mondragon 592ste Staatsloterij Coördinatie economische politiek in E.E.G. Halve finale festival „Ontdek de ster" STREEKNIEUWS LAATSTE NIEUWS 5 augustus 1969 Tweede klasse Prijzen van f 15,- Prijzen van 1 50,- Prijzen van f 50,- Prijzen van f 100,- Prijzen van f 100,- Prijzen van f 200,- Prijzen van f 400,- Prijzen van f 1.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- De prijs van f 5.000,- De prijs van f 50.000,- zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op nummers nummers e nummers nummers nummers nummers nummers nummers eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer is gevallen op het nummer is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: 2 68 69 130 021 231 270 8140 034241 073680 006616 068616 079144 055454 066430 De extra prijs van 100.000,- is gevallen in serie H op nummer: 037963 en de troostprijs van 2.000,- op nummer 037963 van elk der andere series. Nederlandse kustvaarder zinkende DEN HAAG, 5-8. De 498 ton me- tende Nederlandse kustvaarder Ida Jacoba heeft vanmorgen in een SOS gemeld dat hij tien mijl ten noorden van het lie de Batz voor de noord westkust van Bretagne zinkende is. Het schip verzocht dringend om as sistentie, aldus radio-Brest. De Ida Jacoba is afkomstig uit Groningen. Van het lie de Batz is een red dingboot onderweg .Er zou ook een Noors schip in de buurt zijn. De Ida Jacoba maakt veertig graden slagzij. De deklading wordt overboord gezet. Advertentie Bij aanhouden warmte stagnatie distributie mogelijk UTRECHT 4-8. De Nederlandse Üsf abrikan ten kunnen als gevolg van het aanhoudende warme weer de ijs- produktie maar ternauwernood bij houden. Op sommige plaatsen is al aan de noodrem getrokken: bepaalde Üssoorten worden niet meer gele verd. Indien het warme weer nog enkele weken langer duurt, ver wacht men in ijskringen ongetwij feld stagnaties in de ijs-distributie. Vooral de honderden kleine ijsfabri- kanten in Nederland blijken nog maar amper in staat voldoende ijs te leveren. „Alle ijsfabrikanten zitten op het ogenblik te hikken", aldus de heer J. Suanet, directeur van de Campina ijsfabriek in Eindhoven, „en we zul len blij zijn met een weekje regen". Campina heeft weliswaar voor grote voorraden ijs gezorgd, maar deze zijn nu volledig „opgesoupeerd". Enkele typen worden al niet meer aan de man gebracht. De vraag blijft over stelpend groot, aldus de heer Suanet, die echter van mening is dat het pu- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot medewerker van het Ned. Bijbelgenootschap (afd. verbe tering van het bijbelgebruik): W. C. Verstoep, Assen. Bedankt voor Hollandscheveld: C. Batenburg, Vriezen veen; voor Nieuw -Buinen: A. K. v. d. Schoot, Appel scha. Ger. Kerken Beroepen te Overschie: K. J. Ar- wert, Balk. Aangenomen naar Delft (als stu dentenpredikant): J. van Drie, Lei derdorp. Bedankt voor Drachten: P. J. Wes- terneng, Barneveld. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Nijkerk: B. van Riet, Bolnes-Slikkerveer. bliek toch op den duur het ijs eten beu gaat worden. „Dit jaar is echter een topjaar voor de ijsverkoop. Zelfs gouden jaren als 1959 en 1964 wor den geslagen", aldus de Campina- directeur. Bij de Ermi ijsfabrieken te Rotter dam zit men op het ogenblik al „om hoog". Een woordvoerder verklaarde dat enkele artikelen, zoals de ijslol- lie, op sommige dagen uitverkocht zijn en ook de aanvoer van de ver pakkingsartikelen kan de enorme vraag maar ternauwernood bijhou den. De ijsfabriek heeft zich de laat ste dagen vooral toegelegd op de fa bricage van de kleinere ijssoorten. „Wij willen vooral de jeugd ter wille blijven, gezien het geringe zakgeld waar zij het doorgaans mee moet doen". Indien de warmte nog lang duurt, verwacht men ook in de Rot terdamse ijsfabriek stagnaties. Bij de Iglo N.V. in Utrecht, waar het Ola-ijs vandaan komt, werd ge zegd dat zich tot nu toe nog geen problemen hebben voorgedaan. Ook de Nederlandse frisdrankfabrikanten schijnen hier en daar al moeilijkhe den te hebben. Van stagnaties in de levering is echter nog geen spraka DEN HAAG, 4-8. De Commissie Internationale Sociaal-Economische Aangelegenheden van de Sociaal- Economische Raad kan zich, blijkens haar advies, verenigen met de opvat tingen van de Europese Commissie over coördinatie van doelstellingen van het beleid op middellange ter mijn. Die opvattingen heeft de Europese Commissie neergelegd in haar me morandum over de coördinatie van de economische politiek en de mo netaire samenwerking in de gemeen schap. Volgens de Europese Commissie is een versterking der coördinatie van de economische politiek en van de Een Canadese Superconstellation met hulpgoederen is zondagavond op het Biafraanse vliegveld Oeli bij de landing verongelukt. De vier Cana dese bemanningsleden verloren het leven. LEEK. Op de Oudestreek in Leek is maandagmiddag een scholiere op haar fiets aangereden door een per sonenauto. Het meisje, de 11-jarige Yvonne Boerma uit Bedfordvieuw, Transvaal (Zuid-Afrika) was op slag dood. monetaire samenwerking noodzake lijk op grond van twee overwegin gen: de sterke toeneming van het extra-communautaire handelsver keer en de effectuëring van het ge- meenschappelij ke landbouwbeleid. Advertentie Donderdagavond a.s. te Zierikzee: M. Bruijnes, electr. orgel en drummer H. Sinck, eveneens genoteerd voor de halve finale. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 4-8. Donderdag 7 au gustus a.s. wordt in het C.T.V.-ge- bouw aan de Zuidhoek alhier de der de „jacht op jong talent" gehouden. Dat het de derde festivalavond van „Ontdek de Ster" is betekent dat dit tevens de avond van de halve finale zal zijn en dat dus het winnende ta lent van de eerste 2 avonden wordt verwacht, om een plaatsje te verove ren aan de top, dat wil zeggen te worden ingedeeld voor de finale op 14 augustus. Het publiek wacht a.s. donderdag een avond van gevarieerd amuse ment. In de halve finale komen n.l. o.a. het Rotterdamse zangeresje Ani ta Meijer, de gospelsongs en spiritu als zingende zanggroep „The Beth Cherem Singers" uit Vlissingen, het Zeeuwse amusementsorkest „The New Black and White", het zange resje Maryan Boas uit Amsterdam. Van „eigen bodem" zijn voor de hal ve finale genoteerd de Zierikzeese beatgroepen de „Dimples" en „Pink Elephant", de instrumentalist M. Bruijnes (el. orgel) en de Bruse zin gende zusjes „De Majoli's". Verder in de halve finale: de zanger Alex j van Voorden uit Rotterdam, zange res Josette Goddard, eveneens uit Rotterdam en - uit dezelfde stad - het zangeresje Marga van Noordt. In j totaal dus elf deelnemers aan de fi- De Zierikzeese groep Pink Elephant in de halve finale. Foto-inzet: de orga nist van de groep, Ron. Hulshof. totel. iMtawimt a Camte. nale, met elk een eigen, gevarieerd repertoire. Verder deze avond een optreden van de befaamde groep Ekseption, en dansen met Pink Elephant. •céivwwt (Zntofjd OWWO BURGHSLUIS Reddingboot voer uit In het noodweer van zaterdagmid dag omstreeks half zes werd de red dingboot „President Jan Leis" ge waarschuwd omdat men op de haven meende een omgeslagen jacht in de Oosterschelde te zien drijven. Schip per Schot heeft geruime tijd gezocht doch niets gevonden dan een tafel, een pakje boter en een pakje shag. Of zich hier woor de havèn een dra ma heeft afgespeeld in de helse 20 minuten van storm, regen, onweer en volslagen duisternis, is niet bekend. HAAMSTEDE Nachtelijk spook Bij het Middenpad aan de Strand weg kregen een stel jongelui in de nacht omstreeks 1 uur de schrik van hun leven, toen uit de duinen een in een wit laken geklede gedaante op hen af kwam. Dan verdween het „spook" weer om wat verder, hevig gesticulerend uit de duinen op te duiken. De angstige groep klaagde zijn nood bij een juist passerende po- litie-auto, doch het spook had toen znij of haar biezen al gepakt. Zweefvlieger maakte overland-vlucht Een der jeugdige leden van de V.Z.A.C., de zweefclub uit Haamste de. Wim Recourt uit Blaricum kreeg zondag de kans van zijn leven om een „overlandje" te maken. Om kwart voor twaalf werd hij opgetrokken om te profiteren van wat termiek-wolkjes. Hij steeg een flink stuk en kreeg hoogte genoeg om door te gaan en Schouwen-Dui- veland achter zich te laten. Het ging allemaal voorspoedig doch in de buurt van Numansdorp lieten de wolkjes hem in de steek en moest hij landen. Het liep allemaal voortreffe lijk. Bijna 50 km had hij er op zit ten. De „ophaaldienst" van de V.Z. A.C. direct gewaarschuwd, demon teerde het toestel dat in de loop van zondagavond weer op de Haamsteed- se vliegweide terugkeerde. Zaterdagmiddag landde een zweef vliegtuig uit Woensdrecht op het Haamsteedse vliegveld. Met vereen de krachten kon het toestel nog net tesamen met de andere V.Z.A.C. toe stellen de hangar ingereden worden toen het noodweer losbarstte. SEROOSKERKE Zware schade na autobotsing Zaterdagmiddag te plm. 15.30 uur had op de provinciale weg ter hoogte van het kruispunt met de Bógerd- we'g een aanrijding plaats tussen een personenauto bestuurd door W. K., wonende te Krimpen aan de Lek en een personenauto bestuurd door C. H. wonende te Leiden. Deze aanrij ding vond plaats toen de bestuurder van eerstgenoemde personenauto, welke links af wilde slaan naar de Bogerdweg, op de rijbaan tot stil stand kwam. De bestuurder van de achteropkomende personenauto be merkte dit te laat met gevolg dat deze tegen de stilstaande personen auto botste. Beide personenauto's wei-den zwaar beschadigd. Drie auto's betrokken bij aanrijding Zaterdagmorgen te plm. 11.10 uur had op de Serooskerkseweg, t.h.v. restaurant de „Schelphoek" een aan rijding plaats waarbij drie personen auto's waren betrokken. Mevr. H. P.- M., die met haar personenauto in de richting Haamstede reed moest bij nadering van het kruispunt Seroos- kerkseweg-Stoofweg afremmen even als een achter haar rijdende perso nenauto bestuurd door W. K. uit Bergen op Zoom. De bestuurder van de daar achter rijdende personen auto, W. L. uit Schiedam, bemerkte dit te laat met als gevolg dat deze aan de achterzijde tegen de auto van K. reed, die vervolgens tegen de achterzijde van de auto van mevr. P.-M. botste. Alle drie de personen auto's werden beschadigd. Voetbalwedstrijd Woensdag a.s. zal alhier een voet balwedstrijd worden gespeeld tussen Velocitas en de zomergasten. Deze wedstrijd wordt gespeeld ten bate van de bejaardenkas. Auto contra bromfiets Zaterdagmorgen te plm. 10 uur had op het kruispunt Serooskerkstweg- Stoofweg een aanrijding plaats tus sen een personenauto bestuurd dooi de heer J .H. uit Lintfort (Did.) met een bromfiets bestuurd door de heer J. A. F. wonende te Burgh. Deze aanrijding ontstond toen de bestuurder van de personenauto de rijbaan van de Serooskerkseweg ver liet in de richting Renesse en daarbij geen voorrang verleende aan de over het fietspad in de richting Zierikzee rijdende bromfiets. Auto en brom fiets werden beschadigd. De bestuur der van de bromfiets liep lichte ver wondingen op. SCHARENDLÏKE Autobus moest uitwijken en kwam in de bermsloot terecht Zaterdagmiddag omstreeks 18 uur reed de bestuurder van een auto vanaf de camping „Duin en Strand" de Kuijerdamseweg op zonder de R.T.M.-bus op te merken, die uit de richting Ellemeet naderde. De chauf feur van de autobus, de heer KI. zwenkte met de bus in de berm en kon niet verhinderen, dat de auto bus door de beplanting heen in de bermsloot terecht kwam. Enkele van de ongeveer 30 passagiers liepen kneuzingen tot een lichte hersen schudding op. Ook de buschauffeur liep enkele kneuzingen op. De auto bus werd flink beschadigd. Brandalarm voor hooi-broei Zondagmiddag omstreeks 17.30 uur werd brandalarm gegeven voor hooi- broei bij de heer S. C. Coomans aan de Elkerzeeseweg. De brandweer korpsen uit Scharendijke en Kerk- werve waren zeer spoedig aanwezig. Peiling wees uit, dat geen direct ge vaar aanwezig was, zodat de brand weer niet daadwerkelijk behoefde in te grijpen. OUWERKERK Collecten Ned. Herv. Kerk De collecten, gedurende de afge lopen maand in de Ned. Herv. Kerk gehouden, bedroegen voor de diako- nie f 105,58 en voor d ekerkvoogdij f 163,28. Voorts in de busjes f 62,40, d.i. totaal f 331,26. SPORT VOETBAL Sparta speelde tegen Bruse Boys Voordat Sparta zondag start in Rotterdam voor de ere-divisie ma ken de spelers donderdag a.s. eerst nog een trip naar Schouwen-Duive- land. Het volledig team, o.w. J. van Beveren, Hans Eikenbroek, Charly Bosveld, Nol Heijermans, Henny Weys e.a. maken de reis met de Bru 4 naar Bruinisse. Zij trekken eerst ter visvangst op de Grevelingen en treden - na terugkomst - aan voor een voetbalwedstrijd tegen Bruse Boys (6.30 uur). Gowon wil dagvluchten WELLINGTON, 5-8. De Nigeriaan- se regeringsleider generaal Yakoeboe Gowon heeft een beroep gedaan op alle vredelievende volken en mensen er bij Biafra op aan te dringen hulp- vluchten overdag toe te staan. Deze uitlating moet gezien worden als ant woord op de brief van minister Ho- lyoake van Australië over het her vatten van de hulpvluchten. Gene raal Gowon zei dat Biafra het plan voor vluchten overdag had verwor pen omdat het dan niet in staat zou zijn verrassende gevechtsacties uit te voeren- SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed-; vluchten van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Albert. In concours waren 258 duiven. Gelost om 9 uur. De snelheid van de eerste duif was 1059.85 m.m. Aankomst 12. 18.01. De snelheid van de laatste duif was 766.03 m.m. Aankomst 13.33.30. Joh. Quist 1, 6, 13, 24, 28, 45, 81; M. v. d. Est 2, 4, 7, 63, 69, 75, 79, 80; L. Vermeij 3, 11, 12, 14, 21, 85; M. Geuze 5, 16, 43, 55, 82, 84; W. van Dommelen 8, 26, 29, 35, 53, 57; C. Verwijs 9, 15, 17, 18, 36, 40, 4, 72, 76, 78, 86; A. Faasse 10, 19, 20, 25, 30, 37, 39, 56, 58, 67, 71, 74; Jac. Geense 22, 54, 68, 70; W. Neele 23, 33, 41, 44, 49, 60; J. Zuidweg 27, 42, 59, 62; M. Meijer 31, 51, 52, 65, 73; Abr. Verwijs 32, 50, 77, 83; A. Verwijs 34, 64; Kr. Reijngoudt 38; H. Kaashoek 46, 47, 66; L. Reijngoudt 61. Nog wat foto's van het zaterdag gevierde Mosselfeest te Bruinisse. Ze tonen een vriendelijke mosselkoningin, wuivend vanaf het podium op het havev plateau naar de mensenmenigte, 's Middags maakte zij ook de vaartocht mee, waarvan de foto een beeld geeft. Aan haar zijde het bloemenmeisje Hennie Padmos. Na de ontscheping maakte zij. gezeten in een witte sportauto een rondrit door het dorp. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 6