Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrudas ie mei i%s Nr. 20200 Onrust 111 Maleisië Botsingen tussen Maleiers en Chinezen Hernieuwde bespreking over instructiebad Schouwen-Duiveland Scheep vaar ibericli ten Advertentie KOEALA LOEMI'OEK, 15-5. By de rassenonlusten van dinsdag in de Maleisische hoofdstad Koeala Loem- poer zijn volgens de politie 4U doden en 114 gewonden gevallen. Onoffici ële opgaven spreken zelfs van 70 do den. Leger en politie „hebben de toe stand nu volledig in de hand", zei een olficiële woordvoerder. Er is in Koeala Loempoer een strikt uitgaansverbod van kracht. Woensdagmorgen vroeg werd de be volking vanuit een laag over de stad scherend vliegtuigje via luidsprekers gewaarschuwd dat op mensen die toch de straat opgingen zou worden geschoten. Ook de radio riep dit her haaldelijk om. De politie schoot vijf OVERDENKING In (leze tijd...? Op de hemelsvaartsdag vierde de kerk het feest van de hemelvaart van de Here Jezus. Er zijn tegenwoordig meer men sen, die met de 'hemelvaart van Je zus verlegen zijn dan vroeger. Wat betekent het eigenlijk, naar de hemel gaan? Wo praten makkelijker over de aarde en we hebben de neiging de hemel te laten voor wat hij is. Op die manier passeerde de he melvaartsdag voor zeer velen eigen lijk onopgemerkt. Het was een al of niet welkome vrije dag. Todh, al is er veel dat we ons niet voorstellen kunnen, het bijbels be richt over de hemelvaart van Jezus heeft ons wel wat te zeggen. En het blijft de moeite waard er over na te denken. Hemelvaart is: de Here van de ganse aarde wordt voor ons verbor gen. Hij is voer ows mensen niet (■meer) ite zier.. Maar daarom is Hij er wel. En. Hij is er ails een Koning, die alle macht heeft in de hemel en ook op de aarde. Wat zouden we graag willen, dat Hij dit ook liet blijken! Zo liet blij ken, dat ieder er volstrekt van over tuigd werd: HIJ is or en DOET wat. Hij doet wat in zijn naam als werk program ligt opgesloten, redden en zalig-maken! Wat zou het dan makkelijk wezen christen te zijn. En nu? Opmerkelijk is, dat vlak voor de hemelvaart van Jezus zijn discipelen ook bezig waren met het: zal in deze tijd blijken, dat U Koning bent? Eigenlijk wacht heel de wereld' er op. Er is nu al zo lang gezégd, dat Jezus Koning is, het wordt nu méér dan tijd dat het ook eens duidelijk en ondubbelzinnig 'blijkt.' Zo spreken we buiten en ook in de kerk. Hebt U wei eens gelet op het ant woord, dat Jezus op deze vraag geeft? U vindt het in Hand: 1. Lees het eens na in de bijbel. Jezus zeigt: het zal blijken dat ik koning ben, maar anders dan U denkt. En het zal gebeuren niet in de 'tijd, die U daarvoor de meest ge- eigende vindt, maar in de tijden, die mijn hemelse Vader daarvoor uit kiest. We 'hebben de neiging de Here voor te schrijven op welke wijze Hij zich als Behouder van het leven moet waar maken. Het liefst zouden we Hem zien als de Uitvoerder van onze programma's. De „christelijke" programma's zijn heel vaak opge steld en de Here voorgelegd. De Verborgene trekt er zich wei nig van aan. Hij gaat zijn eigen weg en werkt op eigen wijze. Wanneer? Ais wij het willen? Als God het wil. 'Daarom is er na de hemelvaarts dag tweeërlei mogelijk. We kunnen ons van God en Christus afkeren en Zonder meer aan het werk gaan om van deze aarde te maken wat er van te maken valt. Dat is de tegenwoor dig gebruikelijke manier van doen. We mogen ook doen wat we moeten deer. en zó vanuit het diepst van ons hart roepen op de genade waar in Jezus betoont de Behouder van het leven te zijn. De volgelingen van de Here Jezus waren na de hemelvaart op die ma rnier bijeen. Ze werden vervuld met de Heilige Geest. Dat is het waardoor Ghristus be wijst de levende Here te zijn. En dat is het ook wat wij en onze wereld rodig hebben. Vervulling met de •Heilige Geest. Dat is ons en de wereld tot heil. Z. P. o. d. V. overtreders van het verbod dood. Na de ongekend hevige gevechten tussen Maleiers en Chinezen waren sommi ge straten bezaaid met lijken, som mige deerlijk verminkt. Verscheide ne winkels en huizen stonden in brand. Op strategische punten zijn nu prikkeldraadversperringen aan gebracht, en er wordt dooi- leger en politie druk gepatrouilleerd. Er be staat dringend behoefte aan bloed donors. Volgens waarnemers heeft de spanning tussen Maleiers en Chine zen, die steeds aanwezig is geweest sinds het land in 1957 onafhankelijk werd maar nu pas ten volle tot uit barsting is gekomen, twee oorzaken: aan de ene kant zijn de Maleiers, die de grootste bevolkingsgroep vormen (4,2 miljoen) en de politieke macht bezitten, economisch achtergebleven, anderzijds beheersen de ruim drie miljoen Chinezen vrijwel volledig de economie van het land, maar zij wil len een belangrijker stem in het po litieke leven. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Lijsten met bijna honderdduizend handtekeningen kreeg minister De Block van econo mische zaken in zijn werkkamer in het ministeriegebouw aangeboden. Ze waren afkomstig van personen die protest aangetekend hebben te gen de prijsverhogingen. EINDHOVEN. De 20-jarige J. Koch uit de Kalverstraat te Eindhoven is in hét Eindhovens Kanaal ter hoog te van Kanaalwijk Noord terwijl hij aan het zwemmen was plotseling ge zonken. AMSTERDAM. Opgericht is het Palestina-Comité, dat beoogt „begrip te kweken voor de situatie van de Palestijnse Arabieren, die in 1948 en 1967 hun huizen, bezittingen en vel den in angst of onder dwang hebben verlaten en sindsdien niet daarheen hebben kunnen terugkeren", aldus een vandaag uitgegeven communi que. GRONINGEN. Het bestuur van het district Noord van de Onafhankelij ke Liberale Jongerenorganisatie Vrij heid en Democratie (J.O.V.D.) heeft in een uitgegeven verklaring gezegd, dat met kracht moet worden ge streefd naar de vestiging van de Progril in het Eemshavengebied. SITTARD. Te Sittard reed de 65- jarige bromfietser Storms uit Born onder een autobus. De bromfietser werd zwaar gewond overgebracht naar het ziekenhuis te Sittard al waar hij een uur later overleed. KAMPEN. Op 67-jarige leeftijd is 'in Baarn overleden prof. dr. H. Ber- gema, die sinds 5 oktober 1956 hoog leraar is geweest aan de theologische hogeschool van de gereformeerde kerken (synodaal) te Kampen. BERGH. Op de Doetinchemseweg in de gemeente Bergh is de 16-jarige H. J. Kersjes met zijn bromfiets ver ongelukt toen hij in een bocht inha lend tegen een personenauto botste. De jongen was op slag dood. DEN HAAG. Prins Claus heeft de op een gedeelte van de vroegere Rijksweg 13 naast het vliegveld Ypenburg gelegen KNAC-anti-slip- baan geopend. RIJSOORD. Bij een verkeersonge val op de tweede verbindingsweg in Rijsoord is de 16-jarige Peter Har don uit Dordrecht om het leven ge komen. De jongen werd door een personenwagen gegrepen toen hij op zij-n bromfiets de verbindingsweg overstak. Hij raakte zo zwaar ge wond dat hij Ier plaatse is overle den. BERGEN OP ZOOM. Op het kruis punt van Meerlaan-Scherpdeel te Roosendaal kwamen twee auto's met elkaar in botsing, waarbij een van de inzittenden, de 29-jarige A. Nachtzaam uit Standaardbuiten het leven verloor, naar eerst thans be kend wordt. Twee andere inzittenden van de auto werden ernstig gewond. DORDRECHT. De 46-jarige me vrouw J. van Dijk-van Gent is op een kruispunt in Dordrecht aange reden door een trekker met opleg ger. Zij kwam met haar fiets onder het rechter voorwiel van de trekker toen deze combinatie rechts af wil de slaan. De vrouw overleed ter plaatse. Smurf mee Smurf BP! Gemeenteraad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 15-5. Op maandagavond 19 mei vergadert de gemeenteraad van Westerschouwen ten gemeentehuize. Een der hoofd moten uit de 18 punten tellende agenda wordt een hernieuwde be spreking over het instructiezwembad Schouwen-Duiveland te Zierikzee. De raadsleden hebben een uitvoe rig stuk dokumentatie hierover ge kregen waarin het college een relaas geeft over de bespreking die het had met de Commissie Zwembad. Er wa ren slechts drie commissieleden aan wezig; voorzitter Mr. Boersma, de secretaris, de heer Dijkstra en de heer V. d. Post. Zij hadden weinig begrip voor de Westerschouwse be zwaren en hun standpunt kwam op het volgende neer: a. het is een taak van de overheid om de kinderen die de lagere school verlaten de zwemkunst machtig te doen zijn; b. dat kan alleen als men de be schikking heeft over een overdekt en verwarmd zwembad, zulks i.v.m. de continuïteit van de zwemlessen; c. openluchtbaden zouden problemen geven met het aantrekken van bad meesters; d. het door de commissie voorgestel de plan is zeer belagrijk voor de streek; e. definitieve subsidie-toezeggingen waren er niet, doch men rekende toch wel op minstens 60 procent. f. het gaat er bij het onderhavige project om: hoe stelt men zich op? Stelt men zich positief op dan kan er tot en met worden geijverd om het te realiseren. Alleen een eens gezinde mening van geheel Schou wen-Duiveland kan er toe leiden dat er resultaat wordt geboekt. g. ten departemente is men bezig met een subsidieregeling voor de ge meenten ten behoeve van de z.g. natte-gymnastiek waaronder dus het schoolzwemmen zal vallen. BOEDAPEST. Ook in Hongarije zal in korte tijd de dubbeldeksbus een ver trouwd beeld in de straten worden. Na uitgebreide proefnemingen krijgen de steden Pees, Szekesfehevar en Sopron de eerste „dubbeldekkers". Reactie college Het college van b. en w. merkt over deze stellingen het volgende op: a. Een wettelijk omschreven taak is dit niet. Het zou een stap vooruit zijn als we het als gemeentelijke overheid zover zouden kunnen bren gen. b. Het zou prettig zijn als men voor het schoolzwemmen de beschikking had over een overdekt en verwarmd bad, opdat de zwemlessen het gehele waar de commissie op rekent en in haar financieringsplan van uitgaat, acht het college een moeilijk haalba re kaart. f. Op de vraag van de Commissie: Hoe stellen we ons op? wil het col lege het volgend antwooi-d geven: Af wy zend „We stellen ons positief op om op de een of andere wijze mede te wer ken aan de realisering van een flink overdekt zwembad in Zierikzee. Dat is een streekbelang. Daar Zierikzee bovendien het onderwijscentrum van Schouwen-Duiveland is, willen we graag in onderling ovex-leg mee hel pen zoeken naar mogelijkheden voor de realisatie van het pi-oject der Commissie. Maarals centx-aal instruktie- zwembad voor de leex-lingen van het basis-onderwijs wijst het college het plan af. B. en w. blijvend van mening dat het binnen het bereik van de ge meente Westerschouwen moet liggen om binnen enkele jaren een eigen instruktie-zwembad voor schoolkin- jaar door zouden kunnen worden ge geven. Kost een dergelijk projekt echter te veel, gelet op andere nog noodzakelijk te tx-effen voorzienin gen dan kan ook worden volstaan met een verwarmd open zwembad', waarin de schoolkinderen van 1 mei tot 1 oktober zwemles krijgen. c. Het zal inderdaad wel eens moei lijkheden geven om alleen voor de maanden mei tot en met september geschikte instructeurs te krijgen. d. Deze stelling beamen we volko men. Het zou voor Schouwen-Duive land een stap vooruit zijn als we ei gens in de streek een dergelijk bad hadden, maar we blijven van mening dat voor het instructie-zwemmen voor de leerlingen van het basis on derwijs één centraal bad, of dat nu in Zierikzee of in Westei-schouwen wordt gerealiseexd, teveel bezwaren met zich mee brengt, i.v.m. de tijd die verloren gaat voor het heen en weer reizen en de daarmee gepaard gaande kosten. e. Ten aanzien van definitieve sub sidie-toezeggingen is dus nog niets bekend. Het college ontkent niet dat er wel een mogelijkheid moet be staan ca 50% subsidie van Rijks- en eventuele Px-ovinciale overheid in de wacht te slepen. De 75% subsidie deren te realiseren. Misschien gaat dat per kind per lesuur dan wel meer kosten dan deelname voor het schoolzwemmen in het Zierikzeese bad. Maar, er gaat dan minder tijd ver loren met het heen en weer reizen en bovendien zullen onze eigen inwo ners dan meer gebruik van het bad kunnen maken dan wanneer er al leen maar een bad in Zierikzee is. g. Als deze subsidie er zou komen en het college verwacht dat ook wel, dan komt dit ook ten'goede aan een eigen Westex-schou wen's bad. In vei'band met het vooi-gaande stelt het college voor: I: De raad spi-eekt zich uit dat het Plan van de Commissie bezwaren met zich meebx-engt ten aanzien van: a. de tijd gemoeid met het heen en weer reizen; b. de kosten hiervan; c. de deelname in de vorm van eexi gemeenschappelijke x-egeling waar door de mogelijkheden voor een ei gen school-instx"uctiezwembad niet meer aanwezig zijn. II. Ondanks de bezwaren besluit de raad thans nog niet tot een defini tieve afwijzing van het Plan der Commissie, doch de beslissing wordt voor een half jaar opgeschoi-st. III. De x-aad nodigt het college van b. en w. uit om met spoed de moge lijkheden te ondex-zoeken voor de re- alisex-ing van een school-instructie- zwembad in eigen gemeente, hetzij ovei'dekt en verwai-md opdat het ge hele jaar door kan worden gezwom men, hetzij open en vei-warmd, waar door de zwemperiode beperkt blijft tot de periode 1 mei tot 1 oktober. Ons college zal er dan naar streven om uiterlijk in oktober 1969 als het mogelijk is uitei-aai-d vroeger, de raad volledig omti-ent deze mogelijk heden in te lichten. IV. De raad verleent het college thans een crediet van f 5000,- voor het onder III bedoelde onderzoek. De gemeente gaat zich verder zor- gen maken over de capaciteiten dei- begraafplaatsen. In Haamstede en Burgh kan nog in een behoefte van 4 jaar worden voox-zien. Nooi-dwelle, Renesse en Serooskerke kunnen nog ongeveer 14 jaar vooruit. Het college vraagt zich af of een centrale be graafplaats in Westerschouwen niet Oude golfspeelster LONDEN, 15-5. Met haar 81 jaren is mevrouw Charlotte Beddows de oudste deelneem ster aan de Schotse amateur- golf kampioenschappen. Zij won de titel voor het laatst in 1929, na ook reeds van 1920 tot 1922 kampioene te zijn geweest. KERKNIEUWS i Ned. Herv. Kerk Beroepen te Berliikum: S. Euver- man, Warffum; te GasseRernijeveen (toez.): A. J. Overbeeke te Overdin- kel; te Wierden: G. C. Post, Giessen- dam-Neder-Hardinxveld; te Bad- koavedorp-Lijndenj>hr. M. A. de Savornira Lehman, eervol ontslagen predikant te Brussel (Ned. Evang. Gemeerite). Aangenomen naar IJzen-dijke: F. C. G. van Anrooy. kand. te Utrecht; naar Doornspijk: A. Vlietstra. Waar- der. Bedankt voor ArnemuMen, Eder- veen, \s-Grevelduin-CapeUe, Haaf- ten, Nieuw-Lekkerland, Ouddorp, Randwijk en voor Th oftenA. Wiet- stra, Waai'der; voor Besoyen en voor Meieren en Est: H. Stx-oeve, Lopiker- kapel; voor Winterswijk: J. H. A. Doeschot. Coevorden, Gcr. Keiken Bercepbaa rstellingcnkandidaat L. J. G. IJkel, Larixlaan 3 te Kat wijk aan Zee is m.i.v. heden beroep baar; kandidaat P. J. C. Stolp, Van Lenneplaan 205 te Groningen is be roepbaar verklaard', i.v.m. studie nog niét direct, doch hij is wel. bereid 's zondags de kerken le dienen. de vooi-keur vexdient boven uitbxei- ding in de kernen. Rekening zou dan gehouden moeten wox-den met de grondwaterstand en een capaciteit voor tenminste 100 jaar. Het college stelt dan ook voor een prihcipe be sluit te nemen voor de stichting van één centrale begx-aafplaats op een nader in overleg met de stedebouw- kundige aan te wijzen plaats. Flitsen uit het buitenland CAIRO. De tempels van Aboe Simbel, die onlangs door internatio nale samenwerking voor het wassen de water wan de Nijl zijn gei-ed, zijn maandag ernstig beschadigd door een zandstorm. EMDEN. De kotter „Grietje Hen- diu'ka" uit Wielingen is door de Westduitse kustwacht naar Emden opgebracht wegens het vissen in Westtiuits water, een partij tong is dn beslag genomen. TEL AVIV. Bij 'het ar tiller ieduel aan het Suezkanaal tussen Egypte en Israël is een Israëlische soldaat gesneuveld, zo heeft een militaire woordvoerder in Tel Aviv meege deeld. Drie soldaten liepen verwon dingen op. CAIRO. De Egyptische artillerie heeft bij een beschieting over het Suezkanaal een Israëlische vracht wagen getroffen waardoor ongeveer 20 Israëlische soldaten werden ge wond, zo méldt het persbureau voor 'het midden-oosten. De vrachtwagen werd vernietigd. •SAIGON. De Vietcong heeft woens dagochtend vroeg de stad Da Nang met adht raketten beschoten, waar door 22 mensen werden gedood en 21 gewend. Er zij-n huizen en mili taire inrichtingen getroffen, aldus een woordvoerder va-n die Zuidviet- •namese regering. NEW YORK. In Baton Rouge in Louisiana, zijn duizend studenten slaags geweest met de politie, die van vuurwapens er. traangas ge bruik maakte. De studenten bedien den zich van brandbommen, stenen en flessen. Er zijn 30 gewonden ge vallen. 'SEOEL. In ZuM-Korea zijn 16 mensen aangehouden wegens spion- na'ge voor Noord-Korea. Onder hen is een lid van het Zuidkoreaanse parlement. Meer dan 40 andere ver dachten worden verhoord. FAYETTE. De neger Charles Evers een vooraanstaand leider van de be weging voor gelijke burgerrechten van blank en zwart, is dinsdagavond' tot burgemeester van het 1.600 in woners tellende plaatsje Fayette in het zuidwesten van Mississippi ge kozen. (BRUSSEL. Een veertigtal perso naliteiten uit Wallonië en Brussel •heeft onder de naam „Wallonië- Bruxelles Objectdf 72" een politieke beweging opgericht. Zij wensen een hergroepering van federalistisch ge zinde Franstalige Bélgen. WHANGAiR'EI. Bij ;de noordwest kust van Nieuw-Zeeland verkeert (het 10.650 ton metende Japanse vraic'htsdhip „World Fuji" in nood. De gezagvoerder mel'dde woensdag ochtend dat er een brand woedt in de machinekamer. In het. betrokken zeegebied is het slecht weer. BURGERLIJKE STAND ZIERffiZEE Geboren. 8 mei Maria Jacoba He lena, d. van Joöhem Barrevoets en Helena Maria van Leeuwen (Ziferik- zee); 7 mei Edwin Johan Jos, z. van Jacob Anton Coenraad Smallegange en Ria Caesarina van Dale (Wester schouwen); 8 mei Johanna Martina, d. van Bonifacaus Antonius de Bruijn en Cornela Adx-iana de Looze (Zierikzee); 8 mei Maria Jeannette, d. van Matthijs Adrianus Matlihijsse en Frangoise Mai'ia Kosten (Zierik zee).; 6 mei Ellen Anna Maria, d. van Bernardus Gregorius Wigchers en Hendrina Geer.truida Theodora Soe- ter (Zierikzee); 11 mei Iman Jan Ohristiaan, z. vax\ Christiaan Jan de Graaf en Krina de Meij (Midden- schouwen). Overleden. 8 mei Wühelmxna van Stillen, 78 jr. (Zierikzee); 10 mei Ben jamin Willem Schot, 72 jr. (Zierik zee), echbg. van Co-rnelia BeiTevoets; 10 mei Cornelia Bakker, 71 j. (Brou- wex'riiaven), echtg. van Izaak Leen- dert van Nieuwenlhuijze. Aludra, 13-5 le Kuwait. Alchiba, 13-5 le Buenos Aii'es. Ameland, 13-5 le Vado. Abidra, 12-5 28 m. w.n.w. Saba naar Sewora. Acmaea, 12-5 100 m. z.z.o. Bangkok. Geeststai-, 12-5 1220 m. w.z.w. Sao- miguel naar Pi'eston. Gulf Swede, 13-5 '200 in. z.z.w. Las Pailmas. Kara, 13-5 290 im, o. Madras naar Bandar, De ongehuwde moeder en haar kind GOIRLE, 14-5. Om elke niet-ge- huwde moeder die hiervoor in aan merking wenst te komen, op een des kundige en verantwoorde wyze hulp te kunnen bieden, die zy nodig heeft, zyn er in Nederland 38 bureaus met daarnaast nog 22 spreekuuradressen. Hiei-van werken er 15 in de katho lieke sector, 18 in de protestants- christelijke en 5 in de algemene sec tor. Daarnaast zijn er nog 22 tehui zen, waarvan 5 in de algemene, 7 in de pi-otestants-christelijke en 10 in de katholieke sector. Deze laatste lien tehuizen namen in 1968 75 pro cent van de opnamen voor hun re kening. Deze cijfex-s blijken uit een expose van drs. E. J. H. van Koidelaar, di recteur van de „Katholieke Centra le Vereniging tot Hulpverlening aan niet-gehuwde Moeders", uitgegeven ter gelegenheid van de ingebruikne ming van de nieuwbouw van „Huize in de bocht", gelegen aan de bocht van de Tilbui-gseweg in Goix-le. Nederlandse Ireiler opgebracht 'KOPENHAGEN, 15-5. Een Detens marinevaartu'Lg heeft woensdagmor- geri ,de 115 ton metende Nederlandse .treiiler „Eben Haëzer'* aangehouden wegens het vissen in de Deense vis wateren tussen de eilanden Roemoe en Sylt. De treiler, die afkomstig is uit Katwijk, is naar de haven van Esbjerg gebracht waar de politie een onderzoek instelt. Marokkaan vermoordde landgenoot DEN HAAG, 12-5. De procureur- generaal bij het gerechtshof in Den Haag heeft tegen de 34-jarige Ma rokkaan Bouchaïb H. wegens moord op zijn 24-jarige landgenoot Moham med Bén Ahmed twaalf jaar gevan genisstraf geëist met aftrek van voorarrest. Hij achtte bewezen dat B'ouohaiib de man is geweest, die op 5 juli van het vorig jaar in een huis aan de Vlétstraat in Rotterdam Mo hammed Ben Ahmed met messteken cm het leven heeft gebracht. Vol gens de procureur-generaal, mr. F. J. G. bai-on van Voorst tot Voorst, was het misdrijf duidelijk een wraak -oefening van Bouchaïb geweest om dat Ahmed hem in handen van de pölite zou hebben gespeeld, nadat Bouchaïb een zedendelict had be gaan. Situatie graanmarkt is verontrustend DEN HAAG, 15-5. Het Landbouw schap is zeer verontrust over de si tuatie, die op de graanmarkt is ont staan. tHet verloop van de prijzen van tde granen van de oogst 1968 steekt zeer ongunstig af bij de prij zen, die het vorige seizoen zijn ge maakt. De voornaamste oorzaak hiervan >is het beschikbaar komen van Fran se granen in ons land voor prijzen die beneden het niveau van onze in terventieprijzen liggen. De Franse kredietfaciliteiten zijn inmiddels verminderd. Dit betekent echter aMerminst, 'dat het probleem hiermee is opgelost, vooral omdat de zwakke positie van de Franse franc thet marktverstorend effect blijft be houden. Ne'derlarjd zal aanzienlijke hoe veelheden granen moeten interve niëren, welke grotendeels naar het nieuwe seizoen zuilen moeten wor den meegenomen. Verder kan men aannemen, dat verwerkers op ter mijn Franse granen zullen aanko pen, zodat de huidige situatie zeer nadelige gevolgen kan hebben voor de prijszetting van de nieuwe oogst. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Haagse politie heeft in de Schildersbuurt in totaal elf arrestaties verricht. De 34-jarige steigermaker P. C. S„ die met een busje op enkele agenten im-eed en zich later bij de politie meldde, en de 21-jai-ige straatmaker A. E„ die met een stuk tegel de helm van een po litieman had vernield zijn ingeslo ten. ROTTERDAM. Simon's Handelmi.i N.V. (scheepsslopex'ij) deelt mede dat zij van de Inspectie Domeinen te Haarlem heeft gekocht de voormali ge kruiser „Hr Ms. Tromp" voor f 724.144,30; De kruiser zal in Rottex-- dam wox-den gesloopt of doox-vei-- kocht naar het buitenland, aldus een communique van het bedrijf. BOEKEL. De 65-jarige mevrouw Th. van der AA uit Erp is in de ge meente Boekei door een auto aange reden en op slag gedood. Zij was uit eein auto gestapt en de straat over gestoken zonder voldoende op te letten. TERNEUZEN. In het ziekenhuis te Terneuzcn is de 28-jax-ige B. Pluy- mers uit. Geieen overleden. Maan dagmiddag werd de man naar het ziekenhuis overgebracht nadat hij ernstig gewond gex-aakt was bij een verkeersongeval aldaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3