Afsluiting Volkerak: Verhoogde waterstand bij Ooltgensplaat Groningse aardgas bedreigd Wat biedt de BEELDBUIS? Prof. Gerbrandy vraagt ontslag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 36 mei 1969 Nr. 20207 Noodkreet van polder Sint AdolfsJaml OOLTGENSPLAAT, 29-5. De af sluiting van het Voikerak heeft hoofdzakelijk rondom Ooltgensplaat een verhoogde waterstand teweeg gebracht, die bij polderbestuur en in gelanden van Sint Adol/sland en by de bevolking van dit dorp een onge rustheid heeft doen ontstaan met be trekking van de dijken, die nog niet op voldoende hoogte zyn gebracht. Dit heeft er toe geleid dat het be stuur van de polder aan Rijkswater staat een request heeft gezonden waarin het zegt, dat het waterschap de dijkring Flakkee in een zeer vroeg stadium de plannen tot aanpassing heeft ingediend, maar dat de inge diende plannen bij Rijkswaterstaat een zo groot aantal schijven moeten passeren - waarmede enkele jaren gemoeid blijken te zijn - dat de noodzakelijke dijkverhogingen c.q. verzwaringen niet op tijd, dit wil zeggen vóór de afsluiting van het Volkerak, gerealiseerd konden wor den. Het polderbestuur betreurt het, dat Rijkswaterstaat de goedkeuring voor het plan tot verzwaring en ophoging van de dijk tussen Galathesehaven en de haven van Ooltgensplaat zo laat heeft verstrekt, dat gedurende de winterperiode 1968-1969 moest worden gewerkt. Polderbestuur ongerust Het polderbestuur is van oordeel, dat de deuren van de keersluis te Ooltgensplaat verhoogd en versterkt moeten worden. Het betreft hier slechts een enkel stel deuren, welke een zeer grote waterdruk te weer staan krijgen. „Het is inconsequent er van uit te gaan, dat een overspoeling van de deuren over een korte periode toe laatbaar zou zijn. Het hoogst toelaatbare peil binnen de keersluis is 1.40 m -1- N.A.P. en deze waterstand zal zeker moeten worden aangehouden als het peil buiten de keersluis zou oplopen tot 5.40 m -f N.A.P., hierdoor zal dan een waterkolom van 4.00 m tegen de sluisdeuren staan, welke geen tegen druk van binnenuit heeft. De haven biedt dus vrijwel geen enkele water berging. Tevens vinden wij het hui veringwekkend te bedenken, dat slechts één stel deuren - aannemen de nog, dat deze verhoogd en ver sterkt worden - de veiligheid moeten waarborgen van de gehele bevolking van Ooltgensplaat en omstreken, of tewel ruim 2000 mensenlevens. „Het polderbestuur spreekt er tenslotte zijn ongerustheid over uit, dat de goedkeuring voor de verhoging van de hoofdwaterkering van de Adri- aanpolder en het rietveld nog steeds niet ontvangen is. Het vindt het beangstigend om zo het komende winterseizoen te moeten ingaan, met een nog niet verhoogde dijk, of met KERKNIEUWS Bevestiging en intrede kandidaat P. van Dijk te Dirkshorn (afkomstig van Eikerzee) Kandidaat P. van Dijk uit Rotter dam zal zondagmiddag 1 juni 1969 om half drie, na vooraf 's morgens om hall tien te zijn bevestigd door zijn mentor, ds. D. J. Roos uit Bloe- mendaal, intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Dirkshorn in de provincie Noord- Hol'land, waar hij beroepen is in de vakature van ds. T. E. Penning, die op 6 maart 1966 naar Zoetermeer is vertrokken en die daar veertien da gen later intrede heeft gedaan als tweede predikant. Pieter van Dijk werd op 10 janu ari 1940 te Eikerzee geboren. Hij •bezocht eerst het Marnix-gymnasi- um te Rotterdam en studeerde daar na aan de theologische hogeschool van de Gereformeerde Kerken in Nederland te Kampen, waar hij op 26 november van het vorige jaar (1968) zijn kandidaatsexamen afleg de. Nadat de heer van Dijk ruim zes weken later op 9 januari van dit jaar (1969) voor de classis Rotterdam praeparatoir examen had afgelegd en hij daarna van 12 januari tot 11 mei van dit jaar (1969) nog vier maanden bij ds. D. J. Roos, predi kant van de Gereformeerde Kerk van Bloemendaal, stage had gelopen werd hij met ingang van 11 mei van dit jaar (1969) door de classis Rot terdam beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland werk in uitvoering, zodat zeer „vers werk" en daardoor veel geringer weerstandsvermogen het gevolg is. Onbegrijpelijk vinden het polder- OOSTERLAND, 29-5. Woensdag morgen was het regenachtig weer toen de Chr. Vrouwenvereniging „Martha" alhier vertrok voor de jaarlijkse reis, die ditmaal per bus van de fa. Van Oeveren uit Zierik- zee, met chauffeur Willemse, naar België leidde. Later werd het fraai zomerweer, zodat, wat dit aangaat, de reis naar België's Ardennen uit stekend slaagde. Met 42 personen vertrok men om streeks kwart over zes van het dorp om via 't veer van Zijpe regelrecht via Steenbergen en Bergen op Zoom naar de grens te rijden bij Putte, zo dat men half acht reeds in België was. Hierna ging het linea recta via een aantal Belgische plaatsen naai de eerste pleisterplaats Zandhoven, waar koffie werd gedronken. Omge ven door steeds mooier wordende landschappen (het werd heuvel op en heuvel af) arriveerde men via Luik in het liefelijke Spa waar werd gestopt om een fabriek te bezichti gen, „Spa Monopole", waar het be kende bronwater wordt gebotteld. Getracteerd werd hier op limonade, terwijl verschillende gebruiksvoor werpen als reclame werden uitge reikt. Verrukt was men verder over de watervallen van Coo. Hier werd het lunchpakket aangesproken. Ver schillende dames maakten gebruikt van de berglift, die een onvergelij kelijk uitzicht bood. Ongeveer kwart over twee werd weer gestart en ging ROTTERDAM, 29-5. De zorgvul dig opgezette strategie voor de afzet van het Groningse aardgas wordt ernstig bedreigd. Ronds 1975 zal in West-Europa een gecompliceerder gasvoorzieningspa- troon te zien zijn dan tot nu toe werd verondersteld, waarbij het aardgas een veel ruimere plaats inneemt in het totale Europese energiebeleid. De marketingstragie voor het Groning se aardgas zal hierdoor een funda mentele verandering ondergaan en men zal zich actief moeten gaan be zighouden met het zoeken naar af zetgebieden, waarbij men op de ener giemarkt zal moeten concurreren met olie en steenkool en ook met gas afkomstig uit andere bronnen. Dit concludeerde prof. dr. P. R. Odell, gewoon hoogleraar in de economi sche geografie aan de Economische Hogeschool te Rotterdam, tijdens zijn inaugurele rede. MUZIKAAL WONDERKIND SCHIEDAM, 29-5. Ook ScJiie- dam heeft zijn muzikale won derkind. De zesjarige Petra Tettelaar, ontdekking van de organist Gerard Bressers, blijkt het elektronisch örgel in de huiskamer van haar ouders met een vaardigheid te kun nen bespelen, die volgens ken ners weinig volwassen musici haar na zullen doen. Het be gon vorig jaar, toen mevrouw Tettelaar orgelles nam bij Ge rard Bressers en haar toen vijfjarig^ kleuter meenam. Al spoedig bleek dat Petra haar moeder „versloeg" op hand- en pedaalregisters, zij het dat de nauwelijks 10 turven hoge Pe tra maar half op het orgel bankje kan zitten om met haar voet het pedaal te kunnen be reiken. Alhoewel haar voor keur uitgaat naar „tophits", blijkt zij een wat zwaarder programma eveneens te kun nen uitvoeren. Noten lezen, evenals gewoon lezen, is er nog niet bij, wan Petra zit nog op de kleuterschool. bestuur het standpunt van Rijkswa terstaat, dat een dijk „in de luwte" niet op die hoogte gebracht behoeft te worden als de overige dijken. het op Luik aan, waar gelegenheid werd gegeven om nog wat te winke len (een typische vrouwelijke bezig heid). Nadat nog wat in deze mooie omgeving was rondgereden ging het op vaderlandse bodem aan, want in Maastricht stond een diner aange richt, wat alle eer werd aangedaan, nadat men nog enige mooie punten van deze stad had bezichtigd. Half acht werd de bus weer bestegen en reed men door België op huis aan. Langs de sinjorenstad Antwerpen ging het naar de grens. Kwart over tien bereikte men het veer A.J. Pol der en tegen elven was men weer terug op het dorp, hoogst voldaan over deze mooie tocht, die echter wel wat ver was voor één dag. De presi dente van de vereniging, mevr. Om- mering-Korpel, heeft tenslotte chauffeur Willemse bedankt voor de voorbeeldige wijze waarop hij deze trip leidde. Als gast maakte ook ds. Ommering, Herv. pred. alhier deze reis mee. ZONDAG 1 JUNI. NED. I. Na het weekjournaal en de verkeersinformatie een Neder landse film onder de titel ..The Safe- tybelt of Holland" (de veiligheids riem van Nederland). Johan Blans- jaar ,die voor de NTS dc Deltawer ken vastlegt in een aantal films, heeft deze korte documentaire sa mengesteld voor een groot aantal Eurovisielanden. Op deze middag verder nog een Charlie Chaplin filmpje en een directe reportage van de biljartwedstrijden om het we reldkampioenschap 47/2 in Gronin gen. Het avondprogramma start met de eerste aflevering van de tijdelijke opvolger van de Fabeltjeskrant, nl. de Franse kinderserie „Pluimpje". Daarna „Woord voor Woord" en de negende aflevering van „Kruisver hoor", waarin drie jongeren kriti sche vragen stellen aan ds. A. H. v. d. Heuvel, hoofd van het communi catiedepartement van de Wereld raad van Kerken. De sportrubriek van de NOS heet voortaan „Studio Sport". Na het journaal een NCRV programma. Het is dezer dagen een kwart eeuw geleden dat de gealli eerden uithaalden voor de laatste slag tegen de Duitse legers. Op 6 juni was het D-day, de dag waarop de invasie plaats vond. Jan van Hillo heeft maandenlang ge werkt aan een drietal dociimentaires over deze grootste militaire opera tie aller tijden. Vanavond krijgen we de eerste te zien. Van Hillo heeft de zaak niet technisch aangepakt en geeft geen militaire wetenschappe lijke analyses. Hij stelt de mens in het centrum en spreekt met velen die direct betrokken waren bij D- day. Daarna de Nederlandse sopraan Elly Ameling, die wordt begeleid door het Rotterdams Filharmonisch Orkest. Tot slot geeft ds. P. A. Sille- vis Smit een inleiding op een reeks uitzendingen, die zijn gewijd aan het Onze Vader, het gebed, des Heren. NED. II. De AVRO brengt een her inneringsprogramma, gewijd aan „een leven vol muziek". Dat was het leven van de grote Nederlandse di rigent Willem Mengelberg - na zijn dood een fel omstreden man, maar in de vooroorlogse jaren een god heid in de tempel van de Nederland se klassieke muziek. Het tweede mu zikale programma van deze avond ademt een geheel andere sfeer. Het "is getiteld „Jazz gewijde muziek". Bob Rooijens en Krijn Torringa la ten de kijkers hierin kennis maken met de Franse chirurg-musicus Jean Christel Michel, die met een eigen combo kerkelijke muziek een geheel eigen klank geeft. Daarna een mini- drama van de Jonge Friese schrij ver Oene Spoelstra. In zijn stuk „Warmte", dat meer een impressie is, voert hij 2 vrouwen ten tonele, die van dezelfde man houden. Er ont wikkelt zich tussen dit 3-tal een tast bare sponning, die iets van eQn hero ïsche strijd heeft. Dan 2 afleveringen van „Peyton Place" waarin het weer heet toegaat in het „doorsnee stad je". Tot slot het laatste programma in de serie ,Geen blad voor de mond' waarin de AVRO jongeren uit ver- Nog een kijkje van de expositie: Eén en een kwart eeuw Zierikzeesche Nieuwsbode", die deze week - ondergebracht in het prentenkabinet van het Gemeentemuseum - werd geopend. (Foto: Zierikzeesdhe Nieuwsbode). Reisje chr. vrouwenvereniging te Oosterland ZONDAG 1 JUNI. NED. I: 15.30 Nieuws; 15.32 Week journaal; 15.55 Verkeersinformatie 16.00 Jeugddocumentaire; 16.25 Charlie als oom agent; 16.45 Biljar ten; 18. 00 Einde; 18.55 Pluimpje (in kleur); 19.00 Woord voor woord; 19.05 Kruisverhoor; 19.30 Sport; 20.30 Journaal; 20.35 D-day (kleur); 21.55 Elly Ameling zingt Mozart; 22.25 Het gebed des Heren; 22.35 Journaal. NED. II: 18.55 Pluimpje (kleur); 19.00 Journaal; 19.05 Willem Mengel berg: een leven vol muziek; 19.55 Jazz, gewijde muziek; 20.40 Warmte (kleur); 21.05 Peyton Place: 21.50 Geen blad voor de mond; 22.20 Jour naal. MAANDAG 2 JUNI. NED. I: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Het zout des levens (kleur); 19.31 Koning Klant; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster20.20 Achter het nieuws; 20.45 Met de muziek mee 21.45 St. Jozefs gasthuis voor ster venden; 22.35 Journaal; 22.40 Pauze 23.00 Filmkunde in het voortgezet onderwijs (Teleac); 23.30 Einde. NED. 11: 18.50 Pluimpje (kleur); 18.56 Ster; 19.00 NieuWs; 19.03 Scala; 19.30 Wanneer is een park geen park (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Hockey; 20.30 Har ten 5; 20.34 Bioscoopsuccessen van weleer; 22.30 Wat zijn de humanisten van plan; 23.00 Journaal. Andere einduitkomst schade aan Maagdenhuis AMSTERDAM, 29-5. Het bureau voorlidhting van de universiteit van - Amsterdam geeft een rectificatie op een gisteren door dit bureau door gegeven beridht, waarin de schade als gevolg van de bezetting van hef Maagdenhuis en de aula op 185.000 gulden w.erld geraamd. Het schade- rapport van de afdeling interne controle sluit echter op een bedrag van f 144.061. In een aparte bijlage wordt een specificatie gegeven van het herstel aan gebouwen ten bedra ge van f 40.800. Dit laatste bedrag, aldus het bureau voorlidhting, is abusievelijik geteld bij het eerst ge noemde bedrag. De totale sdhade wordt dus reëel geraamd op onge veer f 144.000. In de Ecuadoriaanse hoofdstad Quito ihelbben studenten en arbeiders donderdag bij gevechten met de po litie 'en militairen tijdens een anti- Amerikaanse demonstratie auto's in brand! gestoken en stenen en rnolo- tov-cocktails gegooid. Jeugd geniet volop van het „strandje" te Bruinisse BRUINISSE, 29-5. Het z.g. strand je te Bruiinisse vervult weer geheel de funktie waarvoor het in het le ven is geroepen: de recreatie voor de eigen jeugd. Men kan er de laatste zonnige da gen na schooltijd in de diverse boxen of daarbuiten vele tientallen in het water spelende kinderen, of zwem mende schooljeugd ontmoeten, al of niet vergezeld van de moeders (voor al waar het jonge kinderen betreft), die de gelegenheid te baat nemen om te zonnebaden. De heer S. Beekman en zijn ploeg aangevuld met de 'heer P. L. Kre- pei hebben door het slaan van paal tjes autoboxen gemaakt, verder naar de kant van het water staan even- AMSTERDAM, 29-5. De 'hoogleraar in het burgerlijk recht, auteursrecht en -recht van de industriële eigen dom in de juridische faculteit van de Vrije Universiteit, mr. S. Ger brandy, heeft ontslag uit die functie gevraagd, zo 'deelt de voorlichtings dienst van de universiteit mede. In een brief aan het college van directeuren stelt professor Gerbran dy dat de afstand' tussen oudere en jongere generatie groeiende is en hij de vraag of het doelmatig is nog tien jaar zijn taak te zoeken op het gebied van het onderwijs, ontken nend te moeten beantwoorden. Ver der schrijft hij„Stellig is deze over tuiging mede beïnvloed door de on rust die de laatste jaren in academi sche ikrinigen overal ter wereld heerst". eens palen, voor afrastering voor het plaatsen van fietsen ejd. Jammer dat een aannemingsmaat- sohappij stenen en ander afkomend materiaal dat bij de aanleg van de weg naar de jachthaven en de aan leg van het parkeerterrein, gedepo neerd heeft op een strook langs het strandje, waardoor dat voor het zit ten in het gras onbruikbaar is ge worden, terwijl kindervoeten menige wonden oplopen als de scherpe ste nen niet verwijderd worden. Het gaat er per slot van rekening om, 'dat kinderen en ouders ongestoord van het strand en het water kunnen genieten, zoals dat nog dagelijks twee keer in de 24 uur, door de ge- tij'bewegingeri van elb en vloed wordt ververst. Clandestiene zenders DEN HAAG, 29-5. De bijzondere radiodienst van de P.T.T. heeft se dert januari van dit jaar niet min der dan 84 clandestiene zenders op gespoord en in beslag genomen. Op merkelijk hierbij is dat de clandes tiene zenders zich in hoofdzaak blij ken te bevinden in het noordelijk en oostelijk deel van Nederland. LEIDSCH'ENDAM. De commissa ris 'der koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, heeft donderdagmiddag in Leidschendam ,,'H'et Nationaal Automobielmuseum" geopend. Twee mannen zijn omgekomen en 28 gewond doordat donderdag een 222 m. lang vrachtschip enige minuten te vroeg van de scheepswerf te Collingwood bij de lancering het water in 'gleed. Nieuwerkerkse bejaarden bezochten Walcheren NIEUWERKERK, 30-5. Begunstigd door mooi zomerweer, vertrokken woensdag de leden van de bejaar- densoos Nieuwerkerk alhier, in een tweetal bussen voor een uitstapje naar Noord-Beveland en Walcheren. Omstreeks één uur koerste men op Middelburg af, waar men eerst een kijikje ging nemen in het prachtig aangelegde „Miniatuur-Walcheren", waar ook nog een consumptie werd gebruikt. De trip ging verder via Vlissingen over de boulevard rich ting Domiburg, langs het Veerse Meer naar Kamperduin, waar weid ge pauzeerd, en de stramme leden ge strekt konden worden. Na een gezel lig samenzijn in het zonnetje, toog Gcmeentegids van Dniveland verschenen DUIVELAND, 29-5. Dezer dagen kwam dc Duivelandse gemeente-gids van de pers. Dit jaarlüks boekje voor informatie en wetenswaardigheden en een keur aan advertenties hoopt in de behoefte te voorzien, daar het gemeentelijk mededelingenblad na lezing niet zo gemakkelijk meer ter hand genomen zal worden. Deze gids, die nu voor de eerste maal is uitgegeven kan bij de voort- duur goede diensten bewijzen, wan neer men een of ander adres nodig heeft, of bij herhaling kennis wil ne men van de daarin opgenomen ad vertenties. Dezer dagen zal de oplage voor het grootste gedeelte de deur uitgaan, om onder de ingezetenen van Duiveland te worden verspreid. Overigens zal deze uitgave ook zeker welkom zijn bij degenen die hier hun vakantie en wopkenden in de ge meente dooxhrengen. Het boekje be vat naast een groofc aantal adver tenties en adressen een voorwoord van burgemeester A. A. van Eeten van Duiveland. Daarnaast heeft jnen de heer L. A. Capelle uit Oosterland bereid gevon den een tweetal artikels te schrij ven over het ontstaan van het toen malige eiland Duiveland en over het Gasthuis te Oosterland. Ook de ru briek godsdienst is in het boekje on dergebracht, met aanvangsuren van de diverse kerkdiensten. Ter illustra tie is 'n aantal foto's opgenomen die de toerist in de eerste plaats erop al tent maakt dat Duiveland ook wat te bieden heeft. Gemakshalve zijn de RTM-busverbindingen in een over zichtelijk schema opgesteld. Onge twijfeld zal het boekje bij iedereen welkom zijn men weer naar de bus, die het ge zelschap verder door Noord-Beve land voerde, naar de Zeelandbrug. Tegen 2es uur werd Nieuwerkerk weer bereikt, en a-lle deelnemers wa ren het er overeens dat het een schitterende tooht was geweest. Bij aainikomst in „Ons Dorpshuis" stond een koffietafel gereed, smaakvol aangezet door de familie Van Felius. Inmiddels waren ook mevrouw E. van Eeten-de Vries en de burge meester gearriveerd, die de verdere avond temidden van de bejaarden meemaakten. De heer D. Rentier bracht namens de bejaarden dank aan de helpsters die al de bejaardenmiddagen in het afgelopen seizoen hebben ver zorgd. Aan hen werd een verras sing aangeboden. Mevrouw van Ee ten nam voorts met enkele woorden afscheid van de Nieuwerkerkse be jaarden en herinnerde eraan met hoeveel genoegen zij steeds in hun midden was. Ook dankte zij de staf van medewerkers, die haar steeds terzijde heeft gestaan. Burgemees ter Van Eeten sprak van de aange name samenwerking, die hier is ge weest. waaraan mevrouw en hijzelf de meest fijne herinneringen zullen meenemen maar hun nieuwe woon plaats (Haamstede). De Nederlands Hervormde predi kant, ds M. G. Westerhof sloot de bijeenkomst met (het lezen van Psalm 150 waarop hij vooral de na druk legde op het laatste vers: „Al les wat adem heeft, love den Heer!" Een toepasselijk woord voor ieder een, doCh in 'het bijzonder voor de ouden van dagen. Met dankgebed eindigde deze fijne middag schillende landen liet discussiëren. Het onderwerp van vanavond is ge zag, autoriteit en democratie. MAANDAG 2 JUNI. NED. I. De VARA met de film ,Zout", die Charles Huguenot van der Linden maakte ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de N.V. Kon. Zoutindustrie. In de film behandelt de cineast de acweldige betekenis, die zout voor de mens ge had heeft en nog heeft. In het voor programma nog de rubriek .JConing Klant". Na journaal en „Achter het Nieuws" het typisch zomeravond- programma „Met de muziek mee", dat de VARA dit seizoen in verschil lende plaatsen van het land wil gaan maken. De eerste aflevering komt uit Den Bosch waar als gasten aan wezig zijn Tante Leen en Johnny Jordaan, de variété-artiest Samson en de Engelse zangeres Vera Lynn. In dit programma de eerste halve finale van het concours voor bespe lers van elektronische orgels om de Cor Steyn-trofee. Henk van Stipri- aan is de gastheer. Daarna een merkwaardige reportage van „Ach ter het Nieuws". Koost Postema en Huib de Ru bezochten in een van de armste wijken van Londen het St. Josephs Gasthuis voor de stervenden Er worden alleen ongeneeslijke ge vallen opgenomen. De problematiek van de ziekenhuisleiding is wel van zeer bijzondere aard. Die van de pa tiënten trouwens niet minder. „Ach ter het Nieuws" schijnt er een zeer indringende reportage van te heb ben gemaakt. NED. II. In „Scala" de bekende rubrieken waarna de KRO de avond voortzet met een aflevering van de natuurserie „Survival'. Aansluitend aan het journaal een Joegoslavisch tekenfilmpje en dan de wekelijkse hoofdfilm, een uit cle „Bioscoopsuc cessen van weleer". „Only angels have wings" is een film over de luchtvaartwaarin de hoofdpersoon een eigen luchtvrachtbedrijfje heeft. Met primitieve toestelletjes zorgt hij voor de verzending van poststuk ken. Rond deze romantiek is een direhoeksverhouding geweven tussen de luchtvaartpionier, een mooie re vuester en de ex-verloofde van de pionier. De film schijnt gebaseerd te z\jn op authentieke gegevens. Aan sluitend een uitzending van het Hu manistisch Verbond, waarin het nieuwe gezcht van het H.V. zal wor den getoond. Er is nl. nogal het een en ander aan het veranderen in deze Het kring. st^1 huis „In de Witte Swaen" mei Vrijpoortje voor de verwoesting en in- -herbouw"De foto stamt uit de dertiger jaren. 1 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3