Bale VADER VERWENNEN AGENDA VOOR DE VROUW STREEKNIEUWS FLES „Ons Genoegen" uit Haamstede op reis in de regen In een stromende regen vertrok dinsdagmorgen een bus van Toering- carbedrijf Van Oeveren uit Haam stede. In de behaaglijke stoelen za ten de leden van de Keisver. „Ons Genoegen" uit Haamstede die een reis naar Valkenburg voor de boeg hadden. Het was voor de 20e maal dat „Ons Genoegen" er op uittrok. Van de voorgestelde puzzletocht in Zuid- Limburg kwam door het slechte weer niets terecht. Gelukkig waren er dankzij de medewerking van de chauffeur, de heer J. Wiilemse nog andere punten te bezichtigen zodat de eerste dag toch tot een goed einde kwam. Het vermaakcentrum van Valkenburg was des avonds trefpunt van de Westhoekers. Op de tweede dag genoten de da mes en heren al in de morgen van volop zon die echter weldra verduis terde en plaats maakte voor regen en hagelbuien. Vanuit Zuid-Lim burg werd België binnengereden en in St. Truiden het prachtige klok kenspel bewonderd. Na dit schouw spel werd koers gezet naar Gent waar gewinkeld werd en ook de in wendige mens niet vergeten werd. Het gezelschap toerde gezellig ver der naar de Belgische kust waar de badplaatsen werden bekeken. In Sluis werd gedineerd en vandaar de tocht naar huis aanvaard waar om- Toerisme LSuiteiiluml DEN HAAG, 5-6. „Het toerisme naar Frankrijk zal zich in belangrij ke mate herstellen. Dientengevolge zal het reisverkeer naar België en Duitsland in mindere mate ook naar Oostenrijk en Zwitserland, een da ling te zien geven. De trek naar Scandinavië, Groot-Brittannië en Ierland zal verder toenemen. Joego slavië, Portugal en Spanje zullen hun huidige populariteit vrijwel constant weten te handhaven. Italië, dat een dalende tendens vertoont, zal ook in 1969 nog wat terrein moeten prijs geven. Het vakantieverkeer naar Oost en Buiten-Europa zal ander maal toenemen". Aldus de A.N.W.B. in zijn jaaroverzicht 1968. De Bond tekent bij deze progno se voor 1969 aan, dat ze wel zijn te geven, mits daarbij wordt uitgegaan van normale situaties en geen reke ning wordt gehouden met plotselinge wijzigingen op politiek of econo misch gebied. Ambassadeiusdochter in Wenen ontvoerd WENEN, 6-6. De dochter van dc Zuidafrikaanse ambassadeur in We nen, de 17-jarigc Magdalena van der Suy, is vcrmoedeiyk ontvoerd. Het meisje is sinds woensdagmid dag onvindbaar. Bij het uitgaan van de school had zij tegen vriendinnen gezegd dat zij nog een boodschap te doen had. Sindsdien wachten haar ouders vergeefs op haar. Donderdagochtend heeft hun doch ter opgebeld en verteld dat zij door een oudere man in een auto gesleurd was en daar bewusteloos was ge raakt; Pas donderdagochtend zou zij weer zijn bijgekomen in een vreemd huis, waar zij volgens haar zeggen gevangen wordt gehouden. Het ge sprek werd afgebroken. De politie neemt aan dat het meisje nog in We nen is, en acht politieke motieven voor de ontvoering niet waarschijn lijk. streeks 10 uur in de avond de bus weer arriveerde. Mede door de prettige samenwer king van alle leden werden deze twee verregende dagen toch gezellig doorgebracht en was het voor de voorzitter, de heer A. de Bruinie een gemakkelijke taak om chauffeur J. Wiilemse en alle leden te bedanken, ondanks de handicap van regen en hagel. Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" In het contactorgaan van de Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" wordt o.a. melding gemaakt van het plan van het Groene Kruis te Zierikzee om de dienstverlening uit te breiden. Er zijn nl. plannen om te beginnen met een consultatie bureau voor bejaarden. Dit houdt in dat aan de bejaarden gelegenheid wordt gegeven zich in het Groene Kruisgebouw regelmatig door hun eigen huisarts te laten onderzoeken. Medegedeeld wordt dat bij een eerste kontakt met de huisartsen de ze niet afwijzend tegenover de plan nen stonden. Op korte termijn zullen besprekingen worden gevoerd tussen het Groene Kruis, de wijkverpleeg sters en de artsen. Verder wordt mededeling gedaan van het feit dat dezer dagen de akte is gepasseei'd van de Stichting Zeeuwse Kruisraad. Dit betekend dat de Prov. Kruisorganisaties, nl. de Prov. Zeeuwse Ver. „Het Groene Kruis", de Prov. Bond „Het Zeeuwse Wit-Gele Kruis" en de vereniging „Het Zeeuwse Oranje-Groene Kruis" in deze stichting nauwer gaan samen werken. Het doel van de Zeeuwse Kruisraad is om het onderling over leg en de samenwerking van de drie provinciale kruisorganisaties te be vorderen en samen de taken op het terrein van de gezondheidszorg uit te voeren. Een eerste projekt van de Zeeuwse Kruisraad zal zijn het trachten aan te stellen van een soc.- geneeskundige, die o.a. als arts ten behoeve van de revalidatie een be langrijke taak te vervullen krijgt. Auto-rally voor de burgerij Dinsdagavond a.s. zal door de V.V. V. Burgh-Haamstede weer de jaar lijkse auto-ralley voor de burgerij worden gehouden. Ook dit jaar heb ben weer de heren M. O. Dijkman en D. E. Mooij gezorgd voor een inte ressant tracé binnen de gemeente Westerschouwen. Het startsein zal gegeven worden bij het gemeente huis te Haamstede. Opgaven kunnen worden gedaan bij V.V.V. en garage Dijkman. De prijsuitreiking zal plaatsvinden na afloop in het restaurant „Duin rand" aan de Hogeweg. Er zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. HAAMSTEDE Schoorsteenbrand Donderdagmorgen werd de brand weer van Haamstede gealarmeeid voor een schoorsteenbrand die woedde tén ihuize van de 'heer J. v. d. Berge aan de Dapperweg. De ne- velbluseenJheid was weldra ter plaatse en maakte korte metten met het vuur dat maar weinig schade aanrichtte. Een en ander trok veel belangstelling. BURGH Vergadering V.V.V. V.V.V. Burgh-Haamstede houdt op donderdag 12 juni des avonds te acht uur in hotel Het Wapen van Burgh te Burgh de voorjaars'vergadering. Het bestuur heeft een agenda sa mengesteld waarop een herziene be groting 1969 en het evenementenpro bleem de hoofdmoten vormen. Schoolreisje De klassen drie er. vier van de o.l. school te Burgh maakten een dezer dagen hun schoolreis, 's Mor gens te kwart voor acht verlieten de meisjes en jongens Burgh met een bus van Toeringcarbedrijf van Oeveren. Schouwen-Duiveland werd met de pont te Zijpe verlaten, waar na via Steenbergen, Oudenbosch, Geertruidenberg werd bereikt waar tekst en uitleg werd gedaan over de electriciteits-centrale aldaar. Door de Langstraat ging de tocht verder naar de „Elfteling" dat om streeks half elf werd bereikt. Met bewondering werd een rondgang door het Sprookjesbos gemaakt. De speeltuin was een attractie apart. Om drie uur werd naar Breda gere- dei\ waar in het natuurbad Surea een aanval werd gedaan op de wa terfietsen en roeibootjes. Het kostte de 'begeleiders veei moeite om de jeugd uit dit speelgoed bij uitstek weg te krijgen. Een zakje frites deed echter wonderen. Uitei-mate tevre den werd in de avond Burgh weer bereikt waar de kirïdei*en ieder op hun eigen manier de chauffeur, de heer Wiilemse, de begeleidende on derwijzer de iheer N. Krijnse Lokker en mevr. Krijnse Lokker en de heer en mevr. SChoonaard-Mol bedank ten. De heersende onweersbui mocht de pret niet dwarsbomen en de meesten stelden ziuh weer onder de hoede van 'hun ouders. SCHARENDIJKE Bejaardenreis naar Hoek van Holland Vroegtijdig gewekt door de brand weersirene, vertrokken 53 Scharen- dijkers en Brij dorpers, woensdag om 7.30 uur voor de jaarlijkse bejaar denreis. Na koffie in „Deltapoort" werd via de Beneluxtunnel Hoek van Holland bereikt, waar weer kof fie gedronken werd. Ds. F. C. M. Roodenburg, predikant aldaarf voor heen te Soharendijke) leidde het ge zelschap rond door de gemeente. Na het uitwuiven van de boot naar En geland, toerde men door „de glazen stad", een afgesproken bezoek aan een cactuskwekerij moest worden afgelast, omdat anders de magen te zeer door honger gekweld zouden worden. Daarvan werden ze degelijk verlost in „Drievliet" bij Rijswijk. Na rondrit door het centrum van Den Haag en Scheveningen, werd in een uur „Madurodam" „gedaan", waarna de terugreis aanvaard werd. Via Rotterdam centrum bereikten de bejaarden Kinderdijk, waar een uitstekend diner klaarstond. Na langdurig applaus voor de organisa tie (o.a. van mevrouw van de Panne- Ringelberg) bereikte de bus van de fa. Van Oeveren Scharendijike, waar om 9 uur de chauffeur van Aken de stilte verbrak ,door luid toeterend de behouden terugkeer aan te kondigen. DREISCHOR Bellende melkman De melkman te DreisChor doet sinds maandag jL zijn ronde met een bel. Dit houdt in, dat de bevolking bij het horen {hiervan zelf de beno digde produkten 'bij de wagen moet gaan halen. De melkman, de heer J. van der Linde, heeft hiertoe moeten besluiten, om'dat ihij zonder hulp is en hierdoor te weinig tijd heeft om zelf alle klanten aan de deur te be dienen. Hoewel dit systeem in veel grote plaatsen goed voldoet, bevalt het de .melkman- in Dreisohor niet. Wel krijgt 'hij alle mogelijke mede werking van de klanten, die bij het horen van de bel meteen naar bui ten komen, waar ze - als ze op el kaar moeten wachten - gezellig een buurpraatje maken. Zwemles schooljeugd Reeds enige- tijd geleden is er ge- spi'cken over de noodzaak de leer lingen uit de klassen 4, 5 en 6 van de openbare lagere school te Dreischor te laten deelnemen aan de zwem lessen, die in het nieuw-geopende zwembad te Nieuwer.kerk zullen ge geven worden. Thans is er in samen werking met het college van b. en w. van Brouwershaven besloten, de ze lessen reeds te laten starten op 5 juni jl., zodat de kinderen uit de klassen 4, 5 en 6 donderdagmorgen voor het eerst konden kennismaken met, het instructiebad te Nieuwer- kerk. Besloten is, het vervoer moge lijk te maken door het inschakelen van particuliere auto's, terwijl de gemeente per leerling een kleine vergoeding van de ouders zal vra gen ter tegemoetkoming in de kos ter!. OOSTERLAND Schoolreisje naar „Blijdorp" De leerlingen van klasse 1, 2 en 3 van de openbare lagere school alhier, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas, ho pen op donderdag 12 juni e.k. een schoolreis te ondernemen naar de Maasstad, waar een bezoek aan de ZIERIKZEE LINGERIE BUjdorper diergaarde zal worden gebracht zomede aan de speeltuin hierbij. Mooi resultaat collecte Rode Kruis Met grote dankbaarheid geeft de afdeling Oosterland van het Ned. Rode Kruis kennis dat de zakjescol lecte dit jaar heeft opgebracht de mooie som van f 1138,67, hetgeen nog f 110,52 meer is dan vorig jaar. De collecte weid gehouden door de da mes mevr. M. van den Berge-van der Maas, mevr. L. van 't Hoff-van der Maas, mevr. M. van der Maas van 't Hoff, mevr. M. Stoutjesdijk- van 't Hoff, mej. A. Boot, mej. Ton- nie Capelle en mej. Marja van dei- Maas. Een dankwoord aan de milde gevers(sters), aan leiding en collec tanten is zeker op z'n plaats. Bouwactiviteit aan de v. d. Abeelestraat Momenteel is door het Bouwbe drijf Boogerd alhier een begin ge maakt met 'het bouwen van een gro te aardappelsorteerplaats aan de van den Abeelestraat, op de plaats waar onlangs de loods van de com missionair De Bruine werd gesloopt. Dit gebouw, dat een oppervlakte krijgt van niet minder dan 1920 m-, word gebouwd voor rekening van de Coöp. Telers Vereniging de C.T.V., te Zierikzee en zal worden voorzien van allerlei attributen, betrekking hebbende op de aardappelhandel, zoals sorteermachines etc. Verder uiteraard ook koelruimten. Volgende week zal een begin worden gemaakt met het storten van de funderingen waarna hierop stalen binten en de verdere ijzerconstructie op zal wor den geplaatst. Examen leerling verpleegster te Goes Bij de te Goes gehouden examens slaagden voor het diploma leerling verpleegster onze beide dorpsgeno ten Adrie Hendrikse en Aad Hirdes. Beiden zijn werkzaam aan het Beng- zichtziekenhuis te Goes. BRUINISSE Intrede ds. D. Goudzwaard te Zwammerdam Ds. D. Goudzwaard zal zondag avond 15 juni 1969 om zeven uur in de Pelgrimskerk afscheid nemen van de Hervormde gemeente van Rot terdam-Zuid. De week daarna, n.l. zondagmiddag 22 juni 1969 zal hij, na 's morgens te zijn bevestigd door zijn neef, ds. J. A. de Waard, lucht machtpredikant te Nijmegen en als zodanig predikant voor buitengewo ne werkzaamheden bij de Neder landse Hervormde Kerk in haar ge heel, intrede doen als predikant van de Hervormde gemeente van Zwam merdam, waar hij beroepen is in de vakature van ds. C. L. van den Broeck, die op 22 september van het vorige jaar naar Westerhaar (en Vriezenveensewijk) in de classis Hengelo in de kerkprovincie Over ijssel is vertrokken en die daar een week later intrede heeft gedaan. Dingeman Goudzwaard werd op 4 juni 1907 te Bruinisse op Schouwen- Duiveland in de provincie Zeeland, geboren. Hij bezocht eerst de rijks h.b.s. te Zierikzee, deed naderhand staatsexamen gymnasium A en stu deerde vervolgens aan de rijksuni versiteit te Utrecht, waar hij in 1935 zijn kandidaatsexamen theologie en ongeveer een jaar later in 1936 ook zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde. Nadat de heer Goudzwaard in mei 1936 door het provinciaal kerkbestuur van Friesland was toe gelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 25 oktober van datzelf de jaar (1936). door nu wijlen ds. C. Waardenburg, toen nog emeritus predikant van de Hervormde ge meente van Bruinisse en wonende te Hilligersberg, bevestigd als predikant van de Hervormde gemeente van Breskens in de classis IJzendijke. Op 23 januari 1944 verwisselde ds. Goud zwaard deze gemeente met die van IJsselmonde, waar hij toen in be vestigd door ds. H. W. Waardenburg uit Rotterdam. Ds. Goudzwaard is te IJsselmonde, dat sinds 1 januari 1966 een gedeelte is van de toen nieuw gevormde Hervormde gemeente van Rotterdam-Zuid is, ruim vijfentwin tig jaar werkzaam geweest in de wijkgemeente West-IJsselmonde. Dordtse orkesten spelen Liefhebbers van 'goede muziek kunnen zaterdag 7 juni weer op Bruinisse terecht, waar door de be moeiingen van het V.VJV.-bcstuur het Dordredhts Philharmonisch Or kest en het Dordrechts Philharmo nisch Jeugdorkest een concert zullen geven in de muziektent. Begonnen wordt om 7 uur met een rondgang door het dorp, waarop eerst het Jeugdorkest het volgende programma ten gehore zal brengen; Steëds voorwaarts, mars (Hans Lus- seroburg); Gouden bruiloft, suite in 5 deeltjes (Alyre Del'haye); Syncopen mars (Hans Lussenburg); en selectie uit „Ja zuster, nee zuster" (Bannink- Houtvast). Daarna volgt een optreden van de drumband, terwijl het jeugdorkest daarna plaats maakt voor het seni oren orkest, met het volgende pro gramma: Aan mijn volk, mars (Jo- han Widhers); Ouverture du domino noir (Aüber Bouchel); La Feria, Spaanse bal'letsuite waarvan het eerste deel Los toros (Lacome-Roux) Selectie uit Mary Poppins (Sherman) Delaware, mars van Irving Gordon (Pi Sdheffer)Man of many parts, ouverture (Pi Scheffer); A banda de Hollander (Pi Scheffer); Ei gata monde (Spaanse mars). Het jeugdorkest en het senioren orkest besluiten daarna gezamenlijk met de Arosa mars van Oscar TsChuor, het Glory, Glory Halleluja, arr. D. Koster en samen met de drumband Alia marcia, mars (Johan Wicihers). MIDDELBURG. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met in gang van 1 juli a.s. tot hoofd civiele vordedifiingsvoorbereiding benoemd dc heer H. Iluiskcns tc Middelburg. Voor vader, het hoofd van het ge zin, i$ het 15 juni weer zo'n dagje. Het moet de kleutertjes n.og worden verteld; de grotere kinderen weten het zelf nog van vorig jaar. Lijkt het maar zo of z\jn de peu ters enthousiaster voor moederdag in de weer dan voor vaderdagKin deren, die moeder de hele dag thuis weten en die moeder altyd bedrij vig bezig zien. Moeder, die altijd voor hen klaar staat en ze overal bü helpt. Ja, dat streepje hebben de moeders voor bij de vaders. Want die zijn de hele dag weg en de nog jonge kinderen beseffen niet, dat va der degene is, die ivcer zorgt daf alles thuis zo blijft draaien zoals het draait. Ook vaders doen veel voor hun kinderen, ze werken ook de hele dag en ook vaak 'g avonds, als ze na een haastige maaltijd wfer weg moeten naar een zakenrelatie of een verga dering. Ze werken voor hun gezin en zeker niet in het minst om hun kin deren een zo goed mogelijke opvoe ding te geven. Dat is de taak van hun vaderschap. Dus verwennen! Daarom, ook voor vader het beste beentje voor. Verwen hem die 15de juni maar eens fijn. Goed bedenken waar ive hem echt mee kunnen ple zieren. Niet zo maar een das, een overhemd, sokken of wat anders ko pen, omdat er nu eenmaal een ca deautje moet zijn op die dag. Zoek met zorg iets uit. Heus, er is meer te bedenken voor een man dan zo ogenschijnlijk lijkt. Zou vader niet blij zijn met een eigen kopje? Wie een knutselende papa heeft kan hem blij maken met een abonnement op een of ander hobbyblad. Een stukje gereedschap wordt in zo'n geval ook erg gewaar deerd. Heeft vader nog wel een goed nagelschaartje en hoe heette ook weer de grammofoonplaat die hij niet voor zichzelf wilde kopen? m Bij een aantal incidenten in het dal van de Jordaan zijn1 in de nacht van donderdag op vrijdag zes Ara bische guerrillastrijders en een Isra ëlische soldaat gedood, aldus een Is raëlische legerwoordvoerder. Allen sneuvelden op verschillende tijdstip pen bij de Mandassa-brug, de Da- mya-brug, en in de Ara va-woestijn ten zuiden van de Dode Zee. De vliegbasis Tan Son Nhoet bij Saigon is vrijdagochtend vroeg (pl. tijd) in staat van alarm gebracht na het inslaan van een Vietcong-raket. In Willemstad was de avondklok donderdagavond nog gehandhaafd. De bevolking mocht van negen uur 's avonds tot de volgende ochtend zes uur zich niet op straat bevinden. Echtgenoot verwaarloosd? EINDHOVEN, 6-6, De gemeente- 'politie van Veldhoven heeft proces verbaal opgemaakt in een verwaar lozingszaak, die de dood van de 52- jarige E. B. uit die gemeente ten ge volge zou hebben gehad. Zaterdags voor Pinksteren was de Veldhovenaar bij het verlaten van een café gevallen en daarbij bewus teloos geraakt. Cafébezoekers brachten hem in deze toestand thuis. Gedurende de Pinksterdagen had men hem op een divanbed laten liggen zonder genees kundige hulp. Een huisvriend zou de echtgenote van de man op haar ver zuim gewezen hebben met de woor den: als je geen dokter waarschuwt, doe ik het. Zij had daar toen gehoor aangege ven en 'n arts laten komen. De dok ter achtte overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk. De man werd op tweede Pinksterdag opgenomen In de nacht van 26 op 27 mei over leed hij. De sectie op het lijk zou hebben uitgewezen dat de man bij tijdige hulp te redden zou zijn ge weest. De verhoudingen in het gezin van B. zouden niet al te best zijn. De zaak is in handen van de officier van justitie te Den Bosch gesteld. Losgeld betaald voor Italiaanse olietechnici ROME, 6-6. Voor de bevrijding van de veertien olietechnici zijn 20 mil joen dollars aan losgeld betaald aan Biafra, heeft een blad in Bologna, „II Resto del Carlino", vrijdagoch tend geschreven. Het blad zegt dat de mannen zondagochtend met een speciaal vliegtuig in Italië zullen aankomen. Volgens onbevestigde ge ruchten zou kolonel Ojoekwoe der tig miljoen dollar igeëist hebben voor de 18 olie-technici, van wie 14 Italianen. Tenslotte werd men het eens over 20 miljoen dollar. Dit be drag zou voor de helft door de Ita liaanse slaatsoliemaatschappij EjN.I. en voor de andere helft door de Ita liaanse regering zijn betaald. Het eisen van losgeld werpt een lugu bere. sombere schaduw op Biafra, sdhrijft hel blad. Arrestatie in Indonesië DJAKARTA, 6-6. Militaire auto riteiten in Masohi, een stad op de Middcn-Molukkcn, hebben dc vice- voorzitler van het wetgevend orgaan gearresteerd wegens communistische activiteit. De man, die Volgens het uit Antara afkomstige bericht, de initialen J. S. draagt, vertegenwoor digde in het wetgevend orgaan dc protestantse Parkindon partij. Hij wordt ervan beschuldigd tussen de jaren 1962 en 1964, toen hij werk zaam was als een door dc regering aangesteld onderwijzer, communis tische cellen Ic hebben gevormd in Soa Siu, op dc Noord-Molukkcn. Intussen is ccn communistische lei der van Wcsl-Sumatra, Djajasman Alias Ma mak, door ccn regionaal mi litair gerechtshof ter dood veroor deeld. Dit berichtte vandaag (vrij; dag) de legerkrant Daily Bcrita Yudha. Er 2yu ook leuke dingen zelf te maken. Een eenvoudig glas beschil deren zodat het mooi genoeg is voor sigarenbeker. Doosjes met afbeeldin gen van spykers en schroefjes be plakken of beschilderen, zodat va der een bergplaats heeft i>oor deze spulletjes. Een eigengemaakte boek omslag of een map voor de radio bode. Een dress-boyde standaard op wieltjes om 's avonds zijn kleren op te hangen. Wat wil hy zelf? Heeft vader een hekel aan lang in bed liggen, dwing hem dan niet juist deze dag om lekker uit te slapen. Verwen hem op de manier die hij prettig vindt. Liever een kopje thee met een beschuitje beneden dan op bed? Nu, dat kan, daar is op zondag alle tijd voor. Moeder wil eens vaders lievelings kostje klaarmaken, ook al vinden de anderen het niet zo lekker. Laat hem rustig zijn krantje lezen, zeur niet aatj zijn hoofd. Hij weet heus wel dat zijn kinderen er zijn en hij ver geel ze ook niet. Er zijn vaders die zeggen dat ze niets van vaderdag willen weten. Maar och, toen het moederdag was deden ze toch ook mee? Maak er toch maar een dag van waarbij alles om vader draait en be denk dat het de overige 364 dagen van het jaar wel eens de moeite loont te bedenken aan wat vader wel of niet prettig vindt. Vrijdag 6 juni Zierikzee Muziektent Havenpark, 7.30 uur, concert Kon. Harmonie „Kunst en Eer". Nulsspaarbank, 9-4 uur, tentoonstel ling kindertekeningen. Renesse „De Ark", 9.45 uur, vergadering N.C! Zaterdag 7 juni Sirjansland Dorpshuis, 8 uur, concert „Nieuw Le ven". Bruinisse Jeugdsociëteil, 8 uur, dansen m.m.v. „Relax", uit Dordrecht. Muziektent, 7 uur, concert Dor drechts Philharmonisch orkest en Dordrechts Philharmonisch jeugdor kest. Dinsdag 10 juni Zierikzee 's Landskamer, 1.30 uur, vergade ring Waterschap Schouwen-Duive land. Haamstede Gemeentehuis, 6 uur, start auto rally V.V.V. Donderdag 12 juni Burgh Hotel „Het Wapen van Burgh", 8 uur voorjaarsvergadering V.V.V. Burgh- Haamstede. Vrijdag 13 juni Zierikzee Stadhuis, 2 uur, vergadering Vlees keuringskring. Als je lekker in het malse vroeg- zomerse gras ligt te zonnen (dat heeft al eens gekund), geloof je niet zonder meer in een wandelende fles. Maar een mevrouw op een West- hoekse camping, die daar in het gras lag te relaxen, zag dan toch naar een lege plastic rpomfles op zich af- komen. De fles „liep" links en rechts maar kwam uiteindelijk rechtuit in haar richting. Een ideale situatie voor dames om te gaan gillen, maar mevrouw was van het onderzoekerig soort en ze ging een kijkje nemen, sameii met andere toeristen op de camping, want daar gebeurde het. Eenbrok dier entrage die bleek aan de betoverde fles ten grondslag te liggen. Een egel had de lege room- fles blijkbaar in de gaten gekregen. Maar wat is leegvoor een egel? En wat is in het algemeen een lege fles? Er zit op de bodem altijdnog wei iets van het produkt en daarom heeft de egel zijn kop in de flessen hals gestokenwant niemand had te voren ooit in de egelkrant gewaar schuwd zulks nimmer te doen. Er ontstond een situatie, om in het grote dierenbos de grootste conster natie te verwekken. Geen juffrouw Oioevadr ditmaal om de zaak te re gelen en een hulpactie te organise ren, maar een aantal campingbewo ners, dat geen moeite had om de si tuatie te doorgronden. Egel stak zijn kop in het flesjeom van het restje roo7n te smullen, maar het was als met een paling in een fuik; er was geen terug. Draaien en keren helpt doorgaans niet in een noodsituatie en de egel is uit pure wanhoop toen maar gaan lopen, want zijn pootjes staken %og uit de flessehals. Aanziet nu vrienden wat dieren liefde vermag. De kampeerders heb ben met een mes de plasticfles door- gestieden en toen kwam de egel in vrijwel onbeschadigde toestand te voorschijn, vrijwel onmiddellijk ge reed om ontflest zijn tocht over het kampeerterrein voort te zetten. Gisteravond de egei nog gebeld. Ongelofelijk2ei hij. „Mijn cgelvi- sie op de mens is totaal, gewijzigd. Ik ga nu regelmatig terug naar mijn redders, want die zetten op een vaste plaats een schoteltje (nee, geen fles) gereed, waar ik kan drinken". Een tevreden egel, die - va zijn gevaarlijk avontuur onder dc men sen - zijn draai thans heeft gevon den! SCHIEREILANDMAN. Om alle ongerief tegen te gaan, dat men met gordijnen overkomen kan, worden gardijnen aanbevolen van een synthetische vezel, met name dralom vezel. Deze gordijnen hebben een zeer hoge mate van kleurechtheid. Ook bij langdurige inwerking van het licht, veranderen deze gordijnen niet van kleur. Advertentie Charmante onderjurkjes in mode-modelletjes, uni pasteltinten en fijne dessins. Mode uit alle windstreken TRIUMPH SCHIESSER WALETTE POMPADOUR HOLLANDIA zijn er borg voor dat 't goed is. Reeds voor 7,95 al 'n schattige onderjurk Teveel mode om op te noemen. U moet 't echt zien Ja mevrouw.... bij KOHSCHULTE. SPECIAALZAAK SCHUITHAV|EN 4 FOUNDATIONS CORSETTERIE i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2