0LGA Uw matros 125 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ook gevechtseenheden uit Zuid-Vietnam INTERMEUBEL- CATAL0GUS ONTSNAPTE PANACOELIS IN ATHENE WEER GEPAKT Twee doden bij botsing met les-auto Zesde wereldmuzickconcours te Kerkrade Monumentale kerk Oud Karspel verbrand Gemesrite Zierikzee De Weled.Heer Keikes Keelstraat 8 Zierikzee bij alo-a. ZlKl ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110)2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, lel. (01110 2938). Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 7,80; per maand 2,60. losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 1,75 Vraagt onze contractprijzen! Oe advertentieprijzen zijn exclusie! 4 8 T.W Dinsdag 10 juni 1969 Nr. 20213 WAARIN OPGENOMEN 1797-1889 m dit Dommer: Sanering binnenstad Zierikzee WASHINGTON, 9-6. Van de 25.000 Amerikaanse mariniers die uit Zuid een flink deel tot de gevechtseenhe- Vietnam worden teruggetrokken zal den behoren, zo heeft minister van defensie Meivin Laird maandag in Washington meegedeeld. Het zullen infanteristen en mari niers zijn. De meeste militairen re patriëren maar bepaalde eenheden zullen op Amerikaanse bases in het gebied van de Stille Oceaan, zoals Hawaii en Okinawa, worden gele gerd. De Oostduitse partijleider Walter Ulbricht heeft maandag op de top conferentie in Moskou een beroep gedaan op ide Chinezen, geen vijan dige daden meer te stellen tegen de Sowjet-Unie. Advertentie De Amerikaanse minister legde er de nadruk op dat de ondersteunings eenheden in Zuid-Vietnam nodig zijn voor de steun aan de Zuidvietname- se troepen. In dit verband wees hij vooral op de luchtsteun. Bromfietser omgekomen ROERMOND, 9-6. Op de Molen weg te Merum-Hërten, nabij Roer mond, is maandagmiddag de 17-ja- rige Wim Evers dodelijk veronge lukt. Hij wilde met zijn bromfiets een voor hem rijdende vrachtauto passeren. Toen deze vrachtauto op dat moment rechtsaf sloeg, schoofde bromfietser onder de rechter voor kant van de auto. De jongen over leed vrij kort na het ongeval aan de opgelopen verwondingen. Weer Duitse Starfighter neergestort KOBLENZ, 9-6. Bij het vliegveld Büchel in de buurt van Kodhem, een plaats in de Westduitse deelstaat Rijnland-Palts, is maandag een Star fighter van de Westduitse strijd krachten neergestort. De piloot is om het leven gekomen. In totaal zijn er nu 96 Westduitse Starfighters ver ongelukt. Eenenvijftig piloten kwa men daarbij om. Vraagt GRATIS de nieuwe, kleurrijke U kunt dan thuis al gezellig kiezen ,de meubelshowroom van Zierikzee' DEURLOO Meelstraat 31 Telefoon (01110) 2946 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's t Geduld is de sleutel tot wel- f f i slagen. i De paus in Genèvc GENEVE, 10-6. Paus Paulus is vanmorgen per vliegtuig in Genève aangekomen. Hij werd verwelkomd door de Zwitserse president, Ludwig von Moos, vertegenwoordigers van de internationale arbeidsorganisatie (I. A.O.), de apostolische nuntius in Zwitserland, mgr. Ambrosio Marchi- oni, de secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, ds. Eugene Carson Blake, en vertegenwoordi gers van het diplomatieke korps. Woning premier Zuid-Molukken belaagd NIJVERDAL, 10-6. De woning van de als premier van de regering der Zuid-Molukken optredende heer N. Tatuhey in Nij-verdal werd gister avond door enkele honderden Am- bönnese jongelui belaagd. De heer Tatuhey moest zich met zijn echt genote cn drie kinderen in veiligheid stellen- De met messen, staven ijzer, kettingen en kapot geslagen glazen bewapende aanvallers sloegen het huisraad kort en klein. De politie heeft de woning onder bewaking ge steld omdat nieuwe moeilijkheden worden verwacht. Een 71-jarige weduwe, mevrouw Merlemont, uit Luik, heeft in een Britse voetbalpool een bedrag van bijna een half miljoen gulden ge wonnen. Zonnig Verwachting tot woensdagavond: Droog en zonnig weer; iets oostelij ker wind dan vandaag. Voor donderdag: Aantal uren zon: 8 tot 15. Minimum temp.: omstreeks normaal. Maximum temp.: van 0 tot 6 graden boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. 11 juni. Zon op 4.20, onder 20.59. Maan op 2.05, onder 17.52 12 juni. Zon op 4.20, onder 21.00 Maan op 2.21. onder 19.09 Nieuwe maan: 15 juni te 0.09. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 11 juni 0.20 v.m. 13.00 n.m. 12 juni 1.19 v.m. 13.52 n.m. BROUWERSHAVEN: 11 juni 0.18 v.m. 12.47 n.m. 12 juni 1.11 v.m. 13.36 n.m. Springtij: 17 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 10-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Een groot hogedrukgebied waarvan het centrum zich boven de Noordzee bevindt strekt zich uit van de Britse eilanden en zuid Scandina vië naar midden Europa en veroor zaakt droog en zonnig weer. Rand- storingen van een nagenoeg statio naire depressie bij de westkust van Portugal gelegen, trekken van noord -Spanje langs de Franse westkust in noordwestelijke richtingen. Zij ver oorzaken in genoemde gebieden enigszins wisselvallig weer. In deze toestand komt ook het komende et maal maar weinig verandering zodat het stabiele en droge weer in ons land voortduurt. Tengevolge van drukstijgingen in midden Europa zal in onze omgeving de wind iets oos telijker worden. RIJSBERGEN, 9-6. Maandagavond omstreeks 18 uur kwam op de rijks weg Breda-Rijsbergen een uit de richting Rijsbergen komende les auto in botsing, waarschijnlijk tij dens een inhaal-manoeuvre, met een Franse personenauto, komende uit de richting Breda. Bij dit ongeval werd een vrouwelijke inzittende van de Franse auto op slag gedood. De bestuurder werd gewond. De inzit tenden van de lesauto, de instructri- ce mej. K. van der Made uit Ooster hout en de leerling werden levens gevaarlijk gewond naar het zieken huis overgebracht. De instructrice overleed later aan haar verwondin gen. De inzittenden van de Franse personenauto, het echtpaar Florant, waren afkomstig uit Marseille. Me vrouw Florant was 45 jaar oud. Haar man liep een zeer zware hersen schudding op, evenals de bestuurder van de lesauto, de 30-jarige heer K. uit Zundert. De naast hem zittende instructrice, de omgekomen mej. van der Made uit Oosterhout, was 25 jaar cud. De leerling-automobilist was op de linker weghelft terecht gekomen en in botsing gekomen met een tege moetkomende Franse auto. Ondanks Advertentie OUD KARSPEL, 9-6. In het Noordhollandse dorp Oud Karspel, ten noorden van Alkmaar is de mo numentale Nederlands Hervormde kerk geheel uitgebrand. Alleen wat muurresten en een gedeelte van de toren bleven behouden. De Nederlands Hervormde kerk te Oud Karspel werd de laatste jaren veelvuldig gebruikt als Allemans kerk. Het schip van het kerkgebouw dateerde uit 1868, toen de kerk ver nieuwd werd opgebouwd. Het koor ATHENE, 9-6. Alexandros Pana- goelis, die in de nacht van donder dag op vrijdag ontsnapte uit de mili taire gevangenis van Boyati bü Athene is maandag gearresteerd. Dit is bekendgemaakt door eerste vice-premier en minister van bin nenlandse zaken Stylianos Pattakos. Na zijn arrestatie is Panagoelis on middellijk overgebracht naar een van de oostelijke wijken van de Griekse hoofdstad. De 30-jarige Alexandros Panagoe lis werd vorig jaar november wegens desertie en hoogverraad door een militair gerechtshof in Athene ter dood veroordeeld. Bovendien werd hij tot achttien jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens een aanslag op premier Papadopoelos, vorig jaar au gustus. Sindsdien deden vele geruchten de ronde, volgens welke Panagoelis her haaldelijk aan martelingen was blootgesteld. De Griekse regering zag hierin aanleiding om een maand ge leden buitenlandse journalisten toe stemming te geven zelf in de gevan genis van Boyati te gaan kijken hoe Panagoelis het maakte. Dat de Griekse regering tot nu toe niet tot de voltrekking van het doodsvonnis is overgegaan, volgens waarnemers te danken aan de vele heftige reacties buiten Griekenland tegen het Griekse kolonelsregiem. Later op dc dag hebben buiten landse journalisten, met toestem ming van de Griekse regering een bezoek gebracht aan Panagoelis in het politiebureau Philadelphia, in een van de buitenwijken van Athe ne. Hij was niet geboeid maar werd vastgehouden door politic-agenten. Gekleed in een blauw hemd en een marine-blauwe pantalon, maakte Pa nagoelis een teneergeslagen indruk. De snor, die hij tijdens het proces en in de gevangenis had gedragen, was afgeschoren. Het was d'e jourrialis- k i ii Pompidou en De Gaulle PARIJS, 10-6. De gaullistische presidentskandidaat Georges Pompi dou heeft maandagavond gezegd dat hij, als 'hij tot president gekozen wordt, bij belangrijke problemen de mening van generaal de Gaulle zou vragen. Hij zou echter niet voortdu rend op de generaal willen terugval len. Pompidou verklaarde dit bij het beantwoorden van vragen die luis teraars hem stelden in de studio van een onafhankelijk radiostation. Op de vraag 'of hij de generaal zou raad plegen, antwoordde Pompidou: „Ik denk dat. als ik voortdurend aan de telefoon zou ihangen, de generaal me zou zeggen: dat is jouw zaak, niet de mijne". ten verboden Panagoelis vragen te stellen. Volgens de minister van bin nenlandse zaken heeft Panagoelis zich tijdens zijn arrestatie niet ver zet. In het huis waar hij zich vier dagen lang had opgehouden, zijn geen wapens gevonden. Twee andere personen die samen met Panagoelis in het huis woonden, waren op het moment van de arrestatie niet aan wezig. In tegenstelling tot geruchten als zou Georges Morakis een van de vier ontsnapte bewakers, samen met Panagoelis zijn gearresteerd, zei de minister dat nog steeds naar hem wordt gezocht. Wie nu de beloning van ruim 60.000 gulden krijgt is niet bekend. Minister Pattakos zei hierover: „Dat zal het onderzoek moeten uitwijzen". 'het drukke verkeer op de weg, is de politie er nog niet in geslaagd ge tuigen van het ongeval op te sporen. De anti-stakingswet in Engeland LONDEN, 9-6. Premier Wilson van Engeland heeft maandag op een bij eenkomst met de leiders van het grote Britse vakverbond T.U.C. ver klaard dat de Britse regering haar anti-stakingswet bij het Lageruis zal indienen als het T.U.C. en niet in slaagt op korte termijn zijn voorstel len ter bestrijding van de wilde sta kingen met dusdanige waarborgen te omkleden dat zij op doeltreffende wijze kunnen worden uitgevoerd. Ouderpaar en tien kinderen verbrand PARKERSBURG (West-Virginia), 9-6. Te Parkersburg, in de Ameri kaanse staat West Virginia, zijn bij een brand in hun woning een ouder paar en 10 van hun 12 kinderen om het leven gekomen. Twee kinderen van het gezin BaiT ley én hun grootvader wisten aan de vlammen in het houten huis. te ontsnappen. De leeftijd van de omgekomen kinderen liep van een half jaar tot 17 jaar. Nigeriaanse pers valt Rode Kruis aan LAGOS, 9-6. Een deel van de Ni- geriaanse pers heeft er maandag bij de federale regering op aangedron gen, zonder dralen al het personeel van het Internationale Rode Kruis uit te wijzen. Het regeringsblad „Morning Post" achtte het „over vloedig bewezen dat het I.C.R.C. uitgebreid spionagewerk heeft ver richt voor de opstandelingen". Het blad noemde het „onthullend" dat sommige van de vliegtuigen „die bij de recente bombardementen op Ni geria zijn gebruikt, kentekens van het Rode Kruis droegen". Daarnaast waren „engelen des doods als graaf van Rosen" (we Zweedse piloot die kortgeleden Biafraanse luchtaanval len op federale doelen leidde) eerst naar Nigeria gekomen voor „zoge naamde Rode Kruis- en andere hu manitaire missies". Zestigjarig bestaan van C.N.V. UTRECHT, 9/-6. Tijdens de alge mene vergadering van het Christe lijk Nationaal Vakverbond, die op 9 en 10 juli in Utrecht wordt gehou den, zal ook het 60-jarig bestaan van deze vakcentrale en het 50-jarig bestaan van „Draagt Elkanders Las ten" worden, gevierd. De voorzitter van het C.N.V., de heer J. van Eiber gen, zal op 10 juli de voorzittersha mer overdragen aan de heer J. Lan- ser, die sinds een jaar lid is van het verbondsbestuur en daarvoor voor zitter was van de christelijke me taalbewerkers bond. De heer van Eibergen gaat met pensioen. Tijdens de algemene vergadering zal voorts het ontwerp-visiepro- gramma van het C.N.V. worden aan geboden. Overstromingen in Zuid-Slavië BELGRADO. 10-6. Het oostelijk deel van Zuid-Slavië is getroffen door overstromingen ais gevolg van zware regenval. Duizenden huizen staan in het water, vele wegen zijn onbruikbaar en tientallen bruggen zijn vernield. 5.000 ha. cultuurgrond is overstroomd. KERKRADE, 9-6. Het zesde we reldmuziekconcours, dat van 17 juli tot en met 9 augustus 1970 in Kerk rade wordt 'gehouden, komt sterk in het teken te staan van de herden king van Beethovens 200ste geboor tedag. Het openingsconcert zal worden verzorgd door de bekende koorrepe titor van het festival van Beiroet, Wilhelm Pitz, met het New Philhar monic Chorus uit Londen en de Ant werpse Filharmonie met een uitvoe ring van Beethoven's Messa Solem- nis. Het festival wordt besloten met de negende symphonie van Beetho ven, met het verbroederingsthema van het wereldmuziekconcours „Alle Mensohen werden Bruder". Een en ander werd tijdens een maandag in Kerkrade belegde persconferenite door W.M.C.-voorzitler Frans Doll- men medegedeeld. is reeds van het jaar 1570. De kerk bezat een van de mooiste orgels, een Adama-orgel en was een van de mooiste instrumenten in de kop van Noord-Holland. Het was bijna 100 jaar oud. Met zes brandweerkorpsen uit Langedijk, Alkmaar en omgeving werd de hevige brand die omstreeks vier uur uitbrak, bestreden. Mede door de harde noord-oostenwind ver spreidde het vuur zich snel over het hele kerkgebouw. Om 18.00 uur was het grootste ge vaar bedwongen toen de torenspits instortte. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De oorzaak van de brand was het uitvoeren van reparatiewerkzaamhe den aan het dak met een lasappa raat. De kerk was tegen brand ver zekerd. SIDNEY. Door een bomontploffing is de voorgevel van het Zuidslavi- sche consulaat in Sidney maandag zwaar beschadigd. Ruilen van het gebouw en van winkels in de buurt sneuvelden en deuren werden uit hun voegen gerukt. ROME De zestienjarige dochter van ds Zuidajrikaanxe ambassadeur in Wenen. Magdalene van der Spuij. waarvan vermoed werd dat zij was ont voerd.'is terecht. Hier loopt Magdalene met haar verloofde Reg Boynton Lee op hel vliegveld Fiumicino in Rome. kort na haar aankomst aldaar. Waar het meisje de afgelopen dagen, is geweest is niet bekend. ROME. De 18 olie-deskundig en die aanvankelijk ter dood waren veroordeeld in Biafra, maar gratie kregen en werden vrijgelaten, zijn zaterdagavond uit Abidjan in Rome aangekomen. Zij werden begroet door de Italianase pre sident Saragat, minister van buitenlandse zaken Nenni, minister van bin nenlandse zaken Restivo, vele verwanten en honderden belangstellenden. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1