AGENDA Druk bezochte afscheidsreceptie C.A.V.-directeur J. J. Hanse STREEKNIEUWS Dichte mist op de Westhoekse stranden Reeds 1100 deelnemers aangemeld voor de Avondvierdaagse Koninklijke onderscheiding: Eremedaille in goud ZIERIKZEE, 14-ti. In een vrij dagmiddag gehouden zeer druk be zochte receptie in een met vele bloemstukken kleurrijk versierde («raanbeurs van het Huis van Nas sau werd op hartelijke wijze afscheid genomen van de heer J. J. Hanse ais directeur van de Coöperatieve Aankoopvereniging „Schouwen-Dui- veland" G.A. te Zierikzee. Tot één van de hoogtepunten van deze ge animeerde „praat"-receptie behoor de de uitreiking van de onderschei dingstekenen behorende bij de ere medaille in goud van de Orde van Oranje Nassau aan de sohcidende directeur dcor burgemeester D. VV. Kastelein, die als eerste spreker, na mens het gemeentebestuur, de heer Hanse en de C.A.V. gelukwenste met de verleende onderscheiding. Do heer en mevrouw Hanse en de verdere familieleden werden bij de aanvang van de receptie welkom ge heten door de voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer mr. A. Gast uit Brouwershaven. In 't bij zonder ook verwelkomde de heer Gast de burgemeester van Zierikzee, de voorzitter van CEBECO de heer A. M. Geluk, de algemeen directeur van CEBECO de heer ir. Y. den Boer, de oud-voorzitters van de C.A.V. de heren ir. C. Koopman en C. J. van Westen, het oud-bestuurslid de heer J. Deïst, de opvolger van de heer Hanse de heer R. de Groot, de ;.dj. directeur de heer A. J. Steendijk en verder vertegenwoordigers van zus terorganisaties, standsorganisaties, van ledenverenigingen en van het personeel. Burgemeester Kastelein herinner de aan de beginjaren van de coöpe ratie, opgericht in 1932 in de crisis tijd, maar in de loop der jaren uit gegroeid tot een belangrijke orga nisatie. „De oprichting van de C.A.V. getuigde van de vooruitziende blik van de landbouw in die jaren", aldus de burgemeester. Als zakelijk leider van de organisatie heeft de heer Hanse aan de groei van de C.A.V. uiteraard zeer veel bijgedragen. De burgemeester roemde in dit verband de verdiensten van de scheidende di recteur en speldde hem vervolgens de eremedaille in goud van de orde van Oranje Nassau op. Na een dankwoord van dc heer Hanse voor de hem verleende kon. onderscheiding stelde de voorzitter van de C.A.V., de heer J. v. d. Stol- pe uit Ouwerkerk, in zijn rede tot de afscheid nemende directeur vast dat deze de hem zojuist verleende eer volle onderscheiding zeker ten volle heeft verdiend. De heer v. d. Stolpe constateerde met vreugde dat zeer velen waren gekomen. Het speet de C.A.V. voorzitter te moeten herinne ren aan een schaduw die is gevallen over deze blijde en zonnige dag, na melijk het overlijden van de heer H. C. v. d. Zande als grote stimulator van de C.A.V., „We zijn de heer v. d. Zande veel dank verschuldigd", aldus de heer v. d. Stolpe, waarna enige ogenblikken stilte in acht wer den genomen. Lange staat van dienst De voorzitter gaf vervolgens een terugblik op de „periode Hanse" van 1932-1969, „kort en zakelijk als de lévensstijl van de directeur". „U was een man van het eerste uur en kunt terugzien op een bijzonder lange staat van dienst als directeur. De heer v. d. Stolpe herinnerde aan de start van de C. A. V. in een ge huurd pakhuis aan de Nieuwe Ha ven. Stap voor stap maakte de heer Hanse, na vestiging op de definitie ve plaats bij het Sas, de groei van de organisatie mee. De scheidende directeur had altijd een groot ver trouwen in de coöperatieve zaak en voerde een streng zakelijk en finan cieel beleid in een uitstekende vorm van interne samenwerking en een positief en voortreffelijk zakelijk op treden naar buiten toe. „U genoot het volle vertrouwen zowel in zaken als bij de leden", aldus de voorzit ter, die de wens uitsprak voor een zelfde goede samenwerking met de nieuwe directeur, de heer De Groot. Hoog aangeschreven Als „laatste opdracht" van de C. A.V.-voorzitter betrad de familie Hanse vervolgens het podium waar achter het gordijn een vorstelijk af scheidsgeschenk stond opgesteld, na melijk een fonkelnieuwe personen wagen. „De C.A.V. Schouwen-Duiveland en de heer Hanse staan bij ons hoog aangeschreven, aldus constateerde de algemeen directeur van CEBE CO, de heer ir. De Boer in een rede tot de heer Hanse, die de ontwik- NIEUWERKERK, 13-6. Vrijdag avond I.I., sloten twee kwekelingen van de Christelijke Opleidingsschool voor Kleuterleidersters te Middel burg, mej. Ada Dalebout uit Noord- gouwe en mej. Lenie van Lieren uit Wissenkerke, hun werkweek aan de Algemene Kleuterschool te Nieuwer- kerk af. Onder grote belangstelling van ouders en kinderen vond deze afsluiting plaats in het schoolgebouw aan het Koningin Maudplein. Deze werkweek, behorende tot het lesrooster voor kleuterleidsters-in- opleiding, stond ditmaal in het teken van de „boerderij". Vóór de officiële bijeenkomst, in één der leslokalen van het schoolgebouw, was er gele genheid tot het bezichtigen van een expositie, handelend over „de boer derij". Van papier, en op het eerste gezicht „rommel", hebben de kleu ters kans gezien, onder toeziend oog van de twee kwekelingen, een echt platteland-landschap te vervaardi gen, dat zelfs een leek voldoende aan zal spreken. De avond werd igneleid door mej. Van Lieren uit Wissenkerke, met een kort welkomstwoord tot de aanwezi gen, en een speechje over het werk kelingen op 't gebied van manage ment en voorlichting tot op de hui dige dag goed heeft kunnen bijhou den. De CEBECO-directeur sprak ook woorden van hulde tot mevrouw Hanse en bood haar een geschenk aan. De heer Hanse kreeg een draag bare schrijfmachine aangeboden. Vriendschappelijke relaties werden gememoreerd door de heer T. Ne- derlof, voorzitter van de Vereniging van Directeuren, die uiting gaf aan zijn waardering voor de collegiali teit van de heer Hanse dit het debat altijd voerde met open vizier. De heer Nederlof bood de heer Hanse als aandenken aan al die jaren een album aan met foto's en beschrij vingen van verenigingen waar de scheidende directeur veel mee te maken heeft gehad. Geen drukte in de hotels BURGII-II AAMSTEDE, 14-6. Het is zondag zeer druk geweest in de Westhoek. Vooral Westensehouwen stond in het brandpunt der belang stelling en de parkeerterreinen wa ren voor de eerste maal dit jaar propvol. Toch was het niet zo be haaglijk op het strand omdat tot kort na de middag een dichte mist hing die door de erboven schijnende zon weliswaar herhaaldelijk aan flarden werd gereten maar toen pas voor goed verdween. De aanwezige waterdamp had tot .gevolg dat zeer veel toeristen, pas gearriveerd in de afgelopen zater dag, heerlijk genoten, doch flink ver brandden. Heel merkwaardig was het dat het vuurtorenstrand op deze zondag geen enkel zonnestraaltje zag en van des morgens tot in de late avond in de greep van de mist was. Toch waagden velen zich op hoop van zegen in de zon- en troosteloze dampmassa doch keerden snel terug en zochten het elders. De top van de vuurtoren was af en toe nauwelijks zichtbaar. Ondanks de drukte gaat de klaag zang van een aantal mensen die in de recreatie hun brood verdienen, door. Vooral de hoteliers kregen maar zeer weinig toeloop en waren ze in vorige jaren al zo goed als vol, nu logeren nog maar enkelen. De be zitters van caravans waren natuur- ONDERWIJS Mulo-examens Chr. Mavo-school Zierikzee Voor de in Goes gehouden Mulo examens slaagden in de week van 9 tot en met 13 juni de volgende leerlingen van de Ohr. Mavoschool te Zierikzee. B.-diploma met Middenstand: M. van Dijke te Haamstede en D. M. Bom te Zierikzee. B.-diploma. D. Boender te Noord- welle, C. van Putten te Nieuwerkerk, C. v. d. Berg te St. Fhilipsland. A.-diploma met middenstand: M. van Oord en H. Landegent te Haamstede, W. J. Sdhiettekatte te Brouwershaven, F. M. A. van Velt- hoven, N. Krijiger, P. Berman te Zie rikzee, J. de Waal, T. W. de Waal, T. Banninga te Bruinisse, T. M. v. d. Hoek te Kerkwerve, M. C. van Don gen te Scharendijke, J. Folmer te Brijóorpe, C. F. Dooge en L. Bal te Oosterland. A.-diploma: L. W .Moermond te Dreisöhor, J. Bouwman, C. W. A. Evertse te Renesse, W. C. Flikweert te Nieuwerkerk, J. M. Franke te Brouwershaven, G. van Ommeren, W. J. de Jager, T. P. Jumelet te Zie rikzee. Afgewezen werden 5 kandidaten. Rijksopleidingsschool onderwijzers te Middelburg Aan de Rijksopleidingsschool te Middelburg slaagden voor het exa men 2e leerkring mej. G. Westerhof te Nieuwerkerk en de heren W. J. v. d. Meer te Zonnemaire en J. Uil te Zierikzee. Chr. Kleuteronderwijs te Middelburg Opleidingsschool Voor de A-akte kleuterleidster slaagden aan de opleidingsschool voor Chr. Kleuteronderwijs te Mid delburg de dames: J. Slager te Brou wershaven; A. E. den Boer te Dui- vendijke; M. C. G. Brouwer en N. M. de Valk te Nieuwerkerk en M. J. van Hove te Zierikzee. met de kleuters. „In een week tijds hebben ze van alles en nog wat ge daan, en dit is het resultaat, u ziet het zelf". Bijzonder aardig-- was de self- made-story over „Met meneertje Verkeerd op de boerderij", dat door een aantal kleuters zelf op de plan ken gebracht werd. Mejuffrouw Van Lieren was hierbij de vrouw achter de schermen. Na het spel, waarin de kleuter-acteurs gecostumeerd optra den, zong de kinderschaar een liedje, terwijl men zich voorbereidde voor het tweede stukje, de televisie-show, verzorgd door mej. Dalebout. Vooral de kinderen kwamen hier allemaal aan hun trekken. Bij het zien van de strips in een pseudo-t.v., mochten ze raden wat het was. Moeilijk was dit niet, want ook dit onderwerp was afgestemd op de landbouw en vee teelt. Tot slot dankte mej. Dalebout het kleuterschool-bestuur en het onder wijzend personeel voor hun gastvrij heid tijdens hun verblijf in Nieuwer kerk. De dames zullen zich nu ver der gaan inzetten voor hun studie en over een jaar proberen het diploma in handen te krijgen. In een dankwoord zei de heer Hanse vervolgens afscheid te nemen met weemoed en dankbaarheid, maar ook met tevredenheid. Hij dankte voor de goede samenwerking, in 't bijzonder met de leden voor het in hem gestelde vertrouwen, de heer v. d. Stolpe voor zijn steun en sti mulans gedurende twaalf jaar, CE BECO-directeur de heer De Boer en de leden van de staf, buitendienst en medewerkers. Dank bracht de heer Hanse ook aan de heer Nederlof, aan de oud-C.A.V.-voorzitters, bestuurs leden, Commissie van Toezicht, da gelijks bestuur, standsorganisaties, het personeel en diverse organisa ties. Na dit officiële gedeelte van de afscheidsreceptie volgde nog een druk bezochte receptie voor leden, zakenrelaties, vrienden en bekenden van de scheidende C.A.V.-direeteur. lijk tijdens het weekend weer aan wezig en tesamen met de dagjesmen sen waren zij in hoofdzaak de oor zaak van deze drukke zondag. Vergadering „Zevibel" In het verenigingsgebouw „De Ar- ne" te Arnemuiden, wordt op zater dag 5 juli a.s. de jaarvergadering ge houden van de Vereniging tot Be vordering der Zeeuwse Visserijbe- langen „Zevibel". Voortzetting metingen luchtverontreiniging Ged. Staten van Zeeland hebben na ontvangen adviezen van de Prov. Raad inzake de luchtverontreiniging, voor de periode mei 1969-mei 1970 opdrachten verstrekt tot het meten van de luchtverontreiniging rond het Sloegebied en in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen. Met het meetprogramma zal een bedrag ge moeid zijn van f 111.550,-. Ook het Rijksinstituut voor de Volksgezond heid Zal metingen uitvoeren en wel in en rond de Zqewschvlaamse kanaalzone. De kosten daarvan zul len ongeveer f 136.000 bedragen. ZIERIKZEE Voor het te Middelburg ge houden examen kinderverzorgster en het te Hulst gehouden examen Cen trale Raad voor kinderuitzending slaagde mej. M. A. Goudswaard te Zierikzee. Voor het diploma driejarige opleiding voor hoger beroepsonder wijs slaagde van de scholengemeen schap „De Vakschool" te Goes de heer W. Bil te Zierikzee. Benoeming Per 1 augustus a.s. is tot onderwij zer aan de Christelijk Nationale School te Zierikzee benoemd de heer S. van Loon te Kampèn. Hij volgt als zodanig de heer P. B. van 't Veer op, die per die datum als hoofd van de Chr. Nationale Schooi te Wissen kerke benoemd is. Orgelconcerten in Grote Kerk Donderdag 19 juni a.s., om 8 uur s avonds, geeft de organist Dirk Jansz. Zwart de eerste van zijn jaar lijkse serie orgelavonden in de Gro te Kerk te Zierikzee. De data van de volledige serie or gelbespelingen zijn vastgesteld op donderdag 19 en 26 juni; daarna op dinsdag 1, 8. 15, 22 en 29 juli, dins dag 5 en 12 augustus en tenslotte vrijdag 22 en 29 augustus. Het in drukwekkende en historische orgel van de Grote Kerk wordt aanstaan de donderdagavond bespeeld met werken van Baoh., Homilius, Karg Elert, Widor, Franck, Jan Zwart en de concertgever (koraalbewerkingen) (8 uur). KERKWERVE Vergadering N.C.V.B.-afdeling Op woensdag 18 juni vergadert de N.C.V.B.-afdeling in het vereni gingsgebouw. Op deze (demonstra- tië)-avond zijn ook niet leden wel kom. Rode Kruis collecte De collecte ten behoeve van het Ned. Rode Kruis heeft te Kerkwer ve het mooie bedrag van 752,88 op gebracht. Dank wordt gebracht aan alle medewerkers en medewerksters en aan alle, gevers en geefsters. HAAMSTEDE Tot leraar A.V.O. aan de Lagere Technische School te Zierikzee is be noemd de heer S. A. de Haas, hoofd van de prinses BeatrixsChool te Haamstede. BROUWERSHAVEN Schoolreisje Vorige week maakten de leerlin gen van de le en 2e klasse der lagere school te Brouwershaven het jaar lijks schoolreisje met een touringcar van fa. van Mourik uit Dinteloord. Begunstigd door zeer fraai zomer weer werd o.m. een bezoek gebracht aan de pier van Scheveningen met het Flintstone-eiland, de uitkijkto ren en het onderwatermuseum, een attractie welke bij de 'kinderen bij zonder insloeg. Verder werd nog een bezoök gebracht aan de Miniatuur stad Madurodam, welke eveneens met veel interesse werd bewonderd. De kinderen kunnenweer op een geslaagd reisje terugzien. DREISCHOR Schoolreis kleuters De kleuters van de kleuterschool te Dreischor hebben weer van hun jaarlijkse uitstapje kunnen genieten. Het doel was, traditiegetrouw, het strand en de speeltuin te Renesse. 's Middags om één uur werden ze opgehaald in auto's, die hen naar de plaats van bestemming brachten. Hier kon. dankzij het stralende weer. naar hartelust gespeeld worden met de meegebrachte schopjes en em mertjes. Ondertussen werden ze ge trakteerd op limonade en eierkoe ken, terwijl ze zich later in de speel tuin op de diverse toestellen konden vermaken. Nadat ze, moegespeeld maar heel tevreden, weer in de au to's waren gezet, ging de reis naar Westerschouwen, waar ze nog kon den smullen van een „ijsje tussen twee koekjes", zoals één der kleuters •het uitdrukte. Hierna gingen ze huiswaarts, waar ze om ongeveer half zeven arriveer den, opgewacht door de ouders en de grotere jeugd. NIEUWERKERK Toegangsweg tot „Dol-fijn" Vorige week kwam de aanleg ge reed van eer. toegangsweg vanaf de Kerkring naar het instruktie-bad „Dol-fijn" te Nieuwerkerk. Voorheen was dit een nauwe doorgang, slechts een van grint voorziene weg naar de vroegere hoeve van de heer R. P. Gaanderse, de „Mariahoeve". Dit is nu verleden tijd en hiervoor in de plaats is een geplaveide klinker straat met trottoir gekomen. Aan de andere zijde van het instruktie-bad aan de Schoolstraat, is men bezig met de aanleg van een parkeergele genheid van 50 bij 2 meter. Hier zullen een tiental auto's kunnen worden geparkeerd, zodat de School straat, vooral 's avonds niet zo vol behoeft te staan zoals nu nog steeds het geval is. Naast de parkeerstrook wordt ook nog een trottoir aangelegd waarnaast een strook groen komt. Het werk wordt uitgevoerd door Aannemersbedrijf A. W. Wandel te Nieuwerkerk. OOSTERLAND O.L.-leerlingen naar „Blijdorp" Begunstigd door 1 buitengewoon fraai zomerweer hebben de leerlin gen van de eerste drie klassen van de Openbare Lagere SChool alhier hun jaarlijks reisje gemaakt, ditmaal naar Rotterdam. De autobus van de fa. Van Oeveren uit Zierikzee ver trok donderdagmorgen van het schoolplein met 48 kinderen, twèe dames-leden van 'de oudercommis sie, en verder de onderwijzeres mej. Krijger en de onderwijzer, de heer Troost; Er werd in één ruk doorge reden naar de Maasstad en na ge zamenlijk wat gedronken te hebben werden de kinderen intwee groe pen verdeeld "en ging men elk zijns weegs voor een bezoök aan „Blij dorp". Het waren wel voornamelijk de apen, de berén en de olifanten, die het meest de aandacht van de kinderen trokken, ofschoon het rep tielenhuis ook aller belangstelling had. Na; een uur gewandeld te heb ben werden de 'boterhammen ge nuttigd en'ging men de speeltuin in waar naar hartelust genoten werd van de daar aanwezige attributen. Hierna 'kwam een vervolgtocht door de diergaarde en ongeveer 3 uur werd de bias weer bestegen en ging men op 'huis aan. Er werd nog even gepauzeerd langs de Rijksweg in de Hoekse Waard en na weer te zijn doorgereden arriveerde men om on geveer 5 uur op het dorp boordevol indrukken van hetgeen op deze mooie zomerdag was genoten. Oosterlandse bejaarden hadden fijne reis Begunstigd door fraai zomerweer hebben de Oosterlandse bejaarden vrijdag 13 juni weer een prachtige reis gemaakt. Om half acht werd gestart met een grote en een kleine bus van de fa. Van Oeveren uit Zie rikzee met als Chauffeurs de heren Van der Werf en Tuijnman. Er wa ren 56 bejaarden en 4 leden van de Oranjevereniging, ónder wiens au spiciën de reizen worden georgani seerd, die de tocht meemaakten. De voorzitter van de O.V., de heer Matth. Steenpoorte Lz. sprak in de bu9 een welkomstwoord waarbij hij alle deelnemers(sters) een fijne dag toewenste. Over de Grevelingendam ging het eerst naar Haastrecht waar gezamenlijk koffie werd gedronken. Hierna in één ruk naar Oosterbeek waar in de Westerbouwing op het Rijnterras van een heerlijk uitzicht werd genoten. Hier was men om streeks twaalf uur en at men de meegebrache boterhammen. Verder ging het naar Grebbeberg waar Ou- wöhands Dierenpark werd bezichtigd Het was inmiddels half vier gewor den en tijd om de schone natuur hier vaarwel te zeggen. Om half vijf was men in Oosterlhout waar een diner alle eer werd aangedaan. Na hier nog wat rondgekeken te heb ben gin'g het huiswaarts, maar het plan om ongeveer 8 uur thuis te zijn werd verijdeld! door de grote drukte bij de Barendrechtse brug waar in een file veel te langzaam kon wor den gereden. BRUINISSE Voor het diploma ziekenverple ging (eerste deel) slaagde o.a. mej. Lénie de Waal Jacd. te Bruinisse. Zij is werkzaam in het ziekenhuis Bergzicht te Goes. ZIERIIfZEE, 16-6. Voor de Zierik- zeèsë Avondvierdaagse, die heden (maandag)avond van start gaat, be staat weer grote belangstelling, want tot heden hebben zich een kleine elf honderd deelnemers opgegeven, welk aart tal nog wei zal sty gen, daar men zich vóór de start ook nog kan laten inschrijven. Het aantal groepen be draagt 16, dat ongeveer hetzelfde aantal is als vorig jaar. Gestart wordt om kwart voor 7 van het Havenplein. De deelnemers aan de 15 km tocht wandelen de Zuidhavenpoort uit en gaan dan via 's Heer Lauwendorp-Straalweg, de Val, Provinciale weg, Gouweveerse zeedijk-Niëuwendijk, Weg Buiten landse Pers, Baalpapenweg, Hane- weg, Zwanenburgse weg, Braamweg, Auto-ongeluk De automobilist A. J. H. te Voor burg reed vrijdagmiddag met zijn auto op de toegangsweg naar de Grevelingendam in de richting Zie rikzee. Hij wilde gaan inhalen en ging daarvoor op de linker weghelft rijden toen uit tegenovergestelde richting de heer A. J. de R. uit Axel kwam aanrijden. Om een aanrijding te voorkomen stuurde de Axelaar zijn auto naar rechts de berm in. Hij reed daarmee enige bermplantjes omver en kwam tegen het schrikleek dat voor de Mo lenweg staat terecht. De auto werd daardoor geheel vernield. Van het schrikhek werden enige betonpalen stukgereden en een gedeelte van het houtwerk. Persoonlijke ongelukken kwamen wonder boven wonder niet voor. De auto uit Voorburg, die met inhalen was begonnen bekwam geen schade. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op 20 juni 1969 in openbare ver gadering bijeenkomen. Óp de agenda staan onder meer de volgende pun ten: uitgifte grond aan de gemeen tehaven in erfpacht aan de heer D. van Duivendijk Lz. te Bruinisse. Verder: uitgifte grond industrie terrein aan de heer P. van der Vlies te Bruinisse. Elfde begrotingswijzi ging, algemene dienst 1968; voorlo pig plan tot onteigening van het plan Kerkplein 11; beschikbaarstelling van een krediet voor het aankopen van een telmachine met een telwerk en een geheugen. KERKNIEUWS Lerend ouderling voor Oud Geref. Gemeente De kerkeraad van de Oud Gere formeerde Gemeente alhier heeft het verheugend bericht ontvangen dat de door de gemeente beroepen lerend ouderling, de heer J. van der Meer uit 's Gravenzande het op hem uit gebrachte beroep naar Oosterlands gemeente iheeft aangenomen. Dit is een wel zeer 'heugelijk feit daar deze gemeente niet minder dan 120 jaar herderloos is geweest. Sedert de op richting van de gemeente in 1849 namelijk heeft zij nog nimmer een eigeh fierder en leraar of Ierend ou derling gehad. Wel werd in de loop der jaren verschillende malen ge tracht door beroepingswerk zo ver te komen, enigë jaren geleden nog werd een beroep uitgebracht op ds. Gebraad te Sint Philipsland, doch het liep steeds op een 'bedankje uit. Zoals bekend werkte de gemeente van dé oprichting in 1849 af in het 'gebouw in het Groenedaal totdat ze in 1964 een nieuw bedehuis in ge bruik nemen kon, staande op de hoek Burgemeester van der Have- straat-Sandströmstraat. Ned. Herv. Kerk Beroepbaarstellingen. - De kandi daten J. Quwendijk te Soesterberg en P. Vroegindewey te Delft zijn be roepbaar. Beroepen te Wommels (toez.): C. Nieboer, Blokzijl; te Hilversum (toe zegging): C. A. Korevaar, Rotterdam. Bedankt voor Maassluis (toezeg ging): J. T. W. Quak, Koudekerke aan de Rijn. Geref. Kerken Examens. - Aan de V.U. te Am sterdam slaagden voor het kandi- daatséxamen theologie de heren J. H. Buikema te Amsterdam, R. ter Haar te Amsterdam, A. J. Jansma te Zonnemaire, G. Kclksma te Sloot- dorp, H. Mintjes te Heerenveen en A. A. A. Schiebaan te Paterswolde. NATERS. Bij een autowedstrijd in het Zwitserse Naters (kanton Wal lis) zijn zondag vijf toeschouwers om het leven gekomen, toen een van de wagens op het publiek inreed. Min sten? vier personen liepen ernstige verwondingen op. Bodengravense vierling gedoopt BODEGRAVEN, 15-6. Zondag- morgen is in de Gereformeerde Kerk te Bodegraven onder grote belang stelling door ds. B. J. F. Schoep de vierling gedoopt die op 5 maart als kinderen van het echtpaar P. Ver heul en M. C. Verheul-van Os in het algemeen ziekenhuis te Woerden wa ren geboren. De vier baby's, Peter, Marcel, Rin- ke en Yvonne werden de kerk bin nengedragen door de vier verpleeg sters die hen in Woerden hebben verzorgd. Het waren Joke de Bruijn, Ria Scheer, Mineke Veldhuijzen (hoofd van de kraamafdeling) en Ria van Ingen. Ds. Schoep is de eerste predikant, die, toen nog predikant bij de Gereformeerde Kerk in Amstel veen (Geref. Kerk ex art. 31) een be roep van de Geref. Kerken kreeg, en een halfjaar geleden naar Bodegra ven is gekomen. Nieuwe Noorddijkweg, Gouweveerse weg, Rijksweg, Julianastraat door de Zuidhavenpoort en Oude Haven te rug naar het Verenigingsgebouw in het Vrije. De 8 km tocht voert door de Zuid havenpoort over de Julianastraat-, door de Platteweg naar de Gouwe veerse zeedijk; vandaar over de Groenedijk door de Gouweveerseweg, de Rijksweg, Julianastraat door de Zuidhavenpoort over de Oude Haven terug naar het Vrije. Als de weersomstandigheden gun stig blijven, kunnen de wandelaars (sters) genieten van een mooie wan deling met veel natuurschoon. Op verzoek van het organiserend comité vestigen we er langs deze weg Maandag 16 juni Zierikzee Havenplein, start Avondvierdaagse om 6.45 uur n.m. Dinsdag 17 juni Zierikzee Reisje bejaarden, vertrek 7 uur v.m. van het Havenplein. Havenplein, 6.45 uur n.m., tweede mars avondvierdaagse. Haamstede Kamp „Het Eikendal", 8.30 uur, Ar- tiestenpalet. DODELIJKE ONGELUKKEN WOERDEN. De vijfjarige J. W. Pijper is bij het uitgaan van de 'kleuterschool op de Boerendijk in Woerden toen hij onverwachts de rijweg overstak door een passerende auto gegrepen. Het knaapje overleed op weg naar het ziekenhuis. DEN HAAG. In de Witte de With- stroat in Den Haag is de 73-jarige heer Oudendorp bij een verkeerson geluk om 'het leven gekomen .Hij reed op een 'bromfiets en week plot seling naar links juist toen hem een vraóhtauto passeerde, die hem raak te. Hij kwam te vallen en liep zoda nig .hoofdletsel op, dat hij aan de gevolgen 'daarvan overleed. AMSTERDAM. In de nacht van zaterdag op zondag rond half vier is op de Kattenburgergracht in Am sterdam een auto met hoge snelheid tegen de geopende slagboom van de brug gereden. De auto vloog met een snelheid van 90 a 100 km uit de bocht. Een van de inzittenden, de 25-jarige P. Dietzler uit Utrecht, werd daarbij zo zwaar gewond dat 'hij een uur later in het Binnen gasthuis overleed. ROZENBURGH. Het tweede slachtoffertje van het verdrinkings- geval in het Brielse Meer, de 12- jarige Peggy Volkerts van Hogen- daaj is na drie dagen dreggen door vrijwilligers van de Rotterdamse Onderwatervereniging Triton opge doken. MADE. De zeventienjarige tim merman J. Bouwens uit Made is om één uur in de Biesbosch, waar hij met collega's was gaan zwemmen, verdronken. Zijn stoffelijk overschot werd zaterdagavond omstreeks half zeven door de rijkspolitie te water uit Drimmelen geborgen. D0N HELDER, In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks twin tig over twee, vond een fietser op de Doggersvaart bij Nieuw Den Hel der de 25-jarige marineman M. C. H. Willemse, die met zijn bromfiets het slachtoffer was geworden van een aanrijding met een auto. Hij werd naar het ziekenhuis Parkzicht ge bracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. RiAJALTE. Te Raalte, op de krui sing tussen de pjrovinciale weg naar Deventer en de Wijheseweg, is ce ze ventienjarige G. J. Meulink uit Raal te om het leven gekomen. BRESKENS. De 22-jarige J. van Esoh uit Oisterwijk is in het Belgi sche plaatsje de Vrede, even over de grens met Zeeuwsch-Vlaanderen, verongelukt. Hij kwam met zijn mo tor uit de riohting Knokke. Tijdens dichte mist reed hij bij een weg versmalling tegen de muur van een vloedkering. DE WAAL. Op de wegsplitsing bij Hoevewaaldam te De Waal op Texel werd de 17-jarige mej. G. Bakker door een veeauto gegrepen met haar bromfiets, toen de auto door een an dere veeauto werd ingehaald. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 16-6. Aangevoerd 1139 dieren, t.w. 797 runderen en 342 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,35-5,65; le f 4,70-5,20; 2e f 4,05-4,45; 3e f 3,80-3,95. Stieren f 4,65-5,25. Worstkoeien f 3,75-3,90. Varkens: extra geen notering, le f 2,65-2,68; 2e f 2,62-2,65; 3e f 2,55- 2,60. Slachtzeugen f 2,15-2,25. Zware varkens f 2,25-2,40. Runderen: aanvoer klein, handel zeer lui, prijzen lager. Varkens: aan voer klein, handel stug, prijzen prijs houdend, enkele prima's boven note ring. PARIJS. Generaal De Gaulle heeft Georges Pompidou een gelukwens gezonden, waarin de voormalige Franse president zegt, dat hij deze gelukwensen zowel om Nationale als persoonlijke redenen zendt. dc aandacht cp dat deze eerste avond bij de start en onderweg geen mu ziek mag worden gemaakt of trom mels mogen worden geroerd, zulks in verband met het overly den van de oprichter van de Avondvierdaag se. dc heer J. G. L. de Bie. Het co mité doet een dringend beroep op de verenigingen zich hieraan te houden. Verder nog een dringend beroep op fietsers en bromfietsers om de wandelaars tijdens de tochten niet te hinderen, opdat de tochten een rus tig en prettig verloop zullen hebben. Als men van zijn belangstelling blijk wil geven - wat uiteraard altijd op prijs wordt gesteld - diene men zich rustig langs straten of wegen op te stellen, zodat de stoet gemakkelijk en ordelijk kan passeren. In teken van de boerderij Werkweek kleuterschool Nieuwerkerk afgesloten Heden maandagavond van start i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2