Hoe laat is het? Kijk op uw horloge kollektie! Kies uit de volledige De „volksraadpleging" is begonnen J. AUPERLE Certificaat van onbesmetheid voor de Grevelingen-mosselen V.V.V. Bruinisse organiseerde puzzel- speurtocht voor de jeugd Nieuwe gevechten in Noord-Ierland BLIK DOOR HET WERELD MAANBEELDEN MAKEN LANGE WEG R0NDE VAN ZIERIKZEE HANGT AAN ZIJDEN DRAAD Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE nuudag is juii isss Nr. 2*233 Opeens grote drukte aan het mosselfroiit BKUIN1SSE. 14-7. Het ging alle maal nog een beetje onwennig maan dagmorgen in de haven van Brui- nisse, toen omstreek» 8 uur de eerste mosselen van het nieuwe seizoen op de Grevelingen gevist, arriveerden. De hele zaterdag had de telefoon bij verschillende kwekers roodgloei end gestaan, kwekers die helemaal niet van plan waren geweest reeds de eerste dag aan de levering deel te nemen, waren bezweken voor de dringende vraag van de handel. „Help ons reeds de eerste dag aan mosselen, mosselen op de Grevelin gen gevist omdat het water daar on besmet is en de mosselen daar dus door een certificaat van onbesmet heid gedekt zijn", zo werd gevraagd. En zo arriveerden na de Bru 8, de Bru 24, de Bru 68, de Bru 26 nog 14 andere schepen, waarbij enkelen uit Yerseke. De monsters werden geno men, ge barreerden gekookt om het vleesgewicht te bepalen en geteld voor het stukstal. De gegevens werden doorgegeven naar Yerseke, want de veiling vindt nog in Yerseke plaats. Er waren vleesgewichten van meer dan 22 kg, maar de meesten haalden dit gewicht toch niet en zo werd dan het mosselseizoen geopend met een aanvoer de eerste dag van 4000 tot 5000 tonnen. Vandaag (dinsdag) komen de mos selen die op de Waddenzee gevist zijn aan de markt. Burgemeester C. H. van de Linde demonstreerde de kwaliteit en het feit dat deze mos selen bakterie vrij zijn, door aan de pers een nummertje „rauwe-mosse- len-eten" weg ite geven. De geveilde mosselen brachten f 13,50 tot f 19,50 per ton op. De mos selen gingen of naar Yerseke, of naar de verwaterplaatsen op de Grevelingen. Dienstverzwaring sluispersonecl Voor het sluispersoneel betekent de ontstane situatie in de mosselwe reld een aanmerkelijke dienstver zwaring, want de verwaterpercelen zullen ook in de toekomst 's nachts en 's morgens vroeg bereikbaar moe ten kunnen zijn. Zoals reeds eerder gemeld kan het Oosterscheldewater de percelen op de Grevelingen niet bereiken, omdat het de Grevelingendam op zijn weg vindt. Het vuile Rijnwater vindt een dubbele versperring in eerst de Vol- kerakdam en daarna de Grevelin- Staking Engelse P.T.T.-technici LONDEN, 14-7. Het postvervoer en 'het itelefoon- en itelexverikeer in Engeland zijn getroffen door een staking van 24 uur van 105.000 PTT- ftechrtioi. De commerciëflle televisie iö voor 13 miljoen ikijikers in het ge bied van Lenden uitgevallen. Een (trein die dagelijks 40.000 zakken post onder de straten van Londen ver voert, kon niet rijden. De staking brak uüit ma de verwerping door de vakbond van een salarisverhoging van zeven procent. De stakers had den tien procent Spelletje van vijftien uur UTRECHT, 13-7. In de Utrechtse sporthal Den Hom mel hebben Wim Braster en Gerard Gaasbeek een party tafeltennis gespeeld van 15 uur en 2 minuten. Tijdens de ze marathon partij werden 117 games gespeeld, waarvan er door Braster 61 werden ge wonnen. Na een uur spelen volgden telkens drie minuten pauze. In die vijftien uur be hoefde men slechts een keer te stoppen om een defect ge raakt balletje te verwisselen. gendam. De Grevelingen westelijk van de dam heeft nu alleen nog maar een verbinding met de open Noord zee via de nog overgebleven geul, die nog niet is afgedamd. Chloreringsinstallatie De mosselen die op Yerseke nog worden geschoond komen niet meer met het Oosterscheldewater in aan raking. Om echter de normale toe stand: concentratie van de gehele handel op Yerseke zo spoedig moge lijk terug te krijgen, wordt natuur lijk hard gewerkt, om de chlore- ringsinstallatie van de grond te krij gen. Gerekend mag worden dat dé toestand eind augustus, begin sep tember weer normaal zal zijn. financien en economie Gevaar voor inflatie in de E.E.G. BRUSSEL, 14-7. De Europese Commissie heeft de ministerraad van de gemeenschap in een memoran dum gewaarschuwd, dat de E.E.G. zich op het ogenblik in een inflatie toestand bevindt, die zo spoedig mo gelijk onder controle moet worden gebracht. Energiek en snel optreden is nodig om te voorkomen, dat onevenwich tigheden in de economie van de zes niet nog erger worden, waardoor de kostprijzen sterk zouden stijgen en de concurrentiepositie van verschei dene partnerlamden ernsitiilg zou wor den aangetast. Aldus het memoran dum, dat donderdag a.s. door de mi nisters van financiën van de zes in Brussel zal worden besproken. BRUINISSE, 12-7. De afdeling Bruinisse van de V.V.V. organiseerde zaterdag voor de jeugd een puzzel speurtocht, waarvoor diverse op drachten moesten worden volbraeht en die langs verschillende controle posten ook buiten de gemeente liep. De juiste route bleek te zijn: Mo lenstraat, Dreef, De Casembroot- straat, Molenweg, weg langs het sportveld, Wilhelminalaan, Dijk- straat, Steinstraat, Beursstraat, Berg straat, Speeltuin, Hertbeekstraat, Meidoornstraat, Accacialaan, West straat, Weisestraat, Poststraat, mu ziektent en zo naar het clubhuis van de padvinderij, waar ook was ge start. De kinderen opereerden in groe pen. De tocht werd ook wat de deel neming betreft een groot succes, want niet minder dan 86 kinderen deden mee. De uitslag was als volgt: 8-9 jarigen: eerste prijs: Herman Knop, Ad de Groot, Harry Aarnoud- se, Gert Jan Anker, Nella Oostdijk en Nelleke Hesselink. Tweede prijs: Rianne Pleune, Johanneke Jumelet, Annemarie de Looze, Karin Meer- tens en Enny Koster. Derde prijs: Jan de Koning, Rien Kleppe, Bram Verwijs, Peter Olree, Kees Hanse en Diana Hoogerwerf. Groep 10, 11 en 12-jarigen: In de ze groep vielen twee eerste prijzen omdat twee groepen het zelfde aan tal punten hadden. Eerste prijs, eers te groep: Heieen van Gilst, Lia de Waal, Ina de Waal en Emmy Stoop. Tweede groep eerste prijs: Adrie Verwijs, Jan Houdkamp, Teun de Waal, Adriaan van den Berge. Derde prijs: Diana Abrahamse, Janny van Gilst, Inge Kwarteloo, Prius Claus uaar Kaap Kennedy DEN HAAG, 14-7. Prins Claus is van Schiphol naar de Ver. Staten vertrokken waar hij op uitnodiging van de National Aeronautic and Space Administration (NASA) op Kaap Kennedy de lancering van de Apollo-11 op woensdag 16 juli a.s. zal bijwonen. Na de lancering zal prins Claus in Amerika een vakantie van ruim een week gaan doorbrengen bij vrien den, aldus Baron van Asbeck. Daar na zal hij op 26 juli a.s. in Para maribo de jaarlijkse rijksspelen ope nen. Hij is - naar bekend - ere-voor- zitter van de Koninkrijks Sportliga, die deze spelen organiseert. Ook in de beide vorige jaren heeft prins Claus deze spelen geopend. Hij zal in Suriname een deel van de spelen, die een week in beslag nemen, bij wonen voor hij op 31 juli a.s. op Schiphol terugkeert. Anita de Bil, Annie Hanse en Ina van den Berge. De eerste prijs was een waardebon van f 4,-, de tweede prijs een waar debon van f 3,- en de derde prijs een waardebon van f 2,-, die aan iedere deelnemer van een groep werd uit gereikt. Monster zeebaars ZIJPE ,14-7. Ter hoogte van de vluchthaven te Zijpe had de heer Chiele, het geluk - met een gewone werphengel - een zeebaars te verschalken van maar liefst 2Vz kg. Om het dier op het droge te krijgen kreeg de heer C. hulp van zijn buurman. De barbaarse baars lijkt wel een record! LONDONDERRY, 15-7. Maandag avond laait lis het dm de Noord-Ierse hoofdstad (Belfast, dlie 'tot dan voor de jongste igoif van onlusten ge spaand' was gebleven, «tot vechtpar tijen gekomen (tussen enkele hon derden 'katholieken en protestanten. De politie reed met pantserwagens door 'brandende straatbaroi'caden om de vechtenden te scheukten. Na twee uur waren d!e gevechten terugge bracht itot verspreide schermutselin gen. Er viel een ongekend aantal ge wonden en er zijn verscheidene ar restaties verricht. Autiekcentruni in kerk BREDA, 14-7. In de „Theresiia- ikeiik", 'een van de 'kerken in Breda, tiii'e de laatste jaren wegens ontvol king van het stadscentrum, gesloten moesten worden, wordt binnenkort een nationaal antiékcenitirum geo pend. Initiatiefnemer is het w-iren- huiiis „Autoraima", dat 'de kerk het afgelopen jaar als opslagruimte ge bruikte, waartegen de bevolking van Breda nogal bezwaren had. In het antiekcentrum, dat wordt opgebouwd met behulp van zes vooraanstaande Nederlandse 'antiquairs, zal antiek worden verkocht ver beneden de gangbare winkelprijzen. Het kerkge bouw zal warden aangepast aan de eisen van een dergelijk centrum. Ook zal er een restaurant dn worden ge bouwd. In West-Irian - voorheen Neder lands Nieuw-Guinea - is de volks raadpleging begonnen, waarin vol gens opdracht van de Verenigde Na ties de bevolking zelf mag beslissen over haar toekomstige status. Aan gezien van te voren al vaststaat dat de uitslag er op neer zal komen dat het gebied nu ook feitelijk een deel van Indonesië zal worden, is de hele onderneming nogal overbodig. Ook van tevoren staat vast dat de manier waarop men tot de uitslag zal komen aanvechtbaar is - trouwens ook wel moet zijn. Moesjawara is een Indonesisch begrip met een oude tra ditie, die neerkomt op een gesprek tot een bepaalde opinie algemeen is. Het is een systeem dat voor de Pa poea-bevolking van 't eiland vreemd is, zoals ook de westerse wereld er met enig argwaan naar kijkt. Maar welk ander systeem men ook gekozen mocht hebben, het zou even vreemd zijn geweest voor een bevol king die voor een groot deel nog leeft in verhoudingen van het stenen tijdperk. Waar het op neerkomt is dat ontwikkelder landen de plicht hebben gehad de Papoea's op te lei den tot een status waarin het voor hen mogelijk was geweest om op enigerlei wijze georganiseerd uiting te geven aan hun eigen verlangens. Daarvan is niets gekomen onder het Nederlands bestuur, daarvan is even min iets gekomen onder het Indone sische. Pragmatisme Wat nu wordt vertoond heeft wei nig te maken met het werkelijk uiten van de mening van een volk, het is een manoeuvre waardoor In donesië verlost hoopt te raken van een politiek hangijzer. En iedereen werkt daaraan mee omdat men er geen enkel belang meer bij heeft dat de toestand hier nog een tijdje zwe- vend wordt gehouden. Zozeer is die medewerking dat zelfs van een effectieve controle of Indonesië de indertijd onder V.N.- auspiciën gesloten overeenkomst net jes nakomt vrijwel geheel achterwe ge blijft. Het schijnt alsof het enige wat van belang is, is dat de wereld niet meer te maken zal hebben met een probleem als dat van Nieuw- Guinea - of West-Irian - waarin een achtergebleven volk zijn aansluiting zoekt bij de twintigste eeuw. Hoe sneller het een intern Indo nesische zaak is, hoe sneller de rest van de wereld van een onaangena me verantwoordelijkheid af is. Het is een staaltje van pragmatisme, dat vol zit met allerlei aspecten waarop niemand trots hoeft te zijn. VOETBAL Combinatie DFS-Reuesse tegen clubselectie (1-1) Op het sportterrein De Laone te Renesse speelde zaterdagavond een Combinatie van DFS en Renesse een wedstrijd tegen een selectie van de overige clubs van Schouwen-Duive- land. Deze wedstrijd was een laatste test voor de a.s. zaterdag te Brui nisse te spelen wedstrijd van het Sehouwen-Duivelands elftal tegen Sparta II. Na deze wedstrijd heeft de T.C. het er zeker niet gemakkelijker op gekregen. Een groot aantal spelers waren na aan elkaar gewaagd in deze in een behoorlijk tempo ge speelde wedstrijd, waarin beide de fensies domineerden. Spelers welke met kop en schouders boven de an deren uitstaken waren in geen van beide .teams aanwezig. Het technisch wel 'iets 'beter spelend elftal van de rest scheen 'in het eerste kwartier op een gemakkelijke overwinning af te gaan. Goed gesteund door de mid denveldspelers kon de voorhoede een groot aantal aanvallen opzetten. Door hét 'gemis van een afwerker en het goed ingrijpen van doelman Simons slaagde men er niet in een voorsprong te nemen. Na in het eer ste kwartier de stormlopen goed te hebben opgevangen, slaagden de jon gens uit de Westhoek er in het spel meer 'te verplaatsen. In hun voor hoede -wilde het met de combinaties ook al niet (te best vlotten en het meeste gevaar moest dan ook van hun snelle linksbuiten Rijnberg ko men. In de eerste helft kregen de wifhemden lot tweemaal toe een fraaie kans om de leiding te nemen maar beide malen jüet v. d. Graaf op het beslissend moment verstek gaan. Aan de andere zijde werd Vermeulen, dn 'goede 'schietpositie, door Ladewijk met een uitstekende pass bediend, maai' ook dit leidde niet lot succes. In de tweede helft moest Jan Bij de Vaate zich al spoe dig, na een botsing met Jonker, door Dorst, waarvoor Roks dn de tweede helft meespeelde, laten vervangen. Ook na de hervatting bleef het een aantrekkelijke strijd, waarin de doel punten evenwel bijzonder duuar wa ren. In de 20e minuut wist de DFS- Renesse-comb. de leiding te nemen door Ragas, 'dlie na voortreffelijk werk van Toon Rijnberg, het leder onhoudbaar kon inschieten (1-0). Tien minuten voor tijd viel de ge lijkmaker toen doelman Simons een voorzet van Lödewijk door zijn vin gers liet glippen, waardoor Dorst zonder veel moeite kon inschieten (1-1). Gezien het spelbeeld een uit slag waarmee beide elftallen tevre den konden zijn. VOETBAL Duivcland I-Cortgcne I 8-3 De tweede nederlaagtoumooiwed- strijd, die zaterdag 12 juli j.-l. werd gespeeld op het sportterrein „De Saële" alhier, door 'het eerste voet balelftal Duiveland I itegen Cortg'ene I, ite weer uitgelopen op een over winning voor de thuisclub. Het was een sportieve wedstrijd1, die eindig de met 8-3 voor Duiveland I. Er was weer gaede belangstelling van de zijde van het publiek en het veld was, ondanks de vele regens der laaltslte dagen, vrij igded bespeelbaar. Op het ©l'dt van de match raakte de spannling er wël een beetje af met het oog 'op het grote punltenverschil'. Evenwel weid er 'door beiidé partijen een goede wedstrijd gespeeld. DUIVENSPORT „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Orleans. In concours waren 56 duiven. Ze wer den gelost om 5.30 uur. De snelheid van de eerste duif was 920.12 m.m. Aankomst 13.38.39. De snelheid van de laatste duif was 830.90 m.m. Aan komst 14.31.24. Jac. Geense 1, 18; Joh. Quist 2, 9; J .Zuidweg 3, 5, 15; M. Geuze 4; A. Verwijs 6, 11, 16; Abr. Verwijs 7, 8, 13, 14; L. Vermeij 10, 12, 17, 19. HENGELSPORT Competitiewedstrijd H.S.V. „Oosterschelde" Vrijdagavond 18 juli a.s. aanvang 18.45 uur vindt in de kreek van Ouwerkerk de volgende competitie wedstrijd plaats. Verschillende sport vissers hebben in de kreek van Ouwerkerk weer mooie successen behaald. Nadat de sportvisser C. v. d. Werve reeds palingen van 870 en 940 gram uit de kreek gehaald had, boekte hij afgelopen zaterdag een re cord met een paling van 13 ons en een totaal vangst van 6 pond. Ook de heer T. Wouters bracht een pa ling van 13 ons boven water. DJAKARTA. President Soeharto vain Indonesië heeft een decreet uit gevaardigd over de betrekkingen van Indonesische militairen met buiten landers, zulks na'air aanleiding van 'aan het licht gekomen corruptie. KORFBAL Dosko I-WIK I 4-7 Bij deze ontmoeting staat voor de ploeg uit Kerkwerve het behalen van het kampioenschap 2e klasse S. D.K.B. open JReeds een gelijk spel brengt hen zover. In deze gelijk opgaande, toch wel sportieve, soms wat ruwe wedstrijd, komt de thuisclub met een zwakke opstelling in het veld, maar ook WIK heeft enige reserves. In de 9e min. is het de actieve A. Bevelander die WIK aan de leiding helpt. Direct daarop krijgt de thuis club een strafworp, die echter van de rand afspringt, maar moedig ver zet DOSKO zich en de kansen lig gen vaak gelijk. 29e min. 0-2 op nieuw A. Bevelander. 30 min. 1-2 door Martin Moermond met de mooi ste treffen van deze avond. Dal geeft DOSKO moed en nog net voor i'ust maakt Baukje Verloo gelijke stand (2-2). Na rust 5 min. gespeeld. DOSKO neemt de leiding (3-2) door Leo Fon- teijne. Vijf min. later maakt Cobi Post weer gelijk (3-3). Vijftien min. na rust: opnieuw neemt DOSKO de leiding (4-3) door Jan Quist. Zeer snel golft het spel soms heen en weer en beide ploegen geven het uitei'ste. Uit een stx-afworp maakt P. Berrevoets weer gelijk (4-4). Na deze wisseling is de thuisclub even uit balans en is het in 2 min. 4-5 en 4-6 door M. Kloet. Wel vex'weert DOS KO zich hardnekkig en ziet nog een schijnbare goal van Frans de Vrieze uit de mand dx-aaien. Nog net op tijd schiet C. Bex-x'evoets WIK naar 4-7. Een wat geflatteerde uitslag, maar toch verdiend. WIK is bijzonder dankbaar en kan feest viex'en. De DOSKO-aanvoerder Frans de Vrie ze bood de WIK-aanvoerder een bos bloemen aan, namens DOSKO voor het behalen van dit kampioenschap door de Kerkwervenaren. Vluchtpoging jonge Tsjechen mislukt EISENSTEIN, 14-7. Onder een regen van kogels hebben zeven jon ge Tsjechoslowaken in de nacht van zondag op maandag geprobeerd uit Tsjecho-Slowakije te vluchten via de grensovergang bij het Beierse Eisen- stein. Volgens een lid van de Beierse gi'enspolitie werd daarbij een onge veer 18-jarige Tsjech door grens wachten van zijn land doodgescho ten. Twee andere jeugdige Tsjechen werden door machinegeweervuur getroffen. De andere vier werden ge arresteerd voordat ze de grens kon den oversteken. Chinees-Indisch incident NIEUW DELHI, 12-7. Het Indi sche pei^bureau 'heeft zaïterdaig 'ge mold d'ait Chinese troepen in de na bijheid van de Lipoe Ledh-pas, aan die (grens itussen Tibet en India, de gren's hebben geschonden Jen op In dische militairen hebben geschoten. Het persbureau zegt van 'dit bericht gelen officiële bevestiging te hébben en nliat ite wetten wanneer het inci dent lis gebeurd en of er gewonden of doden ibij waren. Lipoe Lech iigt 'tussen Oettar Pradesj, Nepal en Ti bet. Vijftig jaar radio-omroep HILVERSUM, 14-7. De N.O.S. houdt er rekening mee, dat de t.v.- reportages vain de Apoilo-vluoht van slechte (kwaliteit zijn en dat het beeld in het ergste geval soms zal uibval'len, omdat 'de t.v.-signalen via een lange omweg rond de hele aarde en via veel tussenstations in Europa komen. De .televisiecamera's lm de ruimte vaartuigen zenden hun signalen maai den ontvangstcentrum dn Spanje of Australië. Vandaar worden de spe ciale hoolddgnnien weer de ririmito ingestuurd, opgevangen door een Nasa-satel'liet, doorgestuurd naar Houston >en daar „vertaald" iln ge bruikelijke t.v.-signalen. Vandaar gaan ze verder naar New York, San Francisco, een satelliet boven de Stille Oceaan, 'een grondstation in Japan', naar een ongeveer 1000 km. verder 'liggend grondstation en van daar maar een satelliet boven de In dische Oceaan. Vervolgen® worden de signalen weer opgevangen in Duitsland, d'oorgesituurd maar een ^vertaler''in Londen, waarna ze naar 'Brussel gaan om vervolgens te worcfen gedistribueerd over het eu- rovisiüeneft. ZIERIKZEE, 14-7. De jaarlijkse Ronde van Zierikzee - die gedacht was (met goedkeuring van de K.N. W.U.) op zaterdagmiddag 9 augustus, hangt aan een zijden draad. Het bljjkt nameljjk niet mogelijk, dat de gemeente toestemming geeft voor de noodzakelijke afsluiting van de Zuid havenpoort tijdens de duur van de ronde. Aanvankelijk waren er bezwaren van de zijde van de C.A.V., maar door het afsluiten van een halve rij baan, waai'door toch landbouwver- keer ongcstooi'd zou kunnen plaats vinden, werden deze moeilijkheden opgelost. Met een desbetx-effend verzoek of - als op andere jaren - de Zuidha venpoort zou mogen wox'den afgeslo ten, is het echter minder fortuinlijk gegaan. De gemeente deelde - bij monde van loco-burgemeester mr. K. A. Keuning mede, dat sluiting van de poort op bezwaren stuit, xriede gelet op de mogelijkheid van toeris tisch verkeer. Geattendeerd werd van gemeente wege op de Straalweg, maar het lijkt toch niet wel doenlijk daar een ron de te houden; bovendien is een gun stig kcui-ingsrapport van de K.N. W.U. nodig. Opheffen? De rondecommissie is met deze gang van zaken uitex-aard niet ge lukkig en overwogen wordt zelfs niet alleen de x-onde te annuleren, maai de commissie op te heffen, of hel zou opnieuw een avondcours moeten worden. Maar daar kleven ook be zwaren aan. Een nog aanwezig ba tig saldo, zou - na eventuele ophef fing - ten goede komen aan een of ander sportdocl. Intussen is het wel bijzonder jammer, dat over deze zaak, geen ovex-eenstemming is be reikt kunnen wox-den, want een jaar lijkse i'onde van Zierikzee. begon er echt bij te behoren. Luns over de Europese eenheid LONDEN, 15-7. De Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft in een rede te Londen ervoor gepleit de jonge generatie ©en .beter idee te geven van de grote mogelijkheden van een vei-enigd Eui-opa voor bevoixiering van de vrede en hulpveilening aan ontwikklingslanden. Spi-ekend in een bijeeiikomst van de diplomatieke en buitenlandse pei-svex-enigingen in de Britse hoofd stad zei de ministei-, dat het gevaar lijk zou zijn als de zes van de Euro pese gemeenschappen zich zouden beperken tot bet veiPeteien van de levensstandaard binnen de zes. Vele jonge mensen, die zijn opgegroeid in de hedendaagse welvaartssfeer zijn in het geheel'niet ander de indruk van argumenten van economisch welzijn en zij zijn vei-ontiaistend on- vexschillig geworden wat de eenma king van Eui-opa betreft. Jeugdigen pleegden inbraken UTRECHT, 14-7. De politie in Utrecht heeft een zestien- en een ze ventienjarige monteur gearresteerd die na langdurige verhoren bij de kinderpolitie hebben bekend meer dan tien inbraken en vernielingen te hebben gepleegd. In de afgelopen twee weken hebben de knapen zich berucht gemaakt in tal van bedx-ij- ven waar men 's morgens werd ge confronteerd met een enorme ravage. De opbx-engst van de rooftochten is zeer gex-ing gebleken, maar de scha de van de vernielingen beloopt circa f 10.000. De knapen zijn gearresteerd nadat de burgerij de politie had ge tipt. HILVERSUM. 14-7. Op 6 novem ber 1969 is het 50 jaar geleden dat ir. H. H. Schotanus A. Steringa Idzerda te Den Haag zijn radio uitzendingen begon .Naar de aanvaarde kenmer ken van radió-omroep, te weten dat het uitgezondene ontvangen kan worden door ieder die dit wenst en voorts dat het uit te zenden pro- gramma van tevoren gepubliceerd is, kan het begin van deze uitzendingen beschouwd worden als het begin van de eerste radio omroep ter wereld. Op 6 november zal in Den Haag een herdenking plaatsvinden, die wox-dt vooi-bex-eid door het comité „50 jaar omroep". Hart- en polsslag meten op afstand HAIFA, 14-7. Een technologisch instituut in de Israëlische stad Haifa heeft een instrument gemaakt waar mee iemands hart- en polsslag op een afstand kunnen worden gemeten. Hartspecialisten, die het apparaat hebben beproefd, zijn er tevreden over. Het instrument levert alle ge gevens die nodig zijn voor een car diogram, zonder dat het lichaam van de patiënt behoeft te worden aange raakt. Hartspecialisten hebben de ervaring dat het bevestigen van in strumenten aan het lichaam van de patiënt door de druk daarvan kan leiden tot afwijkingen in het cardio gram. Het nieuwe apparaat werkt via een trompetvormige microfoon, die op het te onderzoeken orgaan wordt gericht. alleen bij HORLOGER - JUWELIER OUDE HAVEN 32 TELEFOON (01110)2544 ZIERIKZEE Alle Prisma horloges Incabloc Shockproof doublé herenliorloge 99,- (doublé herenhorloges reeds vanaf 74,-) edelstaal herenhorloge, automatiscli/datum, plat, waterdicht 185,- (automatisclie herenhorloges reeds vanaf 125,-) doublé heren-wekkerhorloge 169,- (ook in edelstaal verkrijgbaar)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3