zing nauwelijks onderdrukken. De vreemdeling was zó klein, dat hij Aram nauwelijks tot het middel reikte en hij moest het hoofd in de nek gooien om Aram aan te zien. Het gelaat van het man netje was donkerbruin verbrand door de zon, hij droeg een kleine donkere punt baard en onder zijn muts kwamen een paar verwarde lokken donker haar uit. Ook zijn kleine, schitterende oogjes leken pikzwart. Met een zwierig gebaar nam het kereltje zijn muts af en sprak: „Heer Aram van Barranca! Het verheugt mij u te zien! Aan vaard de nederige hulde van Dipo de dwerg, die van zeer ver gekomen is om u be langrijke zaken mede te delen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 7