0LGA Uw matras 125 it DE ZIERIKZEESCHE COURANT INTERMEUBEL- CATALOGUS I 5 ANTILLIAANSE MINISTERS BIEDEN HUN ONTSLAG AAN Belangrijke resultaten verwacht gesprek van Nixon en Thieu Kamerbreed Heuga Tapijt in Tegels is gemaakt voor mensen met bezwaren tegen kamerbreed tapijt fPT EZ] TAPIJT Communistische Wereld-conferentie Overval op Boerenleenbank te Tilburg l Gemeente Zierikzee De Y/eled.Heer Ketkes MeeLstraat 8 Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 juni 1969 Nr. 20211 fér REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jenntswekken 11, Zierikzee, pOitbus t, lel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (OHIO) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de \/aate, tel. (01110 2938). Uitgave- N V. Drukkerij v/h Lakenman 6 Ochlman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijj per 3 maanden bij vooruitbetaling 7,80; per maand 2,60. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 1,75 Vraagt onze coniraclprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 B T.W. WAARIN OPGENOMEN 1797- 1889 In dit nummer: Pomona"-leden op excursie Advertentie TEL AVTV, 6-6. Zeven inwoners van de kibboets Hamadia hebben donderdagavond verwondingen op gelopen doordat van Jordaans ge bied raketten op de nederzetting af geschoten werden. In het dorp Neve Eytan dat eveneens werd beschoten, vielen igeen slachtoffers. Volgens een Israëlische woord voerder zijn de Israëlische troepen direct in actie gekomen om een ein de te maken aan de beschieting. Vraagt GRATIS de nieuwe, kleurrijke U kunt dan thuis al gezellig kiezen ,de meubelshowroom van Zierikzee' DEURLOO Meelstraat 31 Telefoon (01110) 2946 LYDDA (Israël). In Lydda begon een proces tegen de 25-jarige Palestijnse onderwijzeres Ayesha Oudah (staand) en haar vermoedelijke handlangers (achter haar), die er van verdacht worden een bom geplaatst te hebben in een supermarkt in Jeruzalem. Het voorval kostte twee mensen het leven. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Zwarigheden moeten prik- kels zijn, geen struikelblokken Noordelijke wind Verwachting tot zaterdagavond; In hoofdzaak in het oosten en zuid oosten van het land tijdelijk veel be wolking met mogelijk enige regen, overigens droog weer met zonnige perioden. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. Over wegend matige wind tussen noord en noordoost. Voor zondag: Aantal uren zon: 5 of meer. Minimum temp.; 0 tot 5 graden on der normaal. Maximum temp.: omstreeks normaal Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. 7 juni. Zon op 4.22, onder 20.56. Maan op 1.21, onder 12.43. 8 juni. Zon op 4.21, onder 20.57. Maan op 1.32, onder 14.01. 9 juni. Zon op 4.21, onder 20.58. Maan op 1.42, onder 15,19. Laatste kwartier: 7 juni te 4.39. Nieuwe maan: 15 juni te 0.09. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 7 juni 8.46 v.m. 21.01 n.m. 8 juni 9.48 v.m. 22.06 n.m. 9 juni 10.52 v.m. 23.13 n.m. BROUWERSHAVEN: 7 juni 8.33 v.m. 21.03 n.m. 8 juni 9.37 v.m. 22.10 n.m. 9 juni 10.44 v.m. 23.17 n.m. Doodtij: 9 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 6-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Een gebied van hoge lucht druk strékt zich uit van de Britse eilanden naar Scandinavië. Boven Noord-Italië daarentegen bevindt zich een lagedrukgebied. Tussen bei de systemen in staat ook het komen de etmaal een noordelijke tot noord oostelijke luchtstroming. Daarmede wordt droge en koude lucht naar ons land getransporteerd. Een frontale storing, samenhangend met de de pressie boven Noord-Italië trekt langzaam in noordelijke richting. Deze stbrinig kan zaterdag in het oosten en zuidoosten van het land meer bewolking veroorzaken met mogelijk wat regen. In het tempera- tuurvcrloop komt maar weinig ver andering. WILLEMSTAD, 6-6. De minis ters van de Nederlandse Antillen hebben donderdag in een brief aan gouverneur Debrot hun ontslag aan geboden. Zij verklaarden het onder de gege ven omstandigheden wenselijk te achten, dat hun opvolgers op zo kort mogelijke termijn worden benoemd. De gouverneur heeft de ontslag aanvrage in beraad genomen en de ministers verzocht, zich met de lo pende zaket* te blijven belasten, tot dat hun opvolgers zijn benoemd. In een afzonderlijke brief hebben de ministers aan de gouverneur een toelichting op hun ontslagaanvrage gegeven. Zij zeggen daarin ota., dat hun gebleken is dat „langs verschil lende wegen onredelijke verlangens worden geuit, waarop geen enkele zichzelf respecterende regering onder geen enkele omstandigheid kan in gaan". In dit verband wordt opge merkt, dat vertegenwoordigers van werknemersorganisaties dinsdag j.l. in een onderhoud met de gouverneur „bepaalde eisen hebben gesteld, wel ke blijk geven van een bedenkelijke mentaliteit". Zo vinden dc ministers dat niet mag worden ingegaan op de eis om „de aanstaande verkiezingen van de staten en de voorbereidingen hier voor mede onder toezicht van werk gevers- en werknemersorganisaties te doen geschieden". De voorkeur van de vakbondsvertegenwoordigers om de verkiezingen onder supervisie van de Verenigde Naties te stellen, noemen de ministers „zonder meer denigrerend voor het Antilliaanse volk". Voorts achten zij „de suggestie om in de periode voor de verkiezingen alle politieke vergaderingen te ver- bicden, in strijd met de fundamente- Nederlandse agent zag diefstal in Berlijn BERLIJN, 5-6. Hendrikus de Smit. een politie-agent uit Eindho ven, heeft donderdagnacht in West- Berlijn een autodief op heterdaad betrapt en gearresteerd. De 23-jarige dief had de wagen van de agent reeds opengebroken en was juist be zig de autoradio eruit te slopen. De Smit heeft de dief overgedragen aan zijn Westberlijnse collega's. Onrust in Hyderabad HYDERABAD, 6-6. De politie van Hyerabad heeft donderdag gescho ten om betogers te verjagen die tele foonpalen uit de grond haalden en de draden doorknipten. Het was de vierde dag waarop zich in deze In diase stad ongeregeldheden voorde den. Tot dusver zijn daarbij drie-en- twintig doden gevallen. De betogers eisen een afzonderlijke staat onder de naam Telengana. Advertentie. dag in Newport Beach (California) met zijn medewerkers overleg over de komende ontmoeting met Thieu. Hij verweerde zich bij monde van zijn perschef tegen de boze reacties van vooraanstaande democratische senatoren op zijn toespraak van woensdag in Colorado Springs, waar in hij een aanval had gedaan op de „nieuwe isolationisten", die eenzijdi ge ontwapening en opzegging van de defensieverplichtingen in de rest van de wereld zouden wensen. Nixon ge loofde dat zijn opmerkingen ver keerd waren opgevat. Een groot deel van de verontwaardiging zou ver dwijnen als senator Fulbright de tekst van de rede nog eens overlas, aldus Ziegler. De president had niemand speciaal op het oog gehad. Hij had enkel zijn gedachten uiteengezet over de rol van de Verenigde Staten als wereld macht. DEN HAAG. In de Julianakazerne in Den Haag begon donderdag de conferentie van ministers van de West Europese Unie. Op de foto zien we de afgevaardigden met in hun midden minister Luns voor de aan vang van de besprekingen. De Fran se delegatie ontbrak op de vergade ring. NEWPORT BEACH, 5-6. Het ver moeden dat de presidenten Nixon en Thieu zondag a.s. op hun topconfe rentie op het eiland Midway in de Stille Oceaan belangrijke besluiten zullen nemen, met name aangaande de terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Zuid-Vietnam, is donder dag versterkt. Nixöns perschef Ziegler maakte bekend dat de „Vietnamisering" van het conflift, d.w.z. de geleidelijke overneming van de rol der Ameri kanen door hun Zuidvietnamese bondgenoten, een van de voornaam ste onderwerpen van gesprek wordt. De kwestie van de Amerikaanse troepensterkte zal uitvoerig worden besproken. Vermoedelijk wordt na afloop een gemeenschappelijk com muniqué uitgegeven, aldus Ziegler. Hij weigerde te zeggen of Nixon een beperkte eenzijdige terugtrekking van Amerikaanse troepen in gedach ten heeft. Volgens sommige berich ten acht Nixon het tijdstip nabij waarop tussen de 50.000 en 100.000 van de 550.000 Amerikaanse militai ren in Vietnam kunnen worden te ruggehaald zonder dat dit de oor logsinspanning schaadt. President Nixon pleegde donder- Werving Turkse arbeiders DELFT, 5-8. Do N.V, Nederiarrd- sche Kabelfabrieken in Delft zal op korte termijn overgaan tot de wer ving van 80 werknemers in Turkije. 40 daarvan zullen naar hun land te ruggekeerde Turken vervangen. Dc andere 40 dienen ter uitbreiding van het thans 2000 man sterke personeel. Dit is donderdagmiddag meegedeeld door de directeur van het geweste lijk arbeidsbureau in Delft, de heer J. P. Mors. Ie rechten welke de staatsregeling garandeert". In hun schrijven stellen de minis ters ook, dat het „voor geen enkele regering nu, noch in de toekomst aanvaardbaar is dat werkgevers- en werknemersorganisaties pretenderen in de vorm van een commissie zeg genschap te mogen uitoefenen over de wijze waarop een overheidsinstel ling, met name de regeringsvoorlich tingsdienst, haar taak uitoefent". Tenslotte verklaren de ministers, dat het van een ongemotiveerd wan trouwen getuigt, als men de rege ring er van verdenkt dat zij de volkscredietbank en de bouwcrediet- bank zou gebruiken als middel tot pressie op de bevolking bij de ver kiezingen. De ministers besluiten hun brief aan gouverneur Debrot als volgt: „Vorenstaande omstandigheden ztf» voor ondergetekenden aanleiding ge weest uw excellentie separaat hun ontslag aan te bieden en u te verzoe ken hun opvolgers op de meest korte termyn te benoemen". 1 HEUGA De laatste maanden legden wij vele vierkante meters IIEUGAFLOR. Mogen wij U ook deze vloer bedekking adviseren. TUINMAN en ZN Mol 19, Zierikzee, te1, 2887 75 partijen in Moskou hijeen MOSKOU, 5-6. Met een oproep tot eenheid van de communistische beweging heeft de Russische partij leider Leonid Brezjnev donderdag in de Russische hoofdstad de aange kondigde communistische wereldcon ferentie geopend. In een zaal van het Kremlin waren vertegenwoordigers van 75 partijen bijeen. De conferentie, die reeds langer dan een jaar was voorbereid, zou aanvankelijk eind vorig jaar gehou den zijn, maar moest wegens de ne gatieve reacties van verscheidene communistische partijen op de inter ventie in Tsjecho-Slowakije verscho ven worden. In zijn korte openingsrede legde Breznjev de nadruk op de „positieve betekenis" van de grondige voorbe reiding en verzekerde hij, dat zij ei- Nederlandse bus in Duitsland verongelukt OLDENZAAL, 5-6. Een uit OMen- zaal afkomstige autobus is veronge lukt op de Autobahn Keulen-Frank fort. De bus is volkomen vernield, maar geen van de 39 inzittenden werd ernstig gewond. Een passagie- re kreeg een shock, twee dames lie pen, aldus de Oldenzaalse autobus onderneming, een lichte hersen schudding op en van één passagiere werd een been gekneusd. Het onge luk gebeurde ter hoogte van Lim burg aan de Lahn, waar de bus van achteren werd aangereden door een vrachtautocombinatie waarvan de remmen weigerden en vervolgens op een vooruit rijdende Italiaanse vrachtwagencombinatie schoof. Meisje verongelukt ALKMAAR, 5-6. De driejarige Mirian Bottenheft uit Alkmaar is donderdagmiddag om vijf uur in de Jonkindiaan in haar woonplaats on der een achteruitrijdende bestelwa gen gekomen. Zij kwam onder een van de achterwielen terecht en was op slag dood. ke deelnemende partij een diep in zicht geschonken had in de huidige problemen van de communistische beweging, alsook een „coördinatie van de standpunten tegenover de ac tuele principiële kwesties van de strijd tegen het imperialisme" moge lijk had gemaakt. Gratie voor olie-inensen in Biafra LISSABON, 4-6. De regering van Biafra heeft de Portugese regering laten weten dat zij gratie heeft ver leend aan de 18 Europese olietech nici die ter dood veroordeeld waren wegens hulp aan Nigeria. Dit is door het Portugese ministerie van buiten landse zaken meegedeeld. Tevens is bekend gemaakt dat de Biafraanse vertegenwoordiger in Lissabon gezegd heeft dat maatre gelen worden getroffen om de 18 olietechnici - 14 Italianen, 3 West- Duitsers en I Libanees - in vrijheid- te stellen. „Pompidou .58% in de tweede ronde PARIJS, 6-6. De Gaullist Georges Pompidou zal volgens een Frans in stituut voor opiniepeiling 58 °/o van de stemmen krijgen in de tweede ronde van de Franse presidentsver kiezing, die 15 juni gehouden wordt. De uitslag van de opiniepeiling is door het blad „Le Figaro" gepubli ceerd. TILBURG, 5-6. Omstreeks 15.00 uur donderdagmiddag heeft een nog onbekende man een gewapende overval gepleegd op een bijkantoor van de Boerenleenbank in de Sta tionsstraat te Tilburg. Onder bedreiging met een pistool dwong hij de cassière tot afgifte van een bedrag van iets meer dan f 5.000 voornamelijk bestaande uit kleine coupures. Daarbij snauwde de man in het Duits de woorden „Geld, snel en sneller". Hij stopte het geld in een zwarte diplomatentas en verdween langs de zelfde weg waarlangs hij was geko men, de vooringang, naar buiten. De politie zette een uitgebreide speur tocht in, die tot nu toe echter zon der resultaat bleef. De overvaller was een circa 25- jarige man met een bleek gezicht. Acties tegen Israël Hij droeg een donker costuum met een blauwe das. Op welke wijze de man zich uit de voeten heeft kun nen 'maken, is niet bekend. OGO-zes in baan om de aarde VANDENBERG. 6-6. Het Ameri- kaanse bureau voor ruimtevaart heeft donderdagavond bekend ge maakt dat de pas gelanceerde satel liet OGO-6 voor geofysische waarne mingen vrijwel precies in de beoog de baan over Polen is gekomen. De afstand tot de aarde varieert van 1.099 tot 399 km., terwijl dit 1.094 en 394 km. had moeten zijn. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1