Hoe laat is het? Kijk op uw horloge! Kies uit de volledige mm kollektie! J. AUPERLE SPORT EN WEDSTRIJDEN STREEKNIEUWS Aan vijfde S.K.N.W.K.-tocht namen 250 wandelaars deel Wiener melodieën De schapen op de Central ves A.B.C.-FIETS A. VAN HESE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE üinMiag 8 juli 1969 Nr. 2(1229 HORLOGER - JUWELIER OUDE HAVEN 32 TELEFOON (01110) 2544 ZIERIKZEE VOETBAL Schouweii-Duivelaiids elftal—Bruse Boys 3— Als voorbereiding van de op zater dag 19 juli te Bruinisse te spelen wedstrijd tegen de reserves van het Roterdamse Sparta, speelde het voor lopig Schouwen-Duivelands elftal jl. zaterdag een oefenwedstrijd tegen Bruse Boys. Dank zij een grote dosis enthou siasme welke door de Boys aan de dag werd gelegd, is het geen eenzij dige vertoning geworden. In tech nisch opzicht toonden de meeste spe lers van S.-D. zich wel de meerdere over de groen-witten. Ondanks het feit dat zij consequent zes spelers in de defensie hadden, slaagden zij er toch in nog een aantal goede aanval len op te bouwen, waarvan er enige zeker niet geheel van gevaar waren ontbloot. Met een goede afwerker in hun aanvalslinie waren zij er zeker in geslaagd de S.-D.-combinatie een maal te verschalken. Nu bleef het bij een schot op de lat van de verbin dingsspeler Chr. Klink, die vaak ver dienstelijk werk liet zien. Mede dank zij het goede werk van de Bruse defensie, waarin doelman I. Jumelet enige voortreffelijke red dingen verrichtte, duurde het tot de 38ste minuut eer S.-D. de leiding kon nemen. Een handig door Toon Rijnberg over het muurtje geplaatste vrije trap werd op bijzonder fraaie wijze door Kees Lodewijk ingescho ten (0-1). Ook in de tweede helft ble ven de Boys zich voortreffelijk we ren. In de 6e minuut kon de voor sprong worden opgevoerd door Nico v. d. Graaf, die een voorzet van A. J. Dorst laag en onhoudbaar inschoot. Oefenwedstrijd Schouwen-Duivelands elftal—DFS/Renesse A.s. zaterdag te 19.00 uur zal er door het Schouwen-Duivelands elftal op het sportterrein te Renesse, als voorbereiding vcor de wedstrijd te gen Sparta, nog een oefenwedstrijd worden gespeeld tegen een elftal van Westerschouwen, dat zal zijn samen gesteld uit spelers van DFS en Re- nesse. Voor deze wedstrijd zijn de vol gende spelers uitgenodigd: Schou wen-DuivelandA. Roks en A. J. Dorst (Duiveland), W. Geluk, Chr. Klink en J. van 't Leven (Bruse Boys), W. Berrevoets (WIK), Jan Bij de Vaate en J. v .d .Linde (MEVO), J. Stoutjesdijk, J. van Beveren, J. Willemse, K. Lodewijk en H. Ver meulen (Zierikzee). Westerschouwen: J. Simons, A. Jonker, J. Verboom, J. v. d. Vate, C. van Burg en Th. Ragas (Renesse), Th. Wessels, J. Rijnberg, K. Rijn berg, A. Rijnberg, Th. den Engels man, N. v. d. Graaf en R. Dijkman (DFS). KORFBAL NO AD I-ZSC I 2-5 In de le /klasse van de Sahouwen- DuLvelaimdse Korfbal Bond wercL het degradaiti'elot zaterdag over NO AD I te Dreischor voltrokken. De blauw witte n verloren de belangrijke wed strijd itegeni ZSC I uit Scfhrendijke met 2-5, hetgeen betekent, dat NO- AD volgend seizoen haar geluk weer een klasse lager zal moeten gaan zoeken. Na een kwartier spelen was belt L. Louwerse, die de rood-wiibte bezoekers met 0-1 aan de leiding bracht. Twee minuten lalber volgde een tweede doelpunt, nu gescoord door Kees van Burg. (0-2). NO AD was er aif er. toe aardig door doch dit 'leverde geen direct succes op. Na 25 minuten spelen slaagde Ella van Oeveren er uilt een doorloopbal in om de gasten op 0-3 .te brengen en toen zag het er in feite voor de club uiit Dreischor ad donker uit. Twee minuten later hadden de gasten op nieuw succes door een treffer van Jan van den Bijl. (0-4). NOAD kwam echter nog even goed terug en eer de scheidsrechter de rust had aange kondigd/, was Wim Kommer er in geslaagd om twee tegengoads voor de blauw-wit ten te produceren. (2-4). Met frisse moed trok NOAD Ün. de tweedie /helft weer /ten aanval doch doelpunten leverde dat niet meer op. Met nog een doelpunt van Jan van der Bijl voor ZSC kwam het einde, zodat ZSC deze belangrijke wed strijd met 2-5 dn haar voordeel be slist had. De thuisclub bleef hierna alles in het werk stellen om de eer te red den. Dank zij het voortreffelijke werk van Jan van Beveren kreeg doelman Joop Stoutjesdijk, die Jan Simons in de tweede helft had afgelost, weinig moeilijk werk te verrichten. Met nog drie minuten te spelen werd het nog 0-3 door Theo Ragas, die een effect volle voorzet van Toon Rijnberg, die doelman Jumelet liet glippen, in schoot. ATLETIEK Atleet H. Dost naar Saarbrücken De Renessenaar H. Dost, lid van de A.V. Delta-Sport te Zierikzee, is uitgenodigd zuid-Nederland te ver tegenwoordigen op de atletiekwed strijden die op 13 juli a.s. te Saar brücken worden gehouden en waar door verschillende gewesten om de Coupe d'Amitié zal worden gestre den. De heer Dost zal uitkomen op de 400 meter horden. Na het behalen van het Zeeuws kampioenschap, waarin hij deze afstand in een tijd van 54,6 seconden liep, werd hij in de Nederlandse ploeg opgenomen. Behalve zuid-Nederland zal aan deze wedstrijden worden deelgeno men door Luxemburg, Oost-Vlaan- deren, Saarbrücken, Rheinland en Pfalz. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag vande gehouden wedvlucht vanaf Ruffec. In concours waren 38 duiven. Lossing om 5.30 liür. Snel heid eerste duif 1095,48 m/m (aan komst 15.57.16); snelheid laatste duif 962,32 m/m (aankomst 17.24.57. L. Vermeij 1, 2, 4, 6; J. Zuidweg 3, 13; W. van Dommelen 5, 1,1; Th. Bakker 7; Gebr. Fonteijne 8; Jac. Geense 9; A. Faasse 10, 12. Uitslag wedvlucht Duffel, met oude duiven. In concours 21 duiven. Los sing 7 uur. Snelheid eerste duif 1074,80 rrjm (aankomst 7.58.19); snel heid laatste duif 648,38 mJ (aankomst 8.31.28). M. v. d. Est 1; A. Verwijs 2, 5, 6; W. Neele 3; L. Reijngoudt 4, 7. Wandeltocht Renesse Vrijdagavond jl. organiseerde de V.V.V. te Renesse een wandeltocht over 15 km, die voerde langs mooie plekjes van Renesse en over het strand. Ook al doordat er te Haam stede een wielerwedstrijd was, wa ren er slechts 40 inschrijvingen. Op 17 op 18 juli hoopt men weer een tocht te organiseren, waarvan men meer verwacht. DEN HAAG. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezond heid, dr. R. J. H. Kruisinga, is maan dagmiddag om één uur van Schiphol naar Boston (V.S.) vertrokken, ter bijwoning van de assemblee van de Wereldgezondheidsorganisatie. SIMPELVELD. De 21-jarige stu dent N. J. M. Vondenhoff uit Kerk- rade is bij een verkeersongeval te Simpelveld om het leven gekomen. PLATTEGROND VAN GATEN SAO PAULO, 7-7. Een blad in de Braziliaanse stad Sao Paulo heeft een plattegrond af gedrukt om de automobilisten onder de lezers te helpen de weg te vinden in de door ge meentewerklieden omgeploeg de stad. Er wordt bij vermeld dat de waterleiding de meeste -jaten maakt, gemiddeld 400 per dag, gevolgd door het elektri citeitsbedrijf en de telefoon dienst met ieder 200. Het elek triciteitsbedrijf compenseert deze achterstand door de ga ten gemiddeld 90 dagen open te houden, terwijl de telefoon dienst nauwelijks de 20 dagen haalt. Er wonen ruim 6 miljoen mensen in Sao Paulo. KERKWERVE Aanrijding auto-bromfiets Zaterdagmorgen had op de Pro- vincialeweg, ter hoogte van Mori- aanshocfd, een aanrijding plaats tus- een personenauto, bestuurd door D. A. E., wonende te Nuenen, met een over het rijwielpad rijdende brom fiets, bestuurd door M. B., wonende te Renesse. Deze aanrijding ontstond toen de bestuurder van de personenauto de rijbaan van de Provincialeweg ver liet in de richting van het aldaar staande benzinestation en geen voor rang verleende aan de over het rij wielpad in de richting Zierikzee rij dende bromfiets. De bestuurder van de bromfiets werd aan een schouder gewond. Dokter Simons uit Renesse verleende eerste hulp aan het slacht offer. De bromfiets werd zwaar be schadigd, terwijl de personenauto aan de voorzijde licht werd bescha digd. Aanrijding Op het kruispunt Provincialeweg- Zwaardweg vond een aanrijding plaats tussen een personenauto, be stuurd door J. G. C. D. te Den Haag en èen personenauto, bestuurd door W. V.. te Zwijndrecht. De aanrijding ontstond toen laatstgenoemde per sonenauto de rijbaan van de Provin cialeweg verliet in de richting van de Zwaardweg. De bestuurder van de eerste auto zag dit te laat, waar- dopr de auto's met elkaar in botsing kwamen. Beide wagens werden be schadigd. RENESSE Bromfietser werd aangereden Zaterdag om 18 uur 10 had op de splitsing Vroonweg-Hoogenboomlaan een aanrijding plaats tussen een auto bestuurd door H. J .E. uit Rotterdam en een bromfiets, bereden door L. S. uit Brouwershaven. De bromfietser, die op het langs de Vroonweg gele gen fietspad reed, kreeg geen voor rang van de afslaande auto, waarop een botsing volgde. S. kwam hierbij zo ernstig te vallen, dat hij met een hersenschudding en inwendige kneu zingen naar het Rode Kruiszieken- huis te Zierikzee moest worden ver voerd. Weinig stormschade De storm, die gisteren ons land teisterde heeft in Renesse betrek kelijk weinig schade aangericht. Op het strand moesten enkele strand cabines het ontgelden. De strand tent aan het Watergat begaf het en zakte in elkaar maar de schade viel uiteindelijk nogal mee. Op de cam pings was het in de tenten wel on behaaglijk en was het „vasthouden" geblazen. Dèsbndanks scheurden en kele tenten en dat betekende voor de eigenaars een vroegtijdig einde van de vakantie. Op het dorpsplein ranselde de storm veel takken van de bomen en aan de Laone waaide een zware, stokoude boom om. Gelukkig deden zich bij dit alles geen persoonlijke ongelukken voor. BROUWERSHAVEN Rode Kruis-collecte De cotteote ten baite van het Rode Kruis, 'afid'eliing Brouwershaven, heeft 'totaal opgebracht f 2003,45, hetgeen f 74,52 meer betekenit dan vorig jaar. Gespecificeerd zijn de op brengsten: Zcinnemaire f 347,-; Noordgouwe f 411,57, Dreischor f 563.08 en Brouwers/haven f 681,80. Het bestuur van de afdeling is zeer dankbaar voor het behaalde resul taat. Alle Prisma horloges Incabloc Shockproof Tijdens het lopen werd per deel nemer een appel en limonade uitge reikt. De tocht werd meegelopen door een viertal wandelclubs, name lijk: de Dreischorse Wandelvereni ging NOAD, de Brouwershavense- groep, de Openbare Lagere School uit Sir Jansland en de Nieuwerkerk- se wandelclub „Vierbannengroep". Druppelsgewijs kwamen zaterdag middag tegen vieren de eerste lopers terug, voorzover bekend, zonder bla ren. Mevrouw J. van Mourik-van Burgh zou eventuele blaren door prikken, doch niemand die zich meldde De jury, bestaande uit mevrouw D .J. van der Snoek ,mej. N. Boo- gerd en mej. Bouwen, inspecteerden tijdens de mars de groepen, om te zien wie in aanmerking zou komen voor de groepsprijzen. Na afloop kregen de volgende verenigingen uit handen van de heer C. Lievense een Advertentie Advertentie Op woensdag 9 juli vindt in de grote zaal van „De Ark" te Renesse - zoals reeds gemeld - een festival plaats van Wiener operette melodi- en. Ten gehore worden gebracht de mooiste melodieën uit „Die Fleder- maus", „Der Zigeunerbaron", „Maske in Blau" en „lm weissen Rössl". Aan dit speel- en zangfestijn ';n o.m. mee :HelgaPayer, ,'nns- sens, Mia Grubben sier Alois Frings en v .11;: die worden begeleid i.'a afloop wordt foto toont de zangeres r a PRISMA^ doublé dameshorloge, modern model 115,- (doublé dameshorloges reeds vanaf 64,-) PRISMA7 gouden dameshorlogé'met gouden band 435,- (gouden dameshorloges met gouden band reeds vanaf 335,-) gouden dameshorloge 155,- (gouden dameshorloges reeds vanaf 129,-) MKUWERKERK. 5-7. Ruim 250 wandelaars (um precies te zijn 252) liepen zaterdagmiddag onder een stralende hemel de vijfde SKNWK- tocht. die te Nieuwerkerk werd ge houden. Deze „wandeling" was ge organiseerd, zoals andere jaren, met uitzondering van 1968, door de „Sportkombinatie Nieuwerkerk". Het zag er eerst enigszins somber uit. want de lucht betrok een beet je, doch weldra verscheen de zon. Vanaf het sportveld aan de Reho- bothstraat vertrok de lange bonte mensensliert, met aan de kop de trommelaars van de plaatselijke „Vierbannengroep", waarachter alle deelnemers .De wandeling ging voor af door een korte rondgang door het dorp, waarna men de „polder" in trok en genieten kon van het prach tige Duivelandse landschap. De route was uitgestippeld langs Sir Jansland en door de Vierbannen-polder, met een interessante omweg naar huis. Naar ons later werd meegedeeld kon het aantal deelnemers aan deze tocht, dat nu toch nog honderd meer was dan de vierde wandeltocht in 1967, groter zijn geweest daar het over het algemeen met de „loperij" nogal drukop was, de Scharendijke- mars, de Vierdaagse van Zierikzee, en daar achter de tocht van Brou wershaven. Vier wandelclubs verzilverde lauwertak: de 15 kra- groep van Brouwershaven; de acht- kilometergroep van de Vierbannen groep en de afdeling „kleine wande laars" van de laatsgenoemde groep, die er vijf kilometer op hadden zit ten. Men mag terugzien op een zeer geslaagde tocht met veel mooi weer. Op de ring te Nieuwerkerk. vlot modern voor elke leeftijd ook als vouwfiets vanaf 129,- Weststraat 5 - Zierikzee ZIERIKZEE. 3-7. Tot slot volgen hier de uitslagen van prijzen voor de schapen op de vorige weck ge houden Centrale Fokveedag. Tweejarige en oudere rammen: la Ram van C. J. Zoeter en A. Vijver berg te Ouwerkerk; lb J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; lc J. Bil, Kerkwerve; ld S. Hart, Kerkwerve. Rammen geb. in 1968: la C. J. Zoe ter, Ouwerkerk; lb A. Vijverberg, Ouwerkerk; lc A. Vijverberg, Ou werkerk; ld J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; le A. Vijverberg, Ou werkerk; If A. Vijverberg, Ouwer kerk. Ooien, enkelingen, geb. in 1968: 1. J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk. Oudere ooien met in 1969 geboren ooilamm 'i.i.-eri; Ou- werkerk Ouder !'6!) geboren ramlamr v. d. Vel- de, Nieu Ouden f.9 geboren ooi- en r Vijverberg en lb A. Vij - wherk. Oudere 1069 geboren ooilam: 1 be !b A. Vij- verberg er, Ouwerkerk; ld A. Vij i •i- uwe kerk. Oudere hi 1969 geboren ramlam: c'.er; lb C. J. Zoeter, O; •c ic A. Vijverberg en ld A. oike'g, Ouwerkerk. KERKNIF ivs Eenliei' v li Anglicanen en Mei ode ten? LONDEI". 7-"". De Anglicaanse y „kerk van j' ,!ancV' en de Metho distische .ken .'Allen vandaag (dinsdag) 1 e i.saen over een plan voor eenhei-ï. A r-'-Iicnrxeri en Metho disten zijn jaar lang geschei den gewee: in Lngeland zijn naar schatting 2. ZC'J gedoopte ,g!i- canen, van o-geveer twee mil joen als p evend worden be schouwd. I- r.lal Methodisten is ongeveer 703.000. Wekelijkse kriisellcziug" Geref. Gem :r.ic Nieüwerkerl: Geruime ti'ci wordt in het kerk gebouw var c Gereformeerde Ge meenten in C .verkerk wekelijks een zgn. nsellezing" gehouden, waarin de j werlandse Geloofsbelij denis üitgel.eid wordt behandeld. Advertentie BRUINISSE Eeiste paal bejaardentehuis De eerste paal voor het bejaarden tehuis te Bruinisse zal op donderdag 17 juli, enigszinsfeestelijk worden geslagen, in tegenwoordigheid van de gemeentebesturen van Bruinisse en Duiveland en van de kerkeraden van de Hervormde, Gereformeerde en Oud-Gereformeerde Kerken en de Gereformeerde Gemeenten van Bruinisse, Oosterland en Nieuwer kerk, voor zover zij aan de totstand koming van het gebouw hebben mee gewerkt. Bijzondere voorwaarden aanvoer mosselen Nu het toch wel zeker is dat op 14 juli de eerste mosselen aan de in- leggerijen zullen worden geleverd zijn een aantal bijzondere voorwaar den vastgesteld, voor de levering van mosselen. De aanvoer van mosselen mag al leen onder geleidebiljet plaats vin den, dit geldt zowel voor de aan voer van de percelen naar de vismijn te Yerseke, als van de percelen op de Waddenzee naar de percelen in Zeeland. De lading mosselen welke door de kwekers worden aangevoerd mogen in het vaartuig niet hoger worden gestuwd dan tot 1 meter op elke plaats in het ruim. Ladingen mosselen voor de inleg- gerijen bestemd mogen normaal op de bestaande verwaterplaatsen in ontvangst worden genomen en van daar in de inleggerijen of kokerijen worden verwerkt. Een plaatje an een zeer stille en knusse Dorpss, vat in Sir Jansland. De foto dateert uit 1905. Mosselen voor de verse handel moeten rechtstreeks op de wal wor den geleverd, hetzelfde geldt voor import mosselen. Het z.g. stukstal van de mosselen is vastgesteld op 175.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3