Zierikzeese CJ.V.-ers opgetogen terug van kamp te Renesse BLIK DOOR HET WERELD Het raadsel van Nixons reis Wat biedt de BEELDBUIS? De eerste film (en foto's) van de maan Weer arrestaties in Griekenland Renesse heeft potterie en tegelbakkerij Kamperen op eigen terrein RENESSE, 29-7. Na een onvergete lijke kampweek op het eigen terrein aan de Hoogeboomlaan te Renesse keerde een enthousiaste groep jon gens en meisjes van de C.J.V. te Zie rikzee weer op zyn basis terug. Me de dankzij het mooie weer slaagde de kampleiding erin het de 22 meis jes en 35 jongens een gehele week prima naar de zin te maken. Maandagmiddag werd er een foto- puzzeltocht door de Schouwse West hoek verreden. En gepuzzeld werd er, want het was beslist niet gemak kelijk aan de hand van een blinde kaart op het juiste spoor te blijven. Harderwijk. Dinsdag was uitgaansdag. Met een bus van de firma Van Oeveren en een tweetal particuliere auto's arri veerden de jongens en meisjes rond het middaguur in Harderwijk. Na de broodmaaltijd brachten zij een be zoek aan het Dolfinarium om ge tuige te zijn van de adembenemende capriolen van zeeleeuwen en dolf ij- Een groepje aan het strand. nen. In de middaguren was er ge legenheid zich te verfrissen in het zeebad en de speeltuin te bezoeken. Tot slot maakte de groep nog een rondvaart op het Veluwemeer. Kampvuuravond Woensdagavond was het bezoe kersavond en tevens kampvuuravond Vele oudei's kwamen naar Renesse om hun zoon of dochter te bezoeken en bezig te zien in het kamp mef volksdansen en een hindernisbaan. Verder gingen koffiedrinken en vlag- strijken aan het ontsteken van het kampvuur vooraf. De avond werd besloten met een korte dagsluiting door ds. J. v. d. Schee te Zierikzee. Vrijdagavond vierden alle kam peerders de afscheidsavond met „ou we hap". Op het programma stonden verder: strand, bezoek aan Renesse en de kermis, wedstrijd in strandfi- guren, diverse sportontmoetingen, vossejacht en een nachtspel. Bijna elke avond werd er aan volksdansen gedaan, een sport, die werkelijk „in" bleek te zijn. Voor de liefhebbers(sters) was er 's nachts tweemaal gelegenheid op visvangst uit te gaan. Met een sleep net wisten zij in totaal 44 forse ton- Wat president Nixon precies be oogt met zijn xoereldreis is niemand erg duidelijk. Het heeft er alle schijn van dat hij het recept heeft afgeke ken van Nikita Chroesjtsjew die in dertijd ook zijn belangrijke bezoeken placht te laten voorafgaan door een of ander spektakelstuk door zijn as tronauten. Waarbij hij dan handig de prestigewinst uit de ruimtevaart sloeg die eruit te halen was. Hij trad dan ergens op om duidelijk te maken dat zijn Sowjet-Unie een machtig land was en dat het daarom goed was om naar hem te luisteren. Maar wat komt Nixon in Manilla vertellen en in de andere Aziatische landen die hij aandoet? Dat de vrede in Azië de V.S. weliswaar na aan het hart ligt, maar dat de Aziatische lan den daar in de eerste plaats zélf voor moeten zorgen. Iets waarvan ze al verwittigd waren door de steeds .duidelijker wordende terugtocht der Amerikanen uit Vietnam. Hulpeloos Zoals Chroesjtsjew in de schaduw van de Sowjet-ruimtevaartsuccessen trots de macht van Rusland kwam etaleren, verkondigt Nixon bedeesd dat de natie die mannen naar de maan kon sturen, niet erg kan hel pen in Aziatische moeilijkheden. Hier gaat waarschijnlijk meer prestige mee verloren dan het maansucces SPORTBERICHTEN P.V. „Gevleugelde Vrienden,, Wedvlucht uit Bergerac. Aankomst lste duif 14.28. Feleus-Westenbrugge 1, 4; C. Ber- revoets en zoontjes 2; L. Fonteine 3; L. Heijboer 5; W. Blom 6. Wedvlucht vanuit Tours. Afstand 528 km. Gelost om 6.20; aankomst lste duif 15.41. L. Fonteine 1, 5; L. Heijboer 2 ,9; Bouman-Noordijk 3, 10; W. Blom 4; C. Verwest 6; Feleus-Westenbrugge 7; C. Groenleer 8, 11. Vrijdagavond vanaf 18.15 inman- den jonge duiven voor Clermont. Prijsvlucht vanuit Beaumetz; ge lost om 9.30, aankomst le duif 11.54. Feleus-Westenbrugge 1, 4, 17, 35, 58, 77; M. de Zeeuw 2, 33, 54, 66, 72; Gebr. Wesdorp 3, 14. 18, 38, 39, 45, 76; A. C. Stoutjesdijk 5; H. v. d. Lin de 6, 22, 47; J. Krijger 7, 9, 16, 20, 26, 27, 43. 64, 69, 73; M. Krijger 8, 25. 27, 37, 65; C. Stoutjesdijk 10, 36; C. Groenleer 11, 21, 57, 59, 61, 63; J. Dekker 12. 13. 44. 46, 51, 53, 68; L. Fonteine 15; Bouman-Noordijk 19, 42, 52; J. Snijders 23, 28, 30, 49, 55; W. Blom 29, 56; L. Heijboer 31. 32, 62; C. Berrcvoets 39, 40. 48. 50, 60, 70, 74, 75; Hagesteijn-Hoek 41; Abr. Stoutjesdijk 71; J. v. Almcnkerk 78. Hoofdprijs en extra prijs gewon nen door Feleus-Westenbrugge. Vrijdagavond vanaf 18.15 inman- den voor Clermont. Fondclub „Schouwcn-Duiveland" Wedvlucht vanuit Bergerac. Af stand 800-812 km. Gelost op zater dag 13. Aankomst lste duif zondag 11 uur. J. J. de Jonge, Dreischor 1; A. J. IJzelenberg, Bruinisse 2; Fr. Maijs, Zierikzee 3, 8; Feleus-Westenbrugge, Zierikzee 4, 7; C. Berrevoets en zoon tjes 5; L. Fonteine, Dreischor 6; J. Flikweert, Dreischor 9; L. Heijboer. Zierikzee 10. opleverde. Want behalve een vrien delijk vermaan de eigen bonen te doppen heeft Nixon niet veel te bie den. Taktisch was het verstandiger ge weest als Nixon zijn bittere bood schap met wat minder ophef had ge bracht. Wat niet wegneemt dat hij slechts vertelt wat allengs duidelij ker is geworden: dat de inmenging der groten conflicten alleen maar erger maakt. Biafra is nog het toneel van een bittere burgeroorlog maar men moet er niet aan denken als de Russen de ene en de Amerikanen de andere zij de te hulp waren gekomen: het was een conflict geworden met een weer slag over de hele wereld. Waarheid Hetzelfde geldt voor het Israëlisch -Arabisch conflict. Dat is al benau wend genoeg zo, maar het zou nog erger zijn geworden als de Russen zich met hun steun aan de Arabische zaak niet zo tot het uiterste hadden beperkt: ze hadden geen zin het con flict werkelijk te laten uitgroeien tot een geschil dat de verhoudingen in de hele wereld zou gaan raken. Positief kunnen grote machten, Amerika noch Rusland, erg veel meer bijdragen tot de wereldvrede, behalve dan in hun eigen onderlinge relatie. Nixon vertelt de Aziaten daarmee niets dan de waarheid. Van de Ver. Naties weet men dat die er ook niet veel aan kunnen doen. Maar hoe houdt men dan wel ge varen voor de vrede tegen, die voor al in de zogenaamde derde wereld voor het oprapen liggen? Het zou leuk zijn geweest als Nixon met het prestige van een land dat de proble men van maanreizen oplost, de Azia tische landen voor dit probleem ook een oplossing had kunnen wijzen. Aardrijkskundeleraren naar Suriname SCHIPHOL, 30-7. Vanaf het vlieg veld Schiphol is een groep van 32 Nederlandse geografen voor een 14- daagse studiereis naar Suriname ver trokken. Aanleiding van deze reis, die ge organiseerd is door het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genoot schap, was dat er bij de leraren een behoefte bestond aan verbetering en vooral aklualisering van de kennis omtrent de rijksdelen overzee. Aan gezien er zich mede onder de deel nemers enkele schrijvers van school boeken bevinden, zal deze reis zijn weerslag hebben op behandeling van dit onderwerp op de middelbare scholen. Molenaar floor wieken gedood DOETINCHEM. 30-7. De 71-jarige B. A. Reuling uit Doetinchem, mo lenaar op de gemeentelijke walmolen is op onverklaarbare wijze door een der wieken getroffen en gedood. In verband met feestelijkheden in Doe tinchem draaiden de wieken van de verlichte molen lot laat in de avond. Hoogst waarschijnlijk, kort voordat hij de molen zijn werk wilde laten staken, is de ervaren molenaar die tientallen jaren deze molen heeft be diend, door een der wieken getrof fen. gen op het droge te brengen. 4 Twee koks zorgden ervoor, dat de inwendige mens regelmatig op peil gehouden werd, zodat alles ook in dit opzicht „gesmeerd" liep. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HAARLEM. De in Haarlem woon achtige Biafraan F. Ch. Okwuosa zal de leiding op zich nemen van het in de Beulingstraat 23 in Amsterdam te openen Biafraans informatiebureau. AMSTERDAM. De 21-jarige kel ner E. S. heeft bekend vorige week in de nacht van maandag op dinsdag de Zwitserse mej. C. Bolliger, di rectrice van het restaurant Chalet Petite Suisse in de Korte Leidse- dwarsstraat in Amsterdam te hebben aangevallen en mishandeld. UTRECHT. De 32-jarige schilder N. C. van de Berg uit Vianen heeft een half uur in het vanggaas boven het station Amsterdam-C gehangen, nadat hij door de overkapping over het perron was gevallen. AMSTERDAM. Een aanrijding tussen een auto en een bromfiets heeft op het kruispunt Sloterweg- Vlaardingenlaan in Amsterdam- West het leven gekost aan de 63-ja- rige mevrouw Poot-Berghoefs, die bij haar 74-jarige man op de duo van de bromfiets zat. DEN HAAG. De mijnopruimings- dienst van de marine heeft voor de kust bij Scheveningen een Engelse contactmijn uit de tweede wereld oorlog onschadelijk gemaakt. ULRUM. De 84-jarige Amsterdam mer A. Broere is om het leven geko men bij een aanrijding te Ulrum waarbij twee personenauto's betrok ken waren als gevolg van het niet verlenen van voorrang van een der automobilisten. Het slachtoffer zat als passagier in een van de auto's. AMSTERDAM. Bij een inval in een woning op de Amsterdamse Ruysdaelkade heeft de politie 21 personen rond de roulettetafel aan getroffen. Zij werden wegens over treding van de wet op de kansspelen aangehouden. DEN HAAG. In het eerste halfjaar van 1969 hebben de branches in voe dingsmiddelen geldomzetten behaald, welke vier tot elf pet. hoger waren dan die in het overeenkomstige tijd vak van 1968. BARNEVELD. In de recreatiepias Loofles in de gemeente Barneveld is de zesjarige J. Groen uit Den Haag verdronken. De politie stelt een on derzoek in naar de juiste toedracht van het ongeval. ROTTERDAM. Een economische studie van Management Sciences Ltd. over de ontwikkeling van het Rijn mondgebied spreekt de verwachting uit dat de goederenoverslag in de Rotterdamse agglomeratie in 1990 bijna 600 miljoen zal bedragen, dat is vier keer zo veel als thans. AMSTERDAM. De Amsterdamse politierechter mr. O. Stradmeijer, heeft de voorlopige hechtenis van de 23-jarige student sociologie Nico C. op verzoek van diens raadsman, mr. H. G. A. Hooft, opgeheven. De stu dent werd bijna zeven weken gele den, op 12 juni, gearresteerd. DEN BURG. De rijkspolitie op Texel heeft een groot terrein onder het dennenbos bij Den Burg laten ontruimen, omdat de eigenaar, de heer J. van de Berg, geen vergun ning bezat dit als kampeerterrein te exploiteren. HAARLEM. Een gevangenisstraf van tien jaar heeft de Haarlemse rechtbank opgelegd aan de 30-jarige loswerkman G. K. uit Muntendam. Deze stond terecht wegens diefstal van f 200 en een gouden horloge met geweldpleging die de dood tot ge volg had. Gemiddelde Nederlander voor 6800,— verzekerd DEN HAAG, 30-7. Eind 1968 was gemiddeld elke Nederlander voor f 6.800 verzekerd bij een levensver zekeringmaatschappij, een stijging met f 660 sinds eind 1967. Het totale bedrag waarvoor de Nederlandse be volking verzekerd is, kan blijkens voorlopige cijfers, gesteld worden op 87 miljard gulden. Het totale verze kerde bedrag bij de Nederlandse levensverzekeringmaatschappijen, waarbij inbegrepen de in het buiten land tot stand gekomen verzekerin gen, was 90,8 miljard gulden, 9 mil jard gulden meer dan eind 1967. Het aantal polissen steeg van 28,7 min. tot 29,3 min. Weekeiidcoiiferentie Zeeuwse P.v.il.A. SINT MAARTENSDIJK, 29-7. Het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid belegt op 16 en 17 augustus a.s. in het gebouw van de Stichting Vormingscentrum Van Eeghenhuis te Aardenburg een weekeindconfcren- tie over een toekomstig te voeren so ciaal-culturele politiek. Het gew. bestuur van de P.v.d.A. in Zeeland wijst in verband met de komende conferentie op het feit dat Prov. Staten op 19 september de soc. -culturele ontwikkelingsschets voor Zeeland zullen behandelen. Op 7 nov. a.s. zullen de Staten aan deze ont wikkelingsschets een aparte verga dering wijden. De P.v.d.A. conferentie is open baar en wordt speciaal belegd om iedere belangstellende zoveel moge lijk gelegenheid te bieden vóór de behandeling in dc Staten inspraak uit to oefenen. VRIJDAG 1 AUGUSTUS. NED. I. In „The Saturday Crowd" treden tal van bekende artiesten op, zoals de skiffleband van Lonnie Do- nogan, de comedienne Sheila Ber- nette en de zangeres Anita Harris. „Antithese" is een warng stuk in strumentaal theater van Mauricio Kagel en Alfred Feussner. Elektro nische muziek wordt „begeleid" door elektronische beelden. Na het jour naal de belevenissen van de Shadoks en de Gibis waarna de VARA be sluit met „Zomaar een Zomeravond" waarover echt niets nieuws meer te vertellen ts. NED. II. Na „Scala" komt de KRO met een aflevering van de serie na tuurfilms „Survival", die handelt over de laatste kudde elanden in de Jackson Valley. Na het nieuws in het kader van het KRO-Zomerthea- ter een opvoering van „De Verkwis ter", een romantisch stuk van Fer dinand Raimund. De hoofdpersoon is een rijke edelman, die in grote moei lijkheden dreigt te geraken als zijn beschermengeltje - de fee Cheristane - een andere opdracht krijgt en hem dus in de steek moet laten. Het laat ste nieuws sluit de avond niet af, want we hebben dan nog een ver slag van de tweede dag van het be zoek van de paus aan Afrika tegoed. ZATERDAG 2 AUGUSTUS. NED. I. De zaterdagmiddag is voor Avro's Sport panorama, dat opnieuw beelden brengt van de wedstrijden om het open tenniskampioenschap in Hilversum, 's Avonds blijven we nog even in de sportwereld, aangezien de AVRO voor de tweede maal beelden geeft van de serie rallycross-wed strijden, die ze voor enthousiaste jonge autobezittende snelheidsmani akken op touw heeft gezet. Na het nieuws de „Keer Kwis", met als spelleider Fred Oster en aansluitend de „Rosita Bloom-show". Deze show is een uitvloeisel van de wedstrijd „A star is born", door Rosita gewon nen. Ze krijgt vanavond in haar eer ste eigen show de kans om te bewij zen dat ze werkelijk zo veelzijdig is. Ze zingt verschillende liedjes en krijgt voor de schetsjes assistentie van Willem Nijholt. „The Saint" komt terecht in een wereld van spi onnen in de aflevering „De Organi sator". NED. II. De rubriek „Scala" bevat o.m. de sport van het weekeinde en kunstreportages. Daarna het zeven de deel van „Yao", getiteld „Mees ters van de wildernis". In de reeks Worldpremièrede film „Michaël Ross, geheim agent". Hoofdpersoon is een Amerikaans zakenman, die niets vermoedend een reis achter het ijzeren gordijn maakt. Daar raakt hij evenwel in de ellendigste conflicten verzeild als een geheim agent hem zijn papieren afhandig maakt en daar de zijne voor in de plaats legt. „Hier en nu" komt met actualiteiten, alvorens Caroline Kaart met een liedje komt. Ze trad op in de Doelen in Rotterdam en daarvan zien we vanavond opnamen. Nadat ds. A. C. v. d. Bosch een meditatie heeft ge houden over consumptief en produk- tief christendom volgt nog het laat ste nieuws, waarna André Tuynman opnieuw commentaar geeft bij het pauselijk bezoek aan Oeganda. VRIJDAG 1 AUGUSTUS. NED. I: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Maar niet op zaterdag; 19.37 Antithese; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 De Shadoks en de Gibis (kleur); 20.22 Zomaar een zo meravond; 22.40 Journaal. NED. II: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 De Jackson vallei (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Brandpunt; 20.45 De verkwister (in kleur); 22.30 Journaal; 22.35 Pause lijk bezoek aan Afrika (kleur); 22.55 Einde. ZATERDAG 2 AUGUSTUS. NED. I: 16.00 Nieuws; 16.02 Sport- panorama; 17.30 Einde; 18.50 Pluim pje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Rallycross; 19.56 Ster; 20.20 Keer kwis; 20.50 De Ro sita Bloom show (kleur); 21.50 De Saint (kleur); 22.40 Journaal. NED. II: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Yao (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Michaël Ross, geheim agent (kleur); 21.50 Hier en nu; 22.15 Caroline met een liedje; 22.50 Evangelie; 22.55 Jour naal. Advertentie. VOORNAAM EN STIJLVOL Clippertassen jj[|j U Attachékoffers (yKSJWX* DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE Regering El Salvador tevreden over besluit O.A.S. SAN SALVADOR, 30-7. De rege ring van Sal Salvador vindt het dooi de O.A.S. genomen besluit geen eco nomische sancties te nemen, een overwinning. In een regeringsverkla ring heet het, dat Honduras er niet in is geslaagd El Salvador tot agres sor bestempeld te krijgen. „Nadat wij de verzekering hadden gekregen dat de schade wordt vergoed en de 285 duizend Salvadorianen in Honduras ongemoeid zullen worden gelaten, hebben wij ingestemd met een terug trekking van onze troepen", aldus dc verklaring. HOEK VAN HOLLAND. Tc Hoek van Holland ging de traditionele, jaarlijkse strandzesdaagse van start, dit jaar bijzonder zwaar door de warme weersomstandigheden. Deel nemers en deelneemsters zorgden er wel voor zo luchtig mogelijk aan de start te komen. Volgens een andere groep geleer den wijst het onderzoek van het maanstof op aanwezigheid van tita nium, op aarde een zeldzaam ele ment dat in alliages wordt gebruikt. Het zou in de maanmonsters in ta melijk grote hoeveelheden voorko men. HOUSTON, 30-7. De drie ruimte vaarders Armstrong, Aldrin en Col lins hebben in het maanontvangstla- boratorium naar de film gekeken die van de eerste stappen op de maan is gemaakt. Dez^ film was de eerste die ontsmet is en getoond kon worden. Het is een kleurenfilm die geno men is bij het opstijgen van de maan. Er zijn duidelijk de voetstappen van de twee ruimtevaarders Armstrong en Aldrin in het donkere maanstof op te zien. Op de opnamen die tijdens de lan ding gemaakt zijn is duidelijk het opwervelen van maanstof te zien, dat volgens de ruimtevaarders het uit zicht gedeeltelijk wegnam tijdens de laatste ogenblikken waarin zij van boven het ruige terrein weg moesten om een andere plaats te zoeken voor de landing. Op de films is ook het loskoppelen en later het weer vastkoppelen van de Arend en het moedei-schip Co lumbia te zien, en de terugkeer naai de aarde. Het opvallendste van de film is de diepte van de schaduwen terwijl Armstrong van de ladder op de maan stapte. Schoot marinier zangeres dood? SAIGON, 30-7. Een sergeant van de Amerikaanse marine, James W. Hillen, is in staat van beschuldiging gesteld van moord op de jonge Aus tralische zangeres Catherine Warnes, die vorige week in Zuid-Vietnam tijdens een optreden is doodgescho ten. Dat gebeurde op de avond van 22 juli toen zij in een officiersclub bij Da Nang aan het einde van haar optreden de aanwezigen goede nacht wenste. De 20-jarige Catherine War nes, afkomstig uit Sydney, werd ge troffen door een klein kaliber kogel, die van buiten het gebouw was af gevuurd. ATHENE, 30-7. In Griekenland zijn twee juristen en een politicus gear resteerd, zo is uit doorgaans welin gelichte bron vernomen. Het zijn Ni- kolaos Papantoniou, advocaat en hoogleraar burgerlijk recht aan de universiteit van Saloniki, de advo caat Jean Lignadis en Haralambos, president van de Griekse Sosialisti- sche Unie en lid van de tweede so cialistische internationale, die hij in Griekenland vertegenwoordigde. De twee juristen, die samen met de zaterdag gearresteerde strafrecht hoogleraar George Magakis hun ad- vocatenopleiding hebben genoten, werden dinsdag in Athene op het bu reau van de marechaussee onder vraagd. Over het lot van de socialis tische leider Protopapas is niets be kend, hij was een jaar geleden al veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf ,maar deze straf is opgeschort. MAARHEEZE. In het zwembad „Cranendonk" in Maarheeze is de 6- jarige Ronnie de Romijn uit deze plaats verdronken. Het kind werd in het diepe bad opgemerkt door een zwemmer. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. AMSTERDAM. In het openlucht zwembad Sloten in Amsterdam- West is de 11-jarige Hendrik Vonk uit Lopik verdronken. RENESSE, 30-7. Na alle bars en ectgclegcnheden die dc laatste tyd te Renesse als het ware uit de grond verrezen, heeft het dorp nu ook een eigen potterie en tegelbakkerij ge kregen, gevestigd in huize „Het Spie ker" aan dc Willielminawcg. In dit pand worden thans potten en tegels gevormd, geverfd en ge bakken door mevrouw A. van Meer- ten, die met dit werk een aantal ja ren geleden als hobby een begin maakte. Intussen groeide hel aantal werkstukken zodanig dat aan ver kopen werd gedacht. En thans is het zover dat de keramische werkstuk ken voor een zeer redelijke prijs aan belangstellenden die de - overigens moeilijk te vinden - potterie bezoe ken, te koop worden aangeboden. Mevrouw van Meerten maakte eni ge jaren geleden werkstukken voor keramlekcursussen. Haar werk viel toen zeer in de smaak en dat ver hoogde niet alleen haar werkdrift maar in haar toenmalige woonplaats Epe kwam het ook tot exposeren. Eigen oven Thans gevestigd te Renesse, schnf- (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode). te mevrouw Van Meerten een eigen oven aan, zodat ze niet meer, wat het bakken betreft, van anderen afhan kelijk is. In de gang van „Het Spie ker" is een expositie van tegels en potten ingericht, die de laatste tijd al aardig door kopers is uitgedund. Mevrouw Van Meerten werkt ook in opdracht. Nog niet lang geleden maakte ze herinneringstegels voor de kleuters die overgingen naar de „grote school". Deze tegels werden vooral gewaardeerd vanwege het feit dat mevrouw Van Meerten voor elk kind een ander eigen ontwerp had gemaakt. Dc keramiste werkt niet volgens een bepaalde stijl maar maakt wat ze op een bepaald moment aantrek kelijk vindt, waarbij ze vaak wordt geïnspireerd door oude motieven van bijvoorbeeld Japanse prenten en oud-Hollandse tegels. Dc tegels worden beschilderd vol gens het majolica-procedé, een verf techniek die reeds in de 16e, 17e en 18e eeuw werd toegepast. Meestal wordt daarbij gewerkt op een grijze ondergrond, verkregen door toepas sing van een eigen recept.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 5