AGENDA Studenten prolongeren bezetting van Maagdenhuis Amsterdam LAATSTE NIEUWS STREEKNIEUWS Politie krijgt geen opdracht om in te grijpen Z1ERIKZEE, 19-5. Heden (maandag)morgen omstreeks half tien ontstond in het Jannewekken bij de hoek naar het Vrije een botsing tussen twee per sonenauto's, die daarbij niet ernstig aan de voorkant werden beschadigd. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de botsing die waar schijnlijk een gevolg i$ van het feit dat één van de wagens de doorgang niet vröliet voor de naar het Vrije afslaande wagen. AMSTERDAM, 18-5. - Kond tien uur zondagmorgen heerste er in het Maagdenhuis aan het Spui in Am sterdam duidelijk ochtendziekte on der de vierhonderd jongelui die er de nacht hadden doorgebracht. Er bleek echter voldoende kef tie en vcedsel cm het goede humeur terug te laten komen. De keuken puilt let terlijk uit van het eten dat ons is gebracht nadat het woord „uithon geren" was gevallen. Dit alles ver telde een van de „bezetters". De „bezetting" fluctueert nogal, zo zei hij verder. Overdag verlaten ve len het Maagdenhuis, maar ze ko men 's avonds terug om de nachte lijke discussies bij te wonen en mis schien ook wel om het avontuur. De afsluiting door de politie blijkt niet effectief. Eén van de redenen is dat de voordeur van de universiteitsbi bliotheek op het Koningsplein ook zondagmorgen (dan is de deur altijd dicht) open stond. Bespreking Een bespreking tussen de loco burgemeester van Amsterdam,, dr. Koets (burgemeester Samkalden be vindt zich met vakantie in Frank rijk), de rector magnificus prof. Be- linfante en de hoofdcommissaris, de heer De Jong, met diverse mede werkers, heeft meer dan drie uur geduurd. Na afloop heeft de heer Koets meegedeeld dat hoewel hij de houding van de studenten, zoals hij ook al eerder had verklaard, sterk afkeurt, hij toch geen reden ziet de politie opdracht te geven in te grij pen. De situatie zoals die op het ogen blik bestaat zal gehandhaafd blijven. Dat betekent dat de politie zich zal beperken tot een hermetische afslui ting van het Maagdenhuis, maar dat geen maatregelen zullen worden ge nomen. zoals overwogen is, om elek triciteit, water, gas enz. af te sluiten. Het zal door de scherpe afzetting van de politie echter niet mogelijk zijn voedsel het gebouw binnen te brengen. Versterking Rond twaalf uur zondagavond be vonden zich vele duizenden toe schouwers rond het Maagdenhuis op het Spui, de Nieuwe Zijds Voorburg wal, de omgeving van de Kalver- straat en het Rokin. Er was een voelbare spanning, die nog werd aangewakkerd door alle mogelijke provocerende opmerkingen vanuit het Maagdenhuis. In werkelijkheid ziet het er niet naar uit dat de po litie tot enige actie overgaat. Het aan- en afrijden van de politie werd veroorzaakt doordat de politieman nen, die rond het Maagdenhuis aan wezig waren, werden afgelost. Zij waren al vanaf het middaguur op hun post. DE SPORTTOTO DEN Haag, 18-5. De cijfers voor de sporttoto van het afgelopen week einde zijn: Deelnemers 659.528; to tale inleg f 1.416.005,—; prijzengeld f 637.200,—. Ie en 3e prijs f 191.160,2e en 3e prijs f 127.440, Zondagavond waren er reeds vijf meldingen van dertien goede voor spellingen. De bezetting van liet Maagdenhuis AMSTERDAM, 19-5. De commis- sie van bijstand voor de openbare orde van de gemeenteraad van Am sterdam is sinds vanochtend, onder voorzitterschap van burgemeester Samkalden (inmiddels vervroegd te ruggekeerd van vakantie), in beslo ten vergadering bijeen. Uiteraard is de gang van zaken in en rond het Maagdenhuis onderwerp van gesprek Burgemeester Samkalden brengt de commissieleden uitvoerig verslag uit over de genomen maatregelen. HAAMSTEDE, 16-5. Vrijdagmor gen omstreeks 9 uur, vond op de kruising Zandwcg-Steursweg-Moer- weg, een vr\j onoverzichtelijke plaats waar al meer ongelukken z(jn voor gekomen, een autobotsing plaats. Uit dc richting Burghsluis nader de een Belgische auto, een Cortina bestuurd door Dc F. uit Antwerpen. Op de Kruising gekomen verzuimde hij voorrang te verlenen aan een bij na gloednieuwe Renault die uit de richting Serooskerkseweg de on heilsplaats naderde en bestuurd Inmiddels is wel een detachement van 150 man marechaussee ter ver sterking van de Amsterdamse politie gearriveerd. Het is niet uitgesloten P.J.C. naar Tilburg De P.J.G. organiseert op 27 mei a.s. een excursie naar Tilburg, waar het bezoek inzonderheid geldt de Trappisten bierbrouwerij „De Seha»nf?lrooi". Voor de dames staat «en exeursie naar de Beekse bergeri op het programma. Aanbesteding Vrijdag werd te Zierikzee namens Je centrale directie van de P.T.T. door architect H. G. C. Heringa aan besteed de bouw van een hulppost kantoor aan de Julianastraat te Buigh-Haamstede. Ingeschreven werd als volgt, (alle bedragen exclusief B.T.W.): Rhee en v. d. Berg, Breda f 244.000,-; J. Tie- leman, Nieuwerkerk f 239.500,-; J. Rtggeband en Zonen, Zierikzee f 238.200,-; C. A. Prinse, Haamstede f 231.300,-; J. C. Bijkerk, Burgh f 230.790.-. De begroting was f 228.733,- De gunning werd aangehouden. Onderhoud rijkszeeweringen Dcor de Rijkswaterstaat te Mid delburg werd het onderhoud van de rijkszeewering in de polders Ooste ren- en Westerenban op Schouwen en de Grevelingendam met schut sluis gegund aan Aannemingsbedrijf P. van Dongen te Haamstede, voor een bedrag van f 187.180, ZIERIKZEE Instructie-avond Vogelwacht Op dinsdag 20 mei vindt in het gebcuw Paternosterstraat 1 een in structieavond plaats van de jeugd- vogelwacht. Dia's zullen worden vertoond en vogelgeluiden worden beluisterd. Kettingbotsing Zondagavond omstreeks half tien vond op de rijksweg Zierikzee-Brui- nisse nabij het zg. Beijersdijkje een autobotsing plaats waarbij drie per sonenwagens zeer ernstig werden beschadigd en als „total-los" kun nen worden beschouwd. Een perso nenwagen reed in de richting Zie rikzee slingerend over de weg en kwam in frontale botsing met een auto uit Rotterdam, bestuurd door D. de B. Uit het onderzoek van de politie bleek dat de slingerende wa gen bestuurd werd door L. D. uit Bruinisse, die enigszins onder de in vloed van alcohol verkeerde. Dooi de botsing werd de auto uit Rotter dam stuurloos en kwam terecht op het linker-weggedeelte, waardoor weer een botsing ontstond met de auto van v. d. H. uit Zierikzee. De bestuurder uit Bruinisse moest met zijn passagier, J. G. uit Ooster- land voor verdere behandeling naar ihet ziekenhuis worden overgebracht maar beiden konden daarna naar huis terugkeren. De Rotterdammer werd gewond aan een knie SEROOSKERKE Schoolverkeersexamen Dezer dagen werd door het Ver bond voor Veilig Verkeer, afdeling Schouwen Westhoek 4e Serooskerke het praktische verkeersexamen ge houden. Aan dit examen namen in totaal 131 kinderen deel van in to taal 9 scholen. De deelnemende scholen waren: O. L. Schooi Seroos kerke, Noordwelle, Renesse, Elle- meet, Burgh, Kerikwerve, Haamste de en de Ohr. Nat. School Haamste de en Scharendijke. De Chr. Nat. School te Kerkwerve liet ditmaal verstek gaan. De diploma's zullen t.z.t. aan de 'kinderen worden uitge reikt. Verdwaald hert Dezer dagen hield zich in de om geving van Seroosikerke een 'hert op. Vermoedelijk bertof het hier een exemplaar uit de bossen van Wes- terschouwen. werd door mevr. v. d. W.-Q. uit Zie rikzee. Bij de botsing werd de Re nault aan de linkerzijde opengereten en in de naast de weg gelegen sloot gesmakt, waar hij totaal vernield bleef liggen. Mevr. v. d. W. werd door omwonenden uit haar benarde positie bevrijd en naar het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd, waarschijnlijk met een hersenschudding. De rijkspolitie stel de een onderzoek in. Beide auto's werden met kraanwagens wegge sleept. Een der mede-inzittende Bel gen kreeg een lichte hoofdwonde. dat de politie op het Spui en de Nieuwe Zijds Voorburgwal ei toe over zal gaan het publiek te ver spreiden, om te voorkomen dat bal dadige jongeren moeiijkheden zullen veroorzaken. Bejaardensociëteit sloot seizoen Met een gezellige middagbijeen- kemst in het Dorpshuis werd afge lopen week het seizoen van de be- jaardenscciëteit beëindigd. Door het bestuur waren een aantal prijsjes beschikbaar gesteld voor de door de bejaarden beoefende spelen, terwijl tevens voor een tractatie bij de kof fie was gezorgd. Besloten werd cm op 5 juni a.s. de zomerreis te houden, waaraan alle bejaarden van Seroos kerke kunnen deelnemen. De leid ster van de bejaardensociëteit, me vrouw W. Linders-Tangeman sloot de bijeenkomst en wenste de bejaar den een 'goede zomer t°e> hierbij de hoop uitsprekende allen in septem ber a.s. weer op de soos te kunnen entmoe ten. WESTERSCHOUWEN Hengelwedstrijd „De Krabbe" De hemgelsportvereniging „De Krabbe" liet zondagmorgen de eer ste 'bekerwedstrijd verhengelen. Plaats van deze altijd druk bezochte strijd was „Kijkduin" te Renesse. Ei- waren 32 deelnemers die 8 boven maatse en 76 ondermaatse vissen boven water brachten, een teken dat de groteren het ditmaal lieten afwe ten. De uitslag bij de senioren was als volgt: 1. P. de Rijke, 44 pnt; 2. D. de Lang 441 pnt; 3. J. Hart 329 pnt;4. D. de Rijke 273 pnt; 5. M. Wessels 214 pnt, 6. H. v. d. Heide 211 pnt; 7. L. Beije 187 pnt; 8. F. v. d. Heide 185 pnt; 9. D. Braai 183 pnt; 10. M. den Engelsman 182 pnt; 11. A. Overweg 180 pnt; 12. J. Tuinman 178 pnt; 13. M. A. v. d. Wielen 169 pnt; 14. W. Lemsom 152 pnt en 15. J. v. d. Bos 147 pnt. Junioren: 1. H. v. d. Wielen 204 pnt; 2. G. Overweg 177~ pnt; 3. S. Blom 166 pnt; 4. J. v. d. Werf 134 pnt en 5. D. Blom. RENESSE Reisje „Luctor et Emergo" Donderdag om 6 uur vertrokken de muzikanten van „Luctor et Emer go" vanaf het Dorpsplein. Zij on dernamen 'hun jaarlijkse reisje dat hen via Putte, over de Koning Bou- dewijnweg naar Maastricht voerde. Intussen had men een stop gemaakt in Zandhoven (België), waar men koffie dronk in café „De blauwe Engel". Van Maastricht reed men vervolgens naar Vaals, waar men een bezoek bracht aan het Ameri kaanse oorlogskerkhof „Margraten". Op het drielandenpunt aangekomen werd de uitkijktoren beklommen, vanwaar men een prachtig gezicht had op zcwei België, Duitsland als Nederland.- Hier werd ook kennis ge maakt met de Limburgse „potten" bier, alsmede met de bekende vlaai en. Goed gemutst trok men hierop naar Valkenburg, waar geluncht werd en waar velen de mergelgrot ten bezodhten. Hierna werd: de te rugtocht aanvaard. In Oosterhout di neerde men in restaurant „De Ka nonnier" waarna men om 11 uur weer in Renesse terug was. BROUWERSHAVEN Sluiting bejaardensociëteit Donderdagmiddag a.s. sluit de be jaardensociëteit te Brouwershaven haar deuren voor dit seizoen. Het be looft een feestelijke middag en -avond te worden daar er een mode show op het programma staat en een gezamenlijke koffiemaaltijd. Reisje voor klanten van VéGé De jaarlijkse reis door VéGé-krui- denier J. de Nooijer te Brouwersha ven verzorgd voor de klanten voerde ditmaal naar de Veluwe en kasteel Doorn. De tocht ging eerst naar Meerkerk waar de koffie werd ge bruikt waarna via Zeist-Driebérgen naar Doorn werd gereden voor een bezoek aan huize Doorn, de laatste woonplaats van Keizer Wilhelm van Duitsland. Door prachtige streken werd gere den via Rhenen-Grebbeberg-Wage- ningen-Ede naar het Pannekoekhuis op de Goudsberg te Lunteren. In Barneveld werd de pluimvee teelt bezocht om van daar naar Utrecht te vertrekken om enige uren te winkelen en de stad te bezichti gen. Een prima diner liet het gezel schap zich smaken in Montfoort. De terugtocht ging langs Schoonoord richting Brienenoordbrug. Uiterst voldaan over het vele genotene arri veerden de bussen 's avonds weer in de Smalstad. NIEUWERKERK „De macht van het kleine" De leidster van „De Macht van het Kleine", mevrouw E. v. d. Vaate- den 'Bleyker -deelt mee, dat voor de ze stichting door Coba Mol f 53,75 en Janny Folmer f 63,- aan kerst- •gaven werd bijeenverzameld. Ont vangen werd over het eerste kwar taal in 1969 f 276,20; Janny Folmer f 183,50 en Coba Mol f 92,70. OOSTERLAND Opening zelfbedieningszaak Oosterlan'd is weer een zelfbe 'ie- ningszaak rijker geworden. De TIP- winkelierster, mevrouw Bakker-de Bruine in de Burgemeester van der Havestraat, heeft door een uitbrei ding van haar reeds jaren bestaan de levensmiddelenwinkel een zaak gekregen die gezien mag wonden. Keurig 'gerangschikt staan de waren uibgestald. Verder is bij de zaak een nieuw pakhuis gebouwd. In zeer 'kerte tijd heeft het metsel- en aan nemingsbedrijf Capelle-Stoutcn het karwei -gerealiseerd. Nieuw voor dit bedrijf is de verkoop van ijs en diep- vriesproduklcn. Vrijdagmiddag 16 mei werd -de zaak heropend' onder grote (belangstelling van het publiek. Niet -minder dan 11 bloemstukken gaven hel geheel een kleurig gezicht, terwijl er ook veel bloemen werden bezorgd. Rest neg te vermelden dat de nieuwe verlichting met TL-bui- zen het kopen bij avond vergemak kelijkt. SIRJANSLAND Prijzen in tekenwedstrijd Bij de tekenwedstrijd, georgani seerd ter gelegenheid van het 150- jarig bestaan van de Nutsspaarban- ken in Zeeland, behaalden in de ca tegorie le en 2e klassen der lagere scholen Attie Donselaar een prijs van f 60,- en Rianne v. d. Maas en Kees Jan v. d. Graaf elk f 5,-. In de tekenwedstrijd voor de hogere klassen lager onderwijs, hadden Jea- net Jongman, Frans Capelle en Nan nie Dorst ook een prijs van f 5,-. Alle leerlingen werden tevens ver rast met een balpennen-set. De geld prijzen -werden uitgereikt in de vorm van een spaarbankboekje. Voor de jeugd een stimulans om het sparen voort te zetten. Uitstapje kinderen zondagsschool Evenals vorig jaar zijn de kinde ren van de zondagsschool een mid dagje uit geweest. Beladen met bo terhammen e.d. reden de heer en mevrouw Hanse met hun leerlingen naar de Westhoek, waar allereerst het strand werd opgezocht. Na poot je baden, kuilen graven, forten bou wen -en ijsjes eten trek het jeugdige gezelschap de Domeinen in. Ook 'hier konden de kinderen naar hartelust uitdraven. De middag was al ver gevorderd, toen nog een bezoek aan d'e speeltuin werd gebracht. Moe, maar uiterst voldaan kwam de jeugd na deze fijne middag weer heelhuids thuis. Terugkeer K.V. „D.E.S." De korfbalvereniging „D.E.S." die door gebrek aan leden enkele jaren haar aktiviteiten heeft moeten sta ken, is thans weer opnieuw in het veld verschenen. Op de laatst gehou den her-oprichtingsvergadering is de animo zodanig gebleken, dat met een senioren- en een aspirantentwaalftal aan de competitie kan worden deel genomen. Dit is tevens mogelijk door het aantal leden van andere dorpen dat de D.E.S.-gelederen is komen versterken. Tot nu toe verloren de aspiranten hun gespeelde wedstrij den, maar de senioren mochten al een winstpuntje boeken. Niet alleen voor de jeugd, maar ook voor het publiek is de terugkeer van D.E.S. een prettige ervaring. BRUINISSE Verkeersdrukte over Grevelingendam op Hemelvaartsdag Donderdag 15 mei (Hemelvaarts dag) passeerden plm 10.000 auto's de teller hij de Grevelingensluis, van en naar Schouwen-Duiveland. Op deze dag passeerde de teller ook met een flinke ruk de 5 miljoen, dat wil zeggen dat van 1 april 1966 af, 5 mil joen auto's over de dam en via de teller passeerden. Het verkeer o-ver de 'langzaam-verkeersweg is in dit aantal niet begrepen,, de teller con troleert alleen het verkeer over de snelweg. Uitbreiding keuken van hotel „Storm" Naarmate het bekende 'hotel café restaurant Storm, onder leidir^ van de heer W. J. Hoek meer beken dheid kreeg als „eethuis" bleek de keuken veel te klein en voldeed niet meer aan de behoefte. Daaraan is nu door een fikse ver bouwing, uitgevoerd door d'e firma Gebrs. van Oeveren, een einde ge maakt, Men beschikt nu over een prima geoutilleerde zeer ruime be drijfsruimte, waarin twee aanrech ten twee fornuizen, twee werktafels, twee koelkasten, werk- en o] berg- 'kasten enz. zijn aangebracht, zomede eeh afwasmachine cn andere onmis bare machines. Een afzuigmachine zorgt voor afzuigen van damp en etensluchtjes. Onnodig te schrijven, dat vl: er en wanden betegeld zijn. SPORT KORFBAL All-Ready 1 behaalde eerste prijs in Swift-series Begunstigd door bijzonder fraai korfba'Kveer werd op 'hemelvaarts dag op de gemeentelijke sportterrei nen aan do Nassaulaan te Middel burg het jaarlijkse korfbaltournooi van „Swift" gehouden, waaraan door bijna veertienhonderd korfballers uit Nederland en België werd deel genomen. Evenals vorig jaar slaagde All- Ready I uit Zierikzee er in afdeling zes weer in om beslag op de titel le leggen door drie wedstrijden te win nen en slechts één gelijk spel prijs te geven. All Ready, dat reeds om half tien moest aantreden slaagde er al in de eerste wedstrijd in om beslag op de volle winst te leggen. Het sterke Tjoba rr uit 's Heer Hendrikskinde ren moest met 1-0 de vlag strijken, waarbij het ene doelpunt van Ada Hage doorslaggevend was voor de volle winst. In de tweede wedstrijd tegen Oranje Nassau III uit Barendrecht vielen de doelpunten van de Zierik- zeeënaren aan de lopende band. Uit eindelijk wonnen de rood-zwarten met 8-0. De aantrekkelijkste wedstrijd van All Ready was tegen DBGC I uit Oude Tonge en deze wedstrijd werd eveneens gewonnen, doch nu mdl slechts 3-1. Omdat de naaste concurrent Luc tor I uit Terneuzen reeds een gelijk spel had behaald tegen Tjoba II had All Ready in deze laatste ontmoe ting reeds voldoende aan een gelijk spel en dat kwam er ock uit. Het werd een doelpuntloos gelijk spel, zedat All Ready kampioen was van afdeling zes. All Ready adspirantcn Ook de adspiranten van All Ready trokken naar 'de Zeewwse hoofdstad en wisten daar aardige resultaten te boeken. De eerste wedstrijd tegen Volharding uit Yerseke werd met 3-1 gewonnen, waarna eervol met 2-0 van Tjoba A werd verloren. De der de wedstrijd tegen Swift B leverde een 3-1 nederlaag op terwijl van DOSKO uit Bergen op Zoom met 5-0 werd gewonnen. De adspiranten be reikten een gedeelde derde plaats. Succes voor NOAD-adspiranlcn te Middelburg Tijdens de op Hemelvaartsdag te Middelburg gehouden seriewedstrij- den van de korfbalvereniging „Swift" werden de adspiranten van 'nOAD uit Dreischor poule-winnaar De blauw-witten wisten van de vi<?r gespeelde wedstrijden drie wedstrij den te winnen terwijl eenmaal ge lijk werd gespeeld. Zij legden daar bij beslag op de eerste prijs. All Ready II-SVOWK I 2-1 De reserves van All-Ready heb ben kans gezien om de belangrijke ontmoeting tegen SVOWK I (Ouwer- kerk) in hun voordeel te beslissen. De hardwerkende Zierikzeeënaren had den al spoedig succes toen Jeannette Eerman haar club de leiding wist te bezorgen (1-0). Tien minuten later maakte SVOWK met een ver schot gelijk, doch Jan Jumelet zorgde er met een fraaie treffer voor dat de winst in Zierikzee bleef, waardoor All-Ready de onderste plaats weer kon verlaten. VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zcndagcompetitic le klasse: DFS-Aardenburg 6-3; Domburg-Lewedorpse Boys 4-1. Res. le klasse: Renesse II-Honte- risse II 5-8: Costburg III-Renesse II 6-1; HVV '24 II-Middelburg IV 1-0; Vlissingen IV-Oostburg II 6-2. 2e klasse B: Kruiningen-Dreischor 0-5; Dreischor-Kwadendamme 7-1; Domburg II-Zonnemaire 1-4; Luc tor II-CcTbgene 2-1. 3c klasse D: Goes IV-SVOWK 4-3; Vothardirg-Palrijzen III 5-1. Zaterdagcompetitic le klasse: Hoek-Meeuwen II 4-0 Middelburg V-Zeelar.d Sport V 2-1; Arnèfnuidêö II- 's Heer A rends kerke 3-0. 2e klasse A: Bruse Boys-Nieuw- dorp 2-1; Duiveland-SVD 7-1; WIK- Kapclle II 3-1; 's Gravenpolder-Be ren 4-1. 3e klasse A: WIK III-ZSC 0-3; WIK II-DFS IV 4-1. Junicrencompctitic Groep A I: A rn em ui den AI -Ter- neuzen AI 3-1. Groep A V: Goes A II-SKNWK A I 1-0. KORFBAL S.D.K.B. le klasse: Brouwershaven-All Rea dy 2-4; NOAD-DFS 4-10v ZSC-SK NWK 2-2. 2e klasse: DFS II-Brouwcrshaven II 5-2; WIK-Good Luck 7-0; All Ready II-SVOWK 2-1. 3e klasse: Brouwershaven III-DES 4-2; SDO-WIK II 1-3; ZSC II-SK NWK II 4-1 Adspiranten: Afd. A: ZSC-DOSKO 3-1. Maandag 19 mei Zierikzee Nutsspaarbank, 9-4 uur, tentoonstel ling kindertekeningen. Dinsdag 20 mei Zierikzee Gebouw Paternosterstraat 1, 7 uur t*n 8.30 uur, instruktie-avond Jeugd- vogelwacht. 19.00 uur, start excursie Kring Sch.- D. Ver. van Oudleerlingen Tuin- bouwcursussen. Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, 7.30 uur contactavond SOPHIA-vere- niging tot Bescherming van Dieren. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, afd. Brouwers haven Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Burgh Hotel Bakker, 8 uur, bijeenkomst Rode Kruis. Pupillen: ZSC-NOAD 0-2; AllRea- dy-Brouwershaven II 2-0. VOETBAL Kruiningen I-Dreischcr I 0-5 Dreischor slaagde er te Kruinin gen in om de inhaalwedstrijd in een ruime zege om te zetten, hetgeen voor de blauw-witten een meevaller ge noemd mag worden. Er waren 10 mi nuten gespeeld toen Simon de Vlieger de gasten de leiding wist te geven (0-1). Na een half uur maakte De Vlieger er ook 0-2 van, hetgeen te vens de ruststand betekende. In de tweede helft was de thuisclub weer de mindere van Dreischor, doch het duurde toch weer ruim 20 minuten eer Jan ven den Bos naar 0-3 kon schieten. Deama hield Dreischor het heft stevig in handen en Jan van den Bos smaakte het genoegen om de stand op 0-4 te brengen. Kort voor het einde kwam Dreischor nogmaals terug en met succes, want Leo Lie- vense deponeerde nr. vijf in het Be- velandse doel (0-5). Dreischor bleef sterker, doch gedoelpunt werd er in de resterende tijd niet meer. Bruse Boys-Nicuwdorp 2-1 In een goede en aantrekkelijke wedstrijd is Bruse Boys erin ge slaagd om kampioen Nieuwdorp haar eerste nederlaag in dit seizoen toe te brengen. Vooral In de 2e helft lieten de Boys een goed en voor treffelijk spelletje zien. Op de over winning van de thuisclub kon Nieuwdorp dan ook niets afdingen. Met iets meer geluk had de uitslag zelfs nog sprekender geweest kun nen zijn. In de le helft was het een gelijk opgaande strijd waarin beide teams elkaar bijzonder weinig toe gaven. Twee minuten voor rust wis ten de bezoekers door baar midvoor, die een hoekschop inkopte, de lei ding te nemen 0-1. Daar Jonker er in slaagde de gevaarlijkste man in de Nieuwdorp-voorhoede, De Rok, aan banden te leggen ging na de hervatting het meeste gevaar van de Boys voorhoede uit. In de 12e mi nuut on'dernam Wim Geluk een so lo vanaf de middenlijn welke hij met de gelijkmaker afrondde 1-1. De thuisclub bleef hierna het beste van het spel behouden. Geheel in over eenstemming met het spelbeeld slaagde Piet de Jonge erin om Bru se Boys een 2-1 voorsprong te ge ven, welke niet meer werd afge staan. Duiveland-SVD 7-1 Een sprekende en verdiende over winning voor de Oosterlanders die een dankbaar gebruik maakten van de veelvuldig op buitenspel spelen de achterhoede van SVD. Daar spe lers als de Bruine, Roks en Dorst over meer snelheid bleken te be schikken dan de verdedigers van de bezoekers kwam SVD deze taktiek zeer duur te staan. Reeds in de le helft wisten d'e geel-zwarben een veilige 4-0 voorsprong te nemen. Dorst zorgde voor de openingstref fer 1-0 waarna P. Roks de SVD- doelman voor de tweede maal 't na kijken wist te geven. 2-0. M. de Bruine liet hierna nummer drie aan tekenen waarna A. Roks voor een 4-0 ruststand zorgde. Na de thee had M. de Bruine weer spoedig succes 5-0 waarna de gasten erin slaagden de eer te redden. Dorst en P. Roks zorgden hierna voor de zevenklap per. 7-1. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", Brouwershaven Wedvlucht op 3 mei j.l. vanaf Ar ras, afstand 180 km. G. Flikweert 1, 2, 7, 10 en 13; Joh. Flikweert 3, 5 en 11; J. M. Kloet 4, 6, 8 en 9; C. Wesdorp 12, 14 en 15. Vlucht op 10 mei vanaf Albert, af stand 213 km. G. Flikweert 1 en 2; Joh. Flik weert 3, 11 en 14; A. J. Flikweert 4, 5 en 9; J. M. Kloet 6, 8 en 12; C. Wesdorp 7, 10 en 13. Donderdag inkorven voor Rouen, 323 km. P.V. „Gevleugelde Vrienden", Wedvlucht uit Dourdan (372 km). Deelname 209 duiven. Gelost 5.15 uur; aankomst eerste duif 10.49 uur. M. de Zeeuw 1; Feleus-v. Westen- brugge 2, 15, 19, 22, 29, 34; J. Krijger 3, 6, 21; Bouman-Noordijk 4, 14, 30; Gebr. Wesdorp 5, 20, 37; L. Heijboer 7. 17, 25, 41; H. Merle 8; L. Fonteine 9, 33; W. Blom 10, 26, 28. 36, 39; Hagesteijn-Hoek 11; W. N. Pankow 12. 47, 48. 53; Jac. Dekker 13. 46; M. A. Gicskcns 16; C. Grocnleer 18, 24; J. Kaaisteker 23, 27, 52; J. C. Wes dorp 31. 40, 42; A. C. Stoutjcsdijk 32; W. den Boer 35, 51; J. Snijders en zn. 38; C. Verwest 43; A. Ravia 44, 45; P. Hillebrand 49; C. Bcrrcvocts cn zonen 50. Hoofdprijs gewennen door M. de Zeeuw; kippen door M. de Zeeuw, Feleus-van Westenbrugge en Gebr. Wesdorp. Vrijdag inmanden tol 19.00 uur: Orleans (prijsvlucht), 411 km; Boau- metz, 179 km. (Foto: Zidrikzecschc Nieuwsbode). Flinke autobotsing onder Haamstede: wagen vernield I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2