voor u 9 en voor u 3 AGENDA KORPORAAL Pink Elephant, organist Bruijnes en Majoli's in halve finale Oppervlak Mars lijkt als woestenij f2000,- 18 maanden f123,17 p.m. aflossen of f5000,-* 24 maanden f234,12 p.m. aflossen de bank waar ook zich thuis voelt K.L.M. bereikte omzet van één miljard De verliezen in Vietnam sinds 1961 „Beperkte hoeveelheid" chemische wapens in West-Duitsland CENTRALE VERWARMING Moselprinses en hofdames werden ten stadhuize ontvangen Talent van „eigen bodem" komt uitstekend voor de dag op festival „Ontdek de Ster" ZIERIKZEE. 1-8. A an het lande lijke „Ontdek de Ster"-festival schit teren thans drie nieuwe Zierikzeese „sterren" die hun plaats gaan inne men in het sterke front van jong talent dat gisteren (donderdagavond) voor de tweede maal werd geselec teerd uit een groot aantal deelne mers aan het festival dat een grote toeloop van jeugdig publiek veroor zaakte naar het C.T.V.-gebouw aan de Zuidhoek. Veel belangstelling dus voor de vele deelnemers die de ze avond aardig wat talent op 't po dium brachten en gezamenlijk zorg den voor een afwisselend program ma van muziek op de lichte toer, dikwijls van uitstekend gehalte. Op het talentenfestival komt Schou- wen-Duiveland met talent van eigen streek, sterk voor de dag. De jury, die weer onder leiding stond van de heer A. Postema, programmaleider van N.V. Phonogram, verwees zelfs de gehele inzet aan talent van „eigen bodem" naar de halve finale die a.s. donderdagavond zal plaatsvinden. Deze „verkiezing" werd door de zaal bijzonder toegejuicht. Dit zijn ze dan: de hardwerkende groep Pink Elephant - hoog genoteerd bij het jonge publiek -, Maarten Bruijnes, die zorgde voor een dynamische af sluiting van de avond met twee zeer sterke nummers elektronisch orgel- vuurwerk - hij deed dat voortreffe lijk- ritmisch begeleid door drummer H. Sinck - en als derde het zangduo de Majoli's, de „zingende zusjes" van Bruinisse, die de laatste jaren al vele BRUINISSE, 31-7. De hengelsport vereniging „Het Zijpe" organiseerde op donderdag te Bruinisse een inter nationaal hengelconcours. Een zestal boten vertrok naar de visgronden op de Grevclingen, met aan boord ruim 90 hengelaars. De vangst (paling, bot en schol) was redelijk. De vangst van de dag was echter een pijlstaartrog van lOVfe kg., aan de haak geslagen door de heer Rey- niers uit Deurne (België). De heer Reyniers (lid van de hengelsportver eniging „Oosterschelde") liet hierme de wat het puntenaantal betreft alle andere deelnemers ver achter zich en werd onbetwist winnaar van de hoofdprijs, een wasautomaat. Tweede werd de heer D. Jansen uit Lepelstraat met 1330 punten. Hij won een fiets. Dei'de werd de heer D. Labo uit Lepelstraat, 1079 punten (complete hengel); 4. W. Quist, Sint Philipsland, 985 punten; 5. E. Jan sen, Lepelstraat, 650 pnt.; 6. Th. Roosendaal, Halsteren, 588 pnt.; 7. Jos Jansen, Halsteren, 570 pnt.; 8. D. J. Sies, Zierikzee, 491 pnt.; 9. C. Schillemans, Lepelstraat, 475 pnt.; 10. malen bij diverse gelegenheden op het podium verschenen, en intussen een aardig eigen zangrepertoire heb ben opgebouwd. Twaalf verschillende groepen en individuele deelnemers hadden zich aangemeld, zes behaalden voldoende punten voor de halve finale. Behal ve de drie genoemde vertegenwoor digers van eigen bodem verschijnen volgende week op het podium de jeugdige zanger Alex van Voorden uit Rotterdam, die een bijzonder sterke indruk maakte en voortreffe lijk aan de piano werd begeleid door arrangeur-orkestleider pianist - en jury-lid - de heer Harry van Hoof. Verder de zangeres Josette Goddard uit Rotterdam, met een meer volwas sen „café-chantant"-repertoire en het zeer geïnspireerd zingende jeug dige zangeresje Marga van Noordt, een sterretje eveneens uit Rotterdam. Bij deze lijst komen dus de geselec teerden van de eerste festivalavond en dat betekent dat ook de Zierik- zeese groep de Dimples zich in de strijd zal werpen. De avond werd met een half uurtje beat door Pink Elephant ingespeeld, waarna Muziek-Parade-redacteur Ben Vreeburg namens de organisa toren: Discobar Weltevreden, in sa menwerking met N.V. Phonogram, Radio Luxemburg, TROS-televisie, Muziek Parade, reisbureau Centouri en V.V.V. Zierikzee de druk bevolk te C.T.V.-ruimte een welkom toeriep en vervolgens de verschillende deel nemers aankondigde. Na de bekend making van de jurybeslissingen zorg- J. van de Velden, Zierikzee, 438 pnt.; 11. A. Hengstmengsel, St. Maartens dijk, 403 pnt.; 12. L .Cavelje, Hoor naar, 393 pnt.; 13. A. van Dijk, Oud Beijerland, 370 pnt.; 14. M. van den Ende, Lepelstraat, 370 pnt.; 15. C. Baardmans, Bergen op Zoom, 368 pnt.; 16. M. Schellens, Halsteren, 295 pnt.; 17. P. Slabbekoorn, Kapelle, 232 punten. De prijsuitreiking had plaats in het café „Het Veerhuis" te Bruinisse. Aanvraag voor maanvlucht afgewezen WASHINGTON, 1-8. Een aanvraag van de Amerikaanse luchtvaartmaat schappij Trans World Airlines" voor vluchten naar de maan zijn door het Amerikaanse bureau voor bur gerluchtvaart afgeioezen. Het bureau vindt de aanvraag voorbarig de de groep Sandy Coast uit Rijswijk voor een keiharde beat bij het vol gende dansfestijn. Donderdag 7 augustus dus vindt de halve finale plaats met vier maal een optreden van talent van eigen bodem - in totaal zyn elf groepen en solo-nummers gerangschikt - ge volgd door Ekseption. Dit alles weer in het C.T.V.-gebouw aan de Zuid hoek. Vervolgens op 14 augustus: de winnaars van het festival en als da verend sluitstuk Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick and Tich, „live" in Zie rikzee. President Nixon is vanuit Nieuw Delhi in Lahore, de hoofdstad van Pakistan aangekomen. Zijn bezoek aan dat land zal 21 uur duren. STEENWIJK. In de buurtschap Beukers nabij Giethoorn is de 23- jarige Klaas Oldenkamp uit Meppel bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Schadevergoedingsrcgeling De burgemeester (hij „doet" ook alweer enkele jaren mosself eest) was dyidelijk in zijn vreugde-uiting over dit feest, dat toch nog doorgang kon vinden, zij het wat later dan op an dere jaren. (Intussen mag wel opge merkt dat het uitstel betere weers omstandigheden dan op andere ja ren mee heeft gebracht en dat is ze ker niet bijkomstig). De heer Kastelein wees op de in het afgelopen jaar verschenen scha devergoedingsregeling ex art. 8 Del tawet, een zaak overigens, die daar door wel draait, zij het dat de rege ling zeker niet een optimale bevre diging kan schenken, noch voor de mosselkwekers, noch voor de ge meenschap. De problemen echter even terzijde latend, sprak de eerste burger zijn goede wensen uit voor een geslaagd feest. De toekomst „Het stemt mij blij door U, ge meentebestuur van Zierikzee, te zijn ontvangen. Hopenlijk zal dit nog vele malen het geval zijn. Het bete kent dan in ieder geval, dat er in deze stad nog sprake is van mossel visserij", aldus een stralende mossel prinses, die zorgde voor een keurige speech, waarin zij verder sprak over de toekomstmogelijkheden van de visserij. Ruim tien jaar lang wisten de vissers niet waar zij aan toe wa- DEN HAAG, 31-7. De omzet van de K.L.M., gebaseerd op het voort schrijdend jaartotaal, is donderdag de één miljard gepasseerd, zo deelde de president-directeur dr. G. van der Wal, op een gisteren in Den Haag gehouden aandeelhoudersvergadering mee. Ter vei'gelijking: over het boekjaar 1968/1969 (tot en met maart van dit jaar) was de omzet 951,6 miljoen, dat was circa tien procent hoger dan over het voorafgaande boekjaar. Het boekjaar 1968/1969 - een re cordjaar in de geschiedenis van de nu 50 jaar oude K.L.M. - betekent, West-Duitsland had Washington inlichtingen gevraagd over de op slag van bacteriologische en chemi sche wapens na het ongeluk op Oki nawa eerder deze maand, waarbij 24 Amerikaanse militairen door zenuw gas waren aangetast. Regerings woordvoerder Dichl zei op een pers conferentie dat het antwoord bevre digend was en dat Amerika had in gestemd met besprekingen die de Wcstduitsc regering in staat moes- Advertentie IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIHI STEUNT de aktie ,Overdekt zwembad' 5 Stort uw bfjdrage op giro 5 137677 t.n.v. Zierikzeesche E 5 Nieuwsbode met vermelding E van het motto! Ook kasstor- E tingen zyn welkom! iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillliiiuiuTi De „halfpenny", die 800 jaar in Engeland de kleinste munteenheid - ongeveer 1.8 cent - is geweest, is van af 1 augustus geen wettig betaalmid del meer. x Het Engelse blad „Daily Express" schrijft, dat maandenlang de V.S. en de Sowjet-Unie in het geheim con tact hebben gehad ter voorbereiding van een Russisch-Amerikaanse top conferentie. 213 mensen zijn de afgelopen drie maanden in Spanje veroordeeld we gens politieke vergrijpen. 129 van hen bevinden zich in de gevangenis en 84 voorlopig op vrije voeten. ren, hoewel de Deltawerken vorder den; maar over schadevergoeding was niets bekend. Enkele vraagtekens Het ontwerp van wet is er dan, maar het is nog maar een ontwerp en dus (geen wet en bij het ontwerp kunnen nog enkele vraagtekens wor den gezet, merkte de mosselprinses ter zake kundig op. Van een 100 pro cent schadevergoeding voor betrok kenen is geen sprake en ook de ge- meenschapsschade is in het ontwerp niet geregeld. Maar - zo vervolgde de prinses - de vissers staan niat alleen in hun strijd voor een rechtvaardige behan deling. Zo is er een goede verstand houding tussen de gemeente en de mosselvissers. De pi'inses schakelde daax-na over op het feestelijk aspect van de dag. Met de wens voor een goed mossel jaar, inviteerde zij de aanwezigen voor de vaartocht met de Z.Z. 10, ten einde Neptunus te volgen naar de percelen voor het ophalen van de eei'ste mosselen. De rit door de stad van het stad huis naar het Luitje werd - vooraf gegaan door tamboers en majorettes van „Rust Roest" - een zegetocht, ge maakt in een fx-aaie limousine. Alle schepen - trots de vlag in top de Z.Z. 10 - lagen reeds „onder stoom" te wachten en duizenden hadden een aldus dr. Van der Wal, een mijlpaal. De K.L.M. heeft een periode van grote groei achter zich, maar gaat nu pas werkelijk beginnen. Hij doelde op enorme investeringen - twee mil jard in de komende vijf jaar - nodig om bij te blijven in de wedloop met de concuxTenten. Het streven is om in de komende vijf jaar de oudste types van de DC-8- en de DC-9- vloot af te stoten. De nieuwe vlieg tuigen die de KLM gaat aanschaf fen zijn economischer dan hun voor- gangex-s en ook ook marketing oog punt concurrerend met het beste wat de moderne wex*eldluchtvaart biedt. Zware aardbeving aan zuidkust van China HONG KONG, 1-8. Swatow, een stad aan de zuidkust van China op ongeveer 250 kilometer van Hong- Kong, zou afgelopen zaterdag getrof fen zijn door een zware aardbeving. Meer dan 3000 personen zouden zijn gedood. Dit bericht het Engelstalige dagblad The Star in Hong Kong die dit nieuws ontleent aan verklarin- gen van reizigers die de getroffen stad hebben bezocht. De aax-dbeving is geregistreerd door het observatoi'ium in Hong Kong. De Sowjetambassade in Londen heeft de Britse overheid gevraagd om een ondei'houd met de Russische schrijver Anatoly Koeznetsov, die een toevlucht in Engeland heeft ge zocht. NIEUW DELHI. In de woest stro mende rivier de Godavari, vlak bij de Indiase stad Rajahmundry is een vaartuig met arbeiders omgeslagen en gezonken. Men vi'eest dat min stens 50 mensen zijn verdronken. Dit is meegedeeld door het Indiase pei-s- bureau. De rivier was sterk gezwol len door aanhoudende moessonregens plaatsje gevonden op de vloot, die - na het embai'kement van prinses en hofdames - snel naar de visgronden koex'ste. „Flitsei^ uit het buitenland L'AGUILA. De gemeenteraad van het middenitaliaanse stadje L.Aquila heeft zich met bijna algemene stem men uitgesproken voor uitlevei'ing aan de Italiaanse justitie van mgr. Matthias Defregger, hulpbisschop van München, zoals bekend is De fregger betrokken geweest bij de executie van 17 Italiaanse gijzelaars in Filetto, nabij L'Aquila, in 1944. DAMASCUS. Twee Syi'ische mili tairen zijn gedood en elf gewond bij een Isx-aëlische luchtaanval op Syri sche stellingen in de noordelijke fi*ontsector. PRAAG. In Tsjecho-Slowakije hebben tot dusver cii'ca 22.800 men sen gebx-uik gemaakt van de moge lijkheid om revisie te vragen van vonnissen, die in de pex-iode tussen 1 januax-i 1953 en 31 juli 1965 zijn geveld. De termijn om aanvragen in te dienen liep donderdag af. BOURGES. In een perceel in Bour- ges (midden-Franki-ijk) hebben zich twee gasontploffingen voorgedaan in hetzelfde huis. 16 Mensen werden, gewond. BOISE (Idaho). Zes mensen zijn om het leven gekomen toen twee eenmotorige vliegtuigen in de lucht tegen elkaar botsten en in een woon wijk van de plaats Boise terechtkwa men. KARLSRUHE (West-Duitsland). De Westduitse aanklager heeft een Duitse geleerde beschuldigd van het verstrekken van atoomgeheimen aan Oost-Duitsland. Het is de 34-jarige Harald Gottfried, werkzaam bij het instituut voor kernonderzoek in Le- opoldshafen. LONDEN. De dii'ecteur van de Engelse uitgevex'ij MacGibbon exi Kee, Reginald Davis~Poyntei\ ont hult in de Londense „Times", „uit zeer goede bron" vernomen te heb ben, dat mevrouw Koeznetsov vijf weken geleden is verdwenen en dat zij de Sowjet-Unie ontvlucht zou kunnen zijn. HOUSTON. Bij de drie astronau ten van de „Apollo-11" is geen spoor van maanziekte te ontdekken. Dit hebben de dokters in het ruimte- vaartcentrum in Houston bekendge maakt. Vrijdag 1 augustus Zierikzee Mosselfeest 10 uur, ontvangst mosselprinses ten stadhuize; 11 uur, start rondvaart op de Oosterschelde; 15.30 uur, water- spelen, Nieuwe Haven, 16.30 uur, mosselen eten op de Vischmarkt; 20.00 uur, Oude Haven, spectaculaire cross; 21.00 uur, Havenplein, taptoe Kunst en Eer en majorettes en drum band Rust Roest; 21.00 uur, Graan- beurs, Beierse avond m.m.v. „Die Ti- rolino Kapelle". Brouwershaven Grote Kerk, 7.30 uur, oi'gelbespeling Feike Asma. Bruinisse Mosselfeest: 10 uur, kinderspelen; 14.00 uur, be- hendigheidswedsti'ijden met brom fietsen; 16.30 uur, waterbajlet met kussengevechten; 18.30 uur, behen digheidswedstrijden voor auto's; 20.00 uur, amusementshal Nieuw- straat, „Die Holtzacker Burchen".; 20.00 uur, prijsuitreiking in de mu ziektent. Zaterdag 2 augustus Zierikzee Havenkanaal, 1.30 uur, viswedstrijd voor de jeugd. Bruinisse 10.30 uur, officiële ontvangst; 11.40 uur, aankomst mosselkoningin op de haven; 14.30 uur, vaartocht gepavoi- seerde vloot, 14.45 uur, rondrit mos selkoningin; 16.30 uui\ amusements hal Nieuwstraat, jeugdfestival; 16.30 uur, mosselen eten bij de haven; 19.00 uur, amusementshal, „Die Holt zacker Burchen"; 19.30 uur, gymnas- tiekdemönstratie bij muziektent; 20 uur, havenplateau, muzikale show; 22.00 uur, sportterrein, groots vuur werk. Haamstede 2.30 uur, wielerronde voor amateurs, parcours 100 km, start Zandweg. Rencssc Herv. kerk, orgel en hobo-concert. Maandag 4 augustus Haamstede Ned. Herv. Kerk. 4.00 uur, kinder film; 8.00 uur, film „di\ Strangelove" Burgh Sportpark Van Zuijen, 18.45 en 19.45 uur, campingvoetbal. Dinsdag S augustus Zierikzee Grote Kerk, 8.00 uur, orgelbespeling Dirk Jansz. Zwart. Ellemect Dorpshuis, 8.00 uur, filmvooi-stelling „De twaalf gezworenen". Burgh Sportpark Van Zuijen, 18.45 en 19.45, campingvoetbal. Aanslag op minister Rogers (V.S.) TOKIO, 31-7. Op het Japanse vlieg veld Haneda is een jongeman van 21 jaar aangehouden. Hij snelde op de Amex-ikaanse minister van buiten landse zaken Rogers toe die daar in een vliegtuig wilde stappen. Op hem is een 18 cm. lange dolk gevonden. Rogers bleef ongedeerd. Hij heeft in Tokio de zitting van de Japans-Ame rikaanse economische commissie bij gewoond en gaat nu naar Zuid-Ko- rea om over Aziatische problemen te praten. Busramp niet gevolg van weigerende remmen DEN HAAG, 31-7. Het ongeluk met de Nedex-landse autobus bij Dinant, dat op 15 juli 21 mensen het leven kostte, is niet een gevolg geweest van weigerende remmen, aldus heeft de minister van verkeer en water staat, drs. J. A. Bakker, meegedeeld. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid van der Peijl (CHU) zegt hij dat voorlopig uit het onderzoek moet worden geconclu- deerd dat, andere. nog onbekende factoren een i*ol hebben gespeeld. De paus en de oorlog tussen Nigeria en Biafra KAMPALA, 31-7. Paus Paulus is bereid desnoods een maand in Afri ka te blijven als dat tot beëindiging van de burgeroorlog in Nigeria kan bijdragen. Dit zei donderdag de on derstaatssecretaris van het Vaticaan, mgr. Benelli, toen journalisten hem aan boord van het vliegtuig dat de paus en zijn gevolg naar Oeganda bracht, vroegen of de kerkvorst in verband met zijn bemiddelingspogin gen zijn bezoek eventueel zou ver lengen. PASADENA (Californië), 1-8. Het oppervlak van Mars ziet er als een woestenij uit en is bezaaid met kra ters. Het toont bedriegelijk veel ge lijkenis met dat van de maan. Dit is de eerste indruk, die men gekregen heeft uit de nieuwe reeks van twaalf foto's, die door het Ame rikaanse ruimtevaartuig „Mariner 6" naar de aarde zijn gezonden. Zij zijn genomen van een afstand van 3420 km. van de „rode planeet". Argentinië, Hongarije, Marokko. Nederland, Pakistan en Zuid-Slavië hebben officieel de uitnodiging ont vangen om deel te nemen aan de eerste zitting van de ontwapenings conferentie. 2000 mm - do heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doel- einden? Neem een persoonlijke le ning bij de NMB. Dat gaat prettig en f snel. Bijvoorbeeld: 3000,- in han- i den, betaling in 18 x 183,15. Of: jj* 10.000,- in handen, betaling in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor. Men geeft uergraag alle inlichtingen over de persoonlijke lening. U zult zien, dat btj de NMB de persoonlijke lening samengaat met persoonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Zierikzee: Lange Nobelstraat 6. SAIGON, 31-7. In Vietnam zijn vo rige week 110 Amerikaanse soldaten gesneuveld. Dit is het laagste verliescijfer van dit jaar en op di-ie na laagste in de afgelopen twee jaar, zo blijkt uit Amerikaanse statistieken. Ook aan de zijde van de Vietcong en de Noordvietnamezen waren de verlie zen, volgens de Amerikaanse opga ven, lager dan ooit in dit jaax\ Zij verloren 1963 man aan doden. De Zuidvietnaxriese troepen hadden re latief een hoger verliescijfer. Zij ver loren vorige week 290 man aan do den, slechts vijf minder dan de daar aan voox*afgaande week. De lage vex-liescijfers zijn een weergave van de geringe activiteit die nu al ruim zes weken aan de fronten heerst en van een toegeno men activiteit van de Zuidvietname- se troepen die bij gevechten steeds meer de plaats krijgen die vroeger door de Amerikanen werd ingeno men. Met de 110 gesneuvelden van vo x'ige week is het Amerikaanse do dencijfer in Vietnam tot 37.459 man gestegen sedert 1 januax-i 1961. BONN, 31-7. De Ver. Staten heb ben West-Duitsland meegedeeld dat b(j de Amerikaanse legeronderdelen in de Bondsrepubliek slechts een be perkte hoeveelheid chemische wa pens is opgeslagen, zo zei donderdag een regeringswoordvoerder in Bonn. ten stellen zich van de doelmatig heid van de veiligheidsmaatregelen te vergewissen. BERLIJN. Een gx-ote brand op de terreinen van de UFA-Filmmaat- schappij in West-Berlijn heeft een schade van enige miljoenen veroor- zaakt. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. In een bunker la gen ongeveer 100.000 meter filmco- piën en magnetofoonbanden, die al le in de vlammen zijn opgegaan. SAIGON. Vijf Nooi'dvietnamese vissers, wier schip aan het zinken was, zijn door een Amerikaanse tor- pedobootjager gered. Zij zijn naar de basis Danang gebracht en zullen door bemiddeling van het Interna tionale Rode Kruis gerepatrieerd worden. PASADENA. De geleerden van het sti'aalaandrijvingslaboratorium te Pasadena in Calnifornië zijn er in geslaagd het contact te herstellen met het onbemande ruimtevoertuig Mariner-7 dat tezamen met de Ma- riner-6 op weg is naar Mars en waarmee het contact eerder verlóren ging. OWERRI. Radio-Biafra meldde de herovering door Biafx-aanse leger- en vlooteenheden van de strategische plaats Omoko in het gebied van Port Harcourt. Advertentie OUD BEIJERLAND (01860) 2697 ZIERIKZEE (01110) 3569 Geslaagd internat, hengelconcours te Bruinisse ZIERIKZEE, 1-8. In de prachtige - traditioneel geworden - entourage is heden (vrydag)morgen het mosselfeest weer van start gegaan, met centraal de mosselprinses (mevr. N. Bakker-Schiettekatte) en twee hofdames, mevr. G. Koster-Jongcjan en mej. N. Schot. Onder veilig geleide van Neptunus ver scheen het illustere drietal ten stadhuize, waar zij hartelijk werden begroet door het college van b. en w. en werden toegesproken door burgemeester D. W. Kastelein. Talryke autoriteiten, met name uit de visserywereld, waren by deze joyeuze ontvangst aanwezig. Voorzien van fraaie ruikers bloemen namen de drie vissery-gratiën hun plaats in. Mosselfeest van start

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2