Debatje over tarieven N.V. Brugverbinding „Haringvliet" Gemeenteraad Zierikzee VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zaterdagmiddagoompetit ie B. W. Schot nieuw raadslid voor P.C. fractie ZIERIKZEE, 13-5. Op de deze week gehouden raadsvergadering heeft de voorzitter, burgemeester D. W. Kastelein gevoelvolle woorden gesproken ter nagedachtenis van het overleden raadslid, de heer G. H. van Weelden. Ook werd door de voorzitter herdacht de overleden ere-burger van Zierikzee, de heer B. W. Schot, die zijn leven heeft gewijd aan de visserij belangen. De voorzitter wenste de families der overledenen kracht toe om het verlies te dragen. Hierna werd door de raad enkele minuten stilte in acht genomen. De raad werkte zich hierna door een niet al te lange raadsagenda heen. N.a.v. de notulen van een vo rige raadsvergadering informeerde de heer Den Boer naar presentiegel den voor het bijwonen van Zegam- vergaderingen. Voor de Zegam ble ken geen presentiegelden te worden betaald, maar voor de waterleiding maatschappij wel. De voorzitter zal hiernaar informeren. In verband met een vraag van me vrouw Van der Werve-Schouls, zulks in eerste instantie naar aanleiding van de verslagen van de districts- schoolartsendienst, deelde wethouder mr K. A. Keuning mede, dat op de landbouwhuishoudschool alleen de eerste klassen (97) medisch zijn on derzocht. Een oppervlakkiger onder zoek werd verricht voor de andere klassen. Informaties inzake inentin gen worden reeds op de lagere scho len verstrekt. Brugverbinding „Haringvliet" De heer Simmers kreeg op een vraag over de begroting van de N.V. Brugverbinding „Haringvliet" van de voorzitter ten antwoord dat de voor gestelde tariefsverlagingen nog door de minister moet worden goedge keurd. De heer Simmers vond de be groting royaal opgezet en was bang, dat overscharig geld straks - bij overname door het rijk - naar de minister gaat, in plaats van naar de gemeenten-aandeelhouders. De voorzitter zei dat in 1975 de brug wordt overgenomen. Het tarief is be paald op f 2,maar het zou f 1,50 kunnen zijn, maar men dient ook rekening te houden met het mindere aantal passerende eenheden over de brug, na voltooiing van de Haring- vlietdam. Mevrouw v. d. Werve was het niet eens met voortijdig publi ceren van tariefscijfers. De voorzit ter zei evenwel dat de begrotingsbe handeling openbaar is. De vergade ring van aandeelhouders is eerst ver antwoordelijk en hij zou ernstig be zwaar hebben tegen geheimhouding. De heer Sprengelmeyer was een ver schil van tien cent opgevallen in de kilometervergoeding van de direc teur en de tolgaarders. Nieuw raadslid Bij monde van mevrouw v. d. Wer ve-Schouls bracht een commissie rapport uit over de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer B. W. Schot WKzn. Uitvoering wet Autovervoer personen Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat zij op 14 mei 1969 hebben besloten de hier onder vermelde vergunningen tot het vervoer van personen met huurauto's te verlengen tot 31 december 1971: 1. G. C. Anker, 1 huurauto; 2. Gebr. B. J. en L. C. de Jonge, 10 huurauto's; 3. C. H. van Oeveren, 2 huurauto's. Verder is op 14 mei 1969 besloten: a. de huurautovergunning ten name van J. H. Braai over te schrijven op Gebr. B. J. en L. C. de Jonge; b. de ten name van M. C. Glerum staande huurautovergunning in te trekken. Omtrent de aan bovengenoemde ver gunningen verbonden voorwaarden, worden nadere inlichtingen verstrekt ter gemeente-secretarie. Belanghebbenden worden er op ge wezen, dat zij, ingevolge artikel 55 der Wet Autovervoer Personen, bin nen dertig dagen na heden tegen bovenvermelde besluiten in beroep kunnen komen bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland. Zierikzee, 16 mei 1969. Burgemeester en wethouders van Zierikzee, D. W. KASTELEIN, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Gemeente Zierikzee Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat m.i.v. 16 mei 1969 de geslotenverklaring van het GROENEWEEGJE voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in de richting van de Straalweg, met uitzondering van wielrijders, is opgeheven, zodat het GROENEWEEGJE vanaf die datum in beide richtingen is opengesteld voor ALLE verkeer. Zierikzee, 16 mei 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd, D. W. KASTELEIN, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat op dins dag 20 mei a.s. alle secretarie-afde lingen, met uitzondering van de za ken betreffende de burgerlijke stand en het kantoor van de dienst ge meentewerken, gesloten zullen zijn. Voor de zaken betreffende de bur gerlijke stand is de gemeentesecre tarie geopend van 9.00 tot 12.00 uur voormiddag. Zierikzee, 16 mei 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd, D. W. KASTELEIN, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Grondruil De raad keurde een grondruil goed voor de hoek Banninklaan-Koning Gustaafweg, met de Fa. A. P. Kort Zn te Zierikzee. Ongeveer 65 nv5 grond wordt aan de betrokken firma beschikbaar gesteld. De gemeente heeft hier een oppervlakte van 95 m- in eigendom. De raad ging akkoord met een voorstel tot grondruil t.b.v. het be jaardencentrum tussen gemeente en de Stichting Ned. Centrale voor Huisvesting van Bejaarden te Am sterdam. De Stichting draagt aan dé gemeente over 403 m2; de gemeente draagt aan de Stichting ongeveer 683 m2 grond over. De wethouder van P.W. de heer Bij de Vaate gaf hier op een toelichting, waarbij het bleek te gaan om de vraag welke hoek het eerst bouwrijp dient te worden ge maakt. Na een binnenkort nog te verwachten advies, kan na de bouw vakvakantie het projekt bouwrijp worden gemaakt (o.m. ontsluiting). De zaak van het bouwrijp maken speelt ook bij de door Beter Wonen te bouwen huizen, respektievelijk 42 premiewoningen, 40 woningwetwo ningen en 28 keuzeplanwoningen (w.w.-woningen), waarvoor respec tievelijk nodig zijn 6664, 6560 en 4450 m- grond. De voorzitter merkte op dat in de kader van de planning van b. en w. de plannen tijdig zijn inge zonden. Mejuffrouw Beije informeer de naar de verwarming van deze 110 woningen. Het wordt - blijkens mededeling van de voorzitter - individuele ver warming der huizen met c.v. op aardgas, hoewel aanvankelijk aan olie was gedacht. Volgens mededeling van de wet houder zal half juli de eerste paal kunnen worden geslagen. Op verzoek van Beter Wonen zal de gemeente de gebruikelijke proce dure volgen (voorschotten, bijdrage in exploitatietekort) voor respektie velijk het complex van 40 woningen in West I en de bouw van 28 woning wetwoningen. Woningtoewijzing Aanvullende deelde de voorzitter mede dat de minister niet heeft be willigd in het verzoek van de ge meente, de Woonruimwet per 1 juni voor Zierikzee niet vervallen te ver klaren. Dit heeft konsekwenties voor de toewijzing van woningen. Een overeenkomst is bereikt met Beter Wonen, in dier voege dat deze ver eniging 50°'« van de huizen toewijst aan de leden, terwijl de andere 50°/»» door de gemeente worden verdeeld. Een commissie ad hoe werd sa mengesteld, waarin zitting hebben mejuffrouw Beije en de heren De Moor, Leydekker, Coumou en de burgemeester (voorzitter) q.q. Deze commissie zal zich beraden over de straatnamen in plan-West. Een wijziging van de beloning van het brandweerpersoneel ging onder de hamer door. Met uitzondering van de brandweercommandant, voorziet de regeling in een vast bedrag voor de verschillende brandweerfunkties plus een uitrukpremie, die op f 5,- per uur werd gesteld. Subsidies Subsidies worden verleend voor restauratie van de Lutherse kerk (10 procent totale subsidiabele kosten); voor het pand Melkmarkt 6 (f 849,-); voor het pand Melkmarkt 13 (f 644,-) en de panden Melkmarkt 12-14 (f 676,-). De in tijdelijke dienst zijn de kleuteronderwijzeres, werkzaam aan „De Woelwaters" mej. A. Herrel werd m.a.s. benoemd in vaste dienst met ingang van 1 mei 1969. Bij de rondvraag sprak de heer Sprengel meyer er zijn spijt over uit, dat de gemeente toestemming verleende voor de dodenherdenking op 5 mei', daar vroeger de datum al eens is verzet naar 3 mei. De voorzitter zei zich te hebben gehouden aan de richtlijnen van de regering. Wethouder mr. K. A. Keuning schoot bijzonder fel uit naar vraag steller: „dit zit mij toch wel onge lofelijk hoog. Je belijdt op zo'n dag toch samen wat hun offers zijn ge weest. Wat kan er in Gods naam te gen zijn om dit op de zondag te doen. Ik heb daar werkelijk geen enkel begrip voor". De heer Sprengelmeyer zei zich te houden aan het beginselprogram van zijn partij in dit opzicht en trok een vergelijking met de door de vrou wen betoonde rouw na Christus dood. Kritiek en tegenkritiek Mej. Beije had kritiek op muziek, gemaakt door Belgische vissers op zondag. Zij verzocht herhaling te voorkomen. Dit was weer aanleiding voor de heer Simmers tot een uit schieter. Hij zei dat gezeur over de zondag moe te zijn. Er mag muziek gemaakt worden van 12 uur tot kerktijd. Men kan niet alles op de zondagen verbieden in een recreatie gemeente als Zierikzee. In antwoord op een vraag van de heer Den Boer, zei de voorzitter dat het rapport Komplan gereed is. Bij de behandeling wenste de heer Sim mers inspraak van de burgerij. Op diens verzoek zal de subsidie voor de Stichting Kunstzinnige Vorming worden bekeken in het kader van het totale subsidiebeleid. VOETBAL Dreischor II-Robur III 7-1 Dreisohor II speelde in de thuis wedstrijd tegen Robur III uit Goes een overheersende rol, hetgeen in de eindstand ook duidelijk tot uitdruk king is gekomen. Reeds na 5 minu ten spelen gaf M. de Rijke de blauw -witten de leiding en na een kwar tier maakte Adrie de Waaij er 2-0 van. Kort voor de rust was het J. Kodde, diie de gasten op 2-1 bracht. In de .tweede helft kwam Dreischor pas goed op schot en reeds na 10 minuten ibrak Riinus de Rijke door en dat betekende prompt 3-1. Na een kwartier slaagde Adrie de Waaij er weer in om de Goese doelman te venschalken, hetgeen 4-1 betekende. Er was een half uur gespeeld toen Winus O verweel de stand op 5-1 bracht en dezelfde speler maakte er direct daarna ook 6-1 van. Kort voor het einde viel er nog een strafschop te nemen. Doelman Johan Doeleman kwam hier helemaal voor uiit zijn eigen doel en gaf zijn Goese collega 'geen schijn van kans (7-1). Hii'erbij bleef het, zodat de Dreischor-reser- ves een stevige overwinning had'den behaald. Kapelle A I-SKNWK A I 4-0 Door de overwinning op SKNWK hebben de Kapellenaren hun kans op (het kampioenschap voor een niet onaanzienlijk deel zien stijgen. De Bevelandse club was wel het meeste •in de aanval, maa,r door uitvallen bleven de Nieuwerkerkers gevaar lijk. Even voor het verstrijken van de eerste helft mocht G. van Zwe den een penalty nemen. In eerste in stantie hield doelman v. d. Linde van SKNWK de bal uiit zijn doel, maar door te vroeg inlopen van één van de Nieuwerkerkers mocht dezelfde speler het nog eens overdoen en toen was het via de paal raak (1-0) Op het door de regen spekglad gewor den veldi was van goed voetbal geen sprake. Door doelpunten van Gan- zeman en de Jonge (2 maal) werd de 4-0 eindstand bereikt. Nieuw gebouw Raiffeisenbank in gebruik te Renesse RENESSE, 14-5. Deze week reeds kon het personeel administratieve werkzaamheden verrichten in het nieuwe gebouw van de Raiffeissen- bank. Volgende week arriveert de kas en kan het publiek in deze gloed nieuwe omgeving voor geldzaken te recht. Officieel wordt de bank eerst in september geopend. Door deze officieuze opening is de funktie van het noodgebouwtje, dat vanaf 1965 in gebruik was, komen te vervallen. Men zal trachten dit ge bouwtje te verkopen. Het nieuwe gebouw, dat de funktie van hoofdkantoor heeft, voldoet aan de laatste eisen wat betreft beveili ging, inrichting e.d. Bouwbedrijf C. A. Prince en architectenbureau Van den Broek en Bakema zorgden voor de realisering van het geheel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Het programma voor a.s. zaterdag 17 mei luidt: le -klasse: Arnemuiden II-'s Heer Arendskerke I; Middelburg V-Zee land Sport V; Hoek I-Meeuwen II. 2e klasse A: WIK I-Kapeile II (kwart over 3, scheidsr. M. J. A. Mol); Duiveland I-SVD I (kwartover 4, scheidsr. R. v. d. Wateren); Bruse Boys I-Nieuwdorp I (kwart over 4, scheidsr. A. v. d. Broeke); 's Gra venpolder I-Beren I. 3e klas A: WI KII-DFS IV (half 2, scheidsr. C. A. Heijboer). Donderdag 22 mei: WIK II-Brou wershaven III (kwart over 7). J unioreneompetitie Groep A 1: Arnemuiden A I-Ter- neuzen A I. Groep A V: Goes A U-SKNWK A I (half 3, scheidsr. P. G. v.d. Schraaf) Kapelle A I-DFS A I (3 u., scheidsr. L. Baaijens); Wissenkerke A I-Ro- bur A I. Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 18 mei luidt: le klasse: Robur I-DFS I (half 3. scheidsr. J. C. de Witte); Luctor - Aardenburg I; Domburg I-Lewe- dorpse Boys I. Res. le klasse: Oostbuug II- Re- nesse II (half 3, scheidsr. L. Cornelis) Vlissingen IV-Terneuzen III; Wal cheren MW '24 II; Zeeland Sport III-Zeelandia II; Hontenisse II-Mid- delburg IV. 2e klasse B: Dreischor I-Kwaden - damme I (half 3, scheidsr. J. Melis); Domburg II-Zonnemaire I (half 3, scheidsr. J. van Luijk); Cortgene I- Hansweertse Boys II; Kruiningen I- Luctor II. 3e klasse D: SVOWK I-RCS III (ihallf 3, scheidsr. K. Baumann); Cortgene II-Hansweertse Boys III; Robur III-Volharding I; Patrijzen Ill-Goes IV. Zomera vondcompetit ie Rayon Zierikzee Velocitas-Hartogs P.V. 2-2; Rijks water sta at -<S tella Boys 1-2; Toren Boys-PTT 3-0. Heden (vrijdag)avond wordt ge speeld: PZEM-VAB (te Serooskerke). iDe voor hedien (vrij dag)a vond vastgestelde wedstrijd: Zeelandia- Smit en Bolnes is uitgesteld tot vrij dag 30 mei a.s. Maandag 19 mei wordt gespeeld: Velociitas-Toren Boys. Alle wedstrijden vangen aan om 7 uur. KORFBAL NOAD II-SDO I 5-2 'De reserves van NOAD slaagden er in om SDO I met een 5-2 nederlaag naar Anna Jacobapolder terug te zenden. Na 20 minuten spelen gaf Hans Geelhoed de blauw-wabten de leiding en er was precies een half uur gespeeld toen dezelfde speler er ook 2-0 voor NOAD van maakte. Met deze stand werd ook gerust. Ad van der Linde, die na lange afwe zigheid ook weer van de partij was, smaakte het genoegen om de stand op 3-0 ite brengen en hij was het ook die er na 25 minuten 4-0 van maak te. NOAD speelde nu een gewonnen wedstrijd, maar na een half uur spe len slaagde A. Braam er in om voor de geel-zwarte Fiiplandens een te- 'genpumt te laten aantekenen (4-1). Na 25 minuten werd het door Jan Bodbijl 5-1, doch SDO kwam nog één keer met succes terug. Juist voor tijd bracht A. Braam de eindstand op 5-2 NOAD pupillen-WIK 3-1 In een aardig gespeelde wedstrijd van heide kanten slaagde NOAD er todh in om de volle winst in Drei schor te houden. Heieen van der Linde maakte er 1-0 van en NeMeke SChot zorgde voor een 2-0 voor sprong. Na de rust kwam WIK wat beter voor de dag en slaagde er na 4 minuten al in om met een fraai doelpunt de achterstand te verklei nen. Verder liet NOAD het echter •niet komen, want vrijwel direct na ihet tegenpunt van de groen-witjes was het weer Heleen .van der Linde, die de stand op 3-1 bracht. Er werd nog 'hard 'gewerkt voor meer doel punten, döCh het bleef bij 3-1. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", Sint Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Albert. In con cours waren 149 duiven. De duiven werden gelost om 7 uur. De snelheid van de eerste duif was 1553.80 m.m. Aankomst 9.15.03. De snelheid van de 'laatste duif wa9 1314.86 m.m. Aankomst 9.39.16. Kr -Reijngoudt 1, 24, 44; C. Ver wijs 2, 7; W. Neeie 3, 15; Joh. Quist 4, 17, 45; W. v .Dommelen 5, 9; M. v. d. Est 6, 33, 37; J. Zuidweg 8, 30; J. C. Verwijs 10; Jac. Geense 11, 18, 20, 31; A. Faasse 12, 27, 28, 34, 39; Gebr. Fonlteijne 13, 35; A. Verwijs 14, 21, 32, 43; L. Vermeij 16, 26, 29, 46, 48; Abr. Verwijs 19, 22, 25, 38, 42, 49; H. Kaashoek 23, 41; L. Reijn goudt 36, 50; R. Mol 40; K. Reijn goudt 47. P.V. „Zierick" te Zierikzee Wedvlucht uit Arras op 3 mei jl. In concours 125 duiven. Afstand plm. 171 km. Snelheid eerste duif 1512.77 meter per minuut. J. v. d. Sande 1, 27, 28, 31; P. Flik- weert 2, 30; B. Visser 3, 4; Jac. Stoutjesdijk 5, 13, 26; A. M. Bcrre- voets 6, 23; Jac. Verwijs 7, 8, 9, 11, 112, 24; 'M. M. v. d. Wielen 10, 14, 19; Fr. Maijs 15, 18, 25, 32; I. L. v. d. Maas 16, 17, 20, 29; A. J. Stoutjes dijk 21, 22. Wedvlucht uit Albert op 10 mei jl. In concours 119 duiven. Afstand plm. 204 ikm. Snelheid le duif 1542.54 me ter per minuut. >H. v. d. Maas 1, 7; M. M. v. d. Wielen 2, 3, 6, 26; A. J. Stoutjesdijk 4, 9, 17; H. Slagboom 5; I. L. v. d. Maas 8; P. Flikweert 10, 14, 15, 16, 18, 23; Fr. Maijs 11, 21, 24; B. Visser 12; J. v. d. Sande 13, 19, 28, 29; A. M. Berrevoets 20, 22, 30; Jac. Ver wijs 25, 27. NEW YORK. Iets nieuws onder de modezon werd in New York getoond. Het zijn „lichaamskettingen" van de Italiaanse ontwerper Alfredo Licchi uit Florence. De kettingen zijn gemaakt van goud- en zilverkleurig metaal en kunnen zowel door dames als door heren worden gedragen. Allemaal dus „aan de ketting" in de komende zomer, of niet natuurlijk. HENGELSPORT H.S.V. „Oosterscheldc" Op hemelvaartsdag waren bij de SChelphoek weer 42 hengelaars pre sent voor de derde competitiewed strijd. De vangst viel tegen en de uitslag luidt als volgt: 1. C. Droog 767 pnt.; 2. G. Bakker 435 pnit.; 3. mevr. Fobé, 362 pnt.; 4. P. Kloet 353 pnt.; 5. P. v. d. Werf 329 pnt.; 6. S. Cop poolse 328 pnt.; 7. J. v. Vossen 321 pnt.; 8. E. Smit 233 pnt. 9. G. Steehouder 210 pnt.; 10. C. J. Schot 208 pnt.; 11. A. Broere 196 pnt.; 12. J. v. d. Werve 172 pnt.; 13. J. v. d. Sande 167 pnt.; 14. C. Bolier 136 pnt.; Ii5. C. v. d. Werve 125 pnt.; 16. H. de Vrieze 118 pnt.; 17. D. Sies 117 pnt.; 18. L. Fobé 109 pnt. Door deze uitslag blijft P. v. d. Werf nog in het bezit van de wissel- beker. 'De stand van de competitie ziet er na drie wedstrijden als volgt uit; I. P. v. d. Werf 1435 pnt.; 2. J. van Eenigen 1347 pnt.; 3. C. Droog 1208 pnt.; 4. 'C. Schot 1204 pnt.; 5. C. v. d. Werve 1131 pnt.; 6. G. Bakker 1116 pnt.; 7. E. Smit 1096 pnt.; 8. L. Ver- loo 1033 pnt; 9. A. Broere 942 pnt.; 10. ASteehouder 903 pnt. Op 20 juni volgt er een wedstrijd in het Diepe Gat bij Ouwerkerk. Levend kunstwerk MADRID, 15-5. - De lente schijnt leven gebracht te heb ben in een reusachtig houten beeldhouwwerk van de Spaan se kunstenaar Ramon de ha- pa yese, dat op een tentoon stelling in Madrid te zien is. Het werk stelt voor een atleet en heet „Kampioen". Uit de linker knie van deze kampi oen nu, zijn twijgjes en blaad jes gesproten WEEKEINDE- ARTSENDIEN ST Zaterdag 17 en zondag 18 mei Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor de artsen Van Hoorn en Van der Waarden. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Simons. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande Zuster A. K. Werkman, Kerkwerve, tel. (01110) 2309, neemt waar voor zuster Van Beveren en zuster Steutel. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, telef. (01110)2180, heeft dienst. De weekeindediensten vangen aan zaterdagmorgen half tien. DODELIJKE ONGELUKKEN SITTARD. In het ziekenhuis te Sittard overleed de 62-jarige H. van Breukelen dlie enkele dagen te vo ren ernstig gewond werd toen hij in Siittard geen voorrang verleende aan een personenauto. AMSTERDAM. De rijkspolitie te water te Amsterdam heeft het stof felijk overschot geborgen van één van de twee nog vermiste beman ningsleden van de Liberiaanse tan ker Diane" die op 12 december van het vorig jaar aan de Mobilsteiger in Amsterdam in brand vloog. ARNHEM. In het ziekenhuis te Arnhem overleed de 34-jarige W. J. Alther uit Tegelen. Eerder raakte de man met zijn trekker met oplegger in Arnhem van de weg en botste toen tegen een boom. TH'OLEN. De driejarige Jos Moer land is tijdér.s een brand in het huis van zijn ouders aan de Hofstraat in Thclen door rook gestikt. Het jon getje heef in bed waarschijnlijk met lucifers gespeeld. DEN HAAG. De 26-jarige C. van Schaik uit Uden is op de Parallel weg onder de gemeente Uden door een lijnbus van de Zuidoost-Auto- diensten overreden en ter plaatse overleden. ARNHEM. De 32-jarige, C, B. Op- s-terop uit Arnhem is bij een ver keersongeval op het Velperbroek circuit om het leven gekomen. Na dat hij vermoedelijk door te hoge snelheid de macht over het ~tuur had verloren botste hij met zijn auto op een met betonstenen beladen vrachtwagen. FINANCIËN EN ECONOMIE Tekort op Amerikaanse betalingsbalans WASHINGTON, 15-5. In het eerste kwartaal van dit jaar is op de be talingsbalans van de Verenigde Sta ten een tekort van 1.778 miljoen dol lar ontstaan, zo blijkt uit voorlopige berekeningen van het Amerikaanse ministerie van handel. Het tekort staat in scherpe tegenstelling tot het overschot van 850 miljoen dollar (herzien) in het vierde kwartaal van het afgelopen jaar en het batige sal do van 80 miljoen dollar (eveneens herzien) in het derde kwartaal. Verjaagd gezin niet terug naar woning 'D'EN HAAG, 15-5. Het gezin van chauffeur Rinus van 't Klooster kan niet terug naar de woning aan de Jan de Baenstraat in het Haagse schilderskwartier. „Het zou zonder meer levensgevaarlijk zijn om terug te keren". Dit merkte commissaris A. Onderdelinden van de Haagse po litie op na ar aanleiding van de ge beurtenissen in deze straat. Nu het gezin weg is, is ook de aanleiding voer de grieven van de bewoners weg. De bevolking van de Jan de Baenstraat en omgeving kan nu we ten waar zij aan toe is. Bij eventu ele verdere onregelmatigheden zal de politie niet zo tolerant meer zijn, al dus de politiecommissaris. Hij releveerde, dat twee politie mannen de dienst hebben moeten staken wegens verwondingen. Twee andere werden licht gewond en kon den hun dienst voortzetten. Eén-en-twintigste kind HAIFA. 16-5. De 44-jarige Israëli sche grootmoeder mevrouw Amalia Ben Harosj heeft in een ziekenhuis te Haifa 'het leven geschonken aan haar 21ste kind. Zij had al 10 zoons, 10 dodhtens en negen kleinkinderen. Een „dubbele lente" LISSE. 14-5. Het lang aanhouden de koude voorjaarsweer, dat nu door broken schijnt, resulteert in de bol lenstreek ithans in de uitbundige bloei van een zogenaamde „dubbele lente". Dit verschijnsel treedt vrij zelden op, eens in de acht of negen jaar. namelijk alleen dan als de voorjaarstemperaturen, gepaard aan lichte nachtvorst, tot ver in mei aan houden. Bolbloemen zijn zeer kli- maatgevoelig en gaan pas bloeien bij de temperatuur waarbij ze zich al naar de soort behaaglijk voelen. Zo komt het dat, op het ogenblik dn bijvoorbeeld de Keukenhof, zowel iiaroissen, hyacinthen als vroege en middellate tulpen bloeien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4