Kruik van oude Zierikzeese pottebakker Wat biedt de BEELDBUIS? STREEKNIEUWS ElFIIIK/FFSfHF NIEUWSBODE Dinsdag 29 juli 1969 Nr. 29241 Interessante bodemvondst ZIERIKZEE, 2917. Dexer dagen heeft de Zierikzeese bodem een boei end stukje handvaardighed uit vroe ger eeuwen prijsgegeven: een 25 cm hoge kruik van geglazuurd aarde werk, zogenaamd „Siegburger-steen- goed", voorzien van één oor. Het aar dige van deze bodemvondst is wel dat de kruik-middellijn aan de bo venzijde 15 cm van echt Zierikzee se makelij en met name een pro- dukt moet zijn van de pottebakkers- familie Van der Wejjde. De familie Van der Weijde was reeds in het tweede kwart van de zeventiende eeuw gevestigd in het Pottebakkers- straatje, hoek Karsteil. KERKNIEUWS De lijkwade van Christus VATICAANSTAD, 28-7. De Zwit serse schrijver Kurt Berna heeft maandag op het Vaticaan documen ten en foto's aangeboden, die moeten bewijzen dat het hart van Jezus Christus nog klopte toen hij van het kruis werd genomen. Deze theorie wordt gebaseerd op een studie van de heilige lijkwade, een laken waarin het lichaam van Christus indertijd gewikkeld zou zijn geweest, en dat nu in Turijn wordt bewaard. Een functionaris van de Vaticaanse congregatie voor de ge loofsleer heeft de stukken zonder commentaar in ontvangst genomen. Kurt Berna is president van de Zwitserse Stichting van de Heilige Lijkwade, die beweert dat het bloed van Christus nog stroomde toen hij van het kruis werd genomen, en dat hij later pas is overleden. Ger. Gemeente Oude Tongc Donderdag 31 juli: ds. P. Blok, 7.30 Gereformeerde Gcmcenttcn in Nederland ZIERIKZEE. - Heden (dinsdag)- avond, 7.30 uur, ds. Van Beek, Op- heusden. DODELIJKE ONGELUKKEN NULAND. Op de rijksweg 55 van Nijmegen naar Den Bosch is de 1-ja- rige kleuter H. W. Sebastianus Jans sen uit Gendt om het leven geko men. Het kind zat bij zijn vader in de auto, die bij een inhaal manoeu vre tegen een bestelauto opreed en ten gevolge daarvan over do kop sloeg. TILBURG. In een ziekenhuis te Tilburg is de tienjarige Chris in 't Groen uit deze stad overleden aan de verwondingen die hij had opgelopen bij een aanrijding op de Ringbaan- Zuid te Tilburg. NIEBERT. Op de rijksweg 43 in de gemeente Niebert is de 67-jarige wielrijdster Lauwes Aaltje C. Hoek- sema uit Sebaldeburen om het leven gekomen toen zij op een kruispunt geen voorrang verleende aan een personenauto, waardoor een aanrij ding ontstond. De wielrijdster over leed ter plaatse. BLOKKER. In Blokker is een bromfietser op de weghelft voor het tegemoetkomend verkeer terechtge komen en frontaal tegen een perso nenauto gereden. Het slachtoffer, de 20-jarige houtwerker G. P. J. Bos uit Blokker, was op slag dood. De kruik werd vorige week uit de met zeer veel scherven bezaaide bo dem van de voormalige pottebakkerij opgegraven door de elfjarige Jaap Schot, die met enkele vriendjes de eigenaar van het intussen gesloopte oude pandje, de heer ir. C. J. Koop man, behulpzaam was met het puin ruimen. De jeugdige knaap slaagde er in de kruik vrijwel ongeschonden uit de bodem te graven. In het ge vonden exemplaar bevindt zich een scheur maar die moet van oudere datum zijn en is niet het gevolg van het uitgraven. Gelet op het feit dat de pottebakkersfamilie Van der Weijde al omstreeks 1650 het oude ambacht te Zierikzee uitoefende, staat het wel vast dat de gevonden kruik stamt uit omstreeks 1700. Mooi stukje „steengoed" streeks 1700 (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Jaap Schot, vinder van een kruik van eigen bodem Baldadigheid in de nacht Brompubliek en geldlozen opereren in de Westhoek HAAMSTEDE/BURGH, 28-7. De Westhoek is weer zo ver dat een fat soenlijke nachtrust voor hen die aan de voornaamste verkeersaders wo nen, zowel burger als toerist, er niet meer bij is. De gehele nacht worden ze wakker gehouden door het brom publiek dat weer in grote mate en in allerlei uitgaven ten tonele is ver schenen. Weer maken deze lieden van de dag een nacht en tegen het ondergaan van de zon worden ze wakker, eten wat, tanken benzine en jakkeren de gehele nacht door de dorpen tot ergernis van iedereen be halve hen zelf. WOENSDAG 30 JULI. NED. I. In „Midweek" o.m. wielren- ren en informatie over de grafische industrie. Het NOS-avondprogram- ma bestaat tot acht uur uit Pluim, het journaal en Scala. Daarna Socu- tera, een aflevering van „De 21ste eeuw", gewijd aan de lucht- en wa terverontreiniging. Daarna komt de komiek Jerry Lewis met de film: „Jerry als ruimtevaarder". Jerry - afkomstig van een andere planeet - landt op aarde en gaat zich heel aards gedragen door zich te verlie ven op een aardig meisje. Daarna een aflevering van „Eigentijds"met een filmmontage van verschillende voorstellingen van het bewegings theater Bewth. De avond krijgt een verlengstukje in de vorm van een reportage van de atletiekwedstrijden tussen Europa en de V.S. Van Ne derlandse zijde dSen meer Wilma v. d. Berg en Mi a Gommers. NED. II. Na Pluim, de reclame en het journaal Coronation street. Na de Shadoks en de Gibis sport. Jan Ley- endekker gaat naar Duindigt om - met behulp van anderen - een en an der uit de doeken te doen over dra vers en pikeurs. Achter het Nieuws besteedt aandacht aan een gevange nis in Indonesië, onder de titel Blok aan het been .Na de poging van de communisten om een staatsgreep te doen, zijn duizenden gevangenen ge maakt, die nog steeds niet in vrij heid zijn gesteld. De oppositie, die de huidige regering een dictatoriaal karakter toemeet en die van een ko lonelsregiem spreekt, denkt anders dan de regering, die de gevangenen vast wil houden. Daarna Improvisa tie, waarin een aantal acteurs en ac trices geheel onvoorbereid improvi seren op een thema, hen voorgelegd door Berend Boudewijn. Medewer ken doen o.m. Yoka Beretty, Ann Hasekamp, Sylvia de Leur, Elsje de Wijn e.a. Het is een zware opgave, maar veel hangt af van de wijze waarop het gegeven wordt toege speeld. DONDERDAG 31 JULI. NED. I. In het NOS-vakantiepro gramma de Doris Day-show, beleve nissen van een boerenfamilie, een oud filmpje en een aflevering van Natuurgetrouw, begint het avond programma van de N.C.R.V. op de gebruikelijke wijze. Na het journaal twee eerder uitgezonden showtjes, een uur Country en Western. Jaap van der Hurk bewerkte de Ameri kaanse documentaire Music of the Land, die de geschiedenis verhaalt van de western muziek. Na het jour naal eerst kwissen met de Wama's en Leo Schmidt in Haal je kijkgeld terug. Daarna de tweede aflevering van de reconstructie van de moord op Leon Trotzky. Ds. J. Langstraat verzorgt de dagsluiting. Na het jour naal beelden van de atletiekontmoe ting tussen Europa en de V.S. in Stuttgart. NED. 11. Na Pluim en het journaal een AVRO-avond van half acht tot tien uur, gewijd aan het tennistour- nooi om het open Nederlands kam pioenschap te Hilversum. Aan slag komt de favoriet Tom Okker. Aan sluitend een verslag van het bezoek van de paus aan Afrika. Ditmaal beelden uit Oeganda. WOENSDAG 30 JULI. NED. I: 17.00 Midweek; 17.30 Ein de; 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Scala; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Socutera; 20.25 De 21ste eeuw (kleur); 20.50 Jerry als ruimtevaar der; 22.10 Eigentijds; 22.40 Atletiek (kleur); 23.10 Journaal. NED. II: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Coro nation street; 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 De Shadoks en de Gibis (kleur); 20.22 Dagje Duin digt; 20.55 Blok aan het been; 21.35 Improvisatie; 22.15 Journaal. DONDERDAG 31 JULI. NED. I: 16.00 Uit de oude doos; 16.15 Natuurgetrouw (kleur); 16.40 Doris Day show (kleur); 17.05 Ver kenningen door Nederland (kleur); 17.10 Einde; 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Ze noemen het Country and Western (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Hier en nu 20.45 Haal je kijkgeld terug; 21.10 Politieke moorden; 22.30 Ds. J. Lang straat; '22.35 Journaal; 22.40 Pauze; 22.45 Atletiek (kleur); 23.15 Einde. NED. II: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Sportpanorama (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Sportpanorama; 22.10 Journaal.; 22.15 Pauselijk bezoek aan Afrika; 22.30 Einde. Af en toe wordt er eens afgestapt en dan meestal aan de duinovergan gen. In de nacht van zondag op maandag heeft een aantal van hen een vreugdevuur gestookt van houten traptreden die ze met vereen de krachten uit de grote trap aan de zeezijde te Westerschouwen hadden losgebroken. Des morgens toen de eerste mensen op het strand versche nen lagen ze net als cowboys rond het dovend vuur te slapen. In de loop van maandag heeft gemeenteperso- neel de trap weer gerepareerd. Dan is er een categorie die voor onderdak geen geld meebracht. Geen nood, want achter Burgh staat nog steeds de grote bunker uit de tweede we reldoorlog en daar is gratis logies mogelijk. In de morgen wordt dan brood gehaald, de korst eraf gerukt en het verse kruim opgegeten. De rest is voor de vogels. Er heeft zelfs al een groep „gelogeerd" bestaande uit vier jongens en vier meisjes „Het moeten je kinderen maar zijn" zei een oude Schouwenaar hier in de buurt. Een tweetal meende dat ook het kerkhof in Haamstede genoeg plaats bood om te slapen en ook dat ge schiedde. Een week geleden lag er tussen Burgh en Haamstede iemand in de sloot. Toen voorbijgangers hem vonden en wakker maakten was het eerste wat hij vroeg of er een café in de buurt was. Dit zijn allemaal feiten die zch da gelijks helaas in onze badplaats voordoen. ZIERIKZEE „Mini-hovenier 1969" De dertienjarige Marja Vos uit Zierikzee heeft tijdens een vakantie week te Zwolle de eer vain „agra risch Zeeland" hoog gehouden met het winnen van een tuinierwedstrijd in een zg. Jeugdland-week. Marja maakte van alle deelneemsters het beste en het meest gevarieerde tuin tje en dat leverde haar behalve een fraaie prijs de titel op van „Mini- hovenier 1969". Afscheidsreceptie M. J. van der Stel Het vertrek van de heer M. J. van der Stel, directeur van de AMRO- bank te Zierikzee, naar Brielle, was aanleiding tot het geven van een re ceptie in de Mondx'agon-foyer. Te vens bestond gelegenheid kennis te maken met de opvolger van de heer Van der Stel, de heer J. de Snayer. Talrijke Zierikzeese en Schouwen- Duivelandse relaties en collega's maakten van de gelegenheid gebruik het echtpaar Van der Stel en de ver dere gezinsleden de hand ten af scheid te drukken en het echtpaar De Snayer een welkom toe te roepen. Het personeel van de bank, inclu sief dat van de voormalige Schelde- bank, alsmede de directies van an dere vestigingen van de AMRO-bank elders, verenigden zich 's avonds aan een diner. HAAMSTEDE Jongeman aangereden Maandagmorgen omstreeks kwart voor tien reed de heer A. v. S. uit Burgh met zijn brommer uit de rich ting Haamstede naar Burgh. Ter hoogte van de woning van de heer M. Boot reed hij op onverklaarbare wijze op tegen de jeugdige D. M. die aldaar logeert. Volgens D. M. gaf de heer v. S. hem een teken dat hij daar over kon steken doch toen D. dat deed kwam v. S. plotseling doorzet ten. Bij de val die van S. maakte kwam hij met zijn hoofd tegen een betonnen bermpaaltje terecht en ge raakte bewusteloos. Met bloedende hoofdwonde werd hij per ambulance naar het Zweeds Roode Kruis zie kenhuis te Zierikzee vervoerd. D. M. kreeg eveneens een hoofdwonde doch kon na verbonden te zijn weer naar zijn logeeradres terugkeren. De Rijkspolitie stelde een onderzoek in. RENESSE Kampeerder won speedboot De heer T. Balemans uit Oud- Gastel, die momenteel op kampeer terrein „De Karavaan" te Renesse zijn tent heeft opgeslagen won zater dag in de internationale hengelwed- strijd de eerste prijs, t.w. een speed boot, compleet met buitenboordmo tor. Onder groot enthousiasme werd hij op de camping, waar men inmid dels zijn tent had versierd, inge haald. Internationale zangdienst Woensdag 30 aug. wordt in de hervormde kerk te Renesse de twee de internationale zangdienst gehou den. Evenals vorige jaren zal een groep kinderen uit Wuppertal (W. Did.) hier zingen, terwijl een combo van het Leger des Heils uit Schie dam eveneens aan deze zangdienst zal meewerken. Indien de weersom standigheden dit toelaten zal deze combo reeds voor de aanvang van deze samenkomst, op het kerkplein te beluisteren zijn. Een korte Neder landse en Duitse toespraak zal wor den gehoud endoor resp. ds. L. de Wit en Pf. dr. Dummer. Auto sloot in In de nacht van zondag op maan dag is een Duitse wagen, waarschijn lijk misleid door de mist, op het par keerterrein bij het sportveld de Laö- ne in de sloot gereden. Het was de tweede keer in veertien dagen dat zich hier een dergelijk ongeval heeft voorgedaan. Blikschade door botsing Bij het achteruit rijden van het parkeerterrein aan de Moolweg heeft M. J. P. P. uit Eindhoven een botsing veroorzaakt met de uit de richting van het kerkhof komende auto, be stuurd door J. A. F. de V. uit Arn hem. Hierbij ontstond een geringe blikschade. BROUWERSHAVEN Eerste gerst aangevoerd Te Brouwershaven werd maandag de eerste gerst aangevoerd, afkom stig uit Zonnemaire en het eerste koolzaad uit Duivendijke, in de op slagplaats voor granen van de firma J. van der Weele Zn. alhier. Zowel opbrengst als kwaliteit was goed te noemen. De kermis Een gezellige kermis behoort van avond (dinsdag) weer tot het ver leden. Vooral zaterdagavond was het behoorlijk druk, daar vele op Schou- wen-Duiveland vertoevende badgas ten hun geluk kwamen beproeven in de diverse kramen en stands. Een nóg steeds bij de jeugd in de be langstelling staande auto-scooter was wel het hoogtepunt der attributen. BRUINISSE Uien in kleinverpakking De leefgewoonten veranderen, de handel moet zich daarbij aanpassen. De firma A. van den Berge Mz. te Bruinisse gaat deze week uien in kleinverpakking, bestemd voor su permarkten gereed maken, verpakt in netjes, in hoeveelheden van 1 kg. en van een halve kg. Alles gebeurt uiteraard machinaal, maar mensen handen zijn nodig om de machines te regelen en de uien toe te voeren, zodat personeel moet worden aange trokken. De firma van den Berge werkt op deze manier mede op Bruinisse in dustrie te geven, want klein-indus- trie zal zoals bekend straks andere inkomstenbronnen moeten vervan gen. „Hearing" gemeentebestuur Voor dc hearing van het gemeen tebestuur, georganiseerd door de V. V.V., voor de zomerwoningen in ho tel Storm gehouden, bestond zeer grote belangstelling van de zijde van die bewoners, die gelegenheid kx-egen hun wensen en verlangens naar vo ren te brengen. De bijeexxkomst wex-d door de voor zitter van de V.V.V., de heer C. Ju- melet, geopend. De klachten en wen sen bestonden uit divex-se bewonings- px-oblemen, waax*voor ook door b. en w. reeds een oplossing is gevonden, of waarvoor geen oplossing moge lijk is. Het begon met luizen in de geteelde groenten, via de onmoge lijkheid om in de tuin iets te kwe ken, problemen over afbladdex-ende vex'f (oorzaak de in de muren tijdens de watex-snood gedrongen zoutdelen), tot het algemene probleem van te weinig mogelijkheid van amusement voor de tieners en dc twens in een plattelandsgemeente waar de recre- atie eisen begint te stellen. De vragen en opmex-kingen wei'den zo goed mogelijk door bui'gemeestex van de Linde beantwooi'd cn men was in een gezellige sfeer bijeen. Jongen liep tegen bromfiets De 12-jarige Rinus Bal te Bruinisse liep, terwijl hij met zijn oudex-s wan delde, onverhoeds tegen een brom fiets, bestuux'd door D. van D. uit Bruinisse. Het ongeluk gebeurde zondagmiddag op dc kruising van de opritten van Nooddijkweg-Grevelin- gendam en haven te Bruinisse. Nadat dokter Van Leeuwen eerste hulp had verleend achtte hij opne ming in het Zweedse Roode Kruis ziekenhuis ter voorkoming van in fectie noodzakelijk. De jongen had verschillende val- en schaafwonden aan hoofd en benen. Gesclaagd optreden van The Wingates Temperrance Band Zatexdagavond gaf het Engelse muziekgezelschap The Wingates Tempeirance Band te Bruinisse een zeer geslaagd concert. Op dit con cert en de officiële ontvangst van de Engelse gasten en de daaropvolgende gezamenlijke maaltijd, komen wij in het volgend nummer nader terug. Heden (dinsdagavond) geeft de band een radio-concert (AVRO). Zeehengelconcours „Het Zijpe" Donderdagmddag 31 juli houdt de hengelsportvex-enging „Het Zijpe" uit Bi'unisse een groot zeehengelcon cours vanaf speciaal ngerichte sport- vssersschepen (van 12 uur tot 16 uui-). De eerste prijs s een wasautomaat. De wedstrijd wordt gehouden n de Grevelingen. Om vrijstelling sluiting op dinsdagmiddag Door een middenstandsbedi'ijf te Bruinisse is verzocht, in verband met het steeds drukker worden toeristen seizoen, de vex-plichte dinsdagmid dagsluiting, gedurende de zomer- maanden tijdelijk buiten werking te stellen, daar het voorkomt, dat toe risten dinsdagsmiddags alle deuren gesloten vinden. Voor deze buiten werking stelling is echter een meer derheid van de middenstanders no dig. Een enquête wordt gehouden, over de wenselijkheid van het ver zoek van de betrokken firma. Een eerder onderzoek wees uit dat 99 pet. van de middenstanders voor sluiting op dinsdagmiddag was. Gemerkte aal uitgezet De laatste weken (juni en juli) zijn door het Rijksinstituut voor Visse rij-Onderzoek te IJmuiden (RIVO), gemerkte aal (paltngen) uitgezet. De plaatsen van uitzetting zijn Waddenzee, Noord Holland, Veerse meer en Zeeuwse stromen. Zoals be kend, gebeurt dit met platvis (bot, schol, schar) al vele jaren en even als bij deze visjes wordt ook voor een terugontvangen palingmerkje f 2,50 uitbetaald en worden gege vens verstrekt over het betrokken merkje, waar en wanneer de vis is gemerkt. RAWALPINDI. President Jahja Khan van Pakistan heeft maandag meegedeeld, dat hij een uit burgers bestaand kabinet zal samenstellen. Het is nog niet bekend wie in dit ka binet zitting zullen hebben. VER. NATIES, GENEVE. Neder land en Hongarije gaan binnenkort deelnemen aan de ontwapeningscon ferentie in Genève, zo is uit goede bron vernomen. Amerika en de Sow- jet-Unie hebben daartoe overeen stemming bereikt. STADSKANAAL. De 60-jarige B. Moet uit Alteveer (gem. Stadska naal )is op korte afstand van zijn woning door een pei'sonenauto ge grepen en op slag gedood. De man was een bx-ief gaan posten en liep links van de weg. De bestuurder van de achtex-opkomende auto kwam - verblind door het licht van een te genligger - op het linkerweggedeelte terecht met het noodlottige gevolg. SPORT VOETBAL Camping-toernooi oni Renesse-cup ging vlot van start punt. De tweede wedstrijd, tussen Trans- perant en de Wijde Bliek, was be slist van minder gehalte. Het team van Transperant toonde zich van deze twee de beste en behaalde een verdiende 2-0 overwinning. Het sluitstuk op de eerste avond gaf een bijzonder spannende strijd tussen Internationaal en Duinhoeve/ caravan te zien, welke kundig door de in Zierikzee en Renesse welbe kende K.N.V.B.-scheidsx-echter Van Ham werd geleid. Na een goede par tij voetbal, waarin beide defensies domineerden, eindigde deze wedstrijd in een doelpuntloos gelijkspel. Mede dank zij de voortreffelijke organisatie verliep deze eerste avond zonder enige wanklank en kon het vastgestelde progx-amma precies vol gens het tijdschema worden afge- werkt. RENESSE, 28-7. - Maandagavond werd te Renesse gestart met hét jaar lijkse traditionele camping-voetbal toernooi, dat dit jaar een belangrijke uitbreiding heeft ondergaan. Niet minder dan tien campings (vorig jaar zes) nemen ditmaal deel om het be zit van de Renesse-cup, die vorig jaar door Camping Schouwen werd gewonnen. De deelnemende campings zijn: Bremhoeve, Julianahoeve, Oase, Bo nafide Tx-ansperant, Wijde Bliek, In- texmationaal, Wilhelminahoeve. Duin hoeve/caravan en Schouwen. Werd maandagavond begonnen met vooi-wedstrijden, deze wox-den heden- dinsdag- en morgen(woensdag) avond (in drie poules) voortgezet. In ver band met de wielerronde te Renesse voor amateurs, wordt er op donder dag niet gevoetbald. Vrijdagavond zullen de halve finales worden ge speeld, terwijl zaterdagavond (waar bij het faxifarekorps „Luctor et Emer- go" voor de muzikale omlijsting zal zorgen) de finale zal worden ge speeld, alsmede de wedstrijd voor de bezetting van de 3e en 4e plaats. Onder gx-ote belangstelling, waax*- op alle voetbalclubs in hun compe titie-wedstrijden jaloers zouden zijn, werd met het toernooi gestart. De eex-ste wedstx-ijd tussen de Juliana hoeve en de Brexnhoeve gaf een spannende sxijd en goed voetbal te zien. De Bx-emhoeve had Vrouwe For- tuna in deze wedstx-ijd zeker niet aan haar zijde; twee schoten werden door de lat gekeerd .terwijl éénmaal de paal Julianahoeve te hulp kwam. In de tweede helft scoorde Juliana hoeve het enige en beslissende doel- ELST. De 4-jax-ige Corina -Schrau- wen uit Brunssum is om het leven gekomen toen de pex-sonenauto waar in zij zat door nog onbekende oor zaak op rijksweg 52 tussen Bemmel en Nijmegen tegen een boom reed. Bij dit ongeval zijn voox-ts drie per sonen levensgevaarlijk gewond. OUDEHASKE. Maandagmiddag is in het zwembad te Oudehaske de 25- jax-ige J. Stuivenwold bij het zwem men vex-dx-onken. Pogingen om de drenkeling te vinden namen nog al enige tijd in beslag. Na het vinden mocht mond-op-mond beademing niet meer baten. De ovex-ledene was bouwvakker van bex-oep. Drukte in de Schouwse Westhoek Als liet heel druk is in de Westhoek en tijdens het weekeinde ivas dit het geval, mogen auto's geparkeerd worden op plaatsen, waar dit normaliter verboden is. De Strandiveg naar de Vuurtoren kreeg zijn garnering van „blik". Ook de Steenweg le Westerschouwen kreeg dc nodige auto's te verwerken, (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3