Zierikzee krijgt op vier zomeravonden grote „talenten-jacht" SPORT EN WEDSTRIJDEN Nog maar 9 dagen dan is het DE RODE BURCHT VAN IPHANGA Honderden jongeren verwacht hij landelijke strijd voor imiziek-amateurs ZIERIKZEE, 4-6. De oude stad Zierikzee zal deze zomer het tref punt zijn van ongetwijfeld vele hon derden jonge mensen die hier uit het gehele land worden verwacht in ver band met een groots opgezette ge beurtenis op het gebied van de lich te muziek, namelijk een landelijke „talentenjacht" welke op vier avon den in de maanden juli en augustus wordt georganiseerd door het stede lijk radio- en televisiebedrijf firma VV. J. Weltevreden, in samenwerking met de platenmaatschappij „Phono gram". Radio Luxemburg en het mu ziektijdschrift „Muziek-Parade". Deelname aan de komende strijd van jeugdig talent staat open voor elke muziekamateur: vocalisten of instrumentalisten, voor groepen, or kestjes of solisten uit binnen- en bui tenland. De geleverde prestaties zul len worden beoordeeld door een des kundige jury en voor de finalisten zijn .fraaie prijzen te winnen, zoals een jeugdreis naar Majorca voor de winnares of de winnaar van deze voor Schouwen-Duiveland unieke „jacht op talent". De talentenjacht zal plaatsvinden op de donderdagavonden 24 en 31 ju li en 7 en 14 augustus a.s. Een en ander zal zich gaan afspelen in de enorme loods van de Coöp. Telers- vereniging (C.T.V.) op het industrie-, terrein in de Zuidhoek. Op de eerste twee avonden, 24 en 31 juli, worden de zg. voorronden gehouden waarbij Radio Luxemburg voor een passende muzikale omlijsting zal zorgen en wel in de vorm van de door Peter Koele wijn te presenteren bekende „Record-Beat-Show", met medewer king van o.a. de „Go Go Girls". Na de eigenlijke wedstrijden zal er in de grote beschikbare ruimte volop gedanst kunnen worden, waar bij o.a. de bekende Zierikzeese group „Pink Elephant" voor de muziek zal zorgen. De derde avond - 7 augustus - zal mede worden opgeluisterd door een nog te contracteren bekende beatgroep „van de plaat". Het zal te vens de avond zijn van de halve fi nale. Engelse band bij de finale De finale volgt op 14 augustus. De ze afsluitingsavond vindt uiteraard de definitieve aanwijzing plaats van de winnaars van de talentenjacht. Bovendien heeft de TROS toegezegd een gedeelte van het programma voor een t.v.-uitzending op de film band te zullen vastleggen. De finale zal ongetwijfeld een zeer groot pu bliek trekken en dat zeker niet in de laatste plaats door de aangekon digde komst naar Zierikzee van de bij de jeugd als bepaald „exclusief" bekend staande Engelse band „Dave Dee Dozij Bealy Mick and Tich". Peter Koelewijn in actie VEENENDAAL. De Svenska Ku- gellager Fabriiken (SKF) gaan een Europees researchcentrum bouwen in het Utrechtse Jutphaas. Het ge hele centruim inclusief de appara tuur zal omstreeks 18 miljoen gulden kosten. Ge.lood door vallende buizen GRONINGEN. 4-6. In het acade- misc'h ziekenhuis te Groningen is dinsdagmiddag de 27-jarige hulp lasser O. Heidsma uit Heerenveen overleden aan het zware letsel dat hij eerder op de dag opliep door een ongeval bij het leggen van een gas- transportleiding voor de Nederlandse Gasunie tussen Veenwouden en Dok- kum onder Broeksterwoude. De huLplasser sprong ondanks een ver bod tijdens het neerlaten van gas buizen in een sleuf om een stop uit een gasbuis te verwijderen. Hij werd getroffen, daar het 100 meter lange verband buizen door onbekende oorzaak van de klossen in de sleuf gleed. Hij werd gedeeltelijk bedol ven en liep ondermeer zwaar hoofd letsel en gebroken ledematen op. Het slachtoffer was ongehuwd en was in dienst van Algera-Wolvega N.V. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Waarder (toez.): G. van Estrik, Genemuiden; te Middel burg (toez.): A. Krijger, Grijpskerke (Ztd.); te Nes en Wierum en te Nieuw-Beijerland: Pj. J. Leenmans, Rij nsaterwoude. Aangenomen naar Achlum (Fr.): L. Hylarides, RoodèsChobl; naar Rot terdam-Zuid als pred. voor b.w. (ziekenhuis Ikazia): M. C. Don, Rot terdam-Zuid. Bedankt voor Amsterdam-Water graafsmeer (toez.): W. Radstake, Kralingen; voor Berlikum: S. Euver- man, Warffum; voor Willemstad: C. A. van Harten, Bodegraven. Ger. Kerken Beroepen te Katwijk aan den Rijn: H. J. Koffrie, Spijkenisse. Aangenomen naar Wij'he: kand. J. P. E. Verheul, Rijswijk, die bedank te voor Amerongen, Emmercompas- cuum en voor Gorredijk; naar Har- kema-Opeinde: J. Koopmans, Does burg; naar Naarden: K .Bisschop, Steenwijk. Het overvaren van de „Frank E. Evans" 77 vermisten WASHINGTON, 4-6. Officieel zijn 77 Amerikaanse marinemensen als vermist opgegeven na het ongeluk bij de vlootoefeningen in de Zuid- Chinese zee, waarbij de duikbootja ger „Frank E. Evans" werd overva ren door het Australische vliegdek- schip „Melbourne". Deze opgave is dinsdag door het ministerie van de fensie in Washington verstrekt. Tot dusver is het stoffelijk overschot van een opvarende gevonden. 199 beman ningsleden van de Evans zijn gered. Kiesgerechtigde leeftijd in België 18 jaar BRUSSEL, 4-6. De Belgische Se naat heeft wetontwerpen goedge keurd waarby de kiesgerechtigde leeftijd by gemeenteraadsverkiezin gen wordt verlaagd van 21 tot 18 jaar. De minimumleeftijd voor kan didaatstelling is van 25 tot 21 jaar gebracht. Het ontwerp moet nog door de ka mer worden goedgekeurd, doch men verwacht dat het bij de gemeente raadsverkiezingen van volgend jaar van kracht zal zijn. Dit zal een toe neming van het kiezerskorps met ruim 400.000 stemmen betekenen. Door de wijziging van de kieswet is het kiesrecht voorts uitgebreid tot dienstplichtigen en dienstweigeraars die burgerdienst verrichten. Centrum-kandidaat Alain Poher zal zich niet terugtrekken uit de tweede verkiezingsronde voor het presidentschap van Frankrijk, waar in de Gaullist Pompidou zijn tegen stander is. Hij verklaarde dit dins dag op een persconferentie. Reeds nu is gebleken dat voor de talentenjacht te Zierikzee by jeug dige muziekamateurs in het gehele land veel belangstelling bestaat. Een aantal inschrijvingen voor de ko mende strijd is reeds ontvangen. In tussen krijgt Zierikzee - en Schou wen-Duiveland - deze zomer tot vier maal toe een attractie welke zeker niet alleen de jongeren uit eigen om geving maar naar verwachting ook r.eer veel vakantiehoudende jeugd zal aantrekken. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 27 mei Ricardo Marco, z. van Lambertus Johannes van der Linden en van Alida van Westbroek (Zierikzee); 29 mei Karin Catharina, d. van Arie Winkelman en Catharina Soeters (Zierikzee); 29 mei Patrick Paul, z. van Nicolaas Johanna van den Hoven en Jacoba Johanna Hart (Zierikzee); 30 mei Marinus Jacobus, z. van Willem Bartel Schot en Jo- zina Catharina Klompe (Zierikzee); 1 juni Leendert Jan, z. van Leendert Bartel Hendrikse en Johanna Eli zabeth van Beveren (Zierikzee); 31 mei Johanne Anthonette, d. van Pe ter Bernhard Verhaar en Petronella Maria Sinke (Zierikzee); 31 mei Ro bert Jan, z. van Arie Jan van den Hoorn en Ymke Trijntje de Bondt (Brouwershaven); 1 juni Adriaan Leendert, z. van Leendert Adriaan Vis en van Zoetje Söhilperoord (Zie rikzee); 1 juni Gerjon Bauke Henk, z. van Sijvert Wieger Boorsma en Henriette Margaretha Jansen (Zie rikzee). Gehuwd. 30 mei Jacobus Antonius van Sprundel, 27 jr. (Yerseke) en Maria Wil-helmina Kouijzer, 21 jr. (Zierikzee); 30 mei Adriaan van Grootveld, 19 jr. (Nijkerk) en Eliza beth Cornelia van Leeuwen, 21 jr. (Zierikzee). Overleden. 24 mei Christoffel Ma rinus Papeveld, 62 jr., gehuwd ge weest met Catrijna de Ronde (Zie rikzee). GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking Geboren: 25: Leenderina Johanna, dochter van W. L. Bil en J. L, Ros kam, Kerkwerve; 28: Adriaan Cor nells, zoon van P. Jasperse en F. van der Linde, Kerkwerve; 30: Elizabeth Marina, dochter van J. van der Schelde en M. Stouten, Kerkwerve. Gehuwd: 16: A. Dalebout, 25 jr., Brouwershaven en J. Boot, 24 jr., Middenschouwen; 23: A. B. Koster, 26 jr., Middenschouwen en C. P. van der Wekken, 22 jr., Middenschouwen. Overleden: 12: J. Oosse, 89 jaar Middenschouwen. Ingekomen: 16: M. Mol van Wes- terschouwen naar Scharendijke; 14: W. G. Weinhold, van Amsterdam naar Scharendijke; 23: J. de Bakker van Zierikzee naar Eikerzee; 16: J. A. Raats van Zaamslag naar Scha-, rendijke (en echtgenote). Vertrokken: 3: C. S. M. Oostvogels en gezin van EUemeet naar Brielle; 1: H. Hangelbroek van Scharendij ke naar Rijswijk; 12: P. E. J. de Vries van Ellemeet naar Goedereede-Oud- dorp; 13: C. Boot en echtgenote van Ellemeet naar Z IJ Polders-Swifter- bant; 14: M. den Boer van Kerkwer ve naar Middelburg; 14: M. A. Schot en gezin van Kerkwerve naar Goes. Roeiend over oceaan BIRMINGHAM, 4-9. De Britse huisschilder Sidney Genders wil bewijzen dat het nog niet gedaan is met een man als hij vijftig is geworden. Met 250 li ter water en een voorraad le vensmiddelen voor drie maan den is hij in alle stilte in zijn boot „Unicom" uit de Schotse vissershaven Konlochbervie vertrokken voor een roeitocht in zijn eentje over de Atlanti sche oceaan. Zijn dochter Isa bel zei dat hij ergens iets ge lezen had over mensen die „uitgeteld" zijn als zij vijftig zijn. „Vader is in januari vijftig geworden en wil nu be wijzen dat iemand van die leeftijd nog tot heel wat in staat is". VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 8 juni luidt: Reserve 1ste klasse: Re- nesse II-Vlissingen IV (half 3, sch.r. J. Tholenaar); Middelburg IV-Oost- burg II. 2e klasse B: Zonnemaire I-Zierik- zee III (half 3, scheidsr. J. Maas); Cortgene I-Hansweerlse Boys II; Kruiningen I-Luctor II; Kwaden- damme I-'s Heer Arendskerke III. 3e klasse D: Robur Ill-Zonnemaire II (half 3, scheidsr. L. J. C. Kesse- laar)Kwadendamme II-Dreischor II (kwart over 12, scheidsr. J. de Winter); Cortgene II-Hansweertse Boys III; RC$ III-Volharding I (be slissingswedstrijd). Zaterdagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 7 juni luidt: Promotiewedstrijd GPC I-ZSC I (2 uur, terrein „Colijnsplaat", scheids rechter J. T. Lauer, grensr. J. Schip per en J. Maas). Juniorencompetitie Groep A V: Renesse A 1-Kapelle A 1; DFS A 1-WoIphaartsdijk A 1. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Zeelandia-Toren Boys afgelast; Rijks waterstaat-Velocitas 0-4. Heden (donderdag)avond wordt ge speeld: P.Z.E.M.-P.T.T. en Smit Bol- nes-Hartogs P.V. (Serooskerke). De wedstrijden vangen aan om 7 uur. KORFBAL NOAD II-WIK II 3-1 In een aardig gespeelde partij korfbal behaalden de reserves van NOAD in Dreischor een verdienste lijke overwinning op WIK II uit Kerkwerve. Er was reeds een kwar tier gespeeld toen Hans Geelhoed er in slaagde om de blauw-witten de leiding te geven, doch 10 minuten la ter bracht Daan Ooms de balans weer in evenwicht (1-1). Voor dat de scheidsrechter de rust aankondigde had Jan Bodbijl toch nog voor een tweede treffer voor NOAD gezorgd, zodat met 2-1 werd gerust. 20 minuten in de tweede helft stel de Joop van de Velde de overwin ning definitief veilig door de stand op 3-1 voor NOAD te bepalen. Omdat de aangewezen scheids rechter van de SDKB verstek had la ten gaan werd de wedstrijd geleid door de heer A. J. Dorst uit Drei schor, die zich goed van zijn taak heeft gekweten. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedlvludht uit Chartres (Fr.). Af stand plm. 403 km. Gelost om 9.10 uur. Aankomst le duif 14.30 uur. Laatste prijswinnende duif 15.38 uur. Moeilijke vlucht door onweersbuien. De uitslag luidt als voligt: B. de Ruiter 1, 5, 13, 14, 21, 23, 26; A. de Koning 2, 12, 19; J. Quist 3, 11, 25, 27, 29, 30; J. Folmer 4, 18; P. Steke- tee 6, 8, 15, 22, 24, 28; J. Jumelet 7, 16, 20, 31; A, J. IJzelenberg 9; J. Bal 10; T. M. Dalebout 17. Juniorenuitslag: J. Kik 1; J. van Boven 2, 3. 4. P.V. „De Reisduif", St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland. In concours waren 127 duiven. Gevlogen werd vanaf Chartres. De duiven werden gelost om 9.10 uur niet zuidweste wind. De snelheid van de eerste duif was 1217.30 m/m. Aankomst 14.39.15. De snelheid van de laatste duif was 993.92 m/m. Aankomst 15.55.46. Jac Geense 1, 19, 23, 36 en 41; K. Reijngoudt 2; Joh. Quist 3, 7, 10, 14, 21 en 38; L. Vermeij 4 en 35; H. Kaashoek 5 en 24; J. Zuidweg 6, 16 en 28; Abr. Verwijs 8 en 12; J. Bak ker 9, 33 en 34; M. Geuze 11, 40 en 43; A. Verwijs 13, 18, 22, 25 en 42; L. Reijngoudt 15 en 31; W. Neele 17; A. Faasse 20. 32 en 37; Gebr. Fon- teijne 26 en 39; Kr. Reijngoudt 27 en 29; J. C. Verwijs 30. GYMNASTIEK Prijs voor jongensgroep S.V. „Duiveland" OOSTERLAND, 2-6. Evenals vo- rige jaren werd door enige groepen van de afdeling gymnastiek van de plaatselijke Sportvereniging „Duive land" deel genomen aan de vereni gingswedstrijden van de Zeeuws- Brabantse Turnkring van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. Dit jaar werden deze wedstrijden, waaraan zo ongeveer 1200 turners en turnsters deelnamen, gehouden te Breda in het Sportcentrum. Na af loop van de wedstrijden, die in de sporthal en de aangrenzende gym nastiekzaal werden gehouden, bleek dat de reis naar Breda niet tever geefs was geweest. De meisjesgroep, die in de afgelopen jaren steeds tot de prijswinnaars behoorden, had dit maal bijzonder veel pech, doordat tengevolge van ziekte en afwezigheid van een viertal meisjes, met invallers moest worden gewerkt. Dientenge volge werd deze keer geen prijs be haald. De jongensgroep daarentegen deed het beter en behaalde dit jaar een eerste prijs. Deze ploeg bestond uit Ad. van den Berg, Henk Capelle, Hans van der Have, Harman ten Klooster, Han Steenpoorte en Leo Stoutjesdijk. Ook werd nog door een groep van vier heren deelgenomen. Zij behaalden een derde prijs. Deze prestatie mag niet slecht worden ge noemd, wanneer daarbij in ogen- i schouw wordt genomen, dat slechts de grote verenigingen met heren- ploegen deelnemen. Waarbij de con currentie dan wel zwaar wordt voor een kleine vereniging. Tenslotte kan op een prettige en sportieve dag wor den teruggezien. CARNEY POINT. In de munitie fabriek van Dupont te Carney Point in de Amerikaanse staat New Jer sey heeft zich woensdag een ontplof fing voorgedaan, waardoor ongeveer veertig mensen verwondingen oplie pen. Het ongeluk gebeurde in een gebouw waar grondstoffen voor de vervaardiging van kruit lagen opge slagen. In het jaar 1904 zag de haven van Burghsluis er zo uit. Er lagen ook heel wat schepen in de haven terwijl op de achtergrond aan de andere kant van de dijk, de daken van een aantal huizen duidelijk zichtbaar zijn INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de redakteur. Naar aanleiding van het verslag van de korfbalwedstrijd van het S.D. K.B.-12-tal legen Amsterdam j.l. za terdag zou ik u het volgende willen vragen: „Is het niet mogelijk dat een dag blad, dat naar ik aanneem toch een vrij grote oplage heeft, een sportie ve en deskundige sportjournalist aan hel woord laat i.p.v. een oude af tandse jonge juffrouw die beter met een breiwerk achter het spionnetje kan gaan zitten dan op een sport veld vertoeven? De manier waarop er over mijn man is geschreven vind ik nogal vernederend en onjuist. Ik kan bovengenoemde wel ver zekeren dat mijn „hinkende en uit gespeelde" echtgenoot nog lang niet is uitgekorfbald en dat menige jon gere speler het nog tegen hem zal moeten afleggen! Hoogachtend, T. C. v. DIJKE-CHARITE (Wij geloven onverminderd in de physieke spankracht van de betrok ken speler. Meenden evenwel, dat hij door een botsing of op een andere wijze was aangeslagen. Uw opmer king aan het adres van onze sport verslaggever trekt nergens naar. Hij is een uitstekend geïnformeerd man, schrijft dagelijks over sport en is bovendien zelf bijzonder sportief, zo wel physiek als mentaal. U moet niet zo maar wat neerschrijven mevrouw! RED.) Advertentie. VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSM A N.V. I KERKSTR.25, AMSTERDAM,TEL.2327271 33. Hol galmde de echo van Presto's noodkreet door het verlaten gebouw, doch er was niemand, die antwoord gaf. Nog eens schreeuwde de kleine schildknaap de naam van zijn meester, zich wanhopig af vragend, wat er gebeurd kon zijn. Heer Aram was een onderzoek in de burchtzaal gaan instellen. Was hij daarbij gestoord? Wanhopig keek Presto de grote zaal rond. Wat moest hij beginnen? Alleen in deze reusachtige burcht? In ieder geval moest hij direct de zieke Jaspo op de hoogte brengen met Aram's verdwijning. Doch was het niet mogelijk, dat zijn meester zich ergens anders ophield? Haastig begon Presto te zoeken. Hij ren de door de verlaten gangen, zocht op het binnenplein en in de bijgebouwen, doch nergens was een spoor van Aram te be kennen. Uitgeput liet hij zich tenslotte in 'de burchtzaal op een bank neervallen en steunde het hoofd in de handen, zo ver diept in zijn wanhoop, dat hij niet merkte hce het paneel bij de schouw langzaam opzij schoof. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4