AGENDA Zeeuwse spelers waren sterker dan hun Haarlemse collega's SP0RTT0T0 STREEKNIEUWS WARNER I speciaalzaak: Dokter Middelkoop is terug uit Biafra Kleinere schoolklassen noodzakelijk In de zaterdagmiddag op bet sport park Bannink te Zierikzee gespeel de ontmoetingen tegen collega's van de afdeling Haarlem hebben de Zeeuwse zaterdag en zondag elftallen van de afdeling Zeeland voor een prettige verrassing gezorgd door bei de wedstrijden in winst om te zet ten. Ondanks de vr(j sterke van doel tot doel staande wind stonden beide wedstrijden op een behoorlijk peil. De zondagvoetballers revancheerden zich volledig voor de nederlaag wel ke het vorige week van Brabant kreeg te slikken. Zij behaalden een volkomen ver diende 4-0 overwinning welke zij in de eerste plaats wel hadden te dan ken aan hun grotere inzet, terwijl zij ook in taktisch opzicht zeker de meerdere van de Haarlemmers wa ren. Reeds in de beginfase slaagde Toon Rijnberg erin de nodige ver warring in de Haarlemse defensie te stichten. In de 5e min. leidde dit tot de eerste treffer toen Rijnberg met enige verdedigers op zijn hielen het leder scherf voor doel plaatste waar De Mol zonder veel moeite het beslissende tikje kon geven (1-0). Doordat Seen en Hermie op het middenveld met goede passes hun voorhoede aan het werk konden zet ten bleven de Zeeuwen gevaarlijke opereren. Dit was wel voornamelijk te danken aan het feit dat zij hun aanvallen, welke in de meeste geval len over de vleugels gingen, een veel opener karakter hadden dan de van de Haarlemmers die het steeds weer met korte kombinaties door het cen trum probeerden. Dit was nu juist een kolfje naar de hand van Korne- lis en J. Gabiëls die zich in het cen trum van de defensie uitstekend weerden. Op het beslissende moment kwam hij, door dat de doelman hem bij de benen greep, ten val. Dit kwam de Haarlemmers op een strafschop te staan welke door A. Rijnberg on houdbaar werd ingeschoten (2-0). Ondanks het feit dat de bezoekers er iets aan probeerden te doen slaagde de Zeeuwse verdediging erin mees ter van haar terrein te blijven al greep doelman Baltazar enige malen bij hoge voorzetten lelijk mis. In de 19e min. kon de voorsprong zelfs tot 3-0 worden opgevoerd door De Mol toen de doelman een hard schot van Trapman vallend wegsloeg waarna hij het leder met de borst in het doel liep. De Zeeuwse aanvallen bleven in middels gevaarlijk en A. Rijnberg had bepaald pech toen een schot van via do onderkant van de lat weer het veld insprong. Geleidelijk aan slaag den de Zeeuwen er weer in meer evenwicht in het spel te brengen. In de 15e min. viel de definitieve be slissing door Hans Gabriëls die goed op een dieptepass van Trapman rea geerde waardoor hij vrij voor doel gekomen de doelman geen kans gaf (4-0). Haarlemmers hadden hierna nog pech toen een van hun spelers keihard op de lat schoot. Hertha-Alemannia X FC Köln-Nürnberg X Eintr. Fr. Schalke '04 X Boruss. D.-Kickers O. X MSV-lIamb. SV X Stuttgart-Kalsersl. X Werder.-Boruss. MG X Eintr. B.-Mönch. 1860 X Ch. Fonds-Grasshop X VVinterth. -Bellinz. X Young Boys-Serv. X Zürich-Sion X Lugano-St. Gallen X KORFBAL AII-Rcady met twee teams in de wintercompetitie Nu de wintercompetitie in de Zeeuwse Korfbal Bond voor AU Ready I uit Zierikzee tot het verle den behoort en de rood-zwarten een eervolle tweede plaats op de rang lijst hebben bereikt, willen de Zie- rikzeese 'korfballers het volgend sei zoen met twee twaalftallen aan de wintercompetitie gaan deelnemen. De belangstelling voor het winter- korfbal is namelijk in Zierikzee zo toegenomen, dat men dit uit vereni- gingsbelarag in feite wel min of meer verpliöht is. Omdat door de reorga nisatie in de Koninklijke Nederland se Korfbal Bond de Zeeuwse Korf bal Bond (Z.K.B.) inmiddels werd ontbonden, zullen de Zierikzeeëna- ren nu in de nieuw gevormde afde ling Zuid-West moeten gaan uitko men. Daarin zullen verder twaalf tallen uitkomen uit de afdeling Dor drecht, Goeree-Qverflakkee en de vroegere Zeeuwse Korfbal Bond. De Sdhouwen - Duivelandse Korfbal Bond heef tonlangs besloten zich niet op te heffen en gaat nu in feite verder als „wilde bond zodat van Schouwen-Duiveland voorlopig geen teams aan deze nieuwe competitie zullen kunnen gaan deelnemen tenzij enkele clubs ziCh zelfstandig bij de nieuwe afdeling zouden aansluiten. Inspecteur L. F. J. H. Franssen overgeplaatst De heer L. F. J. H. Franssen, in specteur van het basis onderwijs in Goes is met ingang van 1 oktober overgoplaatst naar de inspectie Sit- tard. De 'heer Franssen, 'ie enkele jaren in Zeeland als inspecteur van het lager onderwijs in Zeeland is werkzaam geweest, had als zijn wens te kennen gegeven nog enkele jaren voor zijn pensionering in zijn ge boortestreek Limburg te mogen wer ken. Aan die wens is blijkbaar ge hoor gegeven. Eindexamen H.B.S.-B Rijksscholengemeenschap Voor het eind-examen H.B.S.-B, Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" te Zierikzee, dat gehouden werd op 5, 6 en 7 juni jl. slaagden de dames E. C. .van Bakel, J. J. Be- cu en M. F. van der Mark. allen uit Zierikzee, en de heren T. G. Boender te Noordwelle, P. J. Flikweert te Zonnemaire, P. K. Francke te Kerk- werve, P .Renshof te Zierikzee, B. I. M. Sohuilingh te Nieuwerkerk, K. C. Steur te Renesse, C. Stoutjesdijk te Nieuwerkerk en A. v. d. Wekken te Zierikzee. Eén kandidaat moest worden afge wezen. die de oud-papier-actie verzorgden, en de gulle gevers voor hun gelde lijke bijdragen of tractaties. Oud papier actie De oud papier-actie ten bate van het bejaardenreisje bracht het afge lopen seizoen f 348,50 op. BURGH HAAMSTEDE „Nieuwe" verkeersborden Weggebruikers dienen er rekening mee te houden dat door de gemeente een aantal ..nieuwe*' verkeersborden zijn ingesteld. Nieuwe verkeersbor den nu niet bepaald, want ze zijn overbekend. Er zijn enkele éénrich- tingsborden geplaatst en op veel plaatsen mag niet meer geparkeerd worden. Er zijn reeds diverse be keuringen gemaakt door de rijkspo litie en het blijft dus uitkijken voor de weggebruikers. Vooral de Hoge- weg bij Westenschouwen en het stuk dijkweg langs de haven te Burgh- sluis zijn op dat gebied dagelijkse overtredingsplaatsen. De rijkspolitie maakt er verder op attent dat op veel kruisingen en driesprongen het houtgewas en het onkruid een dermate hoogte heeft bereikt dat het gevaarlijk voor het verkeer wordt. Ook hier is uitkijken een eerste vereiste. Brommer contra auto Zondagmorgen reed de 16-jarige G. S., wonende bij de vuurtroren, over het fietspad langs de Klooster- weg richting Haamstede, juist op het moment dat bij hotel „Witte van Haemstede" een auto bestuurd door zekere B. uit De Bilt het benzine station aldaar verliet. Een botsing was onvermijdelijk. Beide voertui gen werden licht beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De rijkspolitie was snel ter plaatse voor het instellen van een onderzoek. Advertentie original ZIERIKZEE Bouw vier duikers Namens de Kon. Ned. Heide Maat schappij werd voor rekening van de plaatselijke commissie voor de Ruil verkaveling op Noord-Beveland het bouwen van 4 duikers opgedragen aan Fa. de Jonge te Zierikzee voor f 112.500. Scheidsrechters vergaderen Op vrijdag 13 juni a.s. houdt de voetba'lscheidsreöhtersveréniginjg „Schouwen-Duiveland" een' bijeen komst in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Op de agenda prijken o.a. de punten veteranentournooi en het zomeravon'dvoetbal. SEROOSKERKE Bejaarden naar Zeeuws-Vlaanderen Vorige week maakten de bejaar den van Serooskerke hun jaarlijkse uitstapje. Om kwart voor negen ving de reis aan, met als doel een rond reis door Zeeuws-Vlaanderen. Via de Zeelandbrug ging het naar de Vlis- singse veerhaven, waar de over tocht naar Breskens met de „Prin ses Irene" gemaakt werd. Tijdens de vaartocht genoten de bejaarden van hun kopje koffie, en het prachtige uitzicht over de Westerschelde. In Zeeuws-Vlaanderen aangekomen ging de reis via Cadzand-bad naar Sluis, waar gelegenheid was hel stadje te bezichtigen en te winkelen. De reis werd voortgezet en de echt genote van de burgemeester, mevr. H. Everwijn-v. d. Bout, die de reis meemaakte, wist, als vroegere be woonster van deze streek, veel bij zonderheden te vertellen. Door de chauffeur, de heer M. v. d. Schelde, van de firma Van Oeveren, werden de bejaarden voora.l op het gebied van industrie, wegen- en waterwer ken uitgebreid ingelicht. Door de Braakman-polder, via Terneuzen en Sluiskil ging de reis naar Sas van Gent, waar een heerlijk diner wacht te.' Ook in Axel werd nog enige tijd gepauzeerd, en via een mooie route door het oostelijk gedeelte werd te Perkpolder de overtocht gemaakt om weer huiswaarts te keren. Mevrouw Everwijn dankte allen die de reis mogelijk hadden gemaakt, inzonder heid het bejaardencomité, de heren ELLEMEET Aan de H.T.S. te Vlissingen slaagde voor 'het diploma afd. Weg en Waterbouwkunde de heer J. Rin- gelberg te Ellemeet. BROUWERSHAVEN Uitstekend concert „Kunst en Eer" Vrijdagavond concerteerde de Kon. Harmonie Kunsten Eer te Zierikzee onder leiding van de dirigent de heer E. A. de Looff. Vanwege het gure weer vond het concert niet plaats in de muziektent maar in de Beurs. Het progromma bood voor de toe hoorders een gevarieerd geheel, dat begonnen werd met de mars Prins Ei tel Friedrich. Bijzonder fraai van uitvoering was het symfonisch ge dicht Finlandia van Sibelius. Ook in het moderne genre blonken vooral de uitvoeringen van American Pa trol en het bekende A Banda uit. Met veel verve en vaart speelde de harmonie de polka van Straus „Don der en bliksem". Verder werden nog uitgevoerd Straus herinneringen, de marsenselectie Colonel Bogey on Pa rade en tot slot de mars Gamma tj- que van Boedijn. Kunst en Eer kan met deze uitvoering terugzien op een zeer geslaagd concert, dat jammer genoeg gestoord werd door voorbij - razende auto's en brommers. Op za terdag 28 juni concerteert de har monie te Bruinisse. Afd. Plattelandsvrouwenbond Op donderdag 12 juni a.s. organi seert de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen een bijeenkomst in de tuin van mevr. Bolier-Barentsen. Mej. Rezelman zal spreken over: „Buiten landse hapjes". Bij slecht weer wordt deze mid dag gehouden in het jeugdgebouw. Goede Rode Kruii-collecte Een mooi resultaat leverde de Ro de Kruiscollecte op, gehouden in de kern Brouwershaven n.l. f 674,30 het geen nog f 16,79 meer was dan vorig jaar. Vanaf deze plaats is een dank woord zeer gepast voor de milde ge vers en geefsters, welke het Rode Kruis een warm hart toedragen. NOORDGOUWE SCHUDDEBEURS Geslaagde bejaardeniels De bejaarden van Noordgouwe en Sehuddebeurs maakten woensdag jl. hun jaarlijkse reisje met een toer- wagen van de fa. Van Oeveren. Ver trekken werd om 8 uur 's morgens en de tocht ging via Zijpe-Anna Ja- coba Pokier richting Tilburg. Voor een 'koffie-uurtje werd gestopt bij een bekend ontspanningsoord te Dorst (N.B.), waarna de reis werd voortgezet naar de stad Tilburg. In het winkelcentrum aldaar was gele genheid om te winkelen en voor het gebruiken van de maaltijd. Verder toerde de bus naar Baarle-Nassau en vervolgens naar .Bobbejaansland' waar de bekende show van Bobbe- jaan en Josee Schoepen werd bijge woond. Via de autobaan Antwerpen ging de reis verder naar Bergen op Zoom, waar opnieuw een korte pau ze werd gehouden. Tijdens het overzetten via het veer Zijpe dankte mevrouw Van Oost na mens de bejaarden voor 'het geslaag de uitstapje. Omstreeks 8.15 uur ar riveerde de bus weer te Noordgou we, waar bij het Mr. A. Rooshuis de muziekverenigingen „Con Amore" en „Apollo" zorgden voor een muzikaal welkom en zelfs de beentjes nog even van de vloer gingen. Woorden van dank sprak hier de heer Bos man tot de chauffeur de heer Tuin man en tot allen die het welslagen van deze reis mogelijk hebben ge- ma a'kt. SCHUDDEBEURS Zendingsdag Chr. Ger. Kerken meester Van Veenstraat lager te lig gen. Hieraan wordt binnenkort ook iets gedaan. Beker voor „Vierbannen" Zaterdag jl. liep de Nieuwerkerkse wandelsportvereniging „Vierbannen"' mee met de jaarlijkse Scharendijkse wandeltocht. De tocht was georga niseerd over acht en vijfftien km. De plaatselijke wandelclub was in tweeën verdeeld, in een groep van 35 wandelaartjes van acht km., en een groep van vijftien deelnemers voor de vijftien km. Aan deze tocht was een aantal leuke prijzen voor wandelgroepen verbonden, o.a. een aantal bekers. Door ferm en fier in het gelid mee te marcheren, kreeg de acht-kilometer-groep een fraaie be ker mee naar huis. De vijftien-km.- groep wandelde, zo werd er uit 'ho- gere kringen medegedeeld, bijzonder slecht, die hierdoor een fraaie beker voorbij liet gaan. Zaterdag 28 juni a.s. wordt op het landgoed „Weelzicht" te Sehudde beurs de classicale zendingsdag ge houden van de Chr. Gereformeerde Kerken in Zeeland. De dag wordt 's morgens om half 10 geopend door ds. P. open den. Velde, Chr. Ger. pre dikant te Zierikzee. Verder zullen toespraken worden gehouden door de predikanten ds. M. C. Tanis uit Ba- rendredht en ds. A. Broersma uit Goes. Over ihet kerkewerk op Cele bes zal dr. van Riessen vertellen terwijl de heer J. den Hoedt uit Middelburg met mevrouw J. v. d. Velde-Bakker kinderverhalen zullen vertellen. Een koor uit Zierikzee en een kinderkoor uit Middelburg zul len verder hun medewerking aan deze zendinigsdag verlenen. OUWERKERK Goed weik van beigingsbediijf De fjrma M. van der Marei te Via- ne bij Ouwerkerk heeft in de afge lopen week een succesvolle berging verricht in de haven van Colijns- plaat. Daar was het scheepje dat zorgt voor de bevoorrading van de schepen met olie en scheepsbeno- digdheden Vekoma 7 gezonken, door dat het bij opkomend tij onder een steiger was blijven vastzitten. De drijvende bok Schelde heeft het scheepje gelicht en na een schoon maakbeurt kon men het weer in de vaart brengen om de vissersschepen van alles wat nodig is te voorzien. Op het slopersbedrijf van genoemde firma is men dezer dagen gereed ge komen met het in stukken branden van een zeeboot uit de periode 1914- 1918. Men had het schip eerst van Hoek van Holland naar Viane ge sleept. In memoriam H. C. van der Zande Op dc leeftijd van 77 jaar over leed te Nieuwerkerk de heer H. C. van der Zande, rustend landbouwer, die vele jaren een belangrijke rol heeft gespeeld in de agrarische we reld van Schouwen-Duiveland. Tot aan zijn terugtreding ten behoeve van zijn zoon, was de heer Van der Zande eigenaar van de hofstede de „Hoge Hoeve" in de Vierbannenpol- der. Veelomvattend en bepalend voor een tijdperk was zijn voorzitterschap van de Kring Schouwen-Duiveland der Z.L.M. van 1929 tot 1952. Van 1925 tot 1956 was de heer v. d. Zande verder bestuurslid der Coöperatieve Boerenleenbank te Nieuwerkerk en van enkele jaren na de oorlog af tot aan de samenvoeging van de polders op Sch.-Duiveland, dijkgraaf van de toenmalige polder Vierbannen. Voor heen was hij vanaf 1929 gezworene van deze polder. Na de ramp maakte de heer Van der Zande deel uit van de Agrarische Commissie van Schouwen-Duiveland van de her verkaveling. Vele jaren was hij ook president-kerkvoogd der Ned. Hervormde gemeente te Nieuwer kerk. Met de heer Van der Zan de ging één der prominenten heen, die vele jaren een vooraanstaande plaats innam in het streek-land- bouwleven. Een man van grote daad kracht en inzicht aan wiens werken en streven de bloei van de landbouw op Schouwen-Duiveland mede te danken is geweest. De teraardebe stelling vindt plaats op woensdag 11 juni a.s. op de algemene begraaf plaats te Nieuwerkerk. Maandag 9 juni Zierikzee Nutsspaarbank, 9-4 uur, tentoonstel ling kindertekeningen. Dinsdag 10 juni Zierikzee Nutsspaarbank, 9-4 uur, tent. kin dertekeningen. 's Landskamer, 1.30 uur, vergade ring Waterschap Schouwen-Duive land. Haamstede Gemeentehuis, 6 uur, start auto rally V.V.V. Kamp „Het Eikendal", 8.30 uur, „Ar- tiestenpalet". Donderdag 12 juni Burgh Hotel „Het Wapen van Burgh", 8 uur voorjaarsvergadering V.V.V. Burgh- Haamstede. Brouwershaven Tuin van mevr. Bolier-Barentsen, 2 uur, afdeling Brouwershaven, Plat telandsvrouwen. Advertentie Cebeco bouwt Op een terrein adhter ihet Slinger- bos te Brouwershaven wordt mo menteel in opdraoht van CEBECO te Rotterdam namens de Coöp. Aan- ikoópvereniginig „Schouwen-Duive land" G.A. te Zierikzee een graan- en poterbewaarplaats 'gebouwd. De aannemer van het werk is de Fa. J. Roggeband uit Zierikzee. Schoolfeerlingen hadden vakantiekamp De leerlingen van de 3e, 4e, 5e en 6e klas der 'lagere school te Brou wershaven hebben hun vakantie kamp weer achter de rug. Met par- tikuliere auto's werden de kinderen vervoerd naar de jeugdherberg Kla vervelden te Bergen op Zoom, ter wijl ook de rijwielen werden mee genomen terteinde fietstochtjes te kunnen maken. Tijdens het 'kamp werd er 'gezwommen, gewandeld en een 'kampvuur gehóuden. Vrijdag avond arriveerden de kinderen, vol daan over de prettige dagen,, weer te Brouwershaven. De kinderen uit de le en 2e klas zul'len -hun school- res maken op donderdag 12 juni a.s. naar Madurodam. NIEUWERKERK Voor het examen brood- en banketbakker, eerste gezel, te Goes, slaagde de heer Henk ten Hove uit Nieuwerkerk- Pinkstercollecte Hervormde Kerk De Pinkstercollecte, gehouden in de Nederlandse Hervormde Kerk te Nieuwerkerik, -heeft f 253,80 opge bracht. Wegverbreding Dezer dagen kwam het laatste stuk wegverbreding gereed aan rijksweg 18, ter hoogte van Nieu werkerk. Voorheen liepen langs bei de rijstroken evenwijdige tegelrijen, die hij -de verbreding kwamen te vervallen. Aan -beide kanten van de hoofdweg is een verbreding van ruim een halive meter te constateren. Met eventuele vluchtstroken is reke ning gehouden, en zijn een weinig berminwaarts aangelegd. Door de asfalterin-g komt het plaveisel van dé diverse zijwegen, bij deze situ atie, de splitsing Stolpweg-Burge- BRUINISSE Afdeling N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de Ne- derl. Chr. Vrouwenbond hield don derdagavond haar laatste vérgade- ring vóór het vakantieseizoen. De presidente mevrouw M. van der Spek-de "Waal las nadat gezongen was Gezang 135 vers 1, een gedeelte uit de bijbel (1 Thes. 5 vers 12-17) en hield daarover een korte inleiding. „Hoe maak ik mijn maaltijden en gerechten smakelijker?", was de vraag die na de pauze werd gesteld en die werd beantwoord door ver tegenwoordigers van de N.V. Coni- mex, die in woord en daad verschil lende voorbeelden gaven, hoe men meer van zijn maaltijden kan ma ken. De volgende vergadering zal worden gehouden op 18 september. Wandelaar aangereden Gisteren (zcndag)avond werd de heer C. B. uit Bruinisse tijdens een wandeling over de langzaam-ver- keersweg langs de toegangsweg naar de Grevelingendam aangereden door een auto bestuurd door A. T. uit Oude Tonige. T., die tamelijk hard reed, probeerde tussen twee groepjes wandelaars door te komen. De auto zwenkte daarbij en raakte met de achterbumper het been van de heer B. Dokter van Leeuwen verleende eerste hulp en daarna werd de heer B. naar 'huis overgebracht. Bij het zwenken raakte de auto nog het hek ter plaatse en werd daar-bij bescha digd. UW KLEDING BADSCHOON en in enkele dagen uit en thuis Chemische wasserij „DE ZOOM" n.v. Zierikzee - Tel. 2673 MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 9-6. Aangevoerd: 1383 dieren, t.w. 925 runderen en 458 varkens. Prijzen per kilogram: slaehtrunde- ren extra f 5,50-5,80, le f 4,80-5,30, 2e f 4,20-4,65, 3e f 3,95-4,10; slacht- varkens le, f 2,65-2,68; 2e, 2,62-2,65, 3e f 2,55-2,60. Slachtzeugen f 2,15- 2,25. Zware varkens f 2,25t2,40. Stie ren f 4,65-5,25. Worstkoeien f 3,85- 4,00. Runderen: aanvoer kleiii, handel lui, prijzen lager. Varkens: aanvoer: minder, handel vlot, prijzen lager, enkele prima's boven notering. Vrouwe van Stavoren in brons STAVEREN, 7-6. De Vrouwe van Stavoren is in -brons vereeuwigd. Het heeft lang geduurd voordat Sta veren een beeldje kreeg naar de ge lijkenis van deze legendarische vrouw, aan wie de ondergang van de eens zo bloeiende hanzestad wordt toegeschreven. De burgemeester van deze plaats, de heer Th. van Hout, heeft het beeld aan de haven onthuld. Het beeldje - een schepping van de Haagse beeldhouwer Pier Arjen van der Groot - stelt -de Vrouwe voor, turend over de vroegere Zuiderzee naar haar rijk beladen vloot die nooit terugkeerde. Tijdens 'de plechtigheid werd de Ballade van de Vrouwe van Stavoren voorgedragen. SCHIPHOL, 7-6. Een vermoeide en ietwat terneergeslagen dokter Middelkoop, vertegenwoordiger voor dc wereldraad van kerken in Biatra, waar hü als hoofd van de distribu- tic van levensmiddelen en medica menten al jaren vertoeft, is zaterdag in een vliegtuig van Martinair Hol land via Accra uit Sao Tome op Schiphol aangekomen. Samen met de leider van de Scan dinavische hulporganisatie North- ZIERIKZEE DEN HAAG, 7-6. Er moeten klei nere klassen komen op de kleuter en lagere -scholen. Daarvan waren zowel in Zwolle, 's-Hertogcnbosch als Den Haag duizenden ouders, schoolbestuurders cn onderwijzend personeel overtuigd. De. minister van on'derwijs en we tenschappen en de minister-presi dent werden van deze overtuiging op dc hoogte gesteld. Bij hen werd er met de meeste klem op aangedron gen al het mogelijke te doen. opdat met ingang van vol-gend jaar a1 licl beschikbare personeel voor kleuter scholen en lagere scholen kan wor den aangesteld, zodat de klassen kleiner kunnen worden. church Aide de Deense pastoor Vig- go Mollerup, zal orrze landgenoot volgende week het congres bijwonen, dat de overkoepelende organisatie genaamd Jointchurch Aid in Luzern gaat houden over het onderwerp Bi afra. „De eiwittekorten die er bestaan hebben zij dankzij de voedselhulp grotendeels ondcrdrükt," zo dealde hij bij zijn aankomst mede, „maar als de luchtbrug niet met de hui dige frequentie en capaciteit wordt volgehouden, dan vrees ik voor een nieuwe uitbraak van kwashiorkoi (eiwit-ondervoeding)." Behalve eiwithoudend voedsel blijft de vraag volledig bestaan naar koolhydraten, medicijnen en reser ve onderdelen voor auto's en vracht wagens, waarmee de hulp over hon derden kilometers afstand moet wor den vervoerd ter distributie. Moge lijk ook zal er vraag naar schoolma teriaal komen, want nadat de scho len in Biafra 2 jaar dicht zijn ge weest;. worden thans plannen be raamd om ze weer open te stellen. Uitbreiding bedrijven Schreven we enkele weken gele den over uitbreiding van bedrijven aan de Dorpsweg (de firma's Mol en Giljam), ook aan de waterkant staan belangrijke uitbreidingen op het pro gramma. Machinefabriek P. Maas kant en Zonen gaat haar fabrieks- ruimte vergroten (verdubbelen), ter wijl de botenbouwer D. van Duiven- dijk Lz. voornemens is zijn bedrijf eveneens uit te breiden en wel met een botenbergloods cn met een scheepshelling aan het verlengde van de loswal aan de vissershaven te Bruinisse. De bolenbergplaats komt cp het terrein tussen vissershaven en reparatiehaven, in de nabijheid van de tegenwoordige werkplaats van de heer van Duivendijk. Voorlopige regering in ballingschap Z-Moliikken UTRECHT, 7-6. De voorlopige re gering in ballingschap der Zuid- Mclukkcn in Nederland heeft zich in Utrecht voor het eerst gepresen teerd. De functie van waarnemend president en minister van buiten landse zaken bekleedt kolonel I. J. Tamaela (55) .Het kabinet bestaat voorts uit de heer N. Tatu'hcy (mi nister van algemene zaken), lt. kol. E. Kakisina (minister van militaire zaken). S. J .de Frctes (minister van financiën) en L. J. Latuhihin (minis ter van maatschappelijk werk en cultuur). Er is geen president be noemd, aangezien men dc s'"ds 1951 in Indonesische gevangenschap le vende president J. H. Manuhutu nog steeds als de grote leider van de Zuid-Molukkers beschouwt. Langstraat krijgt vliegveld DRUNEN, 9-6. In mei van het vol gend jaar zal in midden-Brabant nabij de gemeente Drunen een vlieg veld zijn aangelegd voor privé-, za ken- en recreatievluchten. Het veld komt ten zuiden van Drunen op een weidegebied ter grootte van 20 ha. Het plan is afkomstig van de Indu striële Club Waalwijk en de Waal- wijikse Kamer van Koophandel. De Rijksluchtvaartdienst heeft steun toegezegd voor dit project dat een ton gaat kosten. King Air Service te Seppe (west Noord-Brabant) zal een deel van haar luchtvloot naar het vliegveld „De Langstraat" over brengen. Tussen twee auto's bekneld BADHOEVEDORP, 9-6. Vanmor- gen is cp het terrein van de Zandput in Badhoevedorp de 63-jarige uit voerder R. Snel uit Amsterdam door een bedrijfsongeval om bet leven gekomen. De man raakte tussen twee vrachtauto's bekneld, toen hij probeerde de motor van een zand- auto door middel van een vracht auto op gang te brengen .Hij werd zwaar gewond naar het Elisabeth- gasthuis in Haarlem overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Vermoedelijk stond de op te slepen vrachtauto niet op de -handrem. „Gids door het bruine Bonn" KEULEN, 7-6. De Weslduitse „Vereniging van vervolgden onder- het naziregime" heeft vrijdag ter ge legenheid van haar congres in Kcu- lcn ecn „Gids door het bruine Bonn" gepubliceerd. Daarin staat dat op al le regeringsbureaus oud-nazi's kun nen worden aangetroffen, maar dat men lang moet zoeken naar verzets strijders op belangrijke posten. In de „gids" worden talrijke hoge ambte naren genoemd die vroeger invloed rijke nazi's zouden zijn geweest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2