AGENDA Komst van de „bouwvakkers" maakte de Westhoek geheel vol Postzegels uit de roulatie STREEKNIEUWS Afbraak krotwoningen voor dependance van huishoudschool Prins Claus bezocht binnenland Suriname Lancering communicatiekunstmaan De Gaulle sticht „waakzaamheidscomité" /oilier op Si-lionvvi'ii-Uiiivelanil BURG/HAAMSTEDE. '26-7. Totdat de Bareiulrechtse brug de enige ver binding was met Zeeland en speciaal met de Westhoek van Schouwen, was deze onderbreking altijd heel duide lijk te zien in de aankomst van vreemdelingen. Meestal kwam een file van een twintigtal auto's of meer naar de Westhoek gereden en dan enige tijd niets. Vervolgens weer een flinke stoet, waaruit bleek dat de Ba- rendrechtse brug even werd opge haald voor het doorlaten van schepen. Doch zaterdagmorgen werd het over- duidelijk dat het verkeer over de brug historie was geworden en dat de doortocht per tunnel onder de Oude Maas tot gevolg had dat één lange eindeloze rij de Westhoek bin nenreed. Slechts bij de Schelphoek ontstonden hiaten doordat een deel afsloeg naar Renesse. En daar waren dan de bouwvak kers. Ze namen de open plaatsen op de campings in want op diezelfde zaterdagmorgen vertrokken toch ook weer heel wat vakantiegangers. In de loop van zaterdagmiddag deden zich de eerste moeilijkheden voor, want op diverse campings was geen plaats meer. Gelukkig kon alles nog wel geregeld worden, doch zaterdag avond was er geen vierkante meter kampeerplaats meer vrij, terwijl ook alle andere recreatie-onderkomens vol zaten. De gehele zaterdag zaten beide dorpen propvol met uit beide richtingen doortrekkende auto's. Ve le dames moesten even inkopen doen. Pa blijft dan in de auto zitten langs de weg en alle verkeer achter hem zit in de knoop. Hieruit blijkt weer dat het aantal auto's enorm is toe genomen en het parkeerprobleem groeit de gemeente boven het hoofd. Dit werd zondagmiddag duidelijk toen al deze mensen zich voor het eerst gingen recreëren op de-stran den in de Westhoek. Te Westen- schouwen moesten al vroeg in de na middag de beide parkeerterreinen gesloten worden omdat ze vol waren. Ingeroepen hulp der rijkspolitie leid de tot het neerzetten der auto's op plaatsen langs de wegen waar dat eigenlijk niet mag. Burgemeester Everwijn stelde zich van de situatie op de hoogte en het zal hem gedui zeld hebben om hiervoor in de toe komst een uitweg te vinden .Ook aan de Punt was het parkeerterrein vol, BONN. Kanselier Kiesinger van West-Duitsland heeft gezegd dat de Westduitse regeringscoalitie op de drempèl staat van een crisis in ver band met meningsverschillen over de economie. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vluchten. Wedvlucht Bordeaux. In concours waren 17 duiven. Uitslag: L. Vermeij 1. 4 en 5; J. Zuidweg 2 en 6. Wedvlucht Neufvilles.. In concours waren 23 oude duiven. Ze werden gelost om 8.40 uur. De snelheid van de eerste duif was 1276.20m/m. Aan komst 10.13.52. De snelheid van de laatste duif was 850.70 m/m. Aan komst 11.00. Uitslag: C. Verwijs 1. 4, 5 en 6; Kr. Reijngoudt 2; L. Reijngoudt 3. P.V. „Zierick" te Zierikzee Wedvlucht uit Arras op 26 juli. Afstand plm. 171 km. In concours 143 duiven. Gelost 12.30 uur. Aan komst eerste duif 15.25 uur; laatste prijsduif 16.08 uur. B. Visser 1, 7, 8, 11, 15, 25. 29, 34; A. J. Stoutjesdijk 2, 4, 10, 18, 19. 22, 27, 32, 35; F. Maijs 3, 6, 13, 17. 23, 31; J. v. d. Sande 5, 24; H. v. d. Maas 9, 12, 14, 20, 28, 30, 36; P. Flikweert 16, 21, 26, 33. Wedvluchten „De Reisduif" Brouwershaven Op 28 juni vnaf Chartres. Afstand 404 km. Joh. Flikweert 1, 2, 4; J. M. Kloet 3; H. Blanken 5. Op 12 juli vanaf Orleans. Afstand 456 km. Joh. Flikweert 1. 7; H. Wesdorp 2, 6; G. Flikweertr 3, 8, 9; J. M. Kloet 4, 5; C. Wesdorp 10. Op 18 juli vanaf Bordeaux. Af stand 836 km. J. M. Kloet 1, 2, 3, 6; A. J. Flik weert 4, '5. VOETBAL Dreischor I-ZSC I 5-0 Op het gemeentelijk sportterrein speelde Dreischor I een vriendschap pelijke wedstrijd tegen ZSC I uit Scharendijke, welke ontmoeting met ruim verschil door de blauw-witten werd gewonnen. De eerste helft le verde niet veel krachtsverschil op en pas kort voor de rust kon Joh. van der Linde Jzn de thuisclub de lei ding bezorgen door hard in te schie ten. (1-0). In de tweede helft was er een kwartier gespeeld toen Jan van den Bos de voorsprong opvoerde tot 2-0 en kort daarna deponeerde dezelfde speler ook nummer drie in het rood witte doel. (3-0). Na een half uur spelen werkte de ZSC-doelman de bal in eigen doel, wat 4-0 betekende. Kort voor het einde drukte Cor van der Sande de meerderheid van de blauw-witten opnieuw uit met een doelpunt (5-0) en dit werd tevens de eindstand. Het nederiftagtoernooi van de S.V. „Duiveland" Zaterdag 26 juli jl. was door de sportvereniging .Duiveland' bestemd als reservedatum, zodat op deze dag geen nederlaagtournooiwedstrijd op het sportterrein ,De Saële' alhier plaats vond. Zoals bekend zijn er momenteel drie van de vijf neder- laagtournooiwedstrijden gespeeld, die door .Duiveland' werden georgani seerd, en waarvan de thuisclub er één verloor en twee won. zodat In totaal ca. 1200 auto's een plaats hadden. Opgemerkt moet wor den, en dat bleek later overduide lijk bij de aftocht, dat vele dagjes mensen uit Rotterdam de nieuwe Oude Maas- of Heinenoordtunnel eens wilden zien en trokken een dag je uit naar Westelijk Schouwen. Te zamen met d"e bouwvakmensen be volkten zij zondagmiddag de stran den op een manier die ongekend was. Er was dan ook geen vierkante me ter strand of er zat of lag een mens' op. Langs de Strandweg in de rich ting vuurtoren hetzelfde beeld van een dubbele rij geparkeerde auto's, maar op het veel bredere strand o.a. bij de Verklikker zag men niet een dergelijke opeenhoping als in Wes- tenschouwen. Mistbank Omstreeks kwart voor vier kwam een kink in de kabel voor tiendui zenden. die de stranden bevolkten. Een grijze massa doemde uit zee op BRUINISSE, 25-7. Vrijdagavond vend een spoedeisende vergadering van de gemeenteraad plaats, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Be voorzitter, burgemeester C. H. van de Linde, lichtte het éne agenda punt tee, nl. sloping van de krotwo ningen aan de Weststraat en verhuur van de vrijgekomen grond aan de C. B.T.B. voor het bouwen van een 2-klassige dependance voor de chr nijverheidschool voor meisjes. De nijverheidsschool (of huishoud school) groeit; dat is enerzijds een verheugend verschijnsel, maar geeft anderzijds aan de C.B.T.B. grote pro blemen om de leerlingen onder te brengen, c.q. in meerdere klassen be hoorlijk les te geven. Uitbreiding van het aantal lokalen was en is dan ook dringend noodzakelijk, maar kan in de Poststraat of in de Schoolstraat niet meer plaats vinden. Het be staande gebouw is feitelijk ook al een noodoplossing. Bezwaren Door het gemeentebestuur werd een terreintje in plan-West aange wezen, nu in gebruik als voetbal veldje. maar dit stuitte op bezwaren van Rijkswaterstaat en de Planolo gische Dienst, omdat het te dicht bij de toegangsweg tot de Grevelingen- dam ligt. Gezocht werd naar éen op lossing in plan-West III, doch deze zou hoge kosten met zich brengen, niet in verhouding staande met de tijdelijkheid van de lokalen. DEN HAAG, 26-7. In verband met de verminderde vraag naar postze gels van 30, 35, 50, 85 en 95 cent zal de normale verkoop hiervan met in gang van 1 september a.s. worden gestaakt. Deze zegels zullen nadien uitsluitend nog aan filatelistenloket- tcn verkrijgbaar zijn, zo deelt de l'.T.T. mede. EXTRA TREINEN NAAR HET STRAND UTRECHT, 28-7. De spoorwegen hebben zondag achttien extra trei nen ingezet op de lijn Amsterdam- Zandvoort om een kleine twintigdui zend mensen naar het strand te brengen. Op de lijn Rotterdam-Hoek- van Holland werden in verband met het strandvervoer extra rijtuigen aan de gewone treinen gekoppeld. Slachtoffer van ontploffing in caravan NIJKERK. In het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort is zater dag de 29-jarige F .J. van Burgstede uit Soest bezweken aan de op woens dag opgelopen ernstige verwondin gen bij een gasontploffing in zijn caravan. Het gezin van Burgstede verbleef in de caravan op de cam ping „Nieuw Hulcensteijn" in de ge meente Nijkcrk. De ontploffing deed zich voor bij het wisselen van een gastankje van een verlichtingsappa raat. Ook de echtgenote van de man en zij ndochtertje werden - zij het. niet ernstig - gewond. I en trachtte over de duinen heen te komen, hetgeen in het begin door de zonnewarmte werd verhinderd. Doch spoedig kreeg de mistbank de over hand en flarden grijze waterdamp dreven het land binnen. De eerste gasten vertrokken dan ook spoedig zodat de aftocht niet een overhaaste vlucht werd. Na zessen werd de mist steeds dikker en trok langzaam maar zeker het land binnen, totdat om half ne gen in Burgh maar 60 meter zicht meer was. De eerste kennnismaking met de Westhoek met de bouwvak mensen ging dan oko na een zonnig begin de mist in. Van onze recreatie-barometer in de vorm van bakkerij Geleijnse ver namen we nog juist dat de brood- omzet in de afgelopen week belang rijk boven die van vorig jaar lag, zo dat we tot de conclusie kunnen ko men dat voor het eerst in 1969 een periode is ingegaan met meer toeris ten dan in dezelfde periode van 1968. Na enkele vergeefse onderhande lingen met een landbouwer over nog andere mogelijkheden, besloot b. en w. tot de aan de raad voorgelegde oplossing. De raad ging met het voor stel accoord met algemene stemmen. PARAMARIBO, 26-7. Prins Claus is vrijdagmiddag in gezelschap van de gouverneur van Suriname, dé commandant der troepenmacht, de secretaris van de prins, de districts commissaris van Marowijne, en en kele officieren van de troepenmacht, in Paramaribo teruggekeerd van een tocht dcor het binnenland van Suri name. Het gezelschap heeft enige bosneger- en indianendorpen be zocht cn cp het eiland Granborie ge bivakkeerd. Donderdagochtend werd een be zoek gebracht aan granman Gazon, KAAP KENNEDY, 26-7. Van Kaap Kennedy is vrijdagavond een nieuwe communicatiesatelliet gelanceerd, de Intelsat-3, die stationair op 36.500 km boven de Atlantische oceaan moet komen te hangen. De kunstmaan werd met een Thor- Delta-raket omhoog gebracht. Intel- sat-3 moet eenzelfde soort kunst maan vervangen, die in december vorig jaar werd gelanceerd maar vo rige maand uitviel doordat de an tenne niet meer werkte. Om herha ling daarvan te voorkomen is de nieuwe kunstmaan voorzien van een verwarmingsapparaat dat de anten nemotor warm moet houden onder de soms lage temperaturen op de hoogte en van een warmte-isolatie WIERINGERWERF. Zaterdagmid dag is in Wieringerwerf (gemeente Wieringermeer) een kapitale boerde- rijschuur door brand geheel ver woest. Allen de herbouw van deze schuur zal reeds een bedrag vergen van zeker anderhalve ton. DEN HAAG. Het. Landbouwschap is van mening dat in de E.E.G. voor 1970-1971 een gemiddelde stjjging van het agrarisch prijsniveau met drie procent, mogelijk en redelijk is. Een delegatie van het Landbouw schap heeft dit meegedeeld aan de minister van landbouw en visserij. Grote diamant j gevonden jl J P HOP AL (India), 26-7. Een arme kleermaker in midden- (t India heeft vorige week een ,i J diamant gevonden van 22,13 J karaat in de enige diamant- J mijn van India. De mijn in k Panna is staatseigendom. De i1 J vinder, Noor Chan, behoeft i slechts een kleine vergoeding J te betalen voor zijn vondst, m ivaarvan de waarde geschat J wordt op bijna 100.000 gulden. p ZIERIKZEE Voor het op 10 en 11 juli jl. te Middelburg gehouden examen Mo derne Bedrijfsadministratie (M.B.A.) slaagde o.m. onze stadgenoot de heer A. M. P. van der Schelde, werkzaam bij Smit-Bolnes alhier. RENESSE Auto schept voetgangers In de nacht van vrijdag op zater dag werden drie jongelui gewond toen zij, lopend aan de linkerzijde van de Kuierdamseweg, door een Volkswagen werden aangereden. H. J. te Zaandam liep een lichte hersen schudding op; H. J. eveneens uit die stad, brak zijn pols en G. had ver wondingen aan de knie. De bestuur- der van de auto reed - na de jon gens nog even gesproken te hebben - door, maar het kenteken kon worden opgenomen, zodat de politie kon worden gewaarschuwd. Verzamelaars gepakt Zaterdagmiddag maakte de rijks politie proces-verbaal op tegen de 17-jarige R. de V. en de even oude G. F. <K., beiden uit Rotterdam. Zij hadden zich schuldig gemaakt aan diefstal van een verkeersbord te Westenschouwen .Een tweede bord hadden zij - naar hun zeggen - te Scharendijke gevonden. Zij zeiden dergelijke borden te verzamelen. De politie vond het maar een vreemde hobby en nam de heren hun kamp- kaart af, waarna zij niet langer op hun camping konden blijven. Twee vrienden van de geverbali- seerden waren in het bezit van ob stakellampen. De politie heeft een sterk vermoeden, dat deze enkele maanden geleden in Rotterdam zijn gestolen. Contact werd opgenomen met de Rotterdamse recherche. Ernstige aanrijding Zaterdagmiddag ontstond veel schade na een aanrijding op de Vroon weg onder Renesse. Hierbij is de Renault van J. v. d. M. te Dor drecht total-loss gereden. De M. was juist bezig met een lange inhaalma noeuvre, toen plotseling een Fiat, be stuurd door H. Z. zich uit de file losmaakte. Een botsing volgde, waar- •door de Renault over de kop sloeg en in de berm bleef liggen. Rappe ijsdief Terwijl de eigenaar van cafétaria „De Stulp", de heer v. d. Besselaar Men was verheugd over het begin van de krotopruiming, die op deze manier wordt gerealiseerd en besprak nadien nog andere mogelijkheden om tot dorpsverfraaiing door afbraak en uitkoop te komen. die verrast was de prins weer te ont moeten. De granman was teleurge steld dat de prins maar zo kort in zijn dorp kon vertoeven en deed hem daarom uitgeleide tot de Gran Holo. Er werd eveneens een bezoek ge bracht aan het indianendorp Ape- tina, waar de bevolking onderricht krijgt van de Amerikaanse zendelin gen. Voor deze tocht droeg de prins militaire kleding, hem in bruikleen afgestaan door de tropenmacht. Met deze korte trip door het bin nenland van Suriname, heeft prins Claus het onofficiële gedeelte van zijn bezoek aan Suriname besloten. die de hitte van de zon moet weren. Intelsat-3 is eigendom van het in ternationale telecommunicatie-satel- lietconsortium, waarvan 68 landen deel uit maken. Tomaten op de weg PERPIGNAN, 26-7. Bij hei Zuidfranse Perpignan hebben telers zaterdag 40 ton tomaten op een drukke weg gestort als protest tegen de lage over- heidsvergoeding voor het door overproduktie onverkoopbare produkt. MEERKERK. Zaterdagavond om streeks kwart voor acht is in Meer kerk een personenauto vanaf de Grote Kanaaldijk te water geraakt. De. bestuurder, de 51-jarige Jan van Veen uit Vianen kwam hierbij om het leven door verdrinjrihg. DRUNEN. Op de Tuinweg n Dru- nen is de 30-jarige heer J. Wolfs, bouwvakarbeider uit Vlijmen, met zijn auto uit een bocht gevlogen en tegen èen boom gebotst. De man overleed ter plaatse aan zijn ver- wondingen. PARIJS, 27-7. Generaal De Gaulle heeft een soort „Comité van Waak zaamheid" in het leven geroepen, dat erop toe moet zien dat president Ge orges Pompidou en de nieuwe Franse regering op het Gaullistische pad bl\jven. De 78-jarige oud-presidént heeft zijn voormalige premier Couve de Murville, een van zijn trouwste me dewerkers, uitgekozen als bescher mer van het Gaullisme en hoofdco- ordinator van de Gaullistische stra in zijn zaak bezig was, zag hij plot seling hoe een lol nu toe nog onbe kende toerist er ijlings met een em mer ijs vandoor ging. Hij zette de achtervolging in, maar de ijsliefheb- ber was snel ter been en ontkwam met zijn koude buit. HAAMSTEDE Busje op brommer Op de driesprong Vroon weg-Jonge Jan Boeijesweg verleende de V.W.- busje, bestuurd door C. W. v. O. uit Steenbeigen ge envoorrang aan een passerende brommer bestuurd door J. de B. uit Tilburg. Bij de botsing werd de duo-passagiere van de brommer, mej. M. J. v. A. uit Tilburg dusdanig gewond dat overbrenging naar het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis noodzakelijk was. De voer tuigen weiden beschadigd. Rijkspo litie was aanwezig cn stelde een on derzoek in. Botsing brommer contra auto Ter hoogte van de woning van tandarts de Kup reed mej. P. J. C. F. uit Moerdijk mei haar bromfiets over de Vroonweg (terwijl zij op het fiets pad had behoren te rijden) in de richting Renesse. Zij sloeg plotseling links af zonder erg te hebben in een haar tegemoetkomende auto be stuurd door L. A. V. uit Zwijndrecht. Na de botsing bleek mej. F. er zon der lichamelijke verwondingen te zijn afgekomen, doch haar bromfiets werd zwaar beschadigd terwijl de auto licht beschadigd werd. De rijks politie was snel ter plaatse. Auto op bromfiets Op de driesprong Kloostenveg- Vroonweg gaf een personenauto be stuurd door F. M .A. S. uit Roosen daal geen voorrang aan een brom fiets, bereden door G. L .V. uit Rot terdam. Beide voertuigen liepen schade op, doch er deden zich geen personolijke ongelukken voor. Ook hier was de rijkspolitie ter plaatse. HAAMSTEDE-BURGII De Emmabloem-collecte De Emmabloem-collecte ten bate van het Groene Kruis is opnieuw een groot succes geworden. De opbrengst bedroeg f 870,61. Een groots bedrag waarvoor het bestuur de burgerij bij zonder dankbaar is. BURGH Brommer op auto De heer K. V. uit Rotterdam, die per auto over de Hogeweg naar Wes tenschouwen reed sloeg de Haymans- weg in, doch verzuimde voorrang te verlenen aan een brommer, bestuurd door A. v. G. uit Utrecht. Bij de bot sing werden beide voertuigen be schadigd maar er ontstond geen per soonlijk letsel. Voor het instellen van een onderzoek was rijkspolitie ter plaatse. SEROOSKERKE Bromfietsers botsten Zaterdagmiddag omstreeks 12.30 uur vond op het fietspad bij de split sing Stoofweg-Dorpsweg een botsing plaats tussen twee bromfietsen. Uit de richting Renesse naderde een groepje bromfietsers, één waarvan J. F. van T. te Waalwijk zich los maakte om zijn kameraden te pas seren. Op dat moment naderde uit de richting Renesse G. C. de W. te Dordrecht. Een botsing was het ge volg, waarbij De W. wonden aan ar-* men en benen opliep. Dokter Simons verleende de eerste hulp. De brom fietsen werden beschadigd. KERKWERVE Excursie landbouwvereniging Vorige week woensdag werd door een aantal leden van de Coöpera tieve Landbouwvereniging te Kerk- werve een uitstapje gemaakt. Met 28 leden werd o.m. een bezoek gebracht aan de veevoederfabriek „De Sol" te Utrecht en aan een exportslagerij in Twello. De reis werd gemaakt met een bus van de firma Van Oeveren. NIEUWERKERK Bijzondere kerkdienst Vrijdag 15 augustus, des avonds om 7.00 uur n.m. hoopt in de Geref. Ge meenten in Nederland te Nieuwer- kerk in de Dienst des Woords voor te gaan, ds. J. Pannekoek te Terneu- zen. Lezing Geloofsbelijdenis Iedere maandag wordt in het ver gaderlokaal naast het kerkgebouw van dé Gereformeerde Gemeenten te Nieuwerkerk een lezing gehouden n.a.v. de Nderlandse Geloofsbelijde nis. De avonden staan o.l.v. ds. J. Karens. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad Heden (maandag) 28 juli houdt de gemeenteraad van Duveland een openbare vergadering in het gemeen tehuis te Nieuwerkerk, onder voor zitterschap van burgemeester A. A. van Eeten. OOSTERLAND Vlasplukmachine in aktie In tegenstelling met het moeizame werken van vroeger tijden is nu het vlasplukken maar een peulschilletje meer. Op verschillende percelen in onze polder kan men dezer dagen de moderne plukmachines in werking zien en constateren hoe vlug dit in zijn werk gaat. Alleen het opzetten tegie binnen en buiten regering en parlement, zo hebben vooraanstaan de Gaullisten meegedeeld. Men ver wacht niet dat de generaal zich per soonlijk met politieke aangelegen heden zal bemoeien, maar dat Couve de Murville's voornaamste taak is erop te letten regering en instellin gen van de vijfde republiek, elf jaar geleden door De Gaulle opgetrokken, in stand houdt. Bovenal zal hij po gingen tot de Gaullisatie trachten te verhinderen. Maandag 28 Juli Renesse „De Ark", 8 uur, „The Golden Ear rings". Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw, 7-8 uur, bibliotheek. Nieuwerkerk Gemeentehuis, 8 uur, vergadering gemeenteraad. Dinsdag 29 juli Zierikzee Grote Kerk, 8 uur, orgelbespeling Dirk Jansz. Zwart en zang. Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw, film, 8 uur, „Op kamers bij die vrouw". Woensdag 30 juli Zierikzee Mondragon, 9 uur. wijnfeest-verkie zing „Miss-Toerlsl". Renesse „De Ark", 8 uur, cabaret-dansant met Conny van Bergen en „The New Orleans Syncopaters". van de „schranken", dat zijn de bij elkaar gebonden bosjes, moet uiter aard nog met de hand plaats vinden. De kwaliteit van het vlas is veelal goed te noemen, maar de prijs is zo als van vele iandbouwproduklen. aan de lage kant. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam Veemarkt Rotteradm ROTTERDAM, 28-7. Aangevoerd 1222 dieren, t.w. 828 runderen en 394 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen, prima f 5,20-5,40, le f 4,50-4,95, 2e f 3,85-4.00, 3e f 3,65-3,75; stieren f 4,60-5,25; worstkoeien 1' 3,70-3,85; slachtvarkens le f 2,69-2,72, 2e f 2,67- 2,69, 3e f 2,60-2,65; slachtzcugen f 2,10 -2.20; zware varkens f 2,20-2,45. Runderen: aanvoer kleiner; handel lui; nauwelijks prijshoudend. Var kens: aanvoer groter; handel flauw; prijzen lager, enkele prima's boven notering. NIJMEGEN. Een felle uitslaande brand heeft vrijdagavond het pand Voorstadslaan 240 in Nijmegen, in korte tijd volledig in de as gelegd. Doden hij bergongeluk WENEN, 27-7. In het Italiaans- Oostenrijkse grensgebied hebben ze ven bergbeklimmers (vermoedelijk Duitse) bij de beklimming van 3600 meter hoge top een val-van 500 me ter similaun gemaakt, waardoor twee van hen om het leven kwamen. De overige vijf zijn met hefschroefvlieg- tuigen in veilighed gebracht. Huis met beer j in brand gestoken J RA1RPOER (India), 26-7. In- 1 dische dorpelingen hebben vo- 1 rige week e engevaarlijke beer J gedood, door het huis waarin i hij ingevlucht was, in brand a te steken. i De beer was uit het oer- i woud naar het dorp Atgi, in i de buurt van Raipoer, gelopen a en had twee dorpelingen toe- a getakeld voordal hij, achterna- i gezeten door mannen gewa- i pend met pijl en boog en speer een huis inschoot. i „DE MOUNTIES" Vrijdagavond presenteerde het van radio en t.v. bekende duo „De Moun- lieseen show in „De Ark" te Re nesse. Deze show was voortreffelijk, maar de publieke belangstelling viel opnieuw wat tegen. Tweehonderd- vijftig mensen vulden de zaal. De ivegblijvers hebben echter wel ivat gemist. Het duo was deze avond be slist in vorm en er is dan ook har telijk gelachen om de grappen en grollen van dit tweetal. Tienduizenden bevolkten de stranden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Gemeenteraad Bruinisse

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2