Inbreker met vakantie BEEKSE BERGEN Burgemeester A. A. van Eeten van Duiveland legde hamer neer STREEKNIEUWS ®R0rERSHAVEN Afscheid na 35 jaar (Van onze redakteur) N1EUWERKERK, 31-7. - „Er ia een tijd een loopbaan te beginnen en een tijd een loopbaan te beëindigen". - Aldus een variant op een tekst uit Prediker hanterend, begon burgemeester A. A. van Eeten van Duiveland zijn zwanenzang, tijdens de bijzondere raadsvergadering, die - tot aan de overdracht van de ambtsketen aan zijn tijdelijke opvolger, wethouder C. P. Kuijper - in een met autoriteiten en belangstellenden geheel gevuld „Ons Dorpshuis", voor het laatst donderdagmiddag onder zijn leiding werd ge houden. „Men zou zich nog wel - zo dit wettelijk mogelijk was - een tijd met de zaken willen belasten, maar over een paar jaar zijn er toch weer andere problemen, zodat men dan voor hetzelfde komt te staan", zo drukte de scheidende magistraat zich uit, die God dankte voor de kracht en hulp ge schonken om dit werk te mogen doen; werk dat hij typeerde als mooi, veel zijdig en interessant. Het zijn vooral de telkens nieuwe onderwerpen die het boeiend maken en de voldoening die het schenkt, met vereende krachten iets tot stand te brengen, met name ook in het ka der van de gemeenschappelijke re gelingen. De heer Van Eeten roerde het the ma: gekozen of benoemde burge meester aan en meende dat het eer ste niet impliciet inhoudt een beter beleid, al is inspraak van de ge- meentei'aad bij de benoeming een goede zaak. De scheidende burgemeester roemde de goede samenwerking in het col lege en dankte de wethouders en de gemeentesecretaris, de heer L. M. Steketee, voor deze samenwerking. Gevaar voor „indommelen" in het ambt was er niet, noch te Nieuwer- kerk, noch in de latere gemeente Dui veland. Er was altijd voldoende werk „en met veel genoegen heb ik altijd leiding aan de vergaderingen mogen geven". Oosterland krijgt straks zijn turn zaal en zijn twee scholen. Gehoopt wordt op een zuiveringsinstallatie voor Sirjansland en op nieuwe re creatieve mogelijkheden voor Ouwer- kerk. Belangrijk in de gemeente zijn nog altijd land- en tuinbouw, met name de bollencultuur (plm. 85 ha). De hoop gaat verder uit naar posi tieve resultaten van de recreatieve ontwikkeling in het algemeen. Geen onderlinge nayver Van onderlinge naijver tussen de kernen is nooit iets gebleken op het bestuurlijke vlak. De burgemeester ging niet in op een even tevoren, door loco-burgemeester Kuijper gedane - en door de raad gesteunde - sugges tie, de straat naar het instructiebad „Dol-fijn" te noemen „Van Eeten- straat". „Laten we gewoon doen; ik heb een andere naam voor u". De heer Van Eeten prees de be-J kwame staf van ambtenaren, inclu-j sief openbare werken en het perso neel van het instructiebad. Verder had hij waarderende woorden aan het adres van de hoofden van scho len, de predikanten, de politie en de brandweer. In zijn dankwoord be trok hij de Groene- en Rode Kruis- afdelingen en de Stichting „Ons Dorpshuis". Wat betreft de (ter vergadering aanwezige) collega's, hoopte hij dat zijn vertrek geen einde van de vriendschap zal betekenen. Bijzondere wijsheid en geduld wenste hij toe aan de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland, die thans „wat in de puree zit". Goed overleg bestond er met het water schap Schouwen-Duiveland en het Bouwteam; dat kwam tot een aan tal van 1.000 gereedgekomen c.q. in aanbouw zijnde woningen. Veel dank bracht de heer Van Eeten tenslotte aan zqn vrouw, die in de gemeente veel heeft gedaan aan maatschappelijk werk, de pad vinderij, de bejaarden, het Astma- fonds en bij het organiseren van tal rijke collectes. „Mijn dank gaat uit naar alle in gezetenen der gemeente en ik hoop dat het Duiveland goed mag gaan. We zeggen graag toe met u te zullen blijven medeleven. Terugblik Tevoren gaf wethouder C. P. Kuij per een terugblik op de 26%-jarige ambtsperiode van de burgemeester te Nieuwerkerk, gevolgd door het burgemeesterschap van Duiveland sinds 1961, waarmee 35 jaar werden volgemaakt. Deze periode was niet gemakkelijk en werd gekenmerkt door crisis, oorlog en ramp „en dat heeft veel gevergd van uw bestuurs kracht, maar zover maar mogelijk is telkens de wederopbouw geslaagd. Met name woningbouw en indu strialisatie kregen de aandacht". Alhoewel niet alle plannen kon den worden verwezenlijkt, daar mag zeker geen ontevredenheid bestaan over het bereikte in deze groeiende gemeente, die er financieel gezond voorstaat. De wethouder prees de goede sa menwerking in het college en zelden werd een minderheidsbesluit aan de raad voorgelegd. Belangrijk was het werk van de heer Van Eeten in de Eerste Kamer en de Provinciale Sta ten. Gememoreerd werden het werk voor de totstandkoming van het in structiebad. Zich richtend tot mevrouw Van Eeten zei de heer Kuijper: „We zijn zeer erkentelijk voor de wijze waar op u uw taak als burgemeesters vrouw hebt verricht. U heeft alle moeite gedaan". Intussen konden niet altijd alle in woners bevredigd en werden er ook fouten gemaakt, maar „u was een zeer goede burgemeester, die de juiste weg voor de gemeenschap wist te bewandelen". Het raadslid de heer S. Overbeeke was - zo vertelde hij - ook aanwezig bij de installatie van burgemeester Van Eeten. Dc toenmalige loco-bur gemeester, wijlen de heer Van Klin ken. was toen van mening dat „Nieu werkerk maar een springplank zou zijn", maar de nieuwe magistraat bleef de gemeente trouw. „Pas van tjjd byhouden" Hij wees op de actieve werkloos heidsbestrijding in de dertiger jaren (vlasindustrie), de aanleg van het sportveld na de ramp, de bouw van het dorpshuis en „zo wist u de pas van de tijd bij te houden", aldus de heer Overbeeke, die de scheidende burgemeester typeerde als „bijna een Zeeuw onder de Zeeuwen", een man die leefde en werkte in de overtui ging dat hij door Hoger Hand werd geleid. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij - namens de raad - de Kro niek van Smallegange aan, het his torisch standaardwerk, dat liefheb bers nog altijd doet watertanden. Na sluiting van de raadsvergade ring stond nog een groot aantal spre kers gereed het woord te voeren. Talrijke sprekers Tolk van het gemeentepersoneel in de ruimtse zin de woords, was de secretaris de heer L. M. Steketee, die de menselijke benadering van het personeel door de scheidende burge meester roemde. Hij bood een ca mera. Het hoofd van de o.l.-school, de heer J. Buyse, merkte op dat de bur gemeester aan het openbaar ondex-- wijs altijd zijn volle medewerking heeft willen geven. Belangrijk voor het schoolleven waren de opening van de noodschool en de nieuwe school. Het hoofd van de chr. school, de heer N. Slingerland, herinnerde aan de medewerking bij de bouw van het vijfde lokaal. „Voor de school en de inlichting hebt U altijd alles gedaan", aldus de heer Slingerland, die een fraai stan daardwerk over Rembxandt aanbood. Woordvoerder van de Rode Kx-uis- afdeling Duiveland was de heer A. Heule, die het (voorzitters)werk van de heer Van Eeten ïoemde. In zijn dankwoord betrok hij ook mevrouw Van Eeten, die een belangx-ijk aan deel had in het verenigingsleven. Stem der predikanten Ds. M. G. Westerhof, Ned. Herv. predikant, dux-fde te veronderstellen dat het wel volkomen uniek is dat dezelfde predikant, die tegenwoordig was bij de installatie, na 35 jaar, aanwezig is bij het afscheid van de eerste burger. Hij dankte de bui-ge- meester voor de aan de kerk be toonde belangstelling en het mede leven, met name voor zijn werk als notabel. Ds. Westerhof wist van aan hem - en stellig vele anderen - ge geven adviezen in oox-logstijd en wilde hiex-voor oprecht danken. „Intussen was niet alles koek en ei, maar ik ben altijd vast overtuigd geweest van uw volkomen integere bedoelingen". Dx-. H. J. Becker, gereformeerd pi-edikant, dankte voor de betoonde belangstelling en sprak van een „bui-gervader". Hij dankte ook voor de aan de dag gelegde interesse voor de A.R.-partij. Andere spi-ekers voerden nadien nog het woord. We komen hierop te rug in het volgende nummer. Aan het slot van de bijeenkomst bood mevr. Van Eeten, mede namens haar man, de loco-burgemeester een exemplaar van de gemeentevlag aan. Na afloop brachten de gezamen lijke schoolkinderen een zanghulde. Gezongen werd een speciaal lied, op de wijze van: „Zie ginds komt de stoomboot". Hiei-in wax-en verschil lende episodes vervlochten uit het leven van de scheidende burgemees ter. SPORT WIELRENNEN Tweede wielerronde voor HAAMSTEDE. 31-7. Een groots evenement in Haamstede, dat vorig jaar vele honderden bezoekers trok, wordt a.s. zaterdag opnieuw gehou~ den, n.l. de wielerronde van Haam stede voor amateurs. De wedstrijd over 100 km wordt gehouden op het bekende parcours Zandweg-Moer- weg-Dapperweg-Zandweg. Start en finish zijn opnieuw vastgesteld te genover de garage van de heer J. J. Rademaker. Tot op heden schreven 54 renners in zodat een behoorlijk renners veld geformeerd kan worden. Bij de deel nemers bevindt zich de Toyota-ploeg met Booger-s, Schrouwen, Hoek en Opdijk. De Trico-Noble ploeg komt met o.a. Klaasens, Paridaen en Vonk. Vex-der bekende namen als C. Frij- ters, Rob Kroon, Joosse,, Tolhoek, Slinks, Holt, de Vrieze, Priem, v. d. Vlugt, Ad Cusee, H. Stander en P. Kodde. Uit Schouwen-Duiveland schreven Geschenk burgerij Op de x-eceptie nadien was wooi'd- voexder van de bux-gerij en een der tigtal verenigingen, de heer J. Schiettekatte Pzn., die een filmca- mex-a met toebehoren, een px-ojektor en een px-ojektiescherm aanbood. Mevrouw Van Eeten was een fraaie fx-uitmand toebedacht. In de meest letterlijke zin des woords zal de 31ste juli voor het echtpaar Van Eeten onvergetelijk blijven. De Nederlander en zijn vage vakantieplannen DEN HAAG, 31-7. Vijftien procent van hen, die dit jaar zeker met va kantie wilden gaan had in juni 1969 nog slechts vage plannen. Eén van iedere vijf vakantiegangers beslist pasop het laatste moment. Aldus enkele conclusies van de N.V. Ne derlandse Stichting voor Statistiek, die een aantal weken geleden een onderzoek heeft ingesteld naar de vakantieplannen van Nederlandse gezinnen. Onder hen, die in oktober van het vorige jaar vaste vakantieplannen hadden, bevindt zich een aantal voor wie de vakantie geen probleem is. Ongeveer vier procent van de onder vraagden gaat steeds naar hetzelfde vakantiedoel, heeft een zomerhuisje of iets dergelpks. Wanneer men deze groep buiten beschouwing laat ziet men dat in juni ongeveer tweemaal RECHTSZAKEN Doodslag op echtgenote: vier jaar geëist BREDA, 31-7. Vier jaar gevange nisstraf met aftrek heeft de officier van justitie bij de rechtbank van Breda, mr. E. Bauwens, donderdag geëist tegen de 28-jarige Adrianus L. uit Tilburg. De man stond terecht op verden king van doodslag. In de nacht van 24 tot 25 januari jl. werd de vi-ouw van verdachte, Petronelle L.-van Hooydonk, dodelijk door een kogel uit het pistool getrof fen, dat verdachte enkele weken te voren had gekocht. Verdachte L. was in genoemde nacht omstreeks half- drie thuisgekomen na langdurig ca fébezoek. amateurs te Haamstede de volgende renners in: W. Evert se, Zierikzee, J. Plantsoen, Noordwelle, Chr. de Jong, Bruinisse en G. Bak ker, Zierikzee. Het is niet uitgesloten dat ook de Australiër Austin zater dag aan de start verschijnt. Bij goed en niet al te warm weer kan grote belangstelling verwacht worden langs het parcoui-s. VOETBAL Camping voetbaluitslagen Opnieuw was een groot aantal voetballiefhebbers getuige van een 4-tal wedstx-ijden in het kader van het camping-voetbal toernooi. De uitslagen waren: Duinoord-Wielewaal 1-1; Duin- x-and-Rozenhof 2-2; deze wei-den ge speeld in poule A. 't Zeepe-Duinhoeve 0-0; Ginster- veld-D.F.S. 1-3; gespeeld in poule B. Zatex-dagavond worden de wed strijden voortgezet. Twee auto's in botsing BRUINISSE. 31-7. Op de weg naar de Grevelingendam nabjj Brui nisse had donderdagmorgen een bot sing plaats tussen twee personen auto's. De heren H. Rutgexs uit Hooge- veen en Chi\ de Vries uit Bedum reden in de richting Ziex-ikzee om dat het hun bedoeling was donder dagmiddag met hun auto in Osten- de scheep te gaan naar Engeland, om door dat land een tocht te gaan op de Grevelingendam ondernemen. Zij passeerden daai'bij enkele voor hen rijdende wagens, waardoor zij de correct rechts rij dende heer W. E. P. Kneteman uit Bilthoven niet meer konden ontwij ken. De auto van de Gx-oningers wex-d totaal vex-nield. De heer Rutgers werd met een schoudei-blessure, de heer de Vries met vex-wondingen aan neus en voorhoofd, naar het Zweed se Rode Kx-uisziekenhuis vervoerd. De andex-e auto werd minder zwaar beschadigd. DODELIJKE ONGELUKKEN WAALWIJK. De sinds 23 juni ver miste 25-jarige C. A. Wagemakers uit Sprang-Capelle blijkt te zijn ver dronken. De brandweer van Waal wijk heeft de auto van de man uit het Dx-ongelensekanaal opgehaald. Het stoffelijk overschot van de man werd in de auto gevonden. LOCHEM. Op de rijksweg Lochem -Zutphen is een personenauto na een inhaalmanoeuvre op de linker weg helft terechtgekomen en frontaal te gen een tegenligger gebotst. De be- stuux-der van deze tegenligger, de 31- jax-ige G. Lambers uit Nordhorn (Did.), was op slag dood. Twee inzit tenden werden ex-nstig gewond. Zij zijn opgenomen in een ziekenhuis in Lochem. HAAMSTEDE Afscheid, bevestiging en intrede ds. M. Mulder Ds. J. M. Mulder zal zondagmiddag 3 augustus 1969 om twee uur te Sta veren afscheid nemen van de Gere- foi-meerde Kerken van Stavex-en en Hindeloopen. Veertien dagen later, nl. zondagmorgen 17 augustus 1969 zal hij om elf uui', na vooraf in die zelfde dienst te zijn bevestigd door ds. J. Dijk uit Amsterdam, intrede doen als predikant van de Gerefor meerde Kerk van Tuindorp-Oostzaan (Amstei'dam-Noord), waar hij beroe pen is in de vakature van ds. J. van den Brink, die sinds 1 september van het vorige jaar (1968) in dienst van de zending is en die thans nog te Baarn woonachtig is. Johannes Martinus Mulder wex-d op 26 augustus 1934 in de gerefor meerde pastorie van Haamstede op Schouwen-Duiveland in de provincie Zeeland gebox-en. dineerd waarmede een einde kwam aan een pi-achtige reis. begunstigd dooi- fraai zomerweer. Terug in de Smalstad werd de fa. Van Moui'ik lof toegezwaaid voor de mooie reis, welke voort ref fel ijk was verzorgd. Feestprogramma V.V.V. De V.V.V. te Brouwershaven ox-ga- niseert op dinsdag 5 augustus weer een gevarieerd feestelijk programma voor de toeristen en inwoners. Des avonds om 8 uur is er eex-st een bal lonwedstrijd, welke tegen de prijs van 75 ct. vexkregen kunnen woi-den aan het V.V.V. kantoor. Hierna ver trekt de stoet, voorafgegaan door de muziekkoi'psen Apollo en Con Amore naar de weide achter het sportveld, waar een groot kampvuur wordt ont stoken. Bij de invallende duisternis zullen op de terugtocht de lampion nen worden ontstoken, waarna bij terugkomst op het Marktplein een grote demonstratie zal worden gege ven door de drumband van Rust Roest uit Zierikzee met de majoret- ten. BRUINISSE Vrachtwagen tegen lichtmast Een grote vrachtauto van Van Leeuwens Buizenhandel uit Zwijn- drecht is bij een manoeuvre om de ene straat in en de andere uit te rij den, tegen een lichtmast gereden, op de hoek Steinstx-aat-Prinses Beatrix- stx-aat. De lichtmast is omver gere den. Oude fiets in plaats van nieuwe Toen de heer M. G. te Bruinisse even op de (zo goed als nieuwe) fiets van zijn vi*ouw naar het postkantoor reed en dit kantoor binnen ging, be merkte hij toen hij weer buiten kwam, dat de fiets geruild was voor een oud exemplaar. Autobotsing op Rijksweg 18 Het is natuurlijk zaak, dat men bij de Staphorster-wegkruising bij de zg. Oude Dijk, waar rijksweg 18 de weg naar de Grevelingendam kruist, goed uitkijkt bij het ovei-steken, maar men moet ook nog letten op het verkeer waarmee men samen de zelfde lichting xijdt. Toen C. J. M. M. uit Tilburg bij de wegkruising stopte om het verkeer dat voox-rang had door te laten (hij kwam van de pont te Zijpe), werd hij aangereden door een hem achteropkomende wagen bestuurd door de heer J. A. H. H. uit Bei-gen op Zoom, die eveneens op het voox-rang hebbend vex-keer lette, maar niet op zijn voorrijder. Beide auto's wei-den beschadigd. Advertentie. Een gouden jubilaris Maandag 4 augustus herdenkt de heer J. Slager de dag waarop hij voor vijftig jaar, in dienst trad van het notariskantoor te Renesse. Be gonnen in 1919 als 14-jarige, werkte hij achtereenvolgens tot 1922 voor notaris F. J. H. Jespers; tot 1932 voor notaris J. C. Dalebout en tot 1963 voor notaris M. C. v. d. Bout, terwijl hij tot op heden in dienst is van no taris D. v. d. Hoeven. Een gouden jubileum als notaris klerk mag met recht een zeldzaam heid worden genoemd. De 4e augus tus zal voor de heer Slager dan ook niet onopgemerkt voorbijgaan. In de moi-genui-en zal hem in besloten kring, een geschenk worden aange boden. In de middaguren volgt een x-eceptie in het dorpshuis. Driedaagse reis reisvereniging „Samen uit" De reisvereniging „Samen Uit" te Brouwershaven heeft haar jaarlijkse driedaagse i*eis weer achter de rug. Met een toux*ingcar van de fa. Van Moui'ik te Dinteloox-d werd maan dagmorgen gestart voor een tocht door Nederland. Via Gorinchem- Utrecht en Amsterdam ging het op Volendam aan waar men scheep ging naar Marken, waar een bezoek ge bracht wei-d aan Sijtje Boes. De tocht ging verder via Den Oever over de afsluitdijk Hax-lingen - Leeuwarden naar Zwolle, waar werd overnacht. De tweede dag stond een bezoek aan Giethoorn (waar werd gevaren) en Staphorst op het programma. De derde dag ging het op Harderwijk aan voor een prachtige rondvaart en een bezoek aan het Dolfinarium. Op de terugweg werd in Rotterdam ge- Een goed idet voor morgen ONTSPANNINGSPARADUS tussen Hilvarenbeek en Tilburg Vergeet niet het safari-leeuwenpark van deBeekse Bergen te bezoeken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) zoveel mensen concrete plannen hebben als in januari. Waar het gezin in de vakantie naar toe zal gaan noemt de stichting een gecompliceerde zaak. Aan de hand van het onderzoek naar dit punt heeft de stichting de indruk, dat de kinderen weinig te zeggen hebben, zelfs wanneer men in aanmerking neemt dat de helft van de gezinnen geen kinderen in huis heeft, en dat van de kinderen een deel nog te jong is om een mening te hebben en een ander deel op eigen gelegenheid gaat. KERKNIEUWS Paus Paulus in Oeganda ENTEBBE, 31-7. „U kunt er zeker van zijn dat de kerk niet passief zal blijven bij de economische en sociale ontwikkeling van Afrika". Deze woorden sprak paus Paulus bij zijn aankomst in Entebbe, Oeganda. Hij sprak de hoop uit dat zijn be zoek aan Oeganda „door tussenkomst van de heilige martelai-en van dit land de stoot zal geven tot een ge weldige beweging van broederlijke liefde, die vrede en vooi-uitgang van een ideëel doel zal maken tot een zegevierende wei'kelijkheid". Hij is de eerste leider van de R.K. Kerk die Afrikaanse bodem betreedt. Paus Paulus werd begroet door president Milton Obote van Oeganda en zijn vrouw. Obote noemde het be zoek van grote historische betekenis. Ger. Gemeenten HAAMSTEDE. Nagekomen opgave: zondag 3 augustus a.s. 10 en 2.30 uur de heer Van Gelder. FEUILLETON door B. J. ten Wesepe Zeven weken duurt het schadu wen. Op de vrijdag van de zevende week komt rechercheur Timan met een triomfantelijk gezicht het bureau en de kamer binnen. „We hebben de di-aad weer beet, jongens. Morgen begint de bouwvakvakantie en Sjaak gaat ook uit met vrouw en kinde ren. Jullie mogen drie keer raden, waarheen!" Bi-oeks is er ook en zijn pijp valt bijna uit de mond. „Heidenx-ijk?" vraagt hij op gretige toon. „Ba, wat flauw. Had ik als ver rassing willen houden. Ja: Heiden rijk. Meneer heeft een zomerhuisje gehuurd, tegen het bos aan. Vooreen hele volle week. Dat betekent werk aan de winkel. En wie heeft er twee en een half jaar geleden gelijk ge had, toen hij als zijn vermoeden opperde, dat het daar ergens in de buurt in de grond de komst van Sja- kie zat af te wachten? Timan!" De man knikt enkele keren, met voldoe ning rondkijkend. „Kalm aan, want dit alles is nog geen bewijs. Als onze veronderstel lingen juist zijn, gaat hij er op een nacht op uit". Broeks komt langzaam overeind. „We zullen om te begin nen ons eens in verbinding stellen met de rijkspolitie van Heidenrijk. Want alleen fiksen we dit niet. Ze zullen een handje moeten helpen". Frans Vlasma heeft een goeie dag en de avond belooft nog meer. Na het winkelen hebben ze samen er gens gegeten, zeer tot voldoening van de langzaam vakkundige Truus- je - de sju had bruiner moeten zijn; voor de rest is alles uitstekend - waarna ze een bioscoop zijn binnen gegaan. Truusjc heeft het wonder van de rolprent voor het eerst in haar leven aanschouwd en zat twee volle uren geboeid naar het witte doek te kijken, waarop een bonte mengeling van beelden te zien was, samengevlochten tot een min of meer melodramatisch verhaal. Intussen profiteerde Fi-ans van de gelegen heid, had haar dicht tegen zich aan en wist op momenten, dat de film wat minder spannend was, haar dit maal willige mond te vinden. De ï-est van de middag en avond bleef het meisje in de ban van het geen ze gezien had: het dramatische verhaal van een jong meisje, dat verliefd wordt op de zoon van een rijke meneer en natuurlijk niet in aanmerking komt om diens schoon dochter te woi-den. En zo voort. Gedurende de rustige rit naar Hei denrijk terug, is de film het gesprek. Fi-ans zegt ja en amen en moet af en toe onduidelijkheden vei-klaren. Maar in gedachten is hij al bij het plekje in het bos ,waar Hij nog een poosje van de knappe en lieve Ti-uus wil pi'ofiteren. Het staat Tx-uusje maar matig aan, als hij van de grote weg afdraait, dieper het bos in. „Wat is de bedoe ling?" vraagt ze wanti'ouwend. Met mannen is ze erg voorzichtig, want dagelijks lees je van die griezelige dingen in de krant. Maar Frans kent ze. Hij is niet zo. Of wel? „Een leuk rustig plekje, Truus. Hier vlakbij. Als je hier bekend bent moet je weten, dat je hier binnen door in Heidenrijk kunt komen. Bij het tentenkamp". Het meisje denkt na. Ja, dat klopt. „Hoe weet jij dat?" „Vi-oeger kwam ik hier met va kantie", liegt hij glashard. En Truus gelooft het. Dat kan. Na vijf minuten x-ijden, stopt hij, voor zich uit wijzend. „Nou? Geen leuk plekje? Moet je dat beekje eens zien. Het typische is: er staat altijd water in, hoe droog het ook is". Tx-uusje stapt uit en loopt op het beekje toe. „Die is er nog niet lang. O, wacht eens, ik weet het al. Ver leden jaar hebben ze hier aardgas leiding gelegd, van het noorden af, dwars door de bossen heen. Vroeger liep de beek ginds - ze wijst met haar goed gevulde arm naar het on eindige - met een stuk of acht boch ten. Vandaai-, dat de beek nu hier is" Hoe het vroeger was, intex-esseert Fx-ans niet. Wel, hoe het hier nu is. En dat is: ver van de weg, ver van de mensen. Uit het gezicht van on gewenste pottekijkei-s Hij gaat bij de beek zitten. Truus zakt naast hem neei*. Ze snoept van de bonbons, die hij gekocht heeft. Hij legt zijn arm om haar middel. „Naar je zin geweest vandaag?" Ze knikt. „Reuze". Fx-ans ti-ekt haar naar zich toe, haar kussend. Ze vindt het prettig. „Wacht nou even, tot ik dit snoepje op heb. We zijn nog vx-oeg genoeg". Het volgende half uur ex-vaart Frans, dat Tx-uusje tempei-ament heeft en kan meedoen, als het op vrijen aankomt. Daar px-ofiteei't hij ten volle van, er angstvallig voor wakend, dat hij niets doet, wat de degelijk opgevoede Truus je de wenk brauwen zou kunnen doen fronsen, want hij beseft terdege, dat het dan meteen en definitief uit zal zijn en hij wil nog wel eens vaker haar overigens willige mond kussen. Maar als ze even uitblazen aan de kant van de beek. ziet Frans iets glinsteren. Hij krijgt er een schok van en kan zijn ogen haast niet ge loven. Truus je bemerkt het en vraagt: „Wat is er?" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4