0LGA Uw matras fmetnte Ueelstra&t 8 125 i/ DE ZIERIKZEESCHE CÓÜRANT COUR vluchten Biafra stop INTERMEUBEL- CATALOGUS Europese luchtvaart moet concentreren Pleidooi voor ontspanning Indonesiscli- Belgisch akkoord Gestolen Rubens uit Singermuseum terecht Utrechtse studenten dreigen met bezetting Rode Kruis zet 1 e r I k z e e ~.'J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 juöi 1969 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, tel. (01110) 2255, no 18.00 uur: tel. (01110)2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaale, tel. (01110 2938). (Jitgaver .N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling J 7,80; per maand 2,60. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (ma*. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B T.W WAARIN OPGENOMEN 1797 -1889 In dit nummer: Natte start Avondvierdaagse MOSKOU, 16-6. De communisti sche wereld- en topconferentie in Moskou zal vandaag (dinsdag) eindi- ien met nagenoeg eenparige overeen stemming. Dit is maandag medege deeld door de Tsjechoslowaakse com munistische partijleider G. llusak tijdens een persconferentie te Mos kou. Husak verklaarde dat de overwel digende meerderheid van de partijen ten volle instemt met het hoofddo- cument van de conferentie en dat ongeveer 70 van de 75 delegaties dit document zullen tekenen. Dr. Husak gaf overigens toe dat sommige par tijen slechts afzonderlijke delen van het document hadden goedgekeurd, maar degenen met een afwijkende mening waren op de vingers van een hand te tellen. Uit betrouwbare conferentiekrin gen is later vernomen, dat uiteinde lijk 14 van de 75 op de conferentie vertegenwoordigde partijen niet hun volledige goedkeuring aan het be langrijke document zuilen hechten. De Russische partijsecretaris Boris Ponomarev, voorzitter van de redac tiecommissie, die ongeveer 70 amen dementen op het hoofddocument heeft besproken, zou in een lang rapport aan delegatieleiders gezegd hebben, dat ongeveer 30 van de amendementen waren goedgekeurd. Husak zei nog dat een of twee de legaties de tekst van het hoofd-do- cument aan het centrale comité van hun partijen zouden voorleggen, dat zou moeten beslissen of het docu ment al dan niet getekend zou moe ten worden. Naar verluidt is in elk geval zeker, dat de Dominicaanse en de Australische delegatie niet zullen tekenen. Hoe het met de delegatie van Italië, Noorwegen en Zweden is gesteld, is nog niet precies bekend.' Maar hun houding schijnt soepeler geworden te zijn. Wat de Britse dele- Advertentie. Doden door treinongeluk op Sicilië MESSINA, 16-6. Ruim 24 uur heeft de 18-jarige Italiaanse speerwerper Santamaria Salvatore in doodsangst bekneld gezeten in de pikdonkere tunnel bij Messina op Sicilië, waarin zondag twee treinen op elkaar reden. Toen men er tenslotte in slaagde hem te bevrijden uit de hoop ver wrongen ijzer en staal, verloor hij het bewustzijn. Hij stierf kort daar na zonder bij kennis te zijn gekomen. De atleet,die van Palermo kwam waar hij had deelgenomen aan een atletiekwedsrtijd, is het zevende slachtoffer dat bij het ongeluk om het leven kwam. Drie bemannings leden van de beide treinen worden nog steeds vermist. Vermoedelijk zijn ook zij omgekomen. Bodegraven - De op 5 maart jl. te Bodegraven geboren vierling van het echtpaar Verheul-van Os is door ds B. J. F. Schoep in de Gereformeerde Kerk te Bodegraven gedoopt. Op de foto: V.l.n.r. ds Schoep, de heer Ver meulen, mevrouw Vermeulen en twee verpleegsters, met de vier ba by's tijdens de plechtigheid. GENEVE, 16-6. De hulpvluchten van het Internationale Rode Kruis van Cotonou en Santa Isabel naar Biafra zijn volledig stopgezet zo is maan dag van de zijde van het Rode Kruis in Geneve meegedeeld. Zij zullen pas hervat worden als de Federale Nigeriaanse regering in La gos waterdichte garanties verstrekt voor de veiligheid van de vliegtuigen van het Rode Kruis. Over deze kwes tie wordt thans onderhandeld tussen vertegenwoordigers van het Rode Kruis en de Federale Nigeriaanse regering. Onderzoek naar vergaan van sleepschip laten had zijn schip voldoende zee klaar te maken voor hij de Zeeuwse wateren opvoer. Gebleken is name lijk dat de luiken niet waren geze kerd. Wel had de schipper daartoe zijn matrozen order gegeven, maar dit was niet uitgevoerd en toen hij tenslotte, wetende dat het niet was gedaan, nogmaals de order gaf, kwam er als gevolg van slecht weer al zoveel water over dat het niet kon. Het gevolg was dat de luiken steeds lichtten en het schip langzaam vol water sloeg en tenslotte verlaten moest worden. op de Oosterschelde AMSTERDAM. 16-6. Op 3 novem ber 1968 is in het zgn. Engelse vaar water b(j de Oosterschelde het bijna 3.000 ton metende slecpsbchip „Dam- co 136", geladen met fosfaat, volge- slagen en gezonken. De commissie Binnenvaarlrampen- wet heeft naar de oorzaak van dit gebeuren een onderzoek ingesteld en is daarbij tot de conclusie gekomen dat de hoofdschuldige de schipper van dc Dnmco was, omdat hij nage- Vraagt GRATIS de nieuwe, kleurrijke U kunt dan fhuis al gezellig kiezen ,de meubelshowroom van Zierikzee' DEURLOO Meelstraat 31 Telefoon (01110) 2946 San Rafael - In San Rafael by Se govia60 km ten noorden van Ma drid, is het plafond van de eetzaal van een pas gebouwd restaurant in gestort. Het ongeluk gebeurde toen vijfhonderd genodigden zich in de zaal bevonden. Zes en vijftig mensen verloren het leven. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's I Lof maakt goede mensen t beter en slechte mensen siech- ter. J Meer wind Verwachting tot woensdagavond: Half tot zwaar bewolkt met tijdelijk regen of enkele buien; matige tot krachtige wind tussen zuid en zuid west; dezelfde temperaturen als van daag of iets lagere. Voor donderdag: Aantal uren zon; 2 tot 9. Min.-temperaturen: 0 tot. 4 graden boven normaal. Max.-temperaturenomstreeks nor maal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. 18 juni. Zon op 4.19, onder 21.03. Maan op 7.06, onder 23.46. 19 juni. Zon op 4.19. onder 21.03. Maan op 8.20, onder Eerste kwartier: 23 juni te 2.44. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 18 juni 5.27 v.m. 17.37 n.m 19 juni 6.02 v.m. 18.10 n.m. BROUWERSHAVEN: 18 juni 5.05 v.m. 17.25 n.m. 19 juni 5.41 v.m. 18.02 n.m! Springtij: 17 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 17-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Een -koufront, dat zich thans uitsteekt van Noordschotland via Denemarken en Duitsland naar 'het Alpengebied passeerde de afgelopen nacht ons land, voorafgegaan door onweersbuien. Deze kwamen vooral in het binnenland voor, waarbij plaatselijk flinke hoeveelheden neer slag vielen. Zo noteerde het vlieg veld Eelde in 24 uur 46 millimeter. Dit koufront hoort bij een iets in 'betekenis afgenomen depressie, ruim 250 kilometer ten westen van Ier land. Om deze depressie stroomde na de frontpassagc met zuidweste lijke wind koelere lucht over West- europa. In deze lucht komen enkele buien voor. Het komende etmaal komt de depressie iets dichter bij ons land waarbij randstoringen tij delijk de buiigheid doen toenemen. De temperaturen zullen niet veel verschillen met die van vandaag. Elders in Europa, ten oosten van het front, handhaaft de warme lucht zich nog. gatie betreft, die zou opdracht ge kregen hebben om in het geheel niets te tekenen, welk document ook. De secretaris-generaal van de Roe meense communistische partij, Ceau- cesco, zal het hoofd-document, dat door de conferentie, die sinds 5 juni in Moskou bijeen is, is uitgewerkt, wel ondertekenen. Dit is van welin gelichte Roemeense zijde maandag avond te verstaan gegeven. Wel zal Ceaucesco, die maandag- niiddag aan het woord was, enig voorbehoud maken wat de redactie van het hoofddocument aangaat, in het bijzonder met betrekking tot de onafhankelijkheid van socialistische landen en ten aanzien van de be trekkingen tussen de partijen, aldus voegde men eraan toe. De Roemeen se delegatieleider, zo is verder ver klaard, betreurt het zeer, dat de dooi de Roemeense delegatie voorgestelde amendementen niet in aanmerking zijn genomen en hij heeft aangekon digd, dat de Roemeense communis tische partij deze amendementen openbaar zal maken in een nota, die in de Roemeense pers zal worden gepubliceerd. SCHIPHOL, 16-6. „Willen de Eu ropese lucht- en ruimtevaartindu strieën de enorme achterstand op Amerika enigszins verkleinen, dan zullen z(j moeten komen tot grotere eenheden. Een groot concern met verscheidene projecten loopt veel minder risico dan een kleine fabriek met maar één project". Dit zei maandagmiddag Fokker-di- rektcur F. J. L. Diepen op een lunch- bijeenkomst in Krasnapolsky, die ge organiseerd was door de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Sedert enige tijd is men in Europa op nationaal niveau tot grotere een- hedenconcentraties overgegaan, b.v. in Engeland Bacn Hawker-Siddeley, in Frankrijk de combinaties Nord en Sud-Aviation, Dassault-Breguet en in Duitsland Messerschmidt-Hol- kow-Hfb, maar als voorbeeld van een samengaan op internationaal ni veau kan tot nu toe slechts de re cente fusie tussen Fokker en de Duitse vliegtuigfabriek VFW ge noemd worden. Oorzaken van deze aarzeling om tot grotere internatio- EASTBOURNE, 16-6. De minis ters van buitenlandse zaken van de Westduitse Bondsrepubliek en Italië, Willy Brandt en Pietro Nenni, heb ben bij de opening van het elfde con gres van de socialistische internatio nale in Eastbourne (Engeland) aan gedrongen op voortzetting van de po gingen tot ontsnapping in de oost- west-verhoudingen te kunnen on danks recente gebeurtenissen als de inval in Tsjecho-Slowakije van het Warschau-Pact. Advertentie nale samenwerking te komen zijn het ontbreken van een algemeen Euro pees vennootschapsrecht en de angst van de betrokken bedrijven en re geringen dat zij eventueel hun „na tionale gezicht" verliezen, aldus de heer Diepen. BRUSSEL. 16-6. Sultan Hameng- ku Buwono, de Indonesische minis ter van economische zaken, finan ciën en industrie, heeft maandag in Brussel met de Belgische minister van ontwikkelings-samenwerking, Scheyven. een akkoord voor techni sche bijstand voor de afdeling bo- demfysica van het Centraal Instituut voor Bodemonderzoek te Bogor en aan de bibliotheek te Bogor. Voorts zal België in het kader van de EEG- voedselhulp aan Indonesië 8.000 ton graan leveren, en 'bilateraal nog eens 7.000 ton. Dichter Jan Hanlo na ongeluk overleden MAASTRICHT, 16-6. In het zie kenhuis St. Annadal in Maastricht is maandagmiddag de dichter Jan Han lo overleden. Jan Hanlo werd zater dag met zijn motor tijdens een he vige onweersbui in Berg en Terblijt gegrepen door een landbouwtrekker. Met been- en bekkenfracturen werd hij overgebracht naar het ziekenhuis Jan Hanlo is 57 jaar geworden. Zijn experimentele oeuvre is in twee de len verschenen. In 1959 ontving Jan Hanlo de poëzieprijs van de stad Amsterdam. LEEUWARDEN. In Hempens on der Leeuwarden, is de 5-jarige Dou- we Tigelaar verdronken in een gier- kelder achter de boerderij van zijn ouders. BRIGHTON, 16-6. Het schilderij van Rubens, dat in januari uit het Singer Museum in Laren werd ge stolen, is gevonden in een apparte ment van een hoteleigenaar in dc Engelse badplaats Brighton. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de 33-jarige Charles Kelly heeft samengewerkt met twee Nederlan ders, die het schilderij destijds sta len. „Gevonden" Kelly had de politie verteld dat hij het schilderij in een koffer in zijn hotel had gevonden. Zijn bedoeling was de beloning voor het terugvin den, uitgeloofd door de verzekerings maatschappij, op te strijken. Boodschap van Nixon voor Pompidou WASHINGTON, 16-6. President Nixon heeft Georges Pompidou zon dagavond een boodschap gezonden waarin hij hem gelukwenst met zijn overwinning bij de verkiezingen om het presidentschap van Frankrijk en de hoop uitspreekt dat de betrekkin gen tussen de V.S. en Frankrijk nau wer zullen worden en Pompidou met hem zal samenwerken ter bevorde ring van de vrede. De twee Nederlanders, die voor het gerecht zijn gedaagd, worden er van beschuldigd het schilderij ter waarde van ruim 170.000 gulden te hebben ontvreemd. Het doek stelt St. Rafaël voor. Verkiezingen in West- Irian lopen ten einde DJAJAPOERA, 16-6. In West- Irian lopen de verkiezingen voor de raadgevende vergaderingen, die in overleg (moesjawarah) met Indone sische regeringsfunctionarissen over de toekomst van het gebied moeten beslissen, langzamerhand ten einde. De hoogste vertegenwoordiger van het Indonesische ministerie van bui tenlandse zaken in Djajapoera, Rot- ty, zei maandag dat sinds 20 april al 800 tot 900 van de in totaal 1.025 af gevaardigden waren gekozen. Het waarnemerskorps van de Ver. Na ties, pas op 4 juni met zijn taak be gonnen, zal de verkiezing van niet meer dan tien procent van de afge vaardigden kunnen volgen. BENTHUIZEN. Langs de sloot weg in Benthuizen is in de Benthui- zervaart een massale vissterfte waar te nemen. Duizenden dode vissen drijven op het water. Het Hoogheem raadschap van Rijnland in Leiden heeft een aantal water- en zuurstof- UTRECHT, 16-6. De Rijksuniver siteit te Utrecht wordt woensdag avond bezet, wanneer de op die avond vergaderende senaat niet in gaat op een ultimatum de vergade ring openbaar te maken. Het gisteravond opgestelde ultima tum eist van de senaat dat als eerste agendapunt de openbaarheid wordt besproken. De studenten willen een half uur op het resultaat wachten. Deze beslissing is gisteravond met grote meerderheid door de algeme ne vergadering van de Utrechtse Stu denten Organisatie USF, genomen. Een voorstel reeds gisteravond tot bezetting van het administratief cen trum over te gaan, werd verworpen. Reeds in mei is door de USF open baarheid van de senaatsvergadering geëist. De reetor-magnificus van de Utrechtse universiteit heeft echter gezegd dat alleen de senaat zelf de beslissing kan nemen. Een voorstel van zijn zijde, toehoorders toe te la ten, is door de studenten verworpen. monsters genomen. DEN HAAG. De 18-jarige lasser R. de H. uit Den Haag is de arres tantenbewaarplaats op het hoofdbu reau van politie in de residentie ont vlucht. Advertentie i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1