AGENDA Zierikzeese wielrenner Wim Evertse behaalde goede resultaten Zelfverbranding op terrein van de V.N. Successen voor „Delta-Sport" te Hulst !g"" 3; *i STREEKNIEUWS Onlusten Zwartkijkers! aangifte formulier Dan kijkt u gerust! ZIERIKZEE 30-5. - Deze week heeft de Zierikzeese wielrenner Wim Evertse weer een aantal uitstekende resultaten weten te boeken. Te Axel, ten aanschouwe van ruim zevendui zend enthousiaste toeschouwers, wist Wim met veel machtsvertoon zijn derde overwinning in dit seizoen te behalei\ Half koers zag het er naar uit dat de beslissing was gevallen toen Jos van Beers, Plet Godde, Theo van Poucke, Ad Duiker, Leo Embrechts en Wim Evertse zich een ruime voor sprong hadden weten te verschaffen op het peloton. Een incident tussen Embrechts, die geen kopwerk deed en alleen voor de sprints reed, en Evertse, had tot gevolg dat er uit eindelijk weer een hergroepering kwam. Embrechts en Evertse, die het met elkaar aan de stok hadden, ver speelden in één ronde 40 seconden, waardoor zij zelfs in het tweede pe loton terecht kwamen. Geen der tal rijke toeschouwers hield het hierna nog voor mogelijk dat Evertse nog kans op de zege zou maken. Lang bleef hij evenwel niet bij de pakken neerzitten en in een machtige rush stoof hij spoedig weer op het eerste peloton af. dat, onder impuls van vooral de sterk rijdende Bakker uit Soest, de overgebleven vier koplo pers tot de orde hadden geroepen. Lang bleef de rust in het peloton niet bewaard. Buurmeijer uit Veen- dam waagde spoedig een sprong In de ruimte, gevolgd door Jan van Hoek, Wim Evertse, Wim van Steenis en de Engelsman Philip Edwart. Laatstgenoemde moest al snel lossen maar zijn opengevallen plaats werd ingenomen door de Belg Ribert Fer- ket en Wielhouwer. Met nog 20 km te rijden had deze kopgroep een voorsprong van 45 seconden, maar toen gingen Ko de Vrieze, Peter Vonck, Waldi van Campen, Cees Frijters, Leo Bogers, Henk Stander, Ad van Cvervelt en Bob Kroonen in de tegenaanval. Er volgde nu een boeiende strijd, waarin de koplopers moesten zwichten. Nauwelijks was de hergroepering evenwel tot stand gekomen of Wim Evertse sprong met Ton Bakker en Wim van Steenis in zijn wiel weer weg. Bij het ingaan van de laatste 15 km hadden zij een voorsprong van 10 seconden op een groep van 15 renners, waarvan verschillenden nog een vergeefse poging waagden om bij de drie vluchters te komen. In de eindsprint voor de zege duelleer den Bakker en Evertse tot 100 meter vóór de eindstreep schouder aan schouder. Het grote verzet dat Wim Evertse draaide, werd Bakker op de laatste 100 meter te machtig en reeds 50 meter vóór de eindstreep lag de Zierikzeese renner in gewonnen po sitie. De uitslag: 1. Wim Evertse, Zierik- zee, 120 km in 3.14.30; 2. Ton Bak ker, Soest; 3. Wim van Steenis, Hoog- blokland; 4. Jos van Beers, Vorse- laar (B.)5. Peter Vonck, Héikant; 6. Leo Bogers, Ossendrecht; 7. Jan Zoons, Vlaardingen; 8. Cees Priem, Goes; 9. Henk Stander, Oude Tonge; 10. Bob Kroonen, Dordrecht. Sonde van jNieuwvliet In de ronde van Nieuwvliet legde Wim Evertse beslag op de vijfde plaats. Reeds in de derde van de 60 te rijden ronden, kwam er een kop groep van vijf renners: Ko de Vrieze, Waldi van Campen, Wim Evertse, Leen v. d. Wely en Theo van Poucke, die de wedstrijd volledig beheerste. Alleen Bart Solaro en Cees Priem slaagden er op de valreep (5 km vóór het einde) er nog in aansluiting te krijgen. Alle overige renners wer den gedubbeld. Dank zij de samen werking van de Trico-Noble renners, die sterk in de kopgroep waren ver tegenwoordigd, slaagde Ko de Vrieze er in de laatste twee ronden nog in te ontsnappen, waardoor hij onbe dreigd kon winnen. Wel probeerden Solaro en Evertse nog de vluchteling te achterhalen, maar steeds kregen zij enige renners van Trico-Noble in het wiel. De uitslag: l. Ko de Vrieze, Goes, 100 km in 2.34.30; 2. Theo v. Poucke, Koewacht; 3. Bart Solaro, 's-Herto- genbosch; 4. Cees Priem, Goes; 5. Wim Evertse, Zierikzee; 6. Waldi v. Campen, Hulst; 7. 7. Leen v. d. Wely, Vught; 8. Ten Damen, Ulvenhout; 9. Henk Stander, Oude Tonge; 10. Jan Maas, Wouw. In een te Ertvelde (België) gereden criterium over 102 km, met 52 deel nemers, wist Evertse als eerste Ne derlander op de achtste plaats be-v slag te leggen. NEW YORK, 29-5. Een Amerikaan se student, de 20-jarige Bruce May- rock uit Long Island, heeft zich don derdag in het park van het V.N.-ge bouw in New York uit solidariteit met de bevolking van Biafra in brand gestdken. Hij had een bord met een opsdhrift: „Help een einde maken aan de volkenmoord in Bia fra en red negen miljoen Biafranen" De student is in zeer ernstige toe stand naar het nabijgelegen zieken- Loonsverhoging in soeiale werkvoorziening naar 7 procent DEN H'AAG, 29-5. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. RooLvin'k, heeft besloten ook voor de werknemers in de soci ale werkvoorziening de 5 procent Iconsverhoging, welke zij aan het begim van 1969 hebben gehad, om te zetten in een loonsverhoging van 7 prccent. Dit stemt dus overeen met hetgeen is geschied t.a.v. de amb tenaren en de arbeidscontracten in overheidsdienst. Voor de sociale werkvoorziening gaat de verhoging in op 1 juni 1969 en wordt over de eerste vijf maanden van dit jaar een nabetaling gedaan. Kruisbessenpluk gestart KAPELLE, 30-5. Volgende week gaat op Zuid-Beveland de pluk van groene kruisbessen beginnen. Op de veiling in Kapelle-Biezellnge wordt maandag 2 juni de eerste veiling van dit produkt gehouden. Het vo rig jaar werd de eerste veiling op 28 mei gehouden .Zuid-Beveland was tot voor enkele jaren een vrij belangrijk produktiecentrum van groene kruisbessen maar de laatste jaren is de betekenis van deze teeit sterk teruggelopen. De kruisbessen worden gedurende de eerste aanvoerperiode in de re gel gekocht voor export naar Zwe den en Engeland. Later in het sei zoen treden de binnenlandse con serve nf'a brieken meestal als koper op. Juweleiitlieveii betrapt AMSTERDAM, 29-5. De 19-jarige elektricien S. B. heeft donderdag morgen vroeg vergeefs getracht aan de politie te ontkomen door op de Jozef Israëlskade in Amsterdam-oost van een dak in het Zuider Amstel- kanaal te springen. Hij was een van de twee mannen die de vlucht na men, nadat zij omstreeks half vijf door het in werking treden van de alarminstallatie waren gestoord bij een inbraalk in een juwelierszaak op de J. Israëlskade. Het tweetal was binnengedrongen via een gat dat in het dak was gemaakt. De elektri cien kon worden aangehouden, de tweede dader wist te ontkomen. ZIERIKZEE, 30-5. De atlete me vrouw Jannie de Jonge-Schot van „Delta-Sport" was bjj de op Tweede Pinksterdag te Hulst gehouden inter nationale atletiekwedstrijden wel de meest succesvolle deelneemster uit Zierikzee. Z(j werd tweemaal eerste en wel bjj de discus met 33,70 meter en bjj het kogelstoten met 12,01 me ter. Mevr. De Jonge ontmoette bij het discuswerpen sterke tegenstand van Belgische zjjde maar bij de kogel vormde zij ongetwijfeld een klasse apart. De heer Harry Dorst werd twee maal tweede en éénmaal derde. Bij het speerwerpen behaalde, hij een zwaar bevochten tweede plaats met 'O <NT€*NATfQNAte ^ANTILLEN !NlT«NATlOK*U- AfiS Ter herdenking van het vijtigjarig bestaan van de internationale Ar beidsorganisatie zal de postadmini stratie van de Nederlandse Antillen vaat 25 augustus 1969 t.e.m. 24 augus tus 1970 een serie van twee bijzon dere postzegels zonder toeslag uit geven. Op deze postzegels is het in ternationale embleem, van de IAO afgebeeld met aan de ene kant een koenoekoehuisje en aan de andere kant cactussen. De waarden en kleu ren zijn: 10 cent, blauw en zwart; 25 cent, rood en zwart. De prijs per serie is in Nedetldndse munt f 0,70. 43,50 meter. Bij de 400 meter was Harry waarschijnlijk te snel begon nen. Hij liep de afstand nu in 52,7 sec. terwijl hij nog de vorige week te Enschede een tijd van 51 sec. voor zich liet noteren. Ria Kloet liep wederom een uit stekende 600 meter bij de meisjes B en wel in 1 min. 46,4 sec., waarmee zij de tweede plaats behaalde. Iso- lien Hage werd tweede bij de 80 me ter meisjes C in 11,6 sec., terwijl Pe ter Wijnen en Ike Auperlee de finale behaalden bij resp. de 100 meter he ren en de 100 meter jongens C. Het wordt voor de atletiek een druk weekeinde. Morgens (zaterdag) gaat een grote groep pupillen van 8 tot en met 11 jaar naar Bergen op Zoom. Deze jongeren houden geen wedstrijden tegen elkaar maar moe ten bepaalde prestaties leveren die in een boekje zullen worden afgete kend. Verder staan op het program ma competitiewedstrijden voor de dames tweede klas te Dordrecht, voor de heren derde klas te Vlissin- gen en voor de C-D meisjes te Ber gen op Zoom. LANDBOUW EN VEETEELT 'i Succesvolle kruising van koe zeeboe CANBERRA, 29-5. Australische veefokkers zijn er in geslaagd een nieuw soort melkvee te fokken, dat de melkgift van het Jerseyrund paart aan de taaiheid en warmte tolerantie van de Aziatische zeboe. Het nieuwe ras, dat al bekend raakt onder de naam „melk-zeboe" is ontstaan door kruising van koeien en zeboes. Het experiment, dat werd onder nomen in het noordelijk deel van New South Wales, is al zo succesvol gebleken, dat de meeste veetelers in die streek hun Jersey-kudden heb ben verkocht en nu melk-zeboes in hun weiden laten grazen. De opmerkelijke kruising werd uitgevoerd nadat de Pakistaanse re gering in 1952 een klein aantal ze boes ten geschenke had aangeboden. Toen de dieren een quarantaine pe riode van 4 jaar achter de rug had den, begonnen de kruisingsprocven, die via moderne selectiemethoden nu reeds hebben geleid tot hele kudden melk-zeboes met vaste erfelijke ei genschappen. huis Bellevue vervoerd. Honderden mensen, die zaten te zonnen in het park, dat ten noorden van het glazen V.N.-paleis ligt, waren getuige van de zelfverbranding. Even na het voorval liet secretaris-generaal Oe Thant weten, dat hij diep geschokt ZIERIKZEE Diefstal van oude munten uit vitrine in zaal van gemeentemuseum Naar wij vernemen heeft dinsdag middag in de zg. Schutterszaal van het gemeentemuseum alhier een bru tale diefstal plaatsgevonden. Op klaarlichte dag, het tijdstip van de roof kon later worden vastgesteld' op omstreeks half vier, of tussen half vier en vier uur, verdwenen uit een midden in de zaal opgestelde vi trine een aantal zeer zeldzame en waardevolle Zierikzeese noodmun ten. Door de Rijkspolitie te Zierikzee werd direkt in samenwerking met de technische recherche een diepgaand onderzoek ingesteld. Uit dit onder zoek meent de politie intussen te kunnen opmaken dat de dader een jongeman moet zijn van omstreeks vijftien jaar, die samen met twee jongere vriendjes dinsdagmiddag het museum heeft bezocht. Alles wordt intussen in 't werk gesteld om de jongeman, waarvan het signalement bekend is en die naar alle waar schijnlijkheid te Zierikzee of in één van de gemeenten op Schouwen-Dui- veland woonachtig moet zijn, op te sporen. Het staat overigens niet vast of hier gesproken kan worden van dief stal of dat het meer de bedoeling is geweest een „stunt" uit te halen. Mocht dit laatste het geval zijn dan bestaat dus de mogelijkheid dat de gestolen munten nog op een of an dere wijze zullen worden terugbe zorgd. Intussen wordt het onderzoek voortgezet en daarnaast ook afge wacht of de dader de munten soms vrijwillig in de brievenbus van het stadhuis zal deponeren, hetgeen ui teraard voor de conservator van het gemeentemuseum, een grote gerust stelling zou zijn. Vergadering Geref. Vrouwenvereniging De Gereformeerde Vrouwenvere niging „De Lampen Brandende" komt in vergadering bijeen op woensdag 4 juni a.s. in het vereni gingsgebouw St. Domusstraat. Me vrouw K. v. d. Woestijne-v. d. Vate hoopt in deze samenkomst een in leiding te houden over het onder werp „Obaidja". Geslaagd De heer W. van Meeteren alhier, bedrijfsleider van de fa. De Jong voorheen R. P. Hogerheijde, slaagde dezer dagen voor het Staatsexamen Wijnen en Gedistilleerd. Koorzang in ziekenhuis Het gemengd' zangkoor „Zingt met aandacht'' uit Bruimisse, gaf vorige week onder leiding van de heer C. Groenleer een uitvoering in het Zweedse Ronde Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Een achttal nummers werd ten gehore gebracht. Onder een kop koffie die aan de leden werd aangeboden, heeft de directrice haar dank betuiigd. Aan een zestal patiën ten uit Bruinisse die in het zieken huis werden verpileegd werd bloe men bezorgd. HAAMSTEDE Pomona"-excursie Nu er al wat vruchtjes aan de fruitbomen te zien zijn begint de Ver. van Oud-leerlingen „Pomona" met de zomerexcursies. Dinsdag avond a.s. wordt een bezoek ge bracht aan de bedrijven van de he ren J. C. de Feiter en C. v. d. Kree- ke te Burgh. BURGH Geslaagd Bij de in Den Haag gehouden staatsexamens voor het verkrijgen van het diploma scheepswerktuig- kundige B.I. slaagde o.a. onze dorps genoot de heer C. J. Rademaker Jbz. Reisje zangvereniging „Nu met Hope" De zangvereniging „Nu met Ho pe" te Burgh, maakte een dezer da gen met de nieuwste bus van toe- ringcarbedrijf Van Oeveten uit Zie rikzee haar jaarlijks uitstapje dat ditmaal Limlburg tot doel had. Om half zes vertrokken, ging het in één ruik op Antwerpen aan, waar de Ko ning Boudewijnweg de kortste weg was naar Vroenhoven. Hier Werd koffie gedronken en de grens ge passeerd. Na Maastricht had Val kenburg de voille aandacht en er werd drie uur doorgebraoht. Valken burg bezit genoeg om haar bezoe kers te bekoren en de grotten, speel tuin en de berg hadden aftrek ge noeg. Natuurlijk werd ook Vaals met het drielandenpunt bezocht en in „De Blauwe Engel" was het,gezellig. Margraten herinnerde de zangver eniging een half uur aan de ernst van de tweede wereldoorlog tijdens het bezoek aan het oorlogskerkhof. De terugweg ging door Noord - Brabant waar in Oosterhout in het eethuis „De Kanonnier'1 een welver zorgd diner wachtte. Kort voor het bereiken van de Westhoek richtte de voorzitter, de heer M. C. Visser zich tot het gezelschap om te dan ken voor de medewerking aan het slagen van deze dag. Hij dankte de chauffeur, de heer M. Tuinman, bij zonder hartelijk. Om half twaalf relde de bus Burgh weer binnen. NIEUWERKERK Zeiler won eerste prijs De bekende zeiler en jachtenbou- wer de heer Kesteloo te Nieuwer- kerk won onlangs de eerste prijs in de gehouden Noordzee-zeilwedstrijd Hull-Hoek van Holland. OOSTERLAND Laatste bijeenkomst bejaardensociëteit in dit seizoen Er bestond goede belangstelling voor de laatste bejaardenbijeen komst in dit seizoen, die donderdag middag werd gehouden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk. De leiding berustte deze laatste maal bij mevrouw M. Stoutjesdijik-van 't Hoff. Nadat de gewone 'gebeurtenissen hadden plaatsgevonden richtte op het laatst ds Ommering, Ned. Herv. predikant een dankwoord tot de trouwe be zoekers van de bijeenkomsten voor de fijne sfeer, die ze steeds op de vergaderingen wisten te scheppen. „Dit is een zeer voornaam iets want wanneer er een goede verstandhou ding heerst kan er wel wat worden opgezet, doch er komt dan veelal weinig van terecht". Eén der trouwe bezoekers, de heer Willem Kloote, sprak mede namens alle bejaarden een dankwoord voor het vele dat ook in het afgelopen seizoen weer voor hen werd gedaan. Hij sprak de hoop uit dat bij de aan/vang van het nieuwe seizoen al le deelnemers(sters) weer present zullen kunnen zijn. Een echtpaar, dat laatst hun 35-jarige echtvereni ging mcoht herdenken bracht op de ze laatste middag een tractatie. Ver der werd nog de aandacht gevraagd vcor wijkzuster Compagne, die als trouw lid van het damescomité, mo menteel in het ziekenhuis te Goes wordt verpleegd. Gehoopt wordt dat zij weer spoedig mag herstellen. Mevrouw Ommering wees er ten slotte nog op dat een zeer trouwe bezoekster, mevrouw B. de Rijke-de Jonige, niet meer op het dorp zal kunnen terugkeren. „We zullen allen „tante Berre" missen", was haar commentaar. Hiermee waren allen 'het wel eens. BRUINISSE Pinksterdrukte in cijfers He bezoek aan Schouwen-Du'ive- land en de terugtocht, c.q, het au toverkeer in beide richtingen is voor een 'deel af te lezen uit de cijfers die blijken uit het aantal auto's dat 'de teller op de Grevelingendam passeerde. Vrijdag 23 mei was dat 8394, za terdag 24 mei 7860, zondag 25 mei (eerste Pinksterdag) 8913, maandag 2e Pinksterdag 14810, dinsdag 27 mei 7495. Woensdag 28 imei was het cijfer weer normaal, het normale verkeer ligt thans bij plm 4000 per dag. SINT PHILIPSLAND Concert „Concordia" Morgen, zaterdagavond 31 mei, geeft de muziekvereniging „Con cordia" alhier een concert op de mu ziektent. SPORTBERICHTEN VOETBAL Stella Boys-Hartogs P.V. 2-0; P.Z.E.M.-Toren Boys 1-2. Heden (vrijdag)avond wordt ge speeld: Zeelandia-Smit Bolnes (te Zierikzee) en V.A.B.-Velocitas (te Serooskerke). Het programma voor de volgende week luidt: Maandag 2 juni: P.T.T.-P.Z.E.M. Dinsdag 3 juni: Zeelandia -Toren Boys (te Serooskerke). Woensdag 4 juni: Rijkswaterstaat- Velocitas (te Serooskerke). Donderdag 5 juni: Smit Bolnes-Har- tegs P.V. (te Serooskeike). Vrijdag 6 juni: Stella Boys-V.A.B. (te Serooskerke). Alle wedstrijden vangen om 7 uur aan. Zierikzee C II-SKNWK C I 0-7 De Nieuwerkerkertjes waren over alle linies beter. Al aan het einde van de eerste helft hadden zij een 4-0 voorsprong. De Zierikzeeënaren konden niet eenmaal gevaarlijk wor den. Voor de rust scoorden Peter v. d. Zande, Kees Clarisse, Leo v. d. Weijde en Johan van Westenbrugge voor de blauw-zwarten. De 7-0 eind stand werd bereikt door Kees Cla risse, Johan de Reus en door een van de Zierikzeese verdedigers die in ei gen doel schoot. PAARDENSPORT „De Scliouwse Ruiters" reden te Dordrecht Op de tweede Pinksterdag werd evenals vorige jaren een groot con- cours-hippique gehouden waaraan ook de Schouwse Ruiters deelnamen. Het viertal behaalde in de klasse M. de tweede prijs. De heer A. Bevelander op Tampie behaalde in de jeugdklasse de tweede prijs en de heer P. Klompe de derde prijs in de klasse L II. BÖSSUM. De Vereniging Kinder- ihullp bestaat op 31 mei 75 jaar. „Kin derhulp" is een algemene voogdij vereniging met zestien zelfstandige afdelingen die samen 'de voogdij hebben over 1700 kinderen. Biafra, .het van overig Nigeria afgescheiden oosten, viert vandaag (vrijdag), 30 mei, zijn onafhankelijk heidsdag als nationale feestdag. BI ik vanger tjes LONDEN, 30-5. Om de aandacht voor zijn nieuwe boutique in de Lon- dense „Carnaby Street" te trekken had Harry Fox donderdag zes leven de „poppen" in z\jn etalage staan die, op een hoed. een zonnebril en een handtas na, naakt te kijk ston den. Er ontstond een oploop en daar door een verkeersopstopping en dat trok de aandacht van de politic die Fox arresteerde en kuis het scherm liet zakken. in Zniditaliaan.se stad CASAL Dl PRINCIPE. 29-5. On geveer vijfhonderd jongeren hebben donderdag in de Zuiditaliaanse stad Casal di Principe brand gesticht in het stadhuis, een bank geplunderd en een benzinepomp en verscheidene bussen en auto's in brand gestoken. De bewoners namen de vlucht vöor de bende toen deze door de stad trok. De jongeren maakten brundstapels van matrassen, banden en afval. De politie greep in met traangasbom- men, maar kon niet verhinderen dat het stadhuis in brand werd gestoken. De bende deed daarna een aanval op barakken van de carabinieri, die werd afgeslagen. Vervolgens werd in een bank grote schade aangericht. Uit nabijgelegen plaatsen werden po- litieversterkingen gezonden. Concentraties haring langs de Ierse zuidkust DEN HAAG, 30-5. In de afgelo pen twee weken maakte het visserij- onderzoekingsvaartuig „Tridens" een reis naar de Ierse Zee en de z.g. Westkust, het gebied tussen Corn wall en Zuid-Ierland. De bedoeling van de reis was het opsporen van tongconcentraties in de Ierse Zee en concentraties van pelagische vis als haring, makreel en pelser bij de Westkust. Langs de gehele zuidkust van Ierland en ook bij Cornwall werd haring aangetroffen. Grotere concentraties, die voor de visserij van belang kunnen zijn, werden aan getroffen op ongeveer 20 tot 30 mijl zuid van Dunmore en ongeveer 25 mijl zuid-zuidwest van Kinsale. Op de eerste positie werd voornamelijk kleinere maatjesharing gevangen, op de tweede positie grotere haring. De kwaliteit van de haring kon goed worden genoemd. Er werd in het ge bied veelal kleine makrelen aange troffen. Pelser kwam slechts spora disch in de vangst voor. Flitsen uit het buitenland STOCKHOLM. De Zweedse rege ring heeft zich in een communique (gedistantieerd van de militaire hulp die Zweeise piloten de Biafranen geven in de strijd tussen Biafra en Nigeria. NEW HAVEN, Connecticut. Een man van 53 jaar die tien jaar in le ven is göbleven door een ijzeren long, is in het begin van de maand een normaal leven begonnen door dat onder zijn huid een apparaat is aangebracht dat de noodzakelijke impulsen geeft voor zijn ademha ling. NEW YORK. Een Tsjechoslowaak- se functionaris bij het secretariaat van de Verenigde Naties in New York die door de regering in Praag is teruggeroepen, blijft in de Vere nigde Staten. NEW YORK. De 20-jarige neger- student Bruce Bayrock, die zich in de tuin van het V.N.-complex te New York in brand had gestoken uit protest tegen de „volkenmoord in Biafra", is overleden. PARIJS. In het Franse economi sche dagblad „Les Echo's" zeggen d'e Gaulistisohe presidentskandidaat Pompidou en de centrum'kandidaat Poher dat de Franse politiek moet worden gericht op een nauwere in ternationale monetaire samenwer king en wat de E.E.G. betreft op het geven van nieuwe impulsen voor de- opbouw van Europa en op uitbrei ding van deze gemeenschap onder bepaalde voorwaarden. MOSKOU. De achttiende partij van de tweekamp om het wereld kampioenschap schaken is in Mos kou uitgesteld wegens ziekte van ti telhouder Petrosjan. Uitdager Spas ski leidt met 9-8. BRUSSEL. De Europese Commis sie heeft bij het Europese hof in Lu xemburg een klacht ingediend tegen Italië, wegens heffingen op invoer van garens uit de andere E.E.G.- landen. Weinif; kans op internationaal zuivelakkoord BRUSSEL, 30-5. De kansen om tot een internationale zuivelovereen- komst te komen, zijn volgens de Europese Commissie aanzienlijk ge daald. Z- verklaart in antwoord op een Europese parlementaire vraag van de Nederlandse afgevaardigde Vredeiirog, dat een akkoord in de be oogde voim uiterst moeilijk, zo niet onmogelijk is geworden, doordat Groot-Brittanniü heeft besloten zijn invoercontingent te verlagen, het geen een extra-belasting betekent (met: 50 tot 60.000 ton boter) voor de resterende markt, waarop de E.E.G. meer dan haar partners in het gat. is aangewezen. De besprekingen over een akkoord in Geneve zijn sedert februari op geschort, in afwachting van de Brit se maatregelen, aldus de commissie. Bij een vuurgevecht over het Suezkanaal dat tot vrijdagmorgen 01.00 uur (Ned. tijd) duurde, zijn zes Israëlische militairen gewond ge raakt, zó is in Tel Aviv meegedeeld. Zaterdag 31 mei Sint Philipsland Hotel „De Druiventros". 16.01 uur, start oriënteringsrit M.A.C. „Sint Philipsland". Bruinisse Muziektent, 7.30 uur, concert „Nu met Hope". Woensdag 4 juni Zierikzee Ger. verenigingsgebouw, 8 uur, ver gadering Ger. vrouwenvereniging ..De Lampen Brandende". Jongen verongelukt DORDRECHT. -30-5. De zestienja rige bromfietser D. van Loon uit Dudreeht is gistermiddag op de Mijlweg in zijn woonplaats tegen een autobus gebotst, die voor hem langs ging. De jongen sloeg tegen hel wegdek en is enkele uren later in het „Dij'kzitgt ziekenhuis" in Rot terdam overleden. DOORNSPIJK. De 43-jarige heer K. Reinders uit Zwolle onderdirec teur van een oliefabriek, is vannacht om het leven gekomen nadat de door hem bestuurde auto op onverklaar bare wijze op de rijksweg 28 ter hoogte van Doornspijk van de rij baan in de middenberm terecht kwam. De auto sloeg over de kop. DEN HAAG. Alle kleuterscholen van Den Haag krijgen binnenkort een .verteldoos" een poppenkastach tig spel, dat de kleutertjes moet hel pen het verhaal van hun juf over eten, tanden en snoep, en dus de be doelingen van de actie „verbetering voeding en tandzorg" nog beter te leren begrijpen. Advertentie Kijkgeld betalen moeten we allemaal Dat staat in de wet Wees verstandig en vraag een aan. Dat doet u zo Sclirijf uw naam en adres achter op een lege envelop en stuur die - zonder postzegel - aan HEUVELTJE Het kamerbreedtapijt werd gelegd. Een vreemde uitdrukking feitelijk, „kamerbreed^', taant niet iedere ka mer is even breed. Maar om dat te snappen moet men vakman zijn. De kamerbreedtapijtlegger was een vlot man, die kwiek met de monsterrollen omsprong. Vloertje schoonmaken, ondertapijtje leggen en dan de grote rol, die als een wals langzaam, maar zeker opdrong van hel ene einde van de kamer, naar het andere einde. Zo gaat dat met kamerbreed tapijt. Als het allemaal plat ligt, komen de plinten en de spijkertjes er aan te pas en wordt hel allemaal kamerbreed vastgetim- merd vóór zoveel jaar. Zo deed de iapijtlegger het en zo doet hij het nog. Ditmaal echter was er een foutje, dat zyn uakmansoog niet ontging. Hij was al bezig zijn gereedschappen bijeen te zoeken en teen beende hij vastberaden naar de oneffenheid. Hij trok het tapijt nog wat op en klopte toen met een zach te hamer het bobbeltje plot. De vrouw des huizes was nadien zo vriendelijk hem uit te nodigen voor een kop koffie. Terwijl zij samen dronken en me vrouw haar oog strelend liet gaan over de kamerbreed uitgewaaierde schoonheid van het nieuwe kleed, vroeg zij zo maar langs de neus weg: „U hebt misschien toch mijn mar motje niet gezien?" Nu zien leggers van kamerbrede tapijten zeldennee zeg maar nooit marmotjeswant die huisdieren zijn zeldzaam en boven dien ziet een echte lapijtist alleen zijn rol .die over de voile oppervlak te van de kamer moei worden uitge smeerd. De tapijtist had geen marmotje ge zien, maar - hoewel aarzelend - be gon hij het geëclipseerde huisdier toch in verband te brengen met het vreemde heuveltje, dat hij, na afloop van zijn iverk, in het midden van het kamerbreed tapijt had waarge nomen. Gaat de man heel snel spijkertjes losmaken en een beetje kamerbreed tillen en dan komt met heel veel moeite het inmiddels overleden mar motje te voorschijn, uiteraard tot diepe droefenis van mevrouw en tot ontsteltenis van de tapijtist. Zelden is een marmotje ongelukkiger aan zijn einde gekomen, zelden ook is een huisdier op zo'n vreemde manier in het „nieuws" gekomen. De histo rie van hel lapijtenmarmotje is geen „duimwcrk", maar bloedige werke lijkheid, die zich macaber aandiende in de nieuicbonw van Zierikzee! schiereilandman. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2