AGENDA Schoolsportdag basisonderwijs ging op „Bannink" van start STREEKNIEUWS TABOE KERKDIENSTEN HEMELVAARTSDAG Gemeenteraad Brouwershaven vergaderde Diverse fraaie prijzen beschikbaar ZIERIKZEE, 13-5. De schoot- sportdag voor het basisonderwijs is vanmorgen (dinsdag) op het sport park „Bannink" van start gegaan. Leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de basisscholen zetten hun beste (sport)beentje voor om tot ïo goed mogelijke prestaties te ko men. Zij zullen daarvoor een schooldi ploma ontvangen, een a, b, c, d of e-diploma, al naar gelang de presta ties. Zij moeten hiervoor op vier verschillende takken van sport hun kunnen tonen: hardlopen, balwerpcn, hindernisbaan en verspringen. Na het diploma-sporten vinden er esta fettewedstrijden plaats (6 x 60 me ter). In de middag zijn er dan ook nog microkorfbahvedstrijden. De jubilerende Nutsspaarbank heeft prijzen beschikbaar gesteld in de vorm van medailles, lauwertak ken enz., naast de door de gemeente Zierikzee geschonken wisselbekers. Het sportpark „Bannink" wordt vandaag bespeeld door de vier Zie- rikzeese basisscholen en de Beatrix- school, twee scholen uit Bruinisse, twee uit Kerkwerve en de openba re scholen uit Sirjahsland en Oos- terland. Gouverneur Debrot van Antillen gaat heen DEN HAAG, 13-5. Bij K.B. van 9 mei nr. 1 is aan mr. N. Debrot op zijn verzoek m.i.v. 15 oktober 1969 eervol ontslag verleend als gouver neur van de Nederlandse Antillen onder dankbetuiging voor de ge wichtige diensten in dat ambt bewe zen. Tot zijn ambtsopvolger is be noemd dr. E. Jonckheer, thans gevol machtigde minister van de Neder landse Antillen in Nederland. Veel stroom verbruikt tijdens de „emmeraktie" DEN -HAAG, 12-5. In de avond en nacht van de televisie-uitzending voor de emmer-aiktie voor de Mgr. Bekkersstichting. vrij dag-zaterdag, werd in Den Haag 45 pet. meer stroom verbruikt dan gewoonlijk. Het toppunt lag rond één uur des nachts, toen een meerverbruik werd genoteerd van 56 pet. Dit blijkt uit een grafiek, die het gemeentelijk bureau voor statistiek van Den Haag maakte over de in vloed van de televisie-uitzending op de verkoop van elektriciteit. Weerspannige arrestant NLJM'EGEN, 12-5. De politie van Nijmegen heeft zondagmiddag met de grootste moeite een zeventienja rige jongen 'kunnen arresteren, die met een windbuks op vogels schoot en zijn wapen ook had gericht op een veertienjarig meisje, dat zich over enkele gewonde vogels wiilde ontfermen. Toen het kind een vogel oppakte, schoot hij haar in het been. De jongen verzette zich hevig tegen zijn arrestatie en sloeg een agent in het gezicht. Hij kon pas worden in gesloten, nadat assistentie was op geroepen. Vrouw lag dood in woonwagen HAARLEM, 12-5. De Haarlemse politie heeft op verzoek van kennis sen de woonwagen van de 64-jarige mevrouw E. W. M. Kunkerer open gebroken. Hierbij bleek dat zij reeds vier dagen dood in haar woning ge legen 'heeft. In de woonkamer wa ren ook drie honden aanwezig. Bui ten de woning vond de politie twee duiven. Vier zangvogels waren we gens gebrek aan voedsel overleden. De Haarlemse politie is tot de con clusie gekomen dat de vrouw een natuurlijke dood is gestorven. Drie uur Token met drie gram tabak ARONA (Italië), 12-5. De Ita- liaan Aiessandro Corbellini heeft op een Europese pijpro- kerswedstrijd 3 uur, 3 minu- ten en 45 seconden gedaan over een PVP gevuld met drie gram tabak. Dit schijnt een nieuw wereldrecord voor deze hoeveelheid te zijn. De Itali aanse Franca Feretti, die der- de werd, brak haar eigen we- reldrecord voor vrouwen met 1 een tijd van 2 uur, 41 minu- ten en 46 seconden. Ned. Hcrv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 10 uur ds. v. d. Schee. Kerkwerve: 11 uur de heer Cornet, Goes. Scrooskcrkc: 9.30 uur dc heer Cornet. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 10 uur ds. Huizing. Rcnesse: 9.30 uur ds. H. Kwakkclstein, Goes. Seharcndijkc: 10 uur ds. Van den Berg. Noordgou- we: 9.30 uur ds. Schoneveld. Drci- schor: 11 uur ds. Schoneveld. Nicu- werkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oos- terland: 10 uur ds. Ommering. Sir- jansland: 10 uur dr. Bezemer. Brui nisse: 10 uur ds. A. P. Nauta, Vlaar- dingen. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 9.00 uur ds. Gispen, Dor drecht. Haamstede: 10 uur ds. v. d. Kooy. Scharcndjjke: 9.30 uur ds. Put. Brouwershaven: 10.30 uur ds. Keizer. Nieuwerkerk: 10 uur dr. Becker. Goede wensen Burgemeester D. W. Kastelein van Zierikzee sprak allen bij de aanvang van de wedstrijden hartelijk toe. Hij verheugde zich over de grote deelna me van de scholen buiten Zierikzee. BROUWERSHAVEN, 12-5. Bij de aanvang van de maandagavond ge houden raadsvergadering der ge meente Brouwershaven beantwoord de burgemeester Boersma enige in de vorige vergadering gestelde vra gen. In antwoord op een vraag van de heer J. J. Klaasse inzake de bouw van de woningen te Dreischor aan de noordzijde vari het dorp, deelde de voorzitter mede dat door het hoofd «gemeentewerken drie situatie schetsen zijn gemaakt welke hij ter vergadering besprak. Het door de heer Klaasse beoogde plan, dat even eens gesitueerd was, kwalificeerde de raadsvoorzitter als het minst aan neembare, gezien men dan gronden bouwklaar gaat maken voor parti- kulieren. De heer Klaasse vond het niet redelijk dat een inwoner, die de padht van een stuk grond, naar hij van derden had! vernomen, per 1 no vember 1969 had opgezegd hiervoor een schadeloosstelling krijgt van f 3000. De ambtenaar, die deze zaak behandelde, de heer Meiresonne. deelde desgevraagd mede dat dit volkomen onjuist is, daar betrokke ne heeft meegedeeld, dat hij de pacht per jaar wenst te bestendigen. De heer M. Matthijsse informeerde wanneer de Bul'ke te Brouwersha ven in gebruik genomen zal worden en wanneer er een gebouw op wordt geplaatst. De voorzitter deelde mede, dat het .in de bedoeling 'ligt het kam peerterrein in mei of juni 1970 te openen. Het gebouw zal vermoelijk dit jaar nog worden geplaatst. Aandeelhouder Zegam Alvorens de raad beslöot tot toe treding als aandeelhouder van de N.V. ZEGAM ite Middelburg, sprak de heer L. C. Braber namens de Twee meisjes omgekomen DEN HAAG, 12-5. Twee 12-jarige meisjes uit Oss zijn, toen zij met oen groep kinderen te voet deelnamen aan een bedevaart naar 's Hertogen- bosCh omgekomen doordat zij in Heesch werden gegrepen door een personenauto. Het ongeluk gebeur de om half vijf op rijksweg 55. De twee omgekomen meisjes zijn Anna Maria Vos en Frauoina Ver mulst. De groep was op weg van Oss naar de Zoete Lieve Vrouw van 's Her togenbosch in de Sint Jan. Het is gebruik dat op elke zonda# in de maand mei een dergelijke bedevaart wordt ondernomen. Italiaanse olie-technici in Nigeria vermist ROME, 12-5. In Oost-Nigeria wor den 24 Italiaanse olietechnici ver mist, nadat Biafranen een aanval op hun kamp hadden gedaan, zo heeft een woordvoerder van de maat schappij „Snam-Progetti" maandag in Rome bekend gemaakt. Volgens hem waren de technici bezig met het afbreken van een boorinstallatie bij Kwale met het oog op de toenemen de activiteit van de Biafranen in dat gebied. Genoemde maatschappij is een dochtermaatschappij van de EN-I, het Italiaanse staatsoiiebedrijf. Oostcrland: gecombineerde dienst te Nieuwerkerk, 10 uur. Bruinisse: 10 uur ds. Bremmer. Chr. Gercf. Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 8.30 uur ds. A. Broers- ma, Goes. Haamstede: 9 uur ds. A. Bikker. Nieuwerkerk: dienst te Zie rikzee. Gereformeerde Gemeenten Nieuwerkerk: 10 uur ds. Karens. Oostcrland: 10 uur leesdienst. Gercf. Gemeenten in Nederland Nieuwerkerk: 9.45 uur leesdienst. Bruinisse: 10 uur leesdienst. Oud-Gcref. Kerken Ooslcrland: geen dienst; Bruinisse: 7 uur de heer J. Schinkclshoek, 1-1.1. Ambacht. De burgemeester wenste allen een fijne sportieve dag toe en hoopte dat het weer de hele dag zou blijven meewerken. Een stralende zon was (in de morgenuren althans) geen spelbreker en verhoogde het plezier bij dit sportgebeuren. P.v.d.A.-fractie een zekere angst. uit dat hier een verkeerde zuinigheid wordt betracht. Het is ons inziens een verkeerde methode om in de kern Brouwershaven de gasbuizen tegelijk te leggen met de riolering, hetgeen verzakkingen ten gevolge zal hebben. Tevens vond hij het be drag van de herbestrating ad f 70.000 veel te hoog geschat. Burgemeester Boersma zei hierop dat de ZEGAM ook vindt „dat we te hoog tegen dit bedrag opzien". „Onze mening is clat de gelijktijdige aanleg der buizen wel degelijk kostenbesparend zou werken, waarna later het wegdek definitief gelegd kan worden", aldus de voorzitter. De heer Matthijsse vroeg zich af wat voor risico's er aan. verbonden zitten wanneer er personen zijn, die geen aansluiting wensen of dit pas Later willen hebben. De raadsvoor zitter stelde dat eerst een grondig onderzoek ingesteld zal worden. Men kan straks een gasaansluiting krij gen. Weigert men die en wenst men later wel een aansluiting, dan zijn de aansluitingskosten voor betrok kene zelf. „We moeten niet vergeten dat de komst van het aardgas een voorziening voor de inwoners zelf is. De gemeente geeft hieraan, on danks de kosten, graag haar mede werking, maar heeft er in eerste in stantie geen enkel belang bij", 'aldus mr. Boersma. De raad ging z.h.s. met het voorstel akkoord. 'Geen bedenking ondervond het voorstel de Zuiddijk te Sühuddebeurs te wijzigen in Roterijdijk. Als hamerstukken werden verder afgedaan de toekenning uitkering ineens Ie halfjaar 1969; de wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment; het aangaan van een vaste geldlening groot f 200.000 en wijzi ging der presentiegelden. Naam dubbeldeksveerboot D.e tweede dubbeldeksveerboot van de Provinciale Stoombootdien sten in Zeeland zaï „Prins Willem Alexander" heten. Prinses Beatrix en prins Claus hebben het provinci aal bestuur toestemming gegeven de naam van hun oudste kind aan het schip te geven. De nieuwe dubbeldekker zal op 5 juli a.s. op de werf „N.V. De Mer- wede" te Hardinxvelcl'-Giessend'am, waar ook de eerste dubbeldekker „Prinses Christina" is gebouwd, te wafer worden gelaten. Het nieuwe schip zal in eerste in stantie wordien ingezet op de lijn Kiruiningen-Perkpolder over de WestersChelde. ZIERIKZEE Optreden koor Huygenslyceum Zaterdag 17 mei zal het tien jaar geleden zijn, dat de leerlingen van het Huygens-lyceum te Voorschoten contact legden met de L.J.G. op Schouwen-Duiveland. Bij gelegen heid daarvan treedt bet koor van deze school cp voor leden van de L. J.G. en de Schouwen^Duivelandse pleegouders dn Mondragon. Boven dien zal een film worden vertoond en brengen de leerlingen een licht spel. Atletiek „Delta-Sport" Donderdag a.s. (hemelvaartsdag), organised! .Delta Sport" op het sportpark „Bannink" regionale atle tiekwedstrijden. Voor deze dag heb ben zeven Zeeuwse atletiekvereni gingen en bovendien twee uit Bra bant ingeschreven. Uit Brabant komt een sterke ploeg uit Bergen op Zoom en verder komen naar Zierik zee deelnemers van Thor uit Roo sendaal, Marathon en Zeeland Sport uit Vlissingen, Dynamo uit Middel burg. A.V. '56 uit Goes, R.K.H.A.V. uit Hulst en Scheldesport uit Ter- neuzen. Verder uiteraard deelname van de organiserende vereniging Delta Sport. In totaal worden niet minder dan 180 deelnemers voor de ze sportdag op het sportpark ver wacht. Er is vooral een grote deel name aan de middenafstanden 800, 1500 en 3000 meter. Veel van de deel nemers zijn ingedeeld bij de natio nale jeugdtraining. Vaders en moe ders van jeugdige atleetjes hebben bij deze bijzondere gelegenheid gra tis toegang tot het sportveld. Ver. v. Oud-leerlingen Tuinbouwcursussen De Kring Schouwen-Duiveland van de Ver. van Oud-leerlingen Tuinbouwcursussen, houdt' op dins dag 20 mei een voorjaarsexcursie naar enkele bedrijven in de omge ving van Zierikzee. BURGH Autobotsing Zaterdagmiddag reed een perso nenauto afkomstig uit Rotterdam en bestuurd door zekere W. op een ge parkeerd staande auto voor de wo ning van de heer M. B. aan de Burghse weg. Deze laatste een bijna gloednieuwe „eend" werd1 aan de linkerzijde opengereten, terwijl de Rotterdamse wagen aan de rechter- voorzijde zwaar werd beschadigd. De oorzaak moet gezocht worden in de vrij smalle situatie aldaar op de weg terwijl de Rotterdamse chauf feur verklaarde aan de rijkspolitie dat hij in een slip geraakte. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. RENESSE De oppascentrale In het maandag opgenomen be richt over de oppascentrale is een fout geslopen. Er is - zo luidt de juiste versie - een inschrijfgeld ver schuldigd van f 2,50, waarna van de diensten van de centrale gebruik kan worden gemaakt, (f 1,- per uur tot 23 uur; daarna f 1,50). SCHARENDIJKE Schooljeugd naar Lunteren De leerlingen van de klassen 5 en 6 van 'de Chr. Nationale School al hier hebben van donderdag tot za terdag jl. een vakantieverblijf gehad in „De Goudsberg" in Lunteren. Donderdagmorgen vertrokken de 23 leerlingen met 6 partikuliere auto's naar het vakantie-oord. Het hoofd der school, 'de heer M. de Vries werd voor 'deze trip geassisteerd door de dames H. M. de Bakker-van 'der Linde en J. Rotte en de heer J. A. de Vrieze. Op de heenreis werd1 in Leer dam een bezoek gebracht aan het glasmuseum. Het verblijf te Lunte ren was maar veel te vlug om, von den de leerlingen. Opgehaald door 'automobilisten uit Scharendijke be reikten allen weer voldaan hun woonplaats. De klepel viel omlaag Maandagmiddag om 12 uur werd bemerkt, dast de torenklok van de Ned. Hervormde kerk wel luidde, doch maar heel even geluid voort- Afdeling Bruinisse N.C.V.B. Causerie over „De Chris BRUINISSE, 12-5. Voor de ver gadering van de Ned. Chr. Vrouwen bond afd. Bruinisse, vorige week ge houden, bestond grote belangstelling. Nadat de presidente, mevrouw M. van der Spek-de Waai de vergade ring had geopend' op de gebruikelij ke wijze, hield de presidente een meditatie over Psalm 19 1 en 7, Ds. de Kleer uit Monster sprak vervolgens over „De christen en de bracht. Het bleek dat de klepel uit de luidklok was gevallen en op de torentrans was blijven liggen. Wan neer de zware klepel geheel omlaag was gevallen .hadden de gevolgen ernstiger kunnen zijn. ZONNEMA1RE Collecte „Sonnevanck" en „Zonnegloien" De collekte voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" vorige week alhier gehouden, heeft f 75,36 opgebracht. Een dankwoord aan haar, die voor dit doel heeft geeollekteerd, is ze ker op zijn plaats, alsmede aan de genen die hiervoor hebben gegeven. Bijzondere jeugddienst Zondag 18 mei a.s. zal een bijzon dere jeugddienst worden gehouden in het Geref. verenigingsgebouw aan de Iman v. d. Bijlstraat. Deze kerkdienst wordt voor en door de jeugd gehouden en vangt aan om 7.30 uur. De leiding berust bij ds. D. Jansma. Ook jeugd van buiten Zonnemaire is hartelijk wel kom evenals uiteraard ouderen. Dc predikatie is n.a.v. Markus 9 vers 24b. De dienst wordt begeleid door moderne muziek en zang. Verschil lende instrumenten - als elektrisch orgel, blokfluiten, tamboerijn, trian gels e.d. - zullen worden bespeeld. Tijdens de predikatie zijn interrup ties toegestaan. Bazar Ned. Herv. Kerk Te Zonnemaire wordt een bazar georganiseerd, ton bate vain de Ned. Hervormde Kerk. De bazar wordt geopend op 29 mei in de avonduren. De bazar wordt voortgezet op 30 mei ('s avonds) en 31 mei ('<s middags en 's avonds). Gehoopt wordt uiteraard op veel bezoek en een goed financi eel resultaat. OUYVERKERK Biafra-collecte De collecte voor de nood in Biafra en Nigeria1, in de Ned. Herv. Kerk gehouden, 'heeft opgebracht f 216,55. OOSTERLAND Auto-ongeluk liep goed af Zaterdagavond j.l„ ongeveer half twaalf, ontstond een auto-ongeluk in de Bosweg alhier (rijksweg 18), even voorbij de boerderij van de heer W. Biemond. Een personenauto, be stuurd door de heer K. L. A, uit Middelharnis, kwam van de Greve- lingendam aangereden in de richting Zierikzee. Ter hoogte waar de vier- baansweg overgaat in een twee- baans, raakte de chauffeur met het rechtervoorwiel doordat hij over een opstaand kantje reed, tegen een teer- vat. Hierdoor raakte hij de macht over het sutur kwijt. De wbgen, waarin zes personen gezeten waren, schoot de beide rijbanen over zome de het fietspad, om aan de linker kant van de weg in dé sloot té be landen. Wonder boven wonder liep dit ongeluk goed af. Ten eerste om dat er op dit moment juist geen te genliggers kwamen, en ten tweede omdat slechts één persoon van de inzittenden, een meisje, een snij- wondje aan het vobi'hoofd opliep, dat door dokter Van Leeuwen uit Brui nisse werd verbonden. Ook de scha de aan de auto, die door de heer Giljam van Bruinisse uit de sloot werd getrokken, bleek mee te vallen. Ze kon tenminste weer op eigen kracht naar de bestemming rijden. De rijkspolitie uit Nieuwerkerk stel de een onderzoek in naar de toe dracht van het ongeval. Bejaardenbijeenkomst op woensdag De bejaardenbij eenkomst, die al tijd op donderdag pleegt te worden gehouden in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw, zal deze week - in verband met de hemelvaartsdag - worden gehouden op woensdag 14 mei ais.- :en en de ruimtevaart" ruimtevaart". Hij wees op de gewel dige ontwikkeling die de laatste 40 jaar aan de gang is, een ontwikke ling die steeds sneller gaat. Na de ontdekkingen op technisch en me disch 'gebied «a de eerste wereld oorlog en kort na het einde van de tweede wereldoorlog, vraagt de laat ste 10 jaar de ruimtevaart onze bij zondere aandacht, waarbij dan te vens direct het punt aan de orde komt, hoe moet een christen hier te genover staan. Wat voor zin heeft die ruimte vaart? Alleen maar een wedloop tussen de grootmachten der aarde om de eerste te zijn? Alleen maar propaganda? Spreker meende dat we als christenen ons bepaald positiever tegen de nieuwst^ ontwikkelingen moeten instellen. Toen dc ccrslc vliegtuigen de lucht in gingen zeiden velen in christelijke kring „de lucht is voor de vogels" en meenden daarom „tegen" te moe ten zijn. Dit is echter een geheel on houdbare stelling gebleken. Spreker citeerde daarep Psalm 8 en wilde dit als uitgangspunt nemen om ook de ruimtevaart positief tc benaderen. In Psalm 8 staat dat God de mens doet heersen over de werken Zijner handen. Wc moéten de middelen die God ons geeft, gebruiken. Door alle uitvindingen ontplooit God Zijn schepping steeds meer voor de mens. Steeds meer moeten we onder in vloed en onder de indruk 'komen van Gods majesteit in de schepping ge legd. Hot is de mens gegeven bij stuitjes en bcetjes do geheimen van die schepping te ontdekken en bruikbaar te maken. Het is mede aan 'de Christenen gegeven te zorgen, dat nieuwe uitvindingen en ontdek kingen ook op liet gebied van de 'ruimtevaart, niet; worden aangewend tot oneer van God enj iot verheffing van de menselijke .geest. Nieuwe directeur Chr. Nijverheidsschool Mej. J. Quant, sedert dt. oprich ting van de Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes te Bruinisse directrice van deze school, heeft gemeend als directrice te moeten temg treden nu de werkzaamheden voor deze school steeds meer tijd en energie eisen. Mej. Quant blijft wel als lerares aan de school verbonden. Het bestuur der school heeft liet verzoek van mej. Quant ingewilligd en heeft haar eervol ontslag verleend tegen liet nieuwe leerjaar. Tot directeur der school is benoemd de heer P. Ouwe- neel te Enschedé. Tholen 6 bedrijfsklaar gemaakt Nadat de Noordzeekotter Th. 6 „Johanna Cornelia" op de scheeps werf van de firma D. van Duiven- dijk en Zonen te Bruinisse vier me ter was verlengd, werd door de fir ma L. Padmos en Zoon te Bruinisse in het schip een nieuwe 248 p.k. Kromhout motor geplaatst type 12 t.v. 120, met een hulpmotor Lister 13 p.k. In het visruim weid een nieuwe koelinstallatie geplaatst. Verder kreeg hét schip een nieuwe hydraulische Seffle stuurinrichting en een nieuwe viertrommetige Pad- mos-vislier, terwijl het schip werd uitgerust met een Osterman schroef. De ballastpompen zijn Kuil- en Rot tinghuis-pompen. De firma Huibers zorgde voor de elektriciteit; de heer C. Bal te Bruinisse maakte de be timmering. Het schip vertrok na ge slaagde proefvaart vorige week naar de thuishaven. Wederopbouwcollecte De te Bruinisse in de Ned. Herv. Kerk gehouden wederopbouwcollec te bracht f 568,- op. Dinsdag 13 mei Zierikzee Sportpark Bannink, 9 uur, school sportdag lager onderwijs. Woensdag 14 mei Zierikzee Ned. Hervormd verenigingsgebouw, 7.30 uur, afdeling C.P.B. Donderdag IS mei Zierikzee Sportpark Bannink, atletiekwedstrij den Delta-Sport. Vrijdag 16 mei Zierikzee Nutsspaarbank, 4.30 uur, opening tentoonstelling bekroonde werkstuk ken, tekeningen, foto's en oude spaarpottencollectie. Uitreiking prij zen jubileum wedstrijden. Sportpark Bannink, 9 uur, school sportdag voortgezet onderwijs. De assemblee van de raad van Europa vindt dat er zo spoedig mo gelijk een Europese conventie tegen waterverontreiniging moet komen. MOSKOU. Rode Ster, het orgaan van het Russische ministerie van de fensie, heeft de dood bekendgemaakt van generaal N. Silajev, reserve-ge neraal van de luchtmacht. Generaal Silajev werd in 1911 geboren. SAIGON. Bij explosies in twee eieküriciiteitscen'trailes in Saigon wer dén drie Vietnamese burgers zwaar gewond. Ja, dit stukje moet dan (weer) wel over de natuur gaan, want het is buiten echt helemaal het lente-einde. Lyrisch worden in deze tijd, is een vervangend taboe voor andere, die verdwenen zijn, maar een mens kan zijn gevoel n\et altijd uitschakelen. Waarom zou hij ook? Nu wil het ge val, dat ik een weekje op Schudde- beurs zit. „Zitten" is natuurlijk geen goed woord, want het werk moet gewoon doorgaan, maar 's morgens moet men wel het veelstemmig ju belkoor van de vogels horen, om te weten hoe feestelijk de lente in ge luid (en kleuren) hier is uitgebroken. De lente wreekt zich een beetje op de lange winter. Hij heeft lange tijd de adem moeten inhouden, maar toen is het allemaal - zo lijkt het wel - ineens gekomen. Toegegeven, de bossen zijn nog niet zo dicht als in de volle zomer, maar er is toch een overvloed en een overstelpende weelde van vers groen. Geen goed schilderij zonder de kleurvlekken, •die contrasteren met de hoofdtoon. Die kleuren zijn er; langs de bermen, in de onderbegroeïing van dc bomen en natuurlijk in de tuinen, die met geel, blauw en rood deftig staan te pronken een volle dag lang. Waarom nog kruisers en bommen werpers, als men de veegtere en ijle toppen van de dominerende popu lieren zacht zich ziet bewegen in de wind en de Japanse kers op vele plaatsen zijn rose reuzenruikers uit spreidt onder de zonnige hemelkoe pel. Waarom nog., maar geen vra gen nu: „de ribes bloeit in het zon nige woud en de merel loopt onder de hegen". En de mezen ook en heel geprononceerd dc wielewaal, die dc echte meischalmei laat orgelcn en het wat hoekige geluid van de rei gers die ook weer zijn gearriveerd. 's Avonds daalt een fluister stilte over deze wereld, zo screen en vol nieuwe beloften, die zijn geënt op liefde, God, herinnering, op het ver geten van alles wat kan storenop romantiek, die - hoe irreëel - niet wil denken aan bloed, tranen, hon ger en sterven. Ja. ,dit stukje moet dan (weer) wel over de natuur gaan, want hel is buiten echt helemaal het lente-c'nde. Lyrisch morden in deze tijd, is een vervangend taboe voor andere, die verdwenen zijn, maar een mens kan zijn gevoel niet altijd uitschakelen. Waarom zou hij ook? SCHIEREILANDMAti. 1 Echt ecu. „verschijning" in dc Nieuwe Haven was deze week hel kustvaar tuig Quo Vadis", dut ren zware vracht aardappelen laadde, met bestem ming Engeland. Het schip is inmiddels vertrokken. (Foto; Zierikzeesdhe Nieuwsbode). De jeugd aan het (sport)werk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). „Bulke" in 1970 open j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2