AGENDA De Parij se vredesconferentie I TOMOS l A. VAN HESE 1 STREEKNIEUWS Staking op Sicilië Geen Franse wapens voor Israël AMMONIAK Diploma-uitreiking aspirant-gezel timmeren in L.T.S. Z1E1UKZEE, 1U-7. Tijdens een in de kantine van de L.T.S. gehou den bijeenkomst, vond de diploma- uitreiking plaats aan de geslaagden voor het examen aspirant-gezel tim meren, uitgaande van de Regionale Opleidingscommissie der Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. Zeventien leerlingen mochten het diploma in ontvangst nemen. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de Plaatselijke Opleidings Commissie de heer J. F. den Dekker, die ook de diploma's uitreikte. De prijs voor de beste prestatie ging naar de heer C. Lems te Oosterland. Een felicitatie sprak de consulent de heer P. J. Meeusen, die verder een dankwoord sprak tot patroons, leraren en ouders. De geslaagden Hieronder volgt de lijst van ge slaagden: L. Goedegebuure, St. An- naland; J. Hart, Ellemeet; J. Ken- ters, Burgh; J. Kloet, Serooskerke; C. Koningsvvoud, Haringvliet; A. Lambert, Oude Tonge; C. Lems, Oos terland; I, Lindhout, Tholen; L. van Rode Kruis-voorzitter verblijft in Lagos LAGOS, 10-7. De voorzitter van het Internationale Comité van het Rode Kruis, Marcel Naville, is don derdag in Lagos aangekomen voor besprekingen met de Nigeriaanse au toriteiten over de mogelijkheid van hervatting van de hulpleveranties aan Biafra. Hij en de vijf man tel lende delegatie die hem vergezelt, werden ontvangen door Timothy Omo-Bare, het hoofd van de com missie voor nationaal herstel welke vorige week de coördinatierol van het Rode Kruis overnam. PARIJS 10-7. De Amerikaanse ver tegenwoordiger H. Cabot Lodge heeft bij het vredesoverleg over Vietnam in Parijs gezegd: „wat betreft het terugtrekken van troepen, zijn wij bereid hierover te onderhandelen, maar wij hebben geen enkele aan wijzing dat men van uw kant ook hiertoe bereid is. U blijft doorgaan met uw eis inzake het eenzijdige te rugtrekken van de met Zuid-Viet- nam verbonden strijdkrachten". Ca bot Lodge verklaarde verder nog: „Wij zullen blijven zoeken naar de mogelijkheid voor het volk van Zuid- Vietnam om over zijn eigen poli tieke to.ekomst te kunnen beslissen zonder inmenging van buiten". Advertentie sportieve bromfiets in 2-, 3- en 4-ver- snellings-uitvoering J Vele kleuren vanaf 845,— J Weststr. 5 - Zierikzee nam foute route HAAMSTEDE, 10-7. De eerste wandeltocht van een serie van vijf, woensdagavond gehouden en georga niseerd door de sportvereniging D.F. S. in samenwerking met V.V.V. Burgh-Haamstede, heeft niet aan de verwachtingen beantwoord. Ondanks de fraaie uitgestippelde route waar in o.a. het gehele nieuwe, in schel pen uitgevoerde, wandelpad langs de zuidgrens der duinen van de Tem- pelput tot aan Westenschouwen in was opgenomen, werd er door een honderdtal deelnemers na afloop hardgrondig gemopperd omdat ze verkeerd waren gelopen. Bij de start aan het V.V.V.-kantoor te Haamstede was de 130 deelnemers duidelijk gezegd dat ze de witte pij len moesten volgen en bij het berei ken van het strand links af moesten slaan richting de Punt. De eerste 20 deden dat ook, doch bij de wat ach tergebleven groep liepen er een paar der Maas, Oosterland; M. de Ron de, Ouddorp; P. Roos, Goedereede; F. Schoep, Oud Vosemeer; W. Siesse, Burgh; J. Stoutjesdijk, Stavenisse; W. Stouten, Oosterland; J. Verwijs, St. Philipsland. Wereldzeiler verdwenen LONDEN, 10-7. Donald Corwhurst de laatste zeiler die deelnam aan een door het Engelse blad „Sunday Ti mes" georganiseerde zeiltocht om de wereld ,is spoorloos verdwenen. Zijn driemaster, de „Teignmouth Elec tron" is door een Brits schip op on geveer 1200 kilomter ten westen van de Azoren aangetroffen. In de boot van de 36-jarige Crowhurst werden zijn prive-papieren, reisnotities, films en geluidsbandjes gevonden. Het Britse schip heeft de driemaster aan boord gehesen. Men vermoedt dat de zeiler door een hoge golf overboord is geslagen. Donals Crowhurst heeft op 31 okto ber van het vorig jaar het plaatsje Teignmouth in zuid-west-Engeland verlaten. „Racewontler" gestolen en teruggebracht LE1DSCHENDAM. 10-7. Motor- coureur K. P. uit Rijswijk heeft het Nationaal Automobielmuseura in Leidschcndam in onderdelen het racewonder teruggebracht, waar mee de Nieuw-Zeelander Hugh An derson in 1964 en 1965 het wereld kampioenschap in de 125 cc klasse bemachtigde. De rechercheur van de gemeente politie van Leidschendam, die deze zaak sedert de diefstal op 1 juni werd ontdekt, behandelt, is thans met verlof. Tegenover de teamleider van de Nederlandse Kreidler-race- stal, Johan Leverink, heeft P. toe gegeven het racewonder, een twee-' cylinder watergekoelde Suzuki-motor met twaalf versnellingen, te hebben gestolen. De politie zal morgen het onderzoek weer ter hand nemen. DODELIJKE ONGELUKKEN RENKUM. De 40-jarige Th. van Arkel uit Leersum is bij een aanrij ding dodelijk gewond. Hij werd op een kruising in Doorwerth op zijn bromfiets aangereden door een per sonenauto. In een ziekenhuis te Nij megen is hij aan zijn verwondingen bezweken. HONTENISSE. Op de rijksweg bij Hontenisse is de 20-jarige P. Koster uit Driebergen met zijn personenauto tegen een boom opgereden. De jon geman overleed kort na aankomst in het ziekenhuis aan de bij het on geval opgelopen verwondingen LOTTUM. Op de Broekhuyzêrweg onder Lottum is de 24-jarige motor rijder A. Peeters uit Broekhuyzen in botsing gekomen met een tegemoet komende bromfietser. De motorrijder werd zwaar gewond overgebracht naar het ziekenhuis te Horst waar hij kort na aankomst aan de opge lopen verwondingen bezweek. ROTTERDAM. Bij een ongeluk op een terrein aan de Schiehaven in Rotterdam is de 24-jarige vorkhef truckchauffeur P. J. van der Padt uit de Maasstad om het leven gekomen. De man raakte bij het rangeren van enkele spoorwagons bekneld tussen twee buffers. Hij overleed in een ziekenhuis aan de daarbij opgelopen zware verwondingen. verkeerd en dat is het net als bij de schapen; iedereen volgde de foute wandelaars. Met fikse pas werd de richting vuurtoren ingeslagen doch toen er geen controleurs meer ver schenen werd er overleg gepleegd en de weg terug ingeslagen. Inmiddels kreeg de controle aan de Punt argwaan omdat er niemand meer op kwam dagen. Met auto's werd naar de vuurtoren gereden om de daar verschijnende wandelaars op te vangen omdat de afstand dan veel te groot zou worden. Doch de heren en dames automobilisten wachtten tevergeefs en toen werd opnieuw naar de Punt gereden waar het „pe- leton" inmiddels al weer gepasseerd was. Ver over tijd verschenen ze toch aan het eindpunten en het kruisje maakte veel leed goed. Het organisatiecomité heeft intus sen besloten het stukje strand er maar uit te laten voor de volgende tochten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE Succes lid Watersportvereniging Het lid van de stedelijke Water sportvereniging de heer W. Keste- loo te Nieuwerkerk, behaalde een eerste plaats in de Hoek van Hol- land-Harwich-race met zijn zeil jacht „Polka". Verder behaalde hij eerste prijzen in de in juni en juli gezeilde Lichtschepenrace, de Blan- kenbergse zeezeilwedstrijd en in de Zeelandbrugwedstrijd. Bij elkaar een bijzonder succesvol seizoen voor deze bekende zeezeiler. HAAMSTEDE Recette autocross De voorzitter van de Kon. Harmo nie, de heer H. P. Verton heeft mee gedeeld dat de opbrengst van de au- toci'oss, vorige week zaterdag in Haamstede gehouden, ondanks het feit dat velen niet betaalden, toch nog redelijk was. Over het bedrag dat in de kas der harmonie schoof en dat bestemd is voor nieuwe uni formen kon de heer Verton zich nog niet uitlaten. Gezamenlijk concert Zaterdag 12 juli zullen de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" uit Haamstede-Burgh en het muziekge zelschap „Apollo" uit Nieuwe Tonge een concert op de Beatrixweide aan de Weststraat geven. Het wordt dit keer een afwisselend programma want om half acht vertrekt „Apollo" met drumband en majorettes vanuit de Ring in Haamstede naar de Bea trixweide waar een show wordt ge presenteerd. „Witte van Haamstede" vervolgt dan met een populair op treden waarna „Apollo" verder gaat met het showwerk gevolgd door een taptoe. Het geheel staat onder leiding van de heer Horseling, dirigent van beide korpsen. De toegang is gra tis. Bij goed weer mag op de Bea trixweide een flink aantal toeschou wers verwacht worden. BURGH Radio kerkdienst Zondagmorgen zal de kerkdienst te Burgh in de Ned. Herv. Kerk aldaar door het IKOR worden uitgezonden via Hilversum 2. Voorganger in de ze dienst die om half elf wordt uit gezonden (de kerkgangers dienen echter om tien uur aanwezig te zijn!) is ds. N. J. Flink uit Burgh. In ver band met het aantal toeristen en badgasten zal het ditmaal een zeer volle kerk worden. Na afloop van de dienst wordt gecollecteerd voor het „Wilde Ganzen Fonds". RENESSE Zangdienst in Ned. Herv. kerk Woensdag 9 juli vond in de Ned. Herv. Kerk van Renesse weer een zangdienst plaats waaraan o.a. het (kerk)kinderkoor Renesse meewerk te. Verder waren de solisten Bert Sies, zang (tenor), Peter Dogger, fluit en Hans Kort en Kees Groenleer, orgel te beluisteren. Het blijkt dat aan deze diensten behoefte bestaat gezien de 170 bezoekers die de kerk vulden. Zij hebben vooral met aandacht ge luisterd naar het samenspel van fluit en orgel. De akoestische weer gave van het geluid was bij dit sa menspel bijzonder goed. Het was wel jammer, dat dirigent C. J. Groenleer maar de beschikking had over een half kinderkoor. De andere helft was met vakantie of niet op komen da gen. Festival Weense operette melodieën Veel Weense sfeer viel woensdag avond te proeven in de grote zaal van motel „De Ark", waar een festi val van Weense operette melodieën op grandioze wijze tot klinken werd gebracht, door artiesten met goud in de keel. De mooiste melodieën uit de be kendste operettes van componisten als Johan Strauss, Franz Lehar, Ro bert Stolz, Carl Zeiler, Franz von Suppe, Ernesto de Curtis en Fred Ray Raymond werden gespeeld en gezongen door o.m. Helga Payer, Ma- riette Janssens, Mia Grubben, Frede- rik Wolster, Alois Frings en Willy Keulartz. Mede door de fraaie orchestrale begeleiding werd het geheel tot een feest van klanken, waarvan de 300 bezoekers volop hebben genoten. Driehonderd mensen in „De Ark" betekent echter nog geen „vol huis" en dat is bij dergelijke manifestaties toch echt wel nodig. De uitvoerenden overigens gaven het volle pond en zorgden voor een uitstekend optre den. Artiesten in „De Ark" Deze zomer zal een aantal arties ten en gezelschappen, bekend van radio en t.v. in Motel „De Ark" le Renesse optreden. Woensdag 16 ju li komen Willy en Willeke. Een week later treedt Therèse Steinmetz op. De Mounties zullen twee dagen later de zaal laten schateren. Woensdag 30 juli kan men Conny van Bergen be luisteren, samen met de New Orle ans Syncopaters. Op 6 augustus volgt dan nog een optreden van Conny Vink. Meaple Leaf (kauwgom) organi seert bovendien nog een optreden van de bekende beatgroep „The Golden Earings". Vermoedelijke da tum 28 juli. NOORDGOUWE Aan de Technische Hogeschool te Delft is de heer J. C. Geluk van Noordgouwe geslaagd voor het exa men civicl-ingenfeur. BRUINISSE Nieuwe straatnaam De bewoners van het gedeelte straal vanaf de zuivelhandel tot aan de woning vah do heer Goudzwaard zien voor de derde keer de naam van hun straat veranderd .Voor on geveer 30 jaar heette het officieel Verlengde Poststraat, omdat de straat gekruist door de Molenstraat in het verlengde van de Poststraat ligt. Later werd het Weststraat, om dat de eerste naam te lang was, de Weststraat die haaks op het straat gedeelte ligt liet men toen maar van de Molenstraat af beginnen. Door de bouwerij in Plan West II werd een straat gepxojecteerd die ï'echt op de (Weststraat) liep .Alleen moest daar voor een woning en een schuur wor- den afgebroken. Dit sti-aatgedeelte voi-mt nu dus één geheel met een xiieuwe straat in Plan West II, zodat nu de O. F. Weisestraat al bij de zuivelhandel begint. O. F. Weise is de tegenwoordige Ambachtsheer van Bruinisse, die zijn 40-jai'ig jubileum als zodanig juist achter de rug heeft. Openstelling Oudheidkamer De Oudheidkamer in het oude bal juwhuis aan de Oudestraat (op zich zelf al een bezienswaardigheid) gaat weer open. Van 16 juli tot 13 au gustus zelfs twee keer per weck. Woensdagmiddag en zaterdagmid- dag van half drie tot vijf uux\ Na 13 augustus kan men er alleen zatei'- dagmiddag tei-echt. Dit is wel jam mer want ideaal zou zijn, dat het gebouw iedere werkdag open was, maar wie zal daar altijd aanwezig kunnen zijn? Daarvoor is nog geen oplossing gevonden. De toch al mooie permanente ten toonstelling is nog met diverse voor- wei-pen en met veel fotomateriaal uitgebreid. Naast de volledige mee krapwerktuigen tentoonstelling, streeft men er naar zoveel mogelijk oude gebruiksvoorwerpen uit de vis serij te pakken te krijgen. Daarvoor wordt de achterkamer ingericht. Veel wat men vorig jaar op de visserij- tentoonstelling zag, vindt men nu in het gebouw aan de Oudestraat terug. SPORT HENGELSPORT Hengel wedstrijden voor de jeugd De hengelsportvereniging „Oosler- schelde" organiseert in samenwer king met de VVV Ouwerkerk en de VVV Zierikzee twee hengelwedstrij- den voor de jeugd. Aan deze wed strijden kunnen alle jongens en meis jes tot 15 jaar deelnemen. De eer ste wedstrijd zal plaats vinden op zaterdag 19 juli. in de Kreek van Ouwei'kerk, aanvang 13.30 uur, ter wijl er vanaf 13.00 uur gelegenheid bestaat om zich voor deze wedstrijd te laten inschrijven bij café-i'estau- rant „De Vier Bannen". De tweede wedstrijd zal plaats vinden op zaterdag 2 augustus in het havenkanaal van Zierikzee, aan de Schouwse kant. Vanaf 13.00 uur kan men zich bij de keersluis laten in schrijven, terwijl om 13.30 uur het startsein wordt gegeven. Voor elke wedstrijd bedraagt het inleggeld twee kwartjes. Naast de prijzen die er te winnen zijn is er voor alle jeugdige deelnemers een traktatie; PALERMO, 11-7. Op Sicilië is vrij dagmorgen een algemene staking be gonnen, die gesteund wordt door alle vakbewegingen, De. actie is bedoeld als protest tegen de economische en sociale crisisopstand, waarin het ei land verkeert. In de belangrijkste in dustrie- en landbouwcentra van Si cilië worden vrijdag massabijeen komsten gehouden. Vragen over gebruik van wildkleinmen DEN HAAG, 10-7. Ir. C. van Dis, lid van de Tweede Kamer voor de Staatkundig Gerefoi-meerde Partij, heeft de ministers van landbouw en visserij en van justitie er schx'iftelijk op gewezen dat er onder jachtopzie ners en anderen een groeiend ver zet bestaat tegen het toelaten van het gebruik van wildklemmen om aller lei dieren, waaronder vossen en ko nijnen, te vangen. Dit loopt, aldus ir. Van Dis, voor deze dieren gewoon lijk uit op een zeer pijnlijke dood. Hij vraagt of het niet mogelijk is op andere wijze dan door klemmen het schadelijk wild beperkt te hou den bijv. door middel van kastval len. De heer Van Dis dringt er bij de bewindslieden op aan een wijzi ging te bevorderen van de bepalin gen ill de jachtwet 1954, watu'door deze worsen aangepast aan de wet op de dierenbescherming 1961, als mede aan de opvattingen van hen die van rechtswege met de uitvoe ring Vön de jachtwet zijn belast. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 12 juli en zondag 13 juli Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van Hoorn. Te Haamstede, Renesse en Brou wershaven hebben alle artsen gedu rende de zomex'maanden dienst in eigen praktijk. Dokter Stenger, Haamstede, telefoon (01115) 280, dokter Simons, Renesse, telefoon (01116) 280 en dokter Terp stra, Brouwershaven, tel. (01119) 280 Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande Zuster N. A. van Beveren, Renesse, te. (01116) 303, neemt waar voor zuster Werkman en zus ter Steutel. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, telef. (01110)2180, heeft dienst. De weekeindediensten vangen aan op zatei'dagmorgen om half tien. BIAK. De verboden Vrij Papoea Beweging (O.P.M.) heeft ontkend dat er ooit plannen 'hebben bestaan de vertegenwoordiger der Verenigde Naties, dr. Ortiz Sanz, te vermoor den. In een verklaring van de O.P.M. wordt gezegd, dat de Indonesische regering zelf dergelijke plannen heeft beraamd. GENEVE. Op de ontwapen logs- conferentie din Genève heeft En-ge laaid een ontwerp-converutie voor een verbod op bacteriologische wapenen ingediend. CHUR. Het 'tweede symposium van Europese bisschoppen in het Zwit serse Chur heeft zich uitgesproken legen deeflneming van priesters aan 'de vergaderingen. Rijscholen worden gesaneerd DEN HAAG, 10-7. Minister Bakker van Vei'keer en Watei'staat gaat een poging doen de ï'ijscholen in Neder land te saneren. Hij heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot erkenning van rijscholen ingediend, waarmee hij de kwaliteit van het rij- onderricht wil verbeteren. Scholen die aan de door de overheid gestel de eisen voldoen kunnen een staats- erkenning krijgen. Het welsontwei-p bouwt voox-t op wat al sedert een aantal jaren door de georganiseerde ï'ij schoolwereld is nagestreefd, namelijk een waarborg geven voor vakbekwaaxriheid van rijschoolhouder, zowel als instruc teur. Nederlandse kotter opgebracht WILLEMSHAVEN. 10-7. Dc West- duitse politie heeft gistex-en (donder dag) een Nederlandse kotter- opge bracht, die voor de oostfriese kust binnen de Duitse teiTitoriale watei'en zijn netten uitgeworpen had. De ka pitein van de kotter ,de „UK 153". is gisteren nog voor de rechter geleid in het Duitse lcustplaatsje Norden. De vangst van de kottei\ 550 kilo zeetong en 100 kilo schol, is ver beurd verklaard. De kotter ligt nu in de haven van Borkum. PARIJS, 10-7. President Pompidou van Frankrijk heeft, donderdag op een pei'sconferentie in Parijs ver klaard dat Frankrijk voorlopig hel volledige verbod op de uitvoer van wapens naar Israël zal handhaven. Pompidou die sprak op Zijn eerste persconferentie na zijn ambtsaan- vaarding als president, zei dat con tacten lussen de vier mogendheden dc enige basis vormen voor dc op lossing van het „chronische" crisis in het Midden-Oosten. CHUR (Zio.). Tachtig priesters en theologen houden, terwijl in dezelfde stad de Bisschoppenconferentie plaats vindt, een congres in Chur. Zij bestuderen eveneens de proble men van: „De priester in de wereld van vandaagen wensen aktieve deelname aan de Bisschoppenconfe rentie. Vrijdag 11 juli Bruinisse Vei-gadering gemeenteraad om 19.30 uur. Zaterdag 12 juli Zierikzee Oriëpteringsrit M.C. „Sparla", start 2 uur bij Spuiterij Kort. Haamstede Concert Beatrixweide Kon. Harm. „Witte van Haemstede" en „Apollo", nieuwe Tonge (taptoe), 8 uur. Dreischor Concei't „Amicitia", Dii'ksland, mo biele tent, 7.30 uur. Scharendyke Concei't „Nu met Hope", Bruinisse, muziektent en taptoe. Bruinisse Bai'akkenkamp, dansen met „The Dupe Four", Den Haag. AMSTERDAM. Een groepje van 25 kunstenaars, leden van het Actie Comité van dc is een bycen- komst ten stadhuize van Amsterdam van leden van de aankoopcommissies voor kunst van de gemeente Amster dam onder leiding van wethouder W. Polak binnengedro'ngcn. De vergade ring werd geschorst. Als dit stukje naar ammoniak ruikt, mag niemand boos zijn, want het heeft zijn reden. Juist toen dit verhaaltje uit het door regen ver somberde gemoed moest worden ge tild verschenen de schilders weer (ze hebben deze week een geweldige invloed op het leven gehadalthans hier). Krabben en poetsen bleek nog niet voldoende. Alles moest schoon gemaakt met vrijwel pure ammoniak. De schilders kunnen het niet helpen. Ze staan voor hun ammoniak-klus; ze excuseren zich vriendelijk en daarna krijgt men een soort Maag denhuis-effekt, even nadat patronen traangas naar binnen zijn gegooid. Ammoniak dus. Nu, dat is geen schoon water vrienden, maar hele maal een anorganische verbinding, met de scheikundige formule NH3. En die ammoniak xvordt maar heel plezierig en (natuurlijk) synthetisch bereid gewoon uit luchlstikstof. Maar laten we niet mopperen over de ammoniak van de schilders. Ze deden (zij het prikkend en zelfs slin kend) een mensenwelgevallig werk, want straks zijn de raamposten en de kozijnen weer netjes in de verf. Dat is allemaal heel positief. Men kan met. ammoniak namelijk ook een heel andere kant uit. Het kan toege past worden voor kunstmeststoffen: dat gaat dan nog, maar ook voor springstoffen wordt het gebruikt. Zo komt men terecht bij Polly Anna's eeuwigeblijdschap. Ze was blij toen ze haar been brak, omdat ze er geen twee brak. Ze was blij dat me neer Paddington boos op haar was, want nu was het dubbel fijn dat hij voorheen lief voor haar ivas en zou het driedubbel fijn zijn, als hij straks niet meer boos was. Ammoniak dus tussen de kantoor muren. Reden om blij te zijn, omdat niet altijd NH 3-in de ogen steekt, omdat de ammoniak straks weer zal zijn vergeten en althans deze am moniak niet. werd gebruikt (kan worden gebruikt) om er springstof fen van te maken. Want springstof fen die zijn pas erg. Alle eer. ridderlijkheid en good sports" zijn cle wereld uitgewipt toen men niet meer alleen met de blote hand zijn naaste ging benaderen. Bijbels mocht dal zelfs niet, maar soms moest er in die oertijden toch wel eens een ge heide schurk van snode plannen worden afgehouden. Maar dicht bij lag al een stok en nadien kwam de pijl en nadien enfin u weet het. Maar daar kan de ammoniak niet aan doen. Het zijn altijd de mensen. Trouwens ammoniak kan men ook gebruiken voor ramen en deuren .We 'hebben het gemerkt. U kunt een snuifje komen halen: om (nadien) ook blij te zijn! SCH1EREIL ANDMAN Groot aantal deelnemers aan Westhoek-wandeltocht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2