anders dan Wachten op het wonder 25 stuks 1.75 Vereniging van Zeeuwse paling- en kuilvissers opgericht Wat biedt de BEELDBUIS? DE RODE BURCHT VAN IPHANGA (Wordt vervolgd). Toneelspeler en TV-acteur Huib Rooyman» caballero Z1ER1KZEE. 12-5. Tijdens een vrijdagavond In de Prins van Oranje te Goes gehouden vergadering is de oprichting tot stand gekomen van een Vereniging van de Zeeuwse Pa lingvissers en Kuilvissers. De verga dering stond onder leiding van de heer J. Taddegon, secretaris van de Hoofdafdeling Zoetwatervisserij van de Kon. Ned. Heidemaatschappij. Dc heer Taddegon wees in zijn openingswoord op de noodzaak om als beroepsvissers van Zeeland zich aanéén te sluiten, mede in verband met het feit dat in de komende ja ren door de uitvoering van de Delta werken het Haringvliet, de Grevelin- gcn en de Oosterschelde tot de bin nenwateren zullen gaan behoren. Reeds thans ondergaat de paling visserij een grote uitbreiding en is het noodzakelijk dat de belangen van de Zeeuwse vissers in één ver band kunnen worden verdedigd en zo mogelijk uitgebreid. De vergadering werd bijgewoond' door vertegenwoordigers van een 25- tal bedrijven die als hoofdberoep de palingvisserij uitoefenen, en wel uit Tholen, Bruinisse, Yerseke, Zeeuws- Vlaanderen, Walcheren en Zierikzee. Een voorlopig gekozen bestuur werd als volgt samengesteld: de heren W. K. Schot B.W.zn., Zierikzee, voor zitter; A. Verkamman, Tholen, se cretaris; D. Nijssen, Yerseke, voor de Zeeuwse Meer-vissers, en de heren J. van Damme, Yerseke; W. van Dordt, Bergen op Zoom; J. Moort- hamers, Kuitaart; J. Stouten, Brui nisse. De eerste bestuursvergadering zal gehouden worden op woensdag 21' mei a.s. te Bergen op Zoom. Waterverontreiniging Besloten werd reeds om spoedig contact op te nemen met de bevoegde instanties om te komen tot maatre gelen tegen de waterverontreiniging door de gemeente Vlissingen in het Waterschap Walcheren. Verder zal verzocht worden om het gebied boven de lijn die loopt van Gorishoek tot Yerseke vrij te houden voor de aalkuil vissers en tij dens het kubseizoen gesloten te hou den voor de garnalenvissers, daar deze aan de kubvisserij veel schade kunnen toebrengen. De contributie werd vastgesteld op f 65,- per jaax\ Van dit bedrag is f 40,- bestemd voor de hoofdafdeling en f 25,- voor de afdeling. Vondst op Java DJAKARTA, 10-5. In het dorp Poetjoeiig in midden-Java zijn resten gevonden van een van de oudste buffelrassen, nl. van een soort, dat meer dan 400 duizend jaar geleden daar leefde. Antara bericht, dat de resten gevonden werden door een ploeg van de biologische faculteit van de Dadjahmada- universiteit. WOENSDAG 14 MEI. NED. I. Voor de jeugd 's middags i)i het NCRV-programma Kijkkast met o.a. de avonturen van Gompie en diens vriendjes, 's Avonds de NTS. „Scala", met o.a. „Van gewest tot gewesten nieuws uit de week bladen, uult het gehele vooravond programma. Na het nieuws praat de P.v.d.A, de politieke zendtijd vol en Socutera toont een filmpje over Ra dio Holland. Aan brieven binnenga- komen naar aanleiding van het on langs uitgezonden programma over wel of niet fluoridering wordt een half uur lang aandacht besteed in InburgerenOok zullen de bete kenis en de samenstelling van de prijsindexcijfers voor de consumptie worden toegelicht. Daarna de film „De strafzaak O'Hara'' van John Sturgess met de haast legendarisch te noemen Spencer Tracy in een der hoofdrollen. Men ziet hem als een beroemd strafpleiter die een van moord beschuldigde man tracht vrij te pleiten. Als dat laatste hem niet schijnt te hikken, tracht hij ter ke ring van 't tij 'n getuige om te kopen. Maar van dat laatste krijgt hij al heel gauw berouw. Voor de basket balliefhebbers is er vervolgens een reportage vanuit de Kennemer Sporthal te Haarlem, waar vandaag het kwalificatietournooi voor het Europese kampioenschap basketbal voor heren begon. NED. II. De TROS begint met een aflevering uit de serie „De dief van Washington". Alexander moet een geheim document stelen. Het ding ligt in een safe en die safe heeft maar liefst zes sloten. Na het jour naal eerst wat nieuws over de actie ten bate van het Prins Bernhard Fonds. Dan het tweede deel van de documentaire-serie „Steden in puin" deze maal gewijd aan Leningrad. Het beleg van deze stad duurde ne genhonderd dagen. Toen de bevrij ding kwam was een miljoen mensen omgekomen. Een kort programma tje daarna van de Engelse zangeres Lulu en de groep „The Hollies". In „Sportlighl" doet Frans Henrichs iets uit de doeken over cricket, de sport die in Nederland voorname lijk wordt beoefend door wat men elite noemt. DONDERDAG 15 MEI. NED. I. Het zit de voetballiefheb bers deze hemelvaartsdag mee. De voetbalwedstrijd Manchester United -AC Milan voor de halve finale van de Europese voetbalbeker voor landskampioenen zal rechtstreeks door de NTS op het scherm worden gebrachtDe KNVB heeft besloten hiervoor alsnog toestemming te ver lenen. De KRO verzorgt de rest van het programma en begint de voor avond met „Piste". Het hooggeëerde publiek mag rekenen op parterre- acrobatiek van het Trio Pallas, een fietsnummer van de Valla-Bertini Troupe en jongeleur- en balanceer- kunst van Sandri di Scala and miss California. Om acht uur dan de voet balwedstrijd en hoe de rest van het programma zal verlopen is nog niet bekend. Wellicht vervalt de voor de ze avond geplande uitzending van de komedie „De methode Ribadier" van Georges Feydeau. „Gamma" is ge wijd aan hart- en vaatziekten. NED. II. In het voorprogramma „NTS-sport" en VPRO's jongeren programma „Later" van Ton Hase- bos. Na het journaal „Berichten uit de samenleving". Vervolgens een programma rond de Amerikaanse, de laatste tijd voornamelijk in En geland werkende zangeres Madelei ne Bell. Ze wordt begeleid door de gitarist Peter Niewerf. Gasten in de show zijn de Nederlandse groep „Zen" en Tomorrows People. De film, die hierna volgt, is vpn de FEUILLETON Door To Dorssen-van Loon Ze 'gingen, en het kon me niet eens veel sdhelen. Nu het werkelijkheid dreigde te wonden, dat ik uit m'n zaak en m'n woning moest, kreeg ik een naar gevoel van binnen. Ten slotte was het een deei van m'n le ven. Hoerwel, met het geld, dat ik bezat, daarbij gevoegd de koopsom, zou ik bescheiden kunnen leven. Zélfs ail kocht ik een huis, zou de rente voldoende zijn voor m'n on derhoud. ■Er gingen veertien dagen over heen. Toer. belde de firma en vroeg om een onderhoud'. Ik antwoordde, dat ik altijd thuis was. Men- kon ko men, wanneer men maar wilde. De volgende dag waren ze er weer. Ze hadden nu ook het taxatierap port van het bureau bij zich. en we zen daarin een aantal onjuistheden. Of dat 'al of niet waar was kon ik niet beoordelen, maar het totaalbe drag was - gezien 'de totale koopsom - betrekkelijk gering. Ik zei: „Wel, als het hierom gaat, wil ik het laten vallen". Maar daarmee had ik het nog niet gewonnen. Het verschil tussen hun rapport en dat van het bureau bleef desondanks nog vrij groot. Ze bleven de hele morgen. Ik maakte koffie klaar en rookte ontel bare sigaretten. Pas tegen twaalven kwamen we tot een akkoord. Het bedrag lag zo ongeveer tussen dat -van de beide rapporten in en ik kon er vrede mee hebben. Ik belde het expertisebureau en vroeg, wat zij er vah dachten. Ze meenden, dat het bod niet gek was en adviseerden me het te accepteren. Hetgeen ik dan ook deed. Do volgende morgen gingen we naar de notaris. Een wéék later had ik definitief mijn zaak en woning verkocht aan een winkelierscombi - natie. Maar dit schiep voor mij te vens een nieuw probleem: ik moest binhen drie maanden de woning ont ruimd hebben; de winkel zou van de ene dag op de andere door de com binatie worden overgenomen. Hier over zou ik wel bericht krijgen. Opnieuw bezocht, ik de makelaar in de stad cn zei, dat ik een huis wilde kopen. Liefst een. beetje in het centrum. Tegen content geld Ik was met de gedachte naar de stad gegaan: het zai een toer worden om voor die tijd- een hu'is te bemach tigen. Maar tot mijn stomme verba zing kreeg ik de huizen op een pre senteerblaadje voor me neergezet. Ik kon uit een twintigtal kiezen. Nota 'bene in een tijd van woningnood. Uiteraard allemaal koophuizen. Met het lijstje adressen in m'n zak trok ik door 'dé stad. Eerst van bui ten bekijken, de een na de ander. Een praktisch afgebouwd flatgebouw leek me. Met de opzichter ging ik naar boven. Hij liet me een vier ka mer flat zien, uitgerust met alle mo derne gemakken, o.a. centrale ver warming, een garage beneden, vuil- stortikoker, kortom: de dn mijn ogen ■ideale woning. Hoewöl ik liever een •driekamerflat wilde hebben, besloot ik deze toch te nemen, want waarom zou ik niet .eventueel een kamer ver huren? De man noemde de prijs en ik zei. dat ik me verder in verbinding zou stellen met de makelaar. In zaken doen 'houd ik ervan spijkers met kappen te slaan. Ik werkte de -rest .van .het lijstje woningen af, maar al leen de flat beviel me. 'Binnen veertien dagen was alles in 'kannen en kruiken en kon ik be ginnen met ,het moeilijkste werk: het selecteren vain de -meubels en andere bezittingen, want wat ik in mijn 'huis had staan, zou ik zelfs in twee flats niet kunnen bergen. 'Dat schepte vele problemen, want aan alles zat wal een of andere her innering vast. Maar -ik wilde niet sentimenteel zijn .Tenslotte had ik ruimschoots 'de tijd en kon het kalm aa'n doen. Na een poosje wist ik het: •van alles zou ik maar enkele stuk ken meenemen en de rest weg laten halen door een opkoper. Dat het niet veel zou opbrengen, wist ik bij voor baat al. tweedehands meubelen wa ren immers in deze tijd van wel vaart praktisch niets waard? Zes weken voor mijn definitieve vertrek nam de combinatie de win kel over. Ik 'had el een kamer vrij gemaakt voor de cthef, zodat hij or in kon. trékken. Aanvankelijk vond ik hom wei sympathiek, maar toen ik bemerkte, hoe hij op radicale wijze mijn hele winkel, die nu niet meer mij-n eigendom was, door elkaar haalde, kreeg ik ergens een steek, en vond ik hem plotseling lang zo aardig .niet meer. Toen hij tenslotte meedeelde het magazijn te zullen afbreken en er op de plaats een nieuw, moderner gebouw te zullen bouwen, had hij ai mijn sympathie verloren. Drie weken voor mijn of ficiële tijd verstreken was, had ik mijn flatje ingericht en overhandig de de chef alle sleutels. Buiten stond een grolte taxi klaar, die me met m'n laatste bezittingen naar m'n nieuwe woonplaats zou brengen. In de win kel nam ik, met moeite mijn tranen terugdringend, afsöheid van de drie meisjes, en duwde hun alle drie nog een bankbiljet 'in de handen. (wordt vervolgd). Fanse cineast Gerard PUoquet en gaat over de roerige meidagen zoals Frankrijk die vorig jaar beleefde. Nico Haasbroek en Wim Noordhoek presenteren daarna hun „Venster op de wereld". In het CVK-IKOR pro gramma „Miskotte over Barth" haalt de Nederlandse hoogleraar-in-ruste dr. K. M. Miskotte herinneringen op aan de voriq jaar overleden Zwitser- set heoloog Karl Barth. VRIJDAG 16 MEI. NED. IHeleen Schuttevaer en Peter Blom presenteren in NCRV's „Twien" in vlot tempo een groot aantal groepen én solisten voor de beat- en soulminnende jeugd. Na het journaal actualiteiten in „Hier en nu" en dan een wervelende show in kleur rond Esther en Abi Ofarim. Opnamen voor de show werden o.a. gemaakt in Duitsland en Engeland. Hoofdinspecteur Barlow van „Bu reau Bristolkrijgt ditmaal heel wat om handen als een zekere James Mc. Neil uit een psychiatrische inrich ting ontsnapt. Daarna een stukje „uit het leven gegrepen" door het „Farce Majeure".team. The Young Credo Singers zingt daarna het „Ambrosi- ans loflied". Na het laatste nieuws nog den samenvatting van de eerste etappe (Amsterdam-Breda) van Olympia's tour door Nederland. NED. II. Na „Scala", dat tips voor hei weekend brengt, start de AVRO met de maandelijkse advies- in for matierubriek „Info" watrin moeilij ke problemen worden doorgesproken Na het journaal een dubbeldikke Peyton Place", Een kleurenuitzen- ding is gewijd aan de thans zeventig jaar oude Duke Ellington. Het is een reportage van Boy Edgar en Bob Rooyens gemaakt in Las Vegas toen de grote Duke daar met zijn orkest verbleef in liet Sahara hotel. Tot slot actualiteiten in Televizier WOENSDAG 14 MEI. NED.I: Schooltelevisie: 11.00 Ne derland in West-Europa; 11.25 De jonge kerken in Indonesië; 11:50 Einde; 17.00 Kijkkast; 17.35 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Scala; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 P.v.d.A.; 20.30 So cutera; 20.35 Inburgeren; 21.00 Peo ple against Ö'Hara; 22.40 Journaal; 22.45 Reportage; 23.35 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 De dief van Washington (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Anjeractie; 20.30 Steden in puin; 21.25 Lulu en the Hollies (in kleur); 21.35 Spo-rtlight22.15 Jour naal, DONDERDAG 15 MEI. NED. I: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Nieuws; 19.03 Piste; 19.48 Hockey; 20.00 Voetbalwedstrijd Manchester United-AC Milan; het verdere programmais nog onbekend. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Nieuws19.03 Sport; 19.30 Later...; 20.00 Journaal; 20.16 Berichten uit de samenleving; 20.40 Help yourself (kleur); 21.10 Frank rijk, mei 1968; 21.40 Vehster op de wereld; 22.10 Miskotte erver Barth; 22.40 Journaal. VRIJDAG 16 MEI. NED. I: Schooltelevisie: 9.45 Hier Den Haag; 10.10 Bronnen van onze geschiedenis; 10.35 De jonge kerken in Indonesië; 11.00 Verkennen en ontdekken; 11.25 Walter en Connie; 11.50 Einde; 14.00 Nederland in W.- Europa14.25 Walter en Connie; 14.50 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Twien; 19.56 Ster; 20.00Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Hier en nu; 20.45 Cinderella Rockefella (kleur); 21.20 Bureau Bristol; 22.10 Farce majeure; 22.30 The young Credo Sin gers; 22.40 Journaal; 22.45 Olympia's tour door Nederland; 22.50 Pauze; 23.00 En France avec Nicolas (Tele- ac): 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Info; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Peyton Place; 21.05 Love you madly (kleur); 21.40 Televizier; 22.30 Journaal MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 12-5. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Bintje 35-55 mm f 19,00-20.00; Bintje 40 mm opwaarts f 19,00-21,00; Bintje 55 mm opwaarts f 20,00-22,00; Fu rore 40 mm opwaarts f 20,00-22,00. Klei-aurdappelen voor de export: Bintje 40 mm opwaarts geen handel; Bintje 35J55 mm f 19,00-20,50; Bintje 55 mm opwaarts f 20,00-22,50. Voex*-aardappelen f 2,00-4,00. Stemming: binnenland' rustig en export flauw. Prijzen (excl. omzetbelasting) vast gesteld per 100 kg. af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnen land c.q. export. DODELIJKE ONGELUKKEN ASSEN. Maandagmiddag reed 'n personenauto onverwachts de linker weghelft op van de provinciale weg Assen-Hoogeveen bij Spier, 'n Fron tale botsing met een tankauto was het gevolg. De bestuurder van de personenauto, de heer J. Kikkert uit Elim, was op slag dood. NEDERHORST DEN BERG. Door dat de bestuurder van een bestel auto bij het naar rechts afslaan op de Dammerweg te Nederhorst den Berg de doorgang naast zich niet vrijliet voor de 16-jarige bromfietser J. T. uit Nederhorst den Berg, ont stond een aanrijding ten gevolge waarvan de bromfietser zeer zwaar hoofdletsel opliep. Hij overleed kort na het ongeval in het ziekenhuis. MEPPEL. Het vijfjarig zoontje van de familie Spijkex*man uit Mep- pel is tegen zes uur maandagavond spelenderwijs in de Drentse Hoofd vaart gekomen en ver-dronken. DEN HAAG. Op de Lax-seiweg, een stuk dijkvak van de Zuidelijke IJsselmeerpolder, is de 29-jarige Duitser Jurgen Jeckel om het leven gekomen. Hij raakte met zijn auto van de rijbaan, waarbij de auto eni ge malen over de kop sloeg en de bestuurder uit de wagen wex-d ge slingerd. Hij overleed ter plaatse. Het slachtoffer was afkomstig uit Bot trop. SITTARD. De 57-jarige bromfiet ser H. Felder uit Urmond verleende maandag op het kruispunt in de Ur- monderbaan onder de gemeente Sit- tard geen voorrang aan een vracht auto. Er volgde een aanrijding. De bromfietser overleed aan de opgelo pen verwondingen tijdens het ver voer naar het ziekenhuis. DEN HAAG. De 84-jarige Hendri- kus van Rooyen uit Den Haag is maandagmiddag op de Kalvermarkt •in zijn woonplaats tegen een tram opgelopen. Hij kreeg verwondingen aan zijn 'hoofd. Hij overleed in het ziekenhuis Zuidiwal. Dodenherdenking te Overveen O VERVEEN, 10-5. Aan het einde vain de jaarlijkse herdenkingsbijeen komst van. de Nederlandse vereni- •giaig van expolitieke 'gevangenen uit de bezettingstijd, gehouden op de erebegraafplaats aan de Zeeweg in Overveen, hebben de voorzitter van •de expogé, mr. G. Ch. Aéilders uit Dordrecht, en K. J. van Kampen uit Haarlem op de 'dodenakker een' krans hun vereniging gelegd. 'Een tweede krans van witte aronskelken werd gelegd door de directeur van de Oorlogsgravenstichting, de heer J. W. de Hertogh. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wezep (Gld.): G. C. Post, Giessendam; te 's Grevelduin- Capelle: A. Vlietstva, Waarder; te Zeddam: J. W. Albers, Midsland; te Alphen aan de Rijn: M. Fokkema, Nieuwleusen; te Nieuwkoop: G. van Doorn, Aarlanderveen. Aangenomen naar Rotterdam-zuid: H. Brons, Weesp. Geref. Kerken Beroepbaarstellingen. - De classis Leeuwarden heeft m.i.v. 15 mei be roepbaar verklaard kand. Th. Weer stra te Leeuwarden. Verder is be roepbaar kand. A. Dekkers te Zand voord;. Aangenomen naar Almkerk: C. H. Appelo, Den Haag-Escamp. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Klundert: D. J. Klein Onstenk, Siegerswoude-De Wilp. Geref. Gemeenten Beroepen te Nieuw-Beijerland: J. C. Weststratte, Meliskerke, die be dankte voor Gorinchem. Bedankt voor Apeldoorn: P. Blok, Dirksland. Nieuw wereldrecord in luchtrace LONDEN, 12-5. Een „Phantom" straaljager vain de Britse marine- luchtmadht heeft dn de luchtrace tussen 'de Empire State Building tot de 'toren van het postkantoor in hon den een nieuw snelheidsrecord ge vestigd voor een vlucht over de At lantische oceaan van New York naar Londen, De piloot, Brian Davies, legde de afstand af in vier uur, 46 minuten en '57,6 seconden. Zijn vluéhtgenoot, Beter Goddard, vestig de een nieuw record voor de wed strijd van de Daily Mail, door de afstand tussen beide torens in vijf uur, 11 minuten en 22.98 seconden af te leggen. Chinees voorstel inzake de grenskwestie TOKIO, 12-5. Communistisch Chi na heeft maandag de Sowjet-Unie voorgesteld, in het midden van dc komende maand een bijeenkomst te beleggen van de gemengde commis sie inzake de grensriviervaart. Dit heeft radio-Peking bekendgemaakt. Volgens dit bericht is het aan dc Russen te wijten geweest, dat deze commissie vorig jaar niet haar vaste bijeenkomst heeft gehouden. Dc commissie zou nu op 15 juni in de Oostsiberischc stad Chabarovsk moeten bijeenkomen. Proefbommenwerper verongelukt LOS ANGELES, 12-5. Een ver bouwde bommenwerper uit de twee de wereldoorlog, die geheime elek tronische apparatuur van het Ame rikaanse leger beproefde, is kort na1 het opstijgen van het internationale vliegveld van Los Angeles in de stad neergestort. Een vleugel van 'het toestel rukte (het 'dak van een ge bouw af. Het vliegtuig kwam terecht op een tweede gebouw, dat in brand raakte en verwoest werd'. De vier bemanningsleden kwamen om het leven evenals twee mensen wier lij ken in het puin werdén gevonden. Een vrouw wordt vermist. De piloot slaagde er nog in, een park waar honderden kinderen speelden te ontwijken'. SAIGON. De Vietcong heeft het vliegveld van Saigon met raketten beschoten. Drie raketten beschadig den de rolbaan. 22. Haastig ontrolde Aram het stuk per kament dat om de pijl zat. Een trek van verbazing gleed over zijn gezicht, toen hij de letters zag die met onbeholpen hand er op gekrast waren. „Verlaat nog heden Iphanga, nis uw leven u lief is", stond cr\ „Dat wordt interessant, mompelde Aram in zichzelf, „er is hier dus iemand in de buurt die onze aanwezigheid niet op prijs schijnt te stellen! Ik zou wel eens willen weten wie die iemand is, hoewel ik een vaag vermoeden heb dat wij hem niet ver behoeven te zoeken!" Aram keerde op zijn schreden naar de burcht terug cn op het binnenplein kwam hij Iklas en Prèsto tegen, die zich juist on gerust begonnen te maken. „Er gebeuren hier zoveel vreemde dingen!" gromde Iklas. „We dachten reeds dat u ook spoorloos verdwenen was!" Aram vertelde nog iets van zijn avon tuur. „Waar is Lom?" vroeg bij onmiddel lijk. „Heeft een van u beiden Lom reeds gezien?"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4