Ö- \7 Veel weerstand tegen voorstel verhoging van de benzine-aceijns Verzet tegen landelijk antenne-systeem Cursus voor hippe huisvrouwen GOED PORSELEIN c4r$Qirp j DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Wat biedt de BEELDBUIS? Roestig casco werd moderne afvierponton voor Deltawerken Chr. Nat. School Zierikzee won beker van de Nutsspaarbank ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 mei 1969 Nr. 20200 TWEEDE KAMEK DEN HAAG, 15-5. Naar aanleiding van het voorstel, de benzine-accyns met 3,5 cent per liter te verhogen, hebben zeer veel leden van de Twee de-Kamercommissie voor financiën de regering gevraagd mee te delen, in welke mate autogebruikers de door het gebruik veroorzaakte kos ten betalen, waarby dan ook de af schrijving op wegen, viaducten, aan auto-ongelukken toe te rekenen me dische voorzieningen etc dienen te worden betrokken. Veel leden, aldus blijkt uit het gepubliceerde voorlopige verslag van de commissie, menen dat bij een eventuele verhoging van de motor rijtuigenbelasting zo veel mogelijk rekening moet worden gehouden met het beroepsvervoer. De accijnsverho ging betekent z.i. een verdere ver slechtering van de positie van het Nederlands vrachtvervoer t.o.v. het buitenlandse. Verscheidene andere leden wezen er op dat als gevolg van de werking van de BTW, de accijns verhoging met 3,5 cent neerkomt op een prijsverhoging met 4 cent, en in formeerden of het rechtvaardig is dat in feite belasting wordt geheven (de B.T.W.) over een belasting (de accijns). DEN HAAG. 14-5. De Tweede Ka mer heeft eenstemmig min of meer ernstige bedenkingen uitgesproken tegen een voorgestelde wyziging van de telegraaf- en telefoonwet, waar uit de aanleg van een landelijk cen traal antenne systeem zou kunnen voortvloeien. De wijziging voorziet tevens in een uitbreiding van een z.g. gedogings- AMSTERDAM, 15-5. De aca demie „De Gracht", een on derdeel van het jeugd- en jon gerencentrum „Ruimte" aan de Keizersgracht in Amster dam, begint eind deze maand met een zes-weekse cursus voor jonge en/of gehuwde huisvrouwen. De academie richt zich op die groep, die „wel eens wal anders wil dan haar huisje stofzuigen, koffie drinken bij de buurvrouw of meedoen aan de saaie ochtend gymnastiek", zo staat er in een officiële mededeling van de academie, „er wordt bij dit project gezocht naar meer scheppende bezigheden oyn daarmee de sleur van het da gelijks huishoudelijk werk of studie te doorbreken". Wat de vrouwen die hun huis willen ontvluchten, tijdens de twee ochtenden per week onder lei ding van vakdocenten gaan doen, is niet gering „lichaams training, improvisatiedans, te kenen, schilderen, constructies maken, ruimtelijke objecten vormen enz." De eerste cursus wordt 27 mei a.s. gegeven in het Amsterdamse Microtheater plicht - het verplicht meewerken aan de aanleg van telecommunicatieap- paratuur in het algemeen belang- en in de mogelijkheid dat behalve de PTT ook anderen gemeenschappelij ke antenne-inrichtingen kunnen aan leggen en exploiteren. Deze twee wijzigingen ontmoetten algemene instemming. Het ontnemen van het monopolie op de aanleg, het onderhoud en de exploitatie van de ze „inrichtingen voor draadomroep" betekent in feite legalisering van de bestaande toestand. Advertentie. het antwoord is Een servies dat jarenlang wordt gebruikt mag niet aan "mode" onderworpen zijn; juiste keus is zeer belangrijk. Arzberg porselein: bekroond met goud voorvorm en afwer king is In goede zaken verkrijgbaar. Voor folders: Agentschap Arzberg Postbus 2 Aordenhout «oh. de vries mi es jr Havenplein 8-10 Zierikzee Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. De Wit. Gasthuiskerk: 10 uur ds. v. d. Schee, 7 uur de heer M. C. Mali- paard, IJsselmonde. Kerkwerve: 11 uur ds. Schoneveld, 9.30 uur zon dagsschool. Serooskerke: 11 uur ds. De Wit, 9.30 uur zondagsschool. Burgh: 9.30 uur ds. Schoneveld. Haamstede: 10 uur (jeugddienst) en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 9.30 uur ds. Ommering, 7 uur jeugddienst (Dorps huis). Noordwelle: 11 uur ds. Om mering. Scharendijke: 10 uur ds. Westerhof. Brouwershaven: 11 uur ds. v. d. Berg.Zonnemaire: 9.30 uur ds. v. d. Berg, 11 uur zondagsschool. Noordgouwe: 11 uur ds. Flink. Drei- schor: 9.30 uur ds. Flink. Ouvverkerk: 9.30 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Feunekes. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Assendorp. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. Cuperus, Aalst. Brui- nisse: 10 uur ds. Vermaas, Heijplaat, 5 uur ds. H. A. Groenewegen, Schie dam. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. Sikkema, doops- gez. pred., Rotterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 11 uur ds. H. van Benthem Middelburg, 6.30 uur ds. P. Blok land, Colijnsplaat. Haamstede: 10 en 5 uur kand. J. H. Montsma, Amster dam. Scharendjjke: 9.30 en 2.30 uur ds. Put. Brouwershaven: 10.30 en 3 uur ds. Keizer. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Jansma. Nieuwerkerk: 10.30 uur ds. J. Noordhof, Wemeldin- ge; 4.45 uur ds. P. Torenbeek, Anna Jacoba Polder. Oosterland: 10 en 3 uur ds. J. Fossen, Dordrecht. Brui- nisse: 10 en 5 uur ds. Poppe, Naar- den. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur kand. W. Witzier, Apeldoorn. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur kand. Wit zier. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens Oosterland 10 en 2.30 uur leesdienst; 6.30 uur ds. Karens, (herdenkings dienst 50-jarig bestaan van de ger. gemeente). Geref. Gemeente in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Pannekoek, Terneuzen. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur leesdienst. Bruinissc: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gcrcformccrdc Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinissc: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommclsdyk: 10 uur ds. H. J. Adri- annsc, Den Hang. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdiensl, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholicke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 8 en 10 uur. Haamstede: Eucharistie viering om 10 uur. ZATERDAG 17 MEI. NED.I. In het middagprogramma van de VARA het programma voor mensen boven de zestig „Dagje Ouder'' met allerlei informaties voor deze groep en voorts de populaire jeugdserie „Komt dat zien" met Piet Hendriks als de poppenspeler. In de vooravond een oud slapstickfilmpje van Harry Langdon als „De Toneel hulp". Dan de laatste aflevering van het Dickens-verhaal „Nicholas Nic- kleby" dat is getiteld „De vader van Smike". Na het journaal een amu sementsprogramma rond Dorus (Tom Manders), die zijn vaste gasten ont vangt, waarschijnlijk voor het laatst. Volgend seizoen heeft hij weer ge heel nieuwe plannen. Ook de quiz Per seconde wijzer" vraagt voor de laatste keer in dit seizoen de aan dacht. Vervolgens de Britse produk- tie die op het televisiefestival op Montreux de zilveren roos won. Hel is een show rond Marty Feldman, een veelzijdige Engelse komiek, die wekelijks een eigen programma voor de BBC verzorgt. De actualiteiten van „Achter het Nieuws" gaan voor af aan het laatste nieuws .De sport liefhebbers krijgen daarna nog twee toegiften: een reportage van het kwalificalietournooi voor het Euro pese kampioenschap basketball en een samenvatting van de etappe Breda-Bladel in Ölympia's toxir door Nederland. NED. II. Na „Scala" het dertiende deel van „Mijn broer en ik", getiteld „De Bohémien". Nieuwe vreemde sprongen van tante Barbera. De KRO gaat na het journaal verder met „De Mississippi", een Ameri kaanse documentaire over allerlei mensen die in het stroomgebied van deze grote Amerikaanse rivier ivo- nen. „De terugkeer van de Robots" is een aflevering van „De Wrekers", waarin weer eens een aantal zeer geleerde heren worden ontvoerd. De avond ivordt besloten met een afle vering van de sport-actualiteitenru- briek „Brandpunt Buitenspel", waar na nog een korte item over de mis- sieweek. ZONDAG 18 MEI. NED. I. Na het weekjournaal en dc wegeninformatie natuurlijk de gebruikelijke zondagmiddagrubriek „Matinee", waarin zoals gewoonlijk „De Verrekijker", „Huck Finn'' en „Natte His". Onder voorbehoud heeft de NTS geprogrammeerd de lance ring van de Apollo 10, die dezer da gen naar de maan zal vliegen. Na „Woord voor Woord" de rubriek ..Zingend Geloven". In de hervorm de kerk te Kruiningen zingen leer lingen van huishoudscholen uit Zie rikzee, Axel, Kruiningen, Schoon- dyke en lJzendijke o.l.v. Izaak Ruis- sen. Na NTS-sport komt de AVRO aan bod met het door Walter van der Kamp bewerkte spel „De Rosen bergs mogen niet sterven". Julius en Ethel Rosenberg werden in 1053 ter dood gebracht, nadat ze waren ver oordeeld wegens spionage voor de Sowjet-Unie. Het echtpaar had nog tijdens de oorlog belangrijke atoom geheimen til handen van Stalin ge speeld. Daarna het programma over mensen en kunst „Kunstgrepen" van Pierre Janssen. Na 't laatste nieuws nog een samenvatting va-n de etappe Bladel-Elsloo in de Olympia Tour door Nederland. NED. II. De NCRV laat een Jeme- nitische bruiloft zien, een reportage van een optreden van het Israëlische danstheater Inbal, Leerlingen van de christelijke kweekschool „De Klokkenberg'' in Nijmegen en zang- klassen Toonkunst te Gorkum zin gen en dansen als intermezzo bijbel- liederen, waarna een documentaire uit Kenia. George Adamson, opzich ter van een wildpark nam een aan tal jonge leeuwen onder zijn hoede, die van hun vrijheid waren beroofd. Hei tweede deel van „De Victoriaan se vrouw" is getiteld „Bij testamen taire beschikking". De mooie Isabel zit nog maar lelijk tussen twee vu ren. Tot slot het tweede programma in de reeks „Vragen van morgen en overmorgen". Een gesprek lussen studenten en hoogleraren van de Vrije Universiteit in Amsterdam. MAANDAG 18 MEI. NED. I. Een uur durende show rond de Amerikaanse zangeres Vikki Carr, een jonge vrouw met een bui- gengewoon soul-geluid. Na het jour naal opnieuw een Amerikaans pro gramma en wel „Politie New York". Ditmaal een in twee delen gesplitst verhaalHoofdpersoontje is een al lerliefst meisje, dat haar rijke pa en ma vaarwel heeft gezegd om onder te duiken in de wereld van de hip pies. „Deep South" is een gefilmd verslag over de toestanden waaron der het zwarte deel van de bevol king in het diepe zuiden van de V.S. nop leeft. In „Rust noch duur" krijgt het echtpaar Milly en Thomas Vink nieuwe vrienden, die niet helemaal wars zijn van een verdovend mid deltje op z'n tijd. Frans Wijsen in terviewt de aartsbisschop van Mün- chien, kardinaal Döpfner, over het katholicisme in het Duitsland van <nu Na het laatste nieuws nog Ölympia's Tour en de cursus Filmkunde van Teleac. NED. II. Nieuwe belevenissen van gewone mensen in een gewone straat: Coronation Street". Na het journaal twee rubrieken waarover verder maar heel weinig te zeggen valt, nl. „Achter het Nieuws" en „Koning Klant". De hoofdfilm is een produkt uit de moderne Duitse school, bestemd voor kijkers van achttien jaar en ouder: „Es". „Het" is dan iets, waarover de vrouw niet graag spreekt als het haarzelf be treft, nl. de abortus. De vrouw in kwestie is het zelfstandige meisje Hilke, dat er moderne opvattingen op na houdt en dat samenleeft met een jongeman, Bruno, die gelijkge stemde gedachten heeft. De regisseur Ulrich. ScJianumi werd met goud beloond voor &eze film, die het aan zien meer dan waard is en die nu eens niet vele, vele jaren oud is. ZATERDAG 17 MEI. NED. I: 10.30 Filmkunde in het voortgezet onderwijs; 11.00 En Fran ce avec Nicolas; 11.30 Einde; 16.00 Nieuws; 16.02 Dagje ouder; 17.00 Komt dat zien (kleur); 17.35 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 De toneelhulp; 19.31 Nicholas Nic- kleby; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Bij Dorus op visite; 21.00 Per seconde wijzer21.50 Marty 22.25 Programma nog niet bekend; 22.40 Achter het nieuws; 23.05 Jour naal; 23.10 Basketball; 23.50 Ölym pia's tour door Nederland; 23.55 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala: 19.30 Mijn broer en ik; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 De Mississippi (kleur); 21.00 De wre kers (kleur); 21.50 Brandpunt bui tenspel; 22.40 Nederlandse missie- week; 22.45 Journaal. ZONDAG 18 MEI. NED. I: Teleac: 14.00 Universiteit en hogeschool; 14.45 Pauze; 15.00 Nieuws: 15.02 Weekjournaal; 15.25 Wegeninformatie; 10.30 Matinee; 16.45 Apollo 1018.00 Einde; 18.55 Fabeltjeskrant (kleur); 19.00 Woord voor woord; 19.05 Zingend geloven; 19.30 Sport; 20.30 Journaal; 20.35 De Rosenbergs mogen niet sterven; 22.15 Kunstgrepen; 22.40 Journaal; 22.45 Ölympia's tour door Nederland; 22.50 Einde. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Nieuws; 19.05 Jemeni- tische bruiloft; 19.35 Kijk eens om je heen, z\in we in de wereld alleen (kleur); 19.45 De leeuwen zijn vrij (kleur); 20.35 Een Victoriaanse vrouw (kleur); 21,20 Vragen van morgen en overmorgen; 22.25 Jour naal. MAANDAG 19 MEI. NED. 1: 18.50 Fabeltjeskrant kleur) 18.56 Ster; 19.00 Nieuivs; 19.03 Ster; 19.07 Vikki Carr; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster20.20 Politie New York (kleur); 20.45 Deep south (kleur); 21.20 Rust noch duur (kleur) 22.05 Gesprek met kardinaal Döpf ner; 22.20 Journaal; 22.25 Ölympia's Tour door Nederland; 22.30 Pauze; 23.00 Filmkunde (Teleac); 23.30 Ein de. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala: 19.30 Coronation street; 19.56 Ster; 20.00 Journaal: 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Koning klant; 21.00 Es; 22.25 Journaal, Reuzekarwei klaar in twee weken BRUINISSE, 14-5. Zoals bekend wordt by het maken van de Delta werken veel gebruik gemaakt van z.g. afvierpontons. Een dergelijke ponton is door de firma P. Maaskant en Zonen te Bruinisse in nauwelijks 14 dagen afgeleverd. Als „Dykbouw 4" vertrok de ponton uit de indu striehaven te Bruinisse, om door de N.V. Dykbouw by de Deltawerken in de Oosterschelde te worden inge zet. Veertien dagen geleden kwam het ponton als een roestig casco, een ou de drijvende stoomkraanponton de haven binnen. Lang 35 meter, breed 13 V2 meter. In en op het ponton wer den vervolgens gemaakt, een nacht verblijf voor vier personen, een dag verblijf kompleet voor zes personen met kombuis, douches, toiletinrich ting enz. Verder werden aangebracht een brandstoftank van 3000 liter en een zoetwatertank van 6000 liter, een lichtagregaat, een complete elektri sche installatie (220 volt) en een 24 volt noodverlichting. Winches Aan het dek staan twee complete viertrommelige Maaskant winches, z.g. Klutswinches, met een draad berging van 4 keer 450 meter; trek kracht 10 ton per trommel. Een en ander wordt aangedreven door een Deutz luchtgekoelde 6 cylinder Die selmotor 70 p.k.. 1500 toeren. De lie ren zijn uitschakelbaar door scha- kelbare koppeling. De navigatiever- iichting en de andere verlichting is automatisch schakelend. De dagverlichting is 220 volt wis selstroom, de aansluiting op kracht stroom is 380 volt, onder meer voor de lenspomp. De dekverlichting be staat uit natriumlampen. Een hydro- phoor voor de waterleiding behoort mede tot de uitrusting. Samenwerking Wie al deze technische gegevens op zijn merites beschouwt zal be grijpen dat het een uitdaging voor de firma Maaskant was, om de voor waarde, klaar binnen veertien dagen, aan te nemen. Een en ander kon al leen door met andere firma's een hecht teamverband te vormen. Deze firma's waren firma D. van Duiven- dijk Lz, jachtenbouw Bruinisse en verder de firma's Beije, Oosterland (plaatwerk); Dorsman Ooltgensplaat (betimmering), jachtwerf De Leije gaf demonstratie-avond ZIERIKZEE, 14-5. De bovenzaal van „Mondragon" was dinsdag tijde lijk schoonheidssalon toen daar een voorlichtings- en demonstratieavond was belegd door mevrouw J. Picters- Swaak, schoonheidsspecialiste te Zie rikzee. De avond werd verzorgd door de heer en mevrouw Van der Gies- sen, vertegenwoordigers van Dr. Eckstein schoonheidspreparaten in Nederland. In zijn inleiding wees de heer Van der Giessen op de noodzaak van de verzorging van de huid, zijnde één van de belangrijkste organen die wij bezitten. Hij noemde de funkties: ademhaling, opnemingsorgaan, vor mer van een bestand tegen bacte riën, bescherming, zintuig, warmte geleider. Behandeling Eén van'de aanwezige dames was model voor de demonstratie. Zij on derging eerst een reinigende behan deling, een behandeling die aan elke verzorging van de huid ten grondslag moet liggen. Daarna werden de dode huidcellen verwijderd in een behan deling die „peeling" werd genoemd, waarbij dc huid als het ware werd schoon-.,geschild". Vervolgens de massage, 11 iel alleen bedoeld voor dc Ooltgensplaat, smederij van Wijk, Goedereede, Hollestelle, Goes (con structiewerk); Westhoeve, Ouddorp (elektriciteit)Saman-Deurloo, Zie rikzee (sanitair en toilet); Fa. J. D. de Korte, Bruinisse (scheepsbenodig- heden); Gerry Bal, Bruinisse (stoffe ring); de Haan, Gorinchem (staalka bel) enz. Ontroesting en schilderwerk werd verricht door Cornelisse en Kamp uit Vlissingen. doorbloeding, maar tevens voor de training van de mimische spieren. Een pakking, voor het te behan delen huidtype geschikt, werd aan- gebx-acht, waarna tot slot een ampul met een medisch prepax-aat in de huid werd geklopt. Een bescheiden make-up voltooide de behandeling, die in deze vorm ook in de schoon heidssalons wordt gegeven. „Bij een bezoek aan een schoonheids salon mag u geen wonderen ver wachten. Denkt u niet 20 jaar jon ger onder de handen van de schoon heidsspecialiste te komen. De behan deling heeft een preventieve wer king", aldus de heer Van der Gies sen. Controle Volgens het cosmeticabesluit staan de pi'eparaten onder controle en dat houdt in dat bepaalde stoffen niet meer mogen worden gebruikt. De preparaten van Dr. Eckstein zijn zeer wetenschappelijk samengesteld. Ze bevatten geen hoimonen, wel vi- tohormonen (van planten). Door de specialisatie zijn' de pi'odukten niet in de winkels te koop, maar moeten door de schoonheidsspecialiste wor den geadviseerd. De avond was bedoeld ter intro- duklie van de schoonheidssalon van mevrouw Pielers, die in de Plevier straat te Ziei'ikzee een salon heeft geopend. Nieuwe Zierikzeese schoonheidssalon Geklaagde sportdag op ..Baiiniiik"' Goede dag Chr. Nat. School De Chr. Nat. School van Zierikzee kwam deze dag bijzonder goed voor de dag. Ook bij de andere categoriën wist het de meeste eerste plaatsen en de daarbij behorende medailles weg te slepen. Uitslagen estafette: Meisjes zesde klas: 1. Chr. Nat. School, Zierikzee 0.51.9; 2. Opcnb. Lagere School, Nwe De „Nutsspaarbank-beker", voor de school met de beste gemiddelde prestaties, werd uitgereikt door de commissaris van de bank, de heer B. van der Straaten, uiteraard on der geestdriftige belangstelling van de jeugd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbo e). ZIERIKZEE. 14-5. Dinsdag is er op het sportpark „Bannink" de hele dag druk gesport door de lagere school jeugd. De jaarlykse sportdag kreeg deze keer een extra feestelyk karak ter. Ter gelegenheid van het jubile um had de Nutsspaarbank de orga nisatie op zich genomen. Dat hield in dat alle deelnemers een diploma ontvingen, terwyl er voor groepen en scholen extra prijzenbekers be schikbaar waren gesteld. Bovendien werd de jeugd met roy ale hand consumptiebonnen uitge deeld, terwijl de gehele dag een ge luidswagen aanwezig was om het sportfeest te vervolmaken. In de morgen werden de proeven afgenomen ter verkrijging van het schooldiploma. Voor elke proef wer den punten toegekend, aan de hand waarvan een a, b, c, d, of e-diploma kon worden behaald. De Nutsspaar bank had voor de school met de bes te gemiddelde prestaties een beker beschikbaar gesteld. Deze werd ge wonnen door de Chr. Nationale School te Zierikzee met een punten- aantal van 3,52. De verdere uitslag: 2. Theo Thijssenschool, Zierikzee 3,50 pnt. en Chr. Nat. School, Kerkwerve 3,50 pnt.; 3. R.K. Lagere School, Zie rikzee 3,45 pnt.; 4. Openb. Lagere School, Kerkwerve 3,43 pnt.; 5. Openb. Lagere School, Oosterland 3,42 pnt.; 6. Openb. Lagexe School, Bruinisse 3,40 pnt.; 7. Openb. Lagere School, Sirjansland 3,38 pnt.; 8. Bea- trixschool, Zierikzee 3,37 pnt. en Openb. Lagere School, Nwe Bogexd- straat, Ziei'ikzee 3,37 pnt.; 9. Chr. Nat. School, Bruinisse 3,31 pnt. Bogerdstraat, Zierikzee 0.55.2; 3. Theo Thijssenschool, Zierikzee 0.56.3. Jongens zesde klas: 1. Chr. Nat. School, Zierikzee 0.50.3; 2. Theo Thijssenschool, Zierikzee 0.51.3; 3. Openb. Lagere School, Bruinisse 0.54.6. Meisjes vijfde klas: 1. Chr. Nat. School, Zierikzee 0.57.0; 2. Openbax-e Lagere School, Nwe Bogerdstraat, Zierikzee 0.59.0; 3. Theo Thijssen school, Zierikzee 0.59.1. Jongens vijfde klas: 1. Chr. Nat. School, Zierikzee 0.52.5; 2. Beatrix- school 0.54.2; 3. Openb. Lagere School Oosterland 0.55.1. Estafette- wisselbeker De estafette-wisselbeker werd ge wonnen door de Chr. Nat. School te Zierikzee; 2. Theo Thijssenschool, Ziei'ikzee; 3. Openbare Lagere school Nwe. Bogerdstraat, Zierikzee; 4. R. K. Lagere School, Zierikzee. De miciokox-fbaicompetitie werd gewonnen door de R.K. Lagere School te Zierikzee; 2. Chr. Nationa le School, Kerkwerve; 3. Openb. La gere School, Nwe Bogexdstraat, Zie rikzee; 4. Openbare Lagere School, Bi-uinisse. Een leerlinge van de ChrNationale School te Zierikzee toont de „Nuts- spaarbank-bekeren één van de vele medailles door deze school behaald. (Foto: ZLerikzeesche Nieuwsbode). 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 11