2 °°r 50,- 2 v°or 2 5f- PANTALONS EL MIOR „Nu met Hope" te Briiinisse herdacht het 70-jarig bestaan ëleganl Westhoek zag koers van beroepsrenners „Bonny" geborgen olegmit Storm gooide in Westhoek tenten omver Russisch eskader haar Cuba Egyptische Mig's neergeschoten SPIEGELBEELD i Geanimeerde receptie Duitse bader verdronken STREEKNIEUWS AGENDA UKL'INISSE, 5-7. Gezellig druk was het zaterdagmiddag up de recep tie van het 70-jarige „Nu met Hope" te Bruinisse, waar niet alleen alle plaatselijke Bruinisser verenigingen het aktieve bestuur kwamen felicite ren, maar waar ook vele muziekge- zelschapsbesturen van Schouwen- Duiveland en daarbuiten hun op wachting maakten, die allen hun goede wensen vergezeld deden gaan van een bloemetje of een attentie. De heer L. Padmos, voorzitter van het Uniformenfondscomité deed dit met een cheque, groot f 3300,-, na mens de Bruinisser burgerij. De fees telijke bijeenkomst was begonnen met een muzikale mars door 't dorp, waarna allen zich verzamelden in het recreatiekamp Stoofpolder, op de herdenkingsbijeenkomst. De voorzit ter, de heer J. van der Have, heette alle genodigden welkom in het bij zonder ook de 91-jarlge Marinus Ju- melet, de laatste van de nog in le ven zijnde 24 personen, waarmee in 1899 het gezelschap werd opgericht. In het begin waren er twee mu ziekgezelschappen op Bruinisse die beide in 1914 de wekelijkse repetities moesten stopzetten, omdat de leden de landsgrenzen moesten gaan ver dedigen. Na het beëindigen van Wereldoor log I werden de instrumenten weer opgezocht, en ging men moedig ver der. In 1924 waagde men het op Bruinisse een concours te houden, waarover nu nog sterke verhalen de ronde doen. Een benauwende tijd was de tijd van 1930-1940, niet wat het ledental betreft, want men had in die tijd weinig ander amusement dan de muziek, maar dikwijls had- Advertentie t Terlenka/wol I alle kleuren den de leden geen 15 cent om de we kelijkse contributie te betalen. Na de oorlog opnieuw op de been geholpen door oorlogsschade uitke ringen kwam in 1953, evenals voor diverse andere gezelschappen in zuidwest-Nederland de ramp. Op nieuw ging veel verloren terwijl de ijverige voorzitter, de heer C. W. de Jonge, in die dagen overleed en de directeur, zwaar getroffen door ver lies in zijn familie, de dirigeerstok voorlopig niet meer opnam. Drumband Het bezoek van de Amsterdamse Politiekapel van luitenant Pinkse was aanleiding voor het vormen van een eigen drumband. Met de drum band werd wel de jeugd bij de ver eniging betrokken, maar graag had de heer Van der Have toch nog wel wat meer jeugd in het korps zelf gezien. Dit laatste laat wel te wensen over, maar de voorzitter was verheugd, dat de vereniging, toch nog bestaat, al zouden er 60 leden moeten en kun nen zijn, als men in aanmerking neemt wie korte of lange tijd lid van het korps is geweest. Zomcravondconcerten De zomeravondconcerten die de vereniging in samenwerking met V. V.V. organiseert zijn uniek op Schou- wen-Duiveland en vormen een be wijs, dat de vereniging springlevend is. Met een beroep op de aanwezigen spoedig het plan om deze jubileum viering samen te doen gaan met de verwezenlijking van het plan nieuwe uniformen, voor de muzikanten, op dat ze straks er even keurig bij mar cheren als de drumband, besloot de voorzitter zijn herdenkingsrede, zijn dank uitsprekend aan het adres van het uniformencomité uit de burgerij gevormd. Vier oud leden kwamen de laatste weken terug en ook dat is het vermelden waard. De heer J. Dekker, afgevaardigde van de Kon. Ned. Muziek Federatie feliciteerde de vereniging met het jubileum, maar hamerde er op, nieu we krachten onder de jeugd te zoe ken voor het koper, omdat de vere niging daaraan toch wel behoefte heeft. Felicitaties Burgemeester C. H. van de Linde sprak bij zijn felicitatie de bewon dering uit voor de leden, die zoveel vrije tijd opofferen om hun hobby te beoefenen, was blij dat ook de jeugd (spontaan) in de drumband.zijn medewerking geeft en hoopte op een nog vele jaren bestaan, van de on misbare muziek. De directeur de heer Jac. Capelle bood zijn vereniging een nieuw mu ziekstuk aan, waarna een bijna ein deloze rij van afgevaardigden, kwam feliciteren. Mevrouw De Jonge Haeck bracht de felicitaties op rijm over. Vervolgens een gedicht van me vrouw Wiebrens-Beekman als afge vaardigde van de Geref. Vrouwen vereniging. Na de receptie volgde nog een koffiemaaltijd voor de leden, met echtgenoten en verloofden. Korps Renesse werd vijlde bij provinciale brandweerwedstrijden Heinenoord ZIERIKZEE. HAVENPlEimi.TCLOniO-aWO I RENESSE, 5-7. Zaterdag j.l. wer den te Heinenoord (bij Rotterdam) de provinciale brand weervvedstryden van Zuid-Holland gehouden. Op de deelnemerslijst trof men ook een Zeeuws korps aan, n.l. het brand weerkorps van Renesse. Dit korps was bij deze wedstrijden ingelast omdat zij door een foutieve puntentelling bij selectiewedstrijden te Brouwershaven dermate waren benadeeld, dat zij niet konden en mochten deelnemen aan de provinci ale brandweerwedstrijden te Middel burg. Ten onrechte nam toen het koi'ps van Dreischor zijn plaats in. Om deze fout enigszins te herstellen werd het korps Renesse ingedeeld in de provinciale wedstrijden van Zuid- Holland. Het Renesse-korps heeft zich op deze wedstrijden uitstekend geweerd. Ondanks de zeer sterke bezetting wist het korps de vijfde plaats in klasse Ila te bemachtigen. Aan deze wedstrijden werd deel genomen door 12 gemeentelijke en 7 bedrijfsbrand weren. Zes-stralensysteem Het wedstrijdobjekt was een woon huis en de opdracht luidde: „Brand uitgebroken in pand Dorpsstraat 11. HAAMSTEDE, 4-7. Ten aanschou- we van tussen de 2500 tot 3000 toe schouwers kwamen vrijdagavond te Haamstede de beroepswielrenners voor de eerste maal op Schouwen- Duiveland in aktie. Voor dat burge meester H. P. Everwijn het vertrek sein gaf sprak hij een woord van welkom tot de deelnemers in hun landstaal. Een bijzonder woord van waardering sprak hij tot het wieier- comité Westerschouwen dat kans heeft gezien om na één amateur cours een wedstrijd voor beroepsren-j ners, met medewerking van Charles Ruys, te organiseren. Al direkt na het startschot werd er door de renners een bijzonder hoog tempo ingehouden, wat het zeer moeilijk maakte om een geslaagde uitloop poging te ondernemen. Bob Panter en Leo Duyndam waren de eersten die een poging waagden waarbij zij zeer spoedig gezelschap kregen van Jan van Katwijk en Ger Bongers. Lang durde deze vlucht evenwel niet daar zij na goed 4 km weer tot de orde werden geroepen. Twee ronden later waagden Cor Schuuring en Maarten Breure een poging welke ook weer schipbreuk leed. Na 15 km vormde zich een kop groep bestaande uit Leo Duyndam, Harry Stevens, Cor Schuuring, Theo Verschuren en Daan Holst. Geduren de geruime tijd bleef de voorsprong van de vijf koplopers tussen de 200 en 250 meter schommelen. Toen hal verwege de wedstrijd de koplopers nog de steun kregen van Jan Ha- rings, die wegens pech een ronde was achter geraakt, werd het gat tussen de vluchters en het peloton elke i'onde zienderogen groter. Wel werden er nog door o.m. Jan van Katwijk, Norbert Seeuws, Gerard Koel. Arie den Hartog, Ger Bongers en Wim Scheepers pogingen onder nomen om het peloton te ontvluchten maar geen van deze ontsnappingen leidde tot het beoogde doel. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het steeds duidelijker dat de vijf vluchters onder elkaar zouden gaan uitmaken wie van hen met de vetste buit zou gaan strijken. Twee ronden voor het einde kreeg Daan Holst nog pech met zijn fiets. Door dat de gedubbelde Jan Harings hem zijn fiets aanbood kon hij de wed strijd nog vervolgen al was hij dooi de hiermee opgelopen achterstand uitgeschakeld voor de eerste vier plaatsen. De eindsprint leverde wei nig moeilijkheden op voor de Lim burger Harry Steevens die met drie kwart lengte voorsprong op Schuu ring zijn zesde overwinning in dit seizoen kon boeken. Pechvogel Daan Holst slaagde er nog in voor het pe loton over de finish te komen waar van de sprinter-wegrenner Gerard Koel op overtuigende wijze de sprint won. Vermoedelijk aardgasontploffing, een persoon wordt nog vermist". Bij de ze opdracht moest worden gewerkt met het zogenaamde zes-stralensys teem. De uiteindelijke uitslag was: Klas se Ila (Bedrijfsbrandweer): 1. N.K.F. Alblasserdam, 576 punten; 2. Lever's Zeep, Vlaardingen, 522 punten ;3. V. O.Z., Zwijndrecht, 511 punten; 4. Du- pon, Dordrecht, 493 punten; 5. Vrij willige brandweer, Renesse, 467 pun ten; 6. P.T.T. Gorinchem, 456 pun ten; 7. St. Bravo, Noordwijkerhout, 442 punten; 8. Glasfabriek Leerdam, 439 punten. HONOLOELOE, 7-7. Het ruimte voertuig met de aap Bonny is boven de Stille Oceaan ten zuiden van Ha waii geborgen. Het dier wordt in een laboratorium op een basis van de Amerikaanse luchtmacht op Hawaii' onderzocht. Zoals gemeld ging zijn gezondheid achteruit, reden waarom men het verblijf in de ruimte, dat 30 dagen zou duren, voortijdig heeft beëindigd. R.K. bisschop beschuldigd BONN, 7-7 .Het Westduitse week blad Der Spiegel heeft de R.K. bis schop Defregger uit München ervan beschuldigd in de oorlog een order te hebben doorgegeveh voor de exe cutie van 17 inwoners van het Ita liaanse dorpje Filetto di Camarda» Een woordvoerder van het dekenaat München zei maandag, dat de zaak in onderzoek is. Pianist Wilhelm Backhaus overleden WENEN, 7-7. De wereldberoemde Duitse piahist Wilhelm Backhaus is op 85-jarige leeftijd te Villach in de Oostenrijkse provincie Karinthië overleden. Hij werd een week geleden onwel tijdens een concert in Oostenrijk. Sindsdien verbleef hij in een zie kenhuis. DODELIJKE ONGELUKKEN PUTTEN. De 70-jarige, uit Rot terdam afkomstige, mevrouw A. M. v. d. Torre-van Kleef is in Putten om het leven gekomen toen de auto waarin zij als passagiere meereed, achterop een vrachtauto botste ECHT. De 56-jarige weduwe, me vrouw Franssen uit Echt is in haar woonplaats om het leven gekomen toen zij met haar personenauto geen voorrang verleende tei'wijl zij de rijksweg overstak. ROTTERDAM. De vijfjarige Leen- dert Vaniet uit Rotterdam is maan dagmiddag bij een verkeersongeluk in de Maasstad om het leven geko men. Zijn 13-jarige zoontje werd bij het ongeluk gewond. WANNEPERVEEN. De 12-jarige Hans van den Berg uit Warmond is op de Veneweg in Wanneperveen verongelukt. De jongen stak plot seling de weg over en werd aange reden door een personenauto. DEN BURG. 7-7. De 68-jarige Duitser A. J. Martin uit Dusseldorp, die bij de Koog op Texel kampeerde is bij het baden in zee ten noorden van De Koog verdronken .Hij werd door een hoge golf meegesleurd en zeewaarts gedreven. Teen de red- dingvlet van het bewaakte strand na twee kilometer roeien op de plaats van het ongeluk aankwam, was de man niet meer te vinden .Enige uren later is zijn stoffelijk overschot aan gespoeld. Geen alcohol langs verkeerswegen C in Frankrijk PARIJS, 7-7. De Franse overheid heeft maandag de verkoop verboden van alle alcoholhoudende dranken in de etablissementen die op het ogen blik langs de autowegen zijn geves tigd. Zij is daarmee teruggekomen van een eerder genomen besluit dat een uitzondering maakte voor bier met een laag alcoholgehalte. De regering achtte deze uitzondering niet in overeenstemming met haar streven het alcoholisme te bestrijden, dat zij als de oorzaak van veel verkeerson gelukken beschouwt. Jemenieten wilden aanslag plegen op Nixon NEW YORK, 7-7. In New York is maandag een proces begonnen te gen een jemeniet en zijn zoons die ervan worden beschuldigd een aan slag op president Nixon te hebben willen plegen. De 43-jarige Achmed Rageh Namer en zijn twee zoons Hoessein (21) en Abdo (19) zouden op 7 november van het vorig jaar - twee dagen na de Amerikaanse presidentsverkiezingen - een samen zwering tegen het leven van Nixon hebben beraamd. Op 9 november deed de politie een inval in hun wo ning in Brooklyn en vond twee ge weren en twee messen. De mannen kunnen tot een maxi male gevangenisstraf van 25 jaar veroordeeld worden. Stukken P.v.d.A. over Indonesië vrij AMSTERDAM, 7-7. De stukken onder berusting van de Partij van de Arbeid, die te maken hebben met de Indonesiëpolitiek zijn toegankelijk voor ieder die een onderzoek wil in stellen en publikatie wil verrichten die aan wetenschappelijke maatsta ven voldoen. Dit heeft het partijbe stuur van de Partij van de Arbeid besloten na een bespreking van de kamerdebatten over de regeringsno ta inzake Indonesië. Het partijbe stuur doet een beroep op partijgenoJ ten die stukken bezitten die licht kunnen werpen op de Indonesiëpo litiek om hun medewerking aan bo venbedoelde onderzoekers te verle- DEN HAAG. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezond heid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft besloten de waterleidingmaatschap pijen die water uit de Rijn betrek ken, het advies te geven, thans weer Rijnwater voor de drinkwatervoor ziening toe te laten. PRAAG. In Tsjecho-Slowakije ge legerde Russische troepen zijn be gonnen met zomermanoeuvres. Het Tsjechoslowaakse persbureau C.T.K. berichtte dat de regering in Praag en het ministerie van defensie toe stemming hebben verleend voor de oefeningen, die van 6 tot 14 juli zul len duren. overhemden wit en bleu ZIERIKZEE. HAVENPLEIN 11, TEUmUO-MaO (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode). WESTHOEK, 7-7. Juist twee da gen na de komst van een vrij groot aantal vreemdelingen die de West hoek langzaam naar een peil van vorige jaren brengen, blies een zo merstorm roet in het eten. Niemand was voorbereid op deze plotseling opgestoken storm en zij die op niet beschut gelegen campings stonden met hun tenten lagen wel dra met tent en al ondersteboven. Hun linnen bezit werd meters ver weggeblazen en vaak gescheurd te rug gevonden. Een zware regenbui vervolmaakte dit zomerse drama. Velen zochten dan ook hun spullen bij elkaar en de auto werd geladen met de restanten die nog heel wa ren. Typisch is dat ook in juli 1968, toen op een vrijdagmiddag, een der gelijke storm veel ellende en narig heid op diverse campings bracht. Ve len trokken toen evenals nu, huis waarts. Diverse bomen in de Westhoek moesten het ontgelden. Verder werd zeer veel blad en jong hout afgerukt zodat de wegen er uitzagen als na een septemberstorm. Tegen de avond was alles weer normaal en de wind uitgctlcrd. De eerste mislukte va kantiedag zat er weer op. ZIER1KZEE Voor de akte Handenarbeid L.O. slaagde te Middelburg de heer H. A. de Looff te Zierikioee. Voor het examen topkader cursus III Zuidwest (2 jarige cursus) slaag den te Goes de heron P. Flik weent te Nieuwerkenk en C. J. van Westen te Zierikzee. Vergadering C.M.M.C. Op woensdag 9 juli wordt in het Huis van Nassau de algemene leden vergadering gehouden van de C.M. M.C. Behalve bestuursverkiezing vindt op deze vergadering de xiitrei- kung van de diploma's plaats voor het leveren van kwaliteïtsmelk in 1968. Expositie „Delta-Foto" In de etalage van Kapsalon Van Dam, exposeert de Fotoclub „Delta- Foto" werk van eigen leden. Het aangevoerde materiaal ziet et- weer bijzonder verzorgd uit. Formaat en afdrukken getuigen van grote vakkennis. Als steeds is het scala van onderwerpen groot, mensen, hui zen, landschappen, portretten en fi guurstudies. Het loont alleszins de moeite dit duidelijk artistieke werk in ogenschouw te nemen. Caravans woeien om Bij het passeren van de Zeeland- brug woeien gistermiddag twee ca ravans om. Ze vormden o.m. een ob stakel voor de dienstbus, die moest wachten op vrije pasage. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. RENESSE Begin echte vakantiedrukte Eindelijk zijn ze dan toch geko men. Het begon zaterdag al vroeg. Rijen auto's al of niet met caravan vulden de Schouwse wegen. De nog lege hotelkamers kregen bewoners. De 15 kampeerterreinen liepen zeer snel vol; de enkele nog vrije huisjes vonden gretig aftrek en ook de par ticuliere verhuurders deden goede zaken. Tot laat in de avond werkte men op het VVV om de toeristen een verblijfplaats te bezorgen. Men con stateerde daarna dan ook, vermoeid, dat het weer ouderwets druk was ge weest. Politieman op vakantie greep dief Zatei'dagnacht dacht de heer M. v. O., politieman uit Amsterdam en op vakantie in Renesse, te horen mor relen aan zijn op het erf van de heer J. Beye geparkeerde auto. Hij bleek gelijk te hebben. In het donker be speurde hij twee jongemannen, waar van er een aan zijn wagen sleutelde. Zoals een goed politieman beaamt greep hij de man onverhoeds in de kraag. Het bleek de jeugdige Scha- rendijker M. W. C. te zijn. De heer M .van O. bracht de knaap daarop zelf naar de politiepost. De tweede jongeman bleek een toevallige voor bijganger te zijn geweest. De inbraak in een supermarkt Bij de inbraak in de supermarkt te Renesse wordt een bedrag van f 1000,- vermist, dat toevallig in de kassa was overgebleven. Verder wer den wat bier en sigaretten ont vreemd. De politie vond vingeraf drukken en zet het onderzoek voort. SEROOSKERKE Nieuwe nestenrecord Nieuwer kerk had een nestenrecord maar het wordt door Serooskerke overtroffen. Aan een huis aan de Dijkstraat, zijn' niet minder dan 23 zwaluwnesten te vinden. BRUINISSE Diefstal uit caravan In de afgelopen week hebben die ven een bezoek gebracht op de cam-1 ping bij de heer Krepel („Zorgvlied") te Bruinisse. Vrijdagavond bemerkte een echtpaar in een caravan die alleen in de weekenden bewoond wordt, dat enkele dingen werden vermist. De politie stelt een onder zoek in. Botsing na weifeling Zondagavond bemerkte F. J. P. uit Eindhoven, te laat dat hij bij de Staphorster wegkruising bij de Oude Dijk, naar rechts moest afslaan om de veerpont naar Zijpe te bereiken. Hij reed een eind door, maar ging toen weifelen en sneed daardoor de rijbaan af. voor het achteropkomend verkeer. Hij kwam daarop in bot sing met een auto bestuurd door P. S. uit Rotterdam. Gelukkig bleef het ongeval beperkt tot materiële scha de. Slecli! kanariejaar ENSCHEDE, 7-7. De kanariekwe kers in Nederland staan voor een raadsel. In de laatste maanden is herhaaldelijk gebleken dat pasgebo ren kanaries geen levensvatbaarheid meer hebben. De heer G. G. Bos (Enschede), voorzitter van de Alge mene Nederlandse Bond voor Kana- rietcelt en Vogelbescherming, een vereniging mei meer dan 7.000 leden over het gehele land, heeft ervaren dat de kanarieteelt niet alleen bij hem, maar ook bij zeer vele leden dit jaar bijzonder weinig succesrijk is. „Ik kan er zelf niel een groot krijgen dit jaar. Wij hebben zoiets nog nooit meegemaakt. Het Is niet uilgesloten dat het aan het weer ligt" aldus de heer Bos. die vreest dat de komende exposities in de herfst- en wintermaanden weinig goed nieuw materiaal zullen kunnen bieden. Dinsdag 8 juli Zierikzee Grote kerk, 8 uur, orgelbespeling Dirk Jansz. Zwart. ROTTERDAM. Prins Bern hard heeft de nieuwe studentensociëteit „Hermes", aan de Robert Baelde- strant in Rotterdam-Kralingen, offi cieel geopend. Dorpshuis, 8 uur, film „Modern Mil- iy". Dreischor Ned. Herv. Kerk, 7.30 uur, zang avond. Woensdag 9 juli Zierikzee Mondragon, 9 uur, verkiezing „Miss- Toerist" en wijnfeest. Huis van Nassau, 7 uur, C.M.M.C.- vergadering. Renesse Grote zaal motel „De Ark", 8.15 uur, Festival Weense operette melodieën en bal. Donderdag 10 juli Scharendüke Ned. Herv. verenigingsgebouw, 8 uur, dia-serie „Zie Schouwen-Duiveland" Renesse 20.00 uur ballonoptocht. DONG TAM. Met negen Ameri kaanse straalvliegtuigen vertrok he denmorgen (dinsdag) de eerste groep Amerikaanse militairen uil Zuid- Vietnam. De groep is 814 man sterk, allen leden van de negende infante riedivisie. Een maand geleden heeft president Nixon aangekondigd dat 25000 Amerikaanse militairen door Zuidvietnamese zullen worden ver vangen. MOSKOU, 7-7. Een Russisch ma rine-eskader, bestaande uit zeven schepen, zal van 20 tot 27 juli de haven van Havanna aandoen. Moge lijk vormt dit een antwoord op de Amerikaanse vlootbezoeken aan de Zwarte Zee en het voorgenomen be zoek van president Nixon aan Roe menië. Volgens een officiële Russi sche mededeling vaart het eskader naar de Cubaanse hoofdstad na oe feningen in de Atlantische Oceaan. TEL AVIV, 7-7. Bij een lucht gevecht ten zuiden van Sjarm el Sjeikh, gelegen op de zuidpunt van het schiereiland Sinaï, hebben Israë lische toestellen maandag twee Egyp tische Mig-21's neergeschoten, zo is in Tel Aviv bekendgemaakt. Twee Israëlische vliegtuigen hadden tij dens een verkenningsvlucht vier Egyptische Migs ontmoet. De Israë lische toestellen keerden veilig Qg hun basis terug. Vorige week woens dag zei Israël vier Egyptische Mig- 21's boven de Golf van Suez omlaag te hebben geschoten zonder eigen verliezen. De Westhoek gun ik een enorm seizoen; volle hotels, pensions, huis jes en kampeerterreinen, maar per soonlijk is er wel een lichte vreugde nu niet in een tentje te zitten. Ve len komen uit de beschutting van de grote stad en daar aan die grens van land en water, gaan de stormballen uit; de wilde weerwinden gieren door de bosjes en bespringen het tent linnen. Mensen ik ken dat; het is een toestand. Ach, men zal het nooit weten in dit land. Verleden week „deed" het kantoor een zweterig aantal graden. Ieder liep er een beetje klammig bij, maar de dames lagen natuurlijk een neuslengte - en wel meer - voor. Mannenmini is er niet en „de das" voor het dekorum maakt de heren tot klimatologische „underdogs". Maar na de versombering in het weekeinde, komt deze week het spie gelbeeld alweer de aandacht vragen. De heren kunnen „gewoon" vooruit, maar de daynes grijpen naar vesten en aanverwante artikelen. Het is een bizarre wereld ,vol te- genstellingen, beeld misschien wel van de dwaze onrust die alles en ie der belet werkelijk tot stabiliteit te komen Een oude kennis blijft alles toe schrijven aan de „nikkelstaart". Vo rige week hebben we hem daarmee nog mooi geplaagd en enkele foto's van volbezette vaderlandse strand- stukken onder de neus gelegd. Hij snoof verachtelijk. „Wacht maar, het komt wel" zei hij en we durven al niet meer tegenspreken. Niets is duidelijker don het alle maal wal in de knoei zit. Een ander - en misschien wel een aspect als tegenhanger. De zaak xvordt geverfd. De schilders gedragen zich als weer- mannetjes. Even droog buiten, gauw een verfje aan de buitenposten. Buit je buiten, gauw een verfje aan de binnenkant van de ramen. En uit de overalzak va» de schilder neu zelt Veronica zijn motorische rit men. Vandaar is dat stukje vandaag ook niets geworden, want altijd Liszt of Saint Saëns hoeft niet .maar het is toch inspirerender dan „The Kicks" of hoe ze heten mogen. Vooral bij het weerstandvragendc weer van thans! SCHIEREI LANDMAN i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2