llEEM WARNER iVlosselverwaterplaatsen verplaatst naar de Grevelingen Minder militair en civiel personeel overzee Wat biedt de BEELDBUIS? DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Voor 35 jaar Rotterdam bang voor „bulderbaan" Flitsen uit het buitenland SCHOUWSE WESTHOEK IS HARD AAN MOOI WEER TOE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE v^das 11 juii 1^9 Nr. 20231 Exporteurs uit Yerseke kwamen opdraven BRUINISSE, 1Ü-7. Op Bruinisse heerste donderdag een drukte door het komen en gaan van mosselex porteurs uit Yerseke, die tot de con clusie gekomen waren, dat door de geringe medewerking van de betrok ken gemeente- en polderbesturen op Zuid-Beveland, de zuiveringsinstal latie die het afvalwater uit Goes moet chloreren, nog wel enkele maanden op zich zal laten wachten en nu besloten hadden nieuwe ver waterplaatsen aan te vragen in de Grevelingen. Door de Grevelingendam wordt het Oosterscheldewater tegen gehou den; door de Volkerakdam en de Grevelingendam het Rijnwater, zodat het water westelijk van de Grevelin gendam uiterst zuiver is, zoals door de genomen watermonsters ook was aangetoond. Aan boord van een vaartuig van de Visserijinspectie be vonden zich donderdag de heren Van Erp en Roskam, resp. algemeen in specteur der visserijen en bioloog van het Rijksinstituut voor vissers- onderzoek. Met de Bru 68 van schip per W. Okkerse voeren een aantal mosselexporteurs en het bestuur van de Vissersvereniging Yerseke mee (deze vereniging heeft op Yerseke het beheer over de mosselverwater- plaatson) de Grevelingen op. Zuiver water Nadat geconstateerd was dat een deel van de vooroever van Goeree- Overflakkee, bekend onder de naam Klinkerland, geschikt was voor ver- Advertentie original speciaalzaak: ZIERIKZEE watering en het water biologisch en bakteriologisch zuiver, werd om 2 uur op het gemeentehuis te Bruinis se een vergadering belegd met het voornoemde gezelschap en de pach ters van de betrokken mosselperce len en werd overeenstemming be reikt, zodat in een minimum van tijd het verlangde doel, begin van de mosselaanvoer op 14 juli, begin van de export op 15 juli kon worden be reikt. De vraag naar mosselen dooi de handel in België is groot, zodat men graag aan de vraag wilde vol doen. Dit succes is voor een niet ge ring deel te danken aan de heer Van Erp, die na opheffing van het be stuur der visserijen op de Zeeuwse stromen, Zeeland aan zijn inspectie zag toegevoegd. De heer Van Erp heeft zeer voortvarend in deze ge werkt. Besluit Nixon WASHINGTON. 9-7. President Nixon heeft opdracht gegeven tot vermindering van het militaire en civiele personeel overzee met tien procent, zo deelt het Witte Huis mee. Het gaat om ongeveer 20.000 man. Uitgesloten zijn het oorlogsgebied' in zuidoost-Azië, de Navo, Berlijn, Ko rea en het vredeskoips vrijwilligers. De woordvoerder van het Wüitte Huis Ronald Ziegler zed 'dal nog niet bestolen is waar het personeel zal worden ingekrompen. Het burger personeel in Zuid-Vietnam - 3.800 man - zal met ongeveer 380 man worden verminderd, Naar verwach ting zullen er 14.900 militairen naar huiis komen. De ftro epe nvermindering in Viet nam is een punt op zichzelf. De woordvoerder zei dal de personeels- vermindering kan delden <tat een be sparing op de betalingsbalans van 75 miljoen dollar. De maatregel is in overeenstemming met de wens van de president. De Amerikaanse opera ties in het buitenland doeltreffender PESJAWAR. Een busongeluk in de afgelegen provincie Dir (west- Pakistan), in het westelijke Hima- layagebied, heeft aan vijftig mensen het leven gekost. De bus stortte in een 300 meter diepe afgrond. BELGRADO. Op de conferentie van de 51 niet-gebonden landen te Belgrado, heeft Zuid-Slavië een plei dooi gehouden voor een topconfe rentie van deze landen. VENETIË. Drie toeristen - een Engelsman, een Noor en een Duitse vrouw - zijn in de buurt van Venetië door hoge golven gegrepen en ver dronken. SAIGON. President Thieu heeft heden (vrijdag) de vorming van een verkiezingscommissie voorgesteld om vrije verkiezingen in Zuid-Vietnam te regelen. PRAAG. Miroslav Galoeska, Tsje chisch minister van culturele zaken, heeft donderdag het presidium van de Tsjechische nationale raad zijn ontslag aangeboden. ATHENE. Dimitrios Papaspyrou, advocaat, vijfmaal minister van ju stitie en tijdens de staatsgreep van 1967 voorzitter van het parlement, heeft buitenlandse journalisten een brief gestuurd, waarin hij protesteert tegen „de afschaffing van de onaf hankelijke rechtspraak in Grieken land en tegen de arrestatie en depor tatie van advocaten". (te maken. Hij is van mening dat wanneer het personeel overzee meer verantwoordelijkheid krijgt, het zijn taak heter zal vervullen. ZONDAG 13 JULI NED. I. Een bijzondere eucharis tieviering vanuit een camping in Oostenrijk, waar een Nederlandse franciskaan zal preken. In de mid dag twee sportuitzendingen en wel reportages van de Rotsee-regatta bij Luzern en van de driekamp atle tiek voor dames tussen ploegen uit Nederland, Frankrijk en Zweden in Uden. Na de wekelijkse vertelling „Woord voor Woord", brengen CVK en Ikor een herhaling van het film- portret van de bejaarde Zeeuw Wil lem Flipse, een zeer gelovig mens. „Studio Sport" zal wel aandacht wij den aan de Tour de France. De Tros daarna met een nieuwe Engelse se rie: „Cohen en Kelly". Deze heren drijven samen een kleermakerszaak je. De jood Cohen kan het niet al te best vinden met de katholieke Ier Kelly en ze liggen dan ook voortdu rend overhoop. In de quiz „Schop- pentroef" ontvangt Frans Henrichs teams van de voetbalverenigingen ADO en GVAV. Tot slot „Mr. Rose", alweer een Engelse serie. De gepen sioneerde politieman maakt een cruise en ontmoet dan een berucht juwelendief. Natuurlijk wordt dan zijn hulp ingeroepen. NED. II. In de serie natuurfilms van Nationaal Geographic deze keer opnamen uit het hartje van Spanje van het leven van vogels o.m. van havikken. Na een concert van het Nederlands Kerkmuziek Ensemble de vierde aflevering van de Franse serie „Yao" dat gaat over het leven aan de Ivoorkust. Dan een herhaling van de eenacter „Oldenberg", met in de hoofdrollen Bernard Droog en Tine de Vries. Ze spelen het echt paar dat de kamer van z'n overle den zoon wil verhuren en besluiten de toekomstige huurder als hun zoon te behandelen. Alvorens ds. A. C. D. v. d. Bosch zijn dagsluiting op hangt aan het Verhaal van de Twee Zonen nog een concert met Caroli ne. In de Geertekerk te Utrecht zingt de alt Caroline Kaart een aan tal liederen, begeleid door het Ne derlands Kamerorkest. LONDEN. Elizabeth Taylor (37) heeft woensdag in een interview voor de Engelse radio gezegd, ernstig te overwegen zich uit het filmwerk terug te trekken. Zij wil meer tijd hebben voor haar gezin en voor lief dadigheid. BANGALORE. In India's rege rende Congrespartij, die donderdag in Bangalore een vierdaagse bijeen komst is begonnen, dreigt een ern stig conflict tussen premier Indira Gandhi en rechtse partijleiders. HAAMSTEDE. In een der druiven- kassen op de proeftuin bloeit een bijzondere plant: de passiflora of passiebloem, een bloem die thuis hoort in Zuid-Amerika. ZIERIKZEE. Op de Balie werd een geitenkeuring gehouden. Onder de inzenders werden 6 volbloedfok- kampioenen verlootterwijl Zierik- zeese zakenlieden prijzen beschik baar stelden. BROUWERSHAVEN. Op een erf in de Poortdijkstraat kregen 2 vrou wen ruzie. De ene vrouw sloeg zo hevig met een bezem op het hoofd van haar tegenstandster, dat deze bloedend verwond werd. De politie maakte proces-verbaal op. ZONNEMAIRE. Het tijdvak van landbouwverlof is vastgesteld van 1-28 september. Leerlingen van de lagere school kunnen in dit tijdvak 2 weken verlof krijgen voor het werk in de landbouw. ZIERIKZEE. Ter gelegenheid van het feit dat hotel „Juliana" hier 25 jaar geleden werd gevestigd, werd in het hotel een feestavond gehouden, voorafgegaan door een middagrecep tie in Hotel „Van Oppen". ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag werd de Ronde van Zierikzee, de eerste wielerwedstrijd van het eiland gehouden. Het parcours ging over de Lapschuurseweg, Pennebetsweg en Lange Blokweg. 51 Renners namen deelwaarvan 14 uit Zierikzee. BRUINISSE. Na een intensieve speurtocht heeft de politie de dader opgespoord die zich schuldigd maak te aan diefstal van wasgoed. De ver dachte legde een volledige bekente nis af. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. J. B. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. J. M. de Mey, Woerden. Kerkwerve: 7 uur ds. Flink. Scroos- kerke: 11 uur ds. v. d. Berg. Burgh: 10 uur ds. N. J. Flink. Haamstede: 9.30 en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 9 uur ds. C. den Engelse, Voorburg, 10.30 uur ds. C.-den Engelse, 7 uur ds. L. P. Nauta, Vlaardingen. Noord- welle: 9.30 uur de heer M. E. Mali- paard. Scharendyke: 9.30 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 11 uur ds. J. Feunekes. Zonnemaire: 9.30 uur ds. J. Feunekes. Noordgouwe: 11 uur ds. G. Zonneveld, Valkenburg. Drei- schor: 9.30 uur ds. G. Zonneveld, Valkenburg. Ouwerkerk: 10 uur ds. Kuin. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wes terhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. H. Ommering. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. Tukker (herhaal Tukker), Groot-Ammers. Bruinisse: 10 uur ds. A. P. .Nauta, Vlaardingen, 5 uur ds. De Mey, Woerden. Lutherse Kerk Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.30 en 3.30 uur stud. A. Wink, Gouda. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur da. S. Elders- Mayer, Rotterdam. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: zaterdag 19 uur, zondag 8.30, 10 en 19 uur. Re nesse: zaterdag 19 uur, zondag 9.30 en 11 uur. MAANDAG 14 JULI NED. I. De Tour de France gaar vandaag weer over eukele zware bergtoppen. De Vpro start met een drietal vrolijke tekenfilmpjes, waar na een herhaling van de kinderfilm „Een beetje Bonanza", waarin school kinderen in een manege manmoedig avonturen beleven. Na het journaal de Finse uitzending voor het tele visiefestival van Monlreua*, waarin o.a. de Zuid-Afrikaanse zangeres Mi riam Makeba te zien is. Naar aan leiding van het boek „Apartheid en Arbeidsbestel in Zuid Afrika" be spreken enkele professoren de pro blematiek van dit land. „Kortweg Kijkwerk" ts een rubriek van Neder landse films, gemaakt met en zon der subsidie. Hierna nog eens een herhaling en wel van het gesprek met Friedrich Weinreb naar aanlei ding van zijn oorlogsmemoires. NED. II. „Scala" laat in het voor avondprogramma nog een halfuurtje over voor „Coronation street". Na het journaal vervolgt de Vara met het programma „Met de muziek mee", een van de wanordelijkste uit zendingen van dit seizoen. Henk van Stipriaan klessebest weer wat met enkele deelnemers aan de strijd op het elektronisch orgel om de Cor Steyn trofee en haalt bovendien en kele gasten voor de camera zoals de Engelse zangeres Lois Lane, Eddy Christiani en de manipulator Joe Waldys. De wekelijkse hoofdfilm is ditmaal „De Nacht der Verschrik king", een Engelse film over de on dergang van de Titanic uit 1958. We volgen het grote schip van zijn ver trek op 9 april 1912 uit de haven van Southampton tot het ogenblik, vijf dagen later, waarop het op een ijs berg liep en zonk. ZONDAG 13 JULI NED. 1. 9.30 eucharistieviering; 10.30 einde; 15.30 nieuws; 15.32 week- journaal; 15.55 verkeersinformatie; 16.00 sport; 17.00 vakantie-kerk dienst; 18.00 einde; 18.55 pluimpje (kleur); 19.00 woord voor woord; 19.05 Willem Flipse; 19.30 studio sport; 20.30 journaal; 20.35 Cohen Kelly; 21.00 Schoppen troef (kleur); 21.35 mr. Rose; 22.20 journaal. NED. II. 18.55 pluimpje (kleur); 19.00 journaal; 19.05 national Geogra phic (kleur); 20.10 Nederlands kerk muziek ensemble; 20.20 Yao (kleur); 20.45 Oldenberg; 21.30 concert met Caroline; 22.20 het verhaal van de twee zonen; 22.45 journaal. MAANDAG 14 JULI NED. I. 18.15 Tour de France; 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 ster; 19.07 drie teken filmpjes (kleur); 19.25 een beetje Bo nanza; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 we will win; 20.55 apart heid en arbeidsbestel in Zuid-Afrika; 21.15 kortweg kijkwerk; 22.00 inter view met Friedrich Weinreb; 22.25 journaal NED. II. 18.50 pluimpje (kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 scala; 19.30 coronation street; 20.00 jour naal; 20.16 ster; 20.20 de Shadoks en de Gibis (kleur); 20.22 met de muziek mee; 21.05 de nacht der verschrik king; 22.55 journaal. WOLFSHAGEN. Nabij de West- duiltse stad Wolfshagen Sis een. ver ongelukte a/uitomobilliisit bestolen. Toen hij gewond' orud'er de walgen lag, 'gingen nog onbekende dieven er met zijd autoradio en 'andere onder delen vandoor. Een groep Amerikaanse ijveraars voor vrede zal binnenkort naar Ha noi reizen om drie door Noord-Vïet- nam krijgsgevangen gemaakte Ame rikaanse piloten op te halen en naar huis te brengen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND PANNERDEN. De dienst van de kwartiermeester-generaal heeft het constructiebedrijf Hulo N.V. te Pan- nerden opdracht gegeven voor de fabricage van 152 electro-meehani- sche open portaalkranen, die op twee typen van bestaande leger-tran- spontwagens zullen worden aange bracht, hoofdzakelijk voor het ver voer van munitie te velde. UMUIDEN. Hoogovens zal de pro- duktie en verkoop van gieterij-ruw- ijzer tegen het einde van het jaar be ëindigen, zo meldt een communiqué. TEXEL. Volgend jaar, zo hoopt de N.V. Ceres (in oprichting), zal op Texel worden begonnen met de bouw van een hotel, dat voorname lijk als congrescentrum zal fungeren. DEN HAAG. De Nederlandse mi nister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft de president van Kenya, Djomo Kenyatta, gecon doleerd met „de tragische dood" van de minister van economische plan ning en ontwikkeling, Thomas Mboya. AMSTERDAM. Een juwelier in de Oudebrugsteeg in Amsterdam kwam toen Ihij zijn winkel wilde openen tot de onaangename ontdekking dat zijn hele winkel 'letterlijk leeggeroofd was. Volgens een voorlopige opgave as er voor een waaide van een kwart miljoen aan sieraden, juwelen en horloges gestolen. AMSTERDAM. In het Wilhelmina- Gasthuis in Amsterdam is op 51-ja- nige leeftijd overleden de acteur-re gisseur Rob de Vries, directeur van hef Roterdams (toneel. Hij was veer tien dagen geledien iin het ziekenhuis opgenomen. HEERENVEEN. De daders van de tijdens het afgelopen weekeinde bij een juwelier (in Heerenveen gepleeg de linbraak zijn door de plaatselijke polliitie (ingerekend1. Het zijn de 22-ja- rige H. T. uit Oosterwolde, de 25- jarige A. M. uit Tjalleberd en de 21-jarige H. S. uit Terband. NIEUWERKERK a/d IJSSEL. Op Rijiksweg 20 bij Nieuwerkerk a/d IJs- sel is de 2-jairige Inge Charlotte Schuurs uit Arnhem bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. Het meisje zat din de autx> bij h'aar moeder, die door onbekende oorzaak de macht over het' stuur verloor, waardoor de auto van de weg af te gen een boom aanreed. DEN HAIA'G. De Spaanse ambassa deur in 'Nederland, Angel Sahz-Briz, heeft in Den Haag een gouden beker van 'de Spaanse vereniging van sher ry-exporteurs overhandigd aan de Nederlandse zangeres Lenny Kuhr, die met drie anderen eerder dit jaar het Eurovisiezangfestiva! in Madrid heeft gewonnen. ROTTERDAM, 10-7, De K.V.P.- fra'ctieleider in de Rotterdamse raad mr; L. A. Struik heeft b. en w. ge vraagd1 of zij de raad op kootte ter mijn willen inMdhten over plannen voor een nieuwe 'startbaan bij het vliegveld Zestienhoven voor grote straalvliegtuigen. De plannen voor een dergelijke 'staulfbaan - lengte 3500 méter - zijn nog niét gepubli ceerd, maar hebben reeds vele re acties opgeroepen, omdat mén een Sterke toeneming vreest van geluids hinder lih' omliggende gemeenten en dn een reéks Rotterdamse stadswij ken. Tweede schuif iu stormvloedkering krimpen aan de IJsgel DEN HAAG, 10-7. De regering heeft opdracht gegeven (tot het maken van een voorontwerp voor een tweede schuif in de stormvloedkering te Krimpen aan de IJssel, aldus heeft de minister van verkeer en waterstaat dns J. A. Bakker, meegedeeld an ant woord op vragen van de Tweede- Kamerleden ir. S. A. Posthumus en mevrouw mr. H. Slinger-Dekker (bei den P.v.d.A.). Met het aanbrengen van voorlopig een enkele schuif as de veiligheid ter plaatse reeds zover vergroot dat aan de verhoging en versterking van de andere waterkeringen van het be- itiokken gebied prioitLteit kan en moet worden verleend, «aldus minis ter Bakker. Schoten op woonwagen kamp te Assen ASSEN, 9-7. De Assense politie heeft woensdagmiddag twee broers, de 27-jarige F. W. en de 22-jairige J. K. Wi uilt Assen gearresteerd!. Zij worden ervan verdacht dn de nacht van zondag op maandag schoten te hebben gelost op 'het gezin T. in het woonwagenkamp te Assen. Zij zul len voor de officier van justitie in Assen worden geleid. De heer T. ver telde een woordenwisseling met de gebroeders W. te hebben gehad', waarbij hét om een oude vete ging. De poliitie was zondagamaoht gealar meerd diait er liln het woonwagenkamp was geschoten maar vond toen niets. Woensdag werd een spoor gevonden, waaruit bleek, dat met een pistool Van klein kaliber moet zijn gescho ten. KISOEMOE, Kenliia. In dé stad Ki- soemoe «in Kenia zijn ongeregeldhe den uitgebroken bij het passeren van het stoffelijk overschot van Tom Mboya. Een honderdduizend schreeu wende Loeo's dwongen de begrafe nisstoet vain de route af te wijken en met spoed uit deze havenplaats aan het Viiotoriameer 'te vertrekken. SEOEL. In de Zuidkoreaamse hoofdstad Seoel ds de 42-jard'ge Tsjong Tal-Kim 'opgehangen. Hij zou de leider zijn geweest van een Noordkareaanse spionagegroepdie het bewind din het zruidlen omver moest werpen. KAIRO. Twee Egyptische dnfan- 'teriepelotoins zijn «in de omgeving van Al Kiirsj ten «oorden van Ismai- flii-ai het Suezkamaai overgestoken en hebben daar vijf Israëlische ver sterkte posten opgeblazen, aldus een mdlilbaiire woordvoerder In Kairo. Van Israëlische zijdie wordt het bericht tegengesproken. TAIPEH. -Het aantal slachtoffers ten gevolge van de mijnramp te Jui- fanig op Formosa ds gestegen tolt 28, zo meldt het Nationalistisch-Chinese persbureau. Naidalt door ontploffing iiin dé mijn 25 mijnwerkers waren omgekomen, bezweken drie gewon den in het ziekenhuis. BEIROET,. Syrië heeft die afgelo pen dagen alls schenking wapens ter waarde van ongeveer 55 miljoen gulden van Communistisch China ontvangen, aldus 'heeft donderdag het Syrische blad „El Sayad" gemeld De aard van de wapens werd niet vermeld, wel dat ze onmiddellijk «aar het front zijn doorgezonden. De week werd een flop WESTHOEK, 10-7. Het is voor de badgasten in de Westhoek een flop- week geworden. Geen enkele dag kon hen des morgens aanmoedigen om de badspullen in te pakken om eens heerlyk te gaan zonnen en te zwemmen. Donderbuien gepaard gaande met veel regen en ver bene den normale temperaturen beheers ten het beeld van de week van 7 tot en met 12 juli. Ten minste de voor uitzichten voor vrijdag en zaterdag zijn eveneens vrij negatief. Er is weer heel wat afgesbld door de moeders van de kinderen die hier naar toe kwamen om lekker van de zori én van de stranden te profiteren. In plaats daarvan was het plicht om te zorgen dat de kletsnat geregende kleding van de peuters weer droog werd gemaakt. Een bewonderens waardige taak die op vele campings werd verricht. Normaal is het al een moeilijke opgave en in den vreemde in de natte openlucht helemaal een rebus. da. M. C. Stubbe, Zierikzee: mej. Amsterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. P. Wa- melink, Middelburg (H. A.) Haam stede: 8.30 en 9.30 uur ds. L. J. Boey- ingga, Rijswijk, 10.30 uur ds. J. F. v. d. Put, Scharendijke. Renesse: 7 uur ds. A. P. Nauta. Brouwershaven: 10.30 en 3 uur ds. J. Melse van Ben- nekom. Nieuwerkerk: 10.30 en 5 uur ds. J. Noordhoff, Wemeldinge. Oos terland: 10 en 3 uur ds. Plug te Huis ter Heide. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Weertsema, Apeldoorn. Scharcndq- ke: 9, 10.30 en 19 uur. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en 7 uur ds. J. van Dijk, Uithuizen. Haamstede (in de Geref. kerk): 5 uur ds. Van Dijk. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. P. op den Velde. Kerkwerve: 10 uur ds. J. Westerink; 6 uur student J. van der Vlies van Apeldoorn. Haamstede: 11 uur student J. van der Vlies, 5 uur ds. J. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. P. op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur ds. P. Honkoop, Kampen. Nieuwerkerk: 10 pn 3 uur ds. J. Karens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeente in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Het gevolg was dat na de zware storm van begin deze week nog eens een aantal gasten hun tenten en bie zen pakten en richting woonplaats insloegen. Welgeteld was er dit jaar in de maand juni een warmteperiode van 9 dagen en verder in de eerste 5 dagen van juli goed weer doch met te lage temperaturen voor de tijd van het jaar. Een idyllisch plaatje uit het Ou- iverkerk van 1927. Vrijwel alle ele menten van een rustiek landschap zijn in deze foto verenigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3