Dokumentaire film krijgt molen en omgeving als lokatie Het camping-voetbaltoernooi te Burgh AGENDA NOODKREET UIT BIAFRA STREEKNIEUWS MINI-KANS Onlusten in Belfast zetten zich voort Schilder gedood bij val van werkbrug Rtnubrunrft te Bruuwer&haveu BROUWERSHAVEN. 1-8. Maan dagmiddag werd de t|jd 800 jaar te ruggedraaid te Brouwershaven rond om de korenmolen „De Haan" van de heer Hoogervorst. Naar aanleiding van de herdenking, dat de schilder, Rembrandt van Rijn 300 jaar geleden overleed arriveerde een filmploeg van de filmacademie te Amsterdam die in opdracht van het Ministerie van Cultuur en Recreatie een docu mentaire film over deze kunstschil der maakt. Een fragment van deze kleurenfilm krijgt als lokatie de molen te Brou wershaven, welke in Nederland uit een 250 molens als de geschikste naar voren kwam om dat ze rondom in het groen op een stadswal ligt, in het vrije landschap zonder aangren*- zende nieuwe woningen, fabrieken of dergelijke. Het tafereel dat te Brouwershaven werd opgenomen be helsde het afscheid van Rembrandt toen hij van huis wegtrok de wereld in. De rol van Rembrandt werd ver tolkt door de bekende toneelspeler Jules Croiset, terwijl de echtgenote van de heer J. v. d. Hamer, die de molen restaureerde, mevr. J. v. d. Hamer-v. d. Weele de rol van Rem- brandts moeder voor haar rekening nam. De heer Adriaan van Sluis, neef van de familie v. d. Hamer speelde de rol van molenaarsknecht. Zoals bekend was Rembrandt een zoon van een molenaar maar hij am bieerde dit vak niet. De entourage rond de molen werd verder gecom pleteerd door een twetal geiten van de heer L. Bos, een span werkpaar den van de heer v. d. Velde te Zon- nemaire en een pony van de heer Hanse uit Den Osse. Het geheel trok veel publieke belangstelling. Noortbeee over-geroeid IJMUIDEN, 4-8. In lJmuiden zijn maandag met hun sloep gearriveerd de 22-jarige Harry Vermeulen uit Bilthoven en de 21-jarige Evert van t Honderdaal uit Utrecht. Zij zijn er in geslaagd de Noordzee vice-ver- sa over te roeien in een oude scheeps -sloep. Zij zijn op 17 juli uit lJmui den vertrokken en op 23 juli in het Engelse Southwold aangekomen. Harry en Evert zyp een week in Engeland gebleven. Op 30 juli ver trokken ze weer voor de thuisreis; op zee hebben zij enkele gevaarlijke momenten meegemaakt tijdens on weer en tijdens het nemen van foto's, toen Harry Vermeulen trachtte in een rubberbootje de sloep te volgen. Eenheden van de Engelse zee macht zullen in de loop van de maand deelnemen aan een gezamen lijke oefening in Gibraltar. Dit zegt een woordvoerder van het ministerie van defensie in Londen. GENÈVE, 3-8. „De hulpgoederen die momenteel Biafra bereiken, vor men slechts een derde van wat in mei als minimum was vastgesteld ter vermijding van een catastrofe". Dit staat in een rapport over de medische- en voedselsituatie in Bia fra, dat het internationale Rode Kruis in Genève van zijn vertegenwoordi ger in dat land, Karl Heinrich Jaggi, heeft ontvangen. Volgens statistieken van het Rode Krius stierven midden juli in de 40 Rode-Kruiscentra in Biafra dagelijks vijftig kinderen. De week daarop wa ren dat er honderd. De toestand wordt van dag tot dag erger, schrijft Jaggi in zijn rapport. „Als men daar bij de andere hongersnoodcentra, de dorpen en de vluchtelingenkampen, rekent, dan komen deze cijfers en kele malen zo hoog te liggen". Na de opschorting van de hulp- vluchten was „de voedingstoestand van de kinderen sneller dan voor zien verslechterd, speciaal bij dege nen die al aan ondervoeding hadden geleden en in de zuidelijke provin cies, waar meer dan zestig procent van de kinderen te lijden heeft van het voedselgebrek". NIEUWERKERK. Afscheid burge meester A. A. van Eeten. De schei dende magistraat neemt, in gezel schap van zijn echtgenote, de zang- hulde yqn de schooljeugd in ont vangst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De beroemde schilder van straks, neemt afscheid van de niolenaarsknecht. BURGH. 4-8. De door bet slechte weer uitgestelde wedstrijdeu van za terdagavond, werden zondagavond under grote belangstelling voortge zet. Blomshoeve-Duinoord was een hard gevecht, waarin tot nu toe het beste voetbal werd vertoond. De ge moederen yverdeu na de rust even zó verhit, dat er vuisten aan te pas kwamen. Een campinghouder holde het veld op qm de scheidsrechter op vclgens hem geconstateerde wanda den van de tegenpartij te wijzen- opende de score voor Blomshoeve, doch de snelle linksschietende Scholle (E.B.O.H., Dordrecht) maakte gelijk. Nog voor de rust zorgde Hans Mon- froeij (C.V.V., Rotterdam) voor een 2-1 voorsprong voor Duinoord, die na de rust niet meer werd prijsge geven. In de wedstrijd D.F.S.-Duinhoeve werd het duidelijk dat de 4-0 voor- spreng die D.F.S. had, na de rust op zettelijk werd prijsgegeven om de te genstander een paar goals te gunnen. Voor rust 3-0 door Toon Rijnberg (2 maal) en Nico v. d. Graaf. Na de thee Piet Evertse 4-0 en Rini Dijkman 5-0. Duinhoeve kwam uiteindelijk op 5-3 door een strafschop, ingeschoten door Koremans (vroeger H.D.V.S., Schie dam) en doordat D.F.S. tweemaal in eigen doel schoot. Maandagavond werden opnieuw enige wedstrijden gespeeld. Er was grote belangstelling en de vele voet- balliefhebbers(sters) staken hun en thousiasme niet onder stoelen of ban ken. Begonnen werd met Duinoord- Duinrand, welk treffen met de rust in gelijke stand eindigde, hoewel het team van Duinoord sterker was. Pas na de rust werd een vrije schop door Ladage uit Maassluis ingeprikt (1-0). Het spel werd ontsierd door talloze onnodige onderbrekingen door de scheidsrechter. Over het algemeen gesproken heeft het seheidsrechter- kwartet dat hier opereert, het heel moeilijk, omdat het spel dikwijls zeer snel wordt gespeeld en na afloop krijgen de heren dan ook heel wat aan te horen. Eindstand: 1-0. 't Zeepe-Ginsterveld werd een be nauwde kleine zege voor het bunga lowpark aan de Hogeweg. Doelpun ten vielen in de eerste helft door Van Harmeien (P.P.S.C.) en na de rust dcor Bakker (Sliedrecht). Eindstand: 2-1. Uitstekende verdedigingen Zeer veel belangstelling trok Wie lewaal-Blomshoeve. Twee begaafde ploegen met uitstekende verdedigin gen, waarin vooral de doelverdedi- gers uitblonken. De rust was dubbel blank, hoewel Wielewaal veel ster ker was. Na de thee kwam Bloms- hoeve sterk opzetten, doch daar dit gepaard ging met een mee naar vo ren komen der verdediging, werd dit noodlottig. Eerst werd een prachtig zie7/i.u/u»iut ui ye^eisunup uu.ii. /njn ntuuuui. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). V.V.V. Scharendijke organiseerde strandfeest SCHARENDIJKE, 2-8. Zaterdag middag werd door V.V.V. Scharen dijke het jaarlijkse strandfeest geor ganiseerd, waarvoor weer goede be langstelling bestond. Allereerst werd het jeugdige ver nuft aangewend voor het maken van bouwwerken van zand, figuurleggen en het maken van mozaieken. Aan de besten in de verschillende leef tijdsgroepen werden aardige prijzen President Pompidou heeft een uitnodiging van president Nixon voor een officieel bezoek aan de Verenigde Staten aanvaard. Succes voor duivenlief hebber Tijdens de onlangs gehouden wed vlucht vanuit Bergerac in Frankrijk over een afstand van 805 km. heeft de heer J. J. de Jonge te Dreischor met een van zijn duiven een uitste kende prestatie geleverd. De duiven werd engelost op zaterdag 26 juli om 1 uur. Zondagmorgen d.a.v. werd de ze duif om 11 uur geklokt. Bij mel ding in verband met de nationale vlucht bleek de duif van de heer de Jonge een zeer vroege duif te zijn, daar in heel het land nog maar en kele duiven hun hok hadden weten te vinden. De 2e duif, afkomstig van Schouwen-Duiveland, werd pas om half één gemeld. doelpunt afgekeurd, doch kort voor tijd kopte Kooipan (W.I.K., Kerk- werve) schitterend in (1-0). Als laatsten speelden de Alg. Bank Nederland tegen de Duinhoeve. Bij de Alg. Bank zagen we enkele D.F. S.-gezichten, omdat deze ploeg te kort aan spelers had. Voor de rust scoorde A. Rijnberg (1-0), doch na de >visseling was het Krekelberg (Ro- bur. Goes) die tweemaal voor Duin hoeve scoorde. Eindstand: 2-1. Voor de finale op dondepdag zijn Wielewaal, Duinoord en D.F.S. mo menteel zware kandidaten. RENESSE Rob Hoeke's R. en B.-group in „De Ark" Donderdagavond 7 augustus a.s. wordt in de recreatiezaal van motel „De Ark" alhier opnieuw een ont spanningsavond georganiseerd. De avond zal worden verzorgd door de bekende R. en B. group van Rob' Hoeke. „Brigade des doods" weer actief in Brazilië RIO DE JANEIRO, 4-8. De Brazi liaanse clandestiene organisatie „Bri gade des dcods", die eigenmachtig de klicne misdaad bestrijdt, heeft maan dag opnieuw toegeslagen. In een park in Rio de Janeiro ont dekte de politie het met kogels door zeefde lijk van een jonge man, waar op het teken van de organisatie, een doodskop en gekruiste beenderen, was aangebracht. Cp een bij het lijk achtergelaten kaartje stonden de na men van vier toekomstige slachtof fers. In de gfgelopen tijd heeft de bri gade danig in de onderwereld huis gehouden. Tot dusver heeft zij meer dan tweehondwerd autodieven, zak kenrollers en verkopers van verdo vende middelen gèlikwideerd. Velen zijn ervan overtuigd dat de leden van de brigade gezocht moeten worden bij het politiekorps, waarvan een aantal ambtenaren besloten zou heb ben in hun vrije tijd de bestrijding van de irisdaad rigoreus ter hand te nemen. Hoewel de politie dezee ge ruchten met stelligheid tegenspreekt, is dezer dagen in politiekringen in Niteroi vernomen, dat een onder zoek heetf uitgewezen, dat zeker 100 politiemensen van de „Brigade des doods" deel uitmaken. Dinsdag i augustus Zierikzee Grote Kerk, 8.00 uur, orgelbespeling Dirk Jansz. Zwart. Ellemeet Dorpshuis, 8.00 uur, filmvoorstelling „De twaalf gezworenen". Burgh Sportpark Van Zuijen, 18.45 en 19.45. campingvoetbal. Woensdag 6 augustus Zierikzee Mondragon, 9 uur, wijnfeest - ver kiezing Miss-Toerist. Renesse De Ark, 8 uur, show Conny Vink. Haamstede Slot, Noordstraat, 10 uur, bos- en duinwandeling. Hotel Bom, 2 uur, start agrarische rondrit over Schouwen-Duiveland. V.V.V.-kantoor, 18.00 uur, start wan deltocht DFS-V.V.V. Westenschouwen Tent strandpastoraat, 20.45 uur, film voorstelling. Donderdag 7 augustus Zierikzee C.T.V.-gebouw, Talentenjacht „Ont dek de Ster", m.m.v. Ekseption, (hal ve finale). Haamstede Pompstation A. v. d. Weijdeweg, 9 uur, start domeinwandeling. Burgh Sportpark Van Zuijen, 19.00 uur, fi nale camping-voetbal. Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw, 8 uur, dia-serie „Zie Schouwen-Duiveland". Renesse De Ark, recreatiezaal, 8 uur, Rob Hoeke's R. en B.-group. Nederlander gedood door bliksem in Oostenrijk SASSENHEIM, 5-8. Naar eerst nu bekend is geworden is zondagavond tijdens hevig onweer in Oostenrijk de 25-jarige Nederlander F. Lepelaar uit Sassenheim door de bliksem ge troffen en op slag gedood. De jonge man was in gezelschap van zijn ouders en van zijn verloofde. Dezen liepen geen letsel op. Sclieepvaartberichten Bekentenis in moordzaak te St. Willibrord toegekend. Vervolgens werden met groot enthousiasme verschillende wedstrijdspelen beoefend. Omstreeks 4 uur moest het strandfeest echter worden beëindigd wegens een opko mende onweersbui. Jongen (in bet water geduwd) verdronken WIERINGERMEER, 4-8. In de ha- vèn Oudezeug in de gemeente Wie- ringermeer is maandagmiddag de 18- jarige Anne Grijze uit Kreileroord die de zwemkunst niet machtig was, door zwemmers spelenderwijze van de kade af in het diepe water ge duwd. Pogingen om de in paniek ge raakte jongen te redden hadden geen spoedig resultaat. Toen enige baders hem tenslotte aan land gebracht hadden kon een dokter slechts de dood constateren. De rijkspolitie stelt een nader onderzoek in. Voo tienduizend gulden aan juwelen gestolen DEN HAAG, 4-8. Uit een woning op de tweede etage aan de Fluwelen Burgwal in Den Haag hebben onbe kenden maandagmiddag voor tien duizend gulden aan juwelen gestolen. De woning werd grondig doorzocht. Behalve de juwelen werd ook een bedrag van 800 gulden meegenomen. Ameland, 2-8. 120 m N Cap Haitien. Attis, 2-8. 100 m O Sicilië. Atys, 2-8 te Singapore. Abida, 4-8. te Los Angeles. Calamares, 2-8. 300 m O Kp. Kenne dy. Camitia, 2-8. 360 m WNW Ierland. Esso Amsterdam, 4-8. te New York. Korenia, 2-8. bij Saigon. Kelletina, 2-8. te Madras. Kara, 2-8. 130 m ONO Sombrero. Koratia, 5-8. t Labuan. Zafra, 2-8. 900 m. ZZW Colombo. Engelse padvinder logeert bij ons. Hij gaat met vriendjes naar Amster dam. Op een snikhete dag. Dat be grijp je zo niet, want een mens zou alles neertellen om aan de zeekant te komen. Maar goed; ze gaan naar de hoofdstad met een uit Engeland meegebrachte sup er-bestelauto. Eenmaal ginds bleek toch wel dat het aan de warme kant was en om wat verkoeling te zoeken, betreden ze een café om een koel glas te drin ken. In het café zitten twee jongens uit de woonplaats van de padvinder (Hatfield uiteraard). Gisteravond stonden - op de te rugreis - twee jongens onder Rotter dam te liften. In de Engelse auto was nog plaats. De chauffeur stopt en twee knapen stappen in. Het waren twee Engelse jongens (niet die uit het Mokums café), waarmee „onze" padvinder enkele weken geleden sa men eindexamen had gedaan. Nu fluks een uurtje snuffelen in een boek over Einsteins waarschijn lijkheidsleer, om te ontdekken hoé minimaal klein deze tweevoudige ontmoetingskans is. Het is een mini- kans. En voor de rest heb ik hier niets mede te delen dan dat het langza merhand een indrukwekkende zweel- zomcr is, maar dat zult u zelf wel hebben gemerkt. Daar valt uiteraard alleen maar over te juichen, want hoe vaak heb ben wij niet kouwelijk zitten kleu men in juli. Nxi dus heel andere soep, onder het motto: „Het kan nog in Nederland". Mijn respekt voor mensen langs de weg en zo en in fabrieken (en zo) is vrijwel grenzeloos, maar hier toch de stoute stelling dat een kantoor in een modern gebouw, ook - of misschien wel exclusief - een soort ongewilde sauna is, als hel weer eens goed heet doet in het hartje van een echte zo mer. Plat dakje waarop het obligate eitje zou zijn te bakken, dunne muur tjes en veel glas, waar 's morgens om vijf uur de zon al op staat. En dan te bedenken hoe de ver koelende bries waait langs de water lijn, hoe er schaduwrijke bossen zijn en rondom belommerde terrasjes, met tafeltjes waarop ijsgekoelde dranken staan. Maar alle stoute gedachten vallen weg bij de on-zonnige overweging dat er mensen zijn die hel bed moe ten houden, hetzij thuis of in een ziekenhuis. Dat is pas warm en er is weinig verweer legen. Een ziele mens is een ziek mensl SCHIEREILANDMAN. ST. WILLIBRORD, 4-8. Maandag avond om negen uur heeft de 58- jarige M. de J. uit St. Willibrord be kend op 26 juli 's avonds omstreeks 11 uur de 27-jarige Bart van Gooi met een flobertgeweer te hebben neergeschoten. De J. was na een visite bij de fa- mjlie R. in zijn woonwagen geko men waar hij wat had zitten doeze len tot hij wakker werd van lawaai, buiten veroorzaakt door Bart van Gooi die met een stok op zijn dui venhok stond te rammen. De J. werd woedend, pakte zijn flobertgeweer, liep naar buiten en schoot Van Gooi pardoes neer. Na het geweer in plas tic te hebben verpakt en tussen de frambozem struiken te hebben ver stopt, nam hij een slaaptablet en ging naar bed. Vandaag (dinsdag) zal De J. worden overgebracht naar het huis van bewaring. BELFAST, 5-8. De nieuwe dag is voor de politie in het door oproer geteisterde Belfast even triest begon nen als de vorige was geëindigd. Toen een groep met knuppels ge wapende agenten rond middernacht poogde een menigte onruststokers in Hooker Street uiteen te drijven werd ze van alle kanten met molotov cocktails naar het hoofd geslingerd. De agenten raakten daarbij zelfs om singeld door zes-meter-hoge vlam men, geen van hen liep echter noe menswaardige verwondingen op. Hooker Street in de katholieke wijk was enige uren tevoren ook al het middelpunt van relletjes en botsin gen tussen demonstranten en politie. Laatstgenoemde slaagde er toen ter nauwernood in een botsing te voor komen tussen katholieke en protes tante demonstranten. Ze kon echter niet voorkomen dat over en weer met molotov-cocktails, knuppels en stenen werd gegooid. dood en de anderen met zware ver wondingen naar ziekenhuizen te Em- men en Coevorden werden overge bracht. De schilders, alleri afkorrjstig uit de omgeving van EmpVeloord, waren des morgens gearriveerd om de werkzaamheden iri de in aan bouw zijnde silo nog deze week te verrichten om dat de silo tijdig in gebruik zou kunnen wordep geno men. Omtrent de ooi-zaak van het naar beneden storten van de brug wordt een nader onderzoek inge steld. NIEUW AMSTERDAM, 4-8. Te Nieuw Amsterdam stortte maandag middag in een in aanbouw z|jndc silo b|j de coöperatieve aardappelmeel fabriek Exelsior een soort brug naar beneden waarop een vpftal schilders bezig was de bovenkant in de silo te schilderen. De brug, die ongeveer 17 ton weegt stortte ruim zeven meter naar be neden met als gevolg dat een dei- schilders, V. uit Kraggenburg in de Noord-Oostpolder, op slag werd ge- Gczctcn >n een fraaie limousine, begonnen Mnsseljirinses en hofdames bij het stadhuis hun zegetocht door ren zonnig Zirrik er, op wry naar de haven, waar de vloot lag te wachten om naar de visgronden tc varen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2