Kies uit de volledige kollektie! Hoe laat is het? Kijk op uw horloge Stichting Zeeland gaf visie op sociaal-culturele toekomst All-Ready I kampioen le klas S.D.K.B. Geslaagde schoolsportdag in de Westhoek Paviljoen „De Vier Bannen" te Ouwerkerk feestelijk heropend ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Oiusdag 17 juni lSwS Mr. 2021? De binnenst ail van Ziei-ikzee (Slot) Een ander aspect van het woon- en leefklimaat is de aanwezigheid van een voorzieningen- en verzor- gingspeil in de binnenstad of in de onmiddellijke omgeving daarvan. Primair gaat het om het vrijhouden van voldoende ruimte voor de ont wikkeling hiervan, hetgeen een gro te mate van flexibiliteit veronder stelt en de mogelijkheid om een keu ze te doen. Bij een gemiddelde wo ningbezetting van 3,06 per bewoon bare woning en een aantal woningen van 1275 a 1440 zal de bevolkingsom vang van de binnenstad op lange ter mijn 3900 a 4400 bedragen (thans 4740). Bejaardenvoorzieningen In het rapport wordt verder ge steld dat er gemeten aan de gebrui kelijke normen voor 1975 ca. 130 be jaardenwoningen bijgebouwd dienen te worden, voor 1980 ca. 140. Het feit dat thans in de binnenstad veel be jaarden wonen en aan die omgeving gehecht zijn leidt tot de conclusie 'n groot aantal van deze woningen daar te bouwen. In dit verband kan ook worden gedacht aan een dienstencen trum voor bejaarden in de binnen stad. Zalenaccoramodatle De zalenaccommodatie zal overwe gend gesitueerd blijven in de bin nenstad vanwege de functie die de binnenstad als centraal ontmoetings punt heeft. Gesteld wordt dat de be hoefte aan meer ruimte voor musea en tentoonstellingen in bestaande panden kan worden gevonden. Wèl dient in nader overweging te worden genomen of ruimte in het bestem mingsplan gereserveerd dient te wor den voor een school voor kunstzin nige vorming. Verder dient voor Zie- rikzee de aandacht te krijgen een creatief vrijetijdscentrum. Onderwijsvoorzieningen Hoewel het inwonertal van de bin nenstad zal verminderen zullen al daar minimaal drie lagere scholen (een openbare en twee bijzondere) aanwezig dienen te zijn. De bouw van een nieuwe gymnastiekzaal is gewenst. De gebouwen van de oude openbare ulo-school, de o.l.s. in de N. Boogerdstraat en de R.K.L.S. aan de Hoge Molenstraat zullen binnen afzienbare tijd niet langer kunnen worden gehandhaafd omdat zij niet meer aan de huidige eisen voldoen. De prot. Chr. en de nuts-kleuterscho- len zullen eveneens binnen afzien bare tijd moeten worden vervangen. Uitgaande van de centrale sociale functies van de binnenstad, woon functie en ontmoetingspunt, dient hierbij volgens het rapport te worden onderscheiden: 1. voorzieningen voor de jongere jeugd uit de binnenstad zelf en 2. voorzieningen voor de oudere jeugd, ook van buiten de binnenstad en gedeeltelijk van buiten Zierikzee. Gewezen wordt op het feit dat het hierbij gaat om een niet te onder schatten deel van de bevolking, aldus wordt opgemerkt. Gesteld wordt dat in de binnen stad van Zierikzee globaal rekening dient te worden gehouden met de volgende jeugdvoorzieningen: kleine en ten dele verharde speelplaatsen voor peuters en kleuters; buurtspeel- plaatsen met grasveld en enige trap veldjes; buurtspeelpleinen voor vol leybal, rolschaatsen e.d.; clubhuizen en jeugdhonken. Evenals in het rapport met betrek king tot het bestemmingsplan West wordt in het rapport bestemmings plan binnenstad gewezen op het be lang van een sporthal voor Schou- wen-Duiveland en in 't bijzonder voor Zferikzee. Met betrekking tot de binnenstad wordt verder relevant geacht een centrum voor sociale dienstverlening. Overwogen kan ook worden de voor zieningen op het gebied van de volksgezondheidszoi-g afzonderlijk te bundelen in een sociaal-medisch cen trum. Gewezen wordt ook op het be lang van een voldoende hoeveelheid groenvoorziening, óók voor de bin nenstad. De aandacht wordt geves tigd op de behoefte aan een voldoen de aantal openbare toiletten, waar bij ook rekening met het grote aan tal toeristen wordt gehouden. Veel slechte woningen Vastgesteld wordt verder dat het aantal slechte woningen (woningen die binnen afzienbare tijd aan de woningvoorraad onttrokken dienen te worden) in Zierikzee zeer groot is. In het rapport wordt verder opge merkt dat verwacht kan worden dat door de in het saneringsgebied wo nende bevolking op twee manieren wordt gereageerd op de sanering en wel als volgt: 1. de sanering wordt als een moge lijkheid gezien om uit een minder waardig geachte situatie te geraken en wordt derhalve positief aanvaard; 2. de sanering wordt als een bedrei ging gezien van de normale gang van zaken in het alledaagse bestaan en als een niet aanvaardbare inmenging afgewezen. Voorlichting Gewezen wordt verder op de nood zaak voorlichting te geven over wat er de bewoners van de binnenstad (of delen daarvan) staat te gebeuren, over rechten en plichten van de be trokkenen, over het algemeen belang dat met het plan gediend wordt. „Voor een open opinievorming over de saneringsplannen is het van bete kenis, dat ook de indirekt bü de sa nering betrokken bevolking wordt voorgelicht. Per saldo gaat het om een zaak van de gehele burgerij", aldus wordt in dit verband opge merkt. Tenslotte wordt de volgende sug gestie in overweging gegeven: „Als middel om tot een goed samenspel te komen tussen overheid, functiona rissen die met de voorbereiding en-of uitvoering zijn belast en bevolking te overwegen een voorbereidings- c.q. begeleidingscommissie in het le ven te roepen waaraan de verant woordelijk voor de voorlichting wordt opgedragen". SPORT KORFBAL ZIERIKZEE, 16-6. AU Ready I slaagde er zaterdagavond te Nieu- werkerk in om SKNWK I een klei ne 6-5 nèderlaag toe te brengen. De ze uitslag betekende voor de Zierik- zeeënaren dat het kampioenschap was behaald. Het was een bijzonder spannende wedstrijd die zeer sportief verliep. Na een wat aarzelend begin nam All Ready in de 10e min. door een treffer van Ada Hage de leiding. Reeds na drie minuten echter be nutte Jan de Jonge voor SKNWK een strafworp (1-1). De rood-zwarten kwamen na 20 min. echter opnieuw aan de leiding toen Tonny Hage be heerst en zuiver inschoot (1-2). Aan de andere kant hadden enkele scho ten van Wim van Dijke een beter lot verdiend. Na een half uur waren het opnieuw de gasten die door een tref fer van Henk Vermeule aan een doelpunt kwamen:. 1-3. André Wurth miste een strafworp, aan de andere kant schoot Kees Radewalt van dichtbij in: 2-3. Nog juist in de twee de helft zorgde Kees Radewalt er op nieuw voor dat de spanning er goed in bleef door van ver fraai in de Zierikzee-korf te schieten (3-3). In de tweede helft kwam Piet de Ronde voor SKNWK tot het eerste resultaat: toen hij vrij bij de korf kwam betekende dit 3-4. Na dit doel punt zakte het peil echter zieder- ogen. Na een kwartier echter kreeg mevr. Nelly Overbeek-Bouwman de bal vrij en zij maakte geen fout (3-5). Vermeule slaagde er niet in een strafworp voor de rood-zwarten te benutten. Vijf minuten later bracht hij echter de stand op 3-6. Wim van Dijke schoot van grote afstand in voor de blauw-zwarten (4-6) en even voor tijd doorboorde mevr. Jannie Dorst-Struijk de Zie- rikzeese korf (5-6). Het eindsignaal van scheidsrechter L. van Popering Scheepvaartberichten Alchiba, 14-6 180 m. ZW Canarische Eilanden. Calamares, 15-6 340 m. W Jamaica naar New Orleans. Camitia, 15-6 te Callao. Gulf Swede, 14-6 aank. Milfordhaven Koratia, 15-6 te Bangkok. Mississippilloyd, 13-6 Hongkong naar Acapulco. Seine Lloyd, 15-6 650 m, O Madagas car naar Bilbao. betekende dat All Ready het kam pioenschap ongeslagen had behaald. SKNWK was een sportieve verliezer. Aanvoerder Adrie Romijn bood zijn collega André Wurth na afloop bloe men aan. Het kampioenstwaalftal werd vervolgens toegesproken door voorzitter K. T. Postma. All-Ready I - NOAD I uitgesteld De voor zaterdag 21 juni a.s. in de le klasse van de S.D.K.B. vastgestel de korfbalwedstrijd tussen All-Rea dy I en NOAD I is op verzoek van NOAD uitgesteld tot zaterdag 12 juli VOETBAL Toren Boys-N.V.S. (Nw. Vossemeer) Op zondagmiddag 22 juni a.s. wordt te Zierikzee gespeeld, aanvang half drie, de voetbalwedstrijd Toren Boys-N.V.S. (Nw. Vossemeer). Zomeravondcompetitie rayon Zierik zee. P.'Z.E.M.-V.A.B. 2-1. Heden (dinsda'g)avond wordt ge speeld: Stella Boys-Velocitas (te Se- rooskerke) en Zeelandia-Rijkswater- staat (te Zierikzee). Morgen (woensdag 18 juni) wordt gespeeld: Hartogs P.V.-Toren Boys (te Zierikzee). Alle wedstrijden vangen aan om 7 uur. HENGELEN H.S.V. „De Grevelingen" De H.S.V. „De Grevelingen" te Bruinisse organiseert op 26 juli een internationaal (hengelconcours. Het concours telt mee voor de Delta- kampioensohappen, maar ieder kan er verder aan deelnemen. Fraaie prijzen zijn voor dit concours be schikbaar. Punt van samenkomst zal zijn de 'kantine van ihet recreatie oord „Stoofpolder". Contactadres is: L. van Hooff, Boomdijk 1'3, Bruinis- DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden". Wedvlucht uit Tours, 528 km. Los 9.00 uur. Deelname 86 'duiven. Eer ste duif: zondag 18.23 uur. Laatste: Maandag 8.45 uur. Zware vlucht we gens mist. Gebr. Wesdorp 1; Hagesteijn-Hoek 2 en 10; C. Groenleer 3 en 6; Bou- man-Noordijik 4 en 16; H. v. d. Lin de, Ouwerkerk 5; J. C. Wesdorp 7. BURGH, 16-6, Onder het genot van een stralende en heerlijk warme zon werd vrijdag de Schoolsportdag gehouden. De wedstrijden, waaraan werd deelgenomen door de leerlin gen der hoogste klassen van de dhr. Nat. Scholen van Haamstede en Seharendijke, de Openbare Lagere Scholen van Burgh, Haamstede, Re- nesse, Noordwelle, Serooskerke en Ellemeet werden gehouden op het zo uitermate geschikte Sportpark „van Zuijen" aan de Leliëndaleweg te Burgh. Al vroeg in de morgen werd be gonnen met de verschillende onder delen zoals hardlopen, verspringen, balgooien en hoogspringen. De da mes en heren die gezamenlijk het onderwijzend en op deze dag het lei dinggevend personeel vormden, kre gen hun opdrachten uit de tot hoofd kwartier veranderde cantine van de sportvereniging „D.F.S.", waar de heer J. 'H. Blom, 'hoofd der o.l. school van Renesse het bevel voerde. Alles verliep voortreffelijk en de jongens en meisjes deden hun uiterste best om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. In totaal werden 5 E-diploma's be haald, 71 D's, 418 C's, 52 B's en 5 A's. Na de middag de grote strijd om de beker voor de beste prestatie op kastiebal gebied. Met spandoeken werden versdhillende scholen aange moedigd en uiteindelijk was het de Prinses Beatrixschool uit Haamste de die 'dit fraais voor een jaar in 'bezit mag houden. Tweede werd' de o.l. school .Ellemeet, derde de o.l. school uit. Renesse en vierde de o.l. school te Burgh. Half in de namid dag was 'het Sportpark weer verla ten en konden de dames en heren docenten en de leerlingen op een bij zonder goed geslaagde dag terug 13 en 22; W. Blom, Noordgouwe 8, 9 en 12; W. den Boer 11; Felius-Wes tenbrugge 14 en 15; M. de Zeeuw 17; L. Heijboer 18. 19 en 21; A. C. Stout jesdijk 20. Hoofdprijs en extra prijs voor Gebr. Wesdorp. Dinsdag van 18.00 tot 19.00 uur in- manden Pau (Nat. en .Ver.). Vrijdag van 18.00 tof 19.00 uur in- manden Beaumetz (Jong en oud). „De Reisduif" Uitslag vande gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Rouen. In con cours waren 76 duiven. De duiven werden gelost om 6 uur. De snelheid van de eerste duif was 1032.25 m/m. Aankomst 11.16.05. De snelheid van de laatste duif was 932.94 m/m. Aan komst 11.49.31. J. Zuidweg 1, 11 en 16; Joh. Quist 2, 6 en 9; M. Geuze 3 en 5; Jac. Geense 4, 10, 14, 23 en 26; L. Vermeij 7, 8, 15, 17 en 22; A. Verwijs 12, 13, 20 en 25; gebr. 'Fonteijne 18; J. C. Verwijs 19; Kr. Reijngoudt 21; A. Faasse >24. P.V. „Gevleugelde Vrienden", Zierikzee Wedvlucht uit Beaumetz 179 km Oude duiven. Gelost 10.00 uur. Eer ste duif 12.26 uur, laatste duif 12.51 uur. Felius-Westenbrugge 1, 7, 9 en 23; W. Blom, 'Noordgouwe 2, 6, 13, 16, 18 en 19; Gebr. Wesdorp 3 en 5; M. Wesdorp 4, 11 en 22; Hagesteyn- •Hoek 8 en 10; C. Berrevoets en Zo nen 12 en 15; J. Snijders en Zn. 14; A. C. Stoutjesdijk .17; C. Groenleer 20; A. Ravia 21. Hoofdprijs en extra prijs Felius- Westenbrugge. Wedvlucht uit Beaumetz, 179 km. Jonge duiven. Gelost 10.00 uur. Eer ste duif 12.39 uur. Hagesteijn-nHoek 1 en 1<2; Jac. Dek ker '2, 10, 11 en 22; C. Berrevoets en Zonen 3, 7, 17 en 31; H. v. d. Linde, Ouwerkerk 4, 9 en 33; J. Krijger 5, 6, 13, 14, 20, 24. 34 en 41; M. Krijger 8 en 44; Felius-Westenbrugge 15. 30, 32 en 36; C. Groenleer 16, 27, 28, 40 en 42; A. Verwest 18; J. Snijders en Zn. 19; M. de Zeeuw 21 en 43; W. Blom, Noordgouwe 23 en 39; H. Mer le 25. 35 en 37; A. C. Stoutjesdijk 26; Gebr. Wesdorp 29; J. Kaaisteker 38. Hoofdprijs gewonnen door Hage steijn-Hoek, extra prijs: Felius-Wes tenbrugge. Matroos gooit flesje uit trein: Man gewond UTRECHT, 16-6. De brugwach ter van de Liedebrug tussen Halfweg en Haarlem is maandagavond ge wond geraakt door een bierflesje, dat uit een rijdende trein werd ge worpen. De dader kon spoedig wor den opgespoord. Het bleek een ma troos van de koninklijke marine te zijn, die volgens de spoorwegen ver moedelijk onachtzaam het flesje uit het raam heeft geworpen. Toch menen de spoorwegen in dit geval nog eens aanleiding te zien het reizend publiek te waarschuwen geen voorwerpen uit ramen van treinen te gooien. Het is al eens eerder voorge komen dat daardoor iemand verwon dingen opliep. Het euvel doet zich vooral voor in de zomermaanden. Benoeming directeur Convent van Kerken DEN HAAG, 17-6. Dr. G. N. Lam mens, geref, predikant te Heemste de, is benoemd tot directeur van het Convent van Keiken. De 'huidige di recteur, ds C. van Rij, is óp zijn ver zoek ontslag verleend wegens zijn benoeming tot leraar godsdienston derwijs aan het Corderius College te Amersfoort. Als zodanig is hij ook reeds verbonden aan het Reformato risch college .yBlaise Pascal" te Zaandam. Zierikzee - Tijdens een vrijdagmid dag in de Graanbeurs van het Huis van Nassau gehouden receptie by ge legenheid van het afscheid van de heer J. J. Hanse als directeur van de CoÖp. Aankoop Vereniging Schou- iven-Duiveland G.A. werd de schei dende directeur de ere-medaille in goud in de Orde van Oranje Nassau opgespeld door burgemeester D. W. Kastelein. (Foto: J. Krakeel) Jongen stal auto bij elkaar Z'UTPHEN, 16-6. Maanden lang hebben de ouders van de 17-jarige J. W. L. in Zutphen elk weekeinde gedacht dat hun zoon braaf naar de tweede filmvoorstelling ging, maar de jongen pleegde sinds oktober vo rig jaar 26 inbraken bij Zutphense kantoren en bedrijven om op zijn 18de verjaardag in augustus a.s. een auto te kunnen kopen. Zaterdag avond werd hij op heterdaad be trapt door de Zutp'hense politie, bij een inbraak op het industrieterrein. In het afgelopen weekeinde bekende hij de 26 inbraken met diefstal, voor namelijk van geld. Voor de auto had hij al f 3144,- bij elkaar gestolen. Aardbeienseizoen begonnen DEN HAAG, 17-6. Reeds verschil- lende weken zijn er in ons land rui me aanvoeren van aardbeien. Dat betrof dan steeds een produkt dat was gegroeid in kassen. Het echte aardbeien-seizoen, waarbij dit pro dukt voor een ieder in ruime hoe veelheden te koop is begint wanneer de oogst in de vollegrond op gang komt en dat is nu het geval. Vorige week was er sprake van een bescheiden begin maar de zon en de hoge temperaturen van de.laatste tijd doen nu de aardbeien in de vol le grond snel rijp worden en gedu rende de eerstkomende weken zal het druk zijn met de pluk. Fraaie gelegenheid voor duikers en vissers OUWERKERK, 16-6. Het beken de paviljoen „De Vier Bannen", aan de Weg van de Buitenlandse Pers, centraal gelegen in het fraaie Ou- werkerkse recreatiegebied, werd za terdagmiddag officieel heropend. Er was alle aanleiding voor een feeste lijke middag want de ruimte van het restaurant kon door een geslaagde uitbreiding worden verdubbeld, dat wil zeggen dat de toeristen zich thans kunnen verpozen in een res taurantzaal van vijf-en-vijftig vier kante meter. Het fraaie zomerweer zorgde er met 46 bloemstukken .aangedragen door vrienden van de eigenaars, de familie W. Bolijn, voor dat er volop kleur kon worden gegeven aan de heropening die werd verricht door de heer H. A. van Vlimmeren, vice- voorzitter van de Nederlandse On derwatersport Bond. De heer Van Vlimmeren constateerde dat de ac commodatie voor het toenemende aantal toeristen dat Ouwerkerk be zoekt met de-uitbreiding van pavil joen „De Vier Bannen" aanzienlijk is verbeterd. Intussen zijn het vooral ook de grote aantallen sportduikers die elk weekeinde Ouwerkerk en omgeving bevolken. Vooral deze om standigheid heeft de creatie van meer restaurant-ruimte noodzakelijk gemaakt. De heer Van Vlimmeren opende de zaak door het omdraaien van de sleutel, Dat gebeurde geheel in stijl van de verzamelde onderwaterspor ters, namelijk met behulp van een grote kreeft. Vervolgens konden de vele aanwezigen een kijkje nemen in het uitgebreide paviljoen, waarin een fraaie decoratieve wandschildering is aangebracht door de Haagse deco- ratrice en duikster Selma de Bruin, geïnspireerd op de Zfeelandbrug, vis sen, vogels en onderwatersport. In zijn toespraak herinnerde de heer Van Vlimmeren de aanwezigen aan de geschiedenis van het pavil joen, welke op zo'n eenvoudige wij ze van start ging met een zeildoeken limonadetentje en in enkele jaren uitgroeide tot een restaurant van ty pisch Zeeuwse specialiteiten. De heer Van Vlimmeren stelde verder vast dat de duikers en vissers die Ouwer kerk bezoeken zeer tevreden zijn met de vergroting van de mogelijk heden van „De Vier Bannen". Nadat burgemeester A. A. van Ee- ten van Duiveland in een korte toe spraak o.a. had vastgesteld dat het aantal toeristen naar Ouwerkerk sterker is toegenomen dan enkele ja ren geleden nog werd verwacht, werd namens de Ouwerkerkse V.V.V. een gelukwens tot de familie Bolijn gesproken door de heer M. Romeijn. Hij herinnerde daarbij aan het feit dat „De Vier Bannen" het eerste plaatselijke bedrijf was dat geheel op de recreatie werd afgestemd. „Daar door was deze zaak eigenlijk de voorloper van de V.V.V.", aldus de heer Romeijn. Een gezellig zitje in het nieuwe ge deelte. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). PRIam^* - edelstaal duikerhorloge, chronograph, tachometer 245.' chronograph modellen reeds vanaf 189.-) Alle Prisma horloges Incabloc Shockproof Advertentie PRISMA' edelstaal herenhorloge, automatisch/datum, waterdicht 149.- (automatische herenhorloges reeds vanaf 125.-) PRISMA' gouden herenhorloge, extra plat, onyx cijfertekens 235.- (gouden herenhorloges reeds vanaf 195.-)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3