AGENDA Eerste „Miss-Toerist" gekozen tijdens drukbezocht „wijnfeest" STREEKNIEUWS Outward Bound School te Renesse stelt weer „strandwacht" in Hanoi laat drie Amerikanen vrij Centrale Fokveedag weer van start op het Zuidhoek-terrein Vier gemeenten voor Zuid-Beveland ZIERIKZEE, 3-7. Gisteren (woens dagavond werd !n de foyer van res taurant „Mondragon" een zeer ge slaagde start gemaakt met de reeks wijnfeesten en miss-verkiezingen die deze zomer, na het succes van vorig jaar, opnieuw door de Zierikzeese V.V.V. worden georganiseerd. De sfeer was er weer helemaal: de pit tige muziek van het trio Piet Daal huizen, kaarslicht, een optreden van een enthousiast zingende Ronnie To- ber en natuurlijk de verkiezing van de eerste „Miss-Toerist". Er was een zeer grote belangstel ling voor dit eerste „zomeravond- feest" en ook de belangstelling voor de miss-verkiezing was goed: zeven dames liet zich inschrijven om zich aan de jury van deze avond te pre senteren. Dit eerste wijnfeest heeft intussen weer geleerd dat voor al het charmante en verzorgde type een goede kans maakt bij de Zierik zeese miss-verkiezingen en dat deze categorie bij de jurering „hogere ogen" gooit dan wat men zou kun nen noemen het artistieke of „apar te" meisje, dat demonstreert te hech ten aan oorspronkelijkheid. De eerste „Miss-Toerist" van het nieuwe seizoen mag zich noemen de zes-en-twintigjarige huisvrouw me vrouw Elly v. d. Kuil-v. d. Pieter man, uit Santpoort, die momenteel met vakantie is te Renesse. De blon de mevrouw v. d. Kuil werd als goe de tweede opgevolgd door de twin tigjarige onderwijzeres Henny v. d. Waal uit Utrecht terwijl als nummer drie werd aangekondigd de 23-jarige onderwijzeres Willeke Kooijmans uit Capelle bij Rotterdam. De uitslag van de verkiezing werd namens de jury bekend gemaakt door de heer A. Smallegange, waarna de heer B. v. d. Lelie namens V.V.V. de prijzen aan de winnaressen over handigde. De winnende mevrouw v. d. Kuil wordt dus verwacht voor de finale op woensdagavond 20 augus tus. RONNIE Tober, voortreffelijk be geleid door het trio Piet Daalhuizen, oogstte tussen de bedrijven door veel succes met bekende nummers uit zijn repertoire, zoa'ls Hello Dolly, La La La. 't is Voorbij en Congratula tions. Voor en na de verkiezing en prijsuitreiking zorgde het orkestje voor dans- en luistermuziek. Dit eer ste wijnfeest was druk bezocht door een vooral „toeristisch" publiek dat dit gevarieerde avondje uit in Zierik zee kennelijk bijzonder goed wist te waarderen. Volgende week op het wijnfeest: de vocaliste Conny. van Bergen. Elly v. d. Kuil-v. d. Pieterman uit Santpoort. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). West-Duitsland sluit zijn ambas sade in Zuid-Jemen als tegenmaat regel voor de erkenning van de re gering in Aden van Oost-Duitsland. AKERSLOOT. Ir. J. P. Lardinois minister van landbouw en visserij heeft woensdagmiddag de negende internationale Lelie-tentoonstelling „Liliade 1969" geopend. h In goedingelichte kringen in Brussel is vernomen, dat het stoffe lijk overschot vain Tsjombe, de vroegere Kongolese president, heden (donderdag) namiddag in Brussel zal aankomen om in België ter aarde te worden besteld. AMSTERDAM. Van 15 tot en met 18 september wordt inhet Rai-con- gres-centrum te Amsterdam het 18e internationale lucht- en ruimtevaart- geneeskundige congres gehouden. Om behoiul van mensenlevens RENESSE, 2-7. Cursisten van de Outward Bound School te Renesse lopen in de komende weken weer strandwacht. Dinsdag werd gestart en een goed rapport werd uitge bracht. Alles was in goede harmonie verlopen. De wacht betreft het stramdge- deeite tussen de overgang Scholder- laan en Kijkduiün. Behalve op het sitranid wordt er ook op zee gepa trouilleerd. Door middel van porto foons srtaait men met elkaar in ver binding. In een centrale post, hoog an de duinen hij de stenen trap ze telt de 'algehele leiding. Bij „dienst" is daar de gemeente-vlag gehesen. De strandwaohters zijn herkenbaar aan hun fel-oranje shirts met daar op het woord „strandwacbt". Behal ve het waarschuwen van mensen die zich te ver in zee wagen, heeft de waohlt nog een preventieve taak. Goöd opgeleid en voorbereid op de school hebben de cursisten tot taak de gasten op de verschillende geva ren van de zee te wijzen. Er is bo vendien een prima samenwerking met de bereden polliitie, terwijl ook E.H.B.O.-diensten worden verricht. Zo hebben alle cursisten les in mcnd op mond beademing gehad, 's Avonds is er instruktie op de school. Een ge maakt vérslag van de dag wordt be keken en eventuele fouten besproken Ingepast Dit lopen van de 9tranidwacht Is geheel in het programma van de school ingepast. Er zijn momenteel 6 groepen van 12 leerlingen op de school. Men heefit nu een rooster sa mengesteld waarbij steeds een halve groep zijn plicht op het strand kan verridhiten. Het strandwachtlopen valt op de school onder het onder deel „Gemeenschapswerk", waarbij de samenwerking, in de school ge stimuleerd, naar buiten wordt ge bracht. Zo hield men in het verleden de tuinen van de bejaarden bij, groef men boerderijen uit de sneeuw, werd de waterleiding voor de zweefvlieg- cluib aangelegd en ruimde men na het seizoen het strand op. De strandwacht zal gelopen wor den op de momenten, dat zwemmen in zee gevaar oplevert. Dit zal voor al zijn bij afgaand water. Bij 'te grote drukte zal het aanital strandwaohters kunnen worden uit gebreid. DEN HAAG. Het wetsontwerp tot tijdeljjke verlaging van de suiker accijns is door de Eerste Kamer zon der hoofdelijke stemming aanvaard. De suiker zal dientengevolge zestien cent per kilogram goedkoper wor den. De vermoorde Argentijnse vak bondsleider Augusto Vandor is woensdag te Buenos Aires onder grote belangstelling en strenge poli tiebewaking ten grave gedragen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Waarder en te Zwar- tebroek T. de Jong, kand. te Gende- ren; te Noordscheschut (toez.) J. Noordmans te Tjamsweer; te Mus- selkanaal (toez.) R. Dijkmeijer te Kollum; te Burum c.a. P. Miedema, eervol ontslagen pred. met de be voegdheid van emeritus, te Trenton, Ont. Can.; te Pernis N. Kooreman te Rhenen; te Vlaardingen O. Th. Boonstra te 's Heer-Hendrikskinde ren. Aangenomen naar Amsterdam als pred. voor b.w. (Herv. Jeugdraad) E. E. Stern te Sas van Gent. Geref. Kerken Beroepen te Nieuw-Weerdinge J. G. J. van Echten ,kand .te Eestrum. Christ. Geref. Kerken Beroepen te Sneek H. Last, kand. te Apeldoorn; te Enschede-West J. H. Velema te Apeldoorn. All-Ready wil naar Korhalbond Zuifl-West Nu de Sohouwen-DuLveLamdse Korf bal Bond onlangs besloten heeft om itn het kader van de reorganisatie van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond zich -niet op te heffen en voorlopig als zogenaamd wilde bond blijft voortbestaan, heeft het or voor de Zierikzeese korfbalver eniging „All Ready" geruime tijd naar uitgezien, dat ihet moeilijk zou worden om de komende winter weer te kunnen korfballen. Het bestuur van All-Ready heeft nu echter deze dagen definitief beslaten om ttoosemmiing to vragen om te wor den toegelaten tot de nieuw ge vormde afdeling Zuid»-West. Het verzoek behelst in principe toetre ding van de gehele vereniging inclu sief pupillen en adspiraniten. De mo gelijkheid wordt dus nu geopend om te zijner tijd ook de jeugdige korf- ballcrs(sters) bulten Schou wen-Du i- veland te laten opereren. In hoever re dikt financieel te verwezenlijken zal zijn moet nog nader idoor hét be stuur van All-Ready worden beke ken, doch men heeft goede hoop, 'dat dit wel rond zal komen. Wanneer we goed zijn ingelicht, zal reedis de ze week 'door het voorlopige bestuur van 'de afdeling Zuid-West - op een vergadering te Breda - over de toe treding van All-Ready worden be slist. VOETBAL Zomeravondcompetitie Rayon Zierikze V.A.B.-Velocitas 0-2; Zeelandia- Stella Boys 1-1 (Zeelandia kampi oen); Smit Bolnes-Toren Boys 1-4. Heden (donderdag)avond wordt ge speeld: Rijkswaterstaat-P.Z.E.M. (te Zierikzee); P.T.T.-Velocitas (te Se- rooskerke). Beide wedstrijden vangen aan om 7 BRU1N1SSE Feestelijke afsluiting bejaardensoos De Bruktisser bejaardensociëteit gaat zoals alle verenigingen een poosje met vakantie en de laatste vergadering van dit seizoen had daarom een feestelijk karakter-, dat begon met koffie en gebak. Mevr. v. d. Linde-Bezemer (Dorpsweg) opende de feestelijke bijeenkomst met een vlotte speech en het pro gramma werd geleidelijk afgewerkt. Er werd om prijzen gesjoeld, er werd tijd genomen voor een rokertje, een snoepje of een verfrissing. En na tuurlijk was er declamatie in over vloed. Mevrouw IJzelenberg-Olree en anderen declameerden eigen ge maakte gedichten, mevrouw de Haan -Kleppe leverde een leuke bijdrage maar vooral het optreden van de gast, de 91-jarige heer Jan Kramer uit Colijmsplaat had aller bewonde ring, want hij declameerde uit het hoofd een reeks gedichten. De goed verzorgde koffiemaaltijd werd vooraf gegaan door een kop heerlijke soep. Mevrouw Jumelet- van Ree hield de dagsluiting. Brommer contra auto De 19-jarige Joh. Jumelet kwam op de hoek Goudzwaardstraat-Kerk straat dinsdag op zijn brommer in botsing met een achteruit rijdende auto, bestuurd door K. uit Zierikzee. De brommer werd beschadigd, J. moest zich onder heelkundige behan deling stellen, wegens kwetsuren aan arm en schouder. Val met bromfiets Het echtpaar W. van den Ouden- Okkerse keerde dinsdagmiddag per bromfiets terug van een bezoek aan het ziekenhuis te Goes. Bij het Shell- station onder Zierikzee raakte de bromfiets van de verharde weg af en slipte. Het echtpaar viel en moest in het ziekenhuis te Zierikzee wor den opgenomen ,met onder andere een hersenschudding en diverse schaaf- en snijwonden en inwendi ge kneuzingen. Gentse lyceisten hadden ontspanningsavond Een groep jongeren, leerlingen van een lyceum uit Gent maakt per fiets een tournee door Zeeland. Op Schou- wen-Duiveland bezocht men de Del tawerken, de Westhoek en Zierikzee. Ook op Bruinisse kwam men terecht en daar had de jeugd dinsdag een ontspanningsavond, georganiseerd door mevrouw Van de Linde-Zon- dervan. Er werden films en dia's vertoond van oud en nieuw Bruinis se en van de feestelijkheden ter ge legenheid van het 500 jarig bestaan. Er werd door deskundigen een uit eenzetting gegeven over de oester en mosselcultuur en er werden wat ge- zelschaps spelen gedaan, alles in het recreatiekamp Stoofpolder, waar een deel van de groep ook de nacht door bracht. Een ander deel werd onder gebracht bij diverse burgers. Een verbroederingsbijeenkomst tussen noord en zuid Nederlanders, die ze ker zijn nut wel zal hebben. De jon geren waren duidelijk enthousiast. iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii STEUNT de aktie Overdekt zwembad' Donderdag 3 juli Zierikzee Zuidhoekterrein, 9 uur, centrale fok- veedug. Scharendyke Herv. Ver.-gebouw, 8 uur, dia-serie „Zie Schouwen-Duiveland" Vrijdag 4 juli Zierikzee „De Gekroonde Suikerbiet", 8 uur, dansavond. Scharend ij ke Hervormd Verenigingsgebouw, 7-8 uur, bibliotheek. Zaterdag 5 juli Brouwershaven Muziektent, 8 uur, concert „Apollo" en „Con Amore". Nieuwerkerk Sportterrein, 2 uur, start vijfde wan deltocht SKNWK. Bruinisse Herdenkings-jubileum „Nu met Ho pe". Religieuze conferentie Stort uw bijdrage op giro E 137677 t.n.v. Zierikzeesche E 5 Nieuwsbode met vermelding E van het motto! Ook kasstor- E E tingen zijn welkom! E lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llll M BREDA. Woensdagavond om acht uur is de 16-jairge bromfietser P. Jaspers uit St. Wdllibrord in Oud- GaSbel op een onbewaakte overweg tegen 'de sneltrein Oudenbosch-Roo sendaal gereden. De jongen was op filag dood. De lancering van de Europa-een raket van de Europese organisatie voor de ontwikkeling van een draag- raket (Eldo) is woensdag mislukt doordat de derde (Wstduitse) trap van de raket niet tot ontbranding kwam. i in Rusland ZAGORSK, 1-7. In Zagorsk ton noorden van Moskou, /is maandag een conferentie van vüer dagen be gonnen waarop de afgevaardigden vafn alle religieuze groeperingen iin de Sowjet Unie en gasten uit 40 an dere landen de liinternaitdonaile sa menwerking in de strijd voor de vrede zullen bespreken. De confe rentie staat onder auspiciën van de Russische orthodoxe kerk. De 92- jarJge patriarch Aiexei, hoofd van deze kerk, zei lm een openingstoe spraak, dat de conferentie voorna melijk gehouden wordt omdat in vele landen mensen lijden en van wege de oorlog dln Vietnam, het con flict in bet Muddien-Oosten en de spanning iln Europa. PremierKosygin van de Sowj et-Unie beeft de confe rentie in een boodschap „succes bij het werken voor de wede" toege wenst. Dier beheerst de Zuidhoek ZIERIKZEE, 3-7. Het dier beheerst vandaag (donderdag) weer het ge- smeerd te doen verlopen. ZIERIKZEE, 3-7. Het dier beheerst vandaag (donderdag) weer het ge meentelijk Zuidhoekterrein. Het paard, de koe en het schaap zjjn weer mas saal op komen draven, begeleid door baas of bazin, om present te zjjn op de Centrale Fokveedag, traditioneel hoogtepunt van veetelend Schouwen- Duiveland. Op het terrein het bekende sfeertje: blatende koeien, hier en d^ar een hinnekend paard, heen en weer lopende keurmeësters, een doordringende microfoon-stem en flarden van lichtvoetige melodieën over het terrein. Het is weer Fokveedag, met vanmorgen zo nu en dan een iets (maar niet veel) storend regentje, dat het gemaaide gras van het terrein overigens danig vochtig maake. HONKONG, 3-7. De regering van Noord-Vietnam heeft meegedeeld dat zij ter gelegenheid van de Ameri kaanse onafhankelijkheidsdag - vrij dag - drie Amerikanen zal vrijlaten die in Noord-Vietnam gevangen zijn genomen. Aan alle Amerikaanse krijgsgevangenen in Noord-Vietnam zal worden toegestaan geschenkpak ketten te ontvangen van familie. Niet meegedeeld is welke drie Amerikanen bet zijn en wanneer, zij precies in vrijheid worden gesteld. Dalend geboortecijfer in West-Duitsland W'IESBA'DEN, 2-7. De daling van het aanital geboorten in West- DuiMand die dln de periode 1967-68 al omstreeks 50.000 bedroeg, heeft zich diilt jaar voortgezet. Volgens het centrale bureau voor de statistiek te Wiiesbaden zijn dn het eerste kwar taal van diiit jaar 18.000 minder le vend geborenen geregistreerd dan in die overeenkomstige periode van 1968 Het aanital levend geborenen- per 1000 inwoners daalde dm april van dlit jaar tot 16.2 tegen 17.5 in april 1968 en 17.8 rfin apriil 1967. EERSTE KAMER DEN HAAG, 2-7. Zonder hoof delijke 'Stemmiingtfe de Eerste Kamer vanmiddag accoord 'gegaan met het wetsontwerp itot gemeentelijke her indeling van Zuid-Beveland, Het onltwerp voorziet met ingang van 1 januari 1970 iin de opheffing van de bestaande gemeenten Baarland, Bor- sele, Driewegen, ELlewoudsdijk, Goes 's-Gravenpolder, 's Heer Abtskerke, 's Heer Arendskerke, 's Heerenhoek, Heinkemszand, Hoedekeraskerke, Ka- pell'e, Katllendijke, Kloetihge, Krab- bendijke, Kru'iniingen, Niisse, Oude- lande, Ovezande, Rilland Bath, Waarde, Wemeldinge, Wolphaartsdijk en Yerseke. Met. ingang van die da tum worden op het eiland 4 nieuwe gemeente gevormd: Goes, Bosele, KapeLle en Reirnerswaal. Ex-Rolling Stone Brian Jones dood LONDEN, 3-7. Gitarist Brian Jones die vorige maand de popgroep The Rolling Stones verliet, is woensdag morgen dood aangetroffen in zijn woning te East Gristead, ten zuiden van Londen. Naar mededeling van de politie troffen vrienden van Jones zijn stof felijk overschot aan in zijn privé- zwembad. „Het schijnt 'traditie- ite moeten zijn, dat 'de loco-burgemeester de fokveedag opent", aldus irar. K. A. Keunding, di!e bij ontstentenis. we gens vakantie van burgemeester D. W. Kastelein, zïöh vanmorgen - ver gezeld van de gemeente-secretaris, de 'heer R .van Ommeren, „op de dieren wierp". „Geen onplezierige taak in Uw midden <te zijn, want din deze sfeer van mens en dier, van linten en ro zetten is bet altijd goed", zo ver volgde de loco-burgemeester, die overigens wees op de met name voor de veeteelt ernstige tij d, zullks in economische zin. Moeilijkheden Mr. Keuning onderlijnde dat de moeilijkheden zich levensgroot voor doen op het pad van de veeteler, ge let op de al te grote melkplas en de grote boterberg. In dit verband ci teerde hij het Z.L.M.-blad waarin gewezen wordt op de remedie van de slachtpremie en de be-eindiging van het melkveebedrijf. „Dit is een zware zaak, maar gelukkig zijn er toch nog velen, bij wie de liefde voor het dier volop aanwezig is. Re centelijk hebben we weer gezien hoezeer de techniek het leven be dreigt (water- en luchtverontreini ging en het is een verademing te vertoeven in een omgeving, waarin het dier nog een kans maakt. Zo is Aan rundvee geen gebrek op de fokveedag, ook al is het aanal iets minder dan verleden jaar. (Foto's Zierikzeesche Nieuwsbode) er vreugde bij het gemeentebestuur, dat jaarlijks deze fokveedag wordt gehouden". Tot slot wees de loco-burgemeester op de vele tijd en moeite, die de re gelingscommissie en de veetelers spenderen om de fokveedag ge- De speeoh werd beanitwoord door de voorzitter de 'heer A. F. Schoof ite Oo9terland, die zijm erkentelijk heid uitte voor de opening van de Itenltoonsteliinig en de bereidheid bij het gemeentebestuur itot het be schikbaar stellen van bet terrein. De keuringen linussen waren al een uur aan de gang en over bet lot van de Fokjes, 'de Martha's en de Mie- neke's wordt vandaag beslist. Dit houdt limpl'ioielt /in geen prijs of wel een prijs. Trouwens aan prijzen geen gebrek, wamt allerlei verenigingen, banken en agrarisch getinte organi saties deden 'toezegingen. Het be hoort bij 'de „fleur" van deze echt Sohouwen-Ouiveland'se dag De keurmeesters hadden het al vroeg druk. 1 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4