Velen brachten burgemeester A. A. van Eeten oprechte hulde (door slecht weer) to campiiigvoetbaltoemooi D.l.S. ontploft (Ver. Staten) Grote belangstelling voor eerste wielercriterium te Renesse V.S. willen praten met China Wat biedt de BEELDBUIS? Jeugdgroep uit Hatfield teil stadhuize te Zierikzee ontvangen Afscheid van Duiveland Slechts twee wedstrijden konden doorgang vinden Trein met flessen gas (Van onze redakteur) NIEUYVERKERK. 51-7. Na de bij zondere raadsvergadering van de ge meente Duiveland, waarin afscheid werd genomen van burgemeester A. A. van beten, hebben - gelijk ge meld - nog talrijke sprekers het woord gevoerd. Zij hadden duide lijke lofuitingij aan het adres van de scheidende magistraat, terwijl ook geschenken werden overhandigd. Woordvoerder van de gereformeer de gemeente was ds. J. Karens, die onderlijnde dat burgemeester Van Eeten veel heeft betekend voor de gemeenschap. Met name is het kerk genootschap van deze Nieuwerkerkse predikant, dankbaar voor de onder vonden steun bij de kerkbouw. Hij hoopte dat Gods zegen het echtpaar Van Eeten zal mogen vergezellen en sprak in dit verband van een drie voudig snoer van trouw, zegen en liefde. Oud-burgemeester J. Romeijn van de voormalige gemeente Ouwerkerk herinnerde aan de talrijke ambtelij ke contacten in het verleden en de goede vriendschap, die daaruit is ge groeid. Een vaardig spreker was burge meester F. G. A. Huber van Goes, die het woord voerde namens de afde ling Zeeland van de Ver. van Ned. Gemeenten. Hij had het woord „bur gervader" horen vallen en wees er op dat zo'n begrip in het buitenland niet bestaat. Hij geloofde in de inte griteit bij de wijze van benoemen, zoals die in Nederland gebeurt. Bij zonder spijtig vond burgemeester Huber het dat de heer Van Eeten ook niet meer in de Eerste Kamer aanwezig zal zijn. „Hoor dc weerparty" Namens de Vereniging van B., W. en S. sprak burgemeester D. W. Kas telein van Zierikzee, die de wel in DODELIJKE ONGELUKKEN OUDE PEKELA. In Oude Pekela is de 20-jarige J. B. Sanders uit Oude Pekela dodelijk verongelukt. Hij was mede inzittende van een personen auto die op de provinciale weg ach ter de Pekela op onverklaarbare wij ze Van de rijbaan geraakte en via enkele bomen, een sloot en een stuk bouwland tot stilstand kwam. GROENLO. Bij het zwemmen in een der leemputten in de buurtschap Holterhoek bij Groenlo is de 26-ja- rige P .Meekes, chauffeur, wonende in de buurtschap Zwolle bij Groenlo verdronken. WOUDRICHEM. In Woudrichem is de 66-jarige J. Kamerman uit Rijs wijk (N.B.) met zijn fiets aangereden door een personenauto. De man werd met ernstige verwondingen overgebracht naar het streekzieken huis in Gorinchem, waar hij later is overleden. DEN HAAG. De 75-jarige J. de Groot uit Den Haag is op de Mon- sterse weg aldaar met zijn bromfiets in botsing gekomen met een andere bromfietser. De heer de Groot werd zeer ernstig gewond overgebracht naar het ziekenhuis Westeinde in Den Haag, waar hij later in de mid dag is overleden. DEN BURG. De 32-jarige Engels man J. E. Annetts uit Coventry is op het Noordzeestrand bij Den Burg op Tessel dat niet bewaakt wordt, ver dronken. Het stoffelij koverschot kon een half uur later worden geborgen. LEEUWARDEN. De 41-jarige Am sterdammer Th. Gest is in het Boni- faciushospitaal te Leeuwarden over leden ten gevolge van brandwonden, die hij opliep bij een ontploffing in zijn tent op Terschelling. ROTTERDAM. Uit de Nieuwe Maas te Rotterdam is het stoffelijk overschot opgehaald vari de 25-jarige Fransman Houcine Ben Irir Ait Saa- da. De man voer mee als versteke ling aan boord van het Duitse mo torschip Bokholm en was op 26 juli bij Wilton Feijenoord in Schiedam te water geraakt. ROTTERDAM. De Wz jaar oude René Tonno uit Rotterdam, is na het drinken van terpentine in een Rot terdams ziekenhuis overleden. TERNEUZEN. Het zoontje van de familie De Leuser (2Vz jaar) uit Ter- neuzen, is in de vijver nabij de wa tertoren gevallen en verdronken. BORCULO. De 53-jarige mevr. H. H. Kolkman-Koetsier uit Gorssel is om het leven gekomen toen de auto waarin zij meereed, vermoede- lijk door de hoge snelheid, in Bor- culo uit de bocht raakte en naast de weg terecht kwam. BERGEIJK. De 73-jarige mevr. Willems-van Houts uit Bergeijk is in haar woonplaats om het leven ge komen. De bejaarde vrouw stak plot seling achter een stilstaande auto de straatweg over, waarna zij door een vrachtauto werd aangereden. NULAND. In het recreatiecentrum Vikeloord (gemeente Nuland) is het stoffelijk overschot gevonden van de 31-jarige H. van de Wetering uit Oss. Het slachtoffer was in het recreatie centrum gaan zwemmen, hoewel hij de zwemkunst niet machtig was. ZUNDERT. Op de grote verkeers weg van Breda naar Antwerpen, on der de gemeente Zundert, is dc 76- jarige M. A. Nelemans uil Zundert bij het oversteken van de weg door een auto gegrepen. De man werd zo zwaar gewond, dat hij kort na het ongeval is overleden. HUIZEN Dc: 63-jarige wiclrijd- ster nicvr .F If Veerman uit Huizen is hij hel oversteken van dc Kraai- loseweg door een personenauto aan gereden. Hoewel zij nog. gewaar- huv/d werd te wachten..niet over steken, deed zij dit toch. De scheidende burgemeester voor het laatst tussen de Duivelandse kinderen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). gemeentehuizen voorkomende spreuk „hoor de weerpartij" zo duidelijk door zijn scheidende collega inhoud had gegeven. De heer Van Eeten was had zien geven. Dhr. Van Eeten was een avontuur stortte; hij dacht lang over de dingen na, maar als zijn standpunt was bepaald, dan hield hij dat vast. „Het is een eigenschap, die U siert", aldus Zierikzees' eerste burger, die herinnerde aan 't waar nemend voorzitterschap van „het zie kenhuis". Hij hoopte dat de con tacten in de toekomst nog even fre- kwent zullen blijven als in het ver deden. De dijkgraaf van het waterschap Schouwen-Duiveland, de heer A. M. Geluk, vond dat het resultaat van de heer Van Eeten in de gemeente mocht worden, gezien. „U was voor treffelijk, behoedzaam en vasthou dend", zo zei hij „en behartigde ook de belangen van het waterschap op de juiste wijze". Hij onderstreepte zijn woorden met een geschenk in de vorm van een boek. Andere sprekers Mede sprekend namens zijn colle ga van Hardenberg, burgemeester L. van Spunder, sprak de heer M. v. d. Have, burgemeester van Rijnsdorp. Beide heren gingen destijds - onder burgemeester Van Eeten - van start ter gemeente-secretarie van Nieu- werkerk. Burgemeester V. de Have bood een tuinsproeier aan. Woordvoerder van het „Bouw team" was de heer J. Schuiveling, die de heer Van Eeten de stimulator van de woningbouw noemde. Groot was diens voorliefde voor wat gedif ferentieerde bouw, iets waarvan men thans in Nederland begint te bespeu ren. Hij bood een boekenbon aan. Een woordvoerder van de A.R.- statencentrale wenste het echtpaar Van Eeten „een stil en gerust leven" toe te Haamstede, onder aanbieding van een geschenkenbon. Voorlaatste spreker was de heer Van der Harst, president-commissa ris van de Stichting Haringvlietbrug. Hij wees op de matigende invloed, die de burgemeester altijd had op de appèls aan het ministerie. Hij hoop te dat de heer Van Eeten nog als commissaris aanwezig zal zijn op de komende septembervergadering. Zeer onder de indruk van het mo ment sprak tot slot de heer J. L. v. d. Have, oud-gemeente-ontvanger van ,de voormalige gemeente Nieu- werkerk, die herinnerde aan de komst van de burgemeester en de dieptepunten van oorlog en ramp, die Nieuwerkerk moest doormaken. Een bijzondere gebeurtenis voor spreker was het feit, dat hij het echtpaar Van Eeten in 1957 in de echt mocht verbinden. BUKOH. 3-8. Het noodweer van zaterdagmiddag speelde het cam ping-voetbaltoernooi van D.F.S. da nig parten. Slechts twee wedstrijden konden doorgang vinden. Op het grote veld speelde eerst Wielewaal tegen Rozenhof, hetgeen een duidelijke overwinning voor de camping Wielewaal werd, nl. 7-1. De rust ging in met een voorsprong van 1-5, door doelpunten van Ben Roks (R.S.K. zomeravondcompetitie) 3 maal De Lang E.B.O.H. Dordrecht, en Die- lese Zwijndrecht, terwijl Oudbeek uit Vaess tegenscoorde. Na rust bleef het Wielewaai-o ver wicht hetgeen tot uit drukking kwam in nog twee doel punten, nl. door Kooman (W.I.K.) en Koppelaar uit Dordrecht. Eindstand 7-1. De tweede wedstrijd ging tussen Alg Bank Nederland en 't Zeepe. De Alg. Bank miste veel spelers van vo rige wedstrijden en daarvoor waren de invallers veel te jeugdig. Het werd Nieuwe uniformen voor Russische militairen MOSKOU, 2-8. Het Russische rege ringsorgaan Izvestia heeft bekendge maakt, dat binnen twee jaar de hui dige uniformen van de Russische strijdkrachten, die tien jaar geleden in gebruik genomen werden, vervan gen zullen worden. De huidige uni formen worden uit de tijd geacht in verband met de belangrijke wijzigin gen in de bewapening en de techni sche uitrusting. De nieuwe „mode" voor de Russi sche manschappen en officieren werd op een persconferentie, waar voor alleen Russische journalisten waren uitgenodigd, getoond. dan ook een lü-ü overwinning voor 't Zeepe. Ruststand was 0-4 door doelpunten van Gubbes Goes 3 maal en Voogd Feijenoord. Na de rust school een Bank-jongemun in eigen doel (0-5) en daarna werden in snel tempo de 10 volgemaakt door Spiers Elinkwijk 3 maal en Olfers 2 maal. Olfers voetbalt nooit doch speelt handbal in Heracles uit Amsterdam. Eindstand 0-10. Diamantvonning in de ruimte MOSKOU, 2-8. Russische ge leerden hebben diamanten ont dekt die in de ruimte in een meteoriet zijn gevormd welke in 1961 in West Australië is ge vonden. Naar het Russische persbureau „Tass" meldt, ivas de meteoriet, Haih genaamd, naar Moskou gezonden voor onderzoek. De meteoriet weegt twee kilo. De diamanten zijn van dezelfde soort als die wel ke op aarde worden gevonden. Zij zouden niet zijn gevormd bij het binnentreden van de dampkring maar tijdens een botsing met kleine astroïden in de ruimte. Goeseuaar C. Priem eindigde als eerste RENESSE, 2-8. Onder grote be langstelling werd donderdagavond voor xle eerste maal te Renesse een wielercriterium voor amateurs ver reden. Hoewel het kleine (835 m.) en bochtige parcours voor de renners nogal moeilijkheden opleverde, mag gezien het enthousiasme van de tal rijke toeschouwers op een geslaagd geheel worden terug gezien. Kees Priem, vorig jaar nog 31 overwinnin gen by de nieuwelingen, slaagde er op imposante wijze in de bloemen te bemachtigen. Door het hoge tempo dat de ren ners er in hielden duurde het gerui me tijd voor er wat aftekening kwam. Wim Evertse stak als eerste zijn neus aan het venster, wat hem enige pre mies opleverde. Kees Freiters ging het hierna ook eens proberen, maar ook hij werd snel tot de orde geroe pen. Toen er 40 km was afgelegd wisten Priem, v. d. Hoek en Naakt geboren een 50-tal meters voorsprong te nemen op het peloton, waarin Jaap Plandsoen in de kop zich uitstekend weerde. Toen ook Wim Evertse, Bak ker, van Dongen, Coppens, Freijters, Stander en Veldhuizen zich bij het leidende drietal wisten te voegen zag het er even naar uit dat de beslis sing was gevallen. Toch slaagde de kopgroep er niet in een beslissende voorsprong op te bouwen. Evertse had pech Door pech aan zijn fiets moest Evertse van fiets verwisselen, waar door hij weer terugviel in het pelo ton. Onder druk van hem en Theo van Poecke kwam 25 km. voor het einde de aansluiting met de koplo pers weer tot stand .Lang duurde de rust in het peloton echter niet, daar Fiktori en van Dongen er in slaagden een 20-tal seconden voor sprong te nemen. Nadat v. d. Hoek tevergeefs had getracht aansluiting met de' koplopers te krijgen slaagde Kees Priem, met de Rotterdammer Bakker in zijn wiel, er in het pelo ton te ontvluchten. Dê strijd laaide nu in volle hevigheid los, waardoor het peloton geheel werd verbrokkeld. Zeven kilometer voor de finish wis ten Priem en Bakker aansluiting met Fiktorie en Kees van Dongen te krij gen. Hoewel het er tot in de laatste ronde naar uitzag dat dit viertal in de eindspurt de prijzen zou gaan verdelen liet de in uitstekende vorm verkerende Priem het niet zo ver ko men. Met een machtige rush spoot hij in de slotronde van drie metge zellen weg, waardoor hij onbedreigd als eerste de finish kon passeren. Wim Evertse toonde zich de sterk ste in het peloton dat op 20 sec. van de winnaar volgde. De uitslag luidt: 1. C. Priem, Goes, 83.5 km. in 1 uur 58 sec.; 2. K. Fik torie, Bergen op Zoom; 3. C. v. Don gen, Oud Gastel; 4. H. Bakker, Rot terdam; 5. W. Evertse, Zierikzee; 6. J. de Bruin, Sprundel; 7. A. Konings, Sprundel; 8. A. Naaktgeboren, 's Gra vendeel; 9. A. Kaleysens, Biervliet; 10. T. van Poecke, Koewacht; 11. G. Velthuizen, Maasdam; 12. A. Cop pens, Moerstraten; 13. L. Embrechts, Stampersgat; 14. L. Bogers, Ossen- drecht; 15. T. Schilperoord, Zwijn drecht. Veiling van onbekende Rubens, DEN IIAAG. 2-8. Veilingmeester Dick Leek uit Den Haag zal op 8 au gustus naast vele andere meester werken een schilderij veilen dat wordt toegeschreven aan Rubens, voorstellende „Madonna met kind". Het schilderij, dat veel gelijkenis vertoont met het linkerluik uit het wereldberoemde drieluik in het Ant werpse Rubensmuseum „Bewening van Christus", werd in 1935 na enige eeuwen zoek geweest te zijn in Ant werpen ontdekt. De toenmalige ex perts prof. Gustav Gluck te Wenen, Geheimrat Friedlander en dr. Lud- wig Burchard, beiden uit Berlijn, zijn het er toen over eens geworden dat het paneel wat compositie en uit voering betreft tot het beroemdste werk van de meester gerekend moet worden. Uit het buitenland is grote belangstelling voor deze miljoenen veiling getoond. Nederlandse liulp voor Oeganda DEN HAAG. 2-8. Nederland heelt op dc vergadering van de consulta tieve groep voor Oost.-Afrika, die on der leiding van de Wereldbank te Parys is gehouden, voor het jaar 1969 een bedrag van 3.6 miljoen gul den in de vorm van een lening toe gezegd ten behoeve van de republiek Oeganda. Tijdens de vergadering werd de economische ontwikkeling van het land besproken, alsmede de wijze waarop de bijstand van donorlanden kan worden gecoördineerd. De lening zal worden verstrekt onder de nieu we zachtere voorwaarden, die de commissie voor ontwikkelingsbij stand (D.A.C.) van de organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling (O.E.S.O.) in februari van dit jaar heeft voorgesteld t.w. een looptijd van 30 jaar, een aflos- singsvrije periode van acht jaar en een rente van 2V2 procent. Luchtaanval op Biafra OWERRI, 3-8. Bij een luchtaanval op Atani aan de oostelijke oever van de Niger zijn donderdag 17 mensen gedood en meer dan tweehonderd gewond, zo is zondag vernomen in ziekenhuizen van de Biafraanse pro vincie Onitsja. De bommen zijn te recht gekomen op een drukke markt. De meeste slachtoffers zijn vrouwen en kinderen. De markt van Atani is een van de grootste van Biafra. HONGKONG, 3-8. De Amerikaan se minister van buitenlandse zaken, William Rogers, heeft zondag op een persconferentie gezegd dat de V.S. bereid zijn met China te praten, maar hun houding ten opzichte van China en Formosa niet gewijzigd hebben. De V.S. erkennen alleen Taiwan (For mosa), het bolwerk van de Chinese nationalisten. „Tol dusver hebben zij (China) ech ter niet gereageerd en ik vermoed dat zij dat ook niet zullen doen. Hun verklaringen tijdens een recent con gres tonen aan dat zij nog even on buigzaam zijn als voorheen" aldus Rogers. NOEL, 3-8. Zeker één dode en tien gewonden vielen zondagochtend vroeg in het Amerikaanse plaatsje Noel, In de staat Missouri, toen daai een goederentrein met flessen pro- paangas in brand vloog en ontplofte. Het treinpersoneel heeft na het ontdekken van de brand de snelheid verhoogd om uit het stadje te ko men, doch de vlammen waren snel ler en bereikten de flessen terwijl de trein nog door de plaats reed. Ontplofte flessen vlogen door de lucht en kwamen op een opslagplaats neer, die eveneens in brand vloog. De brand sloeg over op nabijgelegen fabrieken en bijna elk huis van het plaatsje heeft schade opgelopen. DINSDAG 5 AUGUSTUS. NED. I. In het vakantieprogramyna van de NOS de gebruikelijke rubrie ken, zoals een oud filmpje (met Chaplin), een aflevering van de na tuurserie „Untamed", in „Verken ningen door Nederland" een filmpje over Weert en de Doris Day-show. Na de wekelijkse kerkelijke actuali teiten in „Kenmerk" gaat de TROS verder met een avontuur van „Cohen en Kelly". Ze hebben niet genoeg klanten en proberen een koninklij ke order in de wacht te slepen. De wijze van benadering van de klant is natuurlijk totaal verschillend bü de beide compagnons. Aansluitend aan het journaal een herhaling van de film „Een zomer in Hiroshima". Hiermee wordt de atoomaanval op deze Japanse stad herdacht. Een vrouw worstelt jaren na de ontplof fing nog met de lichamelijke gevol gen ervan. Ze is radio-actief besmet en ten dode opgeschreven. Haar ziekteverloop wordt verweven met het werk aan de bouw van een mo nument ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de bom. Ook het volgende programma is een herha ling. Hel is de bekende show van Heintje, die de TROS in Hamburg liet make.n, waar het fenomeen al zingend door de stad dwaalde. Tot slot een aflevering van „Mr. Rose". De gepensioneerde detective krijgt het aanbod van een Australische journalist hem te helpen bij hel schrijven van z'n mémoires. NED. II. Voor de jeugd de serie „Woobinda". Dokter Stevens en z'n vrienden komen op een hondenten- toonslelling en daar gebeuren nare dingen. „Scala" vult de rest van de tijd tot acht uur. Aansluitend aan het journaal het vaste dinsdagse pro gramma „Dubbelspion". Ze gaan naar Griékenland om een man te helpen, die veel slachtoffers van de Russi sche spionagedienst de gelegenheid heeft gegeven de benen te nemen. Joop van Zijl is voor de rubriek „Ik vind dalnaar het Zeeuwse Sluis gelrokken, waar iedereen dus weer mag zeggen wat er op z'n tong ligt. Daarna nog een uitgebreide reporta ge* van Barend Barendse ,die naar Antwerpen is getrokken om daar de strijd om de wereldtitels te bekijken in het wielrennen. Vanavond komen de achtervolgers en de sprinters in de baan. DINSDAG 5 AUGUSTUS. NED. I: 16.00 Uit de oude filmdoos 16.15 Natuurgetrouw (kleur); 16.40 Doris Day-show (kleur); 17.05 Ver kenningen door Nederland (kleur); 17.10 Einde; 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Kenmerk; 19.32 Cohen en Kelly 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Een zomer in Hirosjirna; 21.10 Heintje in Hamburg; 21.30 Mr. Rose; 22.15 Journaal. NED. II: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Woo binda (kleur); 19.28 Scala; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Dub belspion (kleur); '21.10 Ik vind dat 21.45 Verbinding metBelgië; 22.25 Journaal: Biiiinisser kinderen hadden hun eigen feest BRUINISSE, 2-8. Een bij vorige feesten wel eens géhoorde klacht, er wordt zo weinig voor kinderen ge daan.. Maar vrijdag, de dag vooraf gaande aan het officiële mosselfeest wat dit jaar ook al een feestelijke dag,, die men voor een groot deel vulde. met. diverse kinderspelen (in de. voormiddag) en met spelen voor ouderen (in de namiddag). Zo waren er behalve de gewone kinderspelen ook behendigheidswed- strijdenf met fietsen en bromfietsen en waterballet met kussengevechten op de haven. Bij deze laatste wedstrijden gingen de prijzen naar: 1. Fred Versteeg, Utrecht; 2. Peter de Veth, Bruinisse; Reddingsactie voor bomen ZWOLLE, 2-8. Vele honderden jonge bomen in Zwolle dreigen als gevolg van de droogte dood te gaan. Het gaat hierbij om dc aanplant in een tweetal nieuwbouwwijken van Zwolle, waar de terreinen destijds opgespoten zijn. Hierdoor krijgt hot. grondwater geen kans l.e stijgen. Do gemeentelijke plantsoenendienst van Zwolle voert eon uoorl van reddings actie waarbij vele tienduizenden li- tors water worden gebruikt. Rond om de boompjes worden putjes ge graven waarin per boompje 100 150 liter water zal worden gegoten. 3. Leo Versteeg,Utrecht; 4. Stoffel de Waal, Bruinisse. Bij de meisjes: Louise Flohil, Anja van Galen en Nelleke Meertens. Vier en twintig jongens en 12 meisjes deden mee. Bij de bromfietsen ging de eerste prijs naar J. Berkhout, Spijkenisse; 2. A. van den Berg, Rotterdam en 3. P. Deelen, Hoornaar. Bij de fietsen was de eerste prijs voor Leo van Galen, 2e prijs Leo Wesdorp, A. J. Polder (deze moet zijn prijs nog afhalen) en 3. Gerrit Kik, Bruinisse. Er waren 8 bromfietsdeel nemers en 11 fietsen. Bij het hindernisrijden met auto's ging de eerste prijs naar Christiaan Bolijn, Bruinisse, 2e werd C. Vis, Steenbergen, 3. A. van Kempen, Oude Tonge, 4. Jan Hameete, Oude Tonge en 5. C. Coppoolse, Bruinisse. De prijsuitreiking vond plaats in de muziektent. Weer Russische generaal ZIERIKZEE, 2-8. De jongeren groep uit Hatfield werd zaterdag morgen officieel ten stadhuize ont vangen, in de trouwzaal verwelkomd door burgemeester D. W. Kastelein, die de buitenlandse jeugd, gelardeerd met „eigen jongen" tot stilte maande met het fraaie Hatfieldhamertje, dat de gemeente destijds als geschenk ontving. De burgemeester sprak de vijftien vertegenwoordigsters en ver tegenwoordigers uit de Engelse adoptie-stad hartelijk toe, herinne rend aan dc talrijke uitwisselingen, die er reeds tussen de steden Zierik zee en Hatfield zjjn geweest. De heer Kastelein hoopte dat ook straks wederzijds jongeren zullen zijn geïnteresseerd in het maken van uit- wisselingsreizen, zodat ook in de toe komst Hatfield-groepen naar Zierik zee zullen komen. De burgemeester dook hierna in de historie; vertelde een en ander over de wordingsge schiedenis van de stad en uit de ver dere geschiedenis om te komen tot deze dam, die een geheel ander beeld geeft, door de ontsluitingen; Greve- lingendam en Oosterscheldebrug. Hij hoopte dat de meisjes en jongens een goede herinnering aan hun verblijf in Zierikzee zullen bewaren. De groep staat voor een uitgebreid programma, dat heden (maandag) wordt vervolgd met een bezoek aan de Deltawerken. Na het nemen van een groepsfoto voor het stadhuis, bezichtigden de jongelui zaterdagmorgen nog het ge meentemuseum, niet echter dan na dat een verfrissing was aangeboden; echt wel nodig, want het was al weer warm. De toespraak van de burgemeester werd be-antwoord door de leider van de Engelse groep rhr. P, Webbe, die dank bracht voor de hartelijke ont vangst. h WÉA overleden MOSKOU. 2-8. „Rode Ster", het orgaan van het Russische leger, heeft lied. overlijden gemeld van do 50-ja- ï'ige generaal Vassili Radlehouk. De doodsoorzaak van do generaal cn de functie die bij bekleedde zijn niet aangegeven. Zijn levensbeschrijving zegt dat'hij een specialist'was op hel gebied van de artillerie cn een toe gevoegde functie bekleedde bij een commando van de luchtafweer. (Foto's ZlërikZèesclie Nieuwsbode;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4