2 25f- 2 °or 50,- Wachten op het wonder EL MIOR PANTALONS C.N.V. stelt zich op tegen uitspraken van minister Schut SPORT EN WEDSTRIJDEN Wim Evertse won kermisronde Breskens en de ronde van Dnderbelle (België) De loting voor de Europese bekers {Meycmt STREEKNIEUWS folegmit Oudenbosch en de „Apollo 11" De mijnsluitingen Afscheid voorzitter J. van Eibergen UTRECHT, 9-10. Het Christelijk Nationaal Vakverbond is er niet erg gerust op dat regering en parlement de in het eenstemmige S.E.R.-advies over het sociaal-economische beleid in 1970 aangegeven weg zullen vol gen, vooral niet sinds minister Schut vorige week in de Tweede Kamer zo duidelijk stelling nam tegen het voorgestelde uitstel van de huurver hoging. Het C.N.V. betreurt deze uit latingen, zo zei C.N.V.voorzitter, J. van Eibergen in Utrecht bij de ope ning van de algemene vergadering van het C.N.V. Het C.N.V. acht het beslist onjuist dat een minister over een onderdeel van een zo complexe zaak in het openbaar zulke harde uitspraken doet, voordat de regering als geheel haar standpunt tegenover het volle dige advies heeft bepaald. De heer Van Eibergen acht dit duidelijk in strijd met de opzet om het pakket van maatregelen als één geheel te behandelen. „Zo wordt bewust of onbewust door zware kritiek op één onderdeel stemming gekweekt tegen het totale voorstel van de S.E.R.", aldus de heer Van Eibergen, die afscheid neemt als C.N.V.-voorzitteF. Het zou hem een lief ding waard zijn als mi nister Schut zich even bezorgd had getoond over de zeer hoge hypo theekrente en de stijging van de grondprijzen, als hij nu heeft gedaan over enig uitstel van de huurverho ging. WIELRENNEN Na zich in de afgelopen weken wat minder in de kijker te hebben gere den boekte de Zierikzeese amateur wielrenner Wim Evertse weer enige fraaie resultaten. GENEVE, 8-7. Het Eindhovense PSV zal in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars uitkomen tegen de winnaar van de voorronde tussen Rapid Wien (Oost.) en Torpedo (Rus land). In het tournooi om de Europa cup voor landskampioenen speelt Feije- noord tegen Kr. Reykjavik (IJsland). Nederlaagwedstrijtl Duiveland I—Cortgene I Op zaïtendagarvon'd 12 juli a.s. zal er op het sportterrein: „De Saële" alhier de tweede nederlaaigtounn'ooi'- wedabrijd plaialts vinden ('kwart voor zeven). Hdt eerste voetbalelftal van de sport vereniging Duiveland zal uitkomen tegen Conbgene I. Indien de toestand van het veld en de weersgesteldheid goed zijn, belooft dit ook weer een zeer interessante matdh te worden. All-Ready toegelaten tot afdeling Zuid-West Tijden® de te Zierilkzee gehouden vergadering van de nieuw gevormde korfbalbond Zuid-West werd in principe besloten om een verzoek van de Zilerikzeese Korfbalvereni ging „All-Ready" om te worden toe gelaten to't deze afdeling in principe ingewilligd. De voorwaarden waar op toetreding zal kunnen geschieden, zullen nog nader worden voorgelegd Waarschijnlijk zal All-Ready in de komende wintercompetitie echter geen twaalftallen uit Zuid-Holland moeten gaan bekampen, doch uitslui tend overig Zeeland. DUIVENSPORT „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag wedvlucht Duffel met jon ge duiven. In concours waren 312 duiven. Gelost om 7 uur. De snel heid van de eerste duif was 1117.15 m/m. Aankomst 7.56.08. De snelheid van id'e laatste duif was 742.98 m/m. Aankomst 8.24.16. L. Vermeij 1, 3, 5, 10, 13 en 78; M. Geuze 2, 4, 15, 21, 24, 28, 74, 75, 77 en 86; Jac. Geense 6, 18, 42, 46, 90 en 100; M. v. d. Est 7, 9, 11, 19, 20, 31, 33, 35, 36 en 59; W. Neele 8, 50 en 51; Abr. Verwijs 12, 39, 40, 65, 68, 71, 81, 82, 84 en 103; J. van Oeveren 14 en 17; Joh. Quist 16, 22, 43, 44, 54, 85, 87, 89, 92 en 93; Kr. Reijngoudit 23, 27, 30, 34, 58, 61 en 88; L. Reijngoudt 25, 60, 62, 83, 96, 97 en 99; A. Faasse 26, 37, 45, 47, 49, 73, 76, 79, 94, 95, 101 en 104; A. Verwijs 29 72 en 91; Th. Bakker 32 38, 41, 48 en 67; J. C. Ver wijs 52 en 53; Gebr. Fohteijne 55, 56 en 57; J. Zuidweg 63, 64, 69, 70 en 80; M. Meijer 66, 98 en 102. Het voetbalteam van oud-Zierik- zee, dat vorige week tegen Zierik- zee I zo uitstekend party gaf, zij het dat geen winst kon worden be haald. Hij verscheen aan de start van de kermisronde van Breskens over een afstand van 100 km. In de eerste helft van de wedstrijd vielen er tal rijke ontsnappingen te noteren welke alle evenwel bijtijds werden verij deld door het steeds scherp reage rende peloton. De beslissende ont snapping werd uitgelokt door Jo- han Hinneman, die in de afgelopen week twee overwinningen in België wist te boeken. Met nog 30 km voor de wielen koos hij alleen het hazen pad, waarna hij spoedig gezelschap kreeg van Ko de Vrieze en Kuzee. De Zeeuwse kampioen Frans Kisner deed hierna ook een geslaagde po ging maar juist op het moment dat hij aansluiting kreeg moesten De Vrieze en Kuzee lossen. Tèrwijl De Vrieze en Kuzee weer door het pelo ton werden opgeslokt ging Wim Evertse alleen in de aanval. Na een achtervolging van enkele ronden slaagde hij erin zich bij de twee koplopers te voegen. Ook Ko de Blok slaagde er nog in de kloof tus sen de vluchters en het peloton te overbruggen waardoor zich vier kandidaten voor de eindzege aan boden. Wim Evertse, die deze mid dag zeer actief was geweest, bleek over het sterkste eindschot te be schikken. Met ruim een halve lengte voorsprong öp zijn naaste belager Joh. Hinneman ging hij over de fi nish. Wim Evertse en Chris de Jonge namen deel aan een amateurronde in het Belgische Denderbelle waar 39 deelnemers aan de start verschenen. Ook in deze wedstrijd bewees Wim de goede vorm weer beet te hebben. Twintig km voor het einde begon hij aan een solo welke hij met succes zag bekroond. Met een halve minuut voorsprong ging hij onbedreigd door de finish waarmee hij zijn vijfde overwinning in dit seizoen kon boe ken. Chris de Jonge reed zich met een 19e plaats ook nog in de prij zen. overhemden wit en bleu BEWX2EE. WVEMHBH tl. TEL OI110-269Q ZIERIKZEE Oriënteringsrit M.C. Sparta" Op zaterdag 12 juli organiseert de M.C. „Sparta" weer een oriënterings rit, over een parcours, dat 60 km telt. De start vindt plaats bij Auto- spuiterij Kort te Zierikzee. ZONNEMAIRE Trip reisvereniging „Nooit Gedacht" De reisvereniging „Nooit Gedacht" te Zonnemaire maakte een twee daagse trip naar Valkenburg. De reis werd gemaakt met een bus van de fa. Van Oeveren. Gereden werd via Antwerpen en Brussel, waar gelegenheid was tot het maken van een wandeling. Via Namen leidde de tocht verder naar het fraai gelegen La Roche, waar - al wandelend - genoten werd van het prachtige landschap. De standplaats Valkenburg werd bereikt via Maas- tricht. In Valkenbux-g werd de war me maaltijd gebx-uikt in hotel „Ame- ricain". De tweede dag stond een be zoek aan Margraten op het program ma, waar het geallieerde kerkhof werd bezocht. Na een maaltijd in hotel „De Kx-oon" vertrok het gezel schap via Slenaken naar het Drie landenpunt en via Epen en Mechelen door een fraai heuvellandschap naar Vaals, Nederlands hoogste punt. Door het kolengebied dan naar Geleen, waar de zoveelste stop plaats vond en vandaar naar Eindhoven. In Oisterwijk was er nog gelegenheid langs de vennen te wandelen, waar na de thuisreis volgde via Ooster hout, waar in hotel „De Kanonnier" de slotmaaltijd werd gebruikt. De pont was er goed voor de reizigers weer op Schouwen-Duivelandse bo dem te zetten. De voorzitter sprak een dankwoord aan het adres van de chauffeur de heer Van Aken. DUIVELAND Eervol ontslag burgemeester A. A. van Eeten DUIVELAND, 9-7. By K. B. is aan de heer A. A. van Eeten op zijn verzoek in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 augustus 1969 eer vol ontslag verleend als burgemees ter der gemeente Duiveland met dank voor de langdurige diensten als burgemeester bewezen. OUVVERKERK Bij het ite 's-GravenpoIder gehou den examen slaagde dezer 'dagen o..m. onze aud-Hplaaiteigenoöt, de heer C. J. Smliits Jdh.zn. voor 'tekenleraar M.O. B. Hij studeerde aan de Gerrit Riet veld Aoademi'e ite Amsterdam. Hoog water in Keeten Na. d'e .afdamming van ihet VioHké- raik i's ook het hoagwaterpe.il van het Keeten aanmerkelijk (gestegen. Zelfs bij „normaal" weer staat de kleine kade ite Viiame dikwijls blank. Men vraagt zioh af, wat diit aanstaande winter moet worden. OOSTERLAND Schade door zomerstorm De 'korte, maar zeer felle zomer storm heeft 'ook hier ter plaatse eni ge sdhade aangericht aan1 televiisie- anltennes, die vain het dak woeien en dakpannen en dakramen, die het moesten ontgelden. Ook voor de veldgewassen was de hevige wïind, die 'gepaard iglirxg met felle rukswih,- den, ini'et 'best. Voornamelijk bruine en witte boongewassen hadden veel ite 'lijden. Verder waren er veel per celen bloemzaad, waarvan de plan ten ithans in bloei staan, tegen de 'gx-ond igesmetenj. BRUINISSE Zwaluwnesten-record Bruindsse heeft, voor wat Schou- wen-Duüveland betreft zeker het re cord aan zwaluwnesten. De heer M. J. Klompe, van de hofstede „De Buiis", aan het Zuiidëimd'e te Brui- nitese, telde aan zijn schuur namelijk niet minder dan 50 nesten. Vorig jaar was hét aantal 39. BRUINISSE De heeir Jos vain Tuijil te Brui ndsse, werd bevorderd van de 3e naar de 4e Iklasse, aan de Technische School te Goes, afdeling electro tech niek. Assistentenklas in jeugdherberg Klas 3 (de assisterutenlklasse vain de Ohir. Nijverheidsschool voor Meüsjes te Bruinisse) maakte een vakantie uitstapje van een week, naar een jeugdherberg ite Beek bij Nijmegen. Het verblijf in de jeugdherberg 'dien de ails basis voor diverse uitstapjes. Nijmegen en Arnhem, de Westerbou- winig, Burgers Dierenpark en, 'het Openluchtmuseum werden bezocht, maar ook het Eldoradostrand (in de buurt van Venlo. AUlen kwamen op getogen thuds. Grotere weegbrug De weegbrug te Bruinisse, 9taande onder de Noordelijk is 'bij de jaarlijk se keuring weer voor een. jaar goed gekeurd. Toch besltaan er plannen om een grotere weegbrug aan te schaffen, nodig omdat ook de vrachtauto's steeds groter worden. Het gemeentebestuur heeft aan de Weegbrug vereniging medewerking voor de verwezenlijking van het plan toegezegd. SINT PHILIPSLAND Gunning Door de Oen'trale Dienst „Noord- Zeeland" te Tholen werd namens het (gemeentebestuur van Sin't Philips land het aanleggen van een oprit ten behoeve van (hot Industrieterrein ge gund aan Aannemingsbedrijf v/h M. v. ld. Velde Zn., te Bruinisse voor f 27.888,-. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren: 2. Hendrik Willem, z. v. Johannes Martinus Bevelander en Wiilemina Sara Beije, te Zierikzee; 4. Tornia Aleida, d. v. Jacob Comelis Bouwman en Tonia Aleida van Beek te Duiveland; 5. Johanna Cornelia, d. v. Johannes de Buck en Cornelia Suzanna Wondergem te Zierikzee; 6. Wilhelmina Hendrika, z. v. Hen drik Bax en Wilhelmina Olivier te Brouwershaven; 7. Marco z. v. Hen drik Teunis Overwater en Lena van Putten te Zierikzee; Robin Jan Ko- rijn, z. v. Jan Korijn van de Schelde en Adriana Grada Roelse te Zierik zee. Overleden: 29 junLComelis Johan nes van Oost, 76 j., echtgenoot van Dina Johanna Pieternelia Thole- naar te Zierikzee; 30. Anthonie van Ree, 80 j., echtgenoot van Suzanna Louisa Johanna van Gastel te Zierik zee; 1 juli. Adriana Korbijn, 86 j., ongehuwd te Zierikzee; 5. Adrianus Ooms, 69 j., echtgenoot van Johanna Boudeüjna Hennink te Rotterdam. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wolf aartsdijk R. D. H. Naber te Souburg; te Nieuw Beijer- land G. C. Kunz, kandidaat te Delft; te De Kaag H. B. van It Hof, kan didaat te Nieuwerkerk aan de IJssel; 'te Kampen H. Harkema, predikant voor b.w. (directeur Geref. Zendings- bönd) te Zeist; (te Gasselternijveen J. Roebers te Ee (Fr.); te Bolsward (geestelijke verzorging verpleeghuis .Blomkamp") D. J. van Wezep te Leeuwarden. Aangenomen naar Vleuten c.a. N. H. Kuiperi, kandidaat te Leersum. Bedankt voor Gouda N. Kleerma ker te Rotterdam-Centrum; voor 's- Hertogenbosoh (toezegging) G. H. Duyvendak -te Voorbuig; voor Bm- men (toezegging) G. J. T. van Dijk te Spijkenisse. Geref. Kerken Bedankt voor Grootega'st W. Vis- scher te Maasdijk. Verjaardagsfonds Hervormde gemeente Bruinisse Het verjaardagfonds in de Her vormde Kerk heeft iin het tweede kwartaal 1969 f 422,43 opgebracht of verdeeld over de maanden april f 150,16, mei f 130,17, juni f 142,10. Advertentie Terlenka/wol alle kleuren DEURLOO OUDENBOSCH, 9-7. De Volks sterrenwacht „Simon Stevin" in de Brabantse plaats Oudenbosch heeft van de „NASA" gegevens ontvangen om in de week van 16 tot en met 24 juli rechtstreeks geluidscontact te kunnen onderhouden met de „Apollo ll"-capsule en de eerste maanrcizi- gers. Deze medewerking is verkregen ui't erkentelijkheid voor de mede werking die deze sterrenwacht tij dens de vorige „Apollo 10" vlucht heeft (gegeven door tijdens deze vlucht observaties te verrichten van de maan. 'Ook tijdens de komende maanlanding op 21 juli zal dezelfde sterrenwacht waarnemingen doen. Een 'team van technici werkt in Oudenbosch momenteel aan de op bouw van een speciale ontvang-iin- sltaill'aJtie, waarmee straks de ge sprekken van de 'astronauten van minuut 'tot minuut direct zullen kun nen worden igevolgd1. HONGKONG. Oh'ilna heeft bij de Sowj et-Unie een „ernstig protest" ingediend (tegen 'hét binnendringen in Heitoenlkii'anig (noordoost-Ohiina) door S'owjetru'sSilsche kannonneer- boiten en vliegtuigen, heeft Radio Peking meegedeeld1. KAYSERjI (centraal Turkije). Troe- pen ien oproerpolitie zijn uit Ankara maar Kayseri, Centraal Turkije, ge zonden omdat een menigte van onge veer 20.000 mam daar brand, vernie ling en verwarring stichtte. Twintig mensen werden hierbij licht gewond. UTRECHT. Minister-president De Jong bracht een bezoek aan Muse- ment. Hier krijgt hij explicatie van prof. dr. A. Klasens, directeur van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden en van mej. dr. M. E. Hout zager van het Centraal Museum te Utrecht. Beiden laatsten zijn respek- tievelijk voorzitter en vice-voorzit- ter van het Stichtingsbestuur Muse- ment. HEERLEN, 9-7. De Willem Sophia- mijn iin Spekholzexhoide zal in sep tember 1970 met de koilenproduktie stoppen, de Emmamijn in Hoens- broek (in september 1973 en de slui ting van de particuliere mijnen is in 1974 'en 1975 'te verwachten. Dit deel de minister De Block van economi sche zaken mee aan het slat vain een werkbezoek aan Limburg, waarbij hij ond'er meer met alle mijninstan- ties overleg pleegde over de nieuwe en definitieve mijpnoila, die hij nog deze maand aan de Tweede Kamer hoopt voor te leggen. FINANCIËN EN ECONOMIE Uitgifte lening N.V. Bank voor Necl. Gemeenten DEN HAAG, 9-7. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten deelt mede, dait zij voornemens iis over te gaap tot de uitgifte van een 7 Yz pro cent 25-jarige obligatielening 1969 tweede 'lening, 'groot f 100 miljoen, tot de koers van 98 procent. De le ming zal worden afgelost in vijftien jaarlijkse termijnen en wel afwisse lend 7, 6 en 7 procent per jaar, waar van de eerste (termijn vervalt op 15 augustus 1980. Vervroegde extra af lossing is gedurende de eerste tien jaar van de looptijd niet toegestaan. FEUILLETON Door To Dorssen-van Loon „Ik .heb mijn Frits!" protesteerde ze veronitwaardlBgd. „Nou?" Ik 'draaide me naar haar toe. „En wait zegt (dat? Bob en jij hebben ook een poosje uitstekend met elkaar overweg gekimd-. Breng jij idain; jouw offertje, maak het uit mét Frits >en itrök met Bob de rim boe in; Maar ik vertik het, nou weèt je Ihet. En Bob weet het ook. On danks het feit, dat hij heel veel voor me betekent!" Ze loosde een zucht. „Laten wij er alsjeblieft geen ruzie over maken, Wouitje. Je zult wel' gelijk hebben, Van jouw standpunt bezien is het begrijpelijk, je zult wel heel wat te kort gekomen zijn in de jonge ja ren. Heeft.heeft Bob je ge vraagd?" Ik haalde m'n schouders op. „Niet m!at zoveel woorden. Wel, dat hij me graag mee zou willen hebben als zijn assistente. En daarin lag meer opgesloten. Zoiets voel je. We zijn elkaar niet onverschillig. Ik heb veel aan 'hem te danken, 'heel veel zelfs: mijn gave Ihuid, waar ik als kind al naar verlangde. Not zo'n gezicht te hebben als alle andere meisjes. Ik besef, dat ik hem veel verschuldigd 'ben. Maar moet ik de rest van mijn leven èr 'hem dankbaar voor zijn? Dat kan hij niet van mij vergen." Lenie 'kwam overeind. ,Het iis een zaak tussen jullie ,twee. Ik mag me er eigenlijk niét mee bemoeien ,maar Bob is me sympathiek, dat weet je. En jou mag ik ook erg graag. Dat zul je 'al lang gemeikt hebben. Daarom spijt het me, 'dat jullie het niet eens 'konden worden." Er gingen nog enkele dagen over heen, itot het vrijdagmorgen was ge worden. Ik moest weer naai* hem toe voor de normale controle. Tegen de normale verwachting in, zaten er verscheidene mensen in de wachtkamer. Maar Ik had een vast uur met hem afgesproken. Om itien uur ikeek hij om de deur en zag me. „KomSt u maar verder, juffrouw Buigenaar," zei hij. Ik voelde de 'afgunstige blikken dar anderen op me gevestigd, toen ik overeind kwam en naar de deur liep. In zijn spreekkamer schrok ik, want hij zag er slecht uit. Ik probeerde een grapje te maken en vroeg zacht: „Ben je aan het boemelen geweest?" Hij keek me verwijtend aan. „Daar heb ik nooit een gewoonte van ge maakt, Woutje. Hoe is het? Nog moeilijkheden?" Ik schudde mijn hoofd en ver klaarde, dat alles geheel naar wens ging. Hij nam me mee naar het raam en bekeek onderzoekend m'n gezicht. „De lidtekentjes gaan al verdwij nen," constateerde hij tevreden. Kleed je maar even uit, dan kan ik de rest ook even bekijken." Iets maakte me weerspannig. „Is dat noodzakelijk?" vinnigde ik. „Het gaat op m'n box*st net zo goed als op m'n gezicht." We keken elkaar even aan. Knik kend antwoordde hij: „Zo je wilt. Heb je nog smeersel genoeg? Ja? Tot over veertien dagen dan." Zo wilde ik niet weggaan. Ik pak te even zijn arm. „Neem me niet kwalijk, Bob, ik wilde je geen pijn doen. Ik zal me even ontkleden." Achter het scherm ontdeed ik me van m'n bovenkleding en keerde daarna terug. Hij stond nog altijd bij het raam. Nauwkeurig onder zocht hij me verder. Op een gegeven ogenblik ontmoeten onze blikken el kaar weer. Het volgende moment nam hij me in zijn armen en drukte zijn lippen op m'n borst en met een gesmoorde stem zei hij: „Woutje, ik kan je niet missen ik heb deze dagen naar je verlangd. Alsjeblieft, Woutje, laat me niet in de steek Ik keek geschrokken naar de deur van de wachtkamer. Men kon zo binnen lopen en ik voelde niets voor een schandaal. Niet zozeer om me zelf, dan wel voor hem. Een specia list, die tijdens het spreekuur een herderskwartiertje heeft met een pa tiënt, het zou hem zijn reputatie kosten. Vastbesloten werkte ik me los en kleedde me weer aan. Toen ik op nieuw achter het scherm vandaan kwam, zat hij in een der leren cra- pauds te roken, somber voor zich uitkijkend. Ik bleef bij hem staan en streek hem over zijn haar. De pa tiënten in de wachtkamer mocht ik niet nodeloos laten wachten. Daarom zei ik: „Kom vanavond, dan praten we het samen uit. Misschien kunnen we tot een compromis komen. Vana vond een uur of acht, goed?" Hij richtte zijn hoofd op, me blij aankijkend. „Woutje, ik hou van je," zei hij heel zacht. Langzaam bukte ik me en kuste zijn voorhoofd. „Ik weet het al, jon gen. Ik wist het al een poosje. We vinden er wel wat op." Lcnie was die avond ook vrij. Bij mijn thuiskomst zag ik haar druk bezig in de keuken. Met m'n jasje nog aan. liep ik door. „Hallo!" riep ze vrolijk. „Met tien minuten kunnen we eten. Dek jij alvast?" Ze keek me even aan, doch de lach op haar ge zicht bestierf. „Wat zie je er bezo pen uit? Moeilijkheden?" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4