Grond werd aangekocht voor de bouw van bejaardentehuis Zware stormaanval in Vietnam STREEKNIEUWS DE RODE BVRCHT VAN IPHANGA Gemeenteraad Bruinisse In de woensdagavond gehouden spoedeisende vergadering van de ge meenteraad te Bruinisse waren de heren D. de Koning (VVD) en M. J. van de Velde (arb) afwezig wegens werkzaamheden. De agenda bevatte slechts één punt: Aankoop grond van de heer D. Kik Kz. De voorzitter zette het verloop van de onderhandelingen uiteen. Reeds geruime tijd was bekend, dat voor bouw van het bejaardenhuis een strook grond nodig is, van het per ceel grenzend aan het daarvoor ge dachte bouwperceel. Ook voor vol tooiing en uitbreiding van de riole ring (rechtstreeks naar de rioolwa terzuiveringsinrichting) is grond no dig van de heer Kik van hetzelfde perceel. Bovendien is de bouwgrond in plan West II praktisch uitgeput. Nieuwe schoolgebouwen Nodig is dus nieuwe bouwgrond vooral ook omdat overwogen wordt binnen niet al te lange tijd daar nieuwe schoolgebouwen neer te zet ten. De chr. school (een semiperma- nente school) is hard aan uitbreiding toe; vervanging van de semiperma- nente lagere school is evenmin een luxe uitgaaf. Dit alles kan nog wel enige tijd duren, maar het maakte het aanbod van de heer Kik. om be paalde redenen, de gehele kavel te kopen wel aantrekkelijk. De onderhandelingen werden ge voerd, door twee onpartijdige in stanties, een instantie namens de ge meente, terwijl voor de heer Kik de Z.L.M. de belangen waarnam. Van beide zijden dus mensen die dagelijks onderhandelingen voeren en grond prijzen bepalen. Het voorstel van b. en w. is van de heer D. Kik aan te kopen een kavel van 5.54.07 ha grond grenzend aan plan West II en aan de andere kant aan de Molenweg. De heer C. Kik (SGP) zag aan de aankoop van het perceel enkele kleine nadelen, maar hg achtte deze toch van ondergeschikt belang, zo dat met algemene stemmen besloten werd de grond aan te kopen. Fraaie aanwinst voor Marktplein Brouwershaven BROUWERSHAVEN. 11-6. Het Marktplein te Brouwershaven is se dert enige weken weer verrfykt met een fraaie aanwinst door de verbouw van een pand, waarin assurantiekan toor J. C. lianse zich heeft gevestigd. Tevens is in het fraaie kantoor de V. V.V. ondergebracht zodat ook deze instantie een goed onderkomen heeft gevonden op een riante plaats in de gemeente, vlak b\j de haven. Het pand, waarin vroeger een bak kerij was gevestigd en later een melkzaak is onder supervisie van Monumentenzorg voorzien van een fraaie gevel. De entree biedt even eens een imposante aanblik en is aangepast aan de gevel daar een pla vuizen vloer werd aangebracht en een balustrade. Ook een stenen bloembak in de hoek geeft een aar dig cachet aan deze entree. Het met selwerk werd verricht door de gebr. Slager, schilderwerk door J. Franke, timmerwerk gebr. v. d. Velde, elek triciteit de heer Quartel en sanitair de heer J. Kooman. De restauratie stond onder toezicht van Monumentenzorg terwijl het in terieur werd ingericht door binnen huisarchitect P. C. Tieleman te Nieu- werkerk. Het pand met zijn fraaie gevel mag als een aanwinst voor het Marktplein aangerekend worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De Venezolaanse communistische partij besdhifldigt de Nederlandse regering van „grove imperialistische inmenging" tijdens de ongeregeld heden eind mei in Willemstad op Curasao. SAIGON, 11-6. Bij een stormaan val van een Vietcongeenheid op een Amerikaans militair kamp in de Zuidvietnamese provincie Quang Ngai is het vanmorgen tot hevige ge vechten van man tegen man geko men. Naar Amerikaanse mededeling kwamen zeker 27 aanvallers en 11 Amerikanen om het leven en wer den 32 Amerikanen gewond. Ongeveer 30 rebellen hadden de prikkeldraadomheining om het kamp onder de voet gelopen en waren de verdedigers met vlammenwerpers, granaten en pakken explosieven te lijf gegaan. De Amerikanen maak ten gebruik van artillerie, machine geweren en bajonetten en, als het nodig was, geweerkolven en hun handen en voeten, aldus een'militai re woordvoerder. Nog steeds appels van oude oogst DEN HAAG, 11-6. Nog steeds zijn er in de belangrijkste fruitcentra fan ons land en dan met name in Gelderland en de Noordoostpol'der ruime aanvoeren van appelen van de oude oogst. Hoofdzakelijk gaat het daarbij om het ras Golden Delicious die zijn bewaard in koelhuizen met cellen met een gecontroleerde atmo sfeer. De kwaliteit van deze appelen is overwegend goed, maar toch blijkt dit produkt van de oude oogst grote concurrentie te ondervinden van ap pelen van do nieuwe oogst in zuide lijke landen die ook reeds in ruime hoeveelheden te koop zijn op de Ne derlandse markten. Vooral de Gran ny Smith uit Australië neemt daar bij een belangrijke plaats in. Bezoek aau Engelse oorlogsgraven Nederland NIJMEGEN, 11-6. Op 20 juni ar riveert met de dagboot uit Harwich in Hoek van Holland een gezelschap van tachtig Engelsen. Dit zijn nabe staanden - voornamelijk ouders - van in de tweede wereldoorlog ge sneuvelde Britse soldaten, die in of nabij ons land werden begraven. Zij zullen in Nederland gastvrij- heidg enieten op uitnodiging van het Nederlands Oorlogsgraven Comité, het zogenaamde „Klaproos-comité", dat de hieraan verbonden kosten be taalt uit de opbrengst van de jaar- lijke klaprooscollecte. Nederlandse chauffeur in Frankrijk omgekomen BAR-LE-DUC, 11-6. De 34-jarige Nederlandse vrachtwagencauffeur Antonius Jeroense uit Roosendaal is woensdagmiddag bij Ruptaux-No- na'ins (Meuse) op verkeersweg no. 4 in Frankrijk om het leven gekomen toen hij door zijn eigen vrachtauto werd overreden. Volgens de politie lag het slacht offer onder de wagen om een repa ratie te verrichten toen het gevaarte van de rem schoot en over hem heen reed. Een Seghers voor Mauritsliuis DEN HAAG, 10-6. Met belanBi'ij- ke steun van het ministerie van c.r. m., de Vereniging Rembrandt, het Prins Bernhardfonds, de Kon. Ned. Hoogovens en de Stichting Johan Maurits van Nassau heeft het Mau- ritshuis in Den Haag een landschap van Hercules Seghers kunnen aan kopen, vermoedelijk ontstaan voor 1620, een paneel van 22Vz bij 53 cm. Van de ongeveer tien algemeen er kende schilderijen van Hercules Seghers bevinden er zich vier in Ne derland, te weten twee in hel mu seum Boymans van Beuningcn, een in het Rijksmuseum in Amsterdam en thans ook een in het Mauritshuis in Den ITnag. Daar deze aankoop is er nu weinig meer dat de start van de bouw van het bejaardentehuis belemmert en het is ook, om de bouw te kunnen doen starten, dat deze spoedeisende vergadering werd bijeengeroepen. Na goedkeuring van de aankoop door Ged. Staten kan men gaan heien en zal als alles meeloopt, volgende week een begin kunnen worden gemaakt, met het optrekken van een bouwkeet op het bouwterrein. Aan de agenda werd nog toegevoegd de verkoop van een perceel bouwgrond voor het stichten van 9 bejaardenwoningen ten behoeve van de Chr. Bouwvere niging Schouwen-Duiveland voor f 36000 en de garantie voor de bouw van deze 9 bejaarden woningen. Deze besluiten werden met algemene stemmen goedgekeurd. HAULERWIJK. Woensdagmiddag is de bijna 7-jarige Richard van der Leij, het jongste kind uit het gezin van de caféhouder aan de Elleboog aldaar, op zijn fiets onder een ach teruitrijdende vrachtauto van de ge meente Oost-Stellingwerf geraakt en op slag gedood. H. C. van de Zande herdacht in vergadering waterschap Bij de aanvang van de dinsdag middag gehouden algemene vergade ring van het bestuur van het water schap Schouwen-Duiveland sprak de dijkgraaf de heer A. M. Geluk een korte herdenkingsrede uit ter nage dachtenis aan de op 8 juni j.l. te Nieuwerkerk overleden heer H. C. v. d. Zande. Na de woorden van de dijkgraaf, die staande door de ver gadering werden aangehoord, werd de overledene enkele ogenblikken in stilte herdacht. De heer Geluk herinnerde er aan dat de heer Van der Zande de streek op verschillende belangrijke plaat sen vertegenwoordigde en vooral het ruilverkavelingswerk sterk heeft ge propageerd. Reeds in 1929 werd hij gezworene van de polder „De Vier Bannen van Duiveland." Van deze polder werd hij op 5 maart 1947 be noemd tot dijkgraaf. Reeds voor en gedurende de oorlog 1940-'45 begon hij in „De Vier Ban nen" met de voorbereidingen van het ruilverkavelingswerk. Als lid van de herverkavelingscommissie Zeeland had hij een belangrijk aandeel in het herstel en de vernieuwing van Schouwen-Duiveland. De bitterste teleurstelling in zijn leven, aldus de heer Geluk, was het rampgebeuren in 1953. De wijze waarop hij nadien het verhogen van de zeedijken van „De Vier Bannenpolder" bewerkstel ligde getuigde niet alleen van veer kracht, maar vooral ook van helder inzicht en van groot gezag. Hij was een groot voorstander van de pol derconcentratie. „Wij allen zijn veel dank verschuldigd aan H. C. v. d. Zande", aldus de heer Geluk. Beëdiging en installatie hoofdingelanden waterschap In de dinsdagmiddag gehouden al gemene vergadering van het bestuur van het waterschap Schouwen-Dui veland werden de hei-benoemde hoofdingelanden W. J. de Vrieze te Scharendijke en M. J. Zeijler te Oos- terland beëdigd en geïnstalleerd. Eveneens vond de beëdiging en in stallatie plaats van de nieuw be noemde hoofdingelanden in district VI (ter voorziening in de vacature ontstaan ten gevolge van het bedan ken van de heren P. M. Vis en L. J. Dalebout, beiden te Noordgouwe), de heren J. W. Koopman te Zierikzee en A. C. Dalebout te Noordgouwe. ZIERIKZEE Voor ihet eindexamen kerkorganist slaagde aan het conservatorium te Utredht, onze stadgenoot de heer E. Nielan'd, vaste organist van de St. Willebrorduskerk te Zierikzee en di rigent van verschillende koren op Schouwen-Duiveland. De iheer Nieland deed zijn eind examen op ihet Flentrop-orgel van de Leeuwenlberghkerik in de Dom stad. Hij is voornemens zijn studie nog voort te zetten voor koor- en oiikest-idirectie. Zitting Woonruimtecommissie In tegenstelling met hetgeen in het raadsverslag, opgenomen in het num mer van dinsdag j.l. stond vermeld, houdt de secretaris van de W.R.C. nieuwe stijl, zitting op de EERSTE woensdag van elke maand in het stadhuis (7-8 uur). De burgemeester houdt zitting op dinsdagen (half 11 tot half 12). Het mosselfeest Het mosselfeest is thans definitief vastgesteld op vrgdag 1 augustus, in dier voege dat de inleidende feeste lijkheden reeds beginnen op 31 juli. Tweede Spaita-oriënteringsiit De motorclub „Sparta" houdt op zaterdag 14 juni a.s. haar tweede oriënteringsrit van het seizoen in competitieverband. De rit wordt verreden onder het nieuwe KNMV- reglement 1969. De start vindt plaats bij Spuiterij Kort aan de Bannink- laan te Zierikzee. Beatrischool Zierikzee Op vrijdag 27 juni a.s. wordt in het schoolgebouw aan de Mulock- straat, een vergadering gehouden van het algemeen bestuur van de Beatrixschool. HAAMSTEDE Drie-daags school-uitstapje De leerlingen van de zesde klas van de prinses Beatrixschool brach ten vorige week van woensdag tot zaterdag drie leuke dagen door in de jeugdherberg „Klavervelden", fraai gelegen in de uitgestrekte bos sen van de Wouwse Plantage bij Bergen op Zoom. De tocht ging met auto's naar Zijpe, maar aan de over kant van het veer werden de fietsen bestegen. Via Roosendaal, met een bezoek aan de speeltuin „Vrouwen hof" en het rozenpark ging de fiets tocht naar de jeugdherberg, waar op de eerste avond, in verband met de regen een plakavond werd gehouden. Op de avond van de tweede dag kon een kampvuur worden ontstoken en daarbij voerden de leerlingen toneel stukjes op en werd een mooi verhaal verteld. Overdag werden spelletjes gedaan in de bossen. Een grote in druk op de jongelui maakte het be zoek dat gebracht werd aan de nabij gelegen oorlogskerkhoven. Ook was er gelegenheid om te zwemmen en te winkelen. Zaterdag werd de terug tocht gemaakt. Te Zijpe stond een vrachtwagen gereed van de fa. Rade maker om de fietsen op te laden. De meisjes en jongens keerden naar huis terug met particuliere auto's. Allen kwamen moe maar voldaan en ge zond en wel weer in Haamstede aan waar de leiders, de heren S. de Haas en A. Boogerd dank werd gebracht voor deze geslaagde vakantie. ZONNEMAIRE Reisje leerlingen chr. lagere school Het schoolreisje van de chr. la gere school te Zonnemaire had dit maal als einddoel Harderwijk. Om half acht 's morgens werd reeds per bus vertrokken. Te Soesterberg was het tijd voor een flesje limonade waarna om elf uur precies Harder wijk werd bereikt, waar met een rondvaartboot een tocht gemaakt werd over het Flevomeer.' Het was voor de kinderen - langs oostelijk Flevoland - een leerzaam tochtje. Op de bodem van het voormalige IJs- selmeer groeide moerasandijvie en riet. Het hoogtepunt van de dag vormde het bezoek aan het dolfinarium. De jeugd genoot bijzonder van de fraaie capriolen van de dolfijnen, waarvan er één zes meter boven het water uit sprong om een vis te happen uit de hand van de trainer. Door de re genval werd een bezoekje aan de grote speeltuin geen groot succes. De terugtocht werd gemaakt via Haastrecht, bij Gouda, waar van een prachtige speeltuin volop genoten werd. Om half acht precies toeterde de bus Zonnemaire weer binnen, waarbij de muziekvereniging voor een muzikaal onthaal zorgde. Op het schoolplein werd - begeleid door de muziek - een feestdans uitgevoerd. Schoolreis openbare school De leerlingen van de openbare la gere school maakten hun jaarlijks schoolreisje ditmaal naar Den Haag. De tocht werd gemaakt met een bus van de fa. Van Oeveren. Te Scheve- ningen werd een bezoek gebracht aan de Pier. Na een glaasje limonade volgde een bezoek aan het onder watermuseum, aan het Flintstone- eiland en de uitkijktoren. Eer was volop gelegenheid om alles te bekij kenen. Het tweede punt van het program ma was Madurodam, het fraaie mi niatuurstadje dat voor de jeugd zeer aantrekkelijk was. Na een ijsje ging het met de bus verder naar de speel tuin „Drievliet". Vooral de botsau tootjes, de caroussel, het treintje- en ezeltjerijden hadden niet over jeug- hier werd de jeugd getracteerd op dige belangstelling te klagen. Ook limonade. Omstreeks half zes werd de terug reis ondernomen. Na nog een „speel- kwartiertje" onderweg ging het rechtstreeks op Zonnemaire aan waar de muziekvereniging en de ou dere de kinderen inhaalden. Na en kele pittige marsjes en een ronde dansje op het schoolplein kwam een eind aan deze geslaagde reis. SIRJANSLAND Busreisje bejaarden In een opgewekte stemming heb ben de bejaarden, met chauffeur Willemse van Van Oeveren's tou- ringcarbedrijf aan het stuur, hun jaarlijks busreisje gemaakt. Reisdoel was ditmaal een bezoek aan klein Walcheren. Via de Zeelandbrug, Kortgene en Wissenkerke, langs het Veeree Meer, Serooskerke en Dom burg, bereikte het gezelschap al spoedig Middelburg. In klein Wal cheren werd een poosje gepauzeerd, alvorens de miniaturen te bezichti gen. Vervolgens reed de chauffeur zijn passagiers naar Vlissingen, over de boulevard, richting Scheldepoort en Sloegebied, tussentijds vertellend over de vele bezienswaardigheden langs de route. In 's Heer Arendsker- ke werd nogmaals gestopt om iets te gebruiken. Hier sprak mevrouw De Ronde-Bolijn een hartelijk woord van dank tot de heer Willemse voor de fijne reis. De heer Willemse dank te op zijn beurt de bejaarden voor hun prettig gezelschap en hoopte nog vele malen met de Sirjanslan- dere te mogen rijden. Na deze pau ze werd de terugreis aanvaard. Tus sendoor werden de reizigers getrak teerd op broodjes, krentenbollen en zelfgebakken babbelaars. Concert „Nieuw Leven" Zaterdagavond concerteerde het harmcniegezelschap „Nieuw Leven" van Ouwerkerk, onder leiding van de 'heer v. d. Weijde alhier in het verenigingsgebouw. Na de openings mars „De goede oude tijd" mocht de heer Heuile. hoofd der o.l.-school een goed bezette zaal begroeten. Het programma vermeldde Les danaïdes (ouverture), de K XVIII (mars), Athalie (fantasie) Juniormars, Rosa- mundesélectie-Schubert, Trouwe Kameraden (mars), Klompendans uit Zar und Zimmerman-Lortzing, Vro lijke Studentenmars, Strauss-herin- neringen, Montana (mars), Rapsodie en Zeeland presenteert. De Ouwerke.rkers bliezen er lus- De Ouwerkerkers bliezen er lus met een hartelijk applaus werd be loond. Aan bet eind van de avond sprak de voorzitter van „Nieuw Le ven" dankwoorden voor de prettige ontvangst, en de goede aandacht van het publiek. De beer Heule sprak nogmaals zijn waardering uit voor de muzikanten die veel van hun vrije tijd opofferen om anderen bij fees telijkheden e.d. en zoals h'ier te Sir- Jansland de aanwezigen een prettige tvond te bezorgen. BRUINISSE Schoolreisje chr. school Na de geslaagde schoolreisjes met de klassen 1 tot en met 4 vlak na Pinksteren was het vorige week de grote dag voor klas 5 en 6 om op reis te gaan. Arnhem was het reis doel, waar men na om 7 uur te zijn vertrokken, reeds om half 10 in het Openluchtmuseum arriveerde. Dit museum maakte mede door haar lig ging en het mooie weer een gewel dige indruk op de jongens en meis jes. Om 12 uur begon de tocht door het Safaripark. Een belevenis van de eerste orde, leeuwen stoeiend op en kele meters afstand van de bus. Het park Roosendaal met kettingbrug en bedriegertjes deed het nog best bij de tegenwoordige jeugd en sommigen waren nog nat toen een uur later de bus stopte bij de speeltuin „Wester- bouwing" Een klein ongelukje, één van de meisjes overkomen, was er de oor zaak van dat men om 18 uur nog in Arnhem was, maar chauffeur Van Aken van de autobusonderneming Van Oeveren presteerde het om toch kwart voor 8 de bus voor de school te doen stoppen. En dat was het ein de van een prachtige schoolreis. Uitvoering Kon. Fanfare Aardenburg Op uitnodiging van de plaatselij ke muziekvereniging „Nu met Hope" en in samenwerking imet V.V.V. Bruinisse zal er op zaterdagavond 14 juni een concert worden gegeven door het jeugdkorps van de Kon. Fanfare uit Aardenburg, met het volgende programma: 1. Schelde- galm (mars), A .Maas; 2. Song pa rade, potpourri, G. Vonk; 3. Colonel Bogey, mars. A. J. Alford; Petite Princesse, fantasie. O. Filsfels; 5. Frederique, fóntasie, H. Delbeek; 6. Onze Mars, Cori; 7. Evergreen, mars P. Bisselink; 8. Puppet on the string, mars, M. Everaars; 9. Rambelzallo Swing Jarre; 10. Kleine Suite over Volksliederen, H. van Lijnschoten; 11. Little Boys, mars, A. Koppers. Hel j.eugdikorps slaat onder leiding van onze vroegere dorpsgenoot de heer A. Verschuur. Bij gunstig weer belooft bet een mooie avond te wor den. BURGIISLUIS Eernstig ongeluk De 16-jarige leerling-dekknecht J. H. Vroegh, afkomstig uit Gorkum, had woensdagmiddag het ongeluk aan boord van de zandzuiger „Be verwijk 39" een val te maken van een hoogte van zeven meter in de machinekamer. In ernstige toestand werd de jon geman eerst per vlet naar de Burgh- sluis-haven vervoerd en vandaar overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Arabische communisten erkennen bestaan Israël BEIROET, 11-6. De communisti sche partijen in het Midden-Oosten volgen eenparig de koers van Mos kou, hebben de Chinese politiek t.a.v. het Midden-Oosten nu ronduit afge wezen en zich met deze houding dui delijk opgesteld tegenover de Ara bische guerrillaorganisaties en de „progressief-socialistische" regerin gen van Syrië en Irak. Dit valt vol gens politieke waarnemers in Beiroet te concluderen uit het optreden van de Arabische communisten tot dus ver op de communistische wereld conferentie in Moskou. De communistische partijen uit de Arabische wereld erkennen nu on dubbelzinnig het bestaan van Israël en geven blijk van een grote mate van overeenstemming met de Israë lische C. P., die eveneens de Russi sche lijn volgt Vermist paar teruggevonden in Spanje MADRID, 11-6. De 20-jarige Ma- ruja Trujillo, kleindochter van de vroegere Dominicaanse dictator Ra fael Trujillo, en haar 23-jarige ver loofde Francisco Bengaz zijn door de Spaanse politie teruggevonden in een bergdorpje bij Ciudad Real. Ze werden sinds acht dagen vermist. Zij worden er volgens de Spaanse pers van verdacht hun eigen ontvoe ring in scene te hebben gezet. Hun families, die zich kortgeleden tegen bun huwelijksplannen hadden ver zet kregen anonieme telefoontjes waarin een losprijs van ruim 750.000 güd. werd geëist. In Ankara hebben Turkse stu denten woensdag met stenen en ben zinebommen een Turks-Amerikaans logistiek centrum aangevallen. Ook bestookten zij Amerikaanse voertui gen. Dat deed Jannigje van Amerongen AMERONGEN, 11-6. Jannigje van Amerongen is woensdag morgen gehuldigdJannigje, een koe van de heer H. van Doorn aan de Amerongse We tering in Amerongen, heeft in haar 17-jarige leven 100.000 kilo melk geproduceerd. Zij is de 50ste bij het Nederlands rundveestamboek ingeschre ven koe, die deze prestatie ge leverd heeft. Geen stamboek in de wereld kan prat gaan op zo'n groot aantal van deze kampioenkoeien als het Neder lands Rundveestamboek dat trouwens ook het grootste ter wereld is. Op het bedrijf in Amerongen werden Jannigje en negen van haar nog op het bedrijf aanwezige nakomelin gen (ongeveer negen andere zijn nu eigendom van collega's van de heer van Doorn) van alle kanten bekeken door af gevaardigden van het Rund veestamboek, de plaatselijke fokvereniging en het gemeen tebestuur. Haar eigenaar kreeg van de hoofdinspecteur-direc teur van het Nederlands Rund veestamboek, ir. E. J. Alder- karnp, een zilveren vaasje aan geboden. De fokker van Jan nigje, de 77-jarige vader van de heer van Doorn, de heer T. van Doom, deelde in de hulde. Hij heeft Jannigje eens aan zijn zoon verkocht „omdat ze zo aan de bomen vrat", maar verheugde zich nu van harte over haar succes. Jannigje die nu kennelijk toch wel aan het eind van haar carrière is, geeft 'op het ogenblik toch nog tien kilo melk per dag. Op het hoogtepunt van haar carrière was dat ongeveer 34 kilo. Ge middeld heeft ze in de vijftien, jaar waarin ze melk geeft 20,61 kilo per dag gegeven. 37. Een ogenblik stond Presto besluiteloos. Wat moest hij doen? De indringer achter na gaan, of eerst Heer Jaspo waarschu wen? Hij kon de zieke toch niet zonder enige bescherming hier achterlaten. Terwijl hij nog stond te kijken, schoof het paneel naast de schouw geruisloos dicht! Presto rende er naar toe, doch voor hij er was, hod het gal zich gesloten. On middellijk begon Presto te zoeken naar een verborgen veer, doch al heel gauw gaf hij zijn pogingen op. Het kon wel ccn halve dag duren, voor hij het mechanisme ge vonden had en misschien wist Heer Jaspo hier meer van. Haastig ging hij naar de ziekenkamer. Inmiddels lag Aram zich nog steeds af te vragen, wat dit alles te bete kenen had. Waar bevond hij zich cn wat was men met hem van plan. Hij had ge tracht zijn armen te bewegen, doch die waren zo stevig gebonden, dat hij zijn po gingen al spoedig moest opgeven. Ineens hoorde hij ccn luide bons. Bi klonken voetstappen en even later werd er boven zijn hoofd een luik weggeschoven en een stem zei: „Zo, het wordt, tijd, dat wij eens mei elkander praten!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2